Elegantní témata „Extra“ téma časopisu WordPress – Recenzováno (2020)

Nabídky WordPress


Členství v elegantních tématech byla vždy velkou hodnotou. V počátečních dnech však byla většina jejich návrhů celkem jednoduchá a byli kritizováni za to, že svůj obchodní model stavěli spíše na kvantitě než na kvalitě.

Na konci roku 2013 vydala společnost Elegant Themes Divi. Tím navždy změnili směr společnosti.

Témata WordPress typu „vše v jednom“ byla už léta, ale Divi ji posunula na další úroveň s lepším designem, více funkcemi a lepší použitelností. Rychle se stalo standardem, který se ostatní společnosti WordPress pokusily dodržovat.

V jádru tématu Divi je tvůrce stránek drag-and-drop – funkce, která byla později vydána jako samostatný plugin WordPress s názvem Divi Builder. Je i nadále považován za jeden z nejlepších tvůrců stránek pro přetahování, které jsou k dispozici uživatelům WordPressu.

Druhé téma WordPress od Elegant Themes, které má být postaveno kolem Divi Builderu, je Extra. Tento stylový design časopisu je vhodný pro blogy, online časopisy, online obchody a další. Obsahuje několik fantastických rozložení blogů, vlastní widgety a vestavěný systém hodnocení.

Elegantní témata - Extra téma

Níže vám ukážu, proč společnost Elegant Themes nazývá toto téma „The Ultimate Magazine WordPress Theme“.

Pojďme se ponořit …

Extra funkce & Design

Divi zůstává hlavním tématem Elegantních témat. Je to skutečné řešení typu vše v jednom, které lze použít pro jakýkoli typ webových stránek.

Téma se dodává s více než 20 předem vytvořenými rozvrženími motivů a z blogu Elegant Themes je k dispozici velký výběr dalších rozvržení. Naprostá většina těchto návrhů se však nejlépe hodí pro firemní webové stránky, jako jsou firemní webové stránky, portfolia a vstupní stránky.

Extra se odlišuje od Divi tím, že je optimalizován speciálně pro online časopisy a blogy, s každou novou funkcí navrženou s ohledem na bloggery.

Powered by Divi Builder

Dobrým příkladem je způsob, jakým Extra rozšiřuje Divi Builder o kategorie příspěvků. Tyto nové moduly umožňují vytvářet jedinečná rozvržení časopisů a blogů a dokončená rozvržení pak lze přiřadit ke konkrétním kategoriím příspěvků..

Existuje několik nových modulů kategorie, včetně modulu s tabulkovými příspěvky, který rozděluje obsah do kategorií příspěvků, doporučeného posuvníku příspěvků a modulu blogu zdiva, který lze použít k zobrazení výpisů příspěvků v krabicích..

K dispozici je také reklamní modul, který lze použít k integraci bannerových reklam do vašeho rozvržení.

Jak byste očekávali, všechny moduly jsou přizpůsobitelné.

Příspěvky s tabulkami v extra

Divi Builder je v srdci Extra.

40 a více modulů obsahu, které jsou k dispozici v aplikaci Divi Builder, vám pomůže vytvořit krásný obsah během několika minut. Složitá rozvržení lze vytvořit pouhým přetažením obsahových modulů do rozvržení.

Každý aspekt vašeho obsahu lze upravit a přizpůsobit.

Seznam modulů Divi Builder

Extra má také velkou podporu pro WooCommerce. Plugin pro elektronický obchod se krásně integruje do designu Extra.

K dispozici je také nový vlastní typ příspěvku pro prezentační projekty a portfolia.

Rozložení produktu WooCommerce

Rozložení webových stránek lze přizpůsobit pomocí přizpůsobovače motivu WordPress, který umožňuje snadno změnit styl záhlaví a zápatí.

Pokročilé rozbalovací nabídky mega umožňují přidat do navigační nabídky sloupce a média. Snadno se konfigurují a vypadají skvěle.

Mega Menu v Extra

Ve formátu Extra je podporováno sedm formátů příspěvků WordPress, včetně videí, map, nabídek a zvuku, což znamená, že na svém webu můžete publikovat různé obsahy..

Extra také přichází s vlastním kontrolním systémem. K libovolnému příspěvku nebo produktu můžete přidat recenzi podle svých vlastních specifikací, zatímco návštěvníci mohou získat hodnocení pomocí systému hodnocení hvězdičkami.

Hodnocení produktu

Extra také přichází zabaleno s vlastními widgety, které byly navrženy pro blogery. To zahrnuje widget pro sociální média, widget pro poslední příspěvky a widget pro autory, který uvádí autory a jejich počet příspěvků.

Extra vlastní widgety

Jak vidíte, Extra je nabitý funkcemi a má krásný design. Podívejme se blíže na to, jak jej můžete použít.

Instalace Extra

Extra si můžete stáhnout z oblasti stahování vašeho účtu Elegant Themes.

V této oblasti jsou také uvedeny užitečné návody, které vám pomohou nastavit:

  • Instalace Extra
  • Přehled Extra
  • Použití Visual Builderu
  • Konfigurace možností motivu

Na svůj web můžete nainstalovat aplikaci Extra nahráním souboru zip motivu přímo prostřednictvím sekce vzhledu WordPress v oblasti správy. Alternativně můžete rozbalit soubor motivu a nahrát soubory do adresáře / wp-content / themes / pomocí aplikace FTP, jako je FileZilla..

Doporučuji nainstalovat Extra na testovací instalaci WordPress před aktivací na živém webu, protože vám to dá příležitost vyzkoušet její funkce a funkčnost.

Stahování zvláštního motivu

Když jsem na testovací web WordPress nainstaloval program Extra, vygeneroval jsem v aplikaci WordPress 500 interní chybu serveru, která mi zabránila v přístupu do části vzhledu WordPress..

To mě zmátlo, protože jsem neměl nainstalovány žádné další pluginy a resetování databáze vyloučil jakýkoli konflikt s dříve nainstalovaným pluginem WordPress.

Tento problém jsem vyřešil zvýšením alokace paměti pro WordPress ze 64 MB na 128 MB.

To lze provést přidáním následujícího řádku do souboru wp-config.php:

define (‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘128M’);

Byl jsem zvědavý, proč je třeba zvýšit limit paměti, abych mohl používat Extra, tak jsem požádal Elegant Themes, aby problém objasnil..

Potvrdili, že ke spuštění Extra je vyžadováno 128 MB paměti.

“Vyžadujeme alespoň 128 MB paměti, aby bylo jisté, že Divi Builder může pracovat správně a bez chyb, 64 MB je příliš nízká pro spuštění Divi a Extra.”

Po další prohlídce jsem zjistil, že zatímco 128 MB paměti stačilo k zastavení interních chyb, pro import rozvržení na můj web jsem musel zvětšit paměť na 256 MB..

Pokud zjistíte, že Divi nebo Extra generují interní chybu serveru nebo pokud správně neimportujete rozvržení, zkuste problém vyřešit zvětšením paměti na 128 MB nebo 256 MB..

Pokud si nejste jisti, jak to udělat, promluvte si s hostitelskou společností.

Divi Builder

Hlavní design a rozvržení aplikace Extra je ovládáno prostřednictvím panelu voleb Extra téma a přizpůsobovače motivu WordPress. Pokud chcete změnit vzhled obsahu, použijte Divi Builder.

Pokud tedy přejdete na příspěvek, stránku nebo jiný typ příspěvku, můžete použít výchozí editor, Gutenberg nebo Divi Builder.

Úpravy pomocí Divi Builder

Když se rozhodnete upravit svůj obsah pomocí Divi Builderu, zobrazí se dotaz, zda si chcete zachovat svůj stávající obsah, zvolit předem vytvořené rozvržení nebo naklonovat existující stránku, kterou jste již vytvořili.

Obrazovka výběru Divi Builderu

Předem vytvořená možnost rozvržení načte knihovnu rozvržení. Zde jsou k dispozici stovky předem připravených rozvržení, spolu s vašimi stávajícími stránkami a uloženými rozvrženími.

Rozložení je rozděleno do více než desítek kategorií a existuje vyhledávací formulář, který vám pomůže najít to, které hledáte.

Načíst z knihovny

Obsahuje více než sto balíčků rozvržení a před importem na své webové stránky si můžete prohlédnout ukázku každého rozvržení.

Balíčky rozvržení sdružují stejný design pro několik typů stránek na vašem webu. Balíček rozvržení může například zahrnovat rozvržení vaší domovské stránky, stránky, blogu, stránky portfolia a dalších.

Jsem velký fanoušek systému rozložení, který nabízí Divi Builder. Objem předem vytvořených rozvržení je značný a všechny jsou dobře navržené. Poskytuje skvělé rozložení pro váš web, nebo, pokud dáváte přednost, skvělý výchozí bod pro vaše vlastní rozložení.

Testování nabízených rozvržení je také užitečným způsobem, jak se naučit, jak získat co nejvíce z Divi.

Jak již bylo zmíněno dříve, Divi Builder nemusí fungovat správně, pokud jste nezvýšili přidělení paměti na svém webu, proto to nezapomeňte nastavit správně, jinak by se import rozložení mohl zastavit.

Balíčky rozvržení Divi Builder

Když bylo Divi Builder poprvé spuštěno, rozvržení byla upravena na zadní straně.

Divi Builder je nyní spuštěn v přední části vašeho webu, takže můžete vidět změny v reálném čase. Pokud si přejete zobrazit starý styl vytváření stránky, můžete si prohlédnout svou stránku v zobrazení „drátového zobrazení“. Můžete také pokračovat v úpravách rozvržení na zadní straně výběrem rozvržení na stránce Divi Library..

Stejně jako u jiných řešení budov typu drag-and-drop, může vám to trvat 15 až 30 minut, než se správně seznámíte s rozhraním Divi Builder, ale jakmile to uděláte, oceníte, jak silný je plugin.

Můžete si přizpůsobit, jak všechno vypadá a funguje – ať už se jedná o modul obsahu, řádek, sloupec nebo rozvržení. Můžete dokonce změnit zobrazení, abyste viděli, jak vaše rozložení vypadá na mobilních zařízeních.

Vložení modulu do Divi Builderu.

Každý modul obsahu má jedinečnou sadu možností přizpůsobení. Jednoduché moduly, jako jsou rozdělovače, mají několik možností, zatímco moduly, jako je portfolio, mají desítky nastavení.

Všechny moduly obsahu, sloupce a řádky mají kartu designu, která umožňuje přizpůsobit barvy, písma, mezery, ohraničení a další. Vše je ovládáno rozevíracími nabídkami a tlačítky, takže je to hračka.

Karta Upřesnit pomáhá technickým uživatelům přiřadit jedinečným ID prvkům a přidat vlastní CSS. Můžete také deaktivovat moduly na konkrétních zařízeních, včetně stolních počítačů, telefonů a tabletů.

Nastavení modulu Divi Builder

Divi Builder je nedílnou součástí Extra a hlavním důvodem, proč je téma tak flexibilní. Pouze jsem poškrábal povrch, co můžete dělat s tímto drag-and-drop pluginem WordPress.

Chcete-li se dozvědět více o Divi Builderu, podívejte se na stránku Elegant Themes Divi Builder a nezapomeňte si přečíst celou naši recenzi Divi Builderu..

Úprava Extra

Extra je vysoce přizpůsobitelné téma WordPress a můžete získat velkou kontrolu nad tím, jak vaše webové stránky vypadají.

Nabídka Extra options uvádí hlavní oblasti nastavení: Možnosti motivu, přizpůsobovač motivu, modul přizpůsobovač, editor rolí, knihovna Divi a tvůrce kategorií.

Hlavní stránka možností motivu umožňuje povolit a zakázat funkce kliknutím na tlačítko.

Tato sekce je rozdělena do osmi sekcí: Obecné, navigace, tvůrce, rozvržení, reklamy, SEO, integrace a aktualizace. Mnoho možností v těchto oddílech je rozděleno do více kategorií. Například pět reklamních zón je rozděleno do příslušných sekcí: Záhlaví, pod záhlavím, zápatí, nad příspěvkem a pod příspěvkem.

Na pravé straně zelené navigační nabídky se zobrazí tlačítka pro import a export nastavení a pro resetování možností na výchozí nastavení.

Karta Obecné možnosti je místo, kam nahrajete své logo a favicon, a určete umístění postranních panelů. Zde také definujete adresy URL svého profilu sociálních médií.

Mezi další možnosti patří počet příspěvků, které se mají zobrazit na různých archivních stránkách, a zda je povolena minifikace CSS a Javascript. K dispozici je také pole pro zadání vlastního CSS.

Obecné možnosti motivu

Karta Možnosti navigace vám umožňuje spravovat, jak se zachází se stránkami a kategoriemi v navigační nabídce. Rozbalovací nabídky lze deaktivovat a můžete potvrdit, zda chcete domovskou stránku propojit v nabídce. Můžete také definovat pořadí položek nabídky.

Na kartě Tvůrce můžete povolit nebo zakázat Divi Builder pro konkrétní typy příspěvků. Můžete také povolit klasický editor a vypnout funkce, jako je prohlídka produktu Divi Builder.

Rozložení příspěvků a stránek lze změnit na kartě rozvržení.

Vše, co musíte udělat v této sekci, je kliknout na informace o příspěvcích, které chcete zobrazit. Můžete také přepnout stránky archivu ze standardního rozvržení na zdivo.

Možnosti rozvržení

Reklamy lze zadávat prostřednictvím oblasti možností motivu. Pro každou reklamní zónu si můžete vybrat, zda chcete zobrazit banner s cílovou adresou URL, nebo můžete zadat svůj kód Google Adsense. Bannery Google Adsense mohou také reagovat.

Extra vám také umožňuje optimalizovat nastavení SEO vašeho webu. Můžete změnit nastavení SEO, jako jsou vaše tituly, popis metadat a klíčová slova, pro vaši domovskou stránku, příspěvky a stránky a indexovou stránku..

Tato nastavení SEO nenahrazují vyhrazený SEO WordPress plugin, jako je Yoast SEO nebo All in One SEO Pack, ale jsou pěkným doplňkem.

Karta integrace umožňuje zadat kód do hlavičky a těla stránek a také můžete přidat kód nad příspěvky a pod příspěvky. To je zvláště užitečné pro zobrazování reklam.

Možnosti integrace

Poslední kartou je karta aktualizací. Musíte se ujistit, že zde zadáte své uživatelské jméno a klíč API Elegant Themes, abyste získali aktualizace motivů a možnost importovat rozvržení do Divi Builderu..

Přizpůsobení vašeho návrhu

Extra podporuje přizpůsobovač motivu WordPress. To znamená, že můžete přizpůsobit všechny aspekty svého návrhu a zobrazit změny v reálném čase pro stolní prohlížeče a mobilní zařízení..

Design Extra je rozdělen do mnoha kategorií a podkategorií, včetně záhlaví, zápatí, widgetů a dalších.

Téma Customiser

WordPress tlačí podporu pro přizpůsobitel WordPress téma let. Přesto má mnoho témat v oblasti správy stále možnosti designu bez možnosti náhledu změn.

Uvědomuji si, že přizpůsobitel není dokonalý, ale protože se někdo, kdo se snaží vizualizovat, jak budou určité úpravy vypadat, vždy považoval za užitečné.

Změnit barvy pozadí

V nástroji pro přizpůsobení motivů najdete běžná nastavení designu, například šířku rozvržení prvku a umístění navigačních nabídek, ale můžete zde také měnit widgety a nabídky..

K dispozici jsou také dobré možnosti typografie, které vám umožňují ovládat typ písma, velikost a barvu.

Nastavení typografického přizpůsobení motivu

Podívejte se na níže uvedené video a podívejte se, jak můžete pomocí nástroje pro přizpůsobení motivu změnit vzhled vašeho webu.

Další možnosti a nastavení

Přizpůsobitel modulů vám dává kontrolu nad typografií obsahových modulů v aplikaci Divi Builder.

Některé moduly umožňují změnit šířku modulu nebo něco jiného, ​​například velikost obrázku nebo typ použité animace. Z velké části však modul pro přizpůsobení modulu umožňuje změnit velikost písma, typ a barvu.

Modul Customiser

Stejně jako Divi, Extra obsahuje editor rolí.

Může být použit k povolení a zakázání oprávnění různých skupin uživatelů pro funkce Divi Builder a Extra. Můžete například definovat, kdo může přistupovat k oblasti voleb motivu, kdo má oprávnění používat knihovnu Divi a které moduly obsahu jsou dostupné uživatelům.

Oprávnění jsou bohužel omezena na skupiny uživatelů. Oprávnění nemůžete ovládat jednotlivě podle uživatele.

Tento editor rolí by neměl být považován za nahrazení řešení pro editaci rolí s bohatými funkcemi, jako je Editor uživatelských rolí, který vám nabízí mnohem více možností přizpůsobení pro uživatele na vašem webu. Oproti tomu editor rolí Divi je specifický pro Divi Builder a extra funkčnost.

Editor divi rolí

Knihovní systém v Divi Builder je fantastický. Rozložení můžete uložit a znovu použít v kterémkoli okamžiku.

Na stránce Divi Library jsou uvedena všechna rozvržení, která jste uložili, a odtud můžete přistupovat ke všem rozvržením.

Je zajímavé, že když upravíte rozvržení z této stránky, rozhraní Divi Builder se zobrazí na pozadí v administrátorské oblasti. Nad rozvržením je tlačítko „Sestavit na rozhraní frontend“ pro ty, kteří dávají přednost pozorování změn v reálném čase.

Divi knihovna

Poslední stránka možností v nabídce Extra admin je tvůrcem kategorií – funkce bloggerů ocení.

Při první instalaci aplikace Extra se zobrazí rozvržení domovské stránky a stránky kategorie. Zde můžete přidat další jedinečná rozvržení a přiřadit je ke konkrétním kategoriím příspěvků. Je to fantastický způsob, jak udělat váš web jedinečným.

Můžete například vytvořit jedinečnou šablonu blogu pro svou kategorii zpráv a další pro výukové programy, což vám pomůže rozlišit každou kategorii a optimalizovat ji pro obsah, který je tam publikován..

Tvůrce zvláštní kategorie

Jak vidíte, Extra vám dává plnou kontrolu nad tím, jak vzhled webových stránek a obsahové moduly vypadají. Umožňuje komukoli, bez ohledu na jeho technické zkušenosti, vytvořit profesionálně vypadající webovou stránku.

Náklady na členství v elegantních tématech

Extra je součástí členství Elegant Themes. Kromě Extra vám členství umožňuje přístup k 86 dalším tématům WordPress, Divi Builderu, zásuvnému modulu pro přihlášení e-mailem Bloom a zásuvnému modulu pro sdílení sociálních médií Monarch.

Na trhu, kde má většina obchodů WordPress tři až pět licenčních možností, Elegant Themes místo toho přijaly jednoduchou cenovou politiku.

Nabízejí dva plány, které vám poskytnou plný přístup ke všem tématům a zásuvným modulům, neomezené používání webových stránek a prémiovou podporu.

Roční plán přístupu se prodává za 89 USD ročně. Pokud vidíte, že používáte Elegantní témata několik let, má jejich členství v celoživotním přístupu smysl. Za jednorázový poplatek 249 $ se vyplatí po druhém roce.

Cena za elegantní témata

Všechna členství v Elegant Theme jsou poskytována s 30denní zárukou vrácení peněz.

Extra a další produkty Elegant Themes mají skvělou dokumentaci v oblasti správy WordPress. Pokud si však stále nejste jisti, jak něco funguje, můžete získat pomoc mnoha způsoby.

Okamžitou pomoc můžete získat prostřednictvím systému podpory vstupenek nebo položením otázek v diskusním fóru Elegant Themes. K dispozici je také rozsáhlá oblast dokumentace, která obsahuje stovky podrobných návodů. Tito průvodci jsou rozsáhlí a obsahují video návody.

Podpora elegantních motivů

Je třeba poznamenat, že Elegantní témata neustále vylepšují klíčové produkty, jako jsou Divi, Divi Builder, Extra a Monarch. Vždy přidávají nové funkce a funkce.

Pokud se stanete zákazníkem Elegant Themes, můžete očekávat pravidelné aktualizace.

Závěrečné myšlenky

Elegantní témata uvádějí na trh jako „The Ultimate Magazine WordPress Theme“. Zda je to nejlepší téma časopisu WordPress na trhu, je na debatě, protože tam jsou některé skvělé alternativy, ale Extra rozhodně získal právo být považován za nejlepší.

Elegantní témata vzala vše, co dělá Divi skvělým a optimalizovalo ho pro online časopisy a blogy.

Přidali další rozložení blogů a možnost vytvořit jedinečná rozložení pro každou kategorii příspěvků. Integrovali také další skvělé funkce, jako je systém hodnocení produktů a několik vlastních widgetů, které vám pomohou integrovat profily sociálních médií, autory a hodnocení produktů.

Divi zůstává stěžejním tématem Elegant Themes a ten, na kterého se většina majitelů webových stránek obrátí. Extra je však lepší volbou, pokud provozujete blog nebo online časopis.

Naštěstí není nutné porovnávat tyto dvě hloubky, protože obě témata jsou poháněna Divi Builderem a jsou zahrnuta do členství v Elegant Themes.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me