Alexa Rank – mis see on? Ja kas see on oluline?

WordPressi pakkumised


Inimesed armastavad numbrite kleepimist asjadele – tavaliselt kui võrrelda neid ja võrrelda neid sarnaste asjadega – ning veebisaidid pole erand. Lõppude lõpuks, milline veebimeister ei tahaks oma veebisaiti konkurendi omaga võrrelda ja võrrelda?

Kurikuulus Alexa Rank on üks tuntumaid mõõdikuid, mille eesmärk on võimaldada inimestel seda täpselt teha.

Miks kurikuulus?

Noh, paljud inimesed ei usalda seda kui täpset indikaatorit selle kohta, mida see peaks mõõtma.

Nimelt: „Kuidas läheb veebisaidil kõigi teiste veebisaididega võrreldes viimase kolme kuu jooksul” (tsiteeritud otse Alexa ametlikust veebisaidilt). See on iseenesest natuke kahtlane määratlus. Ma mõtlen: “Kuidas veebisaidil läheb …” Mida see tähendab?

Õige, piisavalt sissejuhatusest, jääme kinni.

Väike ajalugu

1996. aastal asutatud Alexa on Amazon.com-i Californias asuv tütarettevõte (omandatud Amazoni poolt 1999. aastal), mis on spetsialiseerunud mitmesuguste tööriistaribade ja veebibrauseri laienduste kaudu kogutud ärilise veebiliikluse andmete pakkumisele..

Interneti tagasitee seade

Mõnede Alexa kõige tähelepanuväärsemate eelmiste tegevuste hulka kuulub andmebaasi pakkumine, mis oli aluseks Waybacki masina loomisele ja erinevate otsimisvõimaluste loomisele (nüüdseks suures osas lõpetatud).

Funktsioon, millest see on ilmselt kõige tuntum, on muidugi „Alexa Rank” – mõõdik, mis reastab veebisaidid populaarsuse järjekorras või pigem selle kohta, kui hästi neil viimase kolme kuu jooksul on läinud.

Märkus. Alexa Rank’i ajaloo kohta saate lisateavet meie varasemast postitusest.

Kuidas on mõõdetud Alexa auaste?

Ametliku Alexa veebisaidi lehe Meie andmed kohaselt arvutatakse auaste, kasutades saidi eeldatavate keskmiste igapäevaste keskmiste külastajate ja saidil viimase kolme kuu hinnanguliste lehevaatamiste arvu “kombinatsiooni”. Sait, kus on kõige rohkem unikaalseid külastajaid ja lehevaatamisi, on reastatud 1. kohal.

Alexa tööriistariba

Andmeid kogutakse Interneti-kasutajate alamhulgast, kasutades ühte 25 000 brauserilaiendist kas Google Chrome’i, Firefoxi ja / või Internet Exploreri jaoks. Seejärel “korrigeerib” algoritm mitmesuguseid võimalikke kõrvalekaldeid ja üritab kompenseerida külastajaid, kes ei pruugi viibida Alexa mõõtmispaneelis (tegur, mida ta pole alati üritanud arvestada) ja normaliseerib andmed, lähtudes külastajate geograafilisest asukohast.

Alexa nimetab brauseritest hangitud andmeid oma globaalseks liikluse paneeliks, tõmmates sel viisil andmeid miljonite Interneti-kasutajate hulgast. Jälgimise täpsuse parandamiseks hangib Alexa andmeid ka otse kolmandatelt osapooltelt.

Samuti tuleb märkida, et Alexa ei anna alamdomeenide ja alamlehtede jaoks eraldi paremusjärjestust. Suurte ajaveebivõrkude (nt WordPress.com) puhul tehakse sellest reeglist erand.

Kuidas saan vaadata veebisaidi Alexa asetust?

Vähemalt see osa on sirgjooneline: minge lihtsalt ametlikule Alexa veebisaidile, tippige oma täielik domeeninimi ja klõpsake nuppu Tagasi!

Alexa veebisaidi analüüs

Alexa nimetab seda aruannet veebisaidi liikluse analüüsiks.

Aruandes kuvatakse huvitavad mõõdikud, nagu näiteks põrkemäär, iga külastaja igapäevane lehevaatamine, igapäevane aeg saidil ja külastuste protsent otsingust. Samuti tõstetakse esile erinevad demograafilised andmed, loetelu saitidest, mis seovad ja isegi lehekülje kiiruse / laadimisajad (neid kõiki tuleks ilmselt võtta näputäis soola).

Alexa tööriistariba

Samuti saate vaadata kõigi külastatavate veebisaitide Alexa asetust, installides brauserisse Alexa tööriistariba.

Lisaks globaalsele Alexa Rankile tõstetakse esile ka USA Alexa Rank veebisaidi jaoks, linkivate veebisaitide arvu, lehe laadimiseks kuluvat aega, sarnaseid veebisaite ning linke täieliku aruande ja Wayback Machine’i arhiivi jaoks veebileht.

Mida tähendab Alexa auaste??

Üldine üksmeel näib olevat enamiku (kindlasti mitte kõigi) vastumeelset tunnistamist, et saidi Alexa Rank ja väljakujunenud veebisaitide liikluse vahel näib tõepoolest olevat korrelatsioon (näib, et PALJU väliseid andmepunkte). vastu võtta lisaks teatud liikluse tasemele.

WordPress.com Alexa Rank

Artiklis „Kuidas määratakse Alexa liikluse paremusjärjestus?” Märgib Alexa, et ta ei saa oma allikatest piisavalt andmeid, et muuta paremusjärjestus üle 100 000 statistiliselt tähendusrikkaks. Samuti märgitakse, et mida lähemale sait pääseb 1. kohale, seda usaldusväärsem on selle asetus.

Igasugust veebisaiti, mille aste on üle selle 100 000 teekonnapunkti, saab peaaegu täielikult ignoreerida, kuna see arv pole usaldusväärne.

Kas Alexi edetabelisüsteem on usaldusväärne?

Näib, et paljud inimesed, kellel on juurdepääs usaldusväärsetele veebianalüütika andmetele, näiteks muidugi Google Analyticsile), teatavad sageli, et näevad veebiliikluse suundumusi ja statistikat, mis näivad olevat täiesti kooskõlas iga saidi vastava Alexa Rankiga.

Kiire Google’i otsing otsinguga „Kas Alexa auaste on täpne?” Näitab, et paljud veebisaitide omanikud ei usalda Alexa hindesüsteemi.

Kuigi ausalt öeldes viitavad paljud neist aruannetest kõrge Alexa Ranksuga veebisaitidele, mis ületavad 100 000 piiri.

Probleemi keskmes näib siiski olevat kaks küsimust:

  1. Alexa ei saa kõigilt andmeid koguda (ilmselgelt pole tal juurdepääsu kõigi sirvimisharjumustele) ja ta saab teatud brauserilaiendite kaudu koguda andmeid vaid mõne miljoni kasutaja alamhulgast. Väike terve mõistus lubab arvata, et see kaldub andmeid peaaegu kohe minema, kuna tavaline kasutaja pole tõenäoliselt selliseid brauserilaiendusi installinud..
  2. Selle asemel, et selliste probleemidega tegeleda ja olla täiesti avatud selle konkreetse probleemi käsitlemise osas ning näidata täpselt, kuidas alusandmeid kogutakse ja auastme arvutamiseks kasutatakse, näib Alexa selles küsimuses olevat vähem kui 100% läbipaistev, lihtsalt öeldes, et Alexa Rank “arvutatakse saidi unikaalsete igapäevaste külastajate hinnanguliste keskmiste päevaste ja saidil viimase kolme kuu hinnanguliste lehevaatamiste arvu kombinatsiooni põhjal”.

Hmmmm….

Kas Alexa auastmed on olulised?

Enamiku saidiomanike jaoks on oluline teada, kuidas nende veebisaidil konkurentsi vastu läheb. Enda veebisaidi hindamisel oleks minu soovitus siiski lihtsalt kinni pidada Google Analyticsi andmetest, kuna see on usaldusväärsem.

Ärge omistage oma saidi Alexa Rankile mingit olulist tähendust.

Konkureerivaid saite vaadates pöörduge siiski kiiresti nende Alexa Rank’i poole ja saate väga umbkaudse idee selle kohta, kui populaarne nende veebisait teie omaga võrreldes on. Veebisaidi liikluse analüüsi täielikus aruandes näitab Alexa teile, kuidas teie vaatajaskond kattub konkurentidega, uurides mõlema veebisaidi märksõnu ja vaadates vaatajaskonna demograafiat. See aitab teil näha, kui tihedalt teie külastajad on seotud.

Pidage meeles, et Alexa Rank on umbkaudne juhend selle kohta, kuidas veebisaidid üksteise suhtes reastavad. Seetõttu on võimalik, et teie Alexa auaste väheneb, hoolimata sellest, et teie veebisait kogub tuhandeid uusi igapäevaseid külastajaid. Lisaks, kui teie veebisaidi Alexa Rank on üle 100 000 piiri, on ilmselt parem mitte omistada Alexa Ranksi võrdlemisele mingit olulist tähendust.

Järeldus

Ma isiklikult loodan, et Alexa jätkab tööd selle nimel, et see konkreetne mõõdik kindlasti nullist üles saada, sest kindlasti oleks tore kleepida igale veebisaidile number, mis võimaldaks meil neid kõiki võrrelda ja vastandada korraliku täpsusastmega..

Viimase kümne aasta jooksul on Alexa teinud palju tööd oma järjestamissüsteemi täpsuse suurendamiseks, hankides andmeid miljonitelt lisakasutajatelt, kuid näib, et selle tööstuse usu taastamiseks on veel pikk tee minna..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map