Top 10 nejlepších nástrojů pro generování doménových jmen pro nalezení dokonalého doménového jména (2020)

Nabídky WordPress


Výběr perfektního názvu domény již není procházkou v parku – v neposlední řadě proto, že již existuje více než 330 milionů registrovaných doménových jmen (číslo, které se meziročně zvyšuje o 3,7%. To znamená, že vyniknout (a ve skutečnosti dokonce jen nalezení skvělých doménových jmen, které jsou k dispozici) se stává těžší a těžší!

Úkolem však může být obtížný úkol, přesto musíte do procesu vložit nějaké seriózní myšlenky a pokusit se přijít s názvem domény, který splňuje alespoň následující kritéria:

 • Díky tomu bude váš web, a tím i vaše podnikání, snadno zapamatovatelný.
 • Je značný.
 • Zní to důvěryhodně.
 • Je jedinečný.

A zde je několik dalších. Ve WinningWP vlastně nejsme cizinci v různých záležitostech týkajících se domény; jak si budou běžní čtenáři vědomi, již jsme publikovali řadu článků o doménách, které se týkají názvu domény, rozdílu mezi doménou a hostingem a nejlepších registrátorů doménových jmen, které mají být použity v roce 2020, mimo jiné.

Dnes se budeme zabývat ještě více tím, že sestavíme seznam deseti neuvěřitelně cenných nástrojů, jejichž cílem je pomoci vám k brainstormingu a generování všech druhů návrhů doménových jmen.

10 nejlepších generátorů doménových jmen

Nejprve začneme s generátory doménových jmen, které od vás vyžadují nejmenší množství vstupů (většinu práce dělají), a poté se přesuneme k těm, které vám díky různým možnostem přizpůsobení a parametrům udělají mozek operace. Začněme…

1. LeanDomainSearch

http://www.leandomainsearch.com/

Generátory doménových jmen: LeanDomainSearch

Jedná se o nástroj vytvořený týmem Automattic – společnost odpovědná za platformu WordPress.com a hlavní tým pracující na samotném WordPress, což znamená, že by měli být docela zkušení, pokud jde o názvy domén a webové stránky..

Jak tento nástroj používáte?? Toto je opravdu snadné použití! Jediné, co uděláte, je poskytnout jedno klíčové klíčové slovo – obvykle něco, co definuje váš výklenek – a pak nechat magii. Tento generátor doménových jmen přichází s desítkami nebo dokonce stovkami nápadů na názvy domén a většina z nich je k dispozici pro registraci jako .com.

Kdo by to měl použít? Použijte LeanDomainSearch, pokud nemáte představu o názvu domény, ale pouze slovo nebo pár slov, která definují vaše nika nebo firmu.

LeanDomainSearch výhody a nevýhody

Klady
Nevýhody
 • Umožňuje vám „oblíbené“ některé domény a zkontrolovat je později.
 • To vám umožní zaregistrovat názvy domén přímo z nástroje.
 • Kontroluje také dostupná uživatelská jména na Twitteru.
 • Ukazuje vám vaši historii vyhledávání.
 • Ukazuje pouze dostupnost doménových jmen .com. Nejsou k dispozici žádné další TLD.

2. Obchodní název generátor od Shopify

https://www.shopify.com/tools/business-name-generator

Generátor doménových jmen od Shopify

Jak název napovídá, tento nástroj byl vyvinut společností Shopify, jedním z nejpopulárnějších a nejlepších řešení elektronického obchodování na webu. Tento generátor je ve způsobu, jakým funguje, velmi podobný LeanDomainSearch.

Jak tento nástroj používáte?? Stačí zadat počáteční klíčové slovo a zjistit, jaké návrhy má tento generátor pro vás. Názvy domén, které získáte, jsou k dispozici jako .com a můžete je zaregistrovat přímo na místě – za předpokladu, že skutečně chcete vytvořit obchod Shopify v horní části domény.

Kdo by to měl použít? Použijte jej jako alternativu k LeanDomainSearch.

Obchodní název generátor od Shopify klady a zápory

Klady
Nevýhody
 • Názvy domén, které navrhuje, se zdají být trochu kreativnější ve srovnání s názvy LeanDomainSearch.
 • To vám umožní vybudovat obchod Shopify hned poté, co vyberete název domény … Ale to je jen profík, pokud je to to, o co vlastně máte zájem.
 • Ukazuje pouze dostupnost doménových jmen .com.
 • Pokud chcete pouze zaregistrovat název domény bez obchodu Shopify nahoře, nemůžete tak učinit pomocí tohoto nástroje.

3. NameStall

http://www.namestall.com/domain-name-generator

namestall

Toto není jediný nástroj, ale sada generátorů doménových jmen. Tři nejužitečnější (IMO) jsou: Hlavní generátor názvu domény, tříslovný generátor názvu domény a rýmující generátor názvu domény.

Jak tento nástroj používáte?? Začněte u hlavního generátoru názvů domén na NameStall, zadejte klíčové slovo pro začátek, vyberte, zda se má objevit na začátku nebo na konci, povolte / zakažte spojovníky a poté vyberte „skupinu slov“, která vaši doménu doplní. Tento poslední krok je skutečně skvělý a dává vám zajímavé možnosti, jak přizpůsobit název vaší domény.

Můžete například vybrat „skupinu slov“ označenou jako „1500 populárních posledních slov“. To je přesně to, co to zní – seznam slov, která fungují dobře jako slova, kterými končí vaše doménové jméno. Existují další podobné skupiny slov, například „100 populárních čísel“, „200 populárních 2 písmenných slov“, „500 populárních prvních slov“, „základní anglická slova“ atd. To vám dává několik obrovských možností přizpůsobení vyhledávání.

Kdo by to měl použít? Generátory doménových jmen NameStall jsou zajímavým řešením, pokud nemáte ponětí o úplném názvu domény, se kterým chcete jít, ale chcete si přizpůsobit, jak generátor vykonává svou práci.

NameStall klady a zápory

Klady
Nevýhody
 • Má skvělé možnosti přizpůsobení prostřednictvím skupin slov.
 • Umožňuje vybrat, kde se má vaše klíčové slovo objevit v názvu domény.
 • Umožňuje zkontrolovat několik TLD a poté je přímo zaregistrovat.
 • Než budete nuceni zakoupit předplatné, můžete provést až pět vyhledávání … Nebo použijte prohlížeč v anonymním režimu.

4. Nameboy

http://www.nameboy.com/

jmenný chlapec

Názvy domén, které Nameboy generuje, jsou velmi zajímavé – zejména pokud chcete zaregistrovat více TLD než jen standardní .com. To znamená, že to dělá lepší práci, jakmile budete mít obecnou představu o tom, jaký by měl být váš název domény.

Jak tento nástroj používáte?? Chcete-li tento nástroj využít co nejlépe, měli byste mu poskytnout hlavní klíčové slovo pro začátek a sekundární klíčové slovo, které chcete spojit do jednoho názvu domény. Volitelně můžete povolit spojovníky a dokonce si vyžádat rýmování vygenerovaných doménových jmen.

Kdo by to měl použít? Použijte jej, pokud máte obecnou představu o tom, jaký má být název vaší domény, ale přesto chcete hledat možné dělené varianty tohoto názvu a dalších dostupných TLD, které jsou k dispozici.

Nameboy klady a zápory

Klady
Nevýhody
 • Ukazuje vám dostupnost pro několik TLD.
 • Ukazuje vám doménová jména dostupná pro další prodej.
 • To vám umožní zadat dvě klíčová slova.
 • Můžete povolit nebo zakázat spojovníky.
 • Pokud si přejete koupit doménové jméno přímo prostřednictvím Nameboy, bude proces placení označen společností Google jako „nebezpečný“ .

5. Domain Maker od společnosti BustAName

http://www.bustaname.com/word_maker

bustaname

Generátor doménových jmen od společnosti BustAName vyžaduje mnohem větší vstup než mnoho jiných nástrojů v tomto seznamu. Prostřednictvím různých parametrů můžete určit, jak chcete strukturovat název vaší domény a jaké prvky vás zajímá. Výsledkem je, že vygenerované domény znějí originální.

Jak tento nástroj používáte?? Stačí zadat hlavní klíčové slovo a vybrat, zda se má objevit na začátku nebo na konci názvu vaší domény. Poté vyberte, jak přirozené chcete, aby vaše doména zněla. Nakonec omezte počet znaků v názvu vaší domény. Můžete se také rozhodnout zobrazit několik TLD kromě výchozího .com.

Kdo by to měl použít? Použijte jej, pokud víte, jaké hlavní klíčové slovo chcete použít jako součást názvu vaší domény, ale také byste chtěli, aby byla doména více jedinečná a originální.

Domain Maker by BustAName klady a zápory

Klady
Nevýhody
 • Domény, které navrhuje, jsou velmi originální a zvuk zajímavé.
 • To vám umožní uložit domény na později.
 • Porovná ceny u různých registrátorů.
 • K dispozici je tlačítko „Vytvořit náhodné domény“, pro případ, že jste zcela mimo nápady.
 • Neexistuje žádná možnost umístit vaše klíčové klíčové slovo kdekoli kromě začátku nebo konce názvu domény.

6. Domain Wheel

https://domainwheel.com/

Kolo domény

S moderním rozhraním a jednoduchým a přitažlivým designem má Domain Wheel další cíl, díky němuž bude vyhledávání názvu vaší domény zábavnější.

Generuje řadu kombinací s každým vyhledáváním, sestavuje seznam původních jmen, které jsou určeny k tomu, aby odpovídaly identitě vašeho webu, a může zobrazit až 15 doménových rozšíření (.com, .org, .net, .biz, .info atd.) ), které můžete přepnout pomocí šikovného rozevíracího seznamu.

Pokud generovaná jména nejsou pro váš web vhodná, Domain Wheel také nabízí několik náhodných návrhů a seznam klíčových slov souvisejících s tématem, které hledáte.

Jak tento nástroj používáte?? Přejděte na domovskou stránku a zadejte klíčová slova, která chcete použít. Dále vyberte požadované rozšíření a nechte kolo otáčet. Jakmile se zobrazí seznam jmen, vyberte požadované a přejděte k registračnímu formuláři domény.

Kdo by to měl použít? Ať už zacílíte na konkrétní klíčová slova nebo jste otevřeni nápadům, Domain Wheel je schopen poskytovat zábavné a kreativní návrhy a kombinace. Výsledky vyhledávání názvů domén zahrnují konkrétní i náhodná jména, takže pokud potřebujete chytlavou doménu, určitě to stojí za pokus.

Výhody a nevýhody doménových kol

Klady
Nevýhody
 • Dodává se s alternativami kreativního názvu: „zní jako“, „rýmuje se“.
 • Rozhraní nástroje je rychlé a nádherné.
 • Výsledky můžete zúžit rozšířením.
 • Ukazuje vám klíčová slova související s vaším tématem.
 • Pro filtrování výsledků nenabízí mnoho možností.
 • Nemá dostupnost sociálních médií.

7. Nemožnost!

http://impossibility.org/

nemožnost

Nemožnost! je velmi kreativní ve svém přístupu ke generování doménových jmen a také vám poskytuje několik úhledných možností, jak můžete proces přizpůsobit.

Jak tento nástroj používáte?? Začínáte zadáním počátečního klíčového slova a výběrem toho, co chcete vidět přidané do tohoto klíčového slova. Můžete si vybrat ze sloves, přídavných jmen a podstatných jmen a také si můžete vybrat, zda se jedná o čtyři, pět nebo šest písmen, a zda se mají objevit na začátku nebo na konci..

Kdo by to měl použít? Je opravdu skvělé, pokud jste ochotni strávit nějaký čas experimentováním s možnými kombinacemi slov.

Nemožnost! výhody a nevýhody

Klady
Nevýhody
 • Množství kontroly, které vám dává při přizpůsobování domén, je opravdu skvělé.
 • Vytváří docela kreativní názvy domén.
 • Je to pouze pro domény .com.
 • Umožňuje pouze jedno klíčové slovo.

8. DomainsBot

http://www.domainsbot.com/

domainsbot

DomainsBot odvádí skvělou práci nejen při generování zajímavých názvů domén, ale také při výběru synonym, která byste chtěli použít vedle původních klíčových slov. To může vést k několika skvělým úpravám, na které byste jinak nenarazili.

Jak tento nástroj používáte?? Začněte poskytovat jedno nebo více klíčových slov. Po provedení počátečního vyhledávání si budete moci přizpůsobit TLD, o které máte zájem, přidat / změnit synonyma a dokonce přidat preferované předpony a přípony. Seznam doménových jmen DomainsBot se vrací počínaje nejjednodušší kombinací klíčových slov a poté přechází do kreativnějších.

Kdo by to měl použít? Slouží ke kontrole několika TLD současně a také k přizpůsobení synonym, předpon a přípon, což vám poskytne mnohem větší kontrolu.

DomainsBot klady a zápory

Klady
Nevýhody
 • Nabízí dobré přizpůsobení se synonyma, předponami a příponami.
 • Existuje více TLD.
 • Svou doménu můžete zaregistrovat přímo u generátoru prostřednictvím vybraného registrátora.
 • Generované názvy domén nejsou tak kreativní jako názvy pocházející z některých dalších nástrojů v tomto seznamu.

9. NameMesh

https://www.namemesh.com/

namemesh

NameMesh je jedním z lepších generátorů doménových jmen, abyste zjistili, zda máte v doméně více klíčových slov. Seznam domén, které NameMesh vytváří na základě vašich klíčových slov, je obrovský a je úhledně rozdělen do několika kategorií: běžné, nové, krátké, zábavné a SEO.

Jak tento nástroj používáte?? Začněte zadáním klíčových slov – můžete mít jedno nebo více – a vyberte TLD, které vás zajímají. NameMesh vám poskytne obrovský seznam generovaných doménových jmen a uvede, která z nich jsou k dispozici pro registraci.

Tip: Zrušte zaškrtnutí možnosti „skrýt zaregistrovanou“, protože vám poskytne lepší přehled o tom, jak životaschopné jsou určitá doménová jména skutečně. V podstatě nechcete doménové jméno, pokud je většina jeho dalších TLD již zaregistrována.

Kdo by to měl použít? Použijte, pokud máte seznam klíčových slov, která byste chtěli zahrnout do názvu vaší domény, a chcete je uspořádat úhledně.

NameMesh klady a zápory

Klady
Nevýhody
 • Počet generovaných domén je velmi vysoký.
 • Zvláštní pozornost si zaslouží kategorie Zábava.
 • Některá z názvů domén zobrazených jako dostupné nejsou.

10. DomainTyper

https://domaintyper.com/

domaintyper

Toto je můj osobní oblíbený nástroj pro jemné doladění doménových jmen a kontrolu dostupnosti různých TLD. Jak již bylo řečeno, ve skutečnosti to není generátor, který můžete použít, když začínáte od nuly.

Jak tento nástroj používáte?? Stačí začít psát zamýšlené jméno a DomainTyper vám poskytne návrhy v reálném čase (není třeba klikat na žádná tlačítka), odtud název nástroje. Při pohledu na dostupné domény můžete přidat nebo odebrat TLD, které vás nejvíce zajímají, a dokonce zkontrolovat dostupná uživatelská jména sociálních médií.

Kdo by to měl použít? Použijte jej, pokud jste si téměř jistí, s jakým názvem domény chcete jít, ale chcete zkontrolovat, zda registrace různých TLD a uživatelských jmen sociálních médií nebude problém..

Výhody a nevýhody DomainTyperu

Klady
Nevýhody
 • Funguje to při psaní v reálném čase.
 • Na první pohled vám ukáže všechny dostupné TLD.
 • Do vyhledávání můžete přidat vlastní TLD.
 • Kontroluje uživatelská jména sociálních médií.
 • Samo o sobě negeneruje doménová jména.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me