Recenze Qards: Atraktivní nový plugin pro tvorbu stránek WordPress od společnosti Designmodo

Design rámcové řešení designmodo - sleva 15%!


Qards je plugin pro tvorbu stránek pro WordPress, který umožňuje uživatelům vytvářet jedinečná rozvržení a návrhy bez potřeby jakýchkoli znalostí o designu nebo vývoji.

Doplněk Qards, který vytvořil Designmodo, obsahuje rozsáhlá knihovna ohromujících stavebních bloků (nebo karty), které lze přizpůsobit pomocí velmi intuitivního inline editoru front-end a sestavit tak, aby vám pomohly vytvořit perfektní rozvržení pro každou stránku na vašem webu.

Protože Qards pracuje nezávisle na vašem motivu WordPress a umožňuje vám sestavit celou webovou stránku po stránce (jak byste očekávali od tvůrce stránky WordPress), lze ji také použít k vytvoření samostatných vstupních stránek s plnou šířkou které mají svůj vlastní styl a formátování.

Příklad rozložení Qards

Co můžete dělat s Qards?

Stránky, které vytvoříte s Qards, nezabývají žádnými možnostmi stylu nebo rozvržení vašeho motivu – jsou to spíše prázdná plátna, která mohou být naplněna řadou prefabrikovaných obsahových bloků dodávaných s pluginem.

Jsou všechny na celou šířku a na celou obrazovku, a neobsahují žádné z populárních motivových prvků WordPress, jako jsou záhlaví, zápatí nebo postranní panely – což vám umožní vytvářet zcela vlastní návrhy a rozvržení, bez omezení vašeho motivu nebo samotného WordPress.

Ať už ty pomocí Qards vytvořte samostatné vstupní stránky propagovat produkty nebo služby nebo vytvářet celý web, je to flexibilní nástroj, který by vyhovoval mnoha různým typům projektů.

Bloky obsahu Qards

Qards přichází s dobrým výběrem krásně navržených bloků obsahu rozdělených do osmi kategorií, z nichž každá může být použita v jakékoli kombinaci na vašich stránkách. Každý blok lze snadno přizpůsobit například změnou obrázku na pozadí nebo textu a jeho vzhledu, čímž vám poskytne vlastní vzhled, aniž byste museli upravovat jakýkoli kód..

Qards také tvrdí pracovat s jakýmkoli tématem WordPress – pokud bude šablona, ​​kterou používáte na svém webu, kódována podle standardů WordPress, bude plugin fungovat dobře. Pokud ne (například kvůli nekompatibilitě mezi Qards a vašimi dalšími pluginy), Designmodo nabízí docela štědrou 20denní záruku vrácení peněz.

Začínáme s Qards

Po instalaci a aktivaci pluginu na vašem webu WordPress můžete začít vytvářet vlastní návrhy stránek pomocí nové položky, která byla automaticky přidána do postranní nabídky administrátora WordPress s názvem „Qards“..

Spravujte všechny stránky Qards

Na obrazovce Qards můžete vytvořit novou stránku a poté spustit vizuální editor, abyste mohli začít pracovat na svém vlastním návrhu.

Qards Blank Canvas

Jakmile se editor načte, budete mít prázdné plátno, na kterém můžete pracovat; neexistují žádné postranní panely, záhlaví, zápatí ani žádný z dalších prvků, které mohou být součástí vašeho aktuálního motivu.

Dostupné bloky obsahu, které se používají k vytváření rozvržení stránky, jsou řazeny podle kategorií a díky panelu rychlého náhledu můžete vidět, jak každý prvek vypadá, než jej přidáte do rozvržení..

Náhled bloku obsahu

Kategorie používané k uspořádání bloků obsahu zahrnují:

  • Pokrýt
  • obraz
  • Text
  • Vlastnosti
  • Mřížka
  • Jídelní lístek
  • Zápatí
  • předplatit

Každá kategorie obsahuje více bloků obsahu, což vám poskytuje spoustu možností, jak bude vaše poslední stránka vytvořena. A protože můžete snadno přizpůsobit některý z bloků přidáte k rozvržení, šance na dvě stránky vytvořené s Qards vypadají stejně, jsou velmi malé.

Chcete-li vytvořit rozvržení pomocí Qards, jednoduše vyberte několik bloků, jeden po druhém (jakmile jsou na místě, bloky lze snadno přesunout nebo odstranit podle potřeby).

To vám opět poskytne spoustu flexibility, jak bude vaše konečné uspořádání uspořádáno, a protože se tak děje prostřednictvím intuitivní rozhraní drag-and-drop, pro běžné uživatele počítačů by to nemělo představovat žádné problémy – ať už jsou obeznámeni s WordPress a webovým designem či nikoli.

A co víc, protože obsahové bloky byly navrženy tak, aby dobře spolupracovaly v jakékoli kombinaci, není obtížné sestavit atraktivní, soudržný design pro každou stránku, kterou vytvoříte – i když obecně nemáte moc pozornosti pro grafiku /webový design.

Poté, co jste přidali jeden nebo více bloků obsahu a přesunuli je na místo, pak můžete začít přizpůsobovat svůj design.

Přizpůsobení bloků obsahu Qards

Přizpůsobení bloků obsahu Qards se provádí pomocí uživatelsky přívětivého rozhraní, ve kterém se ikony aktivují tak, že na ně umístíte kurzor myši nebo kliknete na jednotlivé prvky. Například změna obrázku je stejně snadná jako výběr jiné položky z okna průzkumníka souborů, které se pohodlně zobrazí po kliknutí na ikonu úprav.

V poslední aktualizaci Qards vám verze 1.4 umožňuje vybrat obrázky přímo z mediální knihovny WordPress na vašem webu. To je skvělá zpráva pro ty, kteří chtějí ve svých nových designech použít obrázky, které dříve na svůj web nahráli.

Ovládací prvky editoru obrázků

Tento proces lze poté opakovat pro každý z bloků, které jste přidali do rozvržení, dokud nenahradíte všechny obrázky s vlastním obsahem podle potřeby..

Veškerý další obsah, jako je text, odkazy a další položky, lze díky. Snadno editovat stejně jako obrázky kontextová menu které se zobrazí, když se nad nimi kurzor myši pohybuje.

Ve verzi 1.4 byly také přidány další možnosti přizpůsobení tlačítek, která jste přidali do svých návrhů.

new-quards-button-configuration

Pomocí nového konfigurátoru tlačítek můžete snadno změnit tvar, velikost a barvu jakéhokoli tlačítka, které přidáte na své stránky. Tato nová úroveň ovládání vám umožňuje zvolit nejlepší kombinace designu pro nejvyšší možné míry konverze.

Jeden z zdůrazňuje Qards, a funkce, která jej odděluje od ostatních nástrojů pro tvorbu stránek WordPress, je schopnost upravovat obsah inline – což znamená, že můžete jednoduše kliknout na záhlaví nebo jinou část textu a začít psát..

Tím získáte živý náhled na to, jak se bude váš obsah zobrazovat, což eliminuje potřebu přepínat mezi okny a hádat, jak bude vaše práce vypadat koncovému uživateli..

Přestože některé z novějších nástrojů pro tvorbu stránek pro WordPress začínají zahrnovat inline editaci, je implementováno jen zřídka, stejně jako u Qards. Pokud chcete odstranit odpojení mezi back-end editory WordPress a front-end pohledem na váš obsah, Qards je skvělá volba.

Při zadávání textu inline, spíše než získání přístupu k plnohodnotné sadě ovládacích prvků editoru pro přizpůsobení obsahu při jeho zadávání, máte jen malou sadu ovládacích prvků využít. Na první pohled se to může zdát trochu restriktivní ve srovnání se standardním nebo upgradovaným editorem TinyMCE pro WordPress. Jakmile však začnete používat to, co je v nabídce, měli byste to najít více než schopný vám umožní dělat to, co musíte udělat.

Ovládací prvky vloženého textu Qards

Ovládací prvky vložené úpravy dokonce umožňují změnit písmo a barvu textu pro konkrétní sekci – něco, co není při výchozí instalaci WordPress k dispozici při vytváření obsahu. A pokud vás zajímá co se stalo s textovou kartou který vám umožní upravovat základní HTML vašich příspěvků (najdete ve výchozím editoru WordPress), k tomuto kódu můžete stále přistupovat pomocí Qards. A co víc, nyní můžete snadno upravovat CSS libovolného prvku.

Upravit nabídku

To je jednoduše případ aktivace nabídky nastavení a poté výběrem možnosti „Upravit HTML / CSS“ spusťte příslušný editor.

Upravit HTML a CSS

Přestože nemáte živý náhled, abyste viděli účinky svých úprav, editor používá barevně kódovanou syntaxi, která usnadňuje přidávání vašich úprav.

Můžete také upravovat HTML a CSS jednotlivých prvků na svých stránkách přizpůsobit globální CSS rozvržení – čehož dosáhnete zadáním příslušného CSS na stránce Nastavení Qards (najdete pod „vzhledem“ na hlavním panelu administrátora).

Přidat globální CSS

Přestože při vytváření rozvržení budete mít docela dobrou představu o tom, jak bude vypadat váš konečný produkt, můžete si kdykoli zobrazit náhled návrhu kliknutím na příslušné tlačítko. Díky tomu získáte přesný přehled o tom, jak váš web bude návštěvníkům vypadat.

Citlivý náhled

Pokud chceš vidět, jak citlivý nově vytvořené vlastní rozvržení je, můžete experimentovat změnou velikosti okna prohlížeče a sledováním rozvržení reagovat na změny velikosti výřezu.

Během procesu navrhování, vy může změnit pořadí bloků v kterémkoli bodě kliknutím na příslušné tlačítko a přetažením prvků do jejich nových umístění. To vám umožní rychle experimentovat s rozvržením a najít perfektní uspořádání bez většího úsilí.

Protože stránky, které vytváříte pomocí Qards, mají rozložení v plné šíři, nezahrnují žádné vlastnosti nebo prvky vašeho webu nebo jeho motivu, což znamená, že vaše záhlaví, postranní panel, zápatí a jakékoli položky nabídky WordPress mohou obsahovat nepoužívat se nezobrazí na stránkách, které vytvoříte pomocí Qards.

Pokud hledáte nějaký nástroj design krásné samostatné vstupní stránky které jsou zcela oddělené od zbytku vašich webových stránek, je Qards skvělou volbou.

Kromě toho, protože můžete snadno nastavit stránku vytvořenou pomocí Qards jako domovskou stránku vašeho webu – stejně jako u běžné stránky WordPress – můžete celý svůj web vytvořit pomocí stránek vytvořených pomocí Qards. To znamená, že pokud byste to měli udělat, bylo by sporné, zda by stálo za to používat WordPress, protože mnoho jeho funkcí a výhod by nebylo k dispozici vám ani vašim návštěvníkům..

Ceny Qards

Plugin Qards od Designmodo je k dispozici ve dvou cenových plánech:

Ceny Qards

  • Licence na jeden web: 99 $
  • Licence na stránky agentury 5: 199 $

Možnosti cen si můžete prohlédnout na této stránce oficiálního webu Qards. Plus, existuje 20denní záruka vrácení peněz, což vám dává dostatek času na vyzkoušení produktu a zjištění, zda splňuje vaše potřeby.

Závěrečné myšlenky

Při instalaci tohoto pluginu jsem měl smíšené pocity – hlavně proto, že jsem už věděl, že Designmodo již dříve vydalo působivé samostatné téma WordPress (aktualizace: 1. září 2015; nyní přerušeno) na první pohled se zdálo, že má podobný vzhled a dojem jako Qards.

Nebyl jsem samozřejmě úplně skeptický, ale také jsem si nebyl jistý, že Qards může nabídnout cokoli, aby se oddělil od tohoto dřívějšího produktu a dalších zavedených modulů pro tvorbu stránek WordPress..

Naštěstí, když jsem si to užil na otočení, mohu potvrdit, že Qards skutečně má několik funkcí, které ospravedlnit jeho existenci a povýšit ji nad konkurenci. Patří mezi ně schopnost vytvářet nové stránky, které jsou zcela mimo váš aktuální motiv, a kombinace fantasticky vypadajících bloků obsahu, které se používají jako základ rozložení vaší stránky a které lze upravovat se stejným snadno použitelným vloženým obsahem. editor, který učinil svůj předchozí produkt takovým úspěchem. Je pravda, že některým dalším tvůrcům stránek WordPress se podařilo získat jednu z těchto posledních dvou funkcí na stejné úrovni jako Qards, ale jen velmi málo nabízí obojí společně – a zejména ne v takovém intuitivní a profesionálně vypadající balíček!

Stále však existuje několik přetrvávajících pochybností: zaprvé se zdá, že mezi některými funkcemi běžně používanými v běžném tématu WordPress a tím, co je součástí Qards, se hodně překrývá. Zadruhé, protože některé základní funkce WordPress (jako jsou příspěvky, mediální knihovna a widgety) nejsou snadno přístupné pro stránky vytvořené pomocí Qards, musíte se zeptat sami sebe, zda je Qards správnou platformou pro váš projekt – zejména když Designmodo podobné samostatné téma WordPress (aktualizace: 1. září 2015; nyní přerušeno) je k dispozici také za podobnou cenu.

Je však třeba zdůraznit, že Qards je nově vydávaný produkt stále se aktivně vylepšuje a inovuje – proto sledujte komentáře na oficiální stránce produktu Qards, abyste získali informace od vývojářů a nahlédli, co je připraveno pro budoucí vydání..

Changelog je dobrým místem pro zjištění, jaké chyby byly opraveny a jaké nové funkce byly přidány. Jak již bylo zmíněno, další funkce, které byly nedávno přidány, zahrnují vylepšenou podporu pro přístup k souborům v knihovně médií WordPress a lepší ovládací prvky pro přizpůsobení tlačítek, která jste přidali do návrhů své stránky..

Vzhledem k tomu, že doplňování a vylepšení jsou prováděna poměrně pravidelně, jako je podpora integrace MailChimp a používání písem Google, vypadá to, že vývojáři Qards reagují na zpětnou vazbu uživatelů a požadavky.

Pokud chceš snadno vytvářejte kvalitní vstupní stránky, které sedí mimo design a styl vašeho WordPress tématu, pak Qards vytváří ideální řešení. Pokud vám nevadí vyhnout se řadě základních funkcí WordPress, jako jsou blogové příspěvky, widgety a tvůrce nabídek WordPress, můžete pomocí tohoto pluginu dokonce vytvořit celý svůj web. To znamená, že pokud hledáte tematický přístup k přizpůsobení celého svého webu a přitom máte přístup k některým stejným skvělým funkcím jako Qards (jako jsou skvěle vypadající obsahové bloky a intuitivní uživatelské rozhraní), pak dřívější samostatný Design Designo Téma WordPress je pravděpodobně stále lepší volbou.

Stručně řečeno, redukuje se na to, který je nejlepším nástrojem pro váš projekt: plugin Qards nebo konkrétnější dříve vydané samostatné téma WordPress (Designmodo) (aktualizace: 1. září 2015; nyní přerušeno).

(Aktualizace: Designmodo má nyní velmi pěkné video ukazující, jak integrovat Qards s pluginem eCommerce pro WooCommerce – https://www.youtube.com/watch?v=PLSMkvSKsFk

A konečně, abychom nezapomněli zmínit: Vítězové WP fanoušků mohou získat hezkou 15% slevu na jakýkoli produkt Designmodo (včetně Qards) pomocí našeho šikovného kupónu Designmodo.. Užívat si!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me