Nové plány hostování VPS společnosti DreamHost – nyní s Nginx a SSD

Právě když jsem začínal myslet na jednu z mých nejoblíbenějších hostingových společností, DreamHost (s nímž jsem hostil řadu osobních webových stránek již více než pět let), začínal být trochu pozadu všemi novými konkurence, která se stále objevuje ve světě webhostingu, spustili nový web, zcela nový spravovaný hostingový plán WordPress s názvem DreamPress a nyní – nejzajímavější pro mě alespoň * – zcela nový spravoval VPS hosting plány s SSD.


Navíc tyto nové plány VPS nabízejí nejen dobrý ol Apache, ale také alternativně Nginx **!

Podívejme se rychle na to, co je nového, a pak udělejte několik testů s několika živými instalacemi WordPress (včetně jednoho spuštěného na Nginxu)…

Jak tyto nové plány VPS porovnávají se svými starými protějšky?

Za prvé, pojďme porovnat staré a nové z hlediska toho, co je možná nejdůležitější: náklady, rychlost a spolehlivost …

Náklady:

Existuje překvapivý rozdíl v ceně: nové VPS jsou levnější na MB paměti! Zatímco staré plány VPS nabízely 300 MB RAM za 15 $ / měsíc, nové plány VPS nabízejí 1 GB RAM (a 30 GB SSD úložiště) za 15 $ / měsíc – nebo, pokud potřebujete více: několik dalších cenových bodů doplněných o 8 GB RAM (s neuvěřitelných 240 GB úložiště SSD) za 120 $ / měsíc.

Rychlost:

Netřeba dodávat, že byste očekávali, že nové plány VPS s jejich novými lesklými SSD budou o něco rychlejší! Zde je citace od DreamHost: „Naše servery VPS používají pevné disky SSD a jsou 20x rychlejší než tradiční diskové jednotky SATA “! Navíc, jak již bylo zmíněno v úvodu, tyto nové plány VPS nabízejí kromě Apache také Nginx – díky tomu jsou stále ještě o něco rychlejší!

Spolehlivost:

DreamHost hlásí, že tyto nové plány mají provozuschopnost 100% (oproti předchozímu plánu 99,99%). Nemůžu opravdu žádat o lepší než tohle!

Plus:

Okamžitá škálovatelnost (výše náklady na rozšiřování viz výše), podpora Ubuntu 12.04 LTS, podpora IPv6, volitelný přístup root (plný přístup root pomocí sudo), neomezená šířka pásma, neomezené hostované domény a neomezená nepřetržitá interní podpora (dostupná prostřednictvím přímého přenosu) chat, Twitter a samozřejmě také dobrý e-mail) – plus SSH, SSL, Python, Node.js a, jak již bylo zmíněno, podpora Nginx.

Nějaké skutečné testování!

Dost chit chatu – dáme těmto novým plánům bash…

S WordPress spuštěným na Apache

Pro srovnání, zde je naprosto bažina, standardní instalace WordPress běžící na jednom ze starých plánů VPS (běží Apache s 522 MB RAM): http: // webhostingspeedtests-dh-vps-old-apache. com (aktualizace 15. prosince 2014: web je nyní offline – nemohl ho udržet v provozu navždy!).

Zde je uvedeno, co o tom musí říci typická zpráva GTMetrix:

GTMetrix testuje data pro WordPress na starých DreamHost VPS s Apache

Stručné shrnutí: Spíše než jen jednou jsme spustili zprávu GTMetrix desetkrát – což nám poskytlo průměrnou dobu načítání 2,99 s sekund.

– nicméně, protože zprávy GTMetrix závisí na řadě různých proměnných, které jsou ve skutečnosti, neustále se mění, neváhejte a proveďte několik vlastních testů – na GTMetrix, PageSpeed ​​Insights, WebPagetest nebo Pingdom atd. atd. (více o těchto nástrojích zde.

A tady je další, identická bog-standardní, out-of-the-box WordPress instalace běží na jednom z NOVÉ DREAMHOST VPS PLÁNY (běží Apache s 1 GB RAM a SSD): http://webhostingspeedtests-dh-vps-new-apache.com (aktualizace 15. prosince 2014: web je nyní offline – nemohl ho udržet v provozu navždy!).

Zde je uvedeno, co o tomto webu říká typická zpráva GTMetrix:

GTMetrix testuje data pro WordPress na novém DreamHost VPS s Apache

Stručné shrnutí: Spíše než jen jednou jsme spustili zprávu GTMetrix desetkrát – což nám poskytlo průměrnou dobu načítání 2,48 sekund.

– viz výše poznámka o testech rychlosti jízdy.

S WordPress spuštěným na Nginxu

Navíc, jako další bonus, je zde další bažinatá standardní aplikace WordPress, která již není součástí balení, spuštěná na jednom z nových plánů DreamHost VPS – tentokrát na Nginxu (se stejnými 1 GB RAM a SSD jako výše): http://webhostingspeedtests-dh-vps-new-nginx.com (aktualizace 15. prosince 2014: web je nyní offline – nemohl ho udržet v provozu navždy!).

… A tady je to, co o této zprávě říká typická zpráva GTMetrix:

GTMetrix testuje data pro WordPress na novém DreamHost VPS s Nginx

– viz výše poznámka o testech rychlosti jízdy.

Stručné shrnutí: Opět jsme namísto testování pouze jednou spustili zprávu GTMetrix desetkrát – což nám poskytlo průměrnou dobu načítání pouhých 1,1 sekundy – WOW!

(Všimněte si, že spuštění – nebo alespoň konfigurace – WordPress na Nginxu vyžaduje trochu dalšího know-how, protože již nebudete moci používat soubor htaccess)

Výsledky v grafu:

Pro ty, kteří rádi vidí vizuální reprezentace:

Graf výsledků testu

Závěr:

Výrazně lepší hodnota, zvýšená spolehlivost, spousta dalších špičkových funkcí, znatelně rychlejší doby načítání – ZVEŘEJNĚ POUŽÍVÁNÍ NGINX – (i když pokud chcete jednoduše spustit WordPress co nejrychleji s minimálním rozladěním, možná byste byli lepší. s ohledem na speciální službu, jako je DreamHost’s DreamPress, Premium WordPress Hosting chrámu Media nebo WPEngine – to samozřejmě říká, že je třeba si uvědomit, že výše uvedené testy jsou na výchozích instalacích WordPress – tj. bez pluginů pro ukládání do mezipaměti a bez CDN atd., což by samozřejmě urychlilo věci poněkud) a možnost spuštění Nginxu pro bleskové rychlosti (jako alternativa k dobrému ol ’Apache) – co se nelíbí *** ?! Dobrá práce DreamHost!

Více informací:

Přečtěte si oficiální přehled na oficiálních webových stránkách DreamHost zde.

* protože v současné době provozuji všechny své webové stránky podporující DreamHost podle svých plánů VPS.

** Podle slov Mark Jaquith: „To nejlepší, co se stalo WordPress – vůbec…… Sbohem Apache, bylo to skutečné!“ (10:58).

*** Od zveřejnění tohoto článku se na mě upozornilo, že v době psaní vás možnost Nginx na DreamHost omezuje na používání pouze PHP v5.2 – což je problém, který by mohl způsobit problémy s kompatibilitou u některých pluginů a mohl by být mnohem lepší!

(poznámka: výše testovací weby používají výchozí téma Dvacet čtrnáct WordPress)

Máte zájem o něco levnějšího a ještě nepotřebujete sílu plnohodnotného VPS? Podívejte se na náš DreamHost sdílený hosting kupón na sladký startér!

Už jste vyzkoušeli nové plány VPS DreamHost? Myšlenky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map