Recenze LearnDash – nejlepší LMS plugin pro WordPress?

Nabídky WordPress


LearnDash je jedním z nejznámějších a nejuznávanějších online modulů pro tvorbu kurzů pro WordPress. Ve skutečnosti ji údajně používají společnosti z žebříčku Fortune 500, hlavní univerzity a školící organizace a podnikatelé, kteří publikují vzdělávací obsah online.

Přestože je program LearnDash jasný, je schopný eLearningový plugin, je pro váš projekt vhodný?

To je otázka, kterou vám tato recenze pomůže odpovědět. Koneckonců, LearnDash není levný plugin a existují i ​​jiné možnosti.

Po přečtení této recenze budete vědět, zda tento plugin obsahuje funkce, které potřebujete, je v rámci vašeho rozpočtu a co je možná nejdůležitější, je nástroj, který budete moci použít.

Pojďme začít…

Pro koho je LearnDash?

LearnDash je určen všem, kteří chtějí publikovat kurzy online – bez ohledu na to, zda chtějí přidat existující webovou stránku WordPress několik vzdělávacích zdrojů nebo vytvořit vlastní platformu eLearning nebo systém pro správu učení (LMS).

Recenze LearnDash

Po instalaci pluginu LearnDash na svůj web WordPress budete moci vytvářet kurzy, lekce a kvízy, které budou učit a hodnotit své uživatele. Certifikáty lze udělit vašim uživatelům na základě vlastních kritérií, zatímco nástroje pro vytváření přehledů poskytují dobrý přehled o tom, jak vaši studenti postupují.

Umožňuje uživatelům účtovat poplatek za přístup k vašim kurzům několika způsoby. K dispozici je také knihovna oficiálních doplňků a doplňků třetích stran a také spousta možností integrace, které vám umožňují kombinovat program LearnDash s dalšími zásuvnými moduly a službami a vytvářet tak výkonnější online platformu pro učení.

Doplňky pro LearnDash

LearnDash lze vylepšit pomocí bezplatných a placených doplňků.

Seznam funkcí LearnDash je ve skutečnosti tak dlouhý a možnosti natolik rozmanité, že by použití tohoto pluginu mělo šanci být ohromující. Jak však uvidíme později v této recenzi, tvůrci pluginů odvedli dobrou práci, aby co nejvíce zjednodušili uživatelské prostředí a zároveň zajistili, že uživatelé moci mohou vytvářet kurzy, které potřebují. Pokud chcete vidět, jak tento plugin používají ostatní, můžete si na webu LearnDash zobrazit případové studie.

Podrobněji se budeme zabývat kompatibilitou motivů a pluginů později v této recenzi, ale v případě, že vás to zajímá, by měl LearnDash spolupracovat s mnoha z nejlepších pluginů WordPress a se všemi dobře kódovanými motivy. Z tohoto důvodu by se měl hodit přímo na váš stávající web. Pokud jste svůj web ještě nezačali, LearnDash přichází s vysoce kvalitním motivem, který je optimalizován pro tento plugin.

Nyní tedy máte dobrý přehled o tom, co tento plugin může udělat a pro koho je určen, podívejme se na některé z jeho nejlepších funkcí a jeho hlavní nevýhody.

LearnDash Nejlepší funkce

Zobrazení seznamu kurzů

LearnDash vám umožní publikovat tolik kurzů, kolik chcete na svém webu WordPress.

Než prozkoumáme uživatelský zážitek z tohoto pluginu, abychom vám pomohli při rozhodování, zda se jedná o nástroj, který budete moci použít, zde jsou některé z nejzajímavějších a nejužitečnějších funkcí programu LearnDash, následované nevýhodami, které byste měli zvážit před provedením rozhodnutí.

Vytvořte neomezené online kurzy

Protože hlavním účelem programu LearnDash je vytváření online kurzů pro weby WordPress, je skvělé vidět, že můžete publikovat tolik kurzů, kolik chcete. Počet lekcí a kvízů, které můžete přidat do svých kurzů, není nijak omezen.

Tvůrce kurzu Drag-and-Drop LearnDash

K uspořádání obsahu kurzu můžete použít rozhraní drag-and-drop.

Díky nedávné aktualizaci byl aktualizován tvůrce kurzu LearnDash a nové rozhraní drag-and-drop dělá dobrou práci při zjednodušování procesu vytváření kurzů a jejich strukturování..

Díky jasnému přehledu o součástech kurzu, se schopností rychle přesunout lekce a kvízy na nová místa, je uživatelský zážitek mnohem intuitivnější než některé další pluginy a řešení LMS. Přístupem k online demonstraci LearnDash můžete sami zjistit, jak kurzy a další obsah vypadají, když jsou publikovány.

Bohatství nastavení a ovládacích prvků

Ačkoli můžete rychle vytvořit strukturu kurzu pomocí výchozího nastavení, LearnDash se skutečně osvědčí, když začnete zkoumat možnosti pro každou funkci.

S ovládacími prvky, které pokrývají, kdo může přistupovat k vašim kurzům, zda má kurz předpoklady, a dostupností obsahu kurzu, abychom jmenovali jen několik, je překvapivé, jak velkou kontrolu získáte pomocí tohoto pluginu..

Poplatek za přístup k kurzům

Pokud chcete své online kurzy zpeněžit, integruje se LearnDash s PayPal po vybalení z krabice a umožňuje inkaso plateb prostřednictvím vašeho webu. V minulosti bylo možné za přístup ke kurzu účtovat pouze jednorázový poplatek, ale LearnDash nyní podporuje i opakující se platby..

LearnDash Placený kurz

Za přístup k kurzům můžete účtovat poplatek pomocí funkce LearnDash.

Zatímco základní funkce plateb LearnDash by mohla stačit pro většinu uživatelů, pro ty s náročnějšími požadavky, plugin se integruje do všech nejlepších řešení elektronického obchodování pro WordPress, včetně WooCommerce a Easy Digital Downloads..

Další rozšíření vám umožní použít Stripe jako svého platebního procesoru místo PayPal a integrovat LearnDash s pluginy členství, jako je MemberPress, abyste získali větší kontrolu nad přístupem uživatelů k vašim kurzům. Bezplatné a placené doplňky navíc pomáhají s inkasem plateb a přístupem uživatelů k tomu, aby vylepšily již tak působivé schopnosti systému LearnDash..

Výkonné nástroje pro podávání zpráv a správu

Vytváření učebního obsahu je jen jednou částí úspěšného online kurzu. Musíte také být schopni spravovat své uživatele a pochopit, jak interagují s vaším webem.

LearnDash má v této oblasti několik užitečných funkcí, které pomáhají posílit vaše uživatele a zjednodušují vaši roli správce kurzu.

Pro začátečníky si přihlášení uživatelé mohou prohlížet jejich profily na přední straně vašeho webu. Prostřednictvím jednoho snadno přístupného portálu mohou sledovat, kolik kurzů jsou jim k dispozici, kolik jich absolvovali a další podrobnosti o jejich postupu..

Nástroje pro vytváření přehledů také umožňují správcům rychle prohlížet aktivity jednotlivých uživatelů, včetně toho, jak dlouho strávili na kurzu, jak prováděli v kvízech, a jejich celkový pokrok prostřednictvím obsahu, který mají k dispozici..

Je třeba zdůraznit, že většina funkcí pro vytváření přehledů je poskytována prostřednictvím modulu ProPanel, který je k dispozici na dvou hlavních licenčních možnostech, nikoli však na úrovni vstupní úrovně.

LearnDash má také schopnost zasílat e-mailová oznámení na základě určitých spouštěčů, což pomáhá automatizovat některé úkoly spojené s provozováním online kurzů. Mezi příklady těchto spouštěčů patří: Když je uživatelům k dispozici nový obsah; pokud přístup ke kurzu brzy vyprší; a pokud se uživatel po určitou dobu nepřihlásil.

Užitečná uživatelská dokumentace

Všechny tyto užitečné funkce jsou spojeny s náklady a je to čas potřebný k tomu, abychom tomuto pluginu skutečně porozuměli a získali z něj maximum..

Naštěstí je LearnDash doprovázena spoustou online dokumentace, která vám pomůže začít, a poté si lépe porozumět tomu, jak plugin funguje a co s ním můžete dělat..

Skupina LearnDash Facebook

Uživatelé LearnDash mohou sdílet tipy a rady ve skupině Facebook.

Kromě obsahu výuky, který je k dispozici na webu LearnDash, vloží plugin do vašeho WordPress Dashboard několik užitečných výukových videí, která vám pomohou začít. Existuje také skupina Facebooku pro uživatele LearnDash, kde mohou členové diskutovat o osvědčených postupech a sdílet tipy.

Nevýhody LearnDash

LearnDash má nepochybně několik skvělých funkcí, které vám pomohou vytvářet kurzy a budovat online vzdělávací platformu s WordPress. Plugin však nemá své nevýhody. S ohledem na to se podívejme na některé z důvodů, proč nemusí být LearnDash tím správným pluginem LMS pro vás.

Je tu spousta věcí, se kterými se musíme vyrovnat

Jednou z největších silných stránek programu LearnDash může být také jedna z největších slabých stránek, a to je dlouhý seznam funkcí. Pokud hledáte nejvýkonnější plugin pro eLearning pro WordPress, pak LearnDash je tam s těmi nejlepšími. Pokud jsou však vaše potřeby skromnější, můžete zjistit, že program LearnDash je pro váš projekt nadměrný.

Přestože byste prostě mohli ignorovat funkce, které nepotřebujete, u LearnDash to není tak snadné. Jak uvidíte v další části této recenze – kde projdeme uživatelské prostředí LearnDash – existuje téměř všechna nastavení a možnosti téměř na každém kroku. Pokud například chcete vytvořit jednoduchý kvíz, můžete se cítit rozptýleni nebo dokonce zmateni všemi různými typy kvízů, které můžete vytvořit, spolu se všemi nastaveními a možnostmi, které s nimi souvisejí..

Je dobré vidět, že některé funkce, jako jsou integrace s dalšími zásuvnými moduly, byly dodány do doplňků, takže jsou přístupné pouze těm, kteří je skutečně potřebují. Jádrový plugin však stále obsahuje spoustu funkcí, které by pro některé mohly být ohromující.

Pokud potřebujete přístup k jednomu z nejvýkonnějších nástrojů LMS v okolí, pak toto riziko ohromné ​​a strmé křivky učení jsou náklady, které byste pravděpodobně měli být připraveni zaplatit. Pokud ale nepotřebujete vše, co LearnDash umí, možná zjistíte, že rozsah tohoto pluginu je příliš velký. Později v této recenzi se rychle podíváme na některé z dostupných alternativních pluginů.

Nejúčinnější funkce pro hlášení Chybějící z plánu na základní úrovni

Jak již bylo zmíněno, jedním z důvodů, proč zvolit LearnDash, jsou výkonné funkce vytváření přehledů, které vám a vašim uživatelům poskytnou dobrý přehled o vašem webu. Díky tomu mohou majitelé stránek a tvůrci kurzů vidět, jak se k jejich obsahu přistupuje, zatímco studenti získají dobrý přehled o svém postupu.

Nejúčinnější funkce vykazování jsou však k dispozici prostřednictvím protokolu ProPanel, který je k dispozici pouze u plánů Plus a Pro, a nikoli u základní varianty s nižší cenou. Proto, pokud potřebujete přístup k tomuto druhu funkcí vytváření přehledů, budete muset utratit více, než jste plánovali, což nás přivádí k další nevýhodě systému LearnDash….

LearnDash není levný

V době psaní se cena modulu LearnDash pohybovala od 159 USD za základní plán do 329 USD za balíček nejvyšší úrovně, který zahrnoval všechny funkce a licenci na 25 stránek.

LearnDash má dlouhý seznam funkcí, ale přesto je to stále docela vysoká cena za plugin WordPress a existují i ​​levnější alternativy, jako je LifterLMS, stejně jako pluginy Freemium LearnPress a Sensei. Jak ale uvidíme později, některé doplňky pro tyto pluginy mohou být překvapivě drahé.

Na druhou stranu, ve srovnání s hostitelskými službami, jako je Teachable, s plány, které začínají od 29 $ měsíčně, cena LearnDash není nepřiměřeně vysoká. Je to jen to, že pokud nepotřebujete většinu jeho funkcí nebo pokud dobře navržené uživatelské rozhraní není nejvyšší prioritou, můžete najít jednu z dalších možností lepší hodnotu. Brzy se podíváme na pluginy LMS a pro některé čtenáře je určitě stojí za zvážení.

Při rozhodování, zda jsou tyto nevýhody pro vás relevantní, doporučujeme zvážit cenu pluginu a také to, zda jste připraveni investovat čas potřebný k pochopení toho, jak LearnDash funguje, a získat tak maximum z to.

Doufejme, že nyní dobře rozumíte tomu, co může LearnDash udělat a jestli to bude vhodná volba pro váš projekt. Nyní se podívejme na uživatelský dojem.

Zkoumání uživatelského prostředí LearnDash

Abychom vám mohli představit, jak uživatelsky přívětivý je LearnDash, tato část naší recenze vás provede procesem vytvoření základního online kurzu s pluginem a demonstrováním jeho funkčnosti a použitelnosti..

Začínáme s programem LearnDash

Abychom vám pomohli začít s LearnDash, po aktivaci pluginu na vašem webu se zobrazí odkaz na mini boot camp.

LearnDash Bootcamp

LearnDash zobrazuje video průvodce uvnitř vašeho WordPress Dashboard, který vám pomůže začít.

Ačkoli to není úplně ten typ průvodce nastavením, který získáte s pluginy, jako je WooCommerce, které vás provedou klíčovými kroky konfigurace pluginu a vytvoření prvního kurzu, existuje řada videoprůvodců, které pokrývají základní funkce programu LearnDash, s odkazy na příslušné oddíly online dokumentace.

Průvodce videem LearnDash

Spouštěcí tábor LearnDash obsahuje videonávody, které pokrývají hlavní funkce pluginu.

Po zakoupení pluginu vám také pošleme uvítací e-mail s odkazy na skupinu LearnDash Facebook a kanál YouTube. K dispozici je také průvodce pro začátečníky s informacemi pro každého, kdo je novým WordPress, zahrnující témata, jako je výběr motivu a nalezení správného hostingu.

Jak se chystáme vidět, jsou nastavení a možnosti programu LearnDash velmi podrobné, takže před vytvořením kurzu je vhodné si na tyto videa prohlédnout..

Vytvoření kurzu

Jak bylo uvedeno výše, po nedávné aktualizaci byl tvůrce kurzu kompletně přepracován tak, aby byl výkonnější a uživatelsky přívětivější. V rámci této aktualizace můžete nyní pomocí nejnovější verze editoru WordPress vytvořit popisy kurzu a nastavit značky a kategorie.

Vytvořit obrazovku kurzu

Rozhraní LearnDash bylo nedávno aktualizováno, aby se zlepšil uživatelský komfort.

Jakmile je kurz vytvořen, lze do něj přidat existující lekce a kvízy prostřednictvím nástroje LearnDash. Díky drag-and-drop rozhraní stavitele, můžete jednoduše přesunout lekce z postranního panelu do struktury kurzu.

Nový tvůrce kurzů LearnDash

Tvůrce kurzu LearnDash vám umožňuje vytvořit si kurz pomocí rozhraní drag-and-drop.

Pokud je toto váš první kurz, pravděpodobně jste ještě žádné hodiny nevytvořili. To však není problém, protože můžete rychle vytvořit nové lekce prostřednictvím tvůrce kurzu a přidat obsah později. Pokud tak učiníte, můžete rychle naplánovat strukturu kurzu před vytvořením všech lekcí a kvízů, které bude zahrnovat. I když se to může zdát trochu kontraintuitivní, ve skutečnosti je velmi výhodné vytvořit obrys kurzu z jedné obrazovky.

Přidání lekcí s Tvůrcem kurzu

Tvůrce kurzu vám umožní rychle vytvořit strukturu kurzu s prázdnými lekcemi a tématy, které slouží jako zástupné symboly.

Případně můžete kurz uložit a přejít do sekce lekce, kde můžete začít pracovat na vzdělávacím obsahu, který tvoří kurz. Pokryjeme si krátce to, co vypadá, ale nejprve se rychle podívejme na nastavení kurzu.

Konfigurace kurzů

Stejně jako globální nastavení pro celý web, které se vztahují na všechny kurzy, mají i jednotlivé kurzy své vlastní nastavení. Mezi ně patří například: Výběr, kdo má přístup k kurzu; definování předpokladů kurzu; a přiřazení certifikátu kurzu, který bude udělen po úspěšném absolvování.

Řízení přístupu do kurzu

LearnDash usnadňuje ovládání přístupu uživatelů ke kurzu.

Můžete také použít funkci Body bodů k nastavení počtu bodů, které uživatel potřebuje k přístupu, a kolik bodů se udělí za dokončení kurzu. Na první pohled se to nemusí zdát jako hodně, ale pokud budete vytvářet více kurzů, které spolu souvisejí, můžete pomocí bodového systému plně řídit průběh kurzu a vytvořit si studijní cestu vašich uživatelů..

Stanovte body kurzu

Body lze udělit po dokončení kurzu a také použít jako požadavek na přístup.

Je také možné zaujmout méně strukturovaný přístup k přístupu ke kurzu a přejít z lineárního postupu na přístup ve volném tvaru, který uživateli umožňuje vykreslit svou vlastní cestu prostřednictvím dostupného obsahu kurzu.

Jiná nastavení tvůrce kurzu usnadňují řízení toho, kolik dní bude mít uživatel přístup do kurzu od data zápisu, a také to, zda jsou data uživatele po vypršení přístupu vymazána.

Nastavení vypršení platnosti kurzu

Přístup ke kurzu může být nastaven tak, aby vypršel po určitém počtu dní.

Přestože existuje mnoho ovládacích prvků, mnoho z nich je volitelných, takže můžete buď rychle zahájit kurz s výchozím nastavením nebo strávit více času konfigurací kurzu tak, aby vyhovoval vašim požadavkům.

Téměř všechna nastavení mají popisy nástrojů, které lze aktivovat kliknutím na ikonu otazníku nebo umístěním kurzoru nad ovládací prvky pro zobrazení užitečných informací. Z tohoto důvodu je používání LearnDash a jeho mnoha funkcí přibližně tak samozřejmé, jak jen můžete. Pokud narazíte na nějaké problémy, online dokumentace pokrývá všechny funkce a nastavení podrobněji než popisy.

Jakmile vytvoříte strukturu kurzu, můžete přejít k vytváření lekcí.

Vytváření lekcí

Jak již bylo zmíněno, kurzy v LearnDash jsou naplněny lekcemi, které lze zase naplnit tématy. Chcete-li do svého kurzu přidat obsah, musíte si vytvořit několik lekcí a témat. Pohodlně se stejné rozhraní používá pro vytváření kurzů a lekcí, takže čím více budete používat LearnDash, tím rychlejší bude proces vytváření obsahu.

Vytvořte novou lekci

Lekce LearnDash jsou vytvářeny pomocí běžného rozhraní WordPress s přidáním dalších ovládacích prvků.

Poté, co jste vytvořili lekci a dostali její popis, můžete ji začít konfigurovat na kartě nastavení. Při definování lekce můžete přidat obsah, včetně všech videí, která chcete představit.

Nastavení lekce LearnDash

Obsah lze přidat do hodiny prostřednictvím karty Nastavení.

Jako obvykle vám LearnDash poskytuje dostatečnou kontrolu nad každou lekcí, kterou vytvoříte. Mezi příklady nastavení lekce patří požadavek na sledování videa před tím, než uživatel může postupovat, nebo zavedení povinnosti uživatele nahrát přiřazení dříve, než se může přesunout. Alternativně můžete použít funkci časovače vynucené hodiny, abyste zabránili uživateli v přechodu na další lekci, dokud neuplyne stanovené množství času..

Další nastavení lekce LearnDash

LearnDash usnadňuje nastavení požadavků na postup pro každou lekci.

Některé užitečnější funkce LearnDash vám umožní zpřístupnit lekci všem návštěvníkům vašeho webu, což vám umožní vytvořit ukázkové lekce, které lze použít k propagaci kurzu.

Můžete také nastavit časový plán vydání lekce tak, aby uživatelům obsah rozložil nebo odkapal, namísto zpřístupnění všeho od samého začátku. Intuitivní nastavení funkce LearnDash usnadňuje konfiguraci těchto funkcí.

Nastavení přístupu k lekcím

Schopnost vytvářet veřejně dostupné ukázkové lekce vám může pomoci propagovat vaše kurzy efektivněji.

Jak tato nastavení lekce dokazují, LearnDash vám poskytuje velkou kontrolu nad tím, jak váš obsah učení a spotřebují vaši uživatelé.

Vytváření kvízů

K vašim lekcím lze přidat kvízy, aby byly interaktivnější, a jejich vytváření je stejně snadné jako vytváření kurzů a lekcí. Díky množství možností a nastavení máte opět velkou kontrolu nad tím, jak vaše kvízy fungují.

Vytvoření kvízu v LearnDash

Kvízy LearnDash jsou vytvářeny pomocí nyní známého rozhraní.

Jakmile vytvoříte kvíz, můžete začít definovat, jak bude fungovat, na kartě nastavení. Stejně jako u kurzů existuje i řada nastavení, která vám umožní vytvářet kvízy, které jsou pro váš obsah a pro vaše uživatele vhodné.

Nastavení kvízu LearnDash

Každý kvíz LearnDash lze nakonfigurovat tak, aby vyhovoval vašim požadavkům.

Kromě nastavení předpokladů a kontroly, zda mohou kvíz získat pouze registrovaní uživatelé nebo všichni, můžete také nastavit úspěšné skóre a přiřadit certifikát. Chcete-li si vybrat, kde bude kvíz k dispozici, jednoduše jej přiřaďte k kurzu a lekci.

Nastavení kvízového přístupu

Kvízy jsou vkládány do kurzů jejich přidružením k vašemu obsahu.

Jak se chystáme vidět, ačkoli termín „kvíz“ může naznačovat posouzení typu otázek a odpovědí, s touto funkcí funkce LearnDash můžete udělat mnohem více než to.

Vytváření kvízových otázek

Po vytvoření a konfiguraci kvízu je čas začít vytvářet otázky.

Seznam kvízových otázek

Každý kvíz má svůj vlastní soubor otázek, ale můžete snadno importovat otázky z ostatních kvízů.

S možnostmi kvízů, které zahrnují výběr z více možností, volný výběr a vyplnění prázdného místa, jakož i schopnost přijímat eseje a nahrát soubory, můžete do svých kurzů přidávat širokou škálu hodnocení pomocí LearnDash..

Typy kvízů

Kvízové ​​otázky mohou mít řadu podob, včetně více možností výběru nebo vyžadování nahrání souborů.

Jak vidíte, bez ohledu na to, jak chcete posoudit své uživatele, měli byste být schopni implementovat je pomocí LearnDash.

Vydavatelské kurzy

Po dokončení vytváření kurzu a jeho obsahu může být kurz publikován na vašem webu.

V závislosti na tom, jak jste nakonfigurovali kurz, by mohl být k dispozici všem nebo pouze těm, kteří jsou ochotni za přístup zaplatit. Funkce předpokladů a další nastavení přístupu vám však poskytují více možností pro kontrolu, kdo může přistupovat k kurzům. Jak již bylo zmíněno, LearnDash se integruje s mnoha z nejlepších členských pluginů WordPress, takže pokud chcete, můžete řídit přístup pomocí funkcí těchto nástrojů..

LearnDash Shortcodes

Získáte velkou kontrolu nad krátkými kódy, které se používají k publikování kurzů a dalšího obsahu na vašem webu.

Bez ohledu na nastavení přístupu k vašemu kurzu vám LearnDash umožňuje rychle publikovat vaše kurzy pomocí krátkých kódů. Stejně jako u jiných aspektů programu LearnDash můžete používat krátké kódy několika způsoby, včetně vkládání kurzů do svých příspěvků a stránek nebo vkládání lekcí do kurzů a mnohem více.

Příklady LearnDash Shortcode

LearnDash má tvůrce krátkých kódů, který vám pomůže generovat krátké kódy pro zobrazení obsahu učení.

Výstup zkratek můžete ovládat pomocí parametrů, jako je například zobrazení pouze určitých kurzů nebo zobrazení všech kurzů, kterým byly přiřazeny určité značky nebo kategorie. Navíc po nedávných aktualizacích LearnDash nyní efektivně využívá upgradovaný editor WordPress.

Bloky editoru LearnDash LMS WordPress

LearnDash obsahuje bloky, které umožňují rychle vložit jeho obsah do příspěvků a stránek.

Plugin obsahuje výběr bloků, které můžete vložit do svých příspěvků a stránek pomocí editoru WordPress. Tyto bloky používají krátké kódy, ale vzhledem k tomu, jak upgradovaný editor WordPress funguje, místo zobrazení zkratek můžete místo toho zobrazit výstup krátkého kódu, zatímco pracujete na příspěvku nebo stránce..

Nastavení bloku LearnDash LMS

Obsah bloků LearnDash lze řídit pomocí nastavení bloků na postranním panelu editoru.

Je skvělé vidět pluginy, které zahrnují vylepšené funkce editoru WordPress, a LearnDash odvede dobrou práci s využitím svých nových funkcí.

Po zobrazení náhledu nebo publikování příspěvku nebo stránky, na které právě pracujete, můžete kurz prožít stejným způsobem, jakým budou uživatelé. Protože program LearnDash by měl fungovat s jakýmkoli dobře kódovaným tématem, nemělo by být problém se zobrazováním kurzů a jiného obsahu na vašem webu..

Publikovaný příklad kurzu

Kurzy LearnDash jsou pěkně prezentovány, i když výběr tématu bude přesně určovat, jak vypadají.

Navíc obsah LearnDash plně reaguje, aby zajistil, že vaši uživatelé budou mít přístup ke kurzům na svých chytrých telefonech a tabletech. Musíte však použít citlivé téma, abyste zajistili přístup ke svým kurzům na těchto zařízeních s menší obrazovkou.

LearnDash Mobile Layout

Pokud váš web používá citlivé téma, bude obsah LearnDash přístupný na smartphonech.

Pokud hledáte pro svůj projekt téma přátelské k LearnDash, téma Astra WordPress přichází s LearnDash a bez problémů s ním integruje. Se pluginem by však měla fungovat všechna moderní témata.

Jedná se o obaly o vytvoření základního kurzu se službou LearnDash ao našem pohledu na uživatelský dojem. Jak vidíte, nejedná se o odlehčený plugin, který nabízí několik přesně definovaných funkcí eLearningu a správy učení. Místo toho je to výkonný nástroj, který je vysoce konfigurovatelný a lze jej použít mnoha způsoby.

Možnosti tvorby ceny LearnDash

LearnDash je prémiový plugin WordPress a existují tři různé možnosti nákupu:

 • Základní: 159 $ za přístup ke všem funkcím kromě ProPanel a použití na jednom webu.
 • Plus: 189 $ za přístup ke všem funkcím včetně ProPanel a použití na deseti webech.
 • Pro: 329 $ za přístup ke všem funkcím včetně ProPanel a použití na 25 webech.

Tyto ceny zahrnují jeden rok přístupu k aktualizacím a podpoře pluginů a vaše licence bude automaticky obnovována každoročně, pokud nezrušíte předplatné.

Na nákupy se vztahuje 30denní záruka vrácení peněz, která vám umožní vyzkoušet LearnDash bez rizika.

LearnDash vs soutěž

Jak již bylo zmíněno, LearnDash není jediným doplňkem pro tvorbu kurzů online pro WordPress, takže se rychle podívejme na některé z dalších možností.

LifterLMS

Plugin LifterLMS

LifterLMS je oblíbenou alternativou programu LearnDash.

Jednou z nejoblíbenějších možností v této kategorii je, vedle LearnDash, LifterLMS, plugin s omezenou verzí, který si můžete zdarma stáhnout, a placené možnosti s dalšími funkcemi.

V závislosti na tom, ke kterým funkcím potřebujete přístup, může být LifterLMS levnější než LearnDash, což z něj činí vhodnější pro ty, kteří mají nižší rozpočet. Pokud však například plánujete zpoplatnění přístupu k vašim kurzům, náklady na doporučená rozšíření elektronického obchodování LifterLMS se rychle začnou sčítat.

Celkově mají papírové aplikace LifterLMS a LearnDash podobné funkce, ale ve většině případů vám LearnDash poskytuje větší flexibilitu při publikování kurzů online a zároveň usnadňuje atraktivní zobrazení těchto kurzů na vašem webu WordPress..

Sensei LMS

Plugin Sensei LMS

Jádro zásuvného modulu Sensei LMS je zdarma a lze jej rozšířit o placené doplňky.

Sensei byl vytvořen týmem WooThemes, který nyní vlastní společnost Automattic, společnost za nástroji a službami, jako jsou Jetpack, WooCommerce a WordPress.com. Z tohoto důvodu je vysoce pravděpodobné, že se Sensei LMS bude o mnoho let starat, aktualizovat a vylepšovat.

Protože se jedná o plugin pro freemium LMS, můžete vyzkoušet Sensei a získat dobrý přehled o tom, jak to funguje, než investujete nějaké peníze. Stejně jako u LifterLMS, pokud chcete prodávat kurzy online, budete muset tuto funkci aktivovat zakoupením prémiového doplňku. Doplňky Sensei však nejsou levné, takže nezapomeňte vzít v úvahu náklady na funkce, o kterých si myslíte, že budete potřebovat, pokud se rozhodujete, který plugin použít na základě ceny.

Sensei LMS má uživatelsky přívětivé rozhraní, ale funkce nemohou konkurovat široké a hluboké funkčnosti LearnDash.

LearnPress

Plugin LearnPress

LearnPress je další bezplatný plugin LMS pro WordPress.

LearnPress je další možnost, kde jsou základní funkce dostupné prostřednictvím bezplatného pluginu, s možností nákupu komerčních doplňků. Na rozdíl od některých dalších možností freemium vám základní plugin LearnPress dává možnost vybírat platby výměnou za přístup k vašim kurzům.

Chcete-li však získat přístup k sofistikovaným platebním funkcím, které jsou podobné těm, které poskytuje program LearnDash, budete si muset zakoupit jedno nebo více prémiových rozšíření. Tyto doplňky jsou cenově výhodnější než rozšíření pro Sensei LMS a LifterLMS.

LearnPress je dobrá hodnota, která má užitečnou sadu volně dostupných funkcí, se schopností odemknout další funkce prostřednictvím relativně cenově dostupných doplňků..

Takže, měli byste si vybrat Soutěž o LearnDash? Odpověď opravdu záleží na vašich požadavcích.

Po prozkoumání dalších možností se však zdá, že LearnDash je nejpokročilejší plugin z hlediska funkcí a funkcí. Pravděpodobně byste mohli najít některé nebo možná většinu funkcí LearnDash jinde, ale sami byste si měli nainstalovat doplňky, zakoupit rozšíření a efektivně sestavit správnou sadu nástrojů. Jak jsme právě viděli, náklady na některé z těchto doplňků nejsou, pokud vůbec, levnější než LearnDash. Navíc je nutné vzít v úvahu čas potřebný k výběru správných rozšíření pro váš projekt a poté, co budou nainstalovány, je spravovat.

Pokud nejsou vaše potřeby velmi základní a jsou pokryty bezplatným LMS pluginem, nebo pokud je váš rozpočet velmi těsný, pak bude LearnDash v mnoha případech pravděpodobně nejlepší volbou, pokud jde o funkčnost, snadné použití a dokonce i hodnotu.

Závěrečné myšlenky

LearnDash je jedním z nejoblíbenějších doplňků LMS a online modulů pro tvorbu kurzů pro WordPress. Po prozkoumání funkcí a vyzkoušení uživatelského prostředí je snadné zjistit, proč.

Díky velkému seznamu funkcí a rozsáhlému nastavení a možnostem, pokud chcete publikovat kurzy online, by měl být LearnDash na vašem užším seznamu. Je velmi nepravděpodobné, že nebudete schopni vytvořit typy kurzů nebo online výukové platformy, které chcete, pomocí LearnDash a jeho knihovny doplňků a integrací doplňků třetích stran..

Díky působivé funkčnosti a flexibilitě tohoto pluginu však nemusí být LearnDash pro každého. Pokud máte velmi základní potřeby vytváření online kurzů nebo nemáte čas nebo sklon prozkoumat funkce a nastavení programu LearnDash, nemusí být tento plugin kompatibilní s vašimi cíli. Jak jsme také viděli, LearnDash není levný a existují i ​​levnější alternativy, včetně některých bezplatných možností.

LearnDash by však měl být vhodný pro většinu projektů eLearningu, od vytváření základních kurzů po vytváření online vzdělávacích platforem a všeho mezi tím. I přes všechna výuková videa a další zdroje však může být křivka učení a množství nastavení pro některé uživatele příliš velká.

Pokud však potřebujete přístup k funkcím LearnDash a nevadí vám investovat trochu času do prozkoumání všech nastavení, je obtížné tento plugin porazit.

Pokud si stále nejste jisti, výuková videa na webu LearnDash odvedou skvělou práci a podrobněji vysvětlí funkce a uživatelský dojem..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map