WPForms vs Gravity Forms – Který je nejlepší plugin pro WordPress Forms? (2020)

Nabídky WordPress


Pokud hledáte plugin pro tvorbu formulářů WordPress, Gravity Forms a WPForms jsou populární, výkonné a snadno použitelné pluginy a jsou dvě z nejlepších dostupných možností.

Ale který z nich byste si měli vybrat? Na tuto otázku vám pomůžeme odpovědět níže.

Místo toho, abyste nechali procházet weby Gravity Forms a WPForms a pokusit se získat představu o tom, který plugin je pro vás nejlepší, toto srovnání vysvětlí hlavní funkce každého z nich a upozorní na jejich hlavní rozdíly, čímž vám ušetří čas a úsilí, když je přijde k rozhodnutí. Pokryjeme také uživatelské prostředí každého pluginu, takže můžete najít nástroj, který nejlépe odpovídá vašemu způsobu práce.

Bez ohledu na typ online formuláře, který chcete přidat na svůj web, by vám měl pomoci WPForms nebo Gravity Forms pomoci s jeho vytvořením a na konci tohoto srovnání budete vědět, který plugin si vybrat.

Začněme…

Možnosti cen WPForms vs Gravity Forms

Cena je často důležitým hlediskem při výběru pluginu, takže předtím, než se dostaneme k hlavním funkcím a uživatelským zážitkům Gravity Forms a WPForms, zde je rychlý přehled možností stanovení cen pro oba nástroje:

Informace o cenách gravitačních formulářů

Gravity Forms WordPress Form Plugin

 • Základní licence: 59 USD za použití na jednom webu a přístup k základním doplňkům.
 • Licence Pro: 159 $ za použití na třech webech a přístup k doplňkům Basic a Pro.
 • Licence Elite: 259 USD za použití na neomezených webech a přístup k doplňkům Basic, Pro a Elite.

V tomto srovnání se budeme přesně zabývat funkcemi, ke kterým získáte později přístup. Avšak kromě doplňků, které jsou zahrnuty, a počtu stránek, na které se vaše licence vztahuje, je dalším rozdílem mezi možnostmi nákupu Gravity Forms to, že licence Elite zahrnuje podporu WordPress Multisite a přístup k prioritnímu podpůrnému kanálu, zatímco dvě nižší úrovně ne.

S každou licencí získáte přístup k aktualizacím a podpoře pluginů na jeden rok a pro udržení přístupu k této licenci budete muset každý rok obnovovat licenci. Neexistuje žádná sleva na obnovení licence, proto očekávejte, že budete platit plnou cenu každý rok. Existuje však 30denní zásada vrácení peněz, takže můžete vyzkoušet gravitační formuláře bez rizika.

Informace o cenách WPForms

Doplněk formuláře WPForms WordPress

 • Základní licence: 79 USD za použití na jednom webu a základní sadu funkcí.
 • Licence Plus: 199 $ za použití na třech webech a sady funkcí Basic a Plus.
 • Licence Pro: 399 USD pro použití na 20 webech a sadách funkcí Basic, Plus a Pro.
 • Licence Elite: 599 $ za použití na neomezených webech a sadách funkcí Basic, Plus a Pro.

Stejně jako Gravity Forms je podpora WordPress Multisite a přístup k kanálu podpory Premium vyhrazena pro nejvyšší úroveň licence WPForms Elite. Stejně jako u Gravity Forms budete muset každý rok obnovit svou licenci, abyste si zachovali přístup k aktualizacím pluginů a podpoře. I když je možné získat plnou náhradu až po 14 dnech (ve srovnání s 30denním obdobím gravitace), stále to znamená, že můžete vyzkoušet WPForms bez rizika.

Na papíře je Gravity Forms nejméně nákladnou variantou těchto dvou možností. Je však třeba zvážit více než jen cenu. Funkce, snadnost použití a dokumentace jsou důležité faktory, které je třeba vzít v úvahu. Takže se ještě nerozhodněte. Místo toho si přečtěte a zjistěte, který plugin je nejlepší volbou pro váš web.

Je třeba zdůraznit, že ve skutečnosti je k dispozici bezplatná verze WPForms. Přestože však poskytuje dostatek funkcí pro přidání základních formulářů na váš web WordPress, pokud čtete porovnání WPForms vs Gravity Forms, pravděpodobně hledáte silnější nástroj. S ohledem na to se toto porovnání pluginů zaměří na prémiové verze WPForms a Gravity Forms.

Srovnání gravitačních formulářů a WPForms

Díky velkému množství funkcí jsou Gravity Forms a WPForms dvě z nejlepších možností přidání široké škály formulářů na webové stránky WordPress..

Například některé z formulářů, které můžete pomocí těchto pluginů vytvořit, zahrnují formuláře „objednávka“, „průzkum a dotazování“, formuláře „zpětná vazba a návrh“, „žádost o nabídku“ formuláře, „formuláře RSVP“, „darovací“ formuláře a formuláře pro přihlášení k odběru novinek – abychom jmenovali jen některé z nich.

Šablona průzkumu WPForms

Vytvoření online průzkumu je pro tyto pluginy formulářů WordPress pouze jedním využitím.

Pomocí těchto formulářů můžete také návštěvníkům vašeho webu WordPress registrovat a vytvořit uživatelský účet a také odeslat obsah, který lze publikovat na vašem blogu.

Příklad formuláře pro odeslání příspěvku

Gravity Forms i WPForms usnadňují přijímání obsahu webových stránek prostřednictvím front-end formuláře.

Nyní, když víte, k čemu lze tyto pluginy použít, prozkoumáme přesně, ke kterým funkcím získáte přístup, takže si můžete vybrat správné řešení pro svůj web.

Typy polí formuláře

Gravity Forms i WPForms zahrnují všechna pole, která by většina lidí očekávala v zásuvném modulu pro prémiové formuláře, včetně textových polí s jedním řádkem a odstavcem, jakož i rozbalovací nabídka, výběrová políčka, zaškrtávací políčka a přepínače. Pokud tedy chcete pro svůj web WordPress vytvořit základní formuláře, oba tyto nástroje jsou více než na daném úkolu.

Porovnání polí WPForms vs Gravity Forms Fields

Porovnání standardních polí WPForms a Gravity Forms vedle sebe.

Co však odděluje WPForms a Gravity Forms od mnoha dalších možností v této kategorii, jsou další pole, ke kterým mají uživatelé přístup. Například některá pokročilejší pole dostupná uživatelům těchto pluginů zahrnují:

 • Pole e-mail a web (oba pluginy).
 • Pole času a data (oba pluginy).
 • Nahrávání souborů (oba pluginy).
 • Cenová pole se schopností vypočítat součty (oba pluginy).
 • Pole pro odeslání obsahu včetně názvu příspěvku, kategorií a doporučeného obrázku (oba pluginy).
 • Integrace ochrany proti spamu Captcha (oba pluginy) a vlastní tvorba captcha (WPForms).
 • Hodnocení, včetně hvězdiček, čísla a dalších typů (WPForms).

Příklad pole WPForms Rating

Na rozdíl od Gravity Forms zahrnuje WPForms pole pro hodnocení zpětné vazby od vašich uživatelů.

Celkově jsou oba moduly plug-in dobře zásobeny poli formulářů – ačkoli WPForms obsahuje některé, které v Gravity Forms nenajdete, například pole hodnocení. Pokud tedy chcete získat zpětnou vazbu od svých návštěvníků, může být WPForms lepší volbou.

Šablony formulářů

Přestože aplikace Gravity Forms neposkytuje uživatelům žádné šablony formulářů, WPForms obsahuje dobrý výběr předdefinovaných formulářů, abyste mohli začít. Ve skutečnosti všichni držitelé licence WPForms získají přístup k šesti upravitelným předdefinovaným šablonám formulářů, včetně jednoduchého kontaktního formuláře, formuláře „žádost o nabídku“ a formuláře „fakturace“ nebo „objednávka“..

Standardní šablony WPForms

Všechny licence WPForms obsahují šest předem připravených šablon formulářů.

Uživatelé s dvěma nejvyššími oprávněními Pro nebo Elite WPForms však získají přístup k doplňkové sadě šablon formulářů, která v době psaní obsahuje 100 předem připravených formulářů, se kterými lze pracovat.

Doplněk šablon pro WPForms

Držitelé licencí WPForms Pro a Elite získají přístup k dalším 100 upravitelným šablonám formulářů.

Vzhledem k tomu, že všechny šablony lze upravovat, jakmile si vyberete jednu pro svůj formulář, lze ji přizpůsobit pomocí rozhraní Builder pro přetažení WPForms. Pokud plánujete vytvořit pro své webové stránky WordPress celou řadu různých forem, pravděpodobně vám přístup k velké knihovně šablon poskytovaných WPForms ušetří čas a úsilí..

Správa formulářů

Vzhledem k tomu, že mohou nastat problémy, které povedou k tomu, že položky formuláře nebudou doručeny, je skvělé vidět, že WPForms i Gravity Forms uloží položky formuláře do databáze webových stránek WordPress (a také je pošlou e-mailem všem zadaným příjemcům).

Zobrazit položky formuláře

Gravity Forms i WPForms usnadňují přístup k položkám formuláře na ovládacím panelu WordPress.

Z tohoto důvodu můžete snadno zkontrolovat, co bylo odesláno prostřednictvím vašich formulářů, prostřednictvím ovládacího panelu WordPress. Přístup k položkám prostřednictvím ovládacího panelu WordPress je také užitečný, pokud existuje více uživatelů, kteří potřebují přístup k těmto datům.

Správa formulářů ve WPForms

WPForms používá ikony, které vám umožní okamžitě přidat do položky hvězdičku a zjistit, které z nich již byly přečteny.

Oba pluginy vám umožňují zvolit, které sloupce se zobrazí na vstupní obrazovce. Gravity Forms vám však nabízí větší výběr sloupců, ze kterých si můžete vybrat.

Exportovat možnosti sloupců

Gravity Forms vám umožní zvolit, která pole formuláře se mají zobrazit při prohlížení položek.

U WPForms a Gravity Forms je export položek formuláře ve formátu CSV pro použití v aplikacích, jako jsou Google Sheets a Excel, velmi snadný. Pomocí gravitačních formulářů můžete exportovat položky formuláře mezi dvěma daty, vybrat pole, která mají být zahrnuta do exportu, a pomocí podmíněné logiky filtrovat položky podle vašich požadavků.

Export položek formuláře do gravitačních formulářů

Gravitační formuláře umožňují filtrovat položky formuláře a exportovat pouze ty, které chcete.

Funkce exportu položek formuláře WPForms je o něco méně sofistikovaná a kliknutím na tlačítko Stáhnout export (CSV) exportujete všechny položky pro vybraný formulář ve formátu CSV – bez možnosti filtrování položek.

Příklad zadání formuláře exportu do CSV

Na rozdíl od Gravity Forms vám WPForms nedává žádnou kontrolu nad tím, která pole a položky se exportují.

K filtrování položek však můžete použít Excel, Tabulky Google nebo jinou kompatibilní aplikaci. Za zmínku také stojí, že ve srovnání s WPForms je pro každý záznam v Gravity Forms poskytováno více dat, jako je IP adresa uživatele a agent (prohlížeč).

Zatímco oba pluginy nabízejí dobré funkce pro správu zadávání formulářů, pokud chcete dotazovat svá data v tabulkovém procesoru a potřebujete přístup k široké škále dat, jako je IP adresa uživatele, Gravity Forms by měla splňovat vaše požadavky.

Opuštění formuláře a částečné zápisy

Pokud se chcete vyhnout ztrátě potenciálních zákazníků, chybějícím objednávkám nebo předávání jiných typů dat, která shromažďujete, mají formuláře WPForms a Gravity užitečné funkce, které vám mohou pomoci obnovit opuštěné formuláře a částečné záznamy. Každý plugin má však jiný přístup k jednání s uživateli, kteří komunikují s vašimi formuláři, ale z jakéhokoli důvodu nenarazili na tlačítko Odeslat.

Pokud jde o záchranu opuštěných položek formuláře ve WPForms, plugin má možnost automaticky uložit položku formuláře, pokud uživatel přesune kurzor myši mimo zobrazovací výřez nebo pokud klikne na odkaz. Protože obě tyto akce mohou signalizovat, že uživatel se chystá opustit vaši stránku nebo web, WPForms okamžitě uloží zápis do formuláře, i když je neúplný.

U gravitačních forem je přístup o něco méně působivý. Místo toho, aby uživatel zjistil, kdy se uživatel chystá opustit stránku formuláře, Gravity Forms uloží částečný záznam, pokud se uživatel pokusí odeslat záznam bez vyplnění všech požadovaných polí. Gravity Forms také uloží neúplné vícestránkové formuláře, jakmile uživatel přesáhne první stránku formuláře. Další možností je použití rozhraní WordPress Heartbeat API k uložení obsahu formuláře v pravidelných intervalech, i když to není tak jednoduché jako ostatní možnosti.

Výhodou uložení částečně vyplněného formuláře je to, že pokud uživatel do formuláře zadal svou e-mailovou adresu před jeho opuštěním, budete mít možnost se s nimi spojit. Navíc kombinací funkce opuštěného formuláře s vlastními oznámeními můžete vytvořit e-mailovou zprávu, která se uživatelům okamžitě odešle, když opustí formulář. Tato zpráva může obsahovat oznámení, že neodeslali formulář, nebo připomenutí, aby se vrátili a dokončili zadání později..

Ve většině případů budete potřebovat e-mailovou adresu uživatele, abyste tuto funkci Gravity Forms a WPForms co nejlépe využili, proto si ji vyžádejte na začátku formuláře..

Protože se jedná o velmi užitečné funkce pro každého, kdo myslí sbírání potenciálních zákazníků nebo přijímání prodejů prostřednictvím svých webových stránek, nemělo by být příliš překvapivé, když zjistíte, že funkce opuštění formuláře WPForms a odpovídající doplněk dílčí položky Gravity Forms jsou k dispozici pouze uživatelům, kteří si zakoupili dražší licence Pro nebo Elite pro WPForms nebo licenci Elite pro Gravity Forms.

Další funkce gravitačních formulářů a WPForms

Jak můžete vidět z výše uvedených informací, Gravity Forms i WPForms jsou opravdu velmi bohaté na funkce. Zatímco výše uvedené funkce by měly být zajímavé pro většinu lidí, kteří hledají plugin pro dobré formuláře, existuje také spousta mírně více specializovaných funkcí, které jsou užitečné, ale nikoli požadavek pro každého.

Zde je rychlý přehled některých z těchto funkcí:

 • Schopnost používat podmíněnou logiku pro kontrolu viditelnosti pole (oba pluginy).
 • Podpora vytváření vícestránkových formulářů (oba pluginy).
 • Omezení dostupnosti formulářů a plánování (oba pluginy).
 • Schopnost importovat data formuláře z jiných pluginů (oba pluginy).
 • Odesílání příspěvků a stránek WordPress prostřednictvím formulářů (oba pluginy).
 • Vytvářejte průzkumy a ankety (oba pluginy).
 • Formáty registrace a přihlášení uživatelů WordPress (oba pluginy).
 • Detekce geolokace (WPForms).
 • Podpora Gutenberg (oba pluginy).
 • Pole podpisu (oba pluginy).
 • Offline formuláře (WPForms).
 • Uzamykání formulářů (WPForms).
 • Podpora GDPR (oba pluginy).
 • Možnosti výběru plateb (oba pluginy).

S tolika dostupnými funkcemi je obtížné deklarovat jeden plugin jako nejlepší. Skutečně záleží na tom, jaký typ formulářů chcete vytvořit. Pro další komplikace je k dispozici velká knihovna bezplatných a prémiových doplňků třetích stran pro aplikace Gravity Forms, které mohou do tohoto pluginu přidat ještě více funkcí.

Uživatelská zkušenost WPForms vs Gravity Forms

Doufejme, že rozdělení hlavních rysů WPForms a Gravity Forms vám poskytlo představu o tom, co tyto nástroje dokáží udělat a který z nich by mohl být pro váš projekt vhodný. Než se však rozhodnete, prozkoumejme uživatelské zážitky obou pluginů a uvidíme, jak některé z těchto funkcí fungují v praxi, počínaje Gravity Forms.

Gravity Forms User Experience

Po instalaci a aktivaci gravitačních formulářů je k dispozici užitečná uvítací obrazovka, která vás provede posledními fázemi aktivace pluginu. Jakmile jsou tyto úkoly odškrtnuty, je čas vytvořit svůj první formulář.

Úvodní obrazovka Gravity Forms

Stejně jako WPForms, Gravity Forms má uvítací obrazovku, která vám pomůže povolit plugin.

Vytvoření online formuláře s gravitačními formuláři

Na rozdíl od některých jiných pluginů WordPress, jako je Kontaktní formulář 7, Gravity Forms nepřicházejí s žádnými předdefinovanými formuláři (ani WPForms). Na rozdíl od WPForms také neexistují žádné šablony formulářů, takže je na vás, abyste si sami vytvořili svůj první formulář. Naštěstí rozhraní Gravity Forms usnadňuje začátek.

Uživatelské rozhraní gravitačních formulářů

Tvůrce gravitačních formulářů obsahuje užitečné pokyny zobrazené na rozhraní.

U gravitačních formulářů jsou všechna dostupná pole zobrazena napravo od rozhraní a jejich přidání do formuláře je stejně snadné jako kliknutí na ně.

Přidání polí do formuláře

Jednoduše klikněte na pole a přidejte jej do formuláře v nástroji Gravity Forms Builder.

Přizpůsobení vzhledu formuláře

Jakmile do formuláře přidáte několik polí, můžete je v případě potřeby přesunout a přetáhnout na místo. Kliknutím na ikonu rozevírací nabídky můžete také přizpůsobit vzhled a fungování každého pole. Různé typy polí mají různá nastavení, ale obecně si můžete přizpůsobit označení pole, definovat, zda je pole povinné nebo ne, a nastavit výchozí hodnotu.

Nastavení pole gravitačních formulářů

Každé pole formuláře lze nezávisle nakonfigurovat pomocí gravitačních formulářů.

V závislosti na typu pole, na kterém pracujete, můžete snadno přidat potvrzovací pole, abyste se ujistili, že návštěvníci správně zadali svůj e-mail, nebo můžete nastavit maximální velikost souboru a vyloučit určité typy souborů pro pole pro odesílání. V nastavení pole můžete také přistupovat k podmíněné logické funkci Gravity Forms a pomocí této možnosti například řídit viditelnost pole na základě hodnoty jiného pole..

Podmíněná logika v gravitačních formulářích

Pokročilé funkce, jako je podmíněná logika, jsou snadno dostupné prostřednictvím rozhraní Gravity Forms.

Náhled vašeho formuláře

Na rozdíl od WPForms vám nástroj Gravity Forms nedává živý náhled formuláře, když na něm pracujete. Pokud tedy chcete vidět, jak to vypadá, musíte kliknout na tlačítko náhledu a zobrazit formulář na nové kartě prohlížeče.

Náhled formuláře v gravitačních formulářích

U aplikace Gravity Forms musíte zobrazit náhled své práce na nové kartě prohlížeče.

Náhled formuláře Gravity Forms bohužel neaplikuje formátování vašeho motivu, takže pro pravdivou reprezentaci toho, jak bude váš formulář vypadat pro vaše návštěvníky, musíte jej vložit do příspěvku nebo stránky WordPress a poté jej zobrazit . Pokud však používáte dobře zakódované téma, nemělo by být překvapení, když se váš formulář objeví.

Aktuální náhled gravitačního formuláře

Chcete-li získat skutečnou představu o tom, jak bude vypadat, budete muset přidat svůj formulář na příspěvek nebo stránku.

Stejně jako standardní režim náhledu – zobrazený na obrázku výše – můžete také přepínat zobrazení mřížky, abyste viděli, jak jsou vaše pole uspořádána. K dispozici je také možnost zobrazit strukturu formuláře, což může také pomoci s jakoukoli prací na přizpůsobení, kterou provádíte.

Náhled mřížky a struktury

Gravity Forms vám dává možnost zobrazit mřížku a ukázat strukturu vašeho formuláře, která vám pomůže s prací na přizpůsobení.

Až budete s poli a jejich pořadí spokojeni, můžete svou práci před přechodem do nastavení formuláře uložit.

Konfigurace nastavení formuláře

Prostřednictvím panelu nastavení můžete konfigurovat různé vlastnosti formuláře, včetně změny textu tlačítka formuláře, rozhodnutí, zda zobrazit tlačítko uložit a pokračovat nebo ne, a povolení anti-spamové honeypot alternativy k poli reCAPTCHA.

Nastavení pro váš formulář

Rozšířené možnosti gravitačních formulářů a nastavení pro jednotlivé formuláře.

Definování potvrzení o odeslání formuláře

Můžete také nakonfigurovat, co se stane poté, co uživatel odešle zadání formuláře, s možností zobrazení vlastní zprávy, zobrazení stránky z vašeho webu nebo přesměrování uživatele na vybranou adresu URL. Při vytváření potvrzovací zprávy můžete pomocí funkce sloučit značky vložit do textu hodnoty pole, například jméno uživatele..

Nastavení potvrzení formuláře

Gravity Forms má tři různé možnosti pro potvrzení podání přihlášek.

Nastavení oznámení formulářů

Gravitační formuláře vám také umožňují vytvářet více oznámení, která se spouštějí při odeslání položky formuláře. Ve výchozím nastavení je administrátorovi webu WordPress zaslána kopie záznamu formuláře e-mailem. Je však možné vytvořit další oznámení, která odesílají e-maily ostatním, včetně uživatele, který odeslal formulář, nebo člena vašeho týmu. Pomocí funkce směrování můžete dokonce poslat e-mailové oznámení na základě obsahu položky formuláře.

Nastavení oznámení o zadání formuláře

Směrování oznámení umožňuje spustit určité oznámení, pokud položka formuláře obsahuje konkrétní hodnotu.

Jak již bylo uvedeno výše v tomto srovnání, můžete si na ovládacím panelu WordPress zobrazit položky Gravity Forms.

Pokud vámi vybraná licence zahrnuje přístup k libovolným doplňkům Gravity Forms, můžete je povolit prostřednictvím příslušné stránky na hlavním panelu WordPress..

Instalace doplňků Gravity Forms

Pro větší pohodlí lze nainstalovat a aktivovat doplňky Gravity Forms pomocí ovládacího panelu pluginu.

Publikování formuláře

Publikování formuláře vytvořeného pomocí Gravity Forms na vašem webu nemůže být snazší. Jednoduše vytvořte nový příspěvek nebo stránku nebo otevřete existující příspěvek pro úpravy. Poté klikněte na tlačítko Přidat formulář v editoru WordPress, než vyberete formulář, který chcete vložit.

Vložení formuláře

Gravity Forms i WPForms přidávají užitečné tlačítko do editoru WordPress.

Krátký kód bude poté vložen do obsahu, který bude nahrazen odpovídajícím formulářem, když se příspěvek nebo stránka zobrazí nebo zveřejní na vašem webu. Díky tomu, jak krátké kódy fungují, budou vaše změny vašich formulářů okamžitě zobrazeny vašim návštěvníkům – aniž byste museli aktualizovat žádné příspěvky nebo stránky. K dispozici je také widget Gravity Forms, který umožňuje zobrazit formuláře na postranním panelu nebo v jiných oblastech připravených pro widget.

Gravity Forms Sidebar Widget

Widget Gravity Forms umožňuje zobrazit formuláře na postranním panelu a dalších kompatibilních oblastech vašeho motivu.

Jak vidíte, uživatelské rozhraní Gravity Forms se hladce integruje do řídicího panelu WordPress a působí jako hlavní část vašeho webu. Krok za krokem pro vytvoření formuláře a jeho konfiguraci je velmi snadné s Gravity Forms, takže je to plugin, který by měl být každý schopen snadno používat.

Uživatelská zkušenost WPForms

Jakmile bude na vašem webu spuštěna služba WPForms, budete do pluginu přivítáni volitelným videem, které vás provede procesem vytváření online formuláře. Pokud jste novým uživatelem WordPress nebo tohoto typu pluginu, měl by to být užitečný zdroj, který vám pomůže začít.

Uvítací obrazovka WPForms Plugin

Výukový program vložený do uvítací stránky WPForms poskytuje lepší úvod do pluginu než přístup Gravity Forms.

Ať už se rozhodnete video sledovat nebo ne, dalším krokem v přidání online formuláře na web WordPress je kliknutí na tlačítko Přidat nový. Jak již bylo zmíněno, ani Gravity Forms, ani WPForms nejsou dodávány s žádnými předdefinovanými formuláři. Na rozdíl od Gravity Forms však WPForms obsahuje výběr šablon pro urychlení procesu vytváření formulářů.

Jak již bylo uvedeno dříve, stejně jako šest šablon formulářů, které jsou dodávány se všemi licencemi WPForms, mezi první dvě licence Pro a Elite patří také doplněk s dalšími 100 šablonami formulářů.

Vytvoření formuláře

Jakmile stisknete tlačítko Přidat nový, nahradí se v okně prohlížeče řídicí panel WordPress uživatelským rozhraním WPForms..

Uživatelské rozhraní WPForms Plugin

Spíše než integrace s dashboardem WordPress má WPForms vlastní uživatelské uživatelské rozhraní.

Bezpečnější možností je přistupovat k gravitačním formám a integrovat rozhraní pluginu do řídicího panelu WordPress. Přestože však vytvoření vlastního rozhraní pluginu může selhat, je-li implementováno špatně, u WPForms tomu tak není..

Místo toho je rozhraní pro tvorbu formulářů dobře provedeno a prostor navíc poskytovaný odstraněním omezení z dashboardu WordPress pomáhá výrazně zlepšit uživatelský dojem.

Tvůrce formulářů WPForms

Na rozdíl od gravitačních formulářů vám tvůrce WPForms dává docela dobrou představu o tom, jak bude vypadat váš formulář, když bude zveřejněn na vašem webu..

Jakmile vyberete šablonu nebo se rozhodnete začít s prázdným plátnem, můžete do formuláře přidat pole nebo upravit stávající pole. Přidání polí do formuláře je snadné. Jednoduše klikněte na pole a vložte jej do formuláře, nebo jej přetáhněte na místo. Po kliknutí na pole, které jste do formuláře přidali, se jeho nastavení automaticky zobrazí na bočním panelu.

Nastavení možností pole WPForms

Možnosti pro každé pole se zobrazí, jakmile kliknete na pole formuláře.

Protože je ve Tvůrci formulářů WPForms zobrazena dobrá reprezentace vašeho formuláře, na rozdíl od formulářů Gravity Forms není nutné zobrazit náhled formuláře na nové kartě prohlížeče, abyste viděli, jak bude vypadat při publikování.

Nastavení oznámení formulářů

Pokud přejdete na panel nastavení formuláře, můžete nastavit oznámení formuláře, abyste určili, kdo bude odeslán e-mail po odeslání položky formuláře. Stejně jako Gravity Forms můžete s WPForms vytvořit tolik vlastních oznámení, kolik potřebujete, včetně odeslání e-mailového upozornění vlastníkovi webu a návštěvníkovi, který vyplnil formulář.

Nastavení oznámení formuláře

Stejně jako Gravity Forms, i WPForms vám poskytuje spoustu kontroly nad tím, jak fungují oznámení formulářů.

Díky použití inteligentních značek můžete snadno použít data ze formuláře k naplnění určitých polí, jako je e-mailová adresa příjemce nebo jméno uživatele. Můžete použít podmíněnou logiku k vytvoření ještě propracovanějších oznámení, včetně odeslání oznámení na určitou e-mailovou adresu na základě obsahu formuláře.

Definování potvrzení o odeslání formuláře

WPForms vám poskytuje stejné možnosti pro potvrzení odeslání formuláře jako Gravity Forms, včetně vlastní zprávy, zobrazení stránky na vašem webu nebo odeslání uživatele na konkrétní URL.

Možnosti potvrzení WPForms

WPForms usnadňuje vytváření vlastních potvrzovacích zpráv nebo akcí pro vaše formuláře.

Stejně jako u gravitačních formulářů můžete také vytvořit více možností potvrzení a poté pomocí podmíněné logiky určit, která z nich se používá. WPForms vám však nedává možnost přizpůsobit potvrzovací zprávu pomocí slučovacích nebo inteligentních značek, jak to můžete u Gravity Forms.

Povolení opuštění formuláře

Pokud máte licence Pro nebo Elite pro WPForms, máte také možnost povolit funkci opuštění formuláře a uložit částečné položky formuláře, které uživatel neodeslal..

Nastavení opuštěných záznamů

WPForms usnadňuje ukládání dílčích položek, když uživatel opustí formulář před odesláním dat.

Jak již bylo uvedeno dříve, WPForms je účinnější než Gravity Forms při zachycování dílčích položek, díky jeho schopnosti detekovat, kdy se uživatel chystá opustit vaši stránku.

Použití funkcí uzamčení formuláře

Majitelé webových stránek s licencí Pro nebo Elite WPForms mohou také využívat funkce uzamykání formulářů. Pokud je tento doplněk povolen, lze k nastavení vztahujícím se k omezení přístupu k formulářům přistupovat z rozhraní rozhraní pro tvorbu formulářů..

Funkce WPForms Form Locker

Funkce uzamčení formuláře umožňují omezit přístup k formuláři pomocí čtyř různých metod.

Konfigurace funkcí uzamykání formulářů je snadná a každá metoda umožňuje zobrazit vlastní zprávu, která uživatele upozorní na stav formuláře.

Publikování formuláře

Až budete připraveni publikovat svůj formulář, kliknutím na tlačítko Vložit získáte přístup ke zkrácenému kódu, který lze vložit do vašich příspěvků a stránek WordPress a formulář zobrazit. Alternativně můžete použít tlačítko Přidat formulář, který doplněk přidá do editoru WordPress a vložit do formuláře jakýkoli z vašich formulářů..

Tlačítko Vložit formulář

Jako Gravity Forms, WPForms přidává užitečné tlačítko do editoru WordPress pro vkládání formulářů do příspěvků a stránek.

Po publikování příspěvku nebo stránky je pak zkratka nahrazena odpovídajícím formulářem.

WPForms Náhled formuláře

Online formuláře vytvořené pomocí WPForms by měly převzít vlastnosti formátování a zobrazení vašeho motivu WordPress.

Stejně jako Gravity Forms, WPForms také poskytuje widget pro zobrazení formulářů v postranním panelu a dalších oblastech vašeho webu.

Widget postranního panelu WPForms

V závislosti na oblastech widgetu vašeho motivu můžete také automaticky zobrazovat formuláře po příspěvcích na blogu.

Můžete také nastavit jakoukoli marketingovou nebo platební integraci prostřednictvím rozhraní pro tvorbu formulářů WPForms, včetně spojení s vaší e-mailovou marketingovou službou nebo online platebním procesorem..

Gravity Forms vs WPForms – přehled zkušeností uživatelů

Z těchto dvou pluginů má WPForms ještě působivější uživatelský dojem. Díky vlastnímu rozhraní, které vyplňuje celé okno prohlížeče, je vytváření a konfigurace formulářů pomocí WPForms velmi jednoduché.

To však neznamená, že použití gravitačních forem je obtížné. Ve skutečnosti držet se způsobu, jak dělat věci ve WordPressu – namísto použití vlastního rozhraní – způsobuje, že se Gravity Forms cítí spíše jako hlavní součást vašeho webu, ve srovnání s WPForms. Navíc, stejně jako u WPForms, stále získáte přístup k rozhraní drag-and-drop pro vytváření formulářů.

Hlavní rozdíl mezi rozhraními těchto dvou pluginů je v tom, že WPForms vám během práce dává živý náhled vašeho formuláře na stejné obrazovce, zatímco u Gravity Forms musíte stisknutím tlačítka zobrazit náhled formuláře na nové kartě prohlížeče . I když vám to může ušetřit trochu času, není to jistič, protože formuláře z obou pluginů jsou pěkně prezentovány. Ať už si vyberete jakýkoli plugin, neměli byste mít potíže s vytvářením typů formulářů, které chcete pomocí Gravity Forms nebo WPForms.

Závěrečné myšlenky

Který plugin je tedy nejlepší? Gravitační formuláře nebo WPForms? Bohužel není možné vyhlásit absolutního vítěze.

Oba pluginy jsou vysoce kvalitní nástroje, které můžete použít k vytvoření téměř jakéhokoli typu formuláře pro váš web WordPress a ke sběru široké škály dat od vašich uživatelů..

Přestože WPForms má působivější uživatelské rozhraní, použití Gravity Forms rozhodně není obtížné.

Pokud peníze nejsou objektem a chcete získat přístup k nejširší škále funkcí, včetně velkého výběru šablon formulářů, pak je pravděpodobně nejlepší volba WPForms. Skutečně však záleží na tom, který plugin má funkce, které potřebujete, a zároveň bere v úvahu výběr doplňků třetích stran dostupných pro Gravity Forms..

Jakmile zjistíte, který plugin má přesné funkce, které potřebujete, nebudete zklamáni ani jednou z možností. Pokud však ještě nemáte žádné konkrétní požadavky a chcete pouze nejlepší plugin ve formátu WordPress, WPForms je skvělý všestranný nástroj, který by měl do budoucna vyhovět vašim potřebám..

Používáte / používáte buď gravitační formuláře, nebo WPForms? Myšlenky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map