WP Engine s WP Rocket Cache – dělá to skutečně rozdíl? Stojí to za to?

Nabídky WordPress


Pokud jste se někdy pokusili nainstalovat plugin pro ukládání do mezipaměti při používání služby WP Engine, budete vědět, že program WP Engine zakáže všechny doplňky pro ukládání do mezipaměti, protože narušují jejich systém EverCache na úrovni serveru.

Všechny pluginy s výjimkou mezipaměti kromě jednoho: WP Rocket. Ve skutečnosti je WP Rocket součástí programu „Preferovaný program plug-in“ společnosti WP Engine a můžete používat WP Rocket s WP Engine zcela zdarma.

To nás přimělo k přemýšlení: Znamená použití WP Rocket s WP Engine skutečně rozdíl? To znamená, že pokud již platíte za WP Engine a všechny optimalizace výkonu, které implementují na úrovni serveru, stojí za to použít WP Rocket k dalšímu zrychlení vašeho webu.?

Abych to zjistil, založil jsem na WP Engine testovací server a provedl jej několika testy, které porovnávaly, jak to funguje s WP Rocket a bez něj, a já s vámi tato data s vámi budu sdílet.

Ale než se k tomu dostanu, pojďme diskutovat o tom, co se vlastně děje, když tyto dva spárujete …

Co se stane, když používáte WP Rocket s WP Engine?

Jak jsem již zmínil výše, WP Engine standardně zahrnuje ukládání do mezipaměti na úrovni serveru prostřednictvím svého systému EverCache. Pokud si nejste jisti, co je ukládání do mezipaměti, podívejte se na tento příspěvek. Další informace o WP Engine naleznete v naší recenzi na WP Engine.

WP Rocket v centru řešení motoru WP

WP Engine na svých produktových stránkách je docela neurčitý, co ve skutečnosti EverCache dělá (kromě „ukládání statického obsahu do mezipaměti na vašem webu“). Takže, abych získal podrobnější vysvětlení, oslovil jsem jejich podpůrný tým, který mi řekl, že to bylo v podstatě kombo:

 • Lakování stránky do mezipaměti.
 • Ukládání do mezipaměti Memcached.

Tento systém se překrývá se spoustou pluginů pro ukládání do mezipaměti – včetně funkce ukládání do mezipaměti na stránce WP Rocket – proto program WP Engine zakazuje pluginy pro ukládání do mezipaměti ze své platformy.

Jak tedy mohou spolupracovat??

Aby se předešlo konfliktům, WP Rocket automaticky deaktivuje funkci ukládání do mezipaměti stránky, když ji nainstalujete na web ve WP Engine. WP Rocket tedy nedělá cache, když ji používáte s WP Engine, což znamená, že vám chybí jeden z největších prodejních bodů WP Rocket..

Nicméně i bez funkce ukládání do mezipaměti nabízí WP Rocket řadu dalších vylepšení výkonu, z nichž můžete těžit, včetně:

 • Minifikace a zřetězování – zmenšuje a kombinuje soubory HTML, CSS a JavaScript bez změny jejich funkčnosti.
 • Líný načítání obrázků a videí – čeká na načtení obrázků nebo videí pod záhybem, dokud uživatel nezačne stránku posouvat dolů.
 • Odložit JavaScript – urychluje vnímané doby načítání stránky čekáním na načtení JavaScriptu, dokud není stránka vykreslena.
 • Kontrola srdečního rytmu – umožňuje omezit nebo deaktivovat rozhraní WordPress Heartbeat API a snížit tak zatížení serveru.
 • Různé vychytávky – například zakázání emodži.

Navíc WP Rocket automaticky vyčistí mezipaměť WP Engine, kdykoli vyčistíte mezipaměť v WP Rocket, což je pěkný bonus, pokud jde o pohodlí.

Tento příspěvek je v podstatě o objevování toho, kolik těchto vylepšení výkonu navíc může posunout jehlu na výkon vašeho webu.

Provádění některých testů: WP Engine a WP Rocket

Abych zjistil, jak velký rozdíl dělá WP Rocket ve WP Engine, vytvořil jsem testovací web na WP Engine Startovací plán.

Tento testovací web používá téma Avada a kompletní demo web Avada a také některé doplňkové moduly typu zákulisí, jako je například SEO. V podstatě jsem se snažil přiblížit „skutečný“ web WordPress.

Poté jsem použil WebPageTest k testování webu:

 • bez WP Rocket (tj. pouze pomocí vestavěných vylepšení výkonu WP Engine)
 • s plně nakonfigurovaným WP Rocket (sdílím svůj konfigurační přístup po testovacích datech).

Použil jsem WebPageTest, protože jsem chtěl dobrý způsob, jak kvantifikovat líné načtení WP Rocket, které WebPageTest Index rychlosti odvedl dobrou práci. „Index rychlosti“ je „průměrná doba, ve které se zobrazují viditelné části stránky“. V zásadě, jak rychle je obsah nad záhybem viditelný pro lidi, což by mělo zachytit efekt líného načítání.

Abych se pokusil odstranit co nejvíce proměnných, provedl jsem tři samostatné testy WebPageTest ve třech samostatných dnech.

A co víc, nastavil jsem spuštění každého jednotlivého testu WebPageTest pět samostatných testů a vzít střední hodnotu. Celkově tedy existovalo 15 samostatných testů pro každou konfiguraci, které odváděly dobrou práci při eliminaci variability jednotlivých testů.

Pro informaci, moje datové centrum WP Engine bylo v Jižní Karolíně a já jsem používal Dallas, TX umístění společnosti WebPageTest a emuloval připojení kabelem 5 Mb / s pomocí stolního prohlížeče Chrome..

Zde jsou data:

Den 1:

Konfigurace

Načíst čas

Index rychlosti

Plně naložené

Nic

4,296 sekund

4,400 sekund

4 798 sekund

WP Rocket

3,959 sekund

4,312 sekund

4,407 sekund

Den 2:

Konfigurace

Načíst čas

Index rychlosti

Plně naložené

Nic

3,932 sekund

4,172 sekund

4,403 sekund

WP Rocket

3,819 sekund

4,062 sekund

4,377 sekund

Den 3:

Konfigurace

Načíst čas

Index rychlosti

Plně naložené

Nic

3,376 sekund

3,699 sekund

3,845 sekund

WP Rocket

2,491 sekund

2,919 sekund

5,289 sekund

Vysvětlená terminologie

Zde jsou definice tří termínů z WebPageTest:

 • Načíst čas – „čas od začátku počáteční navigace do začátku události načtení okna (onload)“.
 • Index rychlosti – „průměrná doba zobrazení viditelných částí stránky“.
 • Plně naložené – ‘čas od začátku počáteční navigace do doby, než po dokončení dokumentu dojde k dvěma sekundám bez síťové aktivity. To bude obvykle zahrnovat jakoukoli aktivitu, která se spustí JavaScript po načtení hlavní stránky. “

Jak jsem nakonfiguroval WP Rocket pro tyto testy

Pro informaci jsem v WP Rocket skoro všechno zapnul. Povolil jsem …

 • minifikace a zřetězení pro HTML, CSS a JavaScript
 • optimalizovat dodávané CSS a JavaScript k odstranění kódu blokujícího vykreslení
 • líné načítání obrázků a videa
 • Heartbeat API ovládání (úplně jsem API zakázal)
 • všechna vylepšení různých výkonů, jako například deaktivace emodži.

Používání rakety WP s motorem WP tedy dělá rozdíl?

Z údajů se zdá, že používání WP Rocket je stále přínosem, a to i na WP Engine. S povolenou WP Rocket se web načítal rychleji ve všech třech dnech, kdy jsem provedl testy (a pamatujte, že každý test byl pět samostatných běhů).

Když se zamyslíte nad tím, co dělá WP Rocket, rozhodně to dává smysl.

Vylepšení, jako je minifikace / zřetězení souborů, líné načítání, optimalizace doručování atd., To vše jsou doporučení pro urychlení vašeho webu WordPress..

Potřebujete WP Rocket k provedení těchto optimalizací? Ne nutně. Mohli byste vytvořit bezplatnou hromadu pluginů s podobnou funkcí. Například:

 • Automatická optimalizace pro minimalizaci a optimalizaci skriptů.
 • Lazy Load pro líné načítání (bezplatný plugin od týmu WP Rocket).
 • Heartbeat Control omezuje nebo deaktivuje Heartbeat API (další bezplatný plugin od týmu WP Rocket).
 • WP-Optimize pro vyčištění databáze
 • Clearfy pro vylepšení různých výkonů.

Domnívám se však, že v pohodlí a jednoduchosti má hodnotu to všechno z jednoho pluginu (WP Rocket), což může ospravedlnit cenu 49 $.

Navíc dvě další výhody WP Rocket oproti volným možnostem jsou:

 • Prémiová podpora v případě, že potřebujete pomoc s konfigurací všech těchto věcí.
 • WP Rocket je integrován s mezipamětí WP Engine Varnish, což vám umožní vyčistit mezipaměť pomocí WP Rocket (jen pěkná malá výhodná funkce).

Pokud vám to stojí 49 dolarů, můžete se v naší recenzi rakety WP Rocket dozvědět více o tom, jak WP Rocket funguje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map