Mis vahe on veebisaidil ja domeeninimel?

WordPressi pakkumised


Veebiarendajate ja -kujundajate seas käivad iga päev ringi sellised terminid nagu domeenid, serverid ja hostimine, kuid kui te pole kunagi veebisaiti omanud, võib nende kõigi väljamõtlemine olla pisut segane. Ärge siiski muretsege: “Mis vahe on veebisaidil ja domeeninimel?” On väga levinud küsimus.

Selgitame selle lahti, alustades lihtsast ja täpsustatud selgitusest:

Erinevus veebisaidi ja domeeninime vahel

Erinevus veebisaidi ja domeeninime vahel.

Siin on teema põhjalikum käsitlus:

 • Domeeninimi on Interneti-aadressi vorm, mida kasutatakse kõige sagedamini veebisaitide ja e-posti aadresside tuvastamiseks. Näiteks on selle veebisaidi domeeninimi võitwp.com ja kui teie Gmaili konto on näiteks [email protected], siis domeeni nimi on gmail.com.
 • Veebisait on see, mida inimesed näevad, kui nad sisestavad oma brauseritesse domeeninime – see on ekraanil nähtav lõpptoode, mis koosneb lehtedest, failidest, andmetest ja piltidest.

Võite veebisaidi mõelda dokumendifailina – sarnaselt füüsilise toimikuga, mida peaksite hoidma toimikus. Üks dokumendifail on tavaliselt seotud ühe – enam-vähem keeruka teemaga. See koosneb paljudest üksikutest dokumentidest (harva ainult ühest), piltidest, tabelitest ja nootidest. Mingil määral on veebisait selle veebiversioon. Selle stsenaariumi korral on domeeninimi lihtsalt see, kuidas me selle dokumendifaili leiame.

Ja vabandust, ma pean vabandama. Veebisaidid on nende kapuutsi all oleva tehnilise ülesehituse osas üsna keerulised ja tegelikult pole ükski igav viis rääkida selle kõige eripärast..

Peamine asi, mida meeles pidada, on see, et te ei pea omama täielikku arusaamist sellest, kuidas kõik need elemendid toimivad, et käivitada ja seejärel hallata oma ettevõtte veebisaiti või eesmärki. Nii nagu autosõidu õppimiseks ei pea te olema automehaanik.

Lühidalt, kui siin on ainult üks asi, mis teile sellest artiklist meelde tuleb, siis laske see olla järgmine:

Domeeninimed on veebiaadressid, mida kasutatakse Internetis veebisaitidele pääsemiseks.

Ja kui soovite rohkem teada saada, on siin KKK jaotis, mis tutvustab veidi põhjalikumalt veebisaidi ja domeeninime erinevusi:

KKK

‘Mis tüüpi domeeninimesid on?’

Kuni paar aastat tagasi oli saadaval vaid käputäis domeenitüüpe. Traditsiooniliselt võite hankida: .com, .net, .org, .biz, .info, lisaks veel mitmeid lokaliseeritud domeene (näiteks .it Itaalia jaoks, .co.uk Suurbritannia jaoks jne)..

Muide, neid domeeni järelliiteid – näiteks .com – nimetatakse kõrgema taseme domeenideks või lühidalt TLD-deks.

Tänapäeval on aga peaaegu piiramatu arv tippdomeene, mille vahel valida. Saate hankida selliseid asju nagu .blog, .wedding ja isegi .pizza. Näiteks võib teie domeeninimi olla John-and-Gloria.wedding.

Kui rääkida TLD-st ees olevast osast – meie jaoks on see WinningWP -, võib see olla ükskõik mida soovite, kui seda pole veel võetud ja kui see koosneb tähtnumbrilistest tähemärkidest (az, AZ, 0-9) ja sidekriipsudest ainult.

‘Kuidas saada domeeninime?’

Domeeninime saate hõlpsalt osta, minnes ühe populaarse domeeninimede registripidaja juurde.

Need ettevõtted registreerivad teie nimel domeeninime ja teevad selle teile kättesaadavaks iga-aastase maksega umbes 10 dollarit.

Soovitame neid kahte registripidajat:

 • GoDaddy
 • Nimehekk

Ja kui teil tekib küsimus … Ei, pole vahet, milline registripidaja otsustate oma domeeni osta. Nad kõik saavad teile müüa mis tahes saadaolevat domeeni.

Kuidas domeeninimed toimivad?

Nagu ma juba ütlesin, kasutatakse domeeninimesid peamiselt veebisaitidele pääsemiseks.

Nad teevad seda üsna kavalalt.

Domeeninimed ei tähenda seda, kuidas arvutid ja arvutivõrgud jälgivad kõike veebis leiduvat. Selleks kasutavad nad spetsiifilisemaid numbrilisi aadresse, mida nimetatakse IP-aadressideks või lühidalt IP-sid.

IP näide: 23.57.40.37

Kuid nagu te võite ette kujutada, pole need IP-d kuigi inimsõbralikud. Näiteks kas teadsite, et ülaltoodud IP-aadress osutab Valge Maja veebisaidile?

Muidugi sa ei teinud seda. Seetõttu kasutame oma elu lihtsustamiseks domeeninimesid.

Seega, protsessi jaotamiseks, kui sisestate brauseri aadressiribale domeeninime, võtab lähim domeeninimeserver selle domeeninime lahti ja dekodeerib selle füüsiliseks IP-aadressiks. See osutab konkreetsele veebisaidile, millele soovite juurde pääseda. Puhas, eks ole?

Kui soovite lisateavet domeeninimede sisemise töö kohta, saate seda artiklit vaadata.

“Kas domeeninimi saab eksisteerida ilma veebisaidita ja vastupidi?”

 • Domeeninimi ilma veebisaidita? Muidugi. Näiteks saate oma domeeninime kasutada ainult laheda e-posti aadressi saamiseks, näiteks [email protected]
 • Veebisait ilma domeeninimeta? Mitte päris. Noh, tehniliselt võib, aga see pole kuigi kasulik seadistamine ja seda ei kasutata muul eesmärgil kui arenduse keskel asuvad kohalikud veebisaidid või testimisprojektid.

„Mis vahe on veebisaitidel ja veebilehtedel?“

Veebileht on üks “veebi leht”, samal ajal kui veebisait on ühe domeeninime all saadaval olev täielik veebilehtede komplekt.

 • Praegu loete veebisaiti.
 • Kõik, mis on saadaval saidil WinningWP.com, on meie veebisait.

„Kuidas saan veebisaiti kiiresti (ja hõlpsalt) käivitada?”

Veebisaidi loomiseks on vaja kolme asja:

 • domeeninimi
 • hostikonto
 • veebisaidi tarkvara, mis kogu asja käivitab.

Olen siin võib-olla pisut kallutatud, kuid soovitan kasutada WordPressi. See on turul populaarseim ja mitmekülgseim veebisaiditarkvara. Mis kõige parem, seda saab kasutada ka siis, kui teil pole peaaegu ühtegi veebisaitide loomise kogemust. Lisateabe saamiseks lugege meie WordPressi algajate juhendeid.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me