Soubory Sitemap pro Google XML vs Yoast SEO – Porovnány

Nabídky WordPress


Soubory Sitemap pomáhají vyhledávacím strojům efektivně procházet vaše webové stránky tím, že jim zobrazují seznam adres URL vašich webových stránek.

Online nástroje, například XML-Sitemaps.com, lze použít k vytvoření souboru Sitemap pro váš web. Pokud však byl váš web vytvořen pomocí WordPress, můžete raději použít raději plugin Sitemap.

Dva nejoblíbenější pluginy WordPress pro vytváření souborů Sitemap jsou soubory Google XML Sitemaps a Yoast SEO.

V tomto článku bych vám chtěl ukázat, jak se tato dvě řešení sitemap porovnávají.

Co jsou soubory Sitemap?

Protokol sitemaps byl vytvořen, aby umožnil vlastníkům webových stránek sdělit vyhledávacím strojům, které adresy URL chtěly procházet a indexovat.

Soubor Sitemap je soubor XML, který zobrazuje seznam adres URL na vašem webu. Tento seznam můžete označit tak, abyste přesně určili, které stránky chcete vyhledat ve vyhledávačích..

Protokol byl oznámen společností Google v červnu 2005 a později byl podporován společností Yahoo! a Microsoft. Jiné vyhledávače, jako je Ask, jej přijaly později.

Soubory Sitemap spolupracují se souborem Robots.txt, ale raději se používá protokol Robots.txt jaké adresy URL vyloučit, radit se používá protokol sitemaps jaké adresy URL je třeba zahrnout. Můžete však určit umístění vašeho souboru Sitemap v souboru Robots.txt.

Soubory Sitemap se obvykle ukládají do kořenového adresáře vašeho webu na adrese www.yoursite.com/sitemap.xml. Vyhledávače je vyhledají, ale můžete je také zadat ručně.

Váš soubor Sitemap můžete odeslat do Google v Konzole pro vyhledávání Google a do Bing v Nástrojích pro webmastery Bing. To vám pomůže zajistit, aby vyhledávače správně načítaly vaše soubory Sitemap.

Soubor Sitemap

Soubor XML souboru Sitemap je vytvořen pomocí řady značek XML.

Některé z těchto značek, například url a sitemapindex, jsou povinné. Další značky jsou volitelné – mohou však být užitečné. Například značka changefreq radí vyhledávacím strojům, jak často se stránka může měnit, a značka priority vám umožňuje uvést, jak důležité jsou.

Podívejte se na stránku Sitemaps.org a stránku Wikipedia Sitemaps, kde najdete podrobná vysvětlení toho, pro co je každá značka XML určena. Tyto stránky také obsahují příklady souborů Sitemap.

Ukázkový soubor XML

Naštěstí nemusíte být odborníkem na jazyk XML, abyste mohli vytvořit soubor Sitemap, protože soubory Google XML Sitemap a Yoast SEO to vše za vás.

Soubory Sitemap Google XML

Vyvinul Arne Brachhold, Google (XML) Generátor souborů Sitemap pro WordPress je univerzální řešení, které vám dává plnou kontrolu nad tím, které z vašich webových stránek jsou procházeny..

Po stažení pluginu a jeho aktivaci na svém webu se v hlavní nabídce nastavení WordPress zobrazí nová stránka „XML-Sitemap“..

Soubory Sitemap pro Google XML obsahují všechna nastavení na této stránce. Jak uvidíte, existuje mnoho možností, které můžete upravit, ale nastavení „out of the box“ by mělo stačit pro většinu lidí.

Konfigurace webového serveru
V sekci základních možností jsou možnosti ping Google a Bing vždy, když je váš soubor Sitemap aktualizován. Do souboru Robots.txt můžete také automaticky přidat adresu URL souboru Sitemap.

V této oblasti jsou také uvedeny pokročilé možnosti, například zvýšení limitu paměti PHP.

Základní možnosti

Soubory Sitemap Google XML automaticky zahrnují všechny publikované adresy URL z vašeho webu WordPress. Plugin však podporuje zahrnutí stránek, které byly vytvořeny mimo WordPress.

Jediné, co musíte udělat, je přidat adresu URL, její prioritu, jak často se stránka mění a datum její poslední změny.

Další stránky

U příspěvků se upřednostňuje počet komentářů. To lze změnit na průměrný komentář, nebo můžete vypnout automatický výpočet priority.

Post priority

V sekci obsahu souboru Sitemap můžete definovat, jaký obsah na vašem webu bude zahrnut do vašeho souboru Sitemap.

Ve výchozím nastavení budou soubory Sitemap Google XML zahrnovat vaši domovskou stránku, příspěvky v blogu, statické stránky, kategorie a archivy. Můžete také zahrnout stránky autora a stránky značek.

Obsah souboru Sitemap

Kategorie příspěvků na blogu mohou být ze svého souboru Sitemap vyloučeny. Můžete také vyloučit konkrétní příspěvky a stránky zadáním jejich ID.

Vyloučené položky

Sekce změn frekvencí vám umožňuje informovat vyhledávače o tom, jak často je obsah vašeho webu aktualizován, a také můžete změnit frekvenci procházení pro každou část vašeho webu..

Dostupné hodnoty jsou: Vždy, hodinové, denní, týdenní, měsíční, roční a nikdy.

Například domovská stránka je ve výchozím nastavení nakonfigurována na denní. Toto výchozí nastavení by mělo vyhovovat většině majitelů webových stránek, ale bloggerové, kteří publikují obsah často, mohou chtít upravit některé hodnoty.

Změnit frekvence

V poslední části můžete nakonfigurovat prioritu svého obsahu. Můžete nastavit libovolnou hodnotu mezi 0 a 1 – např. 0,0, 0,1, 0,2 atd.

Priority

Soubory Sitemap Google XML ukládají váš index souborů Sitemap na adrese www.yourwebsite.com/sitemap.xml.

V indexu jsou uvedeny všechny dílčí soubory Sitemap pro váš web – například www.yourwebsite.com/sitemap-archives.xml.

Index souborů Sitemap XML generovaný soubory Google XML Sitemaps

Soubory Sitemap pro Google XML jsou flexibilní řešení souborů Sitemap, které vám poskytuje plnou kontrolu nad generováním souborů Sitemap.

Začátečníci by neměli být vystrašeni dodatečnými nastaveními, protože výchozí hodnoty jsou v pořádku pro většinu konfigurací WordPress.

Váš SEO

Váš SEO je jedním z nejpopulárnějších pluginů WordPress na WordPress.org. Plugin je zdarma ke stažení, ale uvidíte, že jste v oblasti nastavení pluginu silně propagovali Yoast SEO Premium.

Po aktivaci VAŠEHO SEO se v oblasti správy WordPress zobrazí nová nabídka SEO.

Pokud je na vašem webu stále aktivován soubor Sitemap pro soubory Google XML, zobrazí se v hlavním SEO panelu varování, které vysvětluje, že mohou nastat problémy, pokud dva soubory WordPress generují soubory Sitemap.

Dvě tlačítka pod umožňují vypnout funkci sitemap ve vašem SEO nebo deaktivovat Google XML Sitemaps plugin WordPress.

Yoast SEO Dashboard

Na kartě Funkce v oblasti obecných nastavení můžete povolit nebo zakázat funkci souborů Sitemap.

Vaše funkce a funkce SEO

Kliknutím na symbol otazníku se zobrazí odkaz na váš soubor Sitemap, který se nachází na adrese www.yourwebsite.com/sitemap_index.xml..

Povolení a zakázání souborů Sitemap

Váš SEO vygeneruje soubory Sitemap pro vaše příspěvky, stránky a kategorie příspěvků. Počet skutečně vygenerovaných souborů Sitemap bude záviset na počtu publikovaných adres URL na vašem webu.

Váš index SEO Sitemap

Na kartě Typy obsahu v nabídce nastavení vzhledu vyhledávání se zobrazí možnost „Zobrazit příspěvky ve výsledcích vyhledávání“. Podobné nastavení je k dispozici pro stránky.

Není jasné, že se jedná o nastavení souboru Sitemap, protože neexistuje počáteční odkaz na soubory Sitemap. Pokud však kliknete na ikonu? , budete upozorněni, že vám to umožní vyloučit příspěvky a stránky ze souborů XML.

Prohledat typy obsahu vzhledu

Příspěvky a stránky mohou být také z vašeho souboru Sitemap konkrétně zahrnuty nebo vyloučeny.

Tato možnost se zobrazí v sekci pokročilého nastavení ve službě SEO v editoru WordPress.

Povolit vyhledávače

Váš SEO vám umožňuje přizpůsobit vaše soubory Sitemap dále pomocí filtrů. Z hlediska použitelnosti však není vstřícný pro začátečníky.

V databázi znalostí Yoast SEO uvidíte mnoho článků, které se zabývají tímto tématem, včetně souborů XML Sitemap v modulu Yoast SEO, Jak přizpůsobit index Sitemap a přidat externí index Sitemap k indexu.

Existují filtry, které omezují počet položek souboru Sitemap, přidávají do vašeho souboru Sitemap externí adresy URL, vylučují typy obsahu, mění adresy URL příspěvků a další.

Opravdu se mi líbí, že je váš SEO snadno nastavitelný. Jediné, co musíte udělat, je povolit funkci sitemaps a poté ověřit, že vyhledávače sledují vaše sitemaps správně.

Výchozí konfigurace souborů Sitemap by měla být pro většinu majitelů webových stránek v pořádku. Pokud si přejete změnit to, co váš soubor Sitemap zahrnuje, budete muset pohodlně pracovat s kódem PHP.

Závěrečné myšlenky

Soubory Google XML Sitemap a Yoast SEO lze použít k automatickému generování souborů Sitemap pro vaše webové stránky WordPress.

Váš SEO je univerzální all-in-one SEO WordPress plugin, který nabízí mnoho SEO nástrojů a funkcí, ale z hlediska použitelnosti se domnívám, že Google XML Sitemaps je nejlepším řešením pro většinu uživatelů WordPress, protože zjednodušuje úkol přidávání externí adresy URL a změna frekvence a priority obsahu.

Pokud nechcete měnit frekvenci nebo prioritu obsahu ani vyloučit ze svých souborů Sitemap žádné stránky, může být lákavé použít vestavěné funkce souborů Sitemap společnosti Yoast SEO. Je však důležité si uvědomit, že soubory Sitemap pro Google XML mohou také vytvářet soubory Sitemap pro další oblasti vašeho webu, jako jsou archivy, stránky autorů, stránky značek a další..

Jedna věc, kterou věřím, že váš SEO zvládne lépe, je po vyloučení.

Chcete-li vyloučit příspěvky v souborech Sitemap Google XML, musíte na hlavní stránce nastavení pluginu zadat ID příspěvku. Na rozdíl od toho vám SEO umožňuje provádět to na úrovni příspěvku a stránky (pod editorem příspěvků WordPress). Proto, pokud již nemáte dlouhý seznam ID příspěvků, které jste zpracovali z tabulky, věřím, že způsob, jakým to váš SEO zpracovává, je v praxi praktičtější.

Soubory Sitemap Google XML lze použít ve spojení s SEO SEO jednoduše deaktivací funkce sitemaps pluginu. Podle mého názoru to bude pravděpodobně nejlepší nastavení pro většinu lidí.

Používáte / používáte jeden nebo oba z těchto pluginů? Myšlenky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me