WooThemes vs Elegantní témata: Srovnání dvou předních WordPress tématických obchodů

Nabídky WordPress


Během několika posledních let se platforma WordPress změnila z síly na sílu. Pokud věříme, že nejnovější čísla publikovaná společností Wired, WordPress nyní ovládá téměř čtvrtinu všech webových stránek, což není žádný průměrný výkon.

Není těžké zjistit, proč: WordPress je nejvíce uživatelsky přívětivý redakční systém kolem; je zdarma ke stažení a instalaci; a umožňuje vám vytvářet krásné a funkční weby se svolením rozsáhlé sbírky témat a doplňků. Vše, co musíte udělat, je nainstalovat motiv a přidat několik pluginů pro další funkčnost a je dobré jít. Snadno peasy!

Každopádně dobře na papír. Konec konců, pouhé množství dostupných témat dělá výběr toho pravého utrpením samo o sobě.

Ale proč je výběr tak důležitého tématu? Odpověď je jednoduchá: ne všechna témata WordPress jsou vytvořena stejně a existují obrovské rozdíly v kvalitě kódu, designu a funkčnosti, které podporují.

Pokud nevíte, kde začít s tématickým lovem, ráda bych šla s jedním z nejvýznamnějších jmen ve světě WordPress. Tato jména nepřijdou mnohem větší než WooThemes a Elegant Themes (aktualizace – 16. července: WooThemes.com je nyní zastřešena webem WooCommerce.com, jehož témata jsou k dispozici na adrese https://woocommerce.com/product-category/themes/ – dva z předních hráčů v tematickém průmyslu WordPress a oba velmi důvěryhodné značky.

Abychom vám pomohli se rozhodnout, s čím byste měli jít, podrobněji se podívám na jejich hlavní rozdíly níže.

Dějiny

Začněme tím, že se podíváme na historii těchto dvou podniků a na jejich vzestup.

Příběh WooThemes

WooThemes

Historie Woo je dobře zdokumentována. Společnost Woo byla zahájena v roce 2008 a začala život jako online spolupráce mezi Markem Forresterem, Magnusem Jepsonem a Adii Pienaarem. Během posledních osmi let se WooThemes rozrostl na powerhouse WordPress, přičemž společnost nyní má hodnotu 30 milionů dolarů.

Ale jak se to tam dostalo?

V prvních dnech vydala společnost Woo ohromující množství témat a do srpna 2011 dosáhla 100-milníku s tématem. Klíčové datum v historii společnosti Woo se však objevilo až o měsíc později, když společnost WooThemes uvedla svůj vlajkový produkt: zásuvný modul elektronického obchodu mamutí, WooCommerce.

Od té doby byl WooCommerce stažen ohromující 9 milionůkrát, tým Woo se rozrostl na 55-silný, a společnost se připojila k rodině Automattic v nejoblíbenější akvizici WordPress k dnešnímu dni.

Příběh elegantních témat

Elegantní témata Divi WordPress téma

Stejně jako Woo vznikly v roce 2008 také Elegant Themes. Na rozdíl od přístupu Woo založeného na spolupráci však Elegant Themes začal život jako operace jednoho člověka v čele se svým zakladatelem a generálním ředitelem Nickem Roachem z kolejní místnosti. Navzdory těmto skromným začátkům se Elegant Themes prosadila jako jeden z hlavních hráčů ve světě WordPress.

V prvních dnech se společnost Elegant zabývala výrobou velkého množství jednoduchých témat. Bylo to však vydání svého vlajkového tématu WordPress, Divi, na konci roku 2013, které však do mapy skutečně vložilo Elegantní témata. Úspěch Divi předefinoval celé podnikání a změnil směr veškerého budoucího vývoje – nyní se zaměřujeme na vytváření malého počtu vysoce kvalitních produktů.

Tato nová filosofie to dobře posloužila: dnes se Elegant Themes právě stydí o 300 000 zákazníků a tým 33 je rozptýlen po celém světě.

Obchodní modely

Než prozkoumáme produkty obou společností, podívejme se rychle na to, jak fungují.

WooThemes: Relativně rozmanitý obchodní model

Z těchto dvou má Woo složitější obchodní model – je to způsob, jakým Woo odděluje různé části svého podnikání.

Zaměřením na témata si můžete zakoupit jednotlivá témata Woo za 39 až 99 dolarů a v úložišti WordPress je také k dispozici hrstka bezplatných témat. Pro agentury a nezávislé pracovníky, kteří hledají výhodnější balíček, nabízí WooThemes také všech 63 svých témat jako sbírku, k dispozici za 399 $ ročně.

Zdaleka však největším finančním hráčem společnosti Woo je WooCommerce. Jádro pluginu WooCommerce je k dispozici zdarma, což mu umožnilo přilákat miliony uživatelů. WooCommerce je poté zpeněžit prostřednictvím prémiových rozšíření – dosud existuje 349 rozšíření, které stojí kdekoli od 29 do 399 $.

Elegantní témata: Přímý klub WordPress

Elegant Themes provozuje mnohem přímější obchodní model – je to klub WordPress.

Za pouhých 69 dolarů ročně získáte přístup k 87 tématům WordPress Elegant – včetně nejprodávanějšího Divi; za 89 $ ročně můžete přistupovat také k pěti vysoce hodnoceným prémiovým pluginům. Pokud se vám nelíbí roční poplatky, Elegant Themes také nabízí celoživotní přístup za jednorázových 249 $.

Produkt

Vědět něco o historii a modelu firmy je pěkné, ale primárním hlediskem je samozřejmě produkt.

Produkty Woo a Elegant můžeme rozdělit do dvou širokých kategorií: témata a pluginy. V této sekci chci pokrýt oba.

Kolekce motivů WooThemes

Galerie motivů WooThemes

Začněme ponořením do témat vyvinutých Woo. Poté, co přestal aktualizovat některé ze svých méně populárních možností, má nyní Woo kolekci 63 témat.

Uznávaný WooFramework podporuje všechna jeho témata – jeden z klíčových důvodů jeho úspěchu. Tento rámec je krásně kódován a dává všem tématům Woo pevný a stabilní základ. Navzdory jménu nejde o rámec v tradičním smyslu – ne jako například Genesis Framework -, ale spíše o hybnou sílu všech Woo témat.

Je to proto, že WooFramework má spoustu funkcí a funkcí, jakož i základní použitelnost. Pro ty, kteří začínají na WordPress, intuitivní obrazovka nastavení usnadňuje konfiguraci vašeho webu, nahrání loga a instalaci měřicího kódu.

Rámec má také spoustu vestavěných krátkých kódů, šablon stránek (včetně očekávaných produktových stránek kompatibilních s WooCommerce) a možností přizpůsobení. Rovněž byl důkladně testován na kompatibilitu mezi prohlížeči a je dodáván s několika překlady, aby byla zajištěna maximální použitelnost.

Nejoblíbenějším tématem ve sbírce je plátno, téma, které vyšlo v roce 2012 a stojí pouhých 99 dolarů. Jeho popularita má hodně společného s pouhým objemem možností přizpůsobení, takže je dostatečně univerzální pro použití ve většině výklenků. Mezi tyto možnosti přizpůsobení patří flexibilní dimenze, komplexní správce rozložení, integrace se stovkami písem Google, několik účelových šablon a vlastní widgety. Téma je také plně citlivé a podporuje těsnou integraci s WooCommerce.

Vzhledem k popularitě tématu Canvas vydala WooThemes od té doby šest dětských témat Canvas.

Kolekce motivů elegantních témat

Galerie motivů témat

Nyní pro Elegantní témata, která vyvinula 87 účelových témat pro použití v různých výklencích. Rozsah a hloubka jeho sbírky – se specializovanými tématy blogování, obchodu, eCommerce, časopisu a portfolia – přitahovalo uživatele k Elegant v prvních dnech.

Stejně jako u WooThemes se Elegant Themes může pochlubit také působivou použitelností – v případě Elegantu díky svému intuitivnímu zobrazení ePanel Theme Options. Všechna Elegantní témata podporují ePanel, což je vlastně uživatelské rozhraní, které se otevírá v řídicím panelu WordPress. Prostřednictvím ePanelu mohou uživatelé rychle a snadno konfigurovat obecná nastavení, upravovat rozvržení, přizpůsobovat barvy a ovládat reklamní bannery.

Každé téma v kolekci Elegant bylo také navrženo tak, aby bylo použitelné hned po vybalení z krabice: všechna témata podporují zdravou sbírku krátkých kódů a rozvržení stránek, aby vás rozběhly a běžely, aniž by se dotkly řádku kódu. Tyto krátké kódy zahrnují tlačítka, karty obsahu a posuvníky obrázků, zatímco rozvržení stránek zahrnuje galerie obrázků, kontaktní formuláře a stránky pokročilého vyhledávání..

Kolekce zásuvných modulů WooThemes

Kromě témat vyvinula obě společnosti řadu kvalitních pluginů WordPress. Začněme pohledem na Woo.

K dnešnímu dni vydala společnost Woo pět bezplatných pluginů (bez jádra WooCommerce). Tyto jsou:

  • WooSidebars: umožňuje vytvářet vlastní oblasti widgetů pro konkrétní stránky.
  • Projekty WooThemes: uživatelsky přívětivý modul pro prezentace portfolia.
  • Náš tým WooThemes: vytvoří profily pro každého člena týmu s odkazy na sociální profily.
  • Funkce od WooThemes: zobrazuje hlavní prodejní body vaší firmy stylově a kdekoli na vašem webu.
  • Reference od WooThemes: přidá na vaše stránky posudky zákazníků.

Tyto pluginy byly komunitou WordPress dobře přijaty a umožňují vám zvýšit důvěryhodnost vašeho webu pomocí pluginů vyvinutých Woo.

Kolekce Woo zahrnuje také dva prémiové pluginy:

  • WooSlider (od 49 $): vytvářejte krásné, minimalistické posuvníky obrázků se spoustou nastavení pro konfiguraci.
  • Sensei (od 129 $): skvělý, inovativní plugin zaměřený na poskytovatele kurzu. Umožňuje přidávat moduly kurzu, vytvářet testy pro studenty a také účtovat poplatky za přístup ke kurzu.

Všechny pluginy v kolekci Woo jsou samozřejmě zastíněny jedním konkrétním pluginem: WooCommerce (více o tom brzy).

Elegantní kolekce motivů témat

Teprve donedávna vstoupila společnost Elegant Themes na trh zásuvných modulů, ale od té doby vytvořila některé z nejpopulárnějších prémiových pluginů ve svých příslušných kategoriích..

Všechny pluginy používají elegantní vlastní ovládací panel Elegant, který uživatelům poskytuje snadný způsob, jak nakonfigurovat obrovský seznam nastavení jejich pluginů.

K dnešnímu dni vydala společnost Elegant Themes šest pluginů, které jsou přístupné všem členům klubu s licencí pro vývojáře. Mezi tyto pluginy patří tvůrce přetahování stránek, režim údržby, stavitel mobilních webů a plugin nabízející všechny Elegantovy krátké kódy ve formě pluginů.

Velké pluginy v kolekci Elegant jsou však bezpochyby tyto dva:

  • Květ: rozsáhlý, na trhu vedoucí e-mailový modul pro přihlášení. Bloom přichází se šesti typy vyskakovacích oken a mnoha funkcemi a krásnými vzory. (Bloom jsme zde podrobněji popsali.)
  • Monarcha: krásný stylový plugin pro sociální média. Podporuje některá z nejvyhledávanějších sociálních tlačítek, která najdete, integruje se do více než 20 sociálních sítí a je také jedním z nejrychlejších pluginů pro sociální média.

The Game Changers

Je nemožné diskutovat o WooThemes a Elegant Themes, aniž bychom diskutovali o jejich dvou nejoblíbenějších produktech: WooCommerce a Divi, korunovačních špercích v jejich příslušných sbírkách.

WooCommerce: Světové oblíbené řešení elektronického obchodování

Doplněk WooCommerce WordPress

WooCommerce je nejoblíbenější eCommerce řešení na světě; s téměř 10 miliony stažení k dnešnímu dni se odhaduje, že WooCommerce pohání ohromujících 30% všech online obchodů.

Pokud chcete spustit internetový obchod, je WooCommerce řešením pro uživatele WordPress. Díky bezproblémové integraci s velkou většinou témat, WooCommerce usnadňuje přidání všech důležitých funkcí elektronického obchodování, které vaše webové stránky potřebují – stránky produktů, nákupní koše a procedury pokladny pro začátečníky.

Jádro plugin je k dispozici zdarma z úložiště WordPress, ale lze jej plně rozšířit instalací libovolného prémiového rozšíření, které Woo vydal. S dosud publikovaným 349 pokrývají všechny funkce, které by vlastník internetového obchodu mohl potřebovat, jako jsou variabilní sazby za dopravu, integrace s populárním účetním softwarem, předplatné pro opakované platby a integrace se všemi populárními platebními branami, abychom jmenovali alespoň některé.

Většina spekulantů se domnívá, že akvizice společnosti WooThemes od společnosti Automattic ve výši 30 milionů USD byla způsobena především obrovskou popularitou a potenciálem značky WooCommerce – to je docela podpora!

Divi: vlajková loď Elegant Theme

Elegantní témata Divi téma

Přestože Elegant byl již oblíbeným tématickým klubem, vydání tématu Divi v roce 2013 ho posunulo na další úroveň. Nyní ve verzi 2.5, Divi pokračoval v definování značky Elegant a zcela změnil svůj přístup k uvolňování témat a pluginů.

Pro ty z vás, kteří začínají s WordPress, je Divi výkonným, víceúčelovým tématem WordPress s bohatými funkcemi. S 18 plně přizpůsobitelnými předem připravenými rozvrženími nabízí Divi perfektní základy pro webové stránky v libovolném výklenku. Pro ty, kteří hledají větší kontrolu, je dodáván s uživatelsky přívětivými funkcemi pro tvorbu stránek – doplněnými o 40 modulů – což znamená, že uživatelé všech úrovní dovedností dokážou vytvořit krásná, vlastní rozvržení, aniž by se museli kdykoli dotýkat kódu..

Pokud chcete vidět typy návrhů, které Divi dokáže produkovat, uvedli jsme již 75 ohromujících příkladů Divi v divočině – důrazně doporučujeme, abyste si je prohlédli! Vydali jsme také podrobného průvodce srovnávajícího Divi s jiným populárním tématem WordPress, Genesis Framework.

Závěrečné myšlenky

Ve světě WordPress nepřicházejí značky o mnoho větší než WooThemes a Elegant Themes.

Pokud právě začínáte a hledáte skvělé téma nebo zásuvný modul, obě společnosti vás postaví na dobré místo – buď si vyberte, a nebudete se mýlit..

Který je lepší? To se nedá říci, protože oba týmy vyrábějí vysoce kvalitní produkty se svými silnými a slabými stránkami. Tyto dva podniky se vzájemně nevylučují; můžete integrovat kterýkoli z témat Elegantu spolu s zásuvkou eCommerce společnosti Woo na trhu, WooCommerce. Kdybych měl spustit internetový obchod, toto je nastavení, které bych asi nakonec použil.

Váš výběr se může samozřejmě lišit, proto si prohlédněte dema pro sebe a vyberte si oblíbeného. Doplňky z obou firem můžete nainstalovat na vybrané téma a podle toho, které ze dvou si vyberete, to víte: jste v dobrých rukou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me