WP Migrate DB Pro Review: Přeneste svou databázi WordPress snadno

Nabídky WordPress


WP Migrate DB Pro je prémiový plugin pro WordPress, který vám umožní zkopírovat databázi WordPress, kterou miloval Chris Coyier (mistr a velitel všech věcí CSS-Tricks a Pippin Williamson (jeden z předních vývojářů pluginů pro komunitu WordPress)). umístění na jiné – rychle a snadno!

Ti z vás, kteří někdy museli migrovat databázi, budou vědět, že stahování databáze MySQL a její opětovné nahrání může být jak časově náročné, tak problematické, kvůli timeoutům a obávanému limitu pro upload souborů v PHPMyAdmin (i když to může být upraveno pomocí php.ini, pokud víte, co děláte).

WP Migrate DB Pro v podstatě umožňuje posouvat a stahovat databáze z jednoho umístění na druhé. To je velmi užitečné, pokud chcete duplikovat svůj živý web do testovacího prostředí, nebo pokud chcete později nahradit a / nebo udržovat databázi na živém webu v synchronizaci s jedním na vaší místní instalaci, například.

Podívejme se blíže na to, co dokáže tento fantastický plugin:

Zdarma verze WP Migrate DB

Bezplatná verze WP Migrate DB je jednoduchý záložní plugin WordPress, který umožňuje exportovat databázi jako výpis dat MySQL. Postrádá import a push-and-pull funkce prémiové verze, ale je to užitečné pro vytvoření zálohy vašeho webu.

Nastavení pluginu pro WP Migrate DB najdete v nabídce nástrojů v WordPress.

Zálohy lze uložit do počítače a pomocí komprese Gzip můžete zmenšit velikost těchto záloh.

Pole Najít a nahradit vám umožní obnovit informace o poloze do zálohy. Například změňte web my-website.com na new-website.com.

Pole URL mění řádky „siteurl“ a „home“ v tabulce wp_options. Odpovídají řádkům WP_HOME a WP_SITEURL, které lze přidat do souboru WP-CONFIG.php.

Stojí za to změnit také cestu kořenového souboru, protože mnoho pluginů třetích stran to ukládá do vaší databáze.

WP Migrate DB Migration Settings

Karta migrace má také oblast pokročilých voleb, která vám umožňuje nahradit globálně jedinečné identifikátory (GUID) a vyloučit obsah, jako jsou komentáře ke spamu, přechodné položky a následné revize..

Všechna nastavení lze uložit jako profil pro budoucí použití.

WP Migrate DB Migration Settings

Funkce režimu kompatibility pomáhá snižovat problémy s výkonem a možné konflikty kódů tím, že umožňuje načíst vybrané pluginy jako pluginy pro použití.

Stránka nastavení migrace databáze WP

Funkce, kterou miluji ve WP Migrate DB, je schopnost změnit maximální velikost požadavku.

Doporučuje vám maximální počet megabajtů, který můžete nastavit pro stahování souborů, aby nedošlo k vypršení časového limitu a dalším problémům. Ve výchozím nastavení je nastavena na 1 MB, ale můžete ji snadno zvýšit.

Maximální velikost požadavku

Jak byste očekávali, podpora není poskytována ve bezplatné verzi WP Migrate DB. Na zásuvném modulu WordPress.org je k dispozici podpůrná místnost, kde můžete požádat o pomoc, ale několik vláken má odpovědi.

WP Migrate DB Help Area

WP Migrate DB funguje jako jednoduchý zálohovací nástroj, ale nepomáhá urychlit migraci webových stránek. Chcete-li to provést, musíte upgradovat na WP Migrate DB Pro.

Použití WP Migrate DB Pro

Program WP Migrate DB Pro odemkne celou řadu dalších funkcí, které nejsou dostupné ve bezplatné verzi. Funkce definování je schopna zcela nahradit web WordPress na dálku.

Stejně jako verze WP Migrate DB vám pro verze umožňuje exportovat databázi webových stránek. Zálohu webu však můžete také importovat přímo nahráním záložního souboru.

Ještě jednou byste měli věnovat pozornost polím najít a nahradit. Přidání správných informací o poloze před migrací webu vám může ušetřit spoustu času později.

Další obsah lze nahradit jednoduše přidáním dalších řádků pro hledání a nahrazení. Pokud například došlo k rebrandingu webové stránky, můžete nahradit všechny odkazy na starou značku.

Možnosti migrace

Funkci vyžádání lze použít k nahrazení vašeho webu vzdálenou databází webových stránek WordPress; funkci push lze použít k nahrazení vzdálené databáze webových stránek WordPress na té, do které jste přihlášeni.

Informace o připojení potřebné k tlačení nebo vytažení databáze WordPress lze nalézt na kartě nastavení.

Vytlačování a vytahování databází může vývojářům ušetřit spoustu času, protože web lze bezbolestně přenášet z jednoho místa na druhé. Například testovací databáze webových stránek by mohla být na živý web přesunuta během několika minut.

V případě potřeby lze stejnou databázi zkopírovat na více webů. Tuto funkci mohou využít designérské společnosti, které instalují stejná témata a doplňky na všechny klientské weby.

Push and Pull Connection

Program WP Migrate DB Pro umožňuje přenášet celou databázi nebo vybrat přesné tabulky, které chcete zálohovat a migrovat. To je zvláště užitečné, pokud jste dříve migrovali web, protože vám to ušetří další přenos všech.

Typy příspěvků lze také vyloučit ze záloh a migrace. To je užitečné, pokud nechcete migrovat obsah pro konkrétní typ příspěvku.

Pokud například již nepoužíváte vlastní typ příspěvku, protože je spojen s pluginem WordPress, který již nepoužíváte, můžete jej jednoduše vyloučit.

Tabulky a typy příspěvků

Ti z vás, kteří sledují podrobnosti, si mohou všimnout, že možnost vyloučit následné revize chybí v oblasti pokročilých možností v WP Migrate DB Pro. Důvodem je, že revize lze vyloučit pomocí výše uvedené nabídky typu příspěvku.

I když chápu potřebu zefektivnit možnosti, mám pocit, že tato funkce dávala větší smysl, aby byla uvedena v seznamu pokročilých možností, protože nyní existuje riziko, že si zákazníci neuvědomí, že funkce vylučuje následné revize.

To by mohlo být řešeno rámečkem funkcí nebo něčím podobným, což zdůrazňuje, jak mohou být následné revize vyloučeny ze záloh a migrací.

WP Migrate DB Pro Advanced Options

Karta Zálohy, představená ve verzi 1.9 produktu WP Migrate DB Pro v listopadu 2018, uvádí všechny zálohy vytvořené v programu WP Migrate DB Pro pro migraci typu push and pull. Jinými slovy, na záložce zálohy se zobrazuje archiv záloh, které byly použity pro migraci webových stránek.

Z této stránky si můžete stáhnout každou zálohu a v budoucí verzi vývojáři přidávají možnost obnovení z těchto záloh.

Karta Zálohování

Na kartě Nastavení najdete informace o připojení, které potřebujete k provedení požadavku push nebo pull. Pod ní jsou tlačítka pro udělení povolení pro tlačení a tažení.

Ve výchozím nastavení jsou tlačítka povolení vypnuta. Je to záměrné, protože pokud obnovíte databázi z nesprávného webu nebo přesunete databázi na živý web namísto testovacího webu, můžete narazit na velké problémy..

Vaše licenční informace jsou zadány také na této stránce. Nezapomeňte jej přidat sem, abyste dostávali automatické aktualizace pluginu.

Informace o připojení

Ověření SSL jsou na žádost zakázána, ale lze je aktivovat pro zvýšení bezpečnosti.

Kromě maximálního limitu velikosti požadavku, který je uveden ve bezplatné verzi WP Migrate DB, existuje také možnost nastavit zpoždění mezi požadavky (které je definováno v sekundách). To může být nezbytné, pokud migrace selže z důvodu omezení rychlosti serveru.

Žádost o nastavení

Možnost vybrat pluginy WordPress a načíst je jako pluginy pro použití musí zůstat a existuje také možnost použít nejnovější beta verzi WP Migrate DB Pro.

Pokročilé nastavení

WP Migrate DB Pro vám ukáže přesně, kolik databáze bylo obnoveno, a můžete pozastavit, obnovit a zrušit jakýkoli import nebo migraci.

Proces migrace

Nabízí také spoustu funkcí, ale použití je snadné, protože každá možnost v oblasti nastavení pluginu obsahuje popis. Kromě toho najdete další informace pomocí ikon pomoci označených (?).

WP Migrace doplňků DB Pro

Karta addonů ve bezplatné a prémiové verzi WP Migrate DB zobrazuje čtyři dostupné addony. Pokud jste zakoupili vývojovou licenci WP Migrate DB Pro nebo vyšší, zobrazí se vám možnost nainstalovat a aktivovat každý z těchto doplňků.

Soubor ZIP pro každý doplněk lze podle potřeby stáhnout přímo do počítače.

Seznam doplňků WP Migrate DB Pro

Doplněk Mediální soubory umožňuje přesouvat a přetahovat soubory mediálních knihoven z jednoho webu WordPress na druhý.

To řeší problémy se synchronizací, které mohou nastat při migraci mediálních souborů na web, který byl v minulosti migrován.

Před migrací máte možnost porovnat mediální soubory, porovnat a poté nahrát a odebrat nebo odstranit všechny mediální soubory z cílového webu a poté je nahrát. Tyto možnosti vás během procesu migrace zastaví ve vytváření duplicitních mediálních souborů.

Doplněk WP Migrate DB Pro Media Files

Doplněk Mediální soubory lze použít s doplňkem CLI, který umožňuje migrovat mediální soubory z příkazového řádku.

Doplněk Files and Plugin Files vám umožňuje tlačit a stahovat motivy a pluginy WordPress mezi dvěma webovými stránkami a můžete si vybrat, která motivy a pluginy budou importovány během migrace.

To je zvláště užitečné pro nastavení nových klientských webů a instalaci nových testovacích prostředí.

Doplněk WP Migrate DB Pro Themes and Plugins

Doplněk CLI se integruje s WP-CLI a umožňuje vám provádět migrace přímo z příkazového řádku.

Pro použití tohoto addonu je nutné nainstalovat WP-CLI.

Poslední doplněk obsažený v licenci pro vývojáře WP Migrate DB Pro a vyšší je doplněk Multisite Tools.

Tím se odemkne podpora pro WordPress Multisite a lze ji použít k přesunutí podstránek do jediné instalace WordPress a naopak. Můžete také přenést podstránku mezi více místy.

Doplněk WP Migrate DB Pro Multisite Tools

Všechny doplňky jsou nainstalovány jako samostatné doplňky WordPress, takže je můžete deaktivovat, pokud je aktivně nepoužíváte.

Náklady na migraci WP DB Pro

Existuje pět licenčních možností pro WP Migrate DB Pro, z nichž všechny mají 60denní záruku vrácení peněz.

První dvě licenční možnosti neumožňují přístup k doplňkům pluginu. Osobní licence se prodává za 99 USD ročně a poskytuje podporu a aktualizace pro jeden web; licence na boční ruch stojí o 40 dolarů více a rozšiřuje podporu a aktualizace na čtyři webové stránky.

Dalšími dvěma licenčními možnostmi jsou licence pro vývojáře na 199 $ ročně a studiová licence na 599 USD ročně. Obě licence nabízejí podporu WordPress Multisite a přístup ke všem doplňkům.

Dražší licence ke studiu rozšiřuje podporu a aktualizace z 30 webových stránek na sto webových stránek. Zvyšuje také počet lidí, kteří mají přístup k prioritní podpoře z jedné osoby na pět.

Podniková licence je k dispozici také pro velké společnosti.

Dalším dobrým důvodem ke koupi profesionální verze WP Migrate DB je podpora – něco, co není poskytováno ve bezplatné verzi.

Karta nápovědy obsahuje odkazy na videonávody, které vás seznámí s tím, jak plugin funguje, a je zde také rozsáhlá oblast dokumentace.

E-mailová podpora pro WP Migrate DB Pro

Přímou e-mailovou podporu můžete získat prostřednictvím karty nápovědy pluginu. Chcete-li získat pomoc přímo v administrátorské oblasti WordPress, musíte se ujistit, že byla na kartě nastavení zadána licence pluginu..

Do e-mailu mohou být zahrnuty diagnostické informace a protokoly chyb, které vývojovému týmu pomohou vyřešit váš problém rychleji. Tato informace je také vypuštěna pod formulářem.

Uvidíte také odkazy na užitečné zdroje z oblasti dokumentace na této stránce.

Formulář nápovědy pro WP Migrate DB Pro

Než se rozhodnete pro prémiovou verzi pluginu WordPress, obvykle vám doporučuji vyzkoušet bezplatnou verzi předem, abych pochopil, co může a co nemůže udělat..

Uvědomte si však, že bezplatná verze WP Migrate DB je ve srovnání s verzí Pro omezená. Chybí většina funkcí migrace, které odlišují WP Migrate DB Pro od konkurence, a proto není dobrým ukazatelem toho, co pro verze může nabídnout.

Závěrečné myšlenky

Bezplatná verze WP Migrate DB je v pořádku a má některé skvělé funkce, ale pro WordPress jsou pravděpodobně k dispozici lepší řešení pro zálohování zdarma..

WP Migrate DB Pro je významná aktualizace. Je to fantastické řešení pro zálohování a migraci, které se od svého uvedení v roce 2013 neustále vylepšuje.

To, co ho odlišuje od konkurence, je schopnost zcela nahradit web vzdáleně. Jiné zásuvné moduly a služby pro zálohování a migraci neumožňují synchronizovat dvě databáze tímto způsobem.

Moje jediná kritika pluginu je, že do levnějších osobních a postranních licencí nejsou zahrnuty žádné addony. Chcete-li získat přístup k doplňkům, musíte upgradovat na licenci pro vývojáře na 199 $ ročně.

Zahrnutí doplňku Mediální soubory do osobních a vedlejších plánů by bylo bonusem, ale mám pocit, že doplněk Theme and Plugin Files je ten, který by měl být ve výchozím nastavení zahrnut. Bez něj budete muset ručně nainstalovat všechna témata a doplňky na cílový web.

Stručně řečeno: Pokud používáte testovací instalaci k testování změn na živém webu WordPress, WP Migrate DB Pro vám téměř jistě ušetří spoustu času a energie (a tedy i peněz, pokud to všechno děláte pro klienty). Pokud jste to ještě neučinili, vřele doporučuji vyzkoušet si to!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map