WP Simple Pay Review – Nejlepší Stripe Payment Plugin pro WordPress?

Nabídky WordPress


WP Simple Pay je plugin pro platby WordPress, který umožňuje přijímat jednorázové platby a opakující se platby prostřednictvím vašeho webu a je navržen tak, aby spolupracoval konkrétně se službou Stripe payment.

Plní své jméno tím, že nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, a přestože existuje mnoho možností konfigurace, v porovnání s řešením, jako je WooCommerce, je nastavení plateb prostřednictvím WP Simple Pay relativně jednoduché.

Bezplatná verze WP Simple Pay neomezuje použití, ale pokud se rozhodnete upgradovat na plnou verzi, odemknete spoustu dalších funkcí.

Ať už provozujete malý blog, místní klub, velké členské webové stránky nebo internetový obchod s vysokým provozem, můžete použít službu WP Simple Pay k přijímání plateb Stripe. V tomto článku bych vám chtěl ukázat, co dokáže.

Co může WP Simple Pay udělat?

WP Simple Pay byl spuštěn Philem Derksenem v roce 2014 jako způsob přijímání plateb Stripe na webových stránkách WordPress. V roce 2018 se společnost spojila s vývojem Sandhills Pippina Williamsona.

Phil hovořil o tomto přechodu v příspěvku na blogu erg Proč jsem spojil svou ziskovou softwarovou společnost pro jednu osobu s větším hráčem ‘.

Domovská stránka WP Simple Pay

Sandhills Development stojí za mnoha populárními pluginy WordPress.

Kromě svého vlajkového modulu Easy Digital Stahování je to také za AffiliateWP, Omezení obsahu Pro, Cukrový kalendář, WP Simple Pay a Sellbird.

Jednou z klíčových funkcí WP Simple Pay je to, že tento proces je přímý pro majitele webových stránek i zákazníky. Vývojáři zjednodušili proces přijímání plateb – ať už jde o jednorázovou platbu nebo předplatné.

Jak jste očekávali, byl optimalizován pro tablety a mobilní zařízení a mobilní návštěvníci mohou také platit pomocí Apple a Google Pay.

Mějte však na paměti, že program WP Simple Pay má úmyslně omezené možnosti, takže se nestane nafouknutým jako mnoho alternativních řešení. Proto jsou všechny informace o zákaznících a platbách uloženy na vašem účtu Stripe, nikoli na vašem webu WordPress.

Funkce WP Simple Pay

Platební formuláře se vytvářejí pomocí uživatelsky přívětivého nástroje pro vytváření přetahování a přetahování. Existují tři typy formulářů: zobrazení vloženého formuláře, zobrazení překryvného formuláře a platba Stripe.

K dispozici jsou zaškrtávací políčka, textová pole a tlačítka, zatímco lze také vytvořit vlastní pole, takže můžete přesně určit, jaké informace od zákazníků požadujete, když od vás kupují..

Funkce WP Simple Pay

Charity ocení skutečnost, že služba WP Simple Pay podporuje zákazníky zadávání vlastních hodnot. To je užitečné, pokud na svém webu přijímáte dary a chcete, aby se uživatelé rozhodli, kolik budou odesílat.

Je také vybaven kuponovými kódy a podporuje 14 jazyků, více než 30 zemí a více než 135 globálních měn.

Podrobný seznam toho, co může plugin udělat, naleznete na stránce funkcí WP Simple Pay.

Úžasné front-end formuláře

Jednou z nejatraktivnějších funkcí WP Simple Pay jsou krásné platební formuláře, které vám umožní vytvořit.

Existují tři různé typy zobrazení formulářů: Vložená, překryvná a Stripe checkout.

Vložený formulář je běžný formulář, který lze vložit do příspěvků a stránek na vašem webu.

Vložený formulář WP Simple Pay

Naproti tomu u překryvného formuláře musí uživatel kliknout na tlačítko koupit. Formulář se poté zobrazí na průhledném pozadí na vaší stránce.

Formulář jednoduchého platebního překrytí WP

Typ formuláře Stripe checkout zobrazuje na vaší stránce několik polí, ale ostatní zobrazuje ve formuláři Checkout Stripe (jehož hostitelem je Stripe)

Jak uvidíte později, můžete do svých formulářů začlenit mnoho různých polí, jako je jméno, adresa, kódy kuponů a další. Zaškrtávací políčka a rozbalovací pole lze použít také pro funkce, jako jsou zkoušky a předplatné.

Formulář předplatného WP Simple Pay

Podívejte se na demonstrační oblast WP Simple Pay a podívejte se na další příklady pluginu v akci.

WP Simple Pay: Lite vs Pro

WP Simple Pay Lite je fantastické platební řešení samo o sobě – ​​je ideální pro jednoduché nastavení plateb a nemá žádné omezení ohledně počtu formulářů, které můžete vytvořit..

WP Simple Pay Pro samozřejmě nabízí více funkcí, ale doporučuji nejprve otestovat lite verzi, abyste viděli, jak WP Simple Pay funguje.

Z hlediska použitelnosti fungují oba pluginy stejným způsobem.

Nabídka WP Simple Pay admin obsahuje odkazy na vaše stávající platební formuláře, novou stránku platebního formuláře, nastavení a systémové zprávy. Ve WP Simple Pay Lite je další odkaz, který vás přesměruje na stránku porovnání funkcí Lite vs Pro.

Nabídka pro správu WP Simple Pay WordPress

V další části vám ukážu, jak můžete nastavit platební formuláře pomocí WP Simple Pay Pro.

Proces vytváření formulářů je v lite verzi identický, ale prémiové funkce jsou skryty a nahrazeny propagační zprávou pro WP Simple Pay Pro.

Platební formulář

Nastavení prémiových funkcí se v lite verzi nezobrazí, ale zobrazí se vám připomínka toho, co pro verze nabízí.

Nastavení WP Simple Pay Lite

Na stránce WP Simple Pay Lite vs Pro jsou uvedeny další funkce dostupné v programu WP Simple Pay Pro.

Patří sem vlastní pole, kódy kupónů, předplatné, zkušební verze, podpora aplikací Pay Pay a Google Pay a další.

WP Simple Pay - Lite vs Pro

Věřím, že Sandhills Development byl velmi štědrý s funkcemi, které obsahuje ve verzi Lite WP Simple Pay, ale určitě existuje mnoho skvělých funkcí, které majitele webových stránek povzbuzují k upgradu.

Mým doporučením je nainstalovat bezplatnou verzi pluginu, abyste zjistili, zda pro nastavení platby potřebujete některou z prémiových funkcí.

Vytvoření pruhového platebního formuláře

Když zpočátku aktivujete WP Simple Pay ve WordPress, uvidíte na administrátorské liště WordPress tlačítko s nápisem „Simple Pay Test Mode Active“.

Toto tlačítko vám připomíná, že plugin je stále v testovacím režimu. Po nakonfigurování platebních formulářů byste se měli ujistit, že je na hlavním panelu Stripe povolen testovací režim, abyste mohli zpracovat některé testovací platby.

Až budete rádi, že je vše správně nastaveno, můžete deaktivovat testovací režim na stránce „Nastavení pruhů“ v oblasti nastavení..

Jednoduchý režim testu placení aktivní

Po aktivaci se také zobrazí zpráva, která se spojí s Stripe. To zahrnuje přihlášení k vašemu účtu Stripe, abyste získali přístup ke službě WP Simple Pay.

Spojte se s pruhem

* Poznámka: Některá zde uvedená nastavení nejsou k dispozici v programu WP Simple Pay Lite.

Platební formulář je rozdělen na čtyři karty nastavení: Možnosti platby, Možnosti zobrazení formuláře, Pole vlastního formuláře a Možnosti předplatného.

Na kartě Možnosti platby můžete definovat, zda se jedná o nastavenou částku nebo vlastní částku. Pole vlastní částky je prémiová funkce, která je užitečná pro dárcovské weby, kde musíte uživateli umožnit nastavit částku, kterou platí..

Tato oblast také umožňuje definovat, kam jsou uživatelé přesměrováni po provedení platby.

Nezapomeňte se podívat do oblasti dokumentace WP Simple Pay, protože uvádí mnoho značek šablon, které můžete použít na své stránce s potvrzením vlastní platby.

Možnosti platby

Na další kartě můžete vybrat, zda je váš formulář vloženým formulářem, překryvným formulářem nebo formulářem Checkout Checkout.

Zde je také definován název formuláře a popis.

Typy zobrazení formulářů

Karta polí vlastního formuláře je místem, kde sestavujete svůj platební formulář.

Celkem je k dispozici 19 polí: čtyři vlastní pole, devět zákaznických polí a šest standardních polí. WP Simple Pay pochopitelně omezuje některá pole na jednu instanci. Například tlačítko checkout.

Vyberte pole

Jakmile do formuláře přidáte pole, můžete jej přetáhnout na libovolné místo a poté příslušně upravit nastavení. Je to radost používat.

Pole vlastního formuláře

Předplatné lze nakonfigurovat na poslední kartě. Můžete si vybrat mezi jedním plánem předplatného nebo více přizpůsobitelným uživatelem vybraným plánem.

Zde lze definovat řadu polí, například náklady na předplatné, poplatek za nastavení, maximální povolené poplatky za předplatné a další.

Možnosti předplatného

Platební formuláře lze uložit na pravé straně stránky a v tomto poli se také uvádí zkrácený kód vašeho formuláře.

WP Simple Pay Shortcode

Tento krátký kód je třeba zkopírovat do příspěvku nebo stránky, do které chcete vložit formulář.

Poté se zobrazí váš formulář.

Příklad jednoduchého platebního formuláře WP

I když jsem velkým fanouškem jednoduchosti programu WP Simple Pay, mám pocit, že zde chybí některé užitečné možnosti – ty, které by zlepšily použitelnost, aniž by to ovlivnilo princip jednoduchosti..

Například když můžete pole formuláře odebrat, neexistuje způsob, jak duplikovat pole.

Začátečníci by také ocenili další způsoby vkládání formulářů na své webové stránky. Momentálně v editoru WordPress není tlačítko WP Simple Pay, které vám umožní vybrat formulář a vložit jej do příspěvku nebo stránky. Kromě toho budete muset nainstalovat plugin WordPress, jako je Shortcode Widget, aby se formulář zobrazil v oblasti postranního panelu, protože není k dispozici žádný widget WP Simple Pay.

Vývojáři však poskytli dlouhý seznam akcí a háčky na filtrování pro pokročilé uživatele, což vám poskytne úplnou kontrolu nad vašimi platebními formuláři a přihláškami.

Možná největší opomenutí, které jsem si všiml, bylo styling.

V budoucí verzi bych rád viděl předdefinovaná barevná schémata, barevné kolo a CSS box pro vlastní třídy stylů. V současné době formuláře zdědí svůj styl od aktivovaného tématu WordPress vašeho webu.

Konfigurace nastavení plateb WP Simple Pay Payment

Budete muset strávit trochu času konfigurací WP Simple Pay, abyste zajistili správné zpracování plateb.

Ve WP Simple Pay Pro musíte zadat svůj licenční klíč na první stránce nastavení. Tím zajistíte, že zásuvný modul může být automaticky aktualizován v rámci WordPress.

Nastavení licence WP Simple Pay

Stránka Nastavení pruhu potvrzuje, zda jste k účtu Stripe úspěšně připojili službu WP Simple Pay. Na této stránce můžete také povolit nebo zakázat testovací režim.

Na této stránce také definujete zemi svého účtu, národní prostředí Stripe checkout, locale field card a webhooks.

Nastavení nastavení WP Simple Pay Stripe

V oblasti obecných nastavení najdete mnoho důležitých nastavení, včetně stránky potvrzení platby a selhání platby, formátu data, vaší preferované měny, pozice měny, procenta daňové sazby a oddělovačů.

Obecné nastavení WP Simple Pay

Možnost uvážených stylů automaticky použije styly WP Simple Pay Pro na pole a tlačítka platebních formulářů, zatímco reCAPTCHA lze nastavit také na této stránce..

Tato stránka má také možnost odstranit všechna data WP Simple Pay z vašeho webu WordPress po odstranění pluginu.

Obecné nastavení WP Simple Pay

Poslední stránka nastavení umožňuje přizpůsobit zprávy s potvrzením plateb pro jednorázové platby, předplatné bez pokusů a předplatné s bezplatnými zkušebními verzemi.

K dispozici je několik značek šablon, které vám pomohou při formování těchto potvrzovacích zpráv.

Nastavení potvrzení jednoduché platby WP

Jak si možná vzpomenete, nabídka administrátora WP Simple Pay také odkazuje na stránku systémového hlášení.

Tato stránka vám poskytuje kompletní zprávu o instalaci WordPress, nastavení pluginu a prostředí serveru. Doporučujeme jej zkontrolovat po vytvoření formulářů, aby bylo zajištěno, že nastavení hostingu je optimalizováno pro službu WP Simple Pay.

Systémová zpráva

Celkově lze oblast nastavení WP Simple Pay snadno navigovat, protože je třeba upravit pouze několik klíčových nastavení.

WP Simple Pay Pricing

WP Simple Pay Lite je 100% zdarma k použití a umožňuje vám vytvářet neomezený počet platebních formulářů.

Pokud upgradujete na plnou verzi, získáte přístup k mnoha dalším funkcím, jako jsou ovládací prvky návrhu a přetažení, vlastní pole, kódy kuponů a podpora pro Apple Pay a Google Pay.

Osobní licence stojí 99 $ ročně a poskytuje podporu a aktualizace pro jeden web. Pokud upgradujete na licenci plus, za 149 USD ročně, zvýšíte používání webu na tři weby. Přidáte také podporu pro platby předplatného a plány splátek.

Profesionální plán 249 $ ročně má stejné funkce jako licence plus, ale odstraňuje omezení používání webových stránek. Roční náklady na obnovení můžete také odstranit zakoupením služby WP Simple Pay jednorázovou platbou 499 $.

WP Simple Pay Pricing

WP Simple Pay má užitečnou oblast dokumentace, která vysvětluje, jak používáte plugin, ale všichni prémioví zákazníci WP Simple Pay dostávají prioritní podporu prostřednictvím e-mailu.

Všechny prémiové plány mají 30denní 100% záruku vrácení peněz. Pokud tedy později zjistíte, že program WP Simple Pay nemůže udělat přesně to, co potřebujete, můžete získat plnou náhradu.

Jednoduchá záruka vrácení peněz WP

Licence $ 149 plus odemkne všechny funkce WP Simple Pay, ale pokud pro vás nejsou předplatné důležitá, možná budete chtít zakoupit osobní licenci 99 $.

Pokud si nejste jisti, jděte na levnější tarif ve výši 99 $, protože svou licenci můžete kdykoli upgradovat z oblasti účtu a pouze zaplatit rozdíl.

Závěrečné myšlenky

Vývojáři z velké části odvedli fantastickou práci a dosáhli správné rovnováhy mezi jednoduchostí a funkčností. Tento plugin můžete použít k vytvoření platebních formulářů Stripe během několika minut, ale několik dalších možností zde a tam by bylo vítáno.

Program WP Simple Pro Lite by měl stačit pro ty z vás, kteří chtějí pouze jednoduché řešení Stripe pro váš web.

WP Simple Pay Pro odemkne mnoho dalších funkcí, které vám pomohou vytvářet složitější formuláře a profesionální nastavení plateb, které nabízejí předplatné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map