Jak nainstalovat WordPress – Slavná WordPress 5minutová instalace je jednoduchá

Nabídky WordPress


WordPress se rád chlubí svou slavnou „pětiminutovou instalací“ a tvrdí, že je tak snadné nainstalovat WordPress, že jej může získat kdokoli během několika minut bude spuštěn a spuštěn web s hostitelem! Pro většinu lidí však bude instalace WordPress poprvé trvat podstatně déle než pouhých pět minut – hlavně proto, že budete muset lovit na více než jednom místě, abyste mohli projít různými zúčastněnými kroky..

Pokud jste zjistili, že se snažíte začít s instalací WordPress právě z tohoto důvodu, pak je tato příručka pro vás. Níže zjednoduším celý proces instalace WordPressu a postupně projdu jednotlivé kroky, abych vám ukázal, co přesně je třeba udělat.

Poznámka: Mnoho nových uživatelů dává přednost použití instalačního programu WordPress dodávaného s jejich hostitelským balíčkem. To je jistě rychlejší, ale možná zjistíte, že vaše hostitelská společnost provádí některé – možná nevítané – změny, jako je sdružování doplňků nebo zakázání automatických aktualizací zabezpečení. Pokud používáte obecnou, nízkorozpočtovou hostingovou službu a máte dost sebevědomí, může být lepší udělat vše ručně.

Co budete potřebovat

Chcete-li nainstalovat WordPress ručně, budete potřebovat:

 • Webový prohlížeč (jako ten, který právě používáte!)
 • FTP klient. To vám umožní nahrát soubory na server, na kterém je umístěn váš web. Osobně používám aplikaci Coda, včetně editoru aplikací s FTP klientem, ale pokud potřebujete pouze FTP, můžete si vybrat z našeho seznamu pěti nejlepších FTP klientů tam.
 • Přístup k serveru za účelem vytváření databází – váš poskytovatel hostingu vám pravděpodobně poskytne nástroj s názvem phpMyAdmin, který to provede. Pokud máte pochybnosti, zeptejte se jich!

Předvedu to na vzdáleném serveru (tj. Na internetu), kde předpokládám, že budete chtít hostit svůj web WordPress. Pokud chcete nainstalovat WordPress do místního počítače, budete potřebovat také aplikaci s názvem MAMP, která vám umožní spustit WordPress v počítači. Pokud používáte lokálně WordPress, nepotřebujete FTP klienta.

Co budete dělat

Proces se skládá ze tří kroků:

 1. Vytvořte databázi na serveru.
 2. Stáhněte si WordPress a zkopírujte jej na svůj server.
 3. Spusťte instalaci WordPress.

S každým krokem přidávám poznámky kurzívou pro čtenáře, kteří instalují WordPress místně, a upozorňují na případné rozdíly v procesu. Přidám také spoustu snímků obrazovky, abyste je mohli sledovat vizuálně.

1. Vytvoření databáze

Databáze pojme veškerý obsah vašeho webu a bez něj nebude fungovat WordPress ani váš WordPress. V závislosti na nastavení poskytovatele hostingu si můžete svůj vytvořit dvěma způsoby:

 • prostřednictvím administrátorských obrazovek hostitele
 • pomocí phpMyAdmin

Pokud instalujete WordPress místně, budete muset použít phpMyAdmin.

S mým poskytovatelem hostingu (poznámka: Pokud si ještě musíte vybrat hostitele, zde je užitečný článek o tom, že k vytvoření databáze používám jejich administrátorské obrazovky, takže se nejprve podívejme na to.

Vytvoření databáze pomocí správce hostingu

Na svých hostitelských administračních obrazovkách vyhledejte možnost nazvanou „databáze“, „spravovat databáze“ nebo něco podobného. Přesný název se bude lišit v závislosti na poskytovateli.

Zde je například obrazovka, kterou používám:

Instalace WordPress - administrační obrazovka hostování databáze

Pokud používáte podobnou obrazovku správce, postupujte takto:

 1. Pojmenujte svoji databázi a zadejte ji do pole.
 2. Klikněte na Vytvoření databáze a přidání uživatele.
 3. Poté budete vyzváni k zadání hesla pro nového uživatele přidruženého k této databázi. Vyberte heslo, zadejte jej a klikněte na OK.
 4. Poznamenejte si jméno databáze, uživatelské jméno a heslo. Budete je potřebovat později.

A to je vše – vaše databáze je připravena!

Vytvoření databáze pomocí phpMyAdmin

Pokud vám váš poskytovatel hostingu poskytuje phpMyAdmin jako součást vašeho balíčku nebo používáte MAMP k lokální instalaci WordPress, můžete to použít k vytvoření databáze.

 1. Na hostitelských administračních obrazovkách nebo uvítací obrazovce MAMP klikněte na odkaz phpMyAdmin, což by mohlo vypadat asi takto:

Přístup k phpMyAdmin přes cPanel

 1. Otevře se uvítací obrazovka phpMyAdmin. Klikněte na Databáze kartu vlevo nahoře pro otevření obrazovky databází:

Vytvoření databáze v phpMyAdmin

 1. V Vytvořit databázi zadejte název databáze.
 2. Klikněte na ikonu Vytvořit knoflík.

S tím bude vytvořena vaše databáze. Poznamenejte si název databáze na později. Uživatelské jméno a heslo bude výchozí vykořenit.

Takže krok 1 je hotový – a to je ta nejsložitější část. Odtud je to plachta!

2. Stahování a nahrávání WordPress

Nyní musíte stáhnout nejnovější verzi WordPress.

 1. Přejděte na stránku ke stažení WordPress, viz níže.

Stáhnout WordPress

 1. Klikněte na ikonu Stáhněte si WordPress tlačítko pro stažení souboru ZIP obsahujícího všechny soubory WordPress do počítače.
 2. Rozbalte soubor v počítači stejným způsobem, jakým byste normálně rozbalili jakýkoli jiný soubor. Nyní budete mít složku nazvanou wordpress se všemi soubory WordPress v něm. Poznamenejte si, kde je tato složka.

Dále je třeba nahrát WordPress na váš server.

 1. Nyní otevřete FTP klienta. Přihlaste se k FTP na svém serveru pomocí přihlašovacích údajů FTP, které vám poskytovatel hostingu poskytl při vytvoření účtu. Pokud si nejste jisti, zeptejte se jich. Budete potřebovat adresu serveru, vaše uživatelské jméno a heslo.
 2. Ve svém FTP klientovi vyhledejte wordpress složky na místním počítači a public_html na vašem serveru. Měli byste být schopni vidět oba dva vedle sebe. Příkladem je tady v Coda:

Kopírování WordPress na váš server pomocí FTP klienta

Moje složka na vzdáleném serveru je prázdná, protože instaluji WordPress do podadresáře. Vaše budou obsahovat další soubory – ty ignorujte.

 1. Nyní přetáhněte obsah wordpress složku (nikoli složku samotnou) do vaší public_html složku. Váš FTP klient zkopíruje soubory na váš server.
 2. Počkejte na dokončení kopírování souborů. Níže vidíte kopírovat důl:

Nahrávání WordPress na vzdálený server pomocí Coda

Nyní, když jste soubory zkopírovali, jste připraveni na třetí a poslední fázi: Spuštění instalace WordPress.

3. Spuštění instalace WordPress

Vaše databáze a soubory jsou na svém místě a jste připraveni nainstalovat WordPress!

 1. Otevřete prohlížeč a přejděte na svůj web.
 2. Zobrazí se první instalační obrazovka WordPress:

Instalace WordPress - vyberte si svůj jazyk

 1. Vyberte jazyk, který chcete použít, a klikněte na Pokračovat.
 2. Dále se zobrazí obrazovka s informacemi o tom, jaké informace musíte poskytnout:

Instalace WordPress - obrazovka s požadavky

 1. Jak již bylo zmíněno, všechny tyto informace byste si měli nechat poznamenat od doby, kdy jste vytvářeli databázi. Klikněte na Pojďme!
 2. Na další obrazovce zadejte název databáze, uživatelské jméno a heslo. Pokud pracujete lokálně, bude výchozí uživatelské jméno a heslo vykořenit. Jinak to bude to, co jste určili při vytváření databáze.

Instalace WordPress - poskytování podrobností databáze

 1. Opustit Hostitel databáze a Předpona tabulky pole tak, jak jsou (poznámka: pokud máte pochybnosti, požádejte svého hostitele o to, co zadat jako hostitele databáze, protože se to může mezi poskytovateli hostingu lišit – za předpokladu, že vám to již nedali vědět v předchozím e-mailu, když jste se původně zaregistrovali) pro jejich služby) a klikněte na Předložit.
 2. Dále se zobrazí moje oblíbená obrazovka – ta, která vám říká, že WordPress je připraven k instalaci. Výborně!

Instalace WordPress - obrazovka pro práci s databází

 1. Klikněte na Spusťte instalaci pro přístup na obrazovku podrobností o webu:

Instalace WordPress - obrazovka s podrobnostmi o webu

 1. Nakonec zadejte podrobnosti o svém webu: název webu, vaše uživatelské jméno a heslo a e-mailovou adresu. Pokud chcete, aby Google váš web našel, nechte stránku Soukromí políčko zaškrtnuto. Klikněte na Nainstalujte WordPress.
 2. Bude nainstalována aplikace WordPress a zobrazí se obrazovka úspěchu:

Instalace WordPress - obrazovka instalace dokončena

 1. Nyní se můžete přihlásit na svůj web kliknutím na ikonu Přihlásit se a zadáním přihlašovacích údajů, které jste zadali při instalaci WordPress.

Instalace WordPress - přihlášení k vašemu novému webu

 1. Tím se dostanete na hlavní panel WordPress.

Řídicí panel člověka WordPress

Blahopřejeme, úspěšně jste nainstalovali WordPress a nyní můžete začít spravovat svůj web!

souhrn

Instalace WordPressu může být pro většinu nových uživatelů poněkud skličující – doufejme, že tato příručka nyní odstranila některé obavy. Jednoduše postupujte podle výše uvedených kroků a měli byste mít zbrusu novou instalaci WordPress a spustit ji v žádném okamžiku (možná dokonce pět minut ?!). Hodně štěstí!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map