Recenze SiteOrigin Page Builder: Nejlepší bezplatný plugin pro tvorbu stránek WordPress?

Nabídky WordPress


SiteOrigin Page Builder je jedním z nejoblíbenějších bezplatných doplňků pro editor obsahu dostupných pro WordPress. Ale s tolika vynikajícími tvůrci prémiových stránek na trhu, může být bezplatný plugin, jako je SiteOrigin Page Builder, realistickou alternativou, nebo bude chybět?

Na konci tohoto přezkumu se budete moci sami přesvědčit, zda je úspora peněz a používání bezplatného pluginu schůdným řešením, nebo zda je nedostatek funkcí nutností nákupu prémiového nástroje nutností.

About SiteOrigin Page Builder

Plugin pro tvorbu stránek SiteOrigin

Page Builder by SiteOrigin (ke stažení z oficiálního repozitáře WordPress zde byl vytvořen, aby vám pomohl vytvořit vlastní návrhy obsahu vašeho webu WordPress. Od pomoci při vytváření jedinečného rozložení domovské stránky až po nabídku pokročilých návrhů pro vaše stránky O webu a Kontakt a pomoci vám Chcete-li publikovat atraktivnější blogové příspěvky, upgraduje tento plugin standardní editor WordPress, aby se rozšířily vaše kreativní možnosti.

Uživatelské rozhraní SiteOrigin Page Builder

Back-end uživatelské rozhraní tvůrce stránek SiteOrigin.

Plugin vám umožňuje vytvářet vlastní rozvržení responzivních stránek založených na mřížce prostřednictvím jeho rozhraní drag-and-drop, a pak můžete do svých vlastních rozvržení vložit řadu modulů obsahu a vytvářet stránky bohaté na funkce.

Uživatelské rozhraní front-end pro live editor

Režim front-end Live Editor SiteOrigin Page Builder.

Pokud hledáte inspiraci pro design nebo nemáte dostatek času, SiteOrigin Page Builder také obsahuje výběr upravitelných předdefinovaných rozvržení.

Rozložení stránky SiteOrigin Page Builder

Rozvržení SiteOrigin Page Builderu je možné upravovat.

Nyní prozkoumáme uživatelské rozhraní a výběr obsahových modulů, ale pokud jste někdy chtěli větší kontrolu nad zobrazováním příspěvků a stránek na svém webu WordPress, mohl by to být plugin pro vás.

Nejlepší funkce pro tvorbu stránek SiteOrigin

Uživatelské rozhraní, výběr obsahových modulů a widgetů a předdefinovaná rozvržení jsou tři hlavní součásti zásuvného modulu pro tvorbu stránek WordPress..

Podíváme se na tyto aspekty tohoto pluginu a několik dalších funkcí, které vám pomohou rozhodnout, zda je tento bezplatný nástroj tou pravou volbou pro váš projekt..

Rozhraní pro vytváření a přetažení stránky SiteOrigin

Po aktivaci pluginu se do editoru WordPress přidá další karta. Po kliknutí se spustí rozhraní SiteOrigin Page Builder.

Tlačítka editoru stránek

Kliknutím na kartu Tvůrce stránek přepnete editor WordPress na Tvůrce stránek SiteOrigin.

Po načtení rozhraní Page Builder můžete začít přidáním widgetu, řádku nebo předem vytvořeného rozvržení na stránku.

Možnosti pro tvorbu stránek SiteOrigin Page Builder

Rozhraní Back-end SiteOrigin Page Builder.

Vytváření mřížky rozvržení pomocí řádků a sloupců

Řádky jsou základem rozvržení tvůrce stránek a každý řádek, který na svou stránku přidáte, lze rozdělit do několika sloupců. Přidáním více řádků do rozvržení – každý s vlastními sloupci – můžete začít vytvářet pokročilé návrhy stránek pouhými několika kliknutími.

Row Builder

SiteOrigin Page Builder vám umožňuje přesnou kontrolu nad rozvržením založeným na mřížce pomocí řádků a sloupců.

Po kliknutí na tlačítko Přidat řádek můžete definovat strukturu řádků a sloupců. Rozhraní drag-and-drop usnadňuje změnu šířky řádků, ale pokud hledáte pomoc při vytváření esteticky příjemného rozložení, nebo chcete ušetřit čas, můžete si vybrat z předdefinovaného sloupce poměry.

Vytvořte vlastní rozvržení sloupců

Předdefinované poměry usnadňují rychlé vytvoření vhodného rozložení sloupců pro vaši stránku.

Kromě definice počtu sloupců v řádku můžete také upravit vzhled řádku a jednotlivých buněk. Změna zobrazení pozadí, včetně přepínání barev nebo obrázků, se provádí pomocí panelu Styly řádků. Můžete také přidat vlastní okraje a výplně a zadat libovolný vlastní CSS pro ještě větší kontrolu nad svým designem.

Přizpůsobte styly řádků

SiteOrigin Page Builder vám dává plnou kontrolu nad vzhledem vašich řádků a jejich sloupců.

Až budete s řádkem a jeho sloupci spokojeni, můžete jej přidat na svou stránku a pokračovat ve vytváření vlastního rozvržení. Vzhledem k tomu, že na svou stránku můžete přidat tolik řádků, kolik potřebujete, můžete vytvořit opravdu pokročilá rozvržení pomocí SiteOrigin Page Builder.

Příklad vlastního rozvržení SiteOrigin Page Builder

Vlastní rozložení řádků a sloupců lze přeskupit přes rozhraní drag-and-drop.

Přidání widgetů do rozvržení vaší vlastní stránky

Widgety jsou bloky obsahu, které se používají k přidání užitečných prvků na vaše stránky, jako jsou tlačítka, mapy a posuvníky. Než se však podíváme na možnosti widgetu, podívejme se, jak jsou přidány do rozložení stránky.

Widgety pro tvorbu stránek SiteOrigin

Některé widgety nebo bloky obsahu, které můžete přidat do rozvržení pomocí SiteOrigin Page Builder.

Jednoduše vyberte řádek nebo sloupcovou buňku a stiskněte tlačítko Přidat widget a můžete si vybrat, který prvek chcete přidat do rozvržení.

Přidejte widget na stránku

Moduly SiteOrigin Page Builder lze značně přizpůsobit.

Jakmile je widget přidán, můžete na něj klepnout a zahájit přizpůsobení jeho vzhledu a fungování.

Režim živého editoru SiteOrigin Page Builder

Kromě práce v editoru back-end můžete také přepnout do režimu „Live Editor“ a podívat se, jak bude vaše stránka vypadat, když bude publikována.

Pohled na front-end live editoru

Režim Live View usnadňuje náhled vaší práce a také můžete provádět změny prostřednictvím postranního panelu, ale není tak interaktivní jako u některých prémiových tvůrců stránek..

Pokud chcete na své stránce provádět změny v režimu front-live live editoru, a ne umožnit přímou interakci s obsahem, plugin zobrazí rozbalovací okno, které obsahuje ovládací prvky.

Panely voleb živého editoru

Pokud chcete v režimu živého editoru provést nějaké změny ve vzhledu stránky, musíte to provést pomocí vyskakovacího okna.

Režim Live Editor vám poskytuje přesný náhled vaší práce a umožňuje zjistit, jak bude vypadat vašim návštěvníkům. Vzhledem k nedostatečné přímé inline úpravě se však neporovnává s leštěnými předními editory typu point-and-click nalezenými v prémiových nástrojích WordPress, jako jsou Beaver Builder, Visual Composer nebo Thrive Themes Content Builder.

Divi Front-End Editor

Divi je prémiový plugin WordPress pro tvorbu témat a stránek, který vám umožňuje přímou interakci s návrhem stránky.

Nedostatek přímé inline editace Live Editoru není hlavní nevýhodou, ale ostatní dříve zmíněné nástroje, stejně jako prvotřídní Divi od Elegant Themes, nabízejí mnohem citlivější a intuitivnější uživatelské prostředí. Možnost kliknout na položku a začít ji upravovat přímo na stránce – ať už chcete změnit text, změnit velikost sloupce nebo přesunout prvek na novou pozici – je mnohem pohodlnější a intuitivnější způsob práce.

Návrhy mobilních responzivních stránek

Užitečnou funkcí Live Editoru je však mobilní náhledový nástroj. Chcete-li získat představu o tom, jak uživatelé chytrých telefonů a tabletů zažijí váš obsah, můžete pomocí tlačítek zařízení zobrazit náhled svého návrhu prostřednictvím mobilních výřezů.

Mobilní náhled SiteOrigin Page Builder

Kliknutím na tlačítka pro mobily a tablety změníte velikost výřezu, abyste emulovali menší zobrazení těchto zařízení.

Protože všechny prvky SiteOrigin Page Builder – včetně rozvržení a widgetů – reagují, měly by vaše návrhy fungovat i na menších obrazovkách.

Rozvržení Tvůrce stránek SiteOrigin

Příklad předběžného rozvržení

Jedno z upravitelných předdefinovaných rozvržení domovské stránky z SiteOrigin Page Builder.

Kromě vytváření vlastních vlastních návrhů můžete také importovat jedno z předdefinovaných rozvržení na svou stránku a pro bezplatný plugin zahrnuje SiteOrigin Page Builder také působivý výběr předdefinovaných návrhů. Nejsou však na stejné úrovni jako ty, které byste dostali s prémiovým nástrojem, jako je Beaver Themer.

Některá rozvržení stránek

Design stránek SiteOrigin Page Builder pokrývá řadu typů stránek, včetně stránek Home, About, Contact a ecommerce, které jsou vhodné pro různé projekty. Jakmile importujete rozvržení, můžete jej upravit pomocí rozhraní pro tvorbu stránek na zadní straně.

Úpravy rozvržení

Importovaná rozvržení se skládají z řádků, sloupců a widgetů, které lze všechny přizpůsobit pomocí rozhraní tvůrce.

Rozložení zahrnuje relevantní fotografii fotografie, takže jakmile naimportujete design, můžete jednoduše nahradit text a rychle vytvořit stránku pro svůj web..

Widgety stavebních bloků obsahu

Jak již bylo zmíněno, SiteOrigin Page Builder obsahuje dobrou sadu užitečných widgetů, které lze přidat na vaše stránky. Od titulků a tlačítek až po cenové tabulky a posuvníky můžete pomocí tohoto nástroje pro tvorbu stránek rychle a snadno upgradovat svůj obsah.

Widgety pro tvorbu stránek

SiteOrigin Page Builder vám poskytuje dobrou sadu widgetů pro vaše vlastní návrhy stránek.

Jakmile do rozvržení přidáte widget, můžete jeho vzhled upravit pomocí rozhraní tvůrce.

Úpravy widgetu

Widgety si můžete přizpůsobit, abyste se ujistili, že odpovídají vašim designovým preferencím.

Stejně jako mnoho z nejlepších pluginů pro tvorbu stránek WordPress lze do vašich vlastních návrhů přidat libovolné widgety, které jsou na vašem webu aktivní – včetně těch z pluginů třetích stran. Tím se otevírá celý svět kreativních možností. Pokud nemůžete najít vhodnou miniaplikaci z výběru Tvůrce stránek SiteOrigin, měli byste ji najít jinde..

Funguje s jakýmkoli motivem WordPress

Přestože SiteOrigin nabízí řadu témat WordPress (z nichž některá byla vytvořena společností SiteOrigin a některá autoři třetích stran, jako jsou ProteusThemes a ThemeTrust), plugin pro tvorbu stránek by měl fungovat s jakýmkoli správně kódovaným motivem. Například dětské téma Digital Pro Genesis od StudioPress bylo bez problémů použito při testování této revize SiteOrigin Page Builder. Přepínání motivů nezpůsobilo žádné problémy ani s vlastními návrhy stránek, které se hladce přenesou na nový design.

Šablona stránky plné šířky

Pokud chcete vytvořit stránky bez postranních panelů nebo záhlaví WordPress, bude váš web potřebovat šablonu s plnou šířkou.

Pokud chcete vytvořit rozvržení plné šířky, například pro vaši domovskou stránku, musíte zajistit, aby vaše téma WordPress obsahovalo šablonu plné šířky. Případně můžete kódovat sami nebo nainstalovat plugin, jako jsou bezplatné Fullwidth šablony pro libovolné téma & Tvůrce stránek.

Život po SiteOrigin Page Builder?

Vzhledem k tomu, jak mnoho tvůrců stránek WordPress funguje, může deaktivace pluginu způsobit problémy. Často ztratíte přístup k veškerému obsahu, který jste přidali na stránku s tvůrcem, nebo se ztratí v mořích proprietárního kódu.

Po odebrání pluginu

Po deaktivaci pluginu SiteOrigin Page Builder je váš obsah stále přístupný.

Naštěstí to neplatí pro SiteOrigin Page Builder. Po deaktivaci pluginu by měl být váš obsah stále přístupný (bez formátování použitým tvůrcem) pro vaše návštěvníky a upravitelný pomocí standardního editoru WordPress. Díky tomu budete mít v budoucnu možnost přepnout na jiného tvůrce stránek, aniž byste ztratili obsah – něco, co není vždy možné s jinými zásuvnými moduly pro tvorbu stránek.

SiteOrigin Page Builder Premium Add-ons

Zatím vše, co je obsaženo v tomto přezkumu SiteOrigin Page Builder, se týkalo bezplatné verze pluginu. Tvůrce stránek však můžete upgradovat zakoupením prémiového balíčku doplňků SiteOrigin za 29 USD.

Prémiové přídavné moduly

Prémiová aktualizace vám poskytuje přístup k rychlejší podpoře a sedmi novým funkcím pro tvorbu stránek.

Mezi výhody aktivace prémiových doplňků patří možnost použít vlastní tvůrce typů příspěvků k vytvoření dalších typů příspěvků pro váš web, možnost nastavit obrázky pozadí paralaxy pro řádky rozložení tak, aby byly vizuálně přitažlivější, a možnost přidat animaci. efekty na prvky rozvržení.

Použití modulu prémiových animací

Prémiové doplňky umožňují použít na elementy stránky animační efekty a triggery.

Další výhodou nákupu doplňků pro SiteOrigin Page Builder je to, že kromě bezplatného kanálu podpory získáte také přístup k prémiové e-mailové podpoře..

Závěrečné myšlenky

Živé zobrazení front-end

Poměrně omezené rozhraní front-end pro tvorbu stránek je jedinou hlavní slabinou tohoto pluginu.

Pro bezplatný plugin WordPress je SiteOrigin Page Builder působivý nástroj.

Editor je snadno použitelný a výběr widgetů, spolu s možností přidat widgety třetích stran do vašich rozvržení, by měl zajistit, aby téměř kdokoli mohl vytvořit užitečné návrhy vlastních stránek pro své webové stránky WordPress. Předem vytvořené rozvržení stránky je také dobré a poskytuje rychlý způsob, jak začít s vlastními vlastními návrhy.

Front-end Live Editor je hlavní oblastí, kde SiteOrigin Page Builder zaostává za prémiovými pluginy pro tvorbu stránek pro WordPress. I když budete moci vytvořit návrhy podobné kvality jako ty, které byste vytvořili pomocí nástroje, jako je Divi nebo Beaver Builder, bude to trvat déle a bude vyžadovat více úsilí s SiteOrigin Page Builder. Navíc jsou v těchto nástrojích nalezeny některé funkce, ke kterým právě nemáte přístup pomocí tohoto pluginu – i když si zakoupíte prémiové doplňky.

Pro bezplatný plugin pro tvorbu stránek WordPress je však celkový uživatelský dojem SiteOrigin Page Builderu dobrý, a pokud máte omezený rozpočet a stále chcete pro svůj web vytvářet pokročilé návrhy stránek, může to být obrovská pomoc..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me