Weebly vs WordPress – Výběr správné platformy

Nabídky WordPress


Měl bych si vybrat Weebly nebo WordPress? je otázka, kterou by mnozí nováčci, kteří chtějí začít s prvním webem, měli dobře zvážit.

Pokud vás zajímá, která platforma je lepší, snáze se používá, která má více funkcí, která je levnější atd., Pak zůstaňte naladěni, protože to jsou přesně ty druhy věcí, které se chystáme prozkoumat.

Níže se podrobně podíváme na Weebly vs. WordPress a poukážeme na nejdůležitější vlastnosti každé platformy. Pokud hledáte kvalitní nástroj pro sestavení svého prvního webu (nebo dokonce internetového obchodu s elektronickým obchodem), přečtěte si dále!

Co je Weebly?

Weebly je online nástroj / služba, která vám umožní vytvořit web – i když nemáte žádné zkušenosti s vývojem webu nebo designem (proces funguje prostřednictvím šikovného rozhraní drag-and-drop).

Weebly

Chcete-li používat web Weebly, stačí se zaregistrovat k bezplatnému nebo placenému účtu a můžete okamžitě začít pracovat na svém webu – mít web vytvořený pomocí Weebly od začátku do konce za méně než hodinu je více než dosažitelný.

Co je WordPress?

WordPress je nejoblíbenější systém pro správu obsahu všech, s tržním podílem přibližně 50% až 60%, a ještě působivěji se odhaduje, že ovládá více než 25% všech webových stránek..

WordPress

Hlavním rozdílem mezi weebly a WordPress je to, že WordPress je kus softwaru, který lze nainstalovat na jakýkoli webový server, zatímco Weebly je komplexní služba online, do které se zaregistrujete..

Abyste mohli používat WordPress, musíte nejprve:

 • stáhněte si ji z WordPress.org (zdarma ke stažení), pak ji nahrajte na server a prohlédněte si instalační proces sami, nebo
 • řekněte týmu podpory u vašeho současného webového hostitele, aby pro vás nainstaloval WordPress (jednodušší řešení).

V obou případech použití WordPress k vytvoření webu vyžaduje více kroků než použití Weebly.

Přemýšlejte o tom takto: pokud Weebly je Dokumenty Google, pak WordPress je MS Word. Nakonec vám oba poskytnou podobný výsledek, ale cesta k dosažení tohoto výsledku je jiná.

Poznámka: Tento příspěvek porovnává Weebly se samo hostovanou verzí WordPress (WordPress.org). Nejde o to, co je k dispozici na WordPress.com – hostované blogovací platformě.

Dostupné návrhy byly porovnány

Přiznejme si to: se svým webem budete spokojeni, pouze pokud to vypadá dobře. Toto je faktor číslo jedna pro každého majitele stránek (ať už to chceme nebo ne), takže není lepší místo, kde začít s porovnáváním, než když se podíváme na možnosti designu dostupné ve Weebly a WordPress.

Weebly

Ihned po registraci vám Weebly pomůže položit otázku, na co je hlavní zaměření vašeho webu.

Weebly nastavit vaše zaměření na stránky

V závislosti na vaší odpovědi navrhne některé optimalizované návrhy – a musím říci, že to, co Weebly nabízí, je opravdu působivé. Všechny návrhy jsou vysoce kvalitní, přístupné pro mobily a co je nejdůležitější, vypadají moderně, takže váš web nebude mít pocit, že je v den spuštění již pět let starý.

Weebly Možnosti designu

Poté, co vyberete design, rychle zjistíte, že vše lze upravit bez nutnosti kódování nebo technických dovedností.

Weebly - Vyberte rozvržení

Kromě toho můžete nové prvky přetahovat přímo z postranního panelu.

Weebly sidebar

To vše znamená, že s webovým designem můžete pracovat podobně jako s dokumentem MS Word – stačí zarovnat věci, přetáhnout je, přidat kopii a obrázky a máte hotovo.

WordPress

WordPress je dodáván s jedním výchozím designem, který se nazývá motiv. Ačkoli je to hezké, nebude vhodné pro všechny účely.

Výchozí téma WordPress - dvacet šestnáct

To znamená, že budete hledat témata třetích stran. (Poznámka: Nejste si jisti, jaká témata jsou? Zde je užitečné vysvětlení / úvod.) Jsou dobré a špatné zprávy:

 • Dobrá: k dispozici jsou tisíce témat – bezplatných i placených.
 • Špatné: zkušenost od tématu k tématu není konzistentní. Témata jsou většinou velmi odlišná a naučit se, jak používat, nezaručuje, že budete schopni zvládnout ostatní.

Jak již bylo řečeno, tam, kde WordPress svítí, je jeho transparentnost a vysoce přizpůsobitelná povaha. To znamená, že jste schopni upravit i ty nejmenší detaily tématu, které používáte (pokud nemáte strach z práce s PHP).

Weebly vs WordPress

Existuje mnohem více témat WordPress, než jsou Weeblyho návrhy.

Pokud jde o kvalitu, nazval bych ji dokonce: Weebly i WordPress vám umožní přístup k vysoce kvalitním návrhům.

S Weebly je však mnohem snazší najít, používat a vyladit design svého webu. Uživatelské rozhraní je velmi snadno pochopitelné a zábavné s ním pracovat.

Celkově v konstrukčním oddělení to dám Weeblymu.

Vítěz: Weebly

(Poznámka: Podívejte se na mé další srovnání: SquareSpace vs. WordPress. SquareSpace je také známý svými skvělými možnostmi designu.)

A co web hosting?

Každý web musí být někde hostován – váš hostingový účet / server je místem, kde váš web sedí a odkud je přístupný pro vaše návštěvníky.

S hostingem můžete podniknout dvě cesty:

 1. Pronajměte si, zakupte nebo zaregistrujte si hostingový účet sám a nainstalujte si svůj web na tento hostingový účet.
 2. Nechte vše zvládnout na jednom místě, jednou společností.

Weebly

Weebly sleduje druhou cestu: namísto toho, aby vás nutil hrát si s technickými věcmi, zvládne všechny těžké zvedání. Vše, co musíte udělat, je zaregistrovat se na webu Weebly.com, použít jeho tvůrce webu a postupovat podle pokynů na obrazovce. Weebly zpracovává hostování (a vše, co s ním souvisí) pro vás.

WordPress

WordPress se vydává po první cestě – to znamená, že při vytváření webu vyžaduje několik dalších kroků, tj. Musíte si vybrat vhodného webového hostitele a nainstalovat na něj WordPress, než začnete pracovat na svém skutečném webu. (Poznámka: Mnoho počítačů nainstaluje WordPress automaticky.) Ačkoli to může zpočátku znít trochu komplikovaněji, než nabízí Weebly, ve skutečnosti vám dává mnohem větší kontrolu nad vaším webem. Můžete se rozhodnout změnit hostitele, změnit software webu nebo aktualizovat / změnit cokoli o něm, kdykoli budete chtít.

Weebly vs WordPress

 • Potřebujete web vytvořený rychle, bez potíží a bez bolesti hlavy? Weebly zde vyhrává.
 • Potřebujete úplnou kontrolu nad svým webem? WordPress.

Vítěz: oba

Funkce byly porovnány

Jednoduše řečeno, Weebly i WordPress vám poskytují všechny funkce, které můžete potřebovat jako vlastník webových stránek. Rozdíl je ve způsobu, jakým jsou tyto funkce dodávány.

Weebly

Weebly zpřístupňuje vše prostřednictvím nástroje pro tvorbu stránek. S různými prvky vašeho webu můžete pracovat prostřednictvím levého postranního panelu nebo v horní nabídce.

Weebly postranní panel a horní menu

Prvky tam umožňují vytvářet nové stránky (a upravovat stávající), měnit rozvržení jakékoli stránky, upravovat detaily jemného návrhu a přidávat nové bloky obsahu (jako jsou kontaktní formuláře, mapy, galerie nebo text). Můžete také publikovat jakýkoli druh obsahu, včetně textu, fotografií a videí.

S Weebly pracujete tak, že vyberete jednotlivé prvky a přetáhnete je na plátno (váš aktuální návrh webu)..

Pokud potřebujete více, existuje také něco, co se nazývá App Center, kde si můžete vybrat a nainstalovat další funkce (některé z nich zdarma, některé placené).

Weebly App Center

Jak již bylo řečeno, můžete narazit na některé prvky, které nelze zcela upravit podle vašich potřeb. Weebly je stále uzavřená platforma, která vám poskytuje omezený – i když pro většinu uživatelů docela široký – přístup k přizpůsobení.

WordPress

Především jsou pro WordPress k dispozici desítky tisíc bezplatných a placených pluginů (pokud si nejste jisti, jaké jsou pluginy, zde je užitečné vysvětlení / úvod. To znamená, že můžete svůj web nekonečně rozšiřovat a instalovat jakoukoli funkci, kterou budete potřebovat).

Doplňky WordPress

WordPress je také bohatě vybaven funkcemi get-go: získáte všechny základní funkce správy webu a obsahu, které budou pro většinu uživatelů stačit..

Některé věci, například optimalizace SEO, kontaktní formuláře nebo eCommerce, však nejsou ve výchozím nastavení k dispozici a můžete je získat pouze prostřednictvím pluginů.

Weebly vs WordPress

WordPress to vyhraje z důvodu dvou věcí:

 • Tisíce dostupných pluginů, většina z nich zdarma a snadno se instaluje. Můžete najít téměř jakoukoli další funkci, o které si můžete snít již poskytnutou prostřednictvím nějakého pluginu.
 • Příroda s otevřeným zdrojovým kódem WordPress znamená, že můžete instalovat, upravovat, vylepšovat nebo měnit jakékoli funkce, které jsou zabudovány do WordPress nebo poskytované prostřednictvím pluginů. Zejména, pokud se vám na WordPress nelíbí nic z funkce, stačí skočit do PHP kódu a změnit jej.

Přemýšlejte o tom tímto způsobem: WordPress je hodně podobný Androidu: pokud jste jen ochotni věnovat čas experimentu, máte extrémní možnosti přizpůsobení. Weebly je podobně jako Apple: získáte sadu kvalitních funkcí s omezenými možnostmi a instalaci nových lze provést prostřednictvím aplikačního centra.

Vítěz: WordPress

Což se snadněji používá?

Nebo jinými slovy, jak jsou pro začátečníky příznivé Weebly a WordPress?

Weebly

Weebly je opravdu neuvěřitelně snadné. Stačí se zaregistrovat k účtu a můžete začít s budováním webu hned.

Nový stavitel stránek pro přetahování z roku 2015 dělá vše jednoduchým a intuitivním. K vytváření a spouštění profesionálně vypadajících webových stránek nepotřebujete žádné kódovací dovednosti.

Příklad s podivným střihem

Nejlepší na tom je, že můžete kdykoli snadno upravit jakýkoli detail. (Často se jedná o problém, když najmete návrháře, aby pro vás vytvořil web, a potom je zkuste získat zpět, abyste později provedli nějaké změny.)

WordPress

Používání WordPress je mnohem náročnější – zejména v počátečních fázích výstavby webu.

Nejprve musíte najít dobrý design sami – ve výchozím nastavení není k dispozici funkce vytváření a přetahování stránek, takže práce může být trochu únavná. Pak musíte najít pluginy a tak dále.

Nenechte se mýlit, jakmile to zvládnete, WordPress je snadné s ním pracovat každý den, ale vytvoření nového webu vyžaduje čas.

Vítěz: Weebly

Porovnání Weebly a WordPress pro eCommerce

Weebly i WordPress lze použít k vytvoření webu elektronického obchodu, ale pod kapotou jsou rozdíly.

Weebly

Rozhraní eCommerce je vestavěné a můžete k němu přistupovat kliknutím na odkaz obchodu v horním panelu.

Weebly obchod

Tam můžete ihned přidat nové stránky obchodu, nové produkty, změnit informace o obchodu atd. V podstatě můžete začít pracovat jako internetový obchod během několika minut.

Získáte také přístup k některým nativním funkcím eCommerce, jako jsou daně, kupóny a platby online, ale ke všem funkcím eCoommerce se musíte zaregistrovat do obchodního účtu místo výchozího bezplatného účtu..

Weebly eCommerce

WordPress

Je pravda, že eCommerce je možný na webu WordPress – ale pouze s použitím pluginů. Nejoblíbenější se nazývá WooCommerce.

Stejně jako řešení Weebly poskytuje WooCommerce všechny funkce, které byste mohli potřebovat jako vlastník internetového obchodu, jako je správa produktů, online platby atd..

Samotný plugin je zdarma, ale jeho integrace s některými platebními branami může být nákladná (licence pro jeden web pro integraci PayPal Pro je například $ 79).

Weebly vs WordPress

Tohle je kravata. Weebly i WordPress vám poskytují přístup ke kvalitním řešením elektronického obchodu.

 • S Weebly můžete začít hned bez dalšího nastavení.
 • U WordPress musíte nainstalovat plugin – jako je WooCommerce – což je další práce, ale také máte svobodu konfigurovat svůj obchod, jak se vám líbí. Rovněž budete mít plnou kontrolu nad údaji svých zákazníků.

Vítěz: oba

Což je levnější?

Záludná otázka. Zde je nabídka:

 • Samotný WordPress je zdarma, ale pro jeho provoz potřebujete hostingový účet – a dobré hostingové účty nejsou k dispozici zdarma. Spuštění webu WordPress vás tedy bude stát nejméně 60 USD ročně (hosting) plus 10 USD za doménové jméno.
 • Weebly má bezplatné a placené plány. Možnosti bezplatného plánu jsou omezené (viz obrázek níže) a placené plány začínají na 8 $ za měsíc a pokud chcete provozovat plnohodnotný internetový obchod, začínají až na 25 $ měsíčně..

Weebly ceny

Existuje podpora?

S Weebly získáte podporu 24/7 prostřednictvím e-mailu a živého chatu během pracovní doby. Tým Weebly vám pomůže vyřešit případné problémy s platformou.

U WordPress není podpora. Je nám líto, ale je těžké zavolat něco podpory, pokud musíte čekat dny na odpověď, která vždy nepřijde.

Vítěz: Weebly

Závěrečné myšlenky na Weebly vs. WordPress

Obě platformy si získaly své místo na trhu a obě se postarají o trochu jiný typ uživatele.

Ve zkratce:

 • Pokud nemáte zkušenosti s vytvářením webových stránek, ale přesto chcete být schopni zvládnout všechno sami a získat kvalitní výsledek na konci (a rychle), pak je pro vás řešení Weebly.
 • Pokud vám nevadí další kroky nastavení, nemusíte se obávat hraní s vnitřními funkcemi platformy a chcete mít plnou kontrolu nad svým webem a daty, pak je pro vás WordPress.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me