מדריך מהיר לקישורים פנימיים לקידום אתרים

מבצעי וורדפרס


קישור פנימי אמור לשקול שיקול חשוב עבור כל בעלי אתרים: לא רק שקוראים ומבקרים יכולים ללחוץ על קישורים כאלה כדי לגלות יותר תוכן באתר שלך, אלא שגוגל רואה אותם גם. בקיצור: קישור פנימי בין פוסטים לדפים ישפר את מאמצי ה- SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש) ואת חווית המשתמשים באתר שלך..

אז איך בדיוק עליכם להתמודד עם קישורים פנימיים באתרכם? האם יש שיקולים מיוחדים שכדאי לזכור? מה השיטה הטובה ביותר לקישור פנימי בין פוסטים לדפים?

בואו נסתכל.

קישורים פנימיים לקידום אתרים

מהם קישורים פנימיים?

נתחיל קודם עם הברור מאליו: קישורים פנימיים מצביעים על תוכן באתר שלך ולא על מקום אחר. דוגמאות לכך כוללות קישורים בתוכן בין דפים, קישורים בתפריט הניווט באתר שלך, וכל הצעות תוכן קשורות בסוף המאמרים שלך, כמו גם קישורים בתוך יישומי פוסט פופולריים בסרגל הצד, וכן הלאה..

עם זאת, בעוד שקישורים בדברים כמו ווידג’טים וסרגל צידי הם אולי הקלים ביותר ליצירה, זהו הקישור הפנימי בתוך התוכן עליו אתה צריך להתמקד ביותר, מכיוון שאלו הקישורים שבדרך כלל הכי שמים לב לגוגל ולאתר שלך מבקרים.

נקודה חשובה שכדאי לציין כאן היא שלמרות שאתם עשויים לחשוב להוסיף כמה שיותר קישורים פנימיים זה דבר טוב, פעולה זו עשויה להביס את מטרת הקישור הפנימי. בכל נקודת זמן נתונה, משתמש מעוניין למצוא את התוכן הרלוונטי ביותר עבורו או לה. לכן הקישורים הפנימיים בפוסטים ובתוכן שלך צריכים להיות רלוונטיים למה שהפוסט מדבר עליהם – חשבו על איכות ורלוונטיות על פני כמות! לדוגמה, אם המאמר הנוכחי שלך עוסק ב- PlayStation III, ייתכן שתרצה להוסיף קישורים פנימיים המובילים למאמרים על המשחקים הטובים ביותר עבור PS III. באופן דומה, הצעה של קישורים למאמרים המשווים את ה- PS III עם Microsoft Xbox היא גם טובה, ואילו הוספת קישורים אודות PlayStation I ו- II ו / או משחקי טופ עבור משתמשי מחשב לא עשויה לעניין את הקורא..

כעת, השאלה הגדולה היא כיצד עליכם להתייחס לקישורים הפנימיים שלכם?

הפוך את הקישורים הפנימיים לגלויים

למותר לציין שהקישורים שלך צריכים להיות גלויים, בין אם הם פנימיים או חיצוניים. הנוהג הסטנדרטי של שימוש בצבע אחר עבור הקישורים שלך והדגשתם פועל היטב ברוב המקרים, ולכן בדרך כלל יש לדבוק בה.

זהו כמובן שיקול סגנוני ועיצובי, אך אם הקישורים שלך לא נראים בבירור ומבדילים מהטקסט הרגיל, אתה מגדיר את עצמך לכישלון קישור פנימי!

התמקדו בטקסט העוגן

טקסט העוגן של הקישורים שלך אמור לתאר את תוכן עמוד היעד בצורה הטובה ביותר.

ישנם סוגים שונים של טקסט עוגן ותוכלו לבחור את זה שמשרת את המטרה הטובה ביותר עבור קישורים פנימיים.

 • אתה יכול לשקול ללכת עם ‘מילות מפתח בכסף’, המתארות את התוכן בפועל של דף היעד שלך. לדוגמה, ניתן לכנות ‘פלייסטיישן III’ כמילת מפתח לכסף. השימוש במילות מפתח כאלה לקישורים חיצוניים נחשב לרוב כנוהג SEO מוצל (הודות לקווים המטושטשים בין קישורים חיצוניים לגיטימיים לקישורים בתשלום או לשותפים עצמאיים), אך עבור קישורים פנימיים מילות מפתח של כסף הן מספיק טובות.
 • ניתן להשתמש גם במילות מפתח של המותג, כגון ‘Sony’ או ‘sony.com’. אלה מועסקים לרוב באתרי חדשות, או באתרים עם קטעי תוכן קטנים יותר (כגון פוסטים חדשים של 300 עד 400 מילים).
 • לעומת זאת, ניתן להשתמש במילות מפתח מורכבות, אם כי אלה נפוצות פחות בגלל אופיין מעט פחות ישר. למשל, ‘הצגת המשחקים הטובים ביותר לפלייסטיישן III’ תהיה מילת מפתח מורכבת.
 • ואם כל השאר נכשל, ישנה גם אפשרות להשתמש בטקסט פשטני: ‘קרא על משחקי וידאו בדף זה’, כאשר ‘בעמוד זה’ או ‘כאן’ משמשים כטקסט העוגן. אמנם הדבר אינו מדגיש את תוכן עמוד היעד, אך אם הטקסט נקרא ברציפות הוא יכול להוכיח כי טוב לחוויית המשתמש, שכן הקורא יודע למה לצפות מהקישור הנתון..

קישור מיץ

במעגלי קבוצות וקבוצות אתרים, מיץ קישורים הוא מושג שנאמר לעתים קרובות. בעיקרון, ‘דחיפה’ שדף שמקבל באמצעות קישור המופנה אליו נקרא ‘מיץ קישור’. זו יותר ישות מופשטת, מכיוון שלא כל הקישורים נוצרים שווים: קישור מאתר נחשב ומוכר ידוע יהיה יותר דחיפה מאשר אחד שמגיע מאתר פחות מוכר או יחסית חדש..

מבחינת קישורים פנימיים, מיץ הקישורים הוא משמעותי. המיקוד שלך צריך להיות לנסות להעביר כמה שיותר דחיפה לדפים המרכזיים שלך, ולקשר פחות מיץ לדפים המשניים או לדפי המשנה..

מבחינה מעשית, התייחסות למושגי SEO היא בעלת ערך פחות טוב כאן, ואפילו גוגל ובינג מעדיפים שתתמקדו בשימושיות. הקישורים הפנימיים שלך צריכים לעבור לדפים הראויים להם ביותר. אם אתה מדבר על מקומות שבהם אתה יכול למצוא ערכות נושא בחינם של וורדפרס, הקישור הפנימי שלך אמור לעבור תחילה למשהו כמו פוסט ‘נושאי וורדפרס מובילים בחינם’ באתר שלך, ולא ‘ערכות נושא הטובות ביותר של וורדפרס’. מיץ קישורים וערך הקישורים תלויים ברלוונטיות למשתמש.

אל תגזימו

כאמור, כולל קישורים פנימיים רבים מדי ככל הנראה רק יבלבל בין אנשים. באופן אידיאלי, מאמרים קצרים יחסית, כמו זה שאתה קורא עכשיו, צריכים לכלול רק שניים או שלושה קישורים פנימיים בתוך הטקסט (אם כי מאמרים ארוכים יותר עשויים לכלול כמה נוספים).

כמו כן, כדאי לזכור שייתכן שיש כמות לא מבוטלת של קישורים פנימיים בדף שלך – כל הקישורים ‘הבא’ או ‘הקודמים’ מתחת לפוסטים הם גם קישורים פנימיים. ככאלה, היו סלקטיביים מבחינת הוספת ידנית של קישורים פנימיים נוספים.

כמו כן, כל שירותי הצעות תוכן ווידג’טים קשורים שאתה משתמש באתרך כדי להציג פוסטים אחרים יכללו אוטומטית קישורים פנימיים משלהם. עם זאת, כדאי לזכור כיצד שירותים ווידג’טים כאלה מכניסים קישורים אלה למעשה: ודא שקישורים כאלה אינם קישורים “nofollow”, למשל, אחרת מיץ הקישורים שלך לא יועבר. באופן דומה, הימנע מכמה הפניות פנימיות רבות מדי (אם האתר שלך משתמש ב- HTTPS, הוסף קישורים פנימיים עם HTTPS ולא HTTP), וודא לתקן את 404 השגיאות הללו.!

תוספי SEO רבים של וורדפרס יעזרו לכם בצעדים אלה, ואף עשויים להתקדם צעד קדימה על ידי ייעוץ לכם לגבי הבריאות הכללית של קישורים פנימיים באתרכם..

סיכום

קישור פנימי הנו תרגול SEO ישיר וקל ליישום שיכול לשפר את הביצועים של אתר האינטרנט שלך. מבנה קישור פנימי טוב יעזור למבקרים למצוא את מה שהם מחפשים ולעודד אותם להישאר יותר באתר שלך – דבר שעלול, בתורו, אפילו לעזור בהפיכתם לעוקבים נאמנים. אבל, והכי חשוב, מכיוון שקישורים פנימיים יסייעו מאוד למנועי חיפוש בהבנה ואינדקס של האתר שלכם, שימוש בקישורים פנימיים בתוכן שלכם יעזור לאתר שלכם לקבל את הנראות שמגיעה לו.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map