Squarespace vs WordPress – Výběr správné platformy

Nabídky WordPress


Takže chcete vytvořit svůj první web? Možná pochybujete, že je to něco, co můžete udělat sami – a rozhodně nechcete ztratit košili po cestě nájemné drahé pomoci.

Slyšeli jste o této věci Squarespace a této další věci WordPress – ale nejste si jisti, jaké jsou tyto nástroje a jak se liší.

Dobrá zpráva: jste na správném místě, abyste to zjistili.

V této příručce porovnáme obě platformy, popíšeme rozdíly mezi nimi a řekneme vám, pro jaké uživatele jsou určeny. Pro každého také představíme seznam výhod a nevýhod a prozkoumáme, jak snadno použitelné jsou.

Může to vypadat jako spousta věcí, ale na konci toho snad budete přesně vědět, která z těchto dvou platforem je nejlepší pro vaše individuální potřeby..

Začněme…

Obsah

 • Část 1 – Co jsou zač?
  • Co je to Squarespace?
  • Co je WordPress?
  • Jaký je největší rozdíl mezi programem Squarespace a WordPress?
 • Část 2 – Používání nich
  • Začínáme s programem Squarespace
  • Další funkce Squarespace
  • Začínáme s WordPress
  • Další funkce WordPress
 • Část 3 – Návrhy
  • Možnosti designu čtvercového prostoru
  • Možnosti návrhu WordPress
 • Část 4 – Pros & Nevýhody
  • Klady & Nevýhody Squarespace
  • Klady & Nevýhody WordPress
 • Část 5 – Snadné použití
  • Snadno použitelný
  • Snadné použití WordPress
 • Vítěz
  • Kdo by měl používat Squarespace?
  • Kdo by měl používat WordPress?

Část 1: Co jsou zač?

Co je to Squarespace?

Ve zkratce: Platforma all-in-one, která vám umožní vytvořit web od samého začátku až do konce – bez vnější pomoci – a poté ho nechat hostovat na serverech Squarespace..

Cena: $ 8 – $ 24 / month v závislosti na plánu, který vyberete, plus náklady na doménu (pokud si ji budete chtít koupit). K dispozici je bezplatná zkušební verze.

Squarespace je online nástroj. Přemýšlejte o tom jako o místě, kde se zaregistrujete, přihlásíte se, a pak vás vezmou v ruce celou cestu od prázdného plátna po pěkně vypadající, plně funkční web..

Zdá se, že hlavním prodejním místem společnosti Squarespace je, že platformu mohou využívat všichni, i když nemáte žádné předchozí zkušenosti s budováním webu. Kromě toho nejde o budování jen takového webu, ale spíše o vytvoření krásné a optimalizované tvorby, která je v souladu s moderními standardy..

S programem Squarespace můžete vytvářet všechny druhy webů – od jednoduchých webů s vizitkami, přes blogy, obchody s elektronickým obchodem a weby s portfoliem – nebo kombinaci kterékoli z těchto.

Co je WordPress?

Ve zkratce: Software, který nainstalujete na svůj webový server a poté vytvoříte svůj web. WordPress také pomáhá efektivně vytvářet a spravovat váš obsah.

Cena: Hlavní software je zdarma, ale musíte platit za webového hostitele, na kterém jej budete instalovat (obvykle od 5 do 10 $ / měsíc), plus náklady na doménu (kterou si budete muset koupit sami).

Abyste mohli používat WordPress, musíte nejprve získat hostingový účet (což znamená nákup serverového prostoru) a poté na něm nainstalovat software WordPress. Zpočátku to může znít obtížně, ale v praxi má většina webových hostitelů velmi snadno použitelnou funkci instalace jedním kliknutím. Získání samotné instalace WordPress by mělo být hračkou.

Poté se v administračním panelu konfiguruje váš web (věci jako jsou jeho standardní parametry, funkce, návrhy, rozšiřování jeho výchozích schopností pomocí pluginů a další)..

Neexistují žádná omezení, jaké typy webů můžete vytvářet pomocí WordPress. Se správnou sadou pluginů a dobrým tématem nebo designem je WordPress schopen provozovat jakýkoli – a tím myslím jakýkoli – typ webu. To však také znamená, že plné využití potenciálu platformy vyžaduje trochu dalších dovedností a zkušeností.

Jaký je největší rozdíl mezi programem Squarespace a WordPress?

Jen abych trochu spotřeboval zbytek tohoto zdroje, chci nejprve zdůraznit hlavní rozdíl mezi oběma platformami – což je skutečnost, že Squarespace je online nástroj, zatímco WordPress je kus softwaru, který musí běžet sám o sobě. webový server.

V praxi to znamená, že abyste mohli používat program Squarespace, stačí se zaregistrovat k účtu a přihlásit se – ihned budete mít přístup k přátelskému online rozhraní.

WordPress, na druhé straně, zahrnuje trochu více technické práce a vyžaduje, abyste se cítili pohodlně při instalaci softwaru, hraní s věcmi, jako jsou pluginy, témata, a obecně pochopili trochu více technických způsobů práce webových stránek (což je něco, co v z dlouhodobého hlediska bude obecně prospěšné pro každého, kdo provozuje jakýkoli druh online obchodu).

Začínáme s programem Squarespace

OK. Pojďme se blíže podívat na každou platformu v našem srovnání, počínaje Squarespace.

Program Squarespace poskytuje zážitek ze začátku do konce při vytváření vašich webových stránek. Vaše dobrodružství začíná výběrem designu, účelu vašeho webu (tj. „Podnikání“) a nadpisu a několika dalších základních podrobností.

Účel stránky Squarespace

Odtud můžete zkopírovat a upravit ukázkový obsah vybraného designu – nebo vytvořit svůj obsah zcela od nuly.

Ukázkový obsah ve čtvercovém prostoru

Celý váš web je uspořádán kolem jednotlivých podstránek, které jsou propojeny prostřednictvím nabídky. Procházením možností webového tvůrce můžete každou stránku upravit a nastavit, jak se vztahuje na všechny ostatní stránky.

Po cestě můžete také využít řadu dalších funkcí, jako je integrace internetového obchodu, blog nebo rezervační modul pro restaurace, bloky sociálních médií a mnoho dalších komponent..

Rezervace čtverců

Možná největší výhodou tohoto prostředí je to, že je založeno na tom, co se nazývá WYSIWYG (What-You-See-Is-What-You-Get) editace. To znamená, že při úpravách uvidíte, jak bude váš web vypadat.

Nakonec si můžete vybrat, zda chcete použít vlastní doménu nebo nechat svůj web hostit v subdoméně (tj. YOURSITE.squarespace.com).

Je tu však háček: poté, co jste jej vytvořili, chcete-li svůj web uvést do života, musíte upgradovat z bezplatné zkušební verze na placené předplatné.

Další funkce Squarespace:

 • K dispozici je celá řada návrhů webových stránek (více za minutu)
 • Přizpůsobte si svůj obsah a vzhled
 • Ručně upravte CSS svého webu (pro pokročilé uživatele)
 • Integrovaný editor obrázků
 • Integrované funkce sociálních médií
 • 24/7 podpora
 • Hosting zahrnut v hlavní nabídce
 • Vestavěné moduly pro blogování, elektronický obchod a portfolio galerií
 • Ve výchozím nastavení je subdoména (např. YOURSITE.squarespace.com)
 • Skutečné úpravy WYSIWYG
 • Vestavěná struktura přátelská k SEO
 • Vestavěné statistiky provozu na webových stránkách

Začínáme s WordPress

Zvláštní věcí při používání WordPress je, že vaše dobrodružství s ním ve skutečnosti nezačíná … tak podivné, jak to může znít.

Zde je věc: pokud chcete použít software WordPress jako software provozující váš web, musíte se nejprve zaregistrovat do hostovacího účtu a poté do něj nainstalovat WordPress..

Jako příklad uvedu SiteGround (plus čtenáři WinningWP s nimi získají 60% slevu, protože jsou skutečně jedním z všestranně nejlepších sdílených poskytovatelů hostování WordPress v okolí (poznámka: pro komplexní průvodce o tom, jak vybrat nejlepší hostování pro WordPress, podívejte se na tohoto šikovného průvodce. Poté, co jdete na hostitelskou službu, jako je SiteGround, a zaregistrujete se pro základní webhostingový plán (kolem 7 $ / měsíc), budete moci jít do administrace svého webu panel – což bude obvykle systém nazývaný „cPanel“.

SiteGround cPanel - Screenshot

Pokud se WordPress nenainstaloval automaticky, když jste se zaregistrovali do svého webhostingového plánu, podívejte se do cPanelu na ikonu nazvanou „Softacuous“ nebo v případě SiteGround například: „WordPress Installer“. Toto je minitool, který zpracovává vaši instalaci WordPress. Umožňuje vyplnit několik vstupních polí, nastavit název, popis a hlavní údaje o účtu správce. Po kliknutí na tlačítko Instalovat cPanel automaticky nastaví zcela novou instalaci WordPress. Musíte jen sedět a chvíli počkat.

Poznámka: Způsob, jakým věci fungují s ostatními poskytovateli hostingu, se může trochu lišit. Vždy se můžete obrátit na podporu a oni vám budou více než rádi, že vám pomohou nebo dokonce nainstalují WordPress za vás.

Nyní, po tom všem, máte konečně šanci pracovat se svým skutečným webem WordPress. Je třeba přiznat, že je to o něco složitější než s Squarespace.

Chcete-li zahájit párty, přejděte na adresu http://YOURSITE.com/wp-admin.

Jedním z hlavních rozdílů mezi administrátorským panelem WordPress a administrátorským panelem Squarespace je WordPress, namísto prohlídky podobné prohlídce získáte jednoduše řídicí panel zobrazující všechny různé možnosti a nastavení.

WordPress Dash

Dobrým místem pro začátek je výběr designu vašeho webu. To lze provést přechodem na Vzhled > Témata (z nabídky vlevo) a poté klikněte na Přidat nový, čímž se dostanete do oficiálního adresáře témat schváleného WordPress..

Témata WordPress

Témata, která zde najdete, jsou bezplatná. Ve vší upřímnosti však kvalita v tomto adresáři má tendenci se trochu lišit, takže možná budete muset strávit chvíli prosátím skrze všechny, abyste našli téma, které opravdu vyhovuje vašemu webu..

Po výběru motivu je dalším krokem rozšíření funkčnosti webu (pokud si přejete) pomocí pluginů. Pluginy jsou opravdu místem, kde si WordPress osvojuje své vlastní: umožňuje vám přidávat všechny další doplňkové funkce – od výpisů eCommerce po vyskakovací oznámení a upozornění na předplatné e-mailů (atd.)!

V tuto chvíli byste to mohli nazvat den, pokud jde o sestavení rámce / rozvržení svého webu a začněte vkládat obsah (tj. Slova a obrázky atd.), Aby věci vypadaly přesně tak, jak se vám líbí..

Protože WordPress byl primárně navržen jako platforma pro blogování, příspěvky jsou hlavním typem obsahu, který nabízí. Na front-endu vašeho webu se zobrazují v obráceném chronologickém pořadí. Stránky jsou statičtější (nemluvě), nezobrazují žádná data a poskytují vám větší kontrolu nad tím, co chcete zobrazit. Obecně řečeno jsou to stránky vašeho webu, na které lidé obvykle odkazují v navigačních nabídkách svých stránek.

Pokud to všechno zní trochu složitě, je to pravděpodobně proto, že je. Chcete-li plně využít potenciál WordPress, budete muset strávit nějaký čas vyladěním svého webu, experimentováním s pluginy a možná i úpravou motivu ručně (tj. Úpravou jeho HTML a CSS.

Další funkce WordPress

 • 1000 s bezplatných a placených témat a návrhů (více za minutu)
 • 1000s bezplatných a placených pluginů pro rozšíření základní funkčnosti vašeho webu
 • Pokročilá správa uživatelů; skvělé, pokud na web přispívá více než jedna osoba
 • Pokročilé možnosti správy obsahu s revizemi, vkládáním médií a dalšími funkcemi
 • Přizpůsobte si obsah pomocí pokročilých možností stylingu a ruční úpravy HTML
 • Integrovaná základní editace obrázků
 • Integrace sociálních médií je k dispozici prostřednictvím pluginů
 • SEO funkce dostupné prostřednictvím pluginů
 • Statistiky provozu dostupné prostřednictvím pluginů nebo externích nástrojů
 • Nekonečné možnosti pro úpravu chování a vzhledu vašeho webu

Nyní se podívejme, kdo vyhraje v designu …

Možnosti designu čtvercového prostoru

Squarespace přináší 25 (nebo tak) krásných vzorů, ze kterých si můžete vybrat. Všechny jsou optimalizovány pro mobilní zařízení a tablety, poskytují dobrou čitelnost a je zřejmé, že jejich sestavení vyžadovalo hodně úsilí.

Na jeden web můžete také použít více témat, což vaše možnosti ještě více rozšíří.

Hlavní předností designu Squarespace je jejich kvalita a moderní vzhled. S programem Squarespace máte velkou šanci najít design, který je v souladu se současnými trendy a který nebude vypadat zastaralý za měsíc nebo dva bez přílišného úsilí (poznámka: k dispozici je doslova 10 000 různých návrhů) pro WordPress a zjištění, že ideální kandidát může být někdy těžký). A co víc, díky programu Squarespace jsou návrhy rozděleny do kategorií, aby byl výběr snadnější.

Kategorie čtverců

Možnosti návrhu WordPress

Pokud jde o množství dostupných návrhů, WordPress je králem. Pouze v oficiálním adresáři (na WordPress.org) jsou k dispozici tisíce témat a tisíce dalších témat – bezplatných i prémiových – jsou uvolňována nezávislými vývojáři a nabízena prostřednictvím webových stránek třetích stran..

To znamená, že ne všechno je vysoce kvalitní. Vše o WordPressu je open source, což znamená, že kdokoli může začít rozvíjet své vlastní téma WordPress, pokud si to přeje. V důsledku toho najdete stovky úžasných neuvěřitelných témat – ale také najdete tisíce, které jsou prostě průměrné nebo horší. Oddělení pšenice od plev může být pro nezkušeného uživatele obtížné (poznámka: pokusili jsme se trochu pomoci sestavením seznamu důvěryhodných poskytovatelů prémiových témat zde.

Nezapomeňte, že pokud se rozhodnete pro placené téma, musíte se připojit ke svému hostitelskému účtu přes FTP a nahrát jej ručně (i když to není vůbec těžké, jakmile víte, jak).

Na konci dne WordPress stále zvítězí, pokud jde o dostupné návrhy. Ano, některé z nich jsou mizerné, ale pro WordPress je stále k dispozici mnohem více skvělých návrhů než pro Squarespace.

Squarespace Pros & Nevýhody

Klady:

 • Jedná se o hostované řešení, což znamená, že služba Squarespace se stará o hostování vašeho webu. Nemusíte se starat o žádné technické záležitosti a můžete se jen soustředit na vytváření obsahu a stravování pro své publikum.
 • Nabízí působivou sadu návrhů, které jsou optimalizovány pro mobily a seskupeny do několika kategorií podle jejich účelu (tj. Obchodní, osobní atd.). Každý design vypadá moderně a je v souladu s aktuálními trendy.
 • Má dobrý webbuilder, který vás provede celým procesem vytváření vašeho nového webu skutečností.
 • Má pěknou sadu vestavěných funkcí, které do značné míry pokrývají celé spektrum budování webových stránek (dostanete blog, modul elektronického obchodování, portfolio atd.).

Témata čtvercového prostoru

Nevýhody:

 • Ve skutečnosti si neudržíte plnou kontrolu nad svým webem. Pokud Squarespace z nějakého důvodu zpochybní obsah vašich stránek a rozhodne se, že není v souladu s jejich pokyny, může jej zrušit.
 • Většina návrhů dostupných v programu Squarespace předpokládá, že v rámci návrhu použijete atraktivní, vysoce kvalitní obrázky – například existují velké obrazové pozadí a obrovské záhlaví obrázků. Funguje to pouze tehdy, pokud již máte k dispozici takové obrázky. Pokud tak neučiníte, jejich kvalitní cenové obrázky mají své cenovky. Aby bylo možné tyto obrázky využít a být na nich schopen vytvořit si konečný vzhled svého webu, musíte být také velmi ohleduplní k designu..
 • Možnosti přizpůsobení obsahu jsou omezené. Musíte se vypořádat s tím, co platforma poskytuje, a nemůžete udělat mnoho vlastních úprav.

Výhody pro WordPress & Nevýhody

Klady:

 • Platforma je bezplatná a open-source.
 • K dispozici jsou tisíce návrhů / témat a tisíce doplňků.
 • WordPress je nejoblíbenější systém pro správu obsahu na webu. Odhaduje se, že téměř 19% všech webů běží na WordPressu.
 • Je to obecně bezpečná a bezpečná platforma s častými aktualizacemi.
 • Máte plnou kontrolu nad svým webem a jeho obsahem. I v extrémním případě, pokud se váš poskytovatel hostingu rozhodne zrušit váš účet, můžete svůj web vzít a jednoduše jej zkopírovat jinému poskytovateli. Stručně řečeno, jste jediná osoba pod kontrolou.
 • WordPress má skvělé možnosti správy obsahu, pokud jde o péči o vaše příspěvky, stránky a další obsah. Na svém webu také můžete spravovat média a vše ostatní, co chcete publikovat.

WordPress CMS

Nevýhody

 • Musíte se postarat o hostování svého webu prostřednictvím třetí strany.
 • Je obtížnější najít kvalitní návrhy / motivy, které jsou stejně optimalizované, moderní, funkční, mobilní a celkově dobře vypadající.
 • Je relativní snahou získat přehled o tom, co se děje na administračním panelu a kde začít s prací na vašem webu.
 • Samu o sobě nemáte žádnou podporu. Vždy se můžete zúčastnit oficiálních fór podpory, ale není žádná záruka, že na ně někdo odpoví.
 • Neexistuje žádná pravá WYSIWYG editace. Můžete upravovat své příspěvky a stránky na panelu administrátora, ale to vám neukáže, jak na webu skutečně vypadají..

Který z nich se tedy snadněji používá? Čtvercový prostor nebo WordPress?

Snadno použitelný

Jak jsem již zmínil, Squarespace je platforma, která se opravdu snadno používá a je opravdu vstřícná pro začátečníky. Tvůrce stránek poskytuje pěkně provázaný zážitek, takže jste byli krok za krokem celým procesem vytváření webu. Pro efektivní využití funkce Squarespace nejsou vyžadovány žádné předchozí zkušenosti s vytvářením stránek ani s kódováním.

Kromě toho získáte také přístup k nepřetržité podpoře – takže bez ohledu na to, jaké potíže byste mohli zasáhnout, můžete vždy kontaktovat někoho, kdo pro vás bude mít odpovědi.

Snadné skóre použití: 10/10

Snadné použití WordPress

Rozdělme to na dva body: snadnost vytvoření webové stránky a snadnost spuštění webové stránky.

Začněme spuštěním vašeho webu. Výkon každodenních úkolů souvisejících s provozováním webové stránky je více než snadný. WordPress je mimořádně přátelský, pokud jde o vytváření nových částí obsahu (příspěvků nebo stránek) a správu nebo úpravy těch, které jste vytvořili v minulosti..

Pokud jde o první bod, není to tak jednoduché. Aby váš web vypadal a pracoval přesně tak, jak chcete, bude to vyžadovat nějaký čas, obětavost a dovednost. Při stavbě kvalitního webu WordPress existuje mnoho věcí a některé z nich nelze přeskočit – například získat správnou sadu pluginů. Celkově, pokud jste začátečník, může být konfigurace vaší instalace WordPress náročná.

Snadnost použití: 8/10

Takže konečně: vítěz?

Stejně jako nesnáším, když to říkám … záleží.

V některých situacích je WordPress výrazně lepší než Squarespace a pro jiné je to Squarespace, který vychází nahoře.

Abychom vám mohli poskytnout co nejpřesnější odpověď, pojďme mluvit o tom, který typ uživatele by byl ideální pro Squarespace vs. který by byl ideální pro WordPress.

Kdo by měl používat Squarespace?

Začátečníci, kteří si chtějí vytvořit web sami, ale nemají mnoho technických znalostí o vytváření stránek.

Squarespace je velmi uživatelsky přívětivý, intuitivní a přináší řadu krásných návrhů, které jsou optimalizovány pro zamýšlené účely. Platformu lze použít bez ohledu na to, zda potřebujete osobní nebo obchodní web.

Kdo by měl používat WordPress?

Uživatelé, kteří chtějí mít větší svobodu při vytváření svých webových stránek, kteří mají nějaké technické znalosti a nebojí se učit alespoň trochu HTML (a možná i CSS).

Nakonec je to řešení, které vám dává větší kontrolu a více možností, pokud jde o vzhled a funkčnost vašeho webu. Zároveň však musíte být ochotni investovat svůj čas do učení platformy a jejího fungování.

Poznámka: V případě zájmu: pro seznam velkých značek používajících WordPress, které pravděpodobně poznáte, se rychle podívejte na tento náš další příspěvek.

Shrnutí…

Pokud jde o svobodu, potenciál, kontrolu a komunitu: WordPress je jasným vítězem! A samozřejmě, pokud jde o blogování, neexistuje žádné skutečné srovnání: WordPress vyhrává ruce dolů (toto je konec konců to samé, co byl WordPress původně vytvořen k tomu)! WordPress však vyžaduje určitý stupeň odhodlání naučit se používat, technické know-how pro nastavení a někdy může být časově náročné na aktualizaci a údržbu. Na druhou stranu to má také hodně práce, a pokud opravdu potřebujete relativně jednoduchý web, který je rychlý a snadno nastavitelný, může to být lepší volba – alespoň zpočátku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me