Recenze WPForms: Extrémně konkurenceschopný plugin WordPress Forms!

Nabídky WordPress


Pokud jde o přidávání formulářů na web, uživatelé WordPress jsou na výběr. Mnoho z výkonnějších možností je však bohužel příliš komplikovaných pro začátečníky, aby se s nimi mohli vyrovnat. To bylo přinejmenším až do vydání jednoho z nejnovějších příloh do prostoru pluginů WordPress: WPForms, od tvůrce WPBeginner, Syed Balkhi.

Avšak s tolika zásuvnými moduly WordPress, které jsou již na trhu – od bezplatných a jednoduchých možností, jako je Form Maker, až po vyspělejší prémiové produkty, jako jsou Ninja a Gravity Forms (další informace o konkurenci ao tom, jak se hromadí WPForms) – jak lze řeknete, zda je WPForms tou pravou volbou pro váš web?

Pojďme se podívat na to, co WPForms nabízí, a zjistíme, zda to stojí za to jeho cenovka.

WPForms versus konkurence

Cílem WPForms je co nejjednodušší přidávání formulářů na web WordPress a zároveň zajištění možností pro uživatele s pokročilejšími potřebami..

Bezplatný plugin pro kontaktní formulář 7 již dělá skvělou práci a umožňuje uživatelům WordPressu přidat na své webové stránky základní kontaktní formulář, takže WPForms je proti nějaké zavedené konkurenci v tomto oddělení.

K dispozici je také působivý a bezplatný doplněk Form Maker, který zahrnuje pět předdefinovaných šablon formulářů, rozhraní pro vytváření formulářů drag-and-drop, množství polí formulářů a knihovnu prémiových doplňků. Zatímco Form Maker nemusí být tak leštěný jako WPForms, jeho seznam funkcí je těžké odmítnout.

Na druhém konci spektra je oblíbený plugin Gravity Forms. Tento komerční plugin poskytuje uživatelům WordPress způsob, jak přidat na web téměř jakýkoli typ formuláře. Mezi další možnosti patří bezplatné formuláře Ninja s komerčním doplňkovým systémem a program Visual Form Builder.

Na základě zkušeností uživatelů a zpětné vazby z průzkumů publika však tým za WPForms měl pocit, že existuje skutečná poptávka po uživatelsky přívětivém formuláři, který by vyhovoval potřebám nových uživatelů WordPress a zároveň nabízel možnosti upgradu pro pokročilejší projekty..

WPForms Lite versus WPForms Pro

Banner WPForms Lite zdarma

Omezená bezplatná verze WPForms je k dispozici v adresáři WordPress Plugin Directory.

WPForms využívá cenový model freemium, s lehkou verzí volně dostupnou z adresáře WordPress Plugin Directory.

Jak vaše potřeby rostou, můžete upgradovat a vybrat si ze čtyř různých licenčních možností WPForms, každá s vlastní sadou funkcí. Cílem bezplatné verze je však poskytnout dostatek funkcí, které vám umožní přidat atraktivní kontaktní formuláře na váš web WordPress pouhými několika kliknutími.

Vlastnosti WPForms: Pro Versus Lite

Bezplatná verze WPForms má na výběr několik základních polí formuláře a přednastavenou šablonu kontaktního formuláře. Tato šablona je připravena k přizpůsobení pomocí nástroje pro tvorbu přetahování, ačkoli ti, kteří hledají standardní kontaktní formulář, budou moci svůj formulář uložit a publikovat na svém webu bez nutnosti přizpůsobení. Ve bezplatné verzi WPForms Lite jsou ještě dvě další šablony, včetně formuláře „přihlášení k odběru zpravodaje“ a „doporučení“.

Šablony formulářů od WPForms Lite

Bezplatná verze WPForms zahrnuje tři šablony, z nichž více je k dispozici držitelům prémiových licencí.

Všechny formuláře plně reagují na mobilní zařízení, aby zajistily, že budou vypadat skvěle na jakémkoli zařízení, a jsou také postaveny tak, aby se načítaly co nejrychleji, aby se zabránilo zpomalení vašeho webu a ovlivnění SEO a uživatelských zkušeností. K dispozici je také ochrana honeypotů a volitelná pole captcha, které zabraňují odesílání spamových formulářů.

Funkce WPForms Pro

Prémiový plugin WPForms je k dispozici ve čtyřech různých cenových plánech – Basic, Plus, Pro a Elite – a každá úroveň licence má svou vlastní sadu funkcí a výhod. Než se však dostaneme k hlavním rozdílům, jedná se o sdílené funkce dostupné všem uživatelům prémiové verze WPForms:

 • Schopnost vytvářet neomezený počet formulářů.
 • Šest upravitelných šablon formulářů (více šablon pro držitele licencí Pro a Elite).
 • Schopnost používat podmíněnou logiku pro kontrolu viditelnosti pole.
 • Schopnost vytvářet vícestránkové formuláře.
 • Formuláře ochrany proti spamu.
 • Pole pro upload souborů pro přijímání souborů pomocí formulářů.
 • Pokročilé typy polí včetně polí data a času.
 • Schopnost ukládat, prohlížet a spravovat položky formuláře na WordPress Dashboard.
 • Možnosti potvrzení pro odeslání více formulářů.
 • Schopnost posílat e-maily se zadáním formuláře více příjemcům.
 • Integrace s e-mailovou marketingovou službou Constant Contact (více možností integrace s licencemi Plus, Pro a Elite).

Mezi funkce, které jsou k dispozici pouze uživatelům s určitými licencemi, patří:

 • Integrace AWeber, Campaign Monitor, Drip, GetResponse a MailChimp (licence Plus, Pro a Elite).
 • Integrace PayPal a Stripe pro výběr online plateb (licence Pro a Elite).
 • Pole formuláře průzkumu a hlasování (licence Pro a Elite).
 • Pole pro registraci a přihlášení uživatelů WordPress (licence Pro a Elite).
 • Geolokace pro detekci polohy uživatele (licence Pro a Elite).
 • Integrace Zapier (licence Pro a Elite).
 • Formuláře pro odeslání příspěvků (licence Pro a Elite).
 • Pole podpisu umožňující uživatelům podepsat přihlášku k zadání formuláře (licence Pro a Elite).
 • Funkce pro opuštění formuláře k uložení částečně vyplněných položek formuláře (licence Pro a Elite).

Jak vidíte, základní licence základní úrovně obsahuje mnoho prémiových funkcí pluginu. Výběrem jedné z dalších tří licencí, jako jsou možnosti Plus, Pro nebo Elite, však odemknete spoustu dalších funkcí, které budeme v této recenzi WPForms pokrývat. Takže v mnoha případech by měla postačovat prémiová verze WPForms ve výši 79 USD, možná budete muset zaplatit navíc za vyšší úroveň, nyní nebo v budoucnosti, v závislosti na vašich požadavcích.

Pokryjeme přesně to, co je zahrnuto v každé ze čtyř licencí WPForms v této recenzi, ale můžete si zobrazit mřížku funkcí na stránce s cenami a zobrazit úplné rozpis toho, co je aktuálně k dispozici u každé možnosti nákupu.

Upgradujte proces z Lite na Pro

Upgradování z bezplatného pluginu WPForms Lite na prémiovou verzi je velmi jednoduché. Poté, co jste si vybrali cenový plán a zakoupili licenci pro WPForms, pak můžete plugin nahrát na hlavní panel WordPress. Po deaktivaci bezplatné verze pluginu si můžete aktivovat prémiovou verzi a pokračovat v používání libovolného z formulářů, které jste vytvořili s bezplatnou verzí.

WPForms Review: User Experience

WPForms Drag-and-Drop Form Builder

WPForms má velmi uživatelsky přívětivé rozhraní pro tvorbu formulářů.

Jednou z klíčových vlastností WPForms je uživatelsky přívětivý drag-and-drop tvůrce formulářů. Bezplatné i prémiové verze WPForms sdílejí toto rozhraní pro vytváření formulářů, přičemž placená verze nabízí více funkcí a funkcí.

Abychom vám pomohli lépe porozumět tomu, jak snadno se tento plugin používá, projdeme vás procesem vytváření formulářů v lite verzi a teprve poté podrobněji prozkoumáme funkce placených verzí..

To vám pomůže rozhodnout se, zda je WPForms tou pravou volbou pro váš projekt, a pokud ano, zda bude stačit lite verze, nebo budete muset upgradovat na jednu z prémiových licencí.

WPForms Lite: Co můžete dělat s bezplatnou verzí?

Díky lite verzi WPForms, která je k dispozici v adresáři WordPress Plugin Directory, je v přímé konkurenci s obdobím jako kontaktní formulář 7 a řada dalších řešení. WPForms Lite proto musí uživatelům nabídnout způsob, jak přidat kontaktní formuláře na své webové stránky WordPress, a to způsobem, který vyžaduje co nejméně času a úsilí. Pojďme to tedy vyzkoušet.

Začínáme s WPForms Lite

Vzhledem k tomu, že cílem tohoto pluginu je být uživatelsky nejpřátelštějším formulářovým pluginem pro WordPress, projdeme proces přidávání kontaktního formuláře na web WordPress, abyste mohli rychle zjistit, zda WPForms odpovídá jeho objektivní nebo ne.

Po aktivaci bezplatného pluginu WPForms Lite na svém webu WordPress vás uvítá uvítací obrazovka. Zde najdete odkazy na uživatelskou dokumentaci, vložené video s návodem a užitečné tlačítko pro spuštění nástroje pro tvorbu formulářů a zahájení prvního formuláře.

Úvodní obrazovka WPForms

Po aktivaci pluginu se zobrazí uvítací obrazovka WPForms.

Na úvodní obrazovce je také odkaz na novou funkci výzvy WPForms, jejímž cílem je pomoci vám vytvořit a publikovat váš první formulář do pěti minut..

WPForms Quick Start Challenge

Výzva WPForms vás provede procesem publikování prvního formuláře.

Díky interaktivnímu kontrolnímu seznamu, který je zobrazen ve Tvůrci formulářů, režim výzev dělá dobrou práci, aby vás udržel na správné cestě, zatímco vás provede nezbytnými kroky k vytvoření prvního formuláře..

Režim výzvy WPForms

Kontrolní seznam a popisy, které se zobrazují v režimu výzvy, vám umožní vědět, co dělat dál.

Jak vidíte, proces vytváření formuláře vidí, že WPForms nahradí známý WordPress Dashboard vlastním uživatelským rozhraním.

Uživatelské rozhraní WPForms

Uživatelské rozhraní WPForms nahrazuje panel WordPress při práci na formulářích.

WPForms Review Přidat nový formulář

Obvykle nejsem fanouškem pluginů a motivů, které přepisují nativní uživatelské rozhraní WordPress, a pokusím se znovu vynalézat kolo zavedením vlastních rozhraní uživatelům. Naštěstí je rozhraní WPForms velmi dobře navržené a skutečně zvyšuje uživatelský komfort.

Nahrazení řídicího panelu WordPress rozhraním WPForms vám poskytne více prostoru pro práci, což může pomoci pouze zlepšit proces vytváření formulářů. Další výhodou je, že rozptýlení, která se často objevují na rušném WordPress Dashboardu, jako jsou oznámení o aktualizaci pluginu a další upozornění, jsou z dohledu odstraněny.

Vytvoření kontaktního formuláře s WPForms Lite

Přístupy k rozhraní stranou, vytvoření kontaktního formuláře s WPForms nemůže být jednodušší. Jednoduše zadejte název formuláře a poté vyberte šablonu formuláře jednoduchého kontaktu. Máte také možnost začít prázdným formulářem. Zde je však doporučená možnost použít předdefinovanou šablonu.

Vytvoření kontaktního formuláře pomocí WPForms

První krok spočívá v zadání názvu formuláře a výběru šablony.

Jakmile vyberete šablonu, budete přesměrováni na obrazovku nástroje pro tvorbu formulářů. To je místo, kde WPForms táhne náskok před konkurencí. Zatímco kontaktní formulář 7 poskytuje základní předdefinovaný kontaktní formulář, pokud chcete tento formulář jakýmkoli způsobem upravit, věci začnou rychle klesat – zejména pro netechnické uživatele.

Kontaktní formulář 7 Editor

Kontaktní formulář 7 je alternativou k WPForms, ale jeho zkušenost s úpravou formulářů není srovnatelná s tvůrcem přetahování z WPForms.

Výše uvedený snímek obrazovky zobrazuje rozhraní pro tvorbu formulářů kontaktního formuláře 7. Přidání nových polí formuláře vyžaduje, abyste klikli na odpovídající tlačítko. Poté musíte přidat popisky polí spolu s jakýmkoli formátováním. I když přidávání nových polí formulářů není raketovou vědou, existuje určitě prostor pro zlepšení uživatelského prostředí, které nabízí kontaktní formulář 7.

To je místo, kde tvůrci WPForms viděli příležitost, a jakmile zažijete uživatelské rozhraní jejich pluginu, můžete okamžitě zjistit, proč se rozhodli, že je čas na lepší možnost.

Editor formulářů WPForms

Editor WPForms usnadňuje prohlížení všeho – polí, nastavení a formuláře – na jedné obrazovce.

U WPForms obsahuje šablona kontaktního formuláře pole s názvem, e-mailem a zprávou a také tlačítko Odeslat. To by mělo stačit pro většinu uživatelů. I když s aplikací WPForms Lite můžete do formulářů přidat několik dalších polí, například pole rozevíracího seznamu a zaškrtávací pole. Až dokončíte práci na formuláři, můžete stisknout tlačítko Uložit a poté přejděte k dalšímu kroku.

Publikování kontaktního formuláře WPForms

Proces publikování formuláře vyžaduje, abyste stiskli tlačítko Uložit, ukončili tvůrce formuláře a otevřeli existující příspěvek nebo stránku pro úpravy nebo vytvořili nový..

Tlačítko Přidat formulář WPForms

WPForms přidá užitečné tlačítko do klasického editoru WordPress.

WPForms přidá užitečné tlačítko do editoru WordPress, které vám umožní rychle vložit existující formulář do vašeho obsahu.

Vložit dialogové okno formuláře

WPForms vám umožňuje rozhodnout, zda chcete zobrazit název a popis formuláře nebo ne.

Po výběru formuláře, který chcete vložit, se do vašeho příspěvku nebo stránky přidá příslušný zkratkový kód.

Kontaktní formulář Shortcode

WPForms používá krátké kódy k vkládání formulářů do příspěvků a stránek WordPress.

Poté je po zveřejnění zkratka nahrazena kontaktním formulářem.

Náhled kontaktního formuláře

Ve výchozím nastavení budou formuláře vytvořené pomocí WPForms převzít styl vašeho motivu.

Každé z povinných polí je jasně označeno a neutrální design formuláře by měl dobře ladit s vybraným tématem WordPress. Ve výchozím nastavení se uživateli po úspěšném odeslání formuláře zobrazí potvrzovací zpráva.

Zpráva pro odeslání formuláře

WPForms zobrazí vlastní zprávu po odeslání položky formuláře.

WPForms vám však také dává možnost přesměrovat uživatele na konkrétní URL nebo stránku vašeho webu po odeslání formuláře.

Možnosti potvrzení formuláře

Kromě zobrazení vlastní zprávy můžete také zobrazit stránku na svém webu nebo přesunout uživatele na konkrétní URL po odeslání formuláře.

Položky formuláře jsou zasílány na e-mail spojený s uživatelským účtem správce vašeho webu WordPress a měly by být doručeny okamžitě do vaší doručené pošty. Můžete však upravit příjemce prostřednictvím nastavení formuláře.

Příklad E-mail pro zadání formuláře

Můžete si vybrat, zda budou e-maily s formulářem odesílány ve formátu prostého textu nebo HTML.

Pokud je vaším cílem přidat na svůj web WordPress základní kontaktní formulář, výše uvedené kroky jsou vše, co potřebujete, pomocí bezplatného pluginu WPForms Lite.

Pokud máte v úmyslu použít pouze výchozí kontaktní formulář, není příliš mnoho oddělit kontaktní formulář 7 od WPForms Lite. Pokud byste však někdy potřebovali provést nějaké změny ve formuláři, oceníte lepší snadnost použití nástroje pro tvorbu formulářů WPForms.

WPForms a Gutenberg

Pokud používáte nejnovější verzi WordPress a aktualizovaný editor WordPress – Gutenberg -, potěší vás, že WPForms je plně kompatibilní s novým editorem. Ve skutečnosti je stejně snadné přidat formulář na vaše příspěvky a stránky WordPress pomocí nového editoru. Stačí kliknout na tlačítko Přidat blok a vyhledat WPForms z dostupných bloků.

Používání WPForms s Gutenbergem

Přidání formuláře k obsahu pomocí nového editoru WordPress Gutenberg Editor je s WPForms velmi jednoduché.

Jakmile do editoru přidáte widget WPForms, můžete vybrat, který formulář chcete vložit do svého příspěvku nebo stránky.

Vyberte formulář, který chcete vložit

Po přidání bloku WPForms na svou stránku si můžete vybrat, který formulář chcete vložit.

Po provedení výběru se formulář přidá do vašeho obsahu. Poté můžete přistupovat k nastavení formuláře na postranním panelu s možností zobrazit název a popis formuláře.

Zobrazení formuláře v editoru Gutenberg

Během práce se formulář zobrazuje v novém editoru WordPress.

Vytvoření vlastního kontaktního formuláře pomocí WPForms

Pokud máte více potřeb na zakázku, můžete pomocí nástroje pro tvorbu přetahování a přetažení WPForms vytvořit vlastní formulář. To je místo, kde WPForms vyniká, a dokonce i uživatelé bezplatné lite verze si mohou vybrat z malého výběru užitečných polí a přidat do svých formulářů.

Pole WPForms Lite

Ve bezplatné verzi WPForms nejsou pole Fancy Field a Platební pole k dispozici.

Chcete-li přidat více polí, jednoduše klikněte na jedno a uvidíte, že bylo přidáno do formuláře. Poté můžete pole přetáhnout na místo.

Přidejte pole do formuláře

Klepnutím na pole jej přidáte do formuláře a poté jej přetáhnete na místo.

Kliknutím na libovolné pole, které tvoří váš formulář, je můžete upravit. V závislosti na typu pole by to mohlo zahrnovat změnu názvu a popisu, jakož i označení jako povinného pole. Když píšete do nastavení pole, zobrazení formuláře se okamžitě aktualizuje, takže je velmi snadné zjistit, jak se formulář formuje.

Úpravy pole

Všechna pole, která přidáte do svých formulářů, lze upravit pomocí nástroje WPForms Builder.

K dispozici jsou také některé pokročilé možnosti pole. V závislosti na typu pole, na kterém pracujete, by tyto možnosti mohly zahrnovat velikost pole, nastavení zástupného textu, skrytí štítku a zadání názvů tříd CSS. Ke zlepšení použitelnosti má každá možnost praktický popis, který poskytuje více informací.

Volby pole formuláře WPForms Lite

Volitelná pole, jako jsou rozevírací seznamy, možnosti s více možnostmi výběru a zaškrtávací políčka, znamenají, že byste měli mít možnost shromažďovat některé užitečné informace od svých návštěvníků prostřednictvím formulářů.

V závislosti na vašich potřebách však možná budete muset upgradovat na prémiovou verzi, pokud chcete získat přístup k polím, které vám umožní vytvářet pokročilejší formuláře (více o těch později).

WPForms Premium Features

Výše uvedený návod ukazuje, jak snadno a rychle můžete přidat standardní kontaktní formulář na web WordPress. WPForms však nechce být jednoduše pluginem pro základní kontaktní formulář pro WordPress.

Prostřednictvím prémiové verze se společnost WPForms zaměřila na špičkové pluginy, jako je Gravity Forms. Pojďme tedy prozkoumat pokročilé funkce placené verze WPForms a zjistit, co dokáže.

Šablony formulářů

Šablony formulářů WPForms Pro

Licence Basic WPForms obsahuje šest šablon s více dostupnými licencemi Pro a Elite.

Jak již bylo zmíněno, bezplatný plugin WPForms Lite obsahuje šablonu kontaktního formuláře a několik dalších možností, které vám pomohou začít. Upgradování na prémiovou verzi WPForms vám však umožní přístup ke třem dalším šablonám formulářů, přičemž více je k dispozici prostřednictvím doplňku Form Templates Pack, ke kterému mají držitelé licencí Pro a Elite přístup.

Sada doplňků šablon

Držitelé licencí Pro a Elite získají přístup ke 100 šablonám navíc.

Základní šablony WPForms jsou dostatečně užitečné, ať už je chcete použít tak, jak jsou, nebo jako výchozí bod pro vlastní formuláře. Některé z nich jsou trochu nevýrazné, například formulář pro přihlášení k odběru zpravodaje, který nemá konkurenční funkce, které byste našli v bezplatném zásuvném modulu pro zpravodaje, jako je Optin Forms.

Šablona formuláře registrace informačního bulletinu

Šablona formuláře „přihlášení k odběru zpravodaje“ by vám měla pomoci rozšířit seznam e-mailů, ale neporovnává se dobře s vyhrazenými zásuvnými moduly pro přihlášení.

Formulář „žádost o nabídku“ není příliš vzrušující, ale je to rychlý způsob, jak přidat tento typ formuláře na svůj web. Šablona formuláře „dar“ může být užitečná, i když k získání přístupu k doplňkům PayPal a Stripe budete muset zakoupit licenci Pro nebo Elite, abyste mohli přijímat platby prostřednictvím svých formulářů.

Příklad šablony objednávkového formuláře

Část šablony objednávky „objednávky“ WPForms, kterou lze integrovat do PayPal nebo Stripe.

Šablona formuláře „fakturace / objednávka“ bude užitečná, pokud prodáváte produkty nebo služby online, ale měli byste porovnat dostupné funkce s funkcemi z modulů eCommerce, jako je WooCommerce nebo Easy Digital Downloads, abyste zjistili, která možnost nejlépe odpovídá vašim požadavkům..

Další šablony WPForms

Více šablon dostupných držitelům licencí Pro a Elite.

Jak je však uvedeno, pokud si vyberete licenci Pro nebo Elite, získáte přístup k doplňku šablony. To zahrnuje 100 předdefinovaných formulářů pro širokou škálu projektů, které by vám mohly skutečně pomoci ušetřit spoustu času při vytváření vlastních formulářů.

Pole formuláře WPForms Pro

Pole formuláře WPForms

Licence WPForms, kterou vyberete, bude definovat, ke kterým polím budete mít přístup.

Upgradováním na jakoukoli prémiovou verzi WPForms získáte přístup k většímu výběru polí formuláře, včetně platebních polí. Nyní jsou zde také některá zajímavá pole pro přijímání hodnocení od vašich uživatelů.

Příklady efektivního pole

WPForms má nyní výběr hodnotících polí pro vytváření formulářů zpětné vazby.

Mezi další pole dodávaná s prémiovými verzemi patří mimo jiné výběrové seznamy, pole s vlastním výpočtem, načítání souborů a výběr data a času. Nyní je zde také pole podpisu, které umožňuje uživatelům podepsat vstup do formuláře pomocí dotykové obrazovky nebo kurzoru myši.

Pole pro výběr podpisu a data

Pokud potřebujete, aby uživatelé podepisovali položky formuláře, má WPForms pole pro toto.

Pole s vlastním výpočtem jsou trochu omezená, protože je možné použít pouze přepínače a rozbalovací pole, nikoli zaškrtávací políčka, která podporují výběr více položek. I když do svých formulářů můžete přidat zaškrtávací políčka, neexistuje způsob, jak je propojit s polem samočinného výpočtu.

Pole plateb

Platební pole WPForms a možnosti pro vytváření pokročilých objednávkových formulářů jsou ve srovnání s vyhrazenými zásuvnými moduly pro elektronický obchod omezené.

Podmíněná logika

Podmíněná logika je další funkce dostupná ve všech placených verzích WPForms. Pomocí podmíněné logiky můžete řídit viditelnost pole na základě určitých podmínek.

Podmíněná logická funkce

Podmíněná logika umožňuje řídit, zda jsou pole zobrazena nebo ne, na základě obsahu ostatních polí.

Výběrem pole a následným rozšířením panelu podmíněností můžete vytvořit pravidla, která určují, zda je toto pole viditelné nebo ne. To je založeno na obsahu ostatních polí ve formuláři. Na jedno pole lze použít více pravidel, což vám umožní vytvářet komplikované formuláře, které vám umožní vyžádat si konkrétní informace od návštěvníků.

Správa formulářů

Na rozdíl od bezplatné verze tohoto pluginu, prémiová verze WPForms zpřístupňuje položky formuláře ve vašem WordPress Dashboard.

Prohlížení položek formuláře

Placené verze WPForms usnadňují prohlížení a správu položek formuláře v Dashboardu WordPress.

Vzhledem k tomu, že e-maily lze odstranit nebo najít cestu do spamových složek, může mít centrální umístění, kde si můžete prohlédnout všechny odeslané položky formuláře, a po nedávné aktualizaci nyní můžete vyhledávat položky formuláře v Dashboardu WordPress. Můžete také filtrovat položky formuláře podle časového období a také exportovat položky ve formátu CSV pro použití v tabulkových aplikacích, jako jsou Excel a Tabulky Google..

Další funkce WPForms

Oznámení o zadání formuláře

WPForms umožňuje vytvořit více oznámení pro každý formulář.

Mezi další funkce v prémiové verzi WPForms patří možnost zasílat oznámení o odeslání nových formulářů na více e-mailových adres, možnost rozdělit dlouhé formuláře na více stránek pro lepší uživatelský dojem a pole pro odesílání souborů, která uživatelům umožňují zahrnout soubory do jejich podoby podání. Získáte také přístup k funkcím anti-spamu, které se nacházejí ve WPForms Lite, a také k rozšířené možnosti vlastního captcha, která vám umožní vytvořit si vlastní otázky, na které uživatelé odpoví a prokázat, že jsou lidé, například matematické otázky.

Nastavení pole Captcha

Kromě služby reCAPTCHA společnosti Google můžete také vytvářet vlastní otázky typu captcha.

Držitelé licencí Pro a Elite WPForms mají nyní přístup k funkci opuštění formuláře, která vám umožní automaticky uložit částečné položky formuláře, pokud uživatel opustí stránku před odesláním položky. Z důvodu způsobu, jakým tato funkce funguje, může WPForms sledovat kurzor myši uživatele a zjistit, kdy se chystáte opustit váš web..

Použijete-li funkci opuštění formuláře k uložení částečných položek formuláře, budete mít možnost sledovat uživatele, kteří nedokončili zadávání formulářů – za předpokladu, že se dostali až k zadání svých kontaktních údajů před odjezdem.

Nastavení abandomentu formuláře

Verze WPForms Pro a Elite vám umožňují automaticky ukládat dílčí položky formuláře.

Mezi další funkce, které držitelé licencí Pro a Elite získají přístup, patří schopnost vytvářet offline formuláře, které ukládají data formulářů do prohlížeče uživatele, dokud nejsou zpět online, funkce potřebné k vytvoření průzkumů a průzkumů a schopnost přijímat příspěvky od uživatelů uživatelé prostřednictvím front-end formuláře. Pole pro registraci uživatelů navíc umožňují vytvářet formuláře, které návštěvníci mohou použít k registraci a registraci účtu pro váš web WordPress.

Funkci uzamčení formuláře můžete také použít k omezení dostupnosti formuláře mezi dvěma daty a také nastavit maximální počet položek, které formulář přijme, než se stane nedostupným.

Nastavení skříňky formuláře

WPForms vám nabízí několik možností pro kontrolu dostupnosti vašich formulářů.

WPForms Premium Pricing Options

V současné době existují čtyři možnosti nákupu WPForms:

 • Základní: 79 USD za použití na jednom webu.
 • Plus: 199 $ pro použití na třech webech plus další funkce integrace e-mailového marketingu.
 • Pro: 399 $ pro použití na 20 webech, plus platby a další funkce.
 • Elite: 599 $ pro použití na neomezeném počtu webů plus podpora WordPress Multisite.

Jak již bylo zmíněno v této recenzi WPForms, různé licenční možnosti poskytují přístup k různým funkcím – úplné podrobnosti si můžete prohlédnout na stránce cenových plánů. Každá licence je navíc platná po dobu jednoho roku, což vám poskytuje přístup k podpůrným službám a aktualizacím pluginu. Po uplynutí této doby musíte obnovit licenci, abyste si tento přístup zachovali, i když se můžete rozhodnout pokračovat v používání pluginu bez podpory.

Pokud jde o podporu, držitelé licencí Basic a Plus získají přístup ke standardní podpůrné službě, uživatelé Pro získají přístup k prioritní podpoře a uživatelé Elite získají přístup k prémiové podpoře. To v praxi znamená, že podpůrné zprávy od držitelů licence Elite budou zpracovány před zprávami od uživatelů Pro, zatímco zprávy od držitelů licence Basic a Plus budou na zadní straně fronty..

Přestože pro WPForms neexistuje žádná bezplatná zkušební verze, existuje 14denní 100% záruka vrácení peněz, která vám umožní vyzkoušet plugin bez rizika.

Závěr recenze WPForms

Je WPForms nejlepším pluginem pro formuláře pro WordPress? No, to opravdu záleží na vašich potřebách.

Pokud chcete na svůj web WordPress přidat standardní kontaktní formulář, pak se velmi doporučuje bezplatný plugin WPForms Lite. Tento plugin nejen usnadňuje přidání kontaktního formuláře na váš web, ale intuitivní tvůrce přetahování umožňuje přímý způsob přidání dalších polí do formuláře a uspořádání jejich zobrazení..

Pokud potřebujete přístup k více efektivním polím, jako jsou pole URL, datum a čas, upload souboru a adresy, pak je základní licence 79 $ relativně levným způsobem, jak získat přístup k většině prémiových funkcí WPForms..

Pokud jde o upgrade na licence Plus ($ 199), Pro (399 $) nebo Elite (599 $), aby se odemkly funkce, jako je integrace e-mailových marketingových služeb, podpora PayPal a Stripe, opuštění formuláře a další funkce, doporučení WPForms není tak snadné díky relativně vysokým cenám. V závislosti na tom, co hledáte, se vyplatí vyzkoušet si několik dalších pluginů pro komerční formuláře, jako jsou Gravity Forms, nebo dokonce některé z alternativ zdarma, než se rozhodnete.

Můžete si dokonce prohlédnout naše srovnání gravitačních forem a WPForms a zjistit, jak se hromadí proti svému hlavnímu soupeři. Pokud však hledáte tvůrce formulářů, který se snadno používá, s intuitivním uživatelským rozhraním, pak je WPForms plugin, který v tomto ohledu skutečně vyniká od konkurence.

Stručně řečeno: Pro ty, kteří ocení dobře navržený uživatelský zážitek v kombinaci s pestrou sadou funkcí, je WPForms skutečně pluginem pro formuláře, který je těžké porazit!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map