Htaccess Made Easy – raamatuülevaade

htaccess tehtud lihtsaks


Hoolimata asjaolust, et enamik WordPressi kasutajaid selle olemasolust ilmselt ei tea, on htaccess-fail tööriist, mis palub kõigil, kes haldavad oma WordPressi installimist, teada saada. WordPress-guru Jeff Starri (WordPressi kaevamise kaasautor) kirjutatud lihtsustatud .htaccess ei pruugi olla raamat, mis käsitleb spetsiaalselt htaccessi kasutamist WordPressiga (ehkki sellel on terve 22-leheküljeline peatükk, mis on pühendatud täpselt sellele * ), kui on vaja leida kindel ressurss selle eriti käepärase tööriista paremaks mõistmiseks (ja rakendamiseks) (veebisaitidele, mille toiteallikaks on WordPress või muul viisil – põhimõtteliselt mis tahes tüüpi Apache’i veebisaidil pole tõenäoliselt paremat, põhjalikumat algaja ressurssi) vaatame välja …

Mis sellest saab??

Alustades põhitõdedest (mis on htaccess-fail, kuidas see töötab ja kuidas seda rakendada) on .htaccess tehtud lihtsaks seatud eesmärk saada kõikidest asjadest htaccess-i juhend kõigile, kes soovivad rakendada suurt hulka htaccess-e funktsionaalsus – jõudluse optimeerimisest (pakkimise, vahemälu juhtimise lubamine jne) kuni SEO parendamiseni (katkiste linkide ümbersuunamine, pahatahtlike linkide puhastamine jne) ja turvalisuse tugevdamiseni (kataloogide vaadete keelamine, kuumade linkide vältimine, IP-juurdepääsu kontroll jne) * *.

Kas sellest on midagi head??

Proovida kedagi htaccessi põhitõdedest (teema, mida paljud WordPressi uustulnukad peavad kuidagi müstiliseks ja isegi paljud valdkonna eksperdid kipuvad sageli eemale hoidma) otse tasemele, kus nad tunnevad end suhteliselt arenenud htaccess-manöövritega töötades, olla tohutu ettevõtmine – selline, millele mul on hea meel öelda, tundub, et Jeff on tõesti oma südame ja hinge pannud! Hästi kirjutatud ja suhteliselt põhjalik, kohe alguses, näib, et raamat on vaevata kokku pandud (rääkimata ülitäpsetest) ja see sisaldab absoluutselt hunnikuid linke ja viiteid igasugustele täiendavatele htaccess-vorminguga seotud ressurssidele (kõigile, kes soovivad laiendada oma teadmisi veelgi).

Ainus “kriitika” tükk, mida ma proovida väita, on see, et ma isiklikult arvan, et see on rohkem kui pisut lühike, kuidas täpselt alla laadida, üles laadida ja (punkt) faile vaadata (nt. htaccess-fail ise, mis, nagu paljud teavad, on peaaegu alati vaikimisi peidetud) teie arvutis – see võib öelda, et sellist lihtsat (ehkki mõnikord pisut keerulist rakendust vajavat) teavet saab muidugi veebist hõlpsasti leida ka ilma palju vaeva (ja paljud inimesed, kes seda raamatut loevad, on juba kahtlemata täiesti teadlikud, kuidas seda kõike muidugi teha).

Kes peaks seda lugema?

Nagu raamatu sissejuhatuses öeldakse, on „.htaccess muudetud hõlpsaks raamatuks administraatoritele, disaineritele ja arendajatele, kes asuvad kaevikus: inimesed, kes teevad iga päev vingeid veebisaite / muudavad neid”.

… Kuhu lisaksin ka kõik, kes on huvitatud lisateavet htaccess-failide ja nende üldise toimimise kohta.

Järeldus

Sisaldab üle 100 käsitsi valitud htaccess-retsepti, alates praktilisest ja lõpetades erakordsega. See on raamat kõigile, kes on huvitatud nii htaccess-ist lisateavet tundma õppimisest kui ka sellest, kuidas seda tegelikult kasutada hiiglasliku hulga erinevate asjade jaoks, sealhulgas liikluse ümbersuunamiseks, paroolide kaitsmiseks konkreetsete kataloogide jaoks, otsimootoritele optimeerimine, kasutatavuse parandamine ja nende saitide kaitsmine pahatahtlike skriptide eest.

Nagu juba mainitud, on .htaccess tehtud lihtsad eesmärgid olla kõigi asjade juurde pääsemise ressursid – ja lühidalt öeldes peaksin ütlema, et suur “missioon on täidetud”! See on tõesti kõikehõlmav fantastiline ressurss, mille kihla vedamiseks võiksin teha oma panuse peaaegu kõigile, kes töötavad koos veebisaitidega (WordPress või muul viisil), nii või teisiti. Raamatu lugemise ajal tabasin end ühel hetkel erinevates punktides, et minna tagasi ja heita pilk (mõnikord esimene „õige” pilk) mõnele omaenda htaccess-failile – eri veebisaitidele -, et mõlemad paremini mõista, mis juba oli seal ja mis veelgi olulisem – teha mitmesuguseid .htaccess-made-easy-inspireeritud muudatusi ja parandusi!

Vaata ametlikku veebisaiti

Laadige alla tasuta peatükk?

* sealhulgas allalaaditava htaccess-i käivitusmalli, mis on loodud spetsiaalselt WordPressiga kasutamiseks.

**… sisukorra vaatamine?

*** WordPressi õppimist käsitlevate raamatute jaoks vaadake WinningWP raamaturiiulit ***

Ostsin selle? Kasutasite seda? Mõtted?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me