Blogger vs WordPress – õige platvormi valimine

WordPressi pakkumised


Kui kavatsete veebisaidi avada, olete tõenäoliselt kuulnud nii Bloggerist kui ka WordPressist, mis tähendab, et mõtlete tõenäoliselt, millise neist ülipopulaarsetest valikutest peaksite valima.

Otsustamise hõlbustamiseks hindame iga teenuse põhivaldkondi, nii et selle artikli lõpuks peaksite olema palju paremas olukorras, et otsustada, mis teie vajadustele kõige paremini sobib..

Alustame.

Teave WordPressi kohta – kiire sissejuhatus

WordPress on avatud lähtekoodiga tarkvara, mida igaüks saab veebisaidi loomiseks alla laadida ja kasutada. Ehkki WordPress sai alguse ajaveebiplatvormina, saab seda nüüd kasutada mis tahes tüüpi veebisaitide loomiseks.

WordPressi koduleht

WordPress.org koduleht

Märkus. Selles võrdluses käsitleme WordPress.org-ist allalaaditavat tarkvara, mitte WordPress.com leitavat teenust..

Bloggeri kohta – kiire sissejuhatus

Blogger on Google’ile kuuluv teenus, mis võimaldab kõigil vaid mõne hiireklõpsuga tasuta blogi luua.

Bloggeri koduleht

Alustage Bloggeriga

Teie ajaveebi või veebisaiti haldab Google ja nad hoolitsevad teie eest kõige eest. Nagu näeme selles võrdluses, loovutate selle lihtsuse taseme eest teatud WordPressi kasutajatele pakutavad vabadused.

Peamised erinevused WordPressi ja Bloggeri vahel

Siin on peamised valdkonnad, mida peaksite kaaluma, et aidata teil otsustada, kas valida WordPress või Blogger.

1) Maksumus

Kulude osas on Bloggeril raske läbi lüüa – see on tõesti tasuta teenus. Kui soovite oma veebisaidi jaoks domeeninime (nt WinningWP.com) registreerida, saate seda teha umbes 10 dollari eest, kuid see on valikuline ja võite alati jääda oma ajaveebile määratud vaike-URL-i, näiteks http: //WinningWP.blogspot.com/.

Ehkki WordPressi tarkvara on tasuta allalaaditav ja kasutatav, on WordPressi veebisaidi haldamisega seotud mõned kulud. Esiteks vajate oma veebisaidi jaoks domeeninime. .Com-domeeni hinnad on tavaliselt umbes 10 dollarit aastas. Järgmisena peate valima veebi (siin on mõned soovitused), mis muudab teie veebisaidi Interneti-kasutajatele kättesaadavaks.

Algtasemel jagatud veebimajutus võib olla mõne dollari eest kuus ja mõned hostid võivad uutele klientidele isegi tasuta domeeninime sisse visata. Kui teie veebisait aga käivitub ja muutub populaarseks või teie ettevõtte lahutamatuks osaks, peate tõenäoliselt minema üle kindlamale hostimisele. Professionaalse veebimajutuse hinnad algavad tavaliselt umbes 25 dollarist kuus.

Kui teil on domeeninimi ja veebimajutuse konto, võite hakata mõtlema kommertsliku WordPressi teema ja pistikprogrammide ostmisele (mida käsitleme üksikasjalikumalt hiljem). Kui olete alles hakanud alustama, saate seda teha tasuta teema ja pistikprogrammidega. Kui aeg on käes, võite eeldada, et maksate kvaliteetse WordPressi teema eest kuni 100 dollarit ja mõnesaja dollari eest kaubanduslikke pistikprogramme, sõltuvalt teie vajadustest.

Kohtuotsus: Kui te ei vaja Bloggeriga veebisaidi loomiseks rahalisi investeeringuid, on siin selge võitja.

2) Alustamine

Uue ajaveebi loomine Bloggeriga

Blogger teeb uue ajaveebi loomise kiireks ja lihtsaks

Igaüks saab Bloggeriga registreeruda ja ajaveebi alustada. Kui olete juba Google’is registreerunud – näiteks Gmaili või Google Drive’i kontoga -, võtab see alustamiseks vaid mõne klõpsu. Kui teil pole Google’i kontot, võtab registreerumine pisut kauem aega, kuid mõlemal juhul saate uue veebipäeviku luua mõne minutiga. Bloggeri abil on teil võimalus ka ühe konto kaudu mitu blogi luua ja hallata.

Hallake Bloggeriga mitut blogi

Looge ja hallake ühe kontoga mitut Bloggeri veebisaiti

Võrreldes Bloggeriga pole WordPressiga alustamine sugugi nii lihtne. Nagu mainitud, vastutate oma WordPress-toega veebisaidi majutamise eest, nii et peate valima veebi ja registreerima uue domeeninime. Domeeninime registreerimine ja veebimajutajaga registreerumine peaks võtma vaid mõne minuti. Uute domeenide reaalajas käivitamiseks võib mõnikord kuluda siiski mõni tund.

WordPressi installimine

Paljud veebimajutajad, näiteks HostGator, muudavad WordPressi installimise väga lihtsaks

Kui teie veebimajutuskonto on aktiveeritud, peate installima tarkvara WordPress. Mõned veebimajutajad hoolitsevad selle eest teie konto seadistamise eest, kuid isegi kui nad seda enamasti ei tee, saate oma veebimajutaja juhtpaneeli kaudu WordPressi installida vaid mõne hiireklõpsuga..

Kohtuotsus: Blogger võidab siin, sest kõik on teile ühe koha peal, vaid mõne hiireklõpsuga ette nähtud.

3) Veebisaidi seadistamine ja sisu avaldamine

Kui olete oma Bloggeri saidi loonud, on aeg tutvuda oma uue ajaveebiga ja hakata sisu avaldama. Nagu WordPressi puhul, töötate oma veebisaidi armatuurlaua piirkonnas, samal ajal kui külastajad pääsevad teie saidi esiotsale.

Bloggeri juhtpaneel

Bloggeri juhtpaneel

Kui soovite muuta oma ajaveebi pealkirja ja kirjeldust, võite minna armatuurlaua alale Seaded. Siin saate muuta ka oma ajaveebi URL-i või aadressi.

Bloggeri ajaveebi seaded

Bloggeri ajaveebi seaded

Kiireim viis Bloggeriga alustamiseks on jätta kõik seaded vaikeseadetesse ja luua lihtsalt oma esimene ajaveebi postitus. Kui teil on huvi, võite leida sätted, mis hõlmavad, kui palju postitusi oma ajaveebi avalehel kuvatakse, millist keelt kasutada ja millist ajavööndit ja vormingut kuupäevade ja kellaaegade jaoks kasutada. Samuti saate oma blogisse autoreid lisada, sisestades nende e-posti aadressi ja saates neile kutse.

Halda Bloggeri saidi kasutajaid

Hallake, kes ja millises mahus pääseb teie Bloggeri saidile

Nagu WordPress, annab ka Blogger teile võimaluse oma veebisaidil postitusi ja lehti avaldada. Lehed on head igihalja sisu, näiteks teie kontaktteabe või umbes-lehe avaldamiseks, samas kui postitused sobivad ideaalselt ajakohase ja uudistüübilise sisu avaldamiseks..

Halda Bloggeri saidi lehti

Bloggeri lehe haldusala

Alustamiseks peate tõenäoliselt looma umbes lehe, et tutvustada külastajatele oma ajaveebi. Selleks klõpsake külgriba menüüs Pages ja klõpsake lehe loomiseks nuppu New Page.

Bloggeri visuaalne toimetaja

Bloggeri visuaalne postitus ja lehetoimetaja

WordPress ja Blogger kasutavad postituste ja lehtede loomiseks sarnast redigeerijat – saate oma sisu WYSIWYG-redaktori kaudu sisestada ja põhivorminguid juhtnuppude kaudu teostada. Oma sisu välimuse paremaks juhtimiseks võite lülituda HTML-i vaatele nii Bloggeris kui ka WordPressis.

Bloggeri redaktori HTML-vaade

Bloggeri postituse ja lehe redigeerija HTML-vaade

Nii Blogger kui ka WordPress muudavad teie sisu eelvaate enne selle avaldamist hõlpsaks eelvaadet, võimaldades teil näha, kuidas postitused ja lehed külastajatele ilmuvad. Kui olete oma postituse või lehega rahul, saate selle kõigile vaatamiseks Internetis avaldada.

Avaldatud Bloggeri veebisaidi leht

Avaldatud leht Bloggeri veebisaidil

Blogipostitusi saab avaldada samamoodi nagu lehti ja kui olete oma uuele Bloggeri veebisaidile sisu lisanud, saab postitusi ja lehti hallata juhtpaneeli vastava ala kaudu..

Hallake oma Bloggeri sisu

Saate vaadata ja hallata oma Bloggeri saidi sisu.

Bloggeri puhul kuvatakse vaikimisi uued postitused teie veebisaidi avalehel, uusim postitus kuvatakse esimesena.

Bloggeri vaikimisi koduleht

Bloggeri vaikimisi kodulehe konfiguratsioon, kuvades uusimaid postitusi

Kui WordPress on installitud, saate sisse logida oma uuele veebisaidile. Nagu Blogger, on ka WordPressi juhtpaneel kaitseala, millele saavad teie veebisaidi haldamiseks ja sisu loomiseks kasutada ainult teie ja need, kellele olete juurdepääsu andnud.

WordPressi juhtpaneel

WordPressi juhtpaneel

WordPressi postitusi ja lehti saab luua samamoodi nagu Bloggeriga. WordPressi kasutamisel märkate siiski, et peaaegu igal sammul on rohkem sätteid ja valikuid. Näiteks uue postituse loomisel saate sisu esitusviisi valimiseks valida postituse vormingu. Erinevalt Bloggerist, mis lubab ainult postitusi sildistada, annab WordPress teile võimaluse postitusi sildistada ja kategoriseerida, et aidata teie sisu paremini grupeerida ja kirjeldada..

WordPressi sisuredaktor

Postituse loomiseks WordPress Editori kasutamine

Nagu näete, kasutab WordPressi redaktor Bloggeriga sarnast paigutust ja vormingut. Saate oma postituse või lehe mustandi salvestada, seda eelvaatena vaadata ja kui see on valmis, siis avaldage see veebis kättesaadavaks tegemiseks.

Avaldatud WordPressi sisu

Avaldatud WordPressi postitus

Oma WordPressi saidi pealkirja ja sildi muutmine toimub üldiste sätete kaudu samamoodi nagu Bloggeri puhul.

WordPressi üldised seaded

WordPressi veebisaidi üldsätted

Täiendavaid kasutajakontosid saab luua ka teie WordPressi veebisaidile. Erinevalt Bloggerist on WordPressil mitmeid rolle, mis kontrollivad, millisel tasemel kasutajad teie saidile pääsevad. Selle abil on lihtne luua konto, mis võimaldab kasutajal luua ainult uusi postitusi, mitte aga konto, mis võimaldab kasutajal olemasolevat sisu redigeerida ja teie saidi väljanägemist ja funktsioone muuta.

Halda WordPressi kasutajakontosid

WordPress muudab kasutajatele teie saidile erineva juurdepääsu võimaldamise lihtsaks

Kohtuotsus: Sisu avaldamisel oma ajaveebis või veebisaidil on mõlemad valikud sarnased. Bloggeriga avaldamine on aga sirgjoonelisem, samas kui WordPress pakub teile rohkem võimalusi. Mõlemad sobivad hästi koostööprojektide jaoks.

4) kohandamisvalikud

Kohandamisvalikute osas on WordPress Bloggerist miili ees. Lihtsad asjad, näiteks lehe kuvamine oma veebisaidi avalehel, mitte teie uusim ajaveebipostitus, on WordPressi abil otsekohesed ja Bloggeriga üllatavalt kauakestvad.

WordPressi kodulehe seaded

WordPress võimaldab hõlpsalt valida, millist sisu teie veebisaidi esilehel kuvatakse

Kui soovite luua ajaveebi asemel traditsioonilisema veebisaidi, muudavad WordPressi juhtelemendid staatilise avalehe kasutamise ja mujal oma saidil ajaveebi postituste kuvamise palju lihtsamaks.

Bloggeri mallid

Bloggeri kasutajatel on ainult väike mallide valik

Seal, kus WordPress tegelikult enda omaks tuleb, on aga saadaval olevad erinevad teemad ja pistikprogrammid. Bloggeri abil saate valida mõne ametliku malli hulgast, samuti valiku kolmandast osapoolest mallidest, mis muudavad teie veebisaidi välimust. WordPressi abil saab valida tuhandete kujunduste vahel.

TeemaForest

Ainuüksi ThemeForesti turuplatsil on müügil üle 8000 eksklusiivse WordPressi teema

WordPressi teemad on saadaval tasuta ja äritoodetena, mida saate oma veebisaidile üles laadida, et muuta selle välimust. Need teemad hõlmavad peaaegu igat tüüpi veebisaite ja projekte, mis on mõeldavad – alates stiilsetest ajaveebidest ja ettevõtete veebisaitidest kuni veebiportfellide ja poodide poodideni.

WordPressi pluginate kataloog

Praegu on WordPressi funktsionaalseks laiendamiseks üle 47 000 tasuta pistikprogrammi

Teie WordPressi veebisait võib kasutada ka pistikprogramme, mis lisavad teie veebisaidile uusi funktsioone või kohandavad olemasolevat WordPressi funktsionaalsust. Nad saavad teie saidil teha lihtsaid muudatusi, näiteks anda teile rohkem vorminguvõimalusi või teha muljetavaldavaid täiendusi, mis võimaldavad teil tooteid müüa ja oma veebisaidilt makseid koguda..

CodeCanyon

CodeCanyoni turuplatsilt leiate ligi 5000 kommertslikku WordPressi pistikprogrammi

Lisaks tasuta pistikprogrammidele, mis on saadaval WordPressi ametlikus pistikprogrammikataloogis, ja CodeCanyoni turul müügil olevatele pistikprogrammidele (rääkimata mujal saadaval olevatest pistikprogrammidest), saate ka ise luua pistikprogrammi või palgata kellegi, kes selle teie jaoks ehitaks..

Kohtuotsus: Kuna saadaval on lugematu arv teemasid ja pistikprogramme, samuti võimalus kohandada teie veebisaidi toimimist ja väljanägemist, võidab siin WordPress.

5) Omand ja kontroll

Teine oluline kaaluda on see, kellele kuulub teie veebisait ja selle sisu. Ainuke võimalus oma Bloggeri veebisaiti veebis hoida on lubada Google’il seda hostida, siis peate nende nõudeid ja tingimusi siduma. Teie Google’i konto sulgemine pole väljaspool võimalusi ja kui see juhtub, võib see olla teie veebisaidi lõpp.

Kuna teil on oma WordPressi veebisait ja tarkvara on avatud lähtekoodiga, võite seda vabalt kasutada oma soovide kohaselt. Teie veebimajutajal on oma teenusetingimused, mida peate järgima, kuid kui te nende reegleid rikuvad, saate oma WordPressi veebisaidi teisaldada teise veebimajutusettevõtte juurde..

Nii Blogger kui ka WordPress annavad teile võimaluse oma veebisaidil varundada ning olenemata sellest, mille valite, peaksite seda regulaarselt tegema. Samuti on võimalik liikuda mõlemalt platvormilt mujale, kuid peaksite ülemineku ajal kaotama osa vormingust ja sätetest.

Nagu WordPress, ei paista ka Google lähevat kiiresti kuhu tahes. Siiski on Google varem teadaolevalt oma teenuseid sulgenud, isegi sellised populaarsed teenused nagu Google Reader. Seega, isegi kui Google peaks lähitulevikus tegutsema, pole garantii, et Blogger oleks väljasuremise eest kaitstud.

WordPress seevastu on avatud lähtekoodiga tarkvara, millega teoreetiliselt saab töötada igaüks. Keegi tarkvara ei oma, nii et isegi kui praeguse arendajate meeskonna iga liige lõpetaks täna tarkvaraga töötamise, on suure tõenäosusega, et vabatahtlikud vabatahtlikud täidavad nende rollid peaaegu kohe. Kuna WordPressist sõltuvad paljud ettevõtted, oleks palju ettevõtteid valmis tarkvara elus hoidma.

Kohtuotsus: WordPress annab teile suurema kontrolli oma veebisaidi ja selle sisu üle.

6) Tugi ja hooldus

Üks parimaid põhjuseid, miks valida Blogger WordPressi asemel, on see, et teie veebisaiti majutab Google ja teie ajaveebi murdmiseks on väga vähe ära teha. Funktsioonid ja funktsionaalsus võivad olla piiratud, kuid tasu on see, et teenust on lihtne kasutada ja see nõuab teie enda hooldamiseks peaaegu nulli.

WordPressi tugifoorumid

Abi saate WordPressi tugifoorumitest

Võrdluseks on WordPress palju avatum ja seadistatavam. Nagu mainitud, saate installida pistikprogramme väga erinevatest allikatest, redigeerida koodi ise ja kohandada oma veebisaiti mis tahes viisil. Selle vabaduse miinus on see, et asjad võivad valesti minna – ja teha.

Õnneks on teie veebisaidil probleemide ilmnemisel suur WordPressi kogukond ja ökosüsteem. Lisaks ametlikele tasuta kasutajatugede foorumitele on ka palju äritoe teenuseid, mis aitavad teid WordPressi veebisaidi eest tasu eest. Teie veebi võib isegi teile teatavat abi pakkuda.

Bloggeril puuduvad WordPressi tugiteenused. Kui kasutate Bloggerit, pole teil seda tõenäoliselt vaja.

Kohtuotsus: Kuigi teie WordPressi veebisaidil juhtub alati valesti pöördumist, on see kategooria miinuseks, kuna on ebatõenäoline, et vajate oma Bloggeri veebisaidil abi selle vähese hoolduse ja probleemivaba olemuse tõttu.

7) kogukond

Elujõulise WordPressi kogukonna osana korraldatakse kogu maailmas regulaarselt WordCampi üritusi ning paljud WordPressi kohtumised toimuvad ka väiksemas mahus. Seega, kui soovite viia oma veebisaidi järgmisele tasemele, suhelda kogukonnaga ja suhelda teiste kasutajatega, võivad need võrguühenduseta sündmused olla tõeline pluss. Lisaks on WordPressi kohta lugematu arv ajaveebe, mis avaldavad uudiseid, juhendeid, õpetusi ja WordPressi ökosüsteemi uusimate toodete ja arengute ülevaateid.

Kogukonna ja ökosüsteemi osas ei saa Blogger WordPressiga võistelda. Kolmandate osapoolte tooteid ja teenuseid, mille vahel valida, on väga vähe, loetavaid blogisid pole peaaegu üldse ja kirglikule WordPressi kasutajabaasile pole alternatiiviks midagi muud..

Kohtuotsus: Kui kogukond on teie jaoks oluline, olgu see siis võrgus või väljas, on WordPressist raske läbi lüüa.

8) potentsiaal

Nii Blogger kui ka WordPress muudavad tavalise veebisaidi käivitamise lihtsamaks kui kunagi varem. Kui olete juba oma ajaveebi või veebisaidi käivitamast loobunud, pole tegelikult alust mitte alustada.

Mis saab aga pärast seda, kui olete astunud käiku ja käivitanud oma uue veebisaidi? Blogger teeb asja uue ajaveebi alustamisel ja teie esimese postituse avaldamisel äärmiselt lihtsaks. Interneti jaoks on aga suurepärane asi see, et juhtub peaaegu kõike ja tavaliselt juhtub. Teie alandlik ajaveeb võib muutuda tohutult populaarseks või võib teie põhiline veebisait avada uusi võimalusi, mis muudavad teie hobi ettevõtteks.

Ehkki Blogger hõlbustab veebisaidi käivitamist ja haldamist, ei paku see lihtsalt WordPressiga sama kasvupotentsiaali. WordPressi installiprotsessis on veel mõned sammud ja WordPressi veebisaidi veebis hoidmiseks peate maksma paar dollarit kuus.

Veebisaidi potentsiaalist rääkides ei saa WordPressi siiski päriselt võita. Nagu oleme juba kajastanud, kui soovite veebis tooteid müüa, tellimusi vastu võtta või oma veebisaiti peaaegu igal otstarbel kasutada, on WordPress ja selle pistikprogrammide kogu valmis ja võimelised.

Pisut suurema pingutuse nimel ei piira WordPress teie veebipõhiseid püüdlusi ei praegu ega tulevikus, samas kui Bloggeri puhul on tõepoolest tegemist sellega, mida näete. Pistikprogrammidega ei saa lisada uusi funktsioone ja puudub aluskoodile juurdepääs. Uusi võimalusi ei lisata regulaarselt, nagu WordPressis.

Kohtuotsus: kui te ei soovi oma veebisaidi platvormi piirata ega piirata (kas praegu või tulevikus), võidab WordPress. See pakub teie veebisaidi suurimat kasvupotentsiaali.

WordPress vs Blogger: millise peaksite valima?

Nii WordPressil kui ka Bloggeril on oma plussid ja miinused ning teie otsustada, milline neist on teie projekti jaoks parim. Enne otsuse tegemist on oluline esitada endale mõned küsimused, et oma vajadusi mõista.

Kõige olulisem küsimus on: mis on teie veebisaidi eesmärk?

Kui soovite lihtsalt toimivat põhiblogi ega muretse stiilse või moodsa kujunduse pärast, võib Blogger olla parim valik. Samuti pole Bloggeril arvestatavat hinnasilti.

Kui teil on aga blogi jaoks suuri plaane, on WordPress parem variant. Saadaolevad lugematud pistikprogrammid võimaldavad teil lisada olulisi funktsioone, mida teie sait peab kasvama ja konkurentsist silma paistma, ning lai valik kvaliteetseid WordPressi teemasid pakub teile lihtsat viisi, kuidas tagada oma veebisaidi õige ilme ja funktsioon. . Need punktid kehtivad ka siis, kui teie ajaveebi või veebisaiti kasutatakse ärilistel eesmärkidel.

Mõned muud mõtisklevad küsimused hõlmavad järgmist: Kas olete valmis investeerima raha domeeninime, veebimajutusse ja võib-olla pistikprogrammidesse ja teemadesse? Kas olete nõus võtma aega keerukama lahenduse kasutamiseks õppimiseks? Kas olete valmis lahendama kõik probleemid, kui need tekivad? Kui saate nendele küsimustele vastata jaatavalt, võiks WordPress teile sobida. Muidu võib kõige parem olla Bloggeri probleemivaba lähenemine.

Lõplikud mõtted

Nüüd peaksite olema valmis tegema otsuse WordPressi ja Bloggeri vahel. Muidugi on ka mitmeid muid võimalusi, mida tuleks kaaluda, kuid vähemalt Bloggeri vs WordPressi osas peaks teil olema üsna hea idee, mis sobib teie projektiga.

Lühidalt, kui otsite lihtsalt lihtsamat viisi ajaveebi loomiseks ja oma mõtete jagamiseks kogu maailmale, siis Blogger võiks olla see, mida otsite. Kui olete nõus vähe aega ja raha investeerima, lubab WordPress oma ajaveebi või veebisaidiga teha palju rohkem, kui saaksite Bloggeriga kunagi varem teha.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map