Sedm nejlepších responzivních pluginů pro WordPress (2020)

Nabídky WordPress


Navigační nabídky jsou nezbytnou součástí každého úspěšného webu. Jednoduše řečeno, pomáhají návštěvníkům obejít se. Tím se zlepší tok vašich webových stránek, povzbudí návštěvníky, aby zůstali déle na místě, spotřebovávali více obsahu a dosahovali cílů konverzí – to vše dobré, jinými slovy.

Kromě toho jsou však navigační nabídky nedílnou součástí celkového designu vašich stránek – koneckonců se zobrazují na každé jedinečné stránce. Pamatujte: Vizuálně působivé navigační menu může průměrný web vypadat skvěle a naopak je to také pravda.

Vytváření a styling vašich navigačních nabídek jako takový není rozhodnutím, které by se mělo provádět lehce – z estetického nebo navigačního hlediska.

Naštěstí existuje spousta skvělých pluginů pro uživatele WordPress. V tomto článku se budeme prosévat, abychom vám přinesli našich sedm oblíbených. A protože každý plugin v tomto seznamu je plně citlivý, uživatelé mobilních zařízení si ho také mohou užít.

Tady jdeme, sedm nejlepších responzivních pluginů pro menu pro WordPress (včetně bezplatných i prémiových pluginů).

V žádném konkrétním pořadí …

1. UberMenu (19 $)

Doplněk UberMenu

Začněme snad nejvýkonnějším doplňkem nabídky ze všech – UberMenu. Tento plugin, který zatím zaznamenal více než 60 000 stažení, je šíleně populární a řadí se na třetí místo v žebříčku nejlepších nejprodávanějších pluginů CodeCanyon všech dob.

Plugin UberMenu vám umožní sestavit některé z nejkrásnějších nabídek, které je možné najít ve světě WordPress. Říká se jim „mega menu“, mohou být neuvěřitelně složitá, s neomezenou úrovní podnabídek, do kterých se návštěvníci mohou kopat..

Snímek obrazovky mega nabídky UberMenu.

UberMenu umožňuje přidávat obrázky, ikony a popisy k položkám nabídky.

Hlavním prodejním bodem pluginu je pokročilý obsah, který můžete přidat do svých mega nabídek. Pro začátečníky to zahrnuje obrázky, Mapy Google a mřížky blogových příspěvků. UberMenu může pro tyto sítě dokonce dynamicky stahovat obsah blogů na základě vybrané proměnné – proměnnou může být například kategorie příspěvku, typ příspěvku, rodič nebo autor. Doplněk také automaticky přidá obrázek příspěvků do mřížky, což zajistí, že nabídky vždy vypadají jako součást.

Kromě toho se UberMenu integruje také s widgety a zkratkami třetích stran. To znamená, že můžete do nabídek začlenit funkce z jiných modulů plug-in, abyste měli ještě lepší zážitek pro návštěvníky.

Snímek obrazovky Google Map and Contact Form začleněný do UberMenu

Pomocí UberMenu můžete do svých nabídek přidávat mapy a kontaktní formuláře.

Jak byste očekávali od pluginu, který zdůrazňuje design, UberMenu se dodává s možností přizpůsobení. Patří k nim 25 nejoblíbenějších písem Google, velikost písma a nekonečné barvy. Můžete také nahrát vlastní obrázek na pozadí pro každou položku nabídky.

S takovou všestranností by vám mělo být odpuštěno, že se domníváte, že by tyto nabídky bylo obtížné sestavit. To však neplatí díky intuitivnímu tvůrci pluginu.

Tvůrce umožňuje vytvářet nabídky pomocí responzivních sítí s až 12 sloupci, které můžete naplnit bloky obsahu. Chcete-li tyto bloky přizpůsobit, jednoduše klikněte na požadovaný a UberMenu zobrazí možnosti, které jsou pro něj k dispozici. Můžete také sledovat, jak vaše menu ožívá v reálném čase pomocí WordPress Customizer – tato funkce živého náhledu je neocenitelná.

UberMenu vytváří všestrannou škálu typů menu a dílčích nabídek. Můžete ji dokonce ztišit a sestavit tak nabídku starých škol.

Snímek obrazovky plovoucí nabídky UberMenu

Použijte UberMenu k vytvoření více tradičních nabídek výběrem možnosti plovoucí nabídky.

Nebo můžete všechny vyjít a kombinovat různé možnosti do jedné nabídky – celého shebangu.

Snímek obrazovky UberMenu se všemi různými typy obsahu.

Nebo využijte plné možnosti UberMenu a kombinujte plovoucí nabídky, četné obrázky na pozadí a řadu kategorií obsahu.

Výsledky jsou skutečně ohromující, že? A pokud si budete přát, můžete své nabídky vyrovnat i svisle. Tato menu podporují stejné funkce a funkce, ale se svislým zarovnáním.

Snímek vertikální nabídky vytvořený pomocí programu UberMenu.

Chcete ušetřit místo v horní části obrazovky? Umístěte UberMenu na boční stranu stránky bez ztráty funkcí.

Nyní, i když UberMenu plně reaguje, složitý design mega menu může způsobit, že budou méně vhodné pro menší zařízení. Pokud se domníváte, že tomu tak je, vývojáři UberMenu poskytli uživatelům bezplatný plugin pro mobilní menu: ShiftNav. To vám umožní vytvářet navigační nabídky ve stylu aplikací pro mobilní uživatele.

Konečně stojí za zmínku, že kvůli nezvyklé popularitě UberMenu vydali vývojáři čtyři oficiální rozšíření.

  • Rozšíření ikon UberMenu – představte do svých nabídek více než 600 ikon FontAwesome.
  • UberMenu Flat Skins Pack – 30 nových vzhledů pro vaše nabídky.
  • UberMenu Podmíněné rozšíření – podmíněná logika pro vaše mega menu.
  • UberMenu Sticky Extension – ukotvuje nabídky k horní části obrazovky.

Rozšíření jsou dostupná za 8 USD nebo jako balíček 19 USD.

2. Nabídka Max Mega (ZDARMA)

Max Mega Menu Plugin

Funkce „Mega menu“ je relativně pokročilá, což znamená, že ji obvykle najdete pouze v prémiových doplňcích. Pokud však víte, kde hledat, je možné ji najít zdarma.

Představujeme Max Mega Menu, vynikající plugin pro mega menu dostupný z oficiálního úložiště pluginů WordPress. Po nainstalování a aktivaci pluginu jsou vaše stávající nabídky WordPress automaticky upgradovány na mega menu.

Snímek nabídky Max Mega Menu zobrazující některé obrázky.

Mega nabídky, které můžete vytvořit, vypadají úžasně – není to špatné pro bezplatný plugin!

Vytváření nabídek je snadné, se svolením tvůrce přetahování. Můžete si je také prohlédnout v reálném čase, a tak provádět stylingová rozhodnutí za běhu.

Když už mluvíme o styling, Max Mega Menu přichází s téměř nekonečné možnosti přizpůsobení. Písma, velikosti, barvy a ikony jsou pouze špičkou ledovce a jsou podporovány více než 100 přizpůsobení. Jsou zde také vestavěny některé skvěle vypadající animace CSS3, díky kterým jsou vaše menu ještě jednodušší na pohled.

Stejně jako u každého pluginu mega menu si můžete vytvořit i docela komplikované nabídky. Můžete k nim přidat spoustu skvělých věcí, včetně obrázků a dynamického obsahu (například mapy), a protože nabídka Max Mega Menu umožňuje přidávat do nabídek widgety, můžete dokonce integrovat funkce z jiných pluginů. To znamená, že můžete začlenit funkce, jako jsou kalendáře, videa a kontaktní formuláře.

Snímek nabídky Max Mega Menu s kalendářem, kontaktním formulářem a mapou.

Snímek obrazovky zobrazuje pouze několik widgetů, které můžete přidat do svých nabídek.

Nejlepší ze všeho je, že Max Mega Menu je jedním z nejrychlejších doplňků mega menu v okolí, váží méně než 2 kB a styly jsou omezeny na jediný soubor CSS.

Pokud se vám líbí to, co vidíte, zvažte upgrade na verzi Pro za pouhých 19 USD. Verze Pro umožňuje přidat do nabídek funkce WooCommerce a Easy Digital Download, mimo jiné skvělé funkce.

3. Superfly (22 $)

Plugin Superfly

Pokud dáváte přednost svislým nabídkám před tradičním vodorovným zarovnáním, podívejte se na plugin Superfly. Zdvojnásobuje se také jako fantastický spořič prostoru, což vám umožní používat celé rozměry obrazovky.

Toho je dosaženo skrytím nabídky za přepínacím tlačítkem v horním rohu. Po kliknutí se nabídka posouvá do zobrazení, takže návštěvníci mohou volně procházet vaše webové stránky – můžete však také zvolit trvalé ukotvení nabídky na straně obrazovky, i když.

Proč byste chtěli svisle zarovnanou nabídku? Pro začátečníky jsou považovány za přátelštější pro mobily. Také se s nimi setkáváte méně často, což z nich činí docela výrazný doplněk jakéhokoli webu. A jak jste očekávali, Superfly podporuje množství stylingových možností, které vám pomohou učinit tento neobvyklý typ menu ještě výraznějším.

Snímek nabídky Superfly zarovnané doleva

Nabídky Superfly sklouznou do pohledu ze strany obrazovky.

Doplněk je dodáván s knihovnou ikon, spoustou fontů Google a plně barevným přizpůsobením. Můžete také nahrát vlastní snímky pro své nabídky – od obrázku na pozadí po logo zobrazené v horní části nabídky. Můžete také integrovat widgety nebo zkratky z jiných pluginů nebo vytvořit vlastní styl HTML. Můžete dokonce přizpůsobit design, tvar a umístění spouštěcího tlačítka nabídky.

Protože se nabídky otevírají na obrazovku, jsou podporovány až čtyři úrovně podnabídek. Další úrovně vypadají stejně úžasně a lze je konfigurovat s jedinečným stylem, jak je ukázáno na obrázku níže.

Snímek obrazovky zobrazující podnabídku Superfly

Superfly vám umožňuje vytvářet jedinečné návrhy pro každou podúrovni vaší nabídky.

Protože tato nepředvídatelná menu nemusí vyhovovat každé situaci, Superfly nabízí několik konfigurací cílení na stránku. Zde si můžete vybrat, zda chcete zakázat nabídky Superfly pro určité skupiny uživatelů – například pro uživatele desktopů – nebo na konkrétních stránkách.

Jedna poslední funkce: Do spodní části nabídek můžete také přidat tlačítka pro sociální sdílení s podporou více než deseti sociálních sítí. S trochou štěstí to povede k dalšímu společenskému sdílení vašeho obsahu.

4. Responzivní menu (ZDARMA)

Responzivní Plugin nabídky

Pokud se vám líbí vertikální nabídky Superfly, ale nemáte rozpočet, může vás zajímat plugin Responsive Menu. Tento plugin vytváří skvěle vypadající vertikální menu a lze jej zdarma stáhnout z oficiálního adresáře pluginů.

Pro bezplatný plugin se program Responsive Menu dodává s působivým počtem přizpůsobení – ve skutečnosti více než 150. Pokrývají všechna obvyklá přizpůsobení – písmo, velikost, zarovnání a barvu – a můžete také nahrát vlastní pozadí, loga a ikony, což vám umožní přidat do svých nabídek osobní dotek..

Snímek obrazovky vytvořené pomocí nabídky Responsive Menu

Do nabídek můžete přidat obrázky na pozadí a vyhledávací lištu.

Plugin ukotví jednoduché tlačítko nabídky v pravém horním rohu obrazovky a po kliknutí na toto tlačítko se nabídka posouvá do zobrazení s krásným animačním efektem. Protože nabídky zabírají mnohem více obrazovky než Superfly, každá následující úroveň se otevírá směrem dolů, nikoli směrem ven, jak je vidět na následujícím snímku obrazovky.

Snímek obrazovky demonstrující dílčí nabídky s nabídkou Responsive Menu

Po kliknutí se položky podnabídky otevírají spíše směrem dolů než směrem ven.

Mezi další užitečné funkce patří funkce vyhledávání pro vaše nabídky a možnost vybrat, na které velikosti obrazovek se nabídky budou zobrazovat.

Pokud se vám líbí bezplatná verze, je k dispozici verze $ 14,99 Pro a zavádí funkci živého náhledu, FontIcons a animované položky nabídky.

5. Nabídka hrdinů (19 $)

Doplněk pro hrdinové menu

Vrátíme se zpět do mega menu s naším dalším pluginem: Hero Menu. Plugin se může pochlubit spoustou všestrannosti a spoustou možností přizpůsobení, což znamená, že je možné vytvořit téměř nekonečné návrhy nabídek.

Nabídka Hero Menu je dodávána s 250 a více ikonami zdarma a můžete si nabídky přizpůsobit výběrem 650 písem Google a nekonečných barev. Chcete-li pomoci těm z vás, kteří nemají přirozený vkus pro design, najdete také 60 úžasných barevných předvoleb, které vytvořil tým zkušených grafiků.

Snímek obrazovky Hero Menu

Podívejte se na veškerý skvělý obsah, který můžete přidat do nabídky Hrdina

Plugin umožňuje vytváření menu hračkou také díky jeho zjednodušenému uživatelskému rozhraní. Vše je drag-and-drop, což vám umožní přidat hloubku do menu, přeskupit položky nabídky a vyladit design s lehkostí.

Hero Menu podporuje veškerý obvyklý obsah mega menu – obrázky, videa, mapy a obsah blogů, plus krátké kódy a widgety z jiných pluginů. Hero Menu je však také kompatibilní s WooCommerce, což znamená, že do svých nabídek můžete přidávat produkty, ceny a miniatury. Můžete také snadno aktivovat funkci vyhledávání a tlačítka sdílení sociálních médií.

Snímek obrazovky demonstrující integraci WooCommerce a Hero Menu

Do své nabídky můžete dokonce přidat produkty WooCommerce.

Plugin je dodáván také s funkcí „lepkavé nabídky“, což znamená, že zůstane ukotveno v horní části obrazovky, i když návštěvník posouvá stránku dolů. A když Hero Menu detekuje návštěvníky pomocí menších zařízení, automaticky kondenzuje nabídky na něco, co je přátelštější pro mobily.

Nakonec nabídka Hero Menu vylepší nabídku, kterou návštěvník vidí, v závislosti na roli uživatele WordPress – užitečná funkce, pokud požadujete, aby se návštěvníci přihlásili.

6. WP Responsive Menu (ZDARMA)

Doplněk WP Responsive Menu

Další freebie až příští: plugin WP Responsive Menu, který se specializuje na vytváření posuvných mobilních nabídek.

Protože je plugin zaměřen na mobilní uživatele, mnoho jeho hlavních funkcí je přizpůsobeno speciálně funkcím nalezeným na mobilních zařízeních. Návštěvníci se mohou pohybovat v nabídkách pomocí prstů a navíc mohou klepnutím přiblížit dotykové obrazovky.

Můžete také nakonfigurovat konkrétní nabídku přátelskou pro mobily pro návštěvníky menších zařízení a zakázat jakékoli nežádoucí prvky. Návštěvníci na ploše uvidí výchozí nabídku s úplným seznamem možností.

Snímek obrazovky pluginu WP Responsive Menu

Nabídky můžete nakonfigurovat tak, aby se vysunuly z horní, levé nebo pravé části obrazovky. Můžete také určit šířku nabídek – buď v pixelech, nebo jako procento velikosti obrazovky.

Existuje také spousta možností přizpůsobení. Můžete nahrát logo pro nabídku a také přizpůsobit všechny barvy (pozadí, text a ohraničení) a text nabídky. Do spodní části nabídky můžete dokonce začlenit funkci jednoduchého vyhledávání.

Nejlepší ze všeho je, že nastavení je neuvěřitelně efektivní, což znamená, že během několika minut můžete být v provozu.

7. WP Floating Menu Pro (17 $)

Plugin WP Floating Menu Pro

Poslední plugin uvedený na dnešním seznamu je další zajímavý – WP Floating Menu Pro. Jak název napovídá, plugin vytváří „plovoucí“ nabídky a vypadají skvěle.

Plugin vytváří dva typy nabídek:

  • jednostránková navigace
  • lepkavé nabídky – tento typ nabídky odkazuje na více adres URL, jako je typické menu WordPress.

Žádný jiný plugin v tomto seznamu nenabízí jednostránkovou navigaci, proto se zaměřme na to. Jednostránková navigační funkce je zaměřena na webové stránky vytvořené na jedné stránce. Tyto webové stránky jsou obvykle rozděleny do několika sekcí – například najdete sekci O nás nebo kontaktní formulář.

Snímek obrazovky WP Floating Menu Pro

Kliknutím na ikony vpravo mohou návštěvníci přejít na kteroukoli část jednostránkového webu.

V případě jednostránkových navigačních nabídek, když návštěvník klikne na jednu z ikon, automaticky „skočí“ na tuto část stránky. To znamená, že nabídka slouží k navigaci nahoru a dolů po stránce, přímo do sekce, kterou chce návštěvník – nabídka „inline“. Zní to skvěle, správně?

Kromě této poněkud zajímavé funkce přichází WP Floating Menu Pro se spoustou stylů přizpůsobení. Pro začátek je k dispozici 13 předdefinovaných šablon s řadou stylů tlačítek, barevných schémat a animačních efektů. Každá šablona je však plně přizpůsobitelná – navíc si můžete vytvořit svůj vlastní styl od nuly, takže si můžete nabídky přizpůsobit stylu svého webu..

S menšími tlačítky v těchto nabídkách jsou ikony důležitým konstrukčním prvkem a zásuvný modul se dodává se třemi sadami: Dash Icons, FontAwesome Icons a General Icons. Program WP Floating Menu Pro je dodáván také s nabídkami pro mobilní zařízení, které můžete aktivovat stisknutím tlačítka.

Závěrečné myšlenky

Což uzavírá naše nabídka nejlepších responzivních doplňků menu pro WordPress. Pluginy obsažené v tomto seznamu podporují celou řadu typů nabídek – mega menu, vertikální menu, menu pro mobilní zařízení a jednostránková menu.

Který z nich je pro váš web vhodný? To záleží. Výběr správného doplňku pro nabídky je důležitým rozhodnutím, protože nabídky plní důležitou funkci – navigaci – a jsou základní součástí estetiky vašeho webu. Jinými slovy, udělejte si čas a ujistěte se, že máte správné rozhodnutí.

Osobně se mi líbí styl mega menu – oni upoutají pozornost a navíc k nim můžete přidat spoustu skvělých věcí. Pravděpodobně se však nejlépe hodí pro weby se spoustou různých stránek; webové stránky, kde je vyžadováno skutečně komplexní navigační menu.

Na druhé straně jsou vertikální nabídky ideální pro weby, které potřebují maximalizovat využití prostoru. Nabídka je skrytá za přepínačem, což znamená, že váš obsah vyplňuje celou obrazovku – ideální pro weby s obrázkem nebo videem na celou obrazovku.

S bezplatnými zásuvnými moduly v každé kategorii je mým doporučením vyzkoušet několik různých stylů nabídek a zjistit, který z nich preferujete. Poté, když víte, který styl se vám líbí, zhodnoťte některé prémiové možnosti a určete, který plugin budete používat v budoucnosti. Se spoustou dalších funkcí a funkcí jsou prémiové možnosti opravdu nadstandardní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me