Wix vs WordPress: õige platvormi valimine

WordPressi pakkumised


Kaks aastat tagasi polnud Wix vs WordPressi.

Kaks aastat tagasi, kui oleksite minult küsinud, milline on teie veebisaidi loomiseks parim platvorm, oleksin karjunud: WordPress! südamelöögis.

Ärge kunagi pidage silmas kõnealuse saidi eesmärki. Ajaveeb? WordPress. Ettevõtte sait? WordPress. Portfell? WordPress. e-kaubandus? Olgu … Võib-olla poleks see toona WordPress olnud. Igatahes saate triivi.

Tänapäeval on aga maastik muutunud ja väljakul on mitmeid uusi tegijaid. Nooremad mängijad. Agiilsemad mängijad. Rohkem eesmärgipäraseid mängijaid.

Üks neist on Wix.

Täna vaatame, milline platvorm on parim – Wixi ja WordPressi võrdlus, mida on juba pikka aega tehtud. Selle artikli lõpuks oleme vastanud võtmeküsimusele: kas vana WordPress saab endiselt uustulnuka Wixi vastu üles astuda?

Selles võrdluses saate teada järgmist:

 • peamine erinevus Wixi ja WordPressi vahel
 • ainulaadseid eeliseid, mida Wix teile annab
 • mida WordPress saab pakkuda, mida Wixil pole
 • milline platvorm pakub paremat disaini
 • Wixi ja WordPressi plussid ja miinused
 • mis on parem lahendus – ja miks.

Alustame…

Lühidalt: erinevus Wixi ja WordPressi vahel

Enne peamise erinevuse selgitamist peame siiski ühe asja selgeks tegema: Võrdleme siin Wixit WordPressi ise hostitud versiooniga, mis on saadaval WordPress.org kaudu. .Org erineb WordPress.com-ist. Kui tunnete, et vajate selle kohta lisateavet, on siin hea selgitus selle kohta, mida mõlemad WordPressid lauale viivad.

Vaieldamatult on suurim erinevus Wixi ja WordPressi vahel selles WordPress on iseseisev tarkvara, mille peate installima (või olema installinud kolmanda osapoole) veebiserverisse. Alles siis saate seda kasutada oma saidi käitamiseks mõeldud tarkvarana.

Wix, teisest küljest on see tööriist / teenus, mille jaoks registreerute. Kui olete registreerunud, lubab Wix teil oma veebisaiti kogu Wix.com-is luua ja seejärel hallata. See hoolitseb majutuse eest ja teeb kogu tehnilise raske tõstmise.

Mõelge sellele nii: Wix vs WordPress sarnaneb suuresti Google Docs vs MS Wordiga.

Mis on Wix ja kuidas see töötab?

Wix

Faktid Wixi kohta:

 • See on kõik-ühes platvorm. Wix võimaldab teil veebisaidi ise nullist üles ehitada.
 • Kodeerimisoskust pole vaja. Wixit saab kasutada igaüks.
 • Hinnad ulatuvad tasuta kuni 18 dollarini kuus, sõltuvalt sellest, millise plaani valite. Kui soovite kohandatud domeeni – näiteks teie saidi.com -, peate pisut rohkem varima.
 • Juba Wixi kasutab enam kui 70 000 000 inimest.
 • Valida on üle 500 saidi kujunduse ja ametlike mallide vahel.
 • Iga uus sait saab tasuta kohandatud alamdomeeni – nt. Teie sait.wix.com.
 • Tugi on ööpäevaringne.

Teie veebisaidi loomine

Wixi kogemus on sõbralik ja sellest on hõlpsasti aru saada.

Avalehel olev suur algusnupp viib teid registreerumisele ja uue saidi loomise esimesele etapile.

Wix kategooria valik

Siit saate valida saidi eesmärgi ja Wix kasutab seda teavet järgmises etapis spetsiaalselt optimeeritud kujunduste pakkumiseks.

Wixi malli valik

Selles etapis annab Wix teile juurdepääsu oma veebisaidi koostajale, kus saate kohandada kõike oma saidi kohta ja avaldada selle kogu maailmas.

Wixi saidi toimetaja

Vasakul asuval tööriistaribal saate häälestada mitmesuguseid detaile kujunduse kohta. Sa saad:

 • muutke oma tausta (tehke sellest kas värv, pilt või video)
 • lisage uusi elemente (pildid, galeriid, nupud, kastid, sotsiaalmeedia ikoonid, menüüd, loendid ja palju muid asju, mida tänapäeval tavaliselt veebisaitidel näete)

Wixi nupud

 • lisage rakendusi Wix App Marketist (näiteks Shopify moodul, kommentaarimoodul, vestlus, uudiskirja registreerumise moodul ja palju muud)

Wixi rakenduste turg

 • laadige üles oma failid (pildid, heli, dokumendid)

Wixi üleslaadimishaldur

 • lisage Wixi oma kauplusmoodul, mis võimaldab teil oma tooteid veebis müüa ja makseid koguda.

Wixi e-kaubandus

Saidiredaktori enda puhul tähendab pukseerimisfunktsioon, et te ei pea oma saidi kohandamiseks kodeerimist tundma – lihtsalt lohistage asju lehe ümber, lisage, eemaldage ja joondage need vastavalt oma maitsele. (Wix vs WordPressi märkus: WordPressis pole vaikimisi lohistamise tuge.)

Sisu kohandamine

Kui soovite mõnda lehe teksti kohandada, siis klõpsake sellel topeltklõpsu ja ilmub toimetaja aken. Midagi kustutada on sama lihtne – vali hiirega antud element ja vajuta klaviatuuril klahvi Del. Üldiselt kuvatakse mis tahes topeltklõpsamisel suvandid ja kohandamised, mis Wixil selle elemendi jaoks on.

Näiteks teksti jaoks saadaval:

Wix tüpograafia sätted

Liuggalerii:

Wixi liuggalerii

Konteineri kast:

Wix karbi kujundus

Kuid see on ainult teie kodulehega töötamine. Teistele veebisaidi moodustavatele lehtedele pääsemiseks peate minema ülemisele menüüle.

Wixi lehed

Mõnele lehele klõpsates käivitatakse selle lehe lehe ehitaja ja saate uuesti pukseerimisliidesega töötada. Seda protseduuri korrates saate oma veebisaidi iga lehekülje luua ja näpistada.

Wix e-kaubanduse jaoks

Kui soovite, et ühe lehena oleks veebipood, saab Wix seda teha.

Saate kuvada toodete ja tootekategooriate loendi igal lehel. Wix pakub ka lihtsat viisi nende toodete haldamiseks.

Wixi tootehaldus

Siit saate juurdepääsu kõigile vajalikele e-kaubanduse funktsioonidele:

Wixi e-kaubanduse funktsioonid

Wix võimaldab teil teha ka maksete (kuidas neid kogute), maksude, saatmiskulude jms sätteid..

Lõpuks on Wixiga e-poe loomine väga lihtne – ja mis veelgi tähtsam, saate seda ise teha. Wix näib olevat lihtsalt kasutajasõbralikum e-kaubanduse lahendus kui WordPress.

Blogimine Wixiga

Wixiga ajaveeb ei ole ka väga keeruline – kõik algab uue lehe loomisest.

Wixi ajaveeb

Seejärel saate sellele lehele lisada ajaveebimooduli.

Wix - ajaveebi lisamine

Sel hetkel saate juurdepääsu täiesti uuele ajaveebihaldurile.

Wixi ajaveebihaldur

Blogi redigeerimise liides on väga sõbralik ja tegelikult üsna sarnane WordPressi liidesega.

Blogipostituse lisamine Wixis

Oma veebisaidi avaldamine

Kui olete oma lehtede kohandamise lõpetanud, saate saidi avaldada kogu maailmas.

Oma saidi avaldamine Wixis

Sait omistatakse teie ainulaadsele alamdomeenile ja alamkataloogile, näiteks YourSite.wix.com/something.

Mis on WordPress ja kuidas see töötab?

WordPressi veebisait

Faktid WordPressi kohta:

 • WordPress on tarkvara, mis tuleb veebiserverisse installida enne selle kasutamist veebisaidi loomiseks.
 • Sellel on palju sisseehitatud funktsioone.
 • Kaasas võimsad sisuhaldusvõimalused.
 • WordPressil on saadaval tuhandeid veebisaidi kujundusi / teemasid.
 • WordPressil on uskumatud laiendusvõimalused. Saadaval on kümneid tuhandeid pistikprogramme – ja enamik neist on tasuta!
 • Veebisaidi käivitamiseks WordPressiga on vaja vähemalt mõnda veebisaidi loomise oskust.
 • WordPress ise on tasuta, kuid peate investeerima kohandatud domeenidesse – näiteks YourSite.com (alates 10 dollarist aastas) – ja veebiserverisse (alates umbes 5 dollarist kuus). WordPress ei saa ilma nende kahe asjata toimida.
 • Iseenesest pole tuge.

Teie veebisaidi loomine

Kui rääkida Wixist vs WordPressist, siis on WordPressiga alustamine Wixiga alustamisest hoopis erinev kogemus.

Kuigi Wixi veebisaiti saab üles ehitada ja käivitada ühe liidese sees – pärast Wix.com-i sisselogimist nõuab WordPress enne tegeliku veebisaidiga töötamist, et teeksite paar väikest toimingut.

Esiteks peate hankima endale hostikonto, mis tähendab serveri tellimuse ostmist – siin on mugav juhend õige valiku ja domeeninime tegemiseks. Järgmisena peate need kaks omavahel ühendama ja alles siis võite alustada WordPressi installimist ja oma veebisaidi seadistamist.

Kui teil veab, tegeleb teie hostiettevõte teie jaoks kõigi järgmiste kolme toiminguga: oma hostikonto seadistamine, domeeni registreerimine ja WordPressi puhta versiooni installimine. See on tegelikult soovitatav üldine lähenemisviis, isegi kui te alles alustate WordPressiga ja teil pole varasemaid saidiehituse kogemusi.

Märkus. Kui te pole kindel, kas teie hostiettevõte hakkab teie eest hakkama saama, võtke nendega ühendust nende saidi tugijaotise kaudu ja küsige.

Pärast kõigi eelnimetatute läbimist võite lõpuks alustada puhta WordPressi installimisega ja muuta see funktsionaalseks ja nägusaks veebisaidiks. Näib, et meie Wix vs WordPressi nägemuses ilmub Wix installatsiooniosakonna ülaosas.

Vaikeseadetes peaks teie veebisait olema saadaval aadressil http://YourSite.com/ – teie registreeritud domeen – ja välja nägema umbes selline:

WordPressi saidi vaikekujundus

Selle haldamise alustamiseks minge saidile http://YourSite.com/wp-admin ja logige sisse sisselogimismandaatidega, mille annab teile teie kasutatav veebimajutaja. See, mida näete, on WordPressi vaikimisi administraatori paneel:

WordPressi armatuurlaud

“Mis nüüd?” on praegusel hetkel tavaline küsimus.

Ehkki see on tõsiasi, mida on mõnel inimesel raske alla neelata, pole WordPress kõige algajatele sõbralikum platvorm. Erinevalt Wixist ei võta see veebisaidi loomisel teid käest. Selle asemel annab see teile armatuurlaua – sellel ajal võimsa armatuurlaua -, mille peate õppima iseseisvalt navigeerimiseks.

Siit saate alustada:

1. Kujunduse valimine

Seda saab teha välimuse ilmumisel > Teemad (menüüst vasakul) ja seejärel klõpsates nuppu Lisa uus.

WordPressi teemade ekraan

Iga nähtud teema on tasuta saadaval ja selle saab paari hiireklõpsuga installida.

WordPressi teema installimine

WordPressi teemade hea külg on see, et saadaval on tuhandeid ja leiate kindlasti midagi teie vajadustele vastavat. Halb on see, et nad kõik töötavad erinevalt, mis tähendab, et kui õpite ühe teemaga töötama, ei tähenda see veel, et saaksite teisega töötada. (Wix vs WordPressi märkus: Wixis töötavad kõik teemad üsna sarnaselt.)

2. Uute funktsioonide lisamine

Teemad on vaid üks külg WordPressi kohandamismündist. Teine pool on pistikprogrammid. Lihtsamalt öeldes pakuvad WordPressi pistikprogrammid teile uusi funktsioone, mis pole WordPressis saadaval.

Näiteks võite hankida pistikprogramme, mis hoolitsevad teie saidi SEO eest, annavad teile kontaktivormi funktsionaalsuse, optimeerivad oma pilte, võimaldavad vahemällu salvestamist ja tuhandeid – sõna otseses mõttes tuhandeid – muid värskendusi.

Pistikprogrammide installimine toimib sarnaselt teemade installimisega. Lihtsalt minge pluginate juurde > Lisa uus.

WordPressi pluginate lisamise ekraan

Tasub uurida kõigepealt esiletõstetud ja populaarsete loendites olevaid pistikprogramme – mõlemal on kuhjaga huvitavaid (ja väga kasulikke) pistikprogramme.

Jällegi töötab iga pistikprogramm erineval põhimõttel, seega on igal pistikprogrammil oma õppimiskõver. Ehkki enamik pistikprogramme on nii ülesehituse kui ka kasutamise osas väga lihtsad, võite komistada ka keerukamate külge (nt saidi varukoopiate või statistika jaoks)..

Päeva lõpus kena välimusega ja funktsionaalse saidi loomine WordPressi abil seisnebki teema ja pluginate hea kombinatsiooni leidmises – WordPress erineb selles osas Wixist väga. Sisuliselt aitab Wix teil asju sättida. WordPress jätab teid üksi ja laseb teil asju ise välja mõelda. Sõltuvalt kasutatavast kasutajast võite olla hea või halb uudis.

Sisu kohandamine

WordPressis on kaks peamist sisutüüpi: Postitused ja lehed.

 • Ametlik ametikohtade määratlus on järgmine: kui kirjutate tavalist ajaveebikirjet, kirjutate postituse. Vaikimisi seadistatud postitused kuvatakse teie ajaveebi avalehel kronoloogilises järjekorras vastupidises järjekorras.
 • Ja lehtede kohta öeldakse: Lehed on mõeldud sellise sisu jaoks nagu ‘About’, ‘Contact’ jne. Leheküljed asuvad väljaspool tavapärast ajaveebi kronoloogiat ja neid kasutatakse sageli ajatu teabe kuvamiseks enda või saidi kohta – teave, mis on alati rakendatav . Lehti saate kasutada mis tahes sisu korraldamiseks ja haldamiseks.

Uue ajaveebi postituse loomiseks minge lihtsalt postitustesse > Lisage uus, lisage tekst, pildid ja / või video ja klõpsake avalda.

WordPress lisab uue postitusekraani

Lehe loomiseks minge lehele > Lisage uus, sisestage sisu ja klõpsake avalda.

WordPress lisab uue lehe kuva

Nagu näete, on protsess sama postituste ja lehtede puhul sama.

WordPressi vaikeseadetes puudub sisu loomisel ja saidil joondamisel lohistamise funktsioon – kõik on oma kujul pisut traditsioonilisem. Sisuliselt on sisu avaldamine mõnevõrra sarnane MS Wordi dokumendi loomisega.

Siin on näide rohkem või vähem sisuga WordPressi saidist:

WordPressi saidi näide

WordPress loodi algselt ajaveebiplatvormiks. Võite öelda tõsiasjaga, et postitused on vaikimisi sisutüüp ja et neile antakse silmapaistev paigutus. WordPressi täieliku potentsiaali kasutamise õppimine võib võtta aega ja palju katseid erinevate teemade ja pistikprogrammidega.

E-kaubanduse jaoks mõeldud WordPress

Vaikeversioonis pole WordPress e-kaubanduseks valmis.

Vaatamata sellele on saadaval paar suurepärast e-poe pistikprogrammi, millest peamine on WooCommerce.

WooCommerce

See pakub kõiki teie e-poe jaoks vajalikke funktsioone (ostukorvid, tooted, maksed, kupongid, tootehaldus ja nii edasi) ning teeb seda tasuta.

WooCommerce sobib suurepäraselt inimestele, kes soovivad kasutada WordPressi, kuid soovivad oma saidile lisada ka e-kaubanduse komponendi. Sellest on lihtne aru saada ja sarnaselt sellega, kuidas Wix oma e-kaubanduse moodulit käitleb.

Sellegipoolest, kui e-poe pood on ainus asi, mida soovite luua, on teil tõenäoliselt parem ühe pühendatud e-kaubanduse lahendusega – millest mõnda me käsitleme ka eelmises artiklis.

Blogimine WordPressiga

Nagu ma ütlesin, loodi WordPress ajaveebiplatvormiks ja sel põhjusel ei lähe WordPressi blogimisfunktsioonile midagi lähedale.

Blogipostituste haldamine on lihtne: saate neisse lisada mis tahes tüüpi sisu, sealhulgas teksti, pilte, videot ja heli; saate määrata kategooriaid ja silte; saate määrata konkreetse avaldamiskuupäeva ja palju muud.

Wix vs WordPress ajaveebide jaoks? Kuigi Wixis on ajaveebimoodul kena, on WordPress blogimisplatvormina siiski palju parem.

Plussid ja miinused

Nii WordPressil kui ka Wixil on oma tugevused ja nõrkused.

Wixi plussid:

 • Kõik toimub Wix.com-i piires. Oma saidi seadistamiseks ei pea te kuskile mujale minema.
 • Te ei pea muretsema tehniliste asjade pärast.
 • Saate kohe funktsioonist get hea funktsiooni.
 • Sellel on integreeritud e-kaubandus – Wix võidab e-kaubanduse vooru WordPressi üle.
 • Sellel on saidi lohistamine – sellist asja WordPressis pole.
 • Võite alustada mõne minutiga – kiiremini kui WordPressi abil saate.
 • Seal on tugi – puudub WordPressi tugi.

Plussid WordPressis:

 • Tarkvara WordPress on tasuta ja avatud lähtekoodiga.
 • Saadaval on tuhandeid teemasid ja tuhandeid pistikprogramme – palju rohkem kui Wixiga.
 • Teile tõeliselt sobiva kujunduse leidmine on vaid aja küsimus – Kujundusvõimaluste osas võidab WordPress Wixi üle.
 • See on kõige populaarsem CMS veebis (ligi 19 protsenti veebist töötab WordPressis) – WordPress on palju populaarsem kui Wix.
 • Seda värskendatakse sageli ja sellel on elav kogukond.
 • Suurepärased sisuhaldusvõimalused – parem kui Wixi oma.
 • Sellel on suurepärane blogimismoodul – parem kui Wixi oma.
 • WordPress on äärmiselt kohandatav nii läbi kui ka läbi – teil on võim oma veebisaidi kõigi aspektide üle.

Wix miinused:

 • Wix võib teie saidi igal ajal mis tahes põhjusel maha võtta – te ei saa kunagi täielikku kontrolli.
 • Kõik Wixis saadaolevad kujundused ei tundu head ja neid kasutatakse sageli mitmel saidil – see võib teie saidi vähem unikaalseks muuta.
 • Hiljem ei saa oma saidi kujundust muuta – olete algul valitud kujundusega ummikus.
 • Kõik kujundused pole SEO-sõbralikud.
 • Kohandamisvõimalused on piiratud – uusi funktsioone ei saa te ise installida (nagu saate WordPressis pistikprogrammide kaudu) ning kõik tuleb Wixil eelnevalt heaks kiita ja moodulina saadaval.
 • Blogimismoodul on kohati meeletu.

WordPressi miinused:

 • WordPressi saidi käivitamine nõuab lisakulusid – domeen ja hostimine.
 • Kui teie hostiettevõte pole eriti koostööaldis, peate kõik tehnilised rasked tõstmised ise tegema.
 • Teemad võivad toimida üksteisest väga erinevalt – ühe valdamine ei tähenda, et teate kohe, kuidas teist kasutada.
 • Sama kehtib ka pistikprogrammide kohta – nende tööpõhimõte ja kasutajaga suhtlemine on väga erinev.
 • Administraatori juhtpaneel pole kõige intuitiivsem liides.
 • Iseenesest puudub tugi – on olemas tugifoorumeid, kuid need ei paku Wixi pakutavat tuge nii lähedal.

Alumine rida: Wix vs WordPress – kes võidab?

Kõik sõltub sellest, milleks teil seda saiti vaja on ja kui asjatundlikud olete saidi loomise osas.

Inimestele, kes alles alustavad veebisaitidega

Kui teil pole eelnevat kogemust ja vajate lihtsalt veebisaiti, mis toimiks veebis visiitkaardina või müüks mõnda oma toodet veebis, Wix on parem lahendus.

Lihtsam on seda otse kastist kasutada ja saate oma saidi mõne minutiga üles seada – Wix viib teid protsessist samm-sammult läbi. Samuti saate häid funktsioone, millest piisab, kui alustada.

Keegi, kes tahab olla kontrolli all ja kes tahab õppida

Kui te ei karda oma käte määrdumist ja olete nõus õppima, kuidas veebisaidid töötavad, WordPress on parem lahendus.

WordPress annab teile täieliku kontrolli oma veebisaidi üle. Saate oma saidi funktsioone praktiliselt ilma piiranguteta laiendada, kasutades selleks saadaolevaid arvukaid pistikprogramme. Võite valida tuhandete teemade hulgast – ja paljudel juhtudel isegi käsitsi muuta. Saate suhelda tohutu WordPressi kogukonnaga kas ametlike foorumite, Twitteri või muude ressursside kaudu.

Inimesele, kellel on vaja blogi

See läheb WordPress ka.

Blogiplatvormina loodud WordPress on endiselt ajaveebi pidamiseks optimeeritud ja pakub paljusid funktsioone otse karbist välja. Ehkki seadistamine võib võtta natuke aega, kuid vaeva on seda väärt.

Inimesele, kes vajab vaid e-poe poodi

Kui kõik, mida vajate, on väga lihtne e-poe pood, ei Wix ega WordPress on teie parim panus. Minge koos alternatiiviga (kuigi Väärib märkimist, et WooCommerce on väga võimas tööriist ja sobib kindlasti mõnele, pisut rohkem kaasatud saidile).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map