Darbo su WordPress pradžia

Ieškote pagalbos rankos, kaip pradėti naudotis „WordPress“?


Tai yra pats populiariausias būdas kurti svetainę, taigi jūs tikrai priėmėte puikų sprendimą. Tai suteikia daugiau nei 34,7% visų svetainių ir šis skaičius tik didėja!

Žmonės mėgsta „WordPress“ dėl jo lankstumo ir bendruomeniškumo. Tai nemokamas, atvirojo kodo ir dešimtys tūkstančių plėtinių, leidžiančių tinkinti savo svetainės išvaizdą ir funkcionalumą nereikalaujant jokių specialių techninių žinių.

Tačiau kai tik pradedate naudotis savo pirmąja „WordPress“ svetaine, gali būti sunku žinoti, ką turite padaryti, kad ją sukurtumėte ir paleistumėte..

Norėdami padėti, mes tiksliai paaiškinsime, kaip pradėti naudotis „WordPress“ atliekant septynis lengvai sekamus veiksmus.

Pasiruošę pradėti? Pateiksime jums veikiančią „WordPress“ svetainę!

Pastaba: Šis vadovas yra apie tai, kaip pradėti naudotis savarankiška „WordPress“ svetaine, kurią maitina nemokama atvirojo kodo „WordPress“ programinė įranga, esanti „WordPress.org“. Tai skiriasi nuo „WordPress.com“.

Kaip pradėti naudotis „WordPress“: žingsnis po žingsnio vadovas

Žemiau aprašysiu kiekvieną žingsnį, kurio reikia imtis norint išsamiai atidaryti savo „WordPress“ svetainę, tačiau prieš mums įsitraukiant į niūrias problemas, pažvelkime aukšto lygio, kad žinotumėte, koks pagrindinis procesas jums bus. taip:

 1. Pasirinkite domeno vardą – jūsų domeno vardas yra nuolatinis „WordPress“ svetainės adresas internete. Mūsų yra võitwp.com.
 2. Įsigykite žiniatinklio prieglobą – interneto priegloba yra „variklis“, kuris suteikia galią jūsų „WordPress“ svetainei ir daro ją prieinamą lankytojams visame pasaulyje.
 3. Įdiekite „WordPress“ – dauguma „WordPress“ prieglobos kompanijų suteikia patogius įrankius nemokamai „WordPress“ programinei įrangai įdiegti.
 4. Pasirinkite „WordPress“ temą – „WordPress“ tema kontroliuoja, kaip atrodo jūsų svetainė. Tai leidžia suasmeninti svetainę nereikalaujant jokių specialių žinių.
 5. Įdiekite būtinus „WordPress“ papildinius –– nors temos yra susijusios su stiliumi, „WordPress“ papildiniai yra apie naujų funkcijų įtraukimą į jūsų „WordPress“ svetainę.
 6. Pridėkite savo turinį – turite keletą galimybių, kaip pridėti savo turinį.
 7. Pagal poreikį apsvarstykite kitus papildinius – Be būtiniausių „WordPress“ papildinių, yra dešimtys tūkstančių kitų papildinių, kuriuos galbūt norėsite naudoti.

Peržiūrėkime viską išsamiau …

1 žingsnis: Pasirinkite savo domeno vardą

Jūsų domeno vardas yra nuolatinis jūsų svetainės adresas internete – kiekvienai svetainei reikalingas toks, kad žmonės galėtų ja naudotis. Mūsų yra võitwp.com.

Domeno vardas yra ne tik jūsų svetainės adresas, bet ir svarbus prekės ženklo kūrimo vaidmuo, todėl norėsite pasvarstyti, kaip tai teisingai padaryti..

Taigi, koks yra geras domeno vardas? Priklauso…

Jei kuriate asmeninį aplanką, galbūt norėsite naudoti savo vardą – pvz keanureeves.com. Arba, jei jūsų įmonė jau turi pavadinimą, greičiausiai norėsite tai naudoti – pvz walmart.com.

Kitu atveju turėsite atlikti protų šturmą, kad sugalvotumėte tobulą vardą. Turime daugybę patarimų, kaip pasirinkti domeno vardą, arba galite naudoti domenų vardų generatorių, kad paleistumėte procesą, naudodami keletą idėjų..

Jūsų domeno vardą sudaro dvi dalys – pats vardas (pvz., „Winwp“) ir domeno vardo plėtinys (pvz., „.Com“)..

Yra daugybė skirtingų domenų vardų plėtinių ir, nors „.com“ yra populiariausias, vis labiau priimtina naudoti kitokį plėtinį..

Keblus dalykas, tačiau tai, kad konkretus domeno vardas vienu metu gali priklausyti tik vienam asmeniui. Kai tas domenas yra užregistruotas, niekas kitas jo negali registruoti (nebent tas asmuo leistų registracijai pasibaigti). Pvz., Negalite išeiti ir nusipirkti facebook.com.

Dėl šios priežasties gali atrodyti, kad daugelis vardų, kurie, jūsų manymu, jau yra paimti – galite tai išbandyti naudodami momentinę domenų paiešką. Jei taip atsitiks, galite išbandyti kitą plėtinį (pvz., „.Net“, o ne „.com“) arba naudoti kitą pavadinimą:

Kaip patikrinti domenų prieinamumą

Suradę geriausią domeno vardą, turite jį užregistruoti per domenų vardų registratorių.

Yra daug kokybiškų domenų registratorių, tačiau mes rekomenduojame „Google“ domenus.

Norėdami įsigyti savo domeno vardą:

 • eikite į „Google“ domenus
 • įveskite savo domeno vardą
 • pridėkite jį į savo krepšelį ir patikrinkite.

Kaip įsigyti domeną „Google“ domenuose

2 veiksmas: įsigykite žiniatinklio prieglobą

Norint įjungti „WordPress“ programinę įrangą ir padaryti jūsų svetainę prieinamą, kai kas nors apsilanko jūsų domeno pavadinime, jums reikia žiniatinklio prieglobos.

Naudodamiesi žiniatinklio priegloba jūs iš esmės nuomojatės vietą kompiuteryje, kad galėtumėte naudoti savo svetainę.

Prieglobą rasite visuose kainų taškuose – nuo kelių dolerių per mėnesį iki šimtų dolerių per mėnesį.

Kai tik pradedate naudotis „WordPress“, visiškai puiku pasirinkti pigų „WordPress“ prieglobą – visada galite atnaujinti vėliau, kai jūsų svetainė auga.

Jei norite pigiai naudotis „WordPress“ priegloba, kuri neatima kokybės ar paslaugų, rekomenduojame „SiteGround“ perskaityti mūsų „SiteGround“ apžvalgą.

Norėdami pradėti, eikite į „SiteGround“ ir pasirinkite savo planą – Pradėti arba „GrowBig“ yra abi geros galimybės:

Svetainė „SiteGround“

Kitame ekrane pasirinkite Aš jau turiu domeną ir įveskite domeno vardą, kurį įsigijote atlikdami ankstesnį veiksmą:

Pasirinkite domeną „SiteGround“

Tada užpildykite savo sąskaitos informaciją ir sumokėkite už prieglobos planą:

Įveskite „SiteGround“ paskyros informaciją

Įsigiję prieglobą, turėsite „nukreipti“ savo domeno pavadinimą į „SiteGround“ prieglobą, redaguodami domeno vardų serverius. Nors tai atrodo sudėtinga, iš tikrųjų reikia pakeisti vertes į dvi dėžutes.

Norėdami tai padaryti, galite vadovautis šiomis instrukcijomis:

 • „SiteGround“ instrukcijos
 • „Google“ domenų instrukcijos

Jei jums reikia pagalbos rankos, galite kreiptis į „SiteGround“ palaikymą ir jie mielai padės.

3 veiksmas: įdiekite „WordPress“

Kai turėsite prieglobą, turėsite įdiegti pagrindinę „WordPress“ programinę įrangą.

Dėl ne tik prieinamos kainos, bet ir vienas iš gražių „SiteGround“ dalykų yra tai, kad tai padaryti yra labai lengva naudojant tam skirtą svetainės diegimo programą..

Pirmą kartą prisijungę prie „SiteGround“ informacijos suvestinės įsigiję savo prieglobą, „SiteGround“ suteiks jums paprastą vedlį, kaip įdiegti „WordPress“ programinę įrangą..

Arba visada galite rankiniu būdu pasiekti šį vedlį vėliau iš Svetainės sritis jūsų „SiteGround“ prietaisų skydelyje:

Svetainės diegimo vedlys „SiteGround“

Mes taip pat turime išsamų vadovą, kaip įdiegti „WordPress“.

Įdiegę „WordPress“, galite pasiekti „WordPress“ informacijos suvestinę apsilankę jūsų svetainė.com/wp-admin ir prisijungimas naudojant vartotojo vardą ir slaptažodį, kuriuos įvedėte „WordPress“ diegimo vedlyje.

Dabar laikas padaryti savo „WordPress“ svetainę savo …

4 žingsnis: Pasirinkite „WordPress“ temą

Jūsų svetainės tema kontroliuoja jos išvaizdą.

Tai svarbus aspektas, nes norite, kad jūsų svetainė atrodytų profesionaliai ir joje būtų lengva naršyti.

Jūs taip pat norite, kad jis atitiktų jūsų „WordPress“ svetainės tikslą, todėl rasite daugybę „nišinių“ „WordPress“ temų.

Pvz., Jei kuriate portfelio svetainę, galite rasti tam skirtų portfelio temų. Arba, jei atidarote maisto tinklaraštį, galite rasti tam skirtų maisto tinklaraščių temų … ir tt, ir visose skirtingose ​​nišose.

Kitas pasirinkimas yra pasirinkti „daugiafunkcinę“ temą, kurią galite pritaikyti įvairioms nišoms. Dvi tokios temos, kurias rekomenduojame, yra „Astra“ ir „Divi“.

Pvz., „Astra“ yra daugybė iš anksto paruoštų startuolių svetainių, kurias galite importuoti vos keliais paspaudimais:

„Astra“ temų pradžios svetainės

Jei norėtumėte patikrinti skirtingas temas, yra dvi geros vietos, į kurias reikia atkreipti dėmesį:

 • „WordPress.org“ temų katalogas, skirtas nemokamoms „WordPress“ temoms.
 • „ThemeForest“, skirtos „WordPress“ geriausioms temoms, perskaitykite mūsų „ThemeForest“ pirkimo vadovą.

Taip pat galite rasti daugybę puikių „premium“ temų, kurias kūrėjai parduoda tiesiogiai.

Pasirinkę geriausią „WordPress“ temą, galite ją įdiegti savo svetainėje apsilankę Išvaizda → Temos → Pridėti naują ir arba:

 • Ieškokite temos, jei ją galima nemokamai rasti „WordPress.org“.
 • Įkelkite ZIP failą, jei įsigijote aukščiausios kokybės temą.

Kaip įdiegti „WordPress“ temą

Norėdami gauti išsamesnių instrukcijų, skaitykite mūsų vadovą, kaip įdiegti naują „WordPress“ temą.

Įdiegę ir suaktyvinę temą, dauguma temų kūrėjų leidžia jums dar labiau pritaikyti jos išvaizdą naudodami „WordPress Customizer“.

Prieiga prie tinkinimo priemonės galite pasiekti apsilankę Išvaizda → Tinkinti. Tada galėsite tinkinti savo temą naudodamiesi paprasta sąsaja ir peržiūra realiuoju laiku:

„WordPress“ temos tinkinimo priemonė

5 veiksmas: įdiekite „Must-Have WordPress“ papildinius

Nors jūsų tema kontroliuoja jūsų svetainės išvaizdą, „WordPress“ papildiniai padeda jums pridėti naujų savo svetainės funkcijų.

Papildiniai gali pridėti mažų funkcijų, tokių kaip kontaktinė forma, arba didelių funkcijų, pvz., Paversti jūsų svetainę visiškai veikiančia el. Prekybos parduotuve.

Yra dešimtys tūkstančių nemokamų ir aukščiausios kokybės papildinių, tačiau mes juos suskirstysime į dvi neapdorotas kategorijas:

 • Privalomi papildiniai kad reikia visų „WordPress“ svetainių, nesvarbu, kokia jūsų svetainė.
 • Nišai būdingi papildiniai kurios prideda jūsų poreikius atitinkančią funkciją. Ne visoms svetainėms jų reikia, tačiau galbūt norėsite, kad jos išplėstų jūsų svetainę.

Šiame skyriuje dėmesys bus sutelktas į pirmąją kategoriją – būtiniausius papildinius.

Štai keli pagrindiniai papildiniai, kurie, mūsų manymu, reikalingi visoms „WordPress“ svetainėms:

 • Atsarginis papildinys – norint, kad duomenys būtų saugūs, būtina reguliariai kurti atsargines svetainės atsargines kopijas. Mes rekomenduojame „VaultPress“ naudoti „premium“ parinktį arba „UpdraftPlus“ – nemokamą parinktį.
 • Apsauginis papildinys – pagrindinė „WordPress“ programinė įranga jau yra saugi, tačiau geras „WordPress“ saugos papildinys padės dar labiau užrakinti reikalus. Mes rekomenduojame „Wordfence“ arba „Sucuri“, kurie abu siūlo nemokamas versijas.
 • SEO papildinys – optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) padeda jūsų svetainei užimti aukštesnę vietą „Google“ pagal atitinkamas užklausas. Du geri nemokami variantai yra „Yoast SEO“ arba „Rank Math“.
 • Talpyklos / veikimo papildinys – svarbu įsitikinti, kad svetainė greitai įkeliama, o talpyklos / našumo papildiniai padeda tai padaryti. Mes rekomenduojame „WP Rocket“ mūsų apžvalgai gauti „premium“ versiją arba „WP Fastest Cache“ – nemokamą variantą.

Norėdami įdiegti „WordPress“ papildinį, eikite į Įskiepiai → Pridėti naują:

 • Norėdami rasti nemokamą papildinį, kurį galite rasti WordPress.org, galite jo ieškoti pagal pavadinimą.
 • Jei norite naudoti papildomą priedą, pvz., „WP Rocket“, galite jį įdiegti įkėlę ZIP failą.

Kaip įdiegti „WordPress“ papildinį

Norėdami gauti išsamesnį vadovą, peržiūrėkite mūsų išsamią mokymo programą, kaip įdiegti „WordPress“ papildinius.

6 veiksmas: pridėkite savo turinį (pagrindinis puslapis, apie ir tt)

Šiuo metu jūs jau baigėte kurti savo svetainę. Turėtumėte įdiegti „WordPress“ programinę įrangą, nustatyti savo temą ir keletą būtinų papildinių, kurie padės nustatyti jūsų svetainės sėkmę..

Dabar esate pasirengęs pradėti pridėti savo turinį. Gera pradžia yra svetainės „pagrindiniai“ puslapiai, tokie kaip pagrindinis puslapis, „apie“ puslapis ir pan.

Norėdami tai padaryti, turite dvi pagrindines parinktis, atsižvelgiant į tai, kokį turinį norite pridėti.

Pirmasis jūsų įplaukimo uostas turėtų būti „WordPress“ redaktorius. Jį galite pasiekti apsilankę Puslapiai → Pridėti naują.

Natūralusis redaktorius naudoja „blokuojančią“ sistemą, leidžiančią įtraukti daugialypės terpės turinį, taip pat pagrindines išdėstymo parinktis. Galite sužinoti šį įrašą ir sužinoti daugiau apie tai, kaip blokai veikia:

„WordPress“ bloko redaktorius

Tai puiki vieta pradėti ir, jei jūsų norimas išdėstymas nėra sudėtingas, gali būti, kad jums viskas, ko jums reikia.

Jei vis dėlto norite kažko, turinčio šiek tiek daugiau dizaino galios, galite kreiptis į „WordPress“ puslapio kūrimo priemonės papildinį.

Puslapių kūrimo priemonės papildinys suteikia jums vaizdinę sąsają, kurioje galite sukurti sudėtingesnius išdėstymus naudodami paprastą nuvilkimo sistemą. Jei kada nors bandėte svetainių kūrėją, pvz., „Squarespace“ ar „Wix“, puslapių kūrimo priemonės papildinys suteikia tą pačią patirtį „WordPress“.

Nors yra daugybė puikių „WordPress“ puslapio kūrimo priemonės papildinių, „Elementor“ mūsų apžvalgoje yra puiki pradinė galimybė, nes:

 • ji siūlo turtingą nemokamą versiją, kuri gali padėti jums sukurti sudėtingus puslapius nemokant nei centų
 • sąsają gana lengva pasiimti.

Štai pavyzdys, kaip atrodo kuriant puslapį su „Elementor“:

„Elementor“ puslapio kūrimo sąsaja

Atkreipkite dėmesį, kaip jūs galite tiksliai pamatyti, kaip jūsų puslapis atrodys lankytojams? Tai, kartu su nuvilkimu ir kitomis stiliaus / išdėstymo galimybėmis, yra didelis puslapio kūrimo priemonės papildinių patrauklumas.

7 veiksmas: pridėkite daugiau papildinių, kiek reikia

5 žingsnyje mes apžvelgėme keletą būtinų „WordPress“ papildinių, kurių reikia visoms svetainėms. Tačiau greičiausiai norėsite ir kitų papildinių, būdingų jūsų svetainės poreikiams.

Šiuo metu turėtumėte šiek tiek ištirti, kad rastumėte papildinius, kurie pridės naudingų jūsų svetainės funkcijų.

Pvz., Jei esate aktyvus „Instagram“, galbūt norėsite „Instagram“ sklaidos kanalo papildinio, kad būtų rodomas naujausias jūsų svetainės turinys.

Arba, jei rengiate daug įvykių, galbūt norėsite įvykių kalendoriaus papildinio.

Taigi, kur galite rasti tokius papildinius?

Puikus atspirties taškas yra oficialus „WordPress.org“ papildinių katalogas. Jame yra daugiau nei 54 932 įskiepiai… Taigi, jūs tikriausiai galite rasti ką nors reikšmingo jūsų svetainei.

Daugelis iš šių papildinių yra 100 proc. Nemokami, tuo tarpu rasite ir tokių, kurių nemokama versija yra ribota, kartu su papildomomis funkcijomis, jei norite mokėti.

Be „WordPress.org“, „CodeCanyon“ taip pat galite rasti daugybę papildomų „WordPress“ papildinių.

Tik vienas įspėjimas: nors visiškai gerai įdiegti daugiau papildinių, norėsite būti atsargūs tik diegdami papildinius, kurių jums tikrai reikia. Jei įdiekite per daug nereikalingų papildinių, o tie papildiniai nėra optimizuoti, galite „išsipūsti“ savo svetainę, todėl jos įkėlimas gali sulėtėti..

Mėgaukitės savo naująja „WordPress“ svetaine!

Sveikinimai! Jei jau supratote iki šiol, dabar turėtumėte turėti veikiančią „WordPress“ svetainę, pritaikytą jūsų poreikiams.

Dabar laikas sužinoti daugiau apie „WordPress“ ir išplėsti savo svetainę. Tuo tikslu turime skaitymo sąrašą su keletu naudingų tinklaraščių įrašų ir vadovėlių:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map