Kuidas valida restorani jaoks parim WordPressi teema

Restorani, kohviku või baari jaoks õige WordPressi teema leidmine pole lihtne. Iga ettevõte rajab oma kaubamärgi ainulaadsele iseloomu- ja isiksustundele. Kuid restoranid elavad või surevad enam kui enamikus ettevõtetes emotsionaalse vastukaja all, mille nad oma klientidega tekitavad.


WordPressi teemat otsides skannib enamik ostjaid selle ideaalse sobivuse otsimiseks kümneid – kui mitte sadu – erinevaid teemasid: õigete värvidega, õigete fondide, õige kujundusega teema.

„Loendid võivad muidugi olla kasulikud, kuid need ei ütle teile, mida peate parima teema valimiseks kindlasti teadma”.

Ükskõik, kas olete eraisik, kes soovib luua oma veebisaiti, või veebidisaini agentuur, kes otsib oma kliendi jaoks teemat, olete tõenäoliselt juba külastanud paljusid saite, mis väidavad, et loetletakse parimad WordPressi teemad. Enamasti ei hinda need saidid tegelikult nende reklaamitavaid tooteid. Neid huvitab tavaliselt see, kui esitlete teile lihtsalt teemade loendit ja loodate, et ostate selle sidusettevõtte soovitustasu saamiseks. Sellistest loenditest võib muidugi kasu olla, kuid need ei ütle teile, mida peate parima teema valimiseks tegelikult teadma.

Olen juba mõnda aega tootnud restoranide jaoks hoolikalt disainitud SEO-sõbralikke WordPress-teemasid ja pistikprogramme. Selle aja jooksul olen jälginud, kuidas paljud inimesed üritavad oma klientide vajadustega abielluda valitud teemade piires. Vahepeal olen palju õppinud, mida selle ideaalse WordPress-kujunduse kujunduse ostmisel otsida – ja mida tasub tähelepanu pöörata -.

Selles artiklis tutvun teile kolme olulist asja, mida peate teema valimisel mõtlema – nii et järgmine kord, kui leiate endale just selle ideaalse restoraniteema, saate teha valikuid, mis viivad kestva ja säästa nii teie kui ka klientide aega, vaeva ja raha.

Otsige ärilahendust, mitte ainult veebisaiti

Teema ostmisel otsivad paljud inimesed disaini, mis eristub rahvahulgast. Kuid teemal on palju enamat kui lihtsalt selle välimus; edukad restoranide veebisaidid peavad kliente välisukse kaudu tooma.

Enne kui otsustate teema üle, veenduge, et see seaks esikohale kliendi poolt nõutava teabe kuvamise, näiteks (vähemalt) restorani aadress, telefoninumber ja lahtiolekuajad. Lisaks peab kujundus sisaldama – ja selgelt näitama – restorani täpset asukohta hõlpsasti mõistetaval kaardil. Paljud restoranid saavad palju turistide liiklust ja turistid ei tea tavalisi tänavanimesid. Google’i ühe lingi „Hangi juhised” kasutamine on suurepärane viis tagada, et inimesed on kindlad, et suudavad teie restorani leida.

“Ilma rikkalike lõikudeta on teil juba ebasoodsas olukorras, kui on vaja kasvatada teie või kliendi ettevõtte otsingumootori liiklust.”

Parimad teemad kasutavad ka Rich Snippets’i. See erimärgistus julgustab Google’i sarnaseid otsingumootoreid näitama olulisi andmeid, näiteks restorani asukoht, kui kasutajad teostavad kohalikke otsinguid – see on restoranide jaoks hädavajalik turunduskanal. Sageli tehakse seda kasutades nn mikroformaate või Schema.org märgistust. Kui te pole kindel, kuidas seda koodi testida, võtke ühendust mis tahes teid huvitava teema arendajaga ja küsige, kuidas nad sellega hakkama saavad. Ilma selleta on teil juba ebasoodsas olukorras, kui on vaja kasvatada otsimootorite liiklust teie või teie kliendi ettevõtte jaoks.

Teine levinud probleem, mida ma restoraniteemadega näen, on hea veebipõhise broneerimisplatvormi toe puudumine. Paljud teemad reklaamivad veebipõhiste ettetellimiste toetamist, kuid seda uurides võite leida, et need toetavad ainult põhilist kontaktvormi koos mõne kohandatud väljaga. See tähendab, et teie klient saab ainult meilisõnumi. Nad peavad ülejäänud broneeringuprotsessi ikkagi ise haldama.

Kuna tegemist on restorani töövoo põhiosaga, küsige kõigi teie kaalutavate teemade arendajatelt, kas nende broneerimissüsteem toetab tööajaväliste broneerimistaotluste automaatset tagasilükkamist ja automaatseid teatisi, kui broneeringud kinnitatakse või lükatakse tagasi. See on oluline nõue peaaegu iga tipptunniga restorani jaoks, kus korruse töötajad on tööst rabatud. Online-broneeringute haldamine peab olema võimalikult kiire ja valutu. Mida lihtsamad asjad teie kliendi jaoks on, seda õnnelikumad nad on.

Need on kõige olulisemad omadused, mida olen märganud ja mis tavaliselt puuduvad WordPressi restoraniteemadest; siiski pole nad ainsad, millega peaksite arvestama. Siin on paar muud ärilahendust, mis säästavad teie ja teie klientide aega ja energiat, kui kaalute neid enne ostu sooritamist.

Kas teie kliendil on juba restorani jaoks meililisti? Otsige välja teema, mis on toega kaasas või aitab integreerida teie kliendi meililisti pakkujaga töötava pistikprogrammi stiilitoe..

Kas müüte Internetis toitu või swagi? Kui jah, siis soovite leida teema, mis on üles ehitatud integreeritud stiilidega sobivale e-poe platvormile, näiteks WooCommerce.

Kas teie restoranil on mitu kohta? Kui jah, veenduge, et kõik vajalikud funktsioonid töötaksid kõikides kohtades. Näiteks minu restorani broneeringute pistikprogramm ei toeta mitut paika kastist – ja nende kõigi ühte postkasti saatmine oleks segane jama!

Raha teenivad disainilahendused

Mainisin juba, et karakter, isikupära ja bränding on restoranide jaoks eriti olulised. Kuid hea veebisaidi kujundus on kujundus, mis muudab veebikülastajad telliskivideks. Siin on mõned näpunäited, kuidas leida õige kujundus.

Foto kvaliteet on oluline. Võite märgata, et enamiku WordPressi restoraniteemade tutvustustes kasutatakse väga kvaliteetset fotograafiat. Sageli on see teema üles ehitatud ühe või kahe võtmefotograafia ümber.

Teema valimisel peate hoolikalt mõtlema, millised fotod teil saidil on ja kas teema sobib nende varadega hästi või mitte. Kui teil pole tipptasemel fotosid, hoiduge sellest suurepärasest kujundusest ja täisekraani taustpildist. Enamik restorane ei pea tegelikult oma menüüs toidupilte näitama, seega uurige enne, kui otsustate, kuidas see teema välja näeb, ilma et menüülehel oleks neid uhkeid stock-fotosid.

“Sageli sõltuvad kõige konkreetsetest kujunditest kõige ilusamad teemademosed”

Sageli sõltuvad kõige konkreetsetest kujunditest kõige ilusamad teemademosed. Need võivad teid ellu viia, kui hakkate neid rakendama, ja hakkate mõtlema, miks näeb demo välja nii palju parem, kui olete sellega suutnud..

Peale teema visuaalse mulje, ka kujundus peab inimesi õiges suunas viima. Viimases jaotises mainisin, et on oluline, et restorani aadressile, telefonile, lahtiolekuaegadele ja broneerimisvormidele oleks hõlpsasti juurde pääseda, kuid suurepärane teema läheb palju kaugemale.

Teema vaatamisel proovige mõelda, milline saab olema teie konversioonileht. See on konkreetne toimingute komplekt, mis viib kasutaja teie saidile maandumisest kuni restorani välisukseni kõndimiseni. Sageli soovite nende tähelepanu köita arreteerivate fotodega või võita nende usaldus klientide arvustuste kuvamise kaudu; kuid see lõpeb alati sellega, et külastaja teeb broneeringu, leiab telefoninumbri või otsib aadressi.

Hea disain koondab selle trajektoori ja nihutab kasutajaid nii kiiresti kui võimalik nende – ja meie – eesmärgi poole. Kui teie teema peidab kriitilisi navigatsioonielemente, sellel on liiga palju häirivaid animeeritud elemente või kus töötab pikki häirivat sisu täis lehti, võib see libisevast esitlusest kiiresti minna teele, mida külastaja üritab saavutada.

See viib mind kõige tavalisema veani, mida näen, kui inimesed vaatavad WordPressi restorani teemade kujundusi: nad valivad visuaalse elegantsi, mis sageli kaasneb varjatud kuludega – nii tehnilise ühilduvuse kui ka kasutajakogemuse osas.

Tänapäeval on levinud suundumus, et teemad kasutavad eellaadijaid – animeeritud laadimissiireid ühelt leheküljelt teisele liikumisel. Paljud teemad üritavad ka rahvarohkel turul silma paista, kasutades animeeritud elemente intensiivselt või pakkides ühte teemasse pika nimekirja paigutusvalikuid.

Minu kogemuse kohaselt põhjustab see veebisaidil sageli rohkem vigu ja ühilduvusprobleeme. See põhjustab sageli ka aeglasemat laadimisaega, mis on restoranidele kriitiline probleem. WordTressil põhineva restorani veebisaiditeenust haldav HappyTables ütleb, et pooled külastustest, mida nad oma restoraniklientidele sisse logivad, pärinevad mobiilsetest seadmetest. See tähendab, et pooltel külastajatest on aeglasem ühendus ja nad kasutavad palju vähem mälu sisaldavaid seadmeid. Isegi neli või viis sekundit ootamine restorani veebisaidi laadimiseks viib äritegevuse kadumiseni. Odavamad või turu keskel olevad mobiilseadmed hädas lehtedega, mis sisaldavad palju animatsiooni.

Peaaegu kõigil juhtudel annab restorani fotograafia kvaliteet selle iseloomu ja isikupära palju rohkem kui selle veebisaidi välk. Soovitan tungivalt, et professionaalse toidu- või toimumispaiga fotograafi eest tasuks või veendaksite oma klienti selle tasuma. Need inimesed teavad, mida nad teevad – kasutage neid!

Kontrollige, kellelt te ostate

Protsessi viimane osa on alati kõige raskem. Kuidas te teate, et ostetav toode on tehtud kõrgel tasemel – mitte ainult disaini, vaid ka koodi kvaliteedi osas? Kuidas te teate, kas teema taga olev inimene või ettevõte toetab teid, kui teil on teemaga probleeme? Ja kuidas sa tead, kas nad jätkavad selle teema toetamist üks või kaks aastat järjest?

Kahjuks, kui te pole kogenud veebiarendaja, kes on võimeline aru saama kogu teema moodustavast koodist, ei saa teema kvaliteedis olla täiesti kindel. Isegi kui te olete, ei saa kuidagi olla kindel selle pikaealisuses; teemade ja pistikprogrammide WordPressi turg on väga ladus. Inimesed sisenevad, kasvavad ja leegivad mõnikord kiiresti. Paljud tooted jäävad lõpuks maha. Siin on paar kiiret näpunäidet, mis peaksid aitama teil tõeliselt halbu õunu välja rookida:

Esiteks, Müügieelse toe saamiseks pöörduge teemaautori poole. Esitage neile toote kohta küsimus. Kõik küsimused on vajalikud, kuid kui teil on kahju, küsige ühte paljudest küsimustest, mida olen juba selle artikli eelmistes osades soovitanud. Peate teadma, kas nad pakuvad õigeaegset ja abistavat tuge. Paljud vastavad kiiresti, kuid halbade vastustega, millest pole eriti abi. Mõni ei pruugi mitu päeva või isegi nädalat vastata.

Nendega ühendust võttes küsige endalt, kas olete rahul nende reageerimise kiirusega – aga ka nende vastuste kõla ja teadmistega. Kas nad hoolivad teie vajadustest või soovivad nad lihtsalt oma tugipiletite järjekorrast võimalikult kiiresti läbi saada?

Otsige kedagi, kes mõistab tõepoolest seda, mida proovite saavutada, ja soovib teid aidata õnnestuda. See ei tähenda, et nad suudaksid pakkuda mis tahes tuge, mida te küsite, kuid isegi kui ütlete millelegi, peaksid nad olema selged, viisakad ja abivalmid.

“Paljud teemaautorid loovutavad teema suurele turule, koguvad hulga varasemaid müüke, parandavad paar viga ja liiguvad siis mõni kuu hiljem edasi”

Järgmisena tehke natuke teadusuuringud, et näha, kas nad teevad oma toodetud teemadesse jooksvaid uuendusi ja investeeringuid. Paljud teemaautorid loovutavad teema suurele turule, koguvad hulga varasemaid müüke, parandavad paar viga ja liiguvad seejärel mõni kuu hiljem edasi. Kui teie teema jaoks on muudatuste logi, siis vaadake, kui sageli värskendusi endiselt väljastatakse.

Võite otsida ka muid märke selle kohta, et autor on ikkagi tootesse investeerinud. Kui neil on muid sarnaseid tooteid ja nad toodavad endiselt uusi, siis võib oletada, et nad pole lihtsalt ühepoolsed projektid ja investeerivad aktiivselt oma tehtud töösse.

Lõpuks tahad uurige, kuidas nad toetatavate funktsioonidega hakkama saavad. See on tehnilisem küsimus ja arendajatel, kellele arendajad seda keerulisemaks ei jõua. Kuid soovite veenduda, et teie restorani menüü, laudade broneeringud ja muud andmed pole teema külge lukustatud. Selleks ehitatakse need funktsioonid pistikprogrammidesse, mis kanduvad ühest teemast teise. Ideaalis peaks teie teema integreeruma populaarsete pistikprogrammidega, mis on laialt ühilduvad. See vähendab teie hõõrdumist kaks või kolm aastat teel, kui teie klient soovib oma saiti värskendada.

Täiusliku sobivuse leidmine

Kuhu sa kõik need asjad saad? Kindlasti peab olema üks turg, üks teema pakkuja, kes selle kõik teie jaoks kokku paneb, nii et te ei pea selle kõige pärast muretsema. Kahjuks seda pole. Igal turul või teemapoes on nii tugevaid kui ka nõrku külgi.

“Igal turuplatsil või teemakauplusel on nii tugevaid kui ka nõrku külgi.”

Isegi sellisel turul nagu ThemeForest, mida sageli kritiseeritakse oma teemade madalate tehniliste eeliste ja kehva klienditoe pärast, on endiselt mitmeid üksikuid autoreid, kes pakuvad suurepäraseid teemasid ja pakuvad tähelepanelikku tuge.

Olen uhke restoranide teemade ja pistikprogrammide üle, mida müün teemal Kärpimine. Enamikku minu toetatavatest funktsioonidest saate kasutada ükskõik millises teemas – või saate neid enne teema ostmist lihtsalt testida – WordPress.org ametliku pistikprogrammi hoidla tasuta pistikprogrammidena, näiteks Söögi- ja joogimenüü, Restoranide broneeringud, Ettevõtte profiil ja head ülevaated WordPressi kohta.

Kui pöörate tähelepanu kolmele peamisele asjale, mida ma selles artiklis kirjeldasin, siis olen kindel, et leiate paljudest eri kohtadest suurepärase teema – loomulikult väikese tööga -. See võib olla ThemeForesti restoranide kategooria, kus mõned autorid on hakanud mu pistikprogramme kasutusele võtma ja mõned pakuvad isegi suurt tuge. Või võite vaadata tasuta ametlikku teemahoidlat, kus kõik teemad peavad nimekirja kandmiseks läbima range koodikontrolli. WooThemes on laialt lugupeetud ettevõtte restoranide teema.

Ükskõik, kus oma teema leiate, pidage meeles, et keskenduge ärilahendustele, mida teema toetab, et tagada selle vastavus teie kliendi vajadustele ja töövoole. Valige kujundus, mis teisendab külastajaid klientideks ja sobib teie pakutavate fotode kvaliteediga. Lõpuks tehke kindlasti oma kodutöö teema autorilt ja veenduge, et need pakuvad kasulikku tuge, jätkuvad investeeringud oma toodetesse ja andmete teisaldatavus.

See pole väike ülesanne. Kuid kui järgite neid juhiseid, vähendate peaaegu kindlasti aega, mille kulutate vale tööga võitlemiseks!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me