Managed WordPress Hosting vs Media Temple vs WP Engine – což je rychlejší po vybalení?


Z velké části inspirovaný odpovědí na komentář * Nechal jsem na nedávném příspěvku zveřejněném na oficiálním blogu Media Temple (ohledně zahájení jejich nového prémiového hostování WordPress), myslel jsem, že by mohlo být zábavné provést rychlý test porovnání rychlosti: mezi jejich zbrusu nová řízená hostitelská služba WordPress a již poměrně dobře zavedená hostitelská platforma WordPress společnosti WP Engine.

A co víc, než abych psal jen o mých vlastních zjištěních, myslel jsem si, že weby použité v testech (jeden spuštěný na Media Temple a druhý na WP Engine) nechám chvíli naživo na webu (aktualizace: weby nyní offline) aby lidé mohli znovu zkontrolovat moje nálezy a možná dokonce spustit některé ze svých vlastních testů (testovací weby uvedené níže).

Idea

Myšlenka je zde docela jednoduchá: otevřít zcela nové, zcela standardní účty s Media Temple a WP Engine, vytvořit zcela standardní instalaci WordPress (běží pouze výchozí téma bez dalších doplňků k těm, které jsou nainstalovány předem) na každý z nich a poté provést řadu rychlých testů pomocí volně dostupných nástrojů pro testování online a pokusit se zjistit, která ze služeb poskytuje nejrychlejší hosting.

O testovacích webech

Dvě stránky:

  • WebHostingSpeedChecks-MTMWH (aktualizace: web je nyní offline) na Managed WordPress Hosting v chrámu médií (cena za 29p / m)
  • WebHostingSpeedChecks WPEMWH (aktualizace: web je nyní offline) na základním plánu WP Engine (podobně za 29 $ / m).

Oba weby jsou na amerických serverech a každý web je zcela standardní – běží výchozí téma TwentyTwelve bez dalších doplňků a obsahu kromě toho, který je dodáván s každou instalací jako výchozí – s každou změnou pouze jedné změny nastavení: U každého jsem změnil všechny komentáře a pingbacky jsou vypnuty.

O doménách

Domény byly zakoupeny zcela za účelem provedení těchto testů a obě byly zaregistrovány v DreamHost (čímž zůstaly nezávislé na každé hostitelské službě) – poté byly přesměrovány přes DNS na každou službu podle standardních pokynů každého poskytovatele hostingu..

O testech

Jak každý, kdo to vyzkoušel dříve, bude vědět, testování rychlosti stránek může být často trochu minovým polem; nejenom, že různé nástroje často dávají různé výsledky (jak byste očekávali, protože každý nástroj bude mít různá nastavení), ale každý nástroj bude často dávat různé výsledky pokaždé, když bude spuštěn (z různých komplikovaných důvodů se do toho nedostaneme) – z tohoto důvodu jsem se rozhodl použít dva z nejdůvěryhodnějších, nejznámějších online nástrojů GTMetrix a Pingdom, rozložil své testy na dva dny a provedl průměrný výsledek z deseti testů u každého nástroje (s použitím stejných nastavení pro každý nástroj) z deseti testů).

Zjištění

Použití výchozího nastavení nástroje rychlosti:

Při použití výchozího nastavení u každého nástroje fungovaly oba weby velmi dobře:

Výsledky mediálního chrámu:

WebHostingSpeedChecks MTMWH načten mezi 0,4 s až 0,8 s s průměrnou dobou načítání 0,5 s na GTMetrix a mezi 0,6 a 1,2 s průměrnou dobou načítání 0,73 s na Pingdom **.

Podrobné výsledky rychlého testu Media Temple

()

– Rychlost stránky = 96%

Výsledky motoru WP:

WebHostingSpeedChecks WPEMWH načten mezi 0,5 s 0,7 s s průměrnou dobou načítání 0,6 s na GTMetrix a mezi 0,3 a 1,1 s průměrnou dobou načítání 0,6 s na Pingdom **.

Podrobné výsledky testu otáček motoru WP

()

– Rychlost stránky = 97%

Okolo světa:

Jak zajímavé jsou výše uvedené výsledky, nevyhnutelné nesrovnalosti v používání online nástrojů pro testování rychlosti webu se zdají být o něco větší, než jsem si původně myslel. A co víc, místo, kde si uživatel prohlíží web, může zřejmě výrazně zkrátit dobu načítání, což je důvod, proč takové online nástroje obvykle nabízejí různé regionální možnosti pro simulaci toho, jak bude vypadat, pokud uživatelé pocházejí z různých oblastí svět. GTMetrix poskytuje sedm míst, ze kterých simuluje test: Vancouver (výchozí), Dallas, Hongkong, Londýn, Mumbai, Sydney a Sao Paulo. Znovu provedením stejných testů ze tří těchto míst (Londýn, Dallas a Hongkong) bylo dosaženo průměrné simulované doby zatížení 1,8 s v Londýně, 1,5 s v Dallasu a 2,2 s v Hongkongu pro stránky chráněné médii Temple a průměrné doby načítání 1,6 s v Londýně, 0,9 s v Dallasu (sídlo WP Engine ve skutečnosti není daleko od Dallasu v Austinu v Texasu) a 2,7 s v Hongkongu pro stránky poháněné motorem WP Engine – to vše mě více než cokoli překvapilo tím, že jsem ukázal, jak velký rozdíl má testovací umístění!

výsledky testů z celého světa

()

Jak se tyto výsledky hromadí a říkají, web WordPress běžící na běžném VPS?

Pro trochu extra srovnání (jen za zvláštní zájem): WinningWP je v současné době hostován na DreamHost VPS setu, který využívá až 596 MB paměti (což zřídka jde přes) – za které platím 30 $ měsíčně. Výše uvedené testy tedy přirozeně vyvolaly mou zvědavost, jak by se nashromáždila zcela standardní instalace WordPress na nově nastaveném DreamHost VPS se stejným nastavením paměti. Představujeme další testovací web: WebHostingSpeedChecks DHVPS (aktualizace: web je nyní offline) – který, stejně jako ostatní, je zcela zastaralý, tj. Nemá nainstalované žádné další pluginy, používá stejný výchozí motiv a neměl žádné vylepšené výchozí nastavení..

Extra výsledky

Překvapivě (alespoň pro mě) se toto další testovací místo nezdálo příliš dobře v porovnání:

Výsledky DreamHost VPS:

Při výchozím nastavení nástroje pro testování rychlosti WebHostingSpeedChecks WPEMWH načten mezi 2,3 s 3,4 s průměrnou dobou načítání 2,7 s na GTMetrix a mezi 2,2 a 3,9 s při průměrné době načítání 2,8 s na Pingdom **. A co je horší, při pohledu na simulované doby zatížení z celého světa bylo dosaženo průměrné doby zatížení 3.4 s v Londýně, 3,0 s v Dallasu a 5,9 s v Hongkongu.

– Rychlost stránky = 73%

Jo, a také jsem testoval WinningWP … ani se nezeptat, jak dlouho trvá načtení tohoto webu v Hongkongu (i přes skutečnost, že provozujeme W3 Total Cache v kombinaci s MaxCDN …… řekněme, že se nyní cítím trochu líto Čtenáři WinningWP žijící v Číně…

Závěr

Jak se ukazuje, v důsledku nekonzistence nástroje pro testování rychlosti webu (viz podrobné výsledky testů výše, kde jsou uvedeny všechny varianty), se tato malá studie neprojevila jako přesvědčivá (podle mého skromného názoru): vše, co mohu opravdu říci, že služby BOTH vypadají docela zatraceně rychle – obě zobrazují časy načítání až na přibližně půl sekundy pro určitá testovací kritéria! I když bych to měl nazvat, pravděpodobně bych se otočil k tomu, abych naznačil, že kromě uživatelů v Texasu (kde se stránky poháněné WP Engine zjevně načítají rychleji – vzpomínáme, že WP Engine je skutečně umístěn v Texasu), možná je služba Media Temple v současné době má výhodu ?! Místo, ze kterého testujete, se však ukázalo v těchto testech tak rozhodujícím faktorem, že se zdá, že poněkud převažuje nad malými rychlostními rozdíly mezi oběma službami – možná je důležitější umístění serveru a implementace sítí pro doručování obsahu. faktory při určování rychlosti webu, spíše než s jakou z těchto dvou služeb jste hostitelem? Co je však obzvláště zajímavé, přinejmenším pro mě je, jak rychlejší jsou dvě stránky na WP Engine a Media Temple zatížení ve srovnání s webem běžícím na 30 dolarech za měsíc DH VPS, což často trvalo dobré dva (někdy i tři) sekund na načtení – zejména v Hongkongu!

Poznámka: Testovací weby jsou aktivní až do 1. dubna (aktualizace: weby nyní offline)

V případě, že má někdo zájem o vlastní testování, nechám všechny tři testovací stránky žít do 1. dubna, aby si lidé mohli hrát sami pro sebe. V každém případě pokračujte a spusťte několik vlastních testů – změňte některá nastavení (jako je výchozí testovací umístění nebo prohlížeč atd.) V GTMetrix (nebo v jiných nástrojích, které máte rádi) a zjistěte, zda můžete určit, které Zdá se, že je to rychlejší hostingová služba: dejte nám vědět v komentářích, pokud získáte nějaké dobré výsledky!

V případě, že jste to zmeškali, můžete si přečíst další informace o našich prvních dojmech z nové hostované služby WordPress pro hostování Media Temple zde.

* Podívejte se, jak původně vznikl nápad pro tento příspěvek, podívejte se na komentáře ve spodní části tohoto blogového příspěvku.

** poznámka: při použití výchozího nastavení jsou testy Pingdomu prováděny náhodně z jejich tří dedikovaných serverů: umístěné v Dallasu, TX, Amsterdamu, Nizozemsku a New Yorku, NY – což je činí trochu méně přesnými (tj. více náhodnými) než provedené testy pomocí GTMetrix.

Byl tento příspěvek zajímavý? Je to trochu táhnout projít tolik práce jen pro jeden příspěvek na blogu, ale pokud je tento druh věcí v zájmu lidí, rád bych se pokusil ponořit do podobného obsahu souvisejícího s hostingem / rychlostí webu bod v budoucnosti, možná příště v trochu větší hloubce …

(Aktualizace – 19. března – od doby psaní tohoto příspěvku byl mediální chrám v kontaktu a laskavě nám poskytl speciální nabídku slevový kód opravňující čtenáře WinningWP k docela hezkému 30% sleva na všech hostitelských plánech Media Temple, včetně výše uvedeného nového spravovaného hostovacího plánu WordPress – zobrazení kupónu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map