Astra WordPress Theme Review – Ideální téma pro začátečníky se může pochlubit 70 vzory!

Nabídky WordPress


Astra je krásné téma WordPress, které lze použít pro portfolia, blogy, firmy, online obchody a další.

Bezplatná verze se používá na více než 200 000 webech a má úžasnou podporu pro pluginy WordPress pro tvorbu stránek – umožňuje vám přizpůsobit celý web pomocí přizpůsobovače motivu WordPress..

Astra vám umožní importovat desítky vysoce kvalitních návrhů webových stránek a umožňuje vám transformovat váš web jediným kliknutím.

Funkci můžete rozšířit upgradováním na profesionální verzi motivu, ale je k dispozici také řada bezplatných rozšíření.

V tomto článku vám ukážu, proč je Astra tak populární, projděte si bezplatnou verzi pluginu a vysvětlete výhody přechodu na Astra Pro.

Tým za Astra

Astra vyvinula společnost Brainstorm Force – vývojová společnost WordPress, která působí více než deset let a má více než 60 zaměstnanců.

Téma Astra WordPress

Není žádným překvapením, že se Astra integruje s tvůrci stránek tak efektivně, protože Brainstorm Force spustil rozšíření pluginů Ultimate Addons for Beaver Builder a Ultimate Addons for Elementor, takže máte pokročilé znalosti o tom, jak populární tvůrci stránek WordPress fungují.

Jsou také za zásuvnými moduly pro přihlášení a generování potenciálních zákazníků Convert Pro, Schema Markup plugin Schema Pro a plugin portfolia WP Portfolio.

Převést Pro

Brainstorm Force jsou neuvěřitelně aktivní v komunitě WordPress. Často navštěvují WordCamps z celého světa a jejich bezplatné pluginy WordPress jsou pravidelně aktualizovány.

Co Astra nabízí?

Astra je vysoce přizpůsobitelné téma WordPress, které má mnoho úžasných funkcí.

Je to velmi lehké a vývojáři říkají, že s výchozími daty WordPress by se web používající Astra měl načítat za méně než půl sekundy. K dosažení tohoto cíle podnikli řadu kroků, včetně deaktivace jQuery a udržování zdrojů pod 50 kB.

Jedna věc, která odlišuje Astra od mnoha jiných návrhů, je její nativní podpora pro populární tvůrce stránek WordPress. Skvěle se integruje s tvůrci stránek, jako jsou WPBakery Page Builder (dříve Visual Composer), Beaver Builder, Thrive Architect, Elementor, Divi Builder, Brizy a Gutenberg..

Jak uvidíte později, systém pro spouštěcí stránky vyžaduje, abyste používali prvky Elementor, Beaver Builder, Gutenberg nebo Brizy. Jeden z těchto čtyř tvůrců stránek však musíte použít pouze v případě, že importujete návrh webových stránek.

Beaver Builder

Podpora tvůrců stránek je pro Astra hlavním prodejním bodem, protože existuje mnoho témat WordPress, která nebyla navržena s ohledem na moderní tvůrce stránek. To může vést k situacím, kdy se stylová stránka vytvořená tvůrcem stránky nehodí do aktivovaného motivu WordPress..

Když aktivujete Astra, bude při úpravě příspěvků, stránek a dalších vlastních typů příspěvků k dispozici nové pole nastavení. Zde můžete změnit mnoho běžných nastavení stránky, například místo, kde se zobrazuje postranní panel a zda je obsah v rámečku nebo v plné šířce. Funkce jako záhlaví, název stránky, doporučený obrázek a zápatí lze odtud úplně zakázat.

Skvělá věc na tomto nastavení je, že si můžete přizpůsobit, jak všechno vypadá na stránce po stránce.

Pokud jde o design, Astra vás pokryla. Kdokoli, bez ohledu na své technické zkušenosti, může přizpůsobit design svých webových stránek pomocí přizpůsobovače motivu WordPress.

Jedním z problémů, kterým mnoho uživatelů WordPressu – včetně mě – někdy čelí, je, že může být obtížné upravit vzhled motivu podle vašich představ. To se s Astra nemusí starat.

Pokud aktivujete plugin Astra Starter Sites, můžete importovat několik předdefinovaných návrhů webových stránek.

K dispozici je více než 70 návrhů a najdete předdefinované možnosti pro blogy, firmy, internetové obchody, portfolia a další.

Pro mě je to jeden z nejlepších důvodů, proč používat Astra, protože to v podstatě činí 70 témat WordPress v jednom (nebo 35 v jednom, pokud používáte bezplatnou verzi)..

Předem vytvořené webové stránky

Astra byla navržena tak, aby začátečníci mohli vytvářet profesionální webové stránky, aniž by se dotýkali jakéhokoli kódu. Téma však bylo vytvořeno s ohledem na vývojáře.

Je připraven pro vlastní typy příspěvků a má velkou podporu pro WooCommerce. Téma dodržuje standardy WCAG 2.0 a dodržuje osvědčené postupy SEO. Design je také připraven na překlad a RTL.

Háčky a filtry umožňují vývojářům snadno vkládat obsah na webové stránky, zatímco nerozvinutí mohou používat bezplatný plugin Astra Hooks, díky kterému je vkládání jedinečného obsahu a kódu na váš web hračkou..

Astra je 100% open source, takže pokud si chcete prohlédnout kód tématu, můžete tak učinit na Githubu.

Přizpůsobení Astra

Astra si můžete stáhnout z WordPress.org, nebo přímo z oblasti témat vaší administrátorské oblasti WordPress.

Toto téma vás nenutí k instalaci jakýchkoli pluginů WordPress, ale pokud chcete importovat návrh na svůj web, budete si muset nainstalovat plugin Astra Starter Sites WordPress (více o tom později).

V nabídce vzhledu WordPress najdete stránku „Možnosti Astra“.

Tato stránka je spíše rozbočovač než stránka nastavení, protože všechny možnosti pro motiv jsou obsaženy v přizpůsobiteli motivu WordPress.

Najdete zde odkazy na klíčové možnosti a odkazy na bezplatné a prémiové pluginy, které rozšiřují Astra, zatímco tato stránka také odkazuje na oblast dokumentace Astra, skupinu Facebook a kontaktní stránku.

Možnosti Astra

Všechny možnosti přizpůsobení lze nalézt v přizpůsobiteli motivu WordPress, což znamená, že si můžete zobrazit náhled provedených změn v reálném čase. Režim náhledu můžete také přepnout z počítače na tablet nebo mobil.

Možnosti jsou rozloženy do osmi sekcí nejvyšší úrovně a mnoha podsekcí. Toto přehledné rozložení usnadňuje nalezení nastavení, které chcete změnit, i když máte možnost přidat vyhledávací pole do přizpůsobovače motivu pomocí pluginu.

WordPress Theme Customizer

V přizpůsobiteli motivu WordPress je mnoho užitečných možností.

U příspěvků na blogu můžete změnit strukturu a povolit a zakázat meta informace. V zápatí můžete snadno změnit rozvržení a přidat vlastní text.

Barvy a typografie lze také snadno upravovat a existují rychlé odkazy na vaše nabídky a widgety WordPress.

Nastavení blogového příspěvku

Mějte na paměti, že výše uvedené snímky obrazovky ukazují, jaké možnosti jsou dostupné v základní verzi Astra. Pokud upgradujete na profesionální verzi nebo nainstalujete jedno z mnoha bezplatných dostupných rozšíření pluginů, uvidíte v přizpůsobiteli motivu WordPress mnohem více možností..

Webové stránky Astra Starter

Na plugin Astra Starter Sites WordPress se odkazuje na hlavní stránce Možnosti Astra na pravé straně. Tento plugin je zdarma ke stažení.

Po aktivaci se v nabídce vzhledu zobrazí nová stránka s názvem „Astra Sites“.

Budete požádáni, abyste si vybrali svého oblíbeného tvůrce stránek: Elementor, Beaver Builder, Gutenberg nebo Brizy.

Pokud vyberete design, který používá, řekněme, Gutenberg, musíte mít aktivovaný Tvůrce stránek Gutenberg, aby správně fungoval. Důvodem je, že každý návrh byl vytvořen pomocí prvků pro tvorbu stránek z konkrétního pluginu pro tvorbu stránek.

Vyberte Tvůrce stránek

Když vyberete tvůrce stránek, zobrazí se návrhy webových stránek startéru s poznámkou o tom, kolik návrhů je pro něj k dispozici.

Konstatuje, že 70 návrhů pracuje s Elementor a Beaver Builderem, deset s Gutenbergem a 20 s Brizy. Tyto návrhy lze dále filtrovat podle typu designu: Vše, Blog, Obchod, eCommerce, Zdarma a Ostatní.

Seznam návrhů

Prémiové designy jsou označeny štítkem „Agency“, který odkazuje na balíčky agentur Astra Pro.

V době psaní bylo 35 bezplatných návrhů a 35 prémiových návrhů.

Standard všech návrhů, bezplatných i prémiových, je velmi vysoký.

Brainstorm Force odvedla skvělou práci s celým systémem.

Když vyberete design, zobrazí se vám úplný náhled a při procházení různých stránek získáte dojem, co může design udělat.

Na levé straně stránky je seznam zásuvných modulů potřebných pro správnou funkci návrhu.

Pro návrh instruktora jógy, který vidíte na obrázku níže, jsem musel nainstalovat kontaktní formulář 7, elementor a konečné doplňky pro Gutenberg.

Tlačítka „Instalovat pluginy“ v horní a dolní části stránky nainstalují všechny potřebné pluginy.

V této fázi jsem narazil na malý problém, protože Elementor byl již nainstalován na mém testovacím webu WordPress. Když se tedy instalační program pokusil nainstalovat plugin, uvedl, že cílová složka již existuje. Pro vyřešení problému jsem musel odstranit Elementor, abych mohl plugin nainstalovat znovu z této stránky. To je zjevně chyba, kterou musí v budoucí aktualizaci řešit.

Po instalaci všech pluginů se tlačítka „Instalovat pluginy“ změní na „Importovat tento web“.

Náhled a instalace designu

Když se rozhodnete importovat design webových stránek, zobrazí se upozornění. Připomínáme, že byste neměli provádět import na živém webu a že obrázky chráněné autorskými právy nebudou importovány.

Importovat upozornění na web

Po importu návrhu webových stránek se tlačítko změní na ‘Hotovo. Zobrazit web! “ Kliknutím na toto se načte váš web a uvidíte, jak design vypadá.

Kromě několika ikon a obrázků chráněných autorskými právy vypadal můj web stejně jako ten, který se zobrazuje v oblasti náhledu.

Podívejte se na stránku Astra Starter Sites na oficiálním webu Astra a podívejte se na seznam všech dostupných vzorů.

Rozšíření Astra o bezplatné pluginy

Na stránce Možnosti Astra uvidíte pole, které říká, že můžete Astra rozšířit pomocí bezplatných pluginů. Zde je uvedeno celkem 12 pluginů.

Neuvedené příspěvky & Zásuvku pro stránky vytvořil Nikhil Chavan, ale všechny ostatní uvedené pluginy zdarma vytvořil Brainstorm Force.

Astra Free Pluginy

Pět bezplatných pluginů bylo navrženo speciálně pro téma Astra WordPress.

Existuje dobrý argument pro integraci této další funkce do hlavního tématu, ale oceňuji, že udržováním této funkce oddělené si ponechají základní verzi Astra lightweight.

Plugin Astra Hooks přidává novou sekci Hooks do přizpůsobovače motivu WordPress, který vám pomůže snadno vkládat obsah, krátké kódy a Javascript..

Vizuální háčky motivu Astra zobrazí všechna umístění háčků v motivu Astra. Tyto háčky můžete také vidět na oficiálních webových stránkách společnosti Astra.

Vizuální háčky Astra

Možná si vzpomenete, že dříve v tomto článku jsem vysvětlil, jak lze konfigurovat nastavení metadat, jako je název stránky a pozice postranního panelu, pro každou stránku na vašem webu. Doplněk Astra Bulk Edit pomáhá zkrátit čas potřebný k úpravám těchto nastavení na více stránkách. Pokud chcete, můžete použít změny pro stovky stránek najednou.

Plugin Astra Customizer Reset přidává do přizpůsobovače motivu možnost resetovat všechna nastavení. Je to užitečný plugin, i když mě překvapuje, že to nebylo přímo zabudováno do přizpůsobovače motivu.

Dalším skvělým pluginem WordPress pro Astra je Banner domovské stránky pro téma Astra. Jak název názvu pluginu napovídá, přidá se do přizpůsobovače motivu WordPress možnost přidat banner na domovskou stránku.

Umožňuje změnit styl banneru, obrázku, textu, výplně a dalších.

Domovská stránka Banner pro Astra téma

Ostatní bezplatné pluginy fungují s Astra skvěle, ale lze je také použít s jinými tématy WordPress.

Vlastní písma a vlastní písma Typekit lze použít k instalaci souborů vlastních písem a písem Typekit.

Pokud používáte Gutenberg, možná budete chtít vyzkoušet Ultimate Addons pro Gutenberg. Přidá 16 dalších bloků do vašeho nástroje pro tvorbu stránek, jako je informační box, rozložení příspěvků a ceník. Podívejte se na jejich oficiální webové stránky a podívejte se na ukázky jednotlivých bloků.

Sidebar Manager je také užitečný plugin. Jedná se o lehké řešení, které zjednodušuje proces vytváření nových postranních panelů a jejich správu.

Ultimate Addons for Gutenberg

Neuvedené příspěvky & Plugin Pages lze použít ke skrytí určitých stránek na vašem webu před vyhledávači. Customizer Search je také užitečný plugin. Po aktivaci získá personalizátor motivu WordPress vyhledávací lištu, která vám pomůže rychleji najít možnosti.

Posledním doporučeným bezplatným pluginem je Templator. Jedná se o zajímavý nový plugin, který umožňuje ukládat vaše stránky a šablony do cloudu. Poté je můžete exportovat na libovolný web.

V tuto chvíli funguje pouze s Elementorem. V budoucnu však přidají podporu pro Beaver Builder a Divi Builder. Služba je bezplatná do konce roku 2019.

Více o tomto pluginu se můžete dozvědět na oficiálních stránkách Templatoru.

Astra Pro

Je snadné pochopit, proč je bezplatná verze Astra nainstalována na více než 200 000 webech. Snadno se používá a má velký výběr návrhů webových stránek. K dispozici jsou další pluginy, které dále rozšiřují funkčnost.

Pokud chcete odemknout plný potenciál tématu Astra WordPress, musíte upgradovat na prémiovou verzi.

Funkce Astra Pro

Kromě získání prioritní podpory od vývojářů nabízí Astra Pro mnoho nových funkcí prostřednictvím modulů. Ti, kteří si zakoupí jeden z balíčků agentur, získají také přístup k plné knihovně návrhů startovacích stránek.

Spolu s Astra Pro je zahrnuto celkem 18 modulů.

Většina modulů rozšiřuje a vylepšuje funkce, které jsou k dispozici v přizpůsobiteli motivu WordPress. Můžete moduly aktivovat a deaktivovat, jak uznáte za vhodné..

Barvy & Modul na pozadí lze použít ke změně barvy téměř jakékoli části vašeho návrhu, zatímco modul Typografie přidává mnoho dalších možností pro přizpůsobení a stylování vašich písem. Modul Mezery přidává další možnosti pro okraje a výplně.

Pokud chcete změnit svůj blog nebo více archivovat stránky, měli byste aktivovat Blog Pro. To vám umožní zobrazit autorské bio pod blogovými příspěvky, načíst předchozí blogový příspěvek pod aktuální a odstranit výplň z doporučeného obrázku.

Modely barev a pozadí

Astra Pro také přidává mnoho dalších možností rozvržení.

Mobile Header umožňuje zobrazit vlastní záhlaví na responzivních zařízeních, jako jsou tablety a smartphony.

Sekce záhlaví přidává novou sekci nad a pod záhlaví, což je užitečné pro přidávání bannerů a jiného obsahu. Modul Sticky Header můžete také použít k zobrazení pevné záhlaví v horní části stránky.

Modul Záhlaví stránek umožňuje vytvářet pokročilejší záhlaví. Můžete zobrazit název stránky proti velkému obrázku na pozadí a zobrazit navigační odkazy navigace.

Záhlaví stránky

Jedním z nejchladnějších modulů je Nav Menu, které vám umožní transformovat vaše nudné staré navigační nabídky na složitá mega menu.

Můžete zobrazit položky nabídky ve sloupcích, používat barvy, používat obrázky na pozadí, zvýrazňovat popisky a další.

Tyto další funkce mohou výrazně zlepšit navigaci, protože v jedné nabídce můžete zobrazit mnohem více odkazů.

Nabídka Nav

Modul Vlastní rozvržení umožňuje ukládat vlastní rozvržení pro záhlaví, zápatí, 404 stránek a umístění zavěšení. Rozložení lze uložit a snadno přidat do jiných oblastí vašeho webu.

Naproti tomu modul Rozvržení stránek vylepšuje přizpůsobitel motivu WordPress tím, že vám dává větší kontrolu nad šířkou a kontejnerem návrhu.

Posun nahoru umožňuje přidat tlačítko posouvání nahoru k levému dolnímu nebo pravému dolnímu okraji stránek. Máte plnou kontrolu nad jeho stylem a velikostí ikon a také s tím, zda se zobrazuje na stolních počítačích, mobilních zařízeních nebo v obou.

Widgety zápatí nabízí sedm různých rozložení pro oblast zápatí.

Máte kontrolu nad výplní a šířkou oblasti widgetu. K dispozici jsou také nastavení barev a typografie.

Widgety zápatí

K dispozici jsou integrační moduly pro Easy Digital Downloads, WooCommerce, LearnDash a LifterLMS. Aktivace těchto modulů vám poskytne větší kontrolu nad tím, jak se tyto pluginy integrují s rozvržením a stylem vašeho webu.

Posledním modulem je White Label, který můžete použít k rebrandování Astra jako svého vlastního produktu. To je něco, co agentury pro design považují za užitečné, protože to klientům brání vědět, jaké téma WordPress používá agentura k vytvoření svých webových stránek..

Věřím, že většina majitelů webových stránek, kteří používají Astra, upgraduje najednou, protože další moduly odemkují stovky nových možností – zejména proto, že Astra Pro je k dispozici od pouhých 59 $ ročně.

Ceny Astra Pro

Astro Pro je cenově dostupné téma WordPress. Ti, kteří chtějí upgradovat, si mohou vybrat jeden ze tří balíčků, z nichž všechny zahrnují moduly Astra Pro, které jsem popsal v poslední části.

Balíček Astra Pro stojí 59 USD ročně, Mini Agency Bundle stojí 169 USD ročně a Agency Bundle stojí 249 USD ročně. Tyto balíčky lze zakoupit na celý život bez ročních poplatků za cenu 249 $, 499 $ a 699 $, v tomto pořadí.

Všechny balíčky jsou dodávány se 14denní zárukou 100% zpětného vrácení peněz a není nijak omezeno, kolik webů můžete motiv nainstalovat na.

Astro Pro Pricing

Balíček Astra Pro vám poskytuje všechny moduly Astra Pro a přístup k prémiové podpoře od vývojářů motivů.

Upgradování na balíček Mini Agency Bundle uděluje přístup ke všem návrhům webových stránek startérů a pluginu WP Portfolio společnosti Brainstorm Force..

Můžete také vybrat buď Ultimate Addons for Beaver Builder, nebo Ultimate Addons for Elementor. Oba tyto pluginy pracují s Astra Pro hladce, takže jsou dobrým doplňkem.

Kromě všeho, co bylo uvedeno výše, upgradováním na plnou verzi agentury Bundle získáte oba tyto pluginy pro tvůrce společně s programy Convert Pro a Schema Pro.

Jinými slovy, při upgradu na plnou verzi sady agentur získáte přístup k Astra Pro a všem dalším produktům Brainstorm Force.

Který balíček Astra Pro si vyberete?

Který balíček Astra Pro je pro vás ten pravý, záleží na vašich požadavcích a také na vašem rozpočtu.

Balíček na základní úrovni je perfektní, pokud nepotřebujete přístup k dalším návrhům výchozích stránek a nechcete používat žádný z dalších doplňků, které prodává Brainstorm Force..

Záruka vrácení peněz Astra Pro

Samostatně, WP Portfolio prodává od 49 dolaru za rok, Ultimate Addons pro Beaver Builder od 69 dolaru za rok, Ultimate Addons pro Elementor od 49 dolaru za rok, Convert Pro od 99 dolaru za rok a Schema Pro od 79 dolaru za rok.

Pokud již některý z těchto doplňků plánujete, má smysl upgradovat na jeden z balíčků agentur. Pokud ne, doporučuji vám ušetřit peníze a držet se balíčku základní úrovně.

Závěrečné myšlenky

Astra je bezpochyby jedno z nejlepších bezplatných témat WordPress.

Toto téma vám umožní snadno importovat desítky profesionálně vypadajících návrhů webových stránek a je zde dobrý výběr bezplatných pluginů, které rozšiřují funkčnost.

Jsem si jistý, že většina uživatelů ocení, že všechny možnosti jsou obsaženy také v přizpůsobiteli motivu WordPress, protože to usnadňuje přizpůsobení.

Přestože je bezplatná verze pevná, věřím, že většina uživatelů WordPress, kteří používají Astra na živém webu, nakonec upgraduje na Astra Pro.

Od pouhých 59 $ ročně vám poskytuje prvotřídní podporu a stovky nových stylů a možností rozvržení. Ti, kteří si vyberou balíček agentur, budou moci také používat návrhy webových stránek startovacích stránek označené jako „Agentura“ a budou si moci stáhnout další prémiové pluginy Brainstorm Force.

Poznámka: Pokud vás zajímá několik příkladů webů, které skutečně používají Astra, zde je vynikající ukázka.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map