Sedm nejlepších bezplatných a prémiových textových editorů – pro Mac i Windows

Nabídky WordPress


Jednou z nejčastějších chyb, kterou WordPress-newbies udělá, je použití textového procesoru (jako Microsoft Word, Pages a WordPerfect) k úpravě souborů zdrojového kódu na straně serveru (jako jsou například soubory HTML, CSC a .php atd.). Problém je v tom, že textové procesory potřebují vložit do souboru spoustu dalších dat (za scénami), aby definovaly různé věci, jako jsou styly písma atd. – data, která jsou téměř vždy specifická pro používaný textový procesor A úplně nepochopitelné druhům systémů na straně serveru, které jsou potřebné pro provoz webových stránek (ať už jsou poháněny WordPress nebo jiným způsobem). Řešení je však velmi jednoduché: při vytváření a / nebo úpravách souborů na straně serveru (jako jsou například soubory používané s WordPress) vždy používejte pouze textový editor určený pro daný účel. Podívejme se na několik nejlepších možností vytvořených speciálně pro daný úkol: zdarma i prémiové – pro Mac i Windows:

Prémiové textové editory:

Hledáte více než jen základní textový editor a máte hotovost, abyste ušetřili? Pak jděte na jednu z nich (poznámka: přejděte dolů na několik vynikajících alternativ zdarma …

Sublime Text (pro Windows, Mac a Linux)

Sublime Text, který byl zveřejněn v roce 2008, je nyní jedním z nejpopulárnějších a nejuznávanějších textových editorů, které jsou k dispozici! Jednou z nejvýznamnějších věcí, která odlišuje tento konkrétní software, je to, že funguje na všech třech hlavních platformách (Windows, OSX a Linux) – nad nimiž také podporuje velké množství jazyků, má rozsáhlé možnosti přizpůsobení prostřednictvím souborů nastavení JSON (včetně specifických nastavení pro konkrétní projekt a platformu) a nabízí širokou škálu funkcí, včetně výběru sloupců a vícenásobných úprav, automatického doplňování, úryvků, vytváření editorů v editoru a zvláště praktického navigačního systému, který umožňuje uživatelům otevírat soubory s pouze několika stisky kláves a okamžitě skočit na konkrétní symboly, řádky nebo slova.

sublime-text-screenshot

Cena – 70 $ (poznámka: k dispozici zkušební verze zdarma).

Oficiální webové stránky

BBEdit (pro Mac)

Navržen speciálně pro vývojáře softwaru a webové designéry (as více než 20 letou historií), BBEdit obsahuje výkonné možnosti prohledávání textů ve více souborech, včetně silné podpory regulárních výrazů kompatibilních s Perl a GREP. Zahrnuje nástroje FTP a SFTP, integruje se s různými systémy správy kódu, podporuje správu verzí, ukazuje rozdíly mezi verzemi souborů a umožňuje sloučení změn. Za povšimnutí stojí také skutečnost, že stejná společnost, která vyrábí BBEdit, nabízí také zcela bezplatnou verzi s názvem „TextWrangler“ viz níže – což může velmi stačit, pokud vše, co hledáte, je špičkový textový editor pro úpravy (nebo dokonce vytvořit) několik zdrojových souborů čas od času!

BBEdit Screenshot

Cena – 49,99 $ (poznámka: k dispozici zkušební verze zdarma).

Oficiální webové stránky

TextMate (pro Mac)

TextMate je účtován jako „chybějící editor“ a oceněn cenou Apple Design Award za nejlepší vývojářský nástroj na konferenci Apple Worldwide Developers Conference v roce 2006. makra, skládací sekce, úryvky, integrace prostředí a rozšiřitelný systém svazků. Stručně řečeno: je to jak radost z používání, tak i velmi schopný – co víc, je to také velmi dobře zdokumentováno – sakra, má dokonce svou vlastní knihu! Pokud jste hardcore programátor vyvíjející se na počítačích Mac, ujistěte se, že jste si toto vyzkoušeli!

Snímek obrazovky TextMate

Cena – 54 $ (poznámka: k dispozici zkušební verze zdarma).

Oficiální webové stránky

Zdarma textové editory:

Přestože výše uvedené textové editory jsou velmi pěkné, pokud jste pouze základní / začínající vývojář, možná najdete jednu z těchto bezplatných možností více než stačí …

Atom (pro Windows, Mac a Linux)

Vydáno 25. června 2015, Atom je nejnovější textový editor v tomto seznamu – a volba, kterou profesionální kodéry kdekoli budou pravděpodobně chtít vážně zvážit! Napsáno v CoffeeScript and Less, Atom je zcela zdarma a open-source textový editor s podporou pro pluginy napsané v Node.js – jeho tvůrci označováni jako „Hackabilní textový editor pro 21. století“.

Atom je textový editor, který je moderní a velmi uživatelsky přívětivý – nástroj, který můžete přizpůsobit tak, aby dělal téměř cokoli. Obsahuje úpravy napříč platformami, vestavěný správce balíčků, inteligentní automatické dokončování, prohlížeč souborového systému, čtyři integrované uživatelské rozhraní a osm integrovaných témat syntaxe, více podoken a – samozřejmě: praktické vyhledávání a nahrazování funkcí.

Atom Text Editor - Screenshot

Oficiální webové stránky

TextWrangler (pro Mac)

Bezplatná alternativa k BBEdit (viz výše), TextWrangler se liší od svého prémiového protějšku řadou způsobů – všechny jsou podrobně popsány v pěkné tabulce na oficiálním webu Bare Bones (zejména chybí různé nástroje pro značkování HTML, doplnění textu a soubor) funkce organizace). Kdykoli zjistím, že musím doporučit zcela volný textový editor pro Mac (nebo když potřebuji použít některého na počítači někoho jiného atd.), Téměř vždy se k tomuto přímo připojím – hlavně proto, že je prostě tak zatraceně jednoduché použití!

Snímek obrazovky TextWrangler

Oficiální webové stránky

Komodo Edit (pro Windows, Mac a Linux)

Bezplatný a open-source protějšek Komodo IDE, Komodo Edit umožňuje přizpůsobení uživatele pomocí zásuvných modulů a maker a může se pochlubit celou řadou různých funkcí, včetně automatického dokončování, více výběrů, inteligentních úryvků a zobrazit úplný seznam. Nevýhodou této volné energie je však její kořeny IDE, možná to není tak uživatelsky přívětivé jako někteří její jednodušší soupeři. V každém případě to zkuste (zejména pokud jste více pokročilý uživatel), ale pokud vše, co chcete udělat, je upravit několik jednotlivých zdrojových souborů, pak by tenhle mohl být trochu příliš skličující začít s!

Screenshot k úpravě Komodo

Oficiální webové stránky

Notepad ++ (pro Windows)

Mnozí považováni za nejlepší bezplatný textový editor dostupný pro Windows (a do dnešního dne s více než 28 miliony stažení) je Notepad ++ robustní, výkonný a vysoce schopný textový editor, který svou práci dokončí! Podporuje více než 50 programovacích jazyků, otevírá velké soubory podstatně rychleji než výchozí Poznámkový blok Windows (viz níže) a může se pochlubit celou řadou působivých funkcí, včetně úpravy v záložkách (což vám umožní pracovat s více otevřenými soubory v jednom okně), rozdělená obrazovka , automatické dokončení, makra, zvýrazňování syntaxe, skládání syntaxe a celá řada dalších užitečných funkcí!

Oficiální webové stránky

Plus dva další (výchozí Mac & Textové editory Windows):

Ačkoli někdy zcela opomíjené, operační systémy Mac i Window přicházejí s vestavěnými vlastními výchozími textovými editory – a přestože rozhodně nejsou nejlepší (nemají žádné z vylepšení svých plně funkčních protějšků), určitě to udělají úkolem, pokud vše, co hledáte, je provést několik jednoduchých úprav …

Poznámkový blok (pro Windows)

Program Poznámkový blok, který nabízí pouze nejzákladnější funkce pro manipulaci s textem, jako je vyhledávání a nahrazování textu, není zaměňován s WordPadem, který NENÍ textovým editorem, je zdaleka nejzákladnějším textovým editorem uvedeným v tomto článku – téměř žádný užitečné funkce (zbarvení syntaxe, skládání kódu, regulární výrazy, makra, výběr bloku atd.), které najdete téměř ve všech svých protějšcích třetích stran!

Úřední dokumentace

TextEdit (pro Mac)

Výchozí textový editor Macu, TextEdit, kombinuje funkce textového editoru s funkcemi textového procesoru, jako jsou pravítka, okraje a výběr několika fontů – což umožňuje, aby byl použit jako textový editor i jako základní textový procesor – v závislosti na nastavení / preference. Podobně jako Notepad (zmíněný výše) nemá téměř žádné z mnoha rysů nalezených u jeho soupeřů 3. stran. I když to může udělat práci pro základní úpravy nebo dva, pokud máte v úmyslu pravidelně upravovat soubory na straně serveru, budete s mnohem některými z výše uvedených bezplatných nebo prémiových možností pracovat mnohem lépe..

Snímek obrazovky TextEdit

Úřední dokumentace

Balení: Jak si vybrat? Což je nejlepší?

No, first off: všech sedm z těchto textových editorů je postaveno pro kodéry a všech sedm je dost zatraceně úžasných! A co víc, každá z nich je k dispozici jako bezplatná zkušební verze – to znamená, že můžete každému dát bezstarostnou víru, než se rozhodnete. Pokud jste hardcore kodér pracující ve více jazycích, pravděpodobně oceníte některé specifické nástroje pro vývoj softwaru a špičkové funkce (jako je více výběrů, rozdělení úprav a funkce organizace projektů), které najdete pouze v některých prémiových možnostech (pokud Zní to jako vy, pak se nezapomeňte podívat na nejpopulárnější prémiový software pro úpravu textu, který je k dispozici: Sublime Text – aktualizace: seriózní kodéry by se také měli určitě podívat na nejnovější v tomto seznamu: Atom – pokud jste však pouze příležitostný kódovač hledající špičkový textový editor se základními funkcemi, jako je zvýrazňování syntaxe, makra a kontrola pravopisu atd., pak možná začněte slovy TextWrangler (můj osobní oblíbený), pokud jste na Mac nebo Notepad ++, pokud uživatel systému Windows a uvidíte, jak se vám daří – konec konců, opravdu není třeba platit top-dolar za funkce, které možná nikdy nebudete používat / nepotřebujete!

Poznámka: Úplný seznam téměř všech různých textových editorů, které jsou v současné době k dispozici, naleznete v tomto článku na Wikipedii.

Horní tip: před úpravou souborů, VŽDY udělejte rychlé zálohování z nich první: protože obvykle není návratu, jakmile budou věci přepsány bez jednoho!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map