Alexa Rank – Co je to? A je to důležité?

Nabídky WordPress


Lidé milují lepení čísel na věci – obvykle při jejich porovnání a porovnávání s věcmi, které jsou podobné – a webové stránky nejsou výjimkou. Koneckonců, to, co webmaster nechce porovnat a porovnat jeho nebo její webové stránky s konkurencí?

Jednou z nejznámějších metrik, jejichž cílem je umožnit lidem, aby přesně dělali toto, je nechvalně známá Alexa Rank.

Proč neslavný?

Mnoho lidí tomu nevěří jako přesný ukazatel toho, co má být měřítkem.

Jmenovitě „Jak web funguje v porovnání se všemi ostatními weby na webu za poslední tři měsíce“ (citováno přímo z oficiálního webu Alexy). To je samo o sobě trochu pochybné definice. Myslím, „Jak se web daří …“ Co to znamená?

Dobře, dost intro, pojďme se zaseknout.

Malá historie

Společnost Alexa byla založena v roce 1996 a je dceřinou společností Amazon.com se sídlem v Kalifornii (získala ji Amazon v roce 1999), která se specializuje na poskytování komerčních dat o webovém provozu shromážděných prostřednictvím různých panelů nástrojů a rozšíření webového prohlížeče..

Internet Wayback Machine

Mezi nejvýznamnější předchozí aktivity Alexy patří poskytování databáze, která sloužila jako základ pro vytvoření Wayback Machine a vytvoření různých vyhledávacích zařízení (nyní již z velké části ukončena).

Funkce, o které je pravděpodobně nejznámější, je samozřejmě „Alexa Rank“ – metrika, která řadí webové stránky do pořadí podle popularity, nebo spíše, jak dobře se jim daří za poslední tři měsíce..

Poznámka: Pro více informací o historii Alexa Rank, podívejte se na tento dřívější příspěvek.

Jak se měří Alexa Rank??

Podle oficiální stránky Naše data Alexa se naše hodnocení počítá pomocí „kombinace“ odhadovaného průměrného denního unikátního návštěvníka webu a odhadovaného počtu zobrazení stránek za poslední tři měsíce. Web s nejvyšší kombinací jedinečných návštěvníků a zobrazení stránek je hodnocen jako 1. místo.

Alexa Toolbar

Data jsou shromažďována z podskupiny uživatelů internetu pomocí jednoho z 25 000 rozšíření prohlížeče pro Google Chrome, Firefox nebo Internet Explorer. Algoritmus poté „opravuje“ různé potenciální zkreslení a pokusy o kompenzaci návštěvníkům, kteří nemusí být v Alexově měřicím panelu (faktor, na který se vždy nesnažili přizpůsobit), a normalizuje data na základě geografické polohy návštěvníků.

Alexa označuje data získaná z prohlížečů jako svůj „globální dopravní panel“, čímž tímto způsobem stahuje data od milionů uživatelů internetu. Alexa však také získává data přímo od třetích stran ke zlepšení přesnosti sledování.

Je třeba také poznamenat, že Alexa neposkytuje samostatné hodnocení pro subdomény a podstránky. U velkých blogových sítí, jako je WordPress.com, udělá výjimku z tohoto pravidla.

Jak mohu zobrazit Alexa Rank webových stránek?

Alespoň tato část je přímočará: Jednoduše přejděte na oficiální web Alexa, zadejte celé své doménové jméno a stiskněte návrat!

Analýza webových stránek Alexa

Alexa označuje tento přehled jako „Analýza provozu na webu“.

V přehledu jsou uvedeny zajímavé metriky, jako je míra okamžitého opuštění, denní zobrazení stránek na návštěvníka, denní čas na webu a procento návštěv z vyhledávání. Zdůrazňuje také různé demografické údaje, seznam webů, které odkazují, a dokonce i rychlost stránek / doby načítání (všechny by se pravděpodobně měly vzít s trochou soli).

Panel nástrojů Alexa

Pořadí Alexa Ranků všech webových stránek, které navštěvujete, si můžete také prohlédnout nainstalováním lišty Alexa Toolbar do prohlížeče.

Kromě globálního hodnocení Alexa Rank také zdůrazňuje hodnocení USA Alexa Rank pro web, počet propojených webů, čas potřebný k načtení stránky, podobné weby a odkazy na úplnou zprávu a archiv Wayback Machine pro webová stránka.

Co znamená hodnost Alexa?

Obecný konsenzus se zdá být zdráhavým přiznáním většiny (rozhodně ne všech), že se skutečně zdá, že existuje hrubá korelace (zdánlivě s velkým počtem odlehlých datových bodů), mezi žebříčkem Alexa Rank a provozem dobře zavedených webových stránek, které přijímat nad určitou úroveň provozu.

Alexa Rank of WordPress.com

V článku „Jak jsou určována Alexa hodnocení provozu?“ Alexa poznamenává, že ze svých zdrojů nedostává dostatek dat, aby byla hodnocení nad 100 000 statisticky významná. Poznamenává také, že čím blíže se web dostane na číslo 1, tím spolehlivější je jeho pozice.

Každý web, který má hodnocení vyšší než tento 100 000 trasových bodů, lze téměř zcela ignorovat, protože tento údaj není spolehlivý.

Je Alexův systém hodnocení spolehlivý?

Zdá se, že mnoho lidí, kteří mají přístup ke spolehlivým údajům o webové analýze, jako je Google Analytics, samozřejmě, často hlásí, že vidí trendy a statistiky webového provozu, které se zdají být úplně mimo linii s odpovídajícím Alexa Rankem pro každý web..

Rychlé vyhledávání výrazu „Je Alexa Rank přesný?“ Na Googlu naznačuje, že mnoho majitelů webových stránek nedůvěřuje Alexovu hodnotícímu systému..

Ačkoli, ve vší spravedlnosti, mnoho z těchto zpráv odkazuje na webové stránky s vysokou úrovní Alexa, které přesahují 100 000 známek.

V jádru problému se však objevují dva problémy:

  1. Alexa není schopna shromažďovat svá data od všech (zjevně nemá přístup ke všem návykům prohlížení) a může shromažďovat data pouze z podskupiny několika milionů uživatelů prostřednictvím určitých rozšíření prohlížeče. Trochu zdravého rozumu naznačuje, že to téměř jistě zkreslí data hned od začátku, protože průměrný uživatel pravděpodobně nebude mít taková rozšíření prohlížeče nainstalována..
  2. Spíše než se zabývat takovými obavami, čelit a být úplně otevřený ohledně toho, jak přesně se tento konkrétní problém započítává, a přesně ukázat, jak jsou základní údaje shromažďovány a použity k výpočtu pořadí, zdá se, že Alexa je v této záležitosti méně než 100% průhledná jednoduše uvede, že Alexa Rank ‘se vypočítává pomocí kombinace odhadovaného průměrného denního jedinečného návštěvníka webu a odhadovaného počtu zobrazení stránek na webu za poslední tři měsíce. “.

Hmmmm….

Jsou Alexa důležitá??

Pro většinu majitelů stránek je důležité vědět, jak jejich webové stránky vedou v porovnání s konkurencí. Při posuzování vašeho vlastního webu by však moje rada byla jednoduše držet se údajů z Google Analytics, protože bude spolehlivější.

Alexa Ranku vašich stránek nepřipisujte žádný významný význam.

Když se však díváte na konkurenční stránky, v každém případě si rychle prohlédněte jejich Alexa Rank pro velmi hrubou představu o tom, jak populární jsou jejich webové stránky ve srovnání s vašimi. V úplné zprávě Analýza provozu na webových stránkách vám Alexa ukáže, jak se vaše publikum překrývá s konkurencí, a to zkoumáním klíčových slov na obou webech a sledováním demografických údajů o publiku. To vám pomůže zjistit, jak blízko jsou vaši návštěvníci.

Pamatujte, že Alexa Rank je pouze hrubý průvodce o tom, jak se webové stránky řadí ve vztahu k sobě navzájem. Je tedy možné, že se vaše hodnocení Alexa Rank sníží, přestože váš web získává tisíce nových denních návštěvníků. Pokud je navíc hodnocení Alexa Rank na vašem webu nad 100 000 známkou, pravděpodobně nebude nejlepší přisuzovat srovnávání Alexa Ranks žádný významný význam..

Závěr

Já osobně doufám, že Alexa bude i nadále usilovat o to, aby se tato metrika začala rýsovat, protože by bylo hezké na každou webovou stránku nalepit číslo, které by nám umožnilo porovnat a porovnat je všechny se slušnou mírou přesnosti..

Během posledních deseti let udělala Alexa spoustu práce na zvyšování přesnosti svého systému hodnocení získáváním dat od milionů dalších uživatelů, ale zdá se, že je stále ještě dlouhá cesta k opětovnému získání důvěry v tento průmysl..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me