WP raketi ülevaade – kui palju võib see WordPressi kiirendada?

WordPressi pakkumised


Kui soovite oma WordPressi veebisaiti kiirendada, on vahemälu pistikprogrammi installimine üks parimaid viise selle laadimisaegade parandamiseks. Laadimisaegadest isegi mõne millisekundi eemaldamine võib positiivselt mõjutada konversioonimäärasid ja otsingumootori paremusjärjestust.

Kui olete mõelnud oma WordPressi veebisaidi kiirendamisele vahemällu pistikprogrammiga, on WP Rocket üks nimi, millega olete tõenäoliselt kohanud. See on pistikprogramm, mis väidetavalt annab suurepäraseid tulemusi väga vähese vaevaga. Kuid kas see on teie saidile õige vahemällu pistikprogramm?

See on küsimus, millele aitame teil selles ülevaates vastata. Uurides funktsioone, uurides kasutajakogemust ja jagades selle pistikprogrammi installimise tulemusi meie katsesaitidele, anname teile kõik, mida vajate teadliku otsuse tegemiseks, kas WP Rocket on parim viis vahemällu salvestamise võimaldamiseks või mitte. WordPressi veebisait.

Alustame…

Mis on WordPressi vahemälu?

Kui olete kuulnud, et WP Rocket võib teie WordPressi veebisaiti kiirendada, kuid te pole päris kindel, kuidas see toimib, aitab see meie ülevaatuse see osa teid kiiresti valmis saada. Kui olete juba WordPressi vahemälupulkade kontseptsiooni tuttav või teid ei huvita selle toimimine, minge järgmisesse jaotisse.

Lühidalt: iga kord, kui keegi külastab teie veebisaidi lehte, edastatakse serveri, WordPressi tarkvara ja WordPressi andmebaasi vahel palju andmeid edasi-tagasi, et kasutaja taotletud veebilehte dünaamiliselt genereerida. Nagu arvatavasti võite ette kujutada, aeglustab see asju – eriti kui kasutate odava eelarvega hostimist.

Asjade kiirendamiseks võib vahemällu salvestamist kasutada saidi ja selle sisu staatilise versiooni loomiseks. Iga kord, kui keegi saiti külastab, kuvatakse staatiline sisu, mitte selle dünaamiline genereerimine. Kuna sisu staatilise versiooni kuvamine võtab vähem aega, peaksid külastajad laadima kiiremini.

Lisaks saidi kiiruse paranemisele ei tohiks külastajad märgata muid erinevusi dünaamilise sisu ja vahemällu salvestatud staatilise sisu vahel. Kui teete oma veebisaidil muudatusi, näiteks avaldate uut sisu või redigeerite kujundust, värskendavad parimad vahemälupistikprogrammid vahemällu salvestatud faile automaatselt, et sisu staatilised versioonid oleksid täielikult ajakohased.

Kui soovite rohkem teada saada, selgitab meie veebisaitide vahemällu salvestamise juhend seda mõistet põhjalikumalt.

Kuidas lubate vahemälu salvestamist WordPressi veebisaidil?

Kui tegemist on teie WordPressi veebisaidil vahemälu kasutamisega, on kaks peamist võimalust valida veebimajutaja, mis pakub seda funktsiooni oma hostimisplaanide osana, või vahemälupistikprogrammi installimine. Sõltuvalt teie veebimajutaja valimisest võite saidi maksimaalse kiiruse jaoks kasutada oma valitud vahemälupistikprogrammi koos nende ettevõttesisese vahemälutehnoloogiaga.

Puhverdamine on populaarne ja tõestatud viis WordPressi kiiremaks muutmiseks, kuid kas WP Rocket on teie saidi jaoks sobiv valik? Uurime nüüd …

WP Rocketi kohta

WP Rocket on plugin, mis võimaldab vahemällu salvestamist WordPressi veebisaitidel eesmärgiga parandada nende laadimisaegu. Lisaks vahemällu salvestamisele on WP Rocketil ka muid funktsioone, mis võivad veebisaite kiirendada, mida me selles ülevaates uurime.

WP Rocketi koduleht

Ehkki seal on mõned suurepärased tasuta WordPressi vahemälu pistikprogrammid, on WP Rocket tasuline võimalus, mille hinnad algavad 49 dollarist. Kuid selleks ajaks, kui olete selle ülevaate läbi lugenud, saate teada, kas see on väärt WP Rocketti investeerimist või mitte.

Kas WP rakett saab WordPressi veebisaite tõesti kiirendada?

Enne kui uurime, mida see pistikprogramm teha saab ja kuidas see töötab, kui olete huvitatud ainult sellest, kas WP Rocket kiirendab teie kogemuste põhjal tõenäoliselt teie veebisaiti, on lühike vastus jah.

Pärast selle pistikprogrammi installimist kolmele saidile nähti nende kõigi kiiruse suurenemist vahemikus 480 millisekundit kuni 1,18 sekundit või paranemine 27–69 protsenti. Testide täielikke üksikasju näete hiljem selles ülevaates, kuid kiire ülevaate saamiseks leiate siit ühe meie testi tulemused:

WP rakett enne ja pärast

WP Rocketit testinud saitide laadimisaeg paranes 1,1 sekundi võrra ehk 69%.

Nagu mainitud, on saadaval ka vahemällu pistikprogrammid. Kui aga võrdlesime WP Rocketti testandmete põhjal WP Super Cache ja W3 Total Cache’iga – kahe kõige populaarsema tasuta WordPressi vahemälupistikprogrammi pistikprogrammiga -, siis andis WP Rocket parimaid tulemusi.

Seega, kui raha pole objekt, on WP Rocketi ostmine tõenäoliselt õige valik. Kõigile teistele aitab see ülevaade siiski otsustada, kas selle lisatasu vahemälupistikprogrammi ostmine on hea investeering või peaksite oma raha kokku hoidma ja mujalt otsima.

Selle otsuse langetamiseks on siin WP Rocketi parimad omadused.

WP Rocketi parimad omadused

Teie WordPressi veebisaidile vahemälupistikprogrammi valimisel on otsustavaks teguriks tõenäoliselt see, kas see vähendab teie saidi laadimisaegu või mitte.

Lisaks saidi kiiruse võimalikele parandustele on oluline teada ka seda, kas saate plugina parimate tulemuste saamiseks plugina õigesti konfigureerida..

Nii et kui seda silmas pidada, alustame kõigepealt WP Rocketi kasutajakogemuse uurimisega, enne kui hakkame uurima selle põhifunktsioone.

Kasutuslihtsus

Rahva hulgast välja paistmiseks on WP Rocket ehitatud nii, et vahemällu salvestamine oleks võimalikult lollikindel, et kõik saaksid oma WordPressi veebisaiti kiirendada, hoolimata nende tehnilistest võimalustest.

Samal ajal on WP Rocketi eesmärk pöörduda ka energiakasutajate poole, pakkudes neile piisavalt võimalusi ja sätteid, et võimaldada vahemällu salvestamist oma veebisaidil täpselt nii, nagu nad soovivad.

Üks viis, kuidas WP Rocket lihtsustab WordPressi veebisaitide vahemälu lubamist ja haldamist, on selle kasutajasõbralik armatuurlaud. Lisaks hakkab kohe pärast pistikprogrammi aktiveerimist teie saidi vahemälu vahemällu salvestama, et laadimisaegu parandada.

Kui tunnete muret selle pärast, kas teil on tehnilisi oskusi, et WordPressi veebisaiti vahemällu salvestamisega kiirendada, kui saate plugina installida ja aktiveerida, saate hakata oma saiti optimeerima WP Rocketi abil.

WP raketi armatuurlaud

WP Rocketi pistikprogrammi armatuurlaual on lihtne navigeerida ja sellega suhelda.

Kui ja kui olete valmis WP Rocketi vaikerežiimis kaugemale minema, on olemas videojuhendid, mis hõlmavad selle pistikprogrammi kõiki funktsioone. Need juhendid mitte ainult ei näita teile, kuidas neid funktsioone kasutada, vaid peaksid ka teile paremini aru saama, kuidas WP Rocket töötab ja mida see plugin saab teha.

Nendele videotele pääseb juurde oma WordPressi juhtpaneelilt ja nende abil saate selgitada, mida WP Rocket vaikimisi teeb ja kuidas kõige paremini oma saidi pistikprogrammi konfigureerida..

WP Rocketi abil oma veebisaidi optimeerimiseks on vaja käepärasemat lähenemist, armatuurlaua sätted ja juhtelemendid on kenasti korraldatud ning nendega on kaasas selged selgitused, mis kuvatakse pistikprogrammi kasutajaliideses. Seetõttu, kui soovite lubada lisafunktsioone, näiteks mobiilse vahemälu salvestamise või HTML- ja CSS-failide minimeerimise, saate hõlpsalt teada saada, kuidas seda teha.

WP raketi seaded

Kõik seaded ja valikud on hästi korraldatud, koos selgituste ja linkidega asjakohastele tugilehtedele.

WP Rocketi sätete ja valikute uurimisel märkate, et lisaks kasulikule tekstile on olemas ka linke, mis kuvavad hüpikakna assistendipaneelil asjakohast tugisisu. Tänu sellele on lihtne teada saada, kas WP Rocketi konkreetsete funktsioonide või sätete kasutamine teie saidil sobib.

WP raketi abiline

Armatuurlaual olevad lingid muudavad sätete uurimiseks asjakohase dokumentatsiooni leidmise hõlpsaks.

Kuna lisatasu tugi on veel üks viis, kuidas WP Rocket eraldab ennast tasuta WordPressi vahemälupistikprogrammidest, on hea näha, et pistikprogrammi veebisaidi külastamise asemel võite selle asemel saata WordPressi juhtpaneeli abil tugiteenuse töötajatele teate..

Tugisõnumi saatja

WordPressi juhtpaneelilt saate tugiteenuste töötajatele kiiresti sõnumi saata.

Kui otsite pistikprogrammi, mis muudab teie veebisaidi kiiremaks muutmise kohe pärast selle aktiveerimist, pakkudes samal ajal ka palju abi, et aidata teil oma saidi kiirendamisel proaktiivsemat lähenemist kasutada, on WP Rocketit raske võita..

CDN ühilduvus

Sisu edastamise võrgu (CDN) kasutamine oma veebisaidi failide levitamiseks kogu maailmas on veel üks tõhus viis oma veebisaidi kiirendamiseks. Seetõttu on hea meel näha, et WP Rocket ühildub enamiku CDN-pakkujatega.

Seega, kas kasutate CDN-teenust, mis on lisatud teie hostimisplaani, või olete CDN-iga iseseisvalt sisse loginud, peaksite saama selle WP Rocketiga integreerida, et oma saidi jõudlust veelgi parandada.

Meedia optimeerimine

Kuna suured pildifailid võivad teie veebisaiti aeglustada, on WP Rocketil selle võimaliku probleemi lahendamiseks mõned funktsioonid.

Esiteks sisaldab pistikprogramm valikulist funktsiooni LazyLoading, mis lükkab piltide ja videote laadimise ja kuvamise edasi, kuni kasutaja on kerinud oma positsioonile lehel. See erineb kõigi meediumifailide automaatselt laadimisest kohe, kui leht kuvatakse brauseris.

LazyLoadingi seaded

LazyLoading takistab piltide ja muu sisu laadimist seni, kuni külastaja on jõudnud selle lehe sellesse ossa.

WP Rocketi abil on teil võimalus emotikonid oma sisusse külastaja külastaja arvutist laadida, mitte neid WordPress.org-ist alla laadida. WP Rocketi meeskond on loonud tasuta kujutise optimeerimise pistikprogrammi Imagify, mis võib teie veebisaidi pilte tihendada, et vähendada faili suurust ja parandada laadimisaega.

Andmebaasi optimeerimine

Aja jooksul kasvab teie WordPressi andmebaas koos võimalusega teie veebisaiti aeglustada. Selle vastu võitlemiseks on WP Rocketil mõned andmebaasi optimeerimise funktsioonid, sealhulgas võimalus kustutada vanad postituste parandused, mustandid ja prügikastid, samuti kustutatud või rämpspostiks märgitud kommentaarid.

WP raketi andmebaasi optimeerimise seaded

WP Rocket saab teie andmebaasi puhastada ja optimeerida käsult või vastavalt ajakavale.

Lisaks andmebaasitabelite käskude optimeerimisele saab WP Rocketi kavandada ka andmebaasi automaatseks puhastamiseks päevas, nädalas või kuus. Kuigi seal on spetsiaalsed WordPressi andmebaasi optimeerimise tööriistad, on WP Rocketil selle eest hoolitsemine mugavam ja loodetavasti tõhusam kui täiendava pistikprogrammi installimine.

Minimeerimine

Nii nagu WP Rocket aitab vähendada pildifailide suurust, võib see vähendada ka muude failide, sealhulgas JavaScripti, CSS ja HTML-failide suurust.

Valikulise minimeerimisfunktsiooni kaudu saab WP Rocket eemaldada teie veebisaidi moodustavate failide koodist ebavajaliku tühiku, kommentaarid, reavahetused ja lisamärgid.

Kui nende failide maht on vähendatud, peaksid need tarbima vähem ribalaiust ja laadima nõudmise korral kiiremini, pakkudes vahemällu salvestamise kõrval teie veebisaidi kiiruse parandamiseks ka muud võimalust..

Mobiilide tuvastamine ja vahemällu salvestamine

Kui üha enam Interneti-kasutajaid pääseb nutitelefonide ja muude mobiilseadmete veebisaitidele, on hea meel näha, et WP Rocket saab teie saidi optimeerida selle vaatajaskonna osa jaoks.

Nende sätete kaudu on teil võimalus lubada mobiilseadmete vahemällu salvestamine ja ka eraldi vahemälifailide loomine mobiilseadmetele, et kiirendada nutitelefonide ja tahvelarvutite kasutajate laadimisaegu.

Pood sõbralik

Kui kasutate veebipoodi või müüte oma WordPressi veebisaidilt mõnda üksust, peaks WP Rocket töötama koos teie valitud pood pluginaga.

WP Rocket välistab vahemälust automaatselt oma saidi vaatekorvi ja kassas olevad lehed, tagades, et WP Rocket ei peaks teie klientidel oma saidi kiirendamisel probleeme ilmnema.

Kohandatud vahemälu eluiga

Ehkki WP Rocket tühjendab vahemälu iga kord, kui teie veebisaidil uut sisu avaldatakse või kui muudate oma saiti mõnel muul viisil, saate oma külastajatele alati kõige ajakohasema versiooni saamiseks ka vahemälu tühjendada või vahemälifailide regulaarse kustutamise plugin.

Vahemälu eluea sätted

Saate vahemälu aeguma panna, et puhverdatud failid oleksid alati ajakohased.

Kui määrate vahemälu elueaks mitu minutit, tundi või päeva, saate tegutseda selle tagamiseks, et teie veebisaidi versioon, mida teie külastajad näevad, oleks võimalikult värske.

Muude vahemälu sätete kaudu saate sisse logitud kasutajate vahemällu salvestamise ka lubada või keelata – see võib olla kasulik, kui kasutate liikmesuse saiti või muud tüüpi projekti, kus sisse loginud kasutajad näevad tavalisest erinevat sisu külastajaid.

Välista sisu vahemälust

Mõnda WordPressi veebisaidi osa, näiteks sisselogimislehte või ostukorvi, ei tohiks olla vahemällu salvestatud. Kuigi WP Rocket välistab need URL-id automaatselt oma vahemälust, saate määratleda ka muud URL-id, mida te ei soovi vahemällu salvestada.

Sisestage lihtsalt pistikprogrammi armatuurlaua vastavasse sektsiooni postituste, lehtede ja muu sisu aadress, mida ei tohiks kunagi vahemällu salvestada, ja ülejäänu teeb WP Rocket. Saate kasutada ka tavalisi väljendeid, et välistada vahemälust korraga rühm lehti.

URL-i vahemällu salvestamise seaded

WP Rocketi vahemälust on lihtne oma veebisaidi osi välistada.

Teise võimalusena võite vahemälust sisu tükk välja jätta WP raketi suvandite paneeli kaudu, mille pistikprogramm lisab WordPressi redigeerija ekraanile.

Vahemälu seaded

Saate hõlpsasti määratleda, kas WP Rocket peaks postituse või lehe vahemällu salvestama, või rakendama sellele muid funktsioone.

Teatud brauserite või kasutajaagentide välistamine vahemällu salvestatud sisu nägemisest on samuti võimalik WP Rocketi abil.

Veebimajutus ühilduvus

See, kuidas WP Rocket teie veebisaidil töötab, võib sõltuda sellest, millist veebimajutajat te kasutate. Kuna paljudel võõrustajatel on oma sisemine vahemällusüsteem, võidakse mõned WP Rocketi funktsioonid automaatselt keelata, et tagada ühilduvus sellega, kuidas teie host teie veebisaidil vahemälu salvestab..

Huvitav on see, et WP Rocket on ainus vahemälupistik, mida WP Engine lubab, ja oma testides leidsime, et WP Rocketi kasutamisel koos WP Engine’iga on kasu. Leidsime, et see on nii ka siis, kui WP Rocketit kasutatakse koos GoDaddy ja SiteGroundiga.

Isegi kui teie hostimisplaan sisaldab vahemällu salvestamist, võiks WP Rocketi kasutamisel siiski olla teatud eeliseid, näiteks laiska laadimist, andmebaasi optimeerimist, minimeerimist ja muid pistikprogrammi funktsioone.

Kui soovite näha, kuidas WP Rocketi funktsioonid võrreldavad mõnda muud WordPressi juhtivat vahemälupistikprogrammi, on WP Rocketi veebisaidil informatiivne võrdlustabel. Kuid pidage meeles, et kuna selle tabeli on loonud WP Rocketi meeskond, ei pruugi see rääkida kogu lugu sellest, mida teised pistikprogrammid teha saavad.

WP raketi kiiruse testimise tulemused

Aitamaks teil otsustada, kas WP Rocket on teie saidi kiirendamiseks kõige parem vahemälupistik plugin, mõõtsime mõne erineva WordPressi veebisaidi toimivust, et näha, kas nende laadimisajad on pärast selle pistikprogrammi aktiveerimist paranenud.

Kuigi WP Rocket alustab veebisaitide optimeerimist kohe, kui pistikprogramm on aktiveeritud, lubasime kasutajasõbraliku armatuurlaua kaudu ka mõned selle lisafunktsioonid, näiteks failide ja piltide optimeerimine – milleks kõik WordPressi kasutajad võimelised on. Täpsemaid funktsioone, näiteks CDN-i integreerimine ja Heartbeat API-tegevuse kontrollimine, ei kasutatud.

1. katsesait

Esimene saidi WP Rocket, mida testiti, oli WordPressi uus install. Pärast WordPressi installimist aktiveeriti saidil enimmüüdud Avada teema ja imporditi selle agentuuri demo. Saidi kodulehte, mis sisaldas videoid, animatsioone ja muid elemente, jälgis Pingdom 24 tundi, et teha kindlaks selle keskmine laadimisaeg, mis oli 1,78 sekundit.

Kui keskmine laadimisaeg oli registreeritud, installiti ja aktiveeriti testplatsile WP Rocket ning mõned selle funktsioonid lubati pistikprogrammi juhtpaneeli kaudu. Pingdomis jälgiti kodulehe kiirust veel 24 tundi, et näha, milline oli WP Rocketi keskmine laadimisaeg.

1. sait enne ja pärast

Esimese testimiskoha laadimisaeg paranes pärast WP Rocketi installimist 0,48 sekundi ehk 27 protsenti.

Katseplatsi nr 1 keskmine laadimisaeg oli WP Rocketi ja mõne selle funktsiooni lubamise järel 1,3 sekundit – paranemine 0,48 sekundit ehk 27 protsenti.

Prooviala nr 2

Teiseks testiks optimeeriti kerge ja väikese ettevõtte WordPressi veebisait, kus oli vaid mõni postitus ja leht, ning vahemällu WP Rocket. Enne WP Rocketi installimist oli saidi keskmine laadimisaeg pärast Pingdomi 24-tunnist jälgimist 1,65 sekundit.

2. sait enne ja pärast laadimisaega

Teise testimiskoha laadimisaeg paranes pärast WP Rocketi installimist 1,12 sekundi võrra ehk 68 protsenti.

Pärast WP Rocketi aktiveerimist ja mõne selle funktsiooni lubamist oli uus keskmine laadimisaeg 0,53 sekundit – paranemine 1,12 sekundit ehk 68 protsenti.

Prooviala nr 3

Pärast uue saidi testimist raske teema ja kerge ettevõtte veebisaidi abil mõõdeti kolmandas test WordPressiga loodud viieaastase ajaveebi toimivus, kasutades StudioPressi teemat.

3. testimiskoht enne ja pärast laadimisaegu

Kolmanda testimiskoha laadimisaeg paranes 1,8 sekundi võrra ehk 69 protsenti pärast WP Rocketi installimist.

Pärast saidi 24-tunnist jälgimist ilma WP Rocketi installimata oli keskmine laadimisaeg 1,72 sekundit. Kui WP Rocket oli aktiveeritud ja mõned selle funktsioonid, sealhulgas andmebaasi ja failide optimeerimine lubatud, oli uus keskmine laadimisaeg 0,54 sekundit – paranemine 1,18 sekundit ehk 69 protsenti.

Kiirustesti kokkuvõte

Siin on kiire kokkuvõte kolme WordPressi veebisaidi tulemustest, mida WP Rocket testis:

Saidi nr
Enne
Pärast
Aja parandamine
Parandamine%
11,78 s1,3 s480 ms27%
21,65 s526 ms1,12 s68%
31,72 s540 ms1,18 s69%

Nagu näete, parandas WP Rocket meie kõigi kolme testimiskoha laadimisaegu, varieerides koguseid.

WP Rocketi WordPressi veebisaitide optimeerimise üks viis hõlmab failide suuruse vähendamist, kasutades selleks valikulisi funktsioone, nagu HTML ja CSS minimeerimine ning piltide optimeerimine. Seetõttu vähendas plugin plugina abil mõõdetavate lehtede suurust lisaks testimiskohtade vahemällu hoidmisele – nagu näete Pingdomi testi tulemuste ekraanipiltidel.

Ehkki ükski WordPressi veebisait pole identne, peaks ülaltoodud teave andma teile idee, kas WP Rocket saaks teie saidi kiirust parandada või mitte.

WP raketi hinnakujundus

Nagu mainitud, on WP Rocket premium WordPressi vahemälupistikprogramm ja seal on kolm ostmisvõimalust:

WPRoki hinnakujundus

 • Üksik: 49 dollarit ühe aasta toe ja värskenduste eest, mis hõlmab kasutamist ühel veebisaidil.
 • Pluss: 99 dollarit ühe aasta toe ja värskenduste eest, mis hõlmab kasutamist kolmel veebisaidil.
 • Lõpmatu: 249 dollarit üheaastase toe ja värskenduste eest, mis hõlmab kasutamist piiramatul arvul veebisaite.

Vaikimisi uuendatakse teie litsents automaatselt ühe aasta pärast ja hinnale rakendatakse 30-protsendilist allahindlust. Kuid vajadusel saate automaatse uuendamise hõlpsalt keelata WP Rocketi veebisaidil oleva kontoala kaudu.

Kuna kehtivad 14-päevane 100-protsendiline raha tagasi maksmise poliitika, saate WP Rocketi osta ja vaadata, millist mõju see avaldab teie saidi kiirusele ilma igasuguse rahalise riskita.

Lõplikud mõtted

See ülevaade on näidanud, et WP Rocket pole mitte ainult lihtne kasutada, vaid see võib ka mõõdetavalt WordPressi veebisaitide kiirust parandada..

Ehkki seal leidub ka muid WordPressi vahemällu pistikprogramme, sealhulgas mõned tasuta valikud, neile, kes soovivad lahendust, mida saaks kasutada veebisaidi kiirendamiseks ilma tehniliste teadmisteta ja väga vähese vaevaga, tasub WP Rocketisse kindlasti investeerida. Lihtsalt aktiveerige WP Rocket teie saidil ja peaksite nägema paremaid laadimisaegu.

Lisaks plug-and-play-faktorile on WP Rocketil ka palju kasulikke dokumente, sealhulgas videojuhendid, mis aitavad teil oma veebisaidi laadimisaega veelgi paremaks muuta. Kui kasutate pistikprogrammi täiendavaid vahemällu salvestamise ja optimeerimise funktsioone, saate WP Rocketist veelgi paremaid tulemusi. Juurdepääs tundlikule e-posti toele on veel üks põhjus kaaluda tasuta alternatiivide asemel tasulist pistikprogrammi, näiteks WP Rocket.

Sõltumata sellest, millist tüüpi WordPressi veebisaiti te haldate, on suur võimalus, et WP Rocket laadib selle kiiremini. Tänu 14-päevasele raha tagastamise garantiile näete riskivaba mõju, mida see pistikprogramm teie saidile avaldab.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map