Elegantní témata Divi Theme Review – Nejlepší víceúčelové téma WordPress?

Nabídky WordPress


Vítejte v naší recenzi Divi! V tomto článku se podrobně podíváme na vnitřní fungování tématu Divant Elegant, prozkoumáme funkce, které nabízí, hovoříme o tom, jak je používat, podívat se na stanovení cen a nakonec vám poskytneme verdikt, zda stojí to za investici.

První věc první: Divi je samozřejmě nesmírně populární téma! Část této popularity je třeba přičíst skutečnosti, že Elegant Themes – tvůrce Divi – je dnes nejoblíbenějším nezávislým WordPress tématickým obchodem na trhu. Má tedy smysl, že jeho vlajková loď je také velmi populární.

Ale kromě toho musím být upřímný a připustit, že Divi je skutečně působivé téma, které obsahuje spoustu funkcí a dodává je v balíčku, který je snadno pochopitelný (i pro někoho nového, kdo staví webové stránky)..

Tato povaha přátelská pro začátečníky je pravděpodobně největším prodejním místem Divi. K tomu všemu se však dostaneme za minutu.

Začněme se základy:

Divi Recenze: Co je Divi?

Jak již bylo zmíněno, Divi je vlajkovou lodí tvorby Elegantních témat. To se běžně označuje jako mega téma. Jinými slovy, je to jako standardní téma WordPress, ale lepší a větší … mnohem větší.

Elegantní témata Divi WordPress téma

Divi’s mohou sloužit více účelům a přizpůsobit se jakémukoli druhu webových stránek. V zásadě, bez ohledu na to, jaký typ webu chcete vytvořit (a bez ohledu na design), Divi slibuje, že zvládne práci.

Divi je navíc postaven s ohledem na začátečníky. Vše od nastavení až po rozhraní a jak se můžete postarat o aktualizace později, bylo postaveno tak, že i úplný začátečník se může rychle zablokovat..

Ve zkratce:

 • Divi je zcela funkční téma WordPress, které funguje hned po vybalení z krabice. Nepotřebuje žádný zvláštní instalační postup, který by překračoval rámec toho, co byste potřebovali pro jiné téma WordPress.
 • Nevyžaduje se, abyste měli zkušenosti s kódováním WordPress nebo dovednosti při vytváření webových stránek. Zpravidla je každé přizpůsobení dostupné prostřednictvím praktického uživatelského rozhraní.
 • Většinu přizpůsobení můžete provést přímo na rozhraní frontend. Znamená to, že místo toho, abyste se ptali, jak budou vaše změny vypadat na živém webu, získáte náhled v reálném čase, jak provádíte přizpůsobení.
 • To vám umožní vytvořit prakticky jakýkoli typ designu nebo rozvržení, jaké si lze představit, a přitom používat stejné téma.

Držme se té poslední věci na minutu: Schopnost vytvořit jakýkoli design je v podstatě hlavní vlastností žánru mega tématu. Jinými slovy, Divi nepřichází se samostatným designem jako takovým; nenutí vás k žádnému rozvržení nebo stylům, ale místo toho vám umožňuje vyladit věci podle vašich představ prostřednictvím mnoha panelů možností.

To je přesně to, co dělá Divi skutečně víceúčelovým.

Další věc, kterou stojí za to diskutovat, je to, jak Divi souvisí s dalšími řešeními pro tvorbu stránek na trhu – konkrétně s těmi, jako je Elementor nebo Beaver Builder..

Na konci dne je téma Divi řešení, které je o něco úplnější než Elementor nebo Beaver Builder. Je to čistě na skutečnosti, že se jedná o řešení typu vše v jednom.

Chcete-li například zajistit, aby funkce Elementor nebo Beaver Builder fungovala, potřebujete k tomu samostatné téma WordPress. Nakonec je tím, co nakonec skončí, pravděpodobně velmi základní téma, které slouží jako prostředí, ve kterém jsou umístěny vaše stránky postavené na Elementoru nebo Beaveru..

V tomto světle je Divi mnohem pohodlnější. Nejen přichází s pokročilými funkcemi pro tvorbu stránek, ale také je to téma samo o sobě, takže k tomu, aby věci fungovaly, nepotřebujete žádný další motiv prostředí.

Při pohledu dovnitř Divi – jak ji používat

Protože Divi je prémiové téma (více o cenách za minutu), nenajdete ho ve výchozím adresáři témat WordPress.org. Místo toho musíte jít do Elegant Themes, připojit se k klubu a získat svůj vlastní ZIP soubor obsahující téma.

Jakmile máte soubor ZIP, instaluje se jako každý jiný motiv – prostřednictvím panelu nalezeného v nabídce Vzhled → Motivy → Přidat nový → Nahrát téma.

Až dokončíte instalaci a máte aktivní téma, můžete přejít k jeho hlavním nastavením. Divi má vlastní nabídku na hlavním postranním panelu, kde najdete odkaz na tento panel nastavení:

Nastavení Divi

Určitě je tu spousta věcí, které můžete upravit, ale pokud se nebudete obtěžovat projít vše, co ve skutečnosti nemusíte. Nebo alespoň úprava všech těchto nastavení jeden po druhém nemusí být první věcí, kterou s Divi děláte.

Nejlepší způsob, jak poznat Divi, je vytvoření nové domovské stránky pro váš web. To je přesně to, co udělám v této recenzi Divi.

Funguje to přesně tak, jak byste očekávali. Nejprve musíte vytvořit prázdnou stránku a přiřadit ji jako přední stránku v Nastavení → Čtení. Dále můžete přistoupit k úpravě stránky pomocí Divi Builderu.

Způsob fungování části Divi pro tvorbu stránek je velmi podobný jiným řešením pro tvůrce na trhu, jako je Beaver Builder nebo Elementor.

Zde je stručné shrnutí organizační struktury stránky Divi:

Obsah vaší stránky zahrnuje sekce… Který může obsahovat jeden nebo více řádky… Který zase může obsahovat jeden nebo více sloupce… Které nakonec obsahují jednotlivce bloků obsahu.

Možná to zní komplikovaně, ale ve skutečnosti je to docela snadné pochopit, jakmile začnete pracovat s Divi. Zde je příklad struktury stránky (můžete vidět všechny základní prvky – sekce, řádky a bloky obsahu uvnitř sloupců):

Struktura stránky Divi

Žonglování všech těchto řádků, sloupců a bloků obsahu je způsob, jak sestavit stránku s Divi.

Chcete-li začít, pokračujte v úpravě své domovské stránky a klikněte na velké tlačítko, které říká Use the Divi Builder.

Spusťte program Divi Builder

Tím se spustí hlavní vizuální tvůrce Divi. V této fázi tam toho není moc, ale vše se za sekundu změní.

Pro snadnější začátek si můžete vybrat něco z dostupných rozvržení, která jsou součástí balení s Divi. Můžete je načíst kliknutím na Ikony „…“ a „+“ ve spodní části obrazovky:

přidat rozvržení s Divi

Existuje spousta zajímavých rozvržení, z nichž si můžete vybrat, a všechny jsou jen na hledání, jsou zde uvedeny i některé příklady.

Rozložení Divi z čeho vybírat

Jedinou nevýhodou je, že před načtením na stránku opravdu nevidíte, jak vypadá konkrétní rozvržení. To však není velká bolest, protože výběr rozvržení šablony je něco, co pravděpodobně uděláte pouze v počátečních fázích, když pracujete na dané stránce, takže riskujete ztrátu jakéhokoli skutečného obsahu..

Proces importu rozložení funguje velmi hladce, musím přiznat. Stačí kliknout na požadované rozvržení a bude importováno během několika sekund.

Další skvělou funkcí, která na vás ve spodní části stránky čeká, je panel nástrojů náhledu zařízení.

panel nástrojů pro přepínání zařízení

S ním můžete přepínat okno náhledu mezi zobrazením na ploše, tabletu a telefonu. Můžete také přiblížit a oddálit zobrazení celé stránky z ptačí perspektivy.

Pokud chcete, můžete také použít stejný panel nástrojů k přepnutí do zobrazení drátového modelu, které se zaměřuje spíše na posloupnost bloků obsahu na stránce a na jejich nastavení, nikoli na jejich individuální vzhled. To může být užitečné při práci na větší stránce.

drátěný pohled

Pokud jde o používání hlavního rozhraní tvůrce, musím říci, že je to spíše intuitivní a nezůstává mnoho otázek nezodpovězeno. V podstatě můžete umístit kurzor myši na libovolný prvek a dostupné možnosti se zobrazí automaticky.

Divi editace na myši

Kromě toho můžete kliknout na jakýkoli text, který vidíte na stránce, a přímo jej upravovat. Získáte použití všech standardních nástrojů pro zpracování textu, které byste očekávali (tučné, kurzíva, uvozovky, úpravy velikosti písma a typu atd.).

Úprava textu Divi

Pokud jde o jednotlivé řádky a oddíly, můžete je volně zarovnat pouhým chytením jednoho z nich a přetažením na místo.

Ale samozřejmě, Divi není jen o úpravě stávajícího rozvržení a ohnutí podle vaší vůle – čeká vás mnohem více.

Zajímavé funkce v Divi

Jak jsem již zmínil dříve, největším prodejním místem Divi je to all-in-one řešení pro vytvoření přesného designu webových stránek, který potřebujete – a také nabízí pěkný balíček funkcí, který můžete sledovat.

Některé z nich jsem již uvedl výše, ale chci vám zde poskytnout podrobnější seznam, jen abyste si mohli uvědomit, kolik funkcí Divi skutečně obsahuje:

 • To vám umožní navrhnout / postavit vaše stránky v reálném čase. K dispozici je živý náhled na vše, co děláte. Na některé stránce nastavení není třeba vyplňovat formulář, klikněte na „Uložit“ a poté stránku obnovte, abyste zjistili, zda je efekt v pořádku. Divi to všechno odstraní.
 • Vše, co vidíte na stránce, lze přizpůsobit.
 • Úpravy textu se provádějí klikáním na typ – v podstatě funguje jako dokument MS Word.
 • Rozložení jsou mobilní reagovat.
 • Získáte použití více řádků, sloupců a prvků obsahu.
 • Divi přichází s více než 20 předem připravenými rozvrženími.
 • Můžete uložit svá rozvržení a exportovat / importovat je pro použití na jiných webech.
 • Můžete si uložit své vlastní globální prvky, což je užitečné, pokud máte na webu něco, co byste chtěli použít vícekrát.
 • Téměř všechno funguje prostřednictvím drag and drop.

V neposlední řadě je knihovna obsahových prvků opravdu působivá:

Prvky obsahu Divi

To samo o sobě je více než dost pro vytvoření jakéhokoli typu webové stránky, ale překvapivě, když začnete čichat kolem a hledáte, co ještě tam je, najdete věci jako Divi’s Module Customizer (kde můžete změnit, jak každý z vzhled standardních modulů obsahu) nebo skvělého modulu pro testování splitů společnosti Divi.

Divi split testování

Například, pokud jste na plotě, o kterém konkrétním bloku textu byste měli použít na své domovské stránce, můžete je použít oba a zjistit, která má lepší výkon.

Divi také přichází přeložen do 32 jazyků – včetně jazyků zprava doleva.

jazyky dostupné v Divi

Jak snadné je použití?

Hlavní otázky jsou: Jaká je křivka učení s Divi? Může ji někdo použít as relativně malými problémy?

Jednoduše řečeno, Ano.

Nicméně, protože Divi je opravdu bohatý na funkce, začít od nuly as prázdným plátnem může být zastrašující. Proto je lepší importovat jedno z připravených rozvržení a zkusit to nejprve upravit.

Poté, co zjistíte, jak věci fungují, byste měli být schopni Divi používat poměrně efektivně brzy poté.

Divi je však obrovský softwarový produkt sám o sobě – ​​nejen „žádné téma WordPress“. A jako takové existuje spousta věcí, které musíte objevit, než se budete moci nazvat skutečným Divi profesionálem.

Stručně řečeno, řekl bych, že křivka učení neexistuje, pokud si jen chcete vytvořit pěkně vypadající web, ale pak to bude dost strmé, pokud chcete využít celý rozsah možností Divi.

Poznámka: Pokud budete někdy potřebovat pomoc, dokumentace Divi je velmi užitečná a je psána s ohledem na příležitostného uživatele.

Ceny a verdikt

Téma Divi je prémiovým produktem, ale cenový model je v prostoru WordPress originální. V podstatě si místo placení samotného tématu kupujete přístup k celému katalogu témat a doplňků Elegant Themes.

Naštěstí se to nezdá být tak drahý. V současné době má členství dvě varianty:

Divi ceny

Za tuto cenu získáte přístup nejen k Divi, ale také ke všem ostatním tématům a zásuvným modulům Elegant Themes.

Takže, který si vybrat? A stojí to za to?

No, v podstatě jde o vaše potřeby a vaše očekávání ohledně tématu WordPress.

Jednou z klíčových věcí, kterou společnost Divi usilovala, je to, že je neuvěřitelně nastavitelná a může sloužit jakémukoli účelu, jaký si dokážete představit.

To znamená, že i když v budoucnu změníte směr svého webu, budete stále moci použít stejné téma. Divi je proto dobrá investice.

Divi vám také umožňuje vytvořit si vlastní webové stránky od začátku do konce, aniž byste museli znát kód nebo najmout návrháře, který vám pomůže s úkolem.

A konečně, oba typy licencí vám umožňují používat Divi na neomezených webech, takže i když se rozhodnete později spustit další web, nemusíte platit nic navíc.

Jaký plán zvolit?, Začal bych s levnější roční možností. Pokud však zjistíte, že se vám téma po roce zhruba líbí, přepnutí na model jednorázové platby bude lepší cestou na dlouhé vzdálenosti.

Poukazování na jakékoli významné nevýhody Divi mi nepřipadá tak snadné, pokud jsem upřímný.

 • Na jedné straně je Divi velmi závislý na krátkém kódu, pokud jde o vytváření těch skvělých rozvržení stránky, což znamená, že o ně přijdete, pokud se někdy rozhodnete změnit jiné téma. Ale na druhé straně je více, než se očekávalo, že ztratíte svůj současný design, pokud změníte téma, takže je těžké to držet proti Divi.
 • Možná je jedinou nevýhodou, že budete dostávat aktualizace pouze za předpokladu, že máte aktivní předplatné. U mnoha dalších prémiových témat jsou aktualizace poskytovány zdarma, protože často zahrnují opravy zabezpečení a další klíčové komponenty.

Celkově bych řekl, že Divi je skvělá volba pro uživatele v oboru kutilství. Pokud nejste kodér, ale rádi byste si dokázali přizpůsobit všechno sami – a prostřednictvím jasného uživatelského rozhraní – pak se Divi vyplatí vyzkoušet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me