Nejlepších sedm nejlepších pluginů pro vytváření tabulek v WordPress (2020)

Nabídky WordPress


Tabulky jsou fantastickým způsobem prezentace informací způsobem, který je logický a vizuálně přitažlivý. Čtenáři je mohou použít ke snazšímu získávání kvantitativních informací a statistik, protože mohou v tabulce vyhledat informace, které se jich týkají.

Pokud je na vašem webu aktivní klasický editor, lze do vašeho obsahu přidat tabulky HTML zadáním kódu HTML pro vaši tabulku do textového editoru nebo zkopírováním a vložením tabulky do vizuálního editoru..

Zavedení bloku Gutenberg Table znamená, že základní verze WordPress nyní podporuje funkce tabulky. Toto je uživatelsky přívětivý způsob integrace tabulek do vašeho obsahu. Existují však lepší řešení pro vytváření tabulek ve WordPressu.

V tomto článku vám ukážu, co my ve WinningWP považujeme za nejlepší stolní pluginy WordPress na současném trhu..

* Ukázkové soubory CSV, které jsem použil k testování těchto pluginů WordPress, si můžete stáhnout z této stránky.

1. wpDataTables (ZDARMA / 59 $ plus)

Populární plugin WordPress, wpDataTables, lze použít k vytvoření responzivních tabulek a tabulek.

Na WordPress.org je k dispozici nízká verze pluginu, která vám pomůže zjistit, co je k dispozici v plné verzi, pokud byste měli uvažovat o upgradu. Naplňuje však své „lite“ jméno omezením většiny možností vytváření tabulek a funkčnosti grafů.

Když vytvoříte tabulku, zobrazí se vám pět možností: Můžete vytvořit tabulku, která je propojena s existujícím zdrojem dat; vytvořit tabulku ručně; import tabulky; vygenerovat dotaz do databáze WordPress; nebo vygenerovat dotaz do databáze MySQL.

Ve bezplatné verzi můžete tabulku vytvořit pouze importem souboru tabulky v excelu, CSV, JSON, XML nebo serializovaném formátu pole PHP.

Vytvoření tabulky ke stažení wpDataTables

I když v omezené verzi wpDataTables je mnoho funkcí omezeno, jsem ohromen tím, jak skvěle vypadají tabulky a kolik možností konfigurace a řazení jsou k dispozici. Každý sloupec lze upravit podle vašich potřeb.

Placená verze, wpDataTables Premium, odemkne mnoho skvělých funkcí, včetně pokročilých e-mailových a SMS oznámení, front-end editovatelných tabulek, podmíněného formátování, filtrování a podpory vztahů s tabulkami cizích klíčů. Data lze také prezentovat ve více než 40 typech grafů.

Plná verze wpDataTables se stále prodává na CodeCanyonu za 299 $, ale vývojáři nyní nabízejí svůj produkt na svém vlastním oficiálním webu za dostupnější 59 $ ročně. To se zvyšuje na 109 $ ročně, pokud potřebujete podporu pro tři domény, a 249 $ ročně pro podporu pro neomezený počet domén.

Všechny licence nabízejí stejné funkce a mají 15denní záruku vrácení peněz – a navíc je k dispozici několik doplňků pro další funkce / integrace.

Příklad tabulky wpDataTables

Doporučuji vám vyzkoušet bezplatnou verzi wpDataTables a získat plné ocenění toho, jak skvělé tabulky vypadají a jak snadno je lze přizpůsobit..

Pokud hledáte více možností vytváření tabulek a podporu grafů a pokročilých funkcí, jako je podmíněná logika, měli byste zvážit plnou verzi wpDataTables. Nyní je k dispozici již od 59 USD, což je skvělá hodnota za peníze.

2. Tabulka ligy (23 $)

Tabulka ligy je responzivní tabulkové řešení, které obsahuje sloupce záplat, podporu pro WordPress Multisite a podporu více jazyků.

Editor tabulek zjednodušuje proces kopírování dat z tabulek do tabulek, nebo pokud chcete, můžete importovat tabulky ve formátu XML. Tabulky lze také zálohovat v tomto formátu.

Možnosti tabulky ligy

Počet možností dostupných v tabulce ligy je impozantní. Může se pochlubit 105 možnostmi v tabulce, 17 možnostmi na buňku a 13 obecnými možnostmi.

Můžete změnit šířku tabulky, barvy, písma a další. Každá buňka může být také přizpůsobena. Můžete upravit písma a barvy pozadí, použít matematické vzorce, přidat vlastní kód HTML a další.

Existuje také mnoho možností třídění a pokud si přejete, můžete uživatelům umožnit třídění dat v tabulkách samotných.

Příklad tabulky ligy

Tabulka ligy je k dispozici na CodeCanyon pouze za 23 USD. Jedná se o cenově dostupné řešení stolů, které je neuvěřitelně univerzální a je dobrou volbou pro každého, kdo chce vytvořit tabulky pro sportovní ligy, tabulky finančních údajů, cenové tabulky a další.

3. TablePress (ZDARMA)

S více než 800 000 aktivními instalacemi je TablePress zdaleka nejoblíbenějším stolním řešením WordPress na trhu – a po pár minutách používání tabulkového pluginu pochopíte, proč.

Přestože je TablePress volně ke stažení, nabízí desítky možností konfigurace, vlastní CSS pro stylingové tabulky a možnost importovat a exportovat tabulky v mnoha formátech. Během několika sekund jsem byl schopen importovat tabulku CSV a poté pomocí přetažení přetáhnout data.

Úprava dat v tabulce je jednoduchá. Jakmile vyberete řádky a sloupce, mohou být skryty, zobrazeny, duplikovány, vloženy a odstraněny. Buňky lze také kombinovat a existují tlačítka pro vkládání odkazů a obrázků, stejně jako pokročilý editor, který vám dává větší kontrolu nad svým obsahem.

TablePress Data tabulky

Sekce voleb tabulky je umístěna pod tabulkou. Odtud můžete upravovat barvy tabulky, definovat název tabulky a zadávat vlastní třídy CSS. Tady jsou také možnosti třídění a stránkování.

Pro TablePress je k dispozici devětnáct rozšíření pluginu, která dále rozšiřují funkčnost. Šest rozšíření souvisí s chováním předních tabulek, devět rozšíření přidává další funkce do knihovny JavaScript jazyka DataTables, tři rozšíření poskytují další možnosti v oblasti správy a poslední rozšíření umožňuje změnit zkrácený kód tabulky, aby nedošlo ke konfliktům s ostatními zásuvnými moduly WordPress..

Sedm z rozšíření je označeno jako prémiové. Zajímavé je, že vývojář pluginu Tobias Bäthge místo účtování stanoveného poplatku umožňuje všem stahovat prémiová rozšíření – vše, co požaduje, je malý dar ve výši přibližně 10 $.

Některá rozšíření, která stojí za vyzkoušení, jsou responzivní tabulky (prémiové), kód PHP v buňkách tabulky, tlačítka DataTables (premium) a sloupec DataTables Column Filter.

Úplný seznam naleznete na stránce rozšíření.

Příklad tabulky TablePress

TablePress je fantastický zásuvný modul WordPress, který lze snadno doporučit: Je zdarma ke stažení, snadno použitelný a podporuje import tabulky.

Ve srovnání s ostatními zásuvnými moduly WordPress na trhu nenabízí TablePress dostatek stylů, které by vám umožnily změnit vzhled a dojem z tabulek – musíte použít CSS. Chybí také některé pokročilé funkce, které některé prémiové alternativy nabízejí.

4. Ninja stoly (ZDARMA / 49 $ plus)

Ninja Tables je skvěle vypadající řešení stolů, které nabízí mnoho možností stylingu a podporuje import a export tabulek ve formátu CSV a JSON..

V hlavní oblasti možností pluginu můžete jako výchozí knihovnu stylů vybrat Symetrické uživatelské rozhraní, Bootstrap 4 nebo Bootstrap 3. Odtud můžete také vybrat ze 13 barevných schémat tabulky a definovat, zda se budou zobrazovat prvky tabulky, jako jsou ohraničení, názvy a popisy..

Import tabulky v tabulkách Ninja

Ninja Tables vyniká úpravou stylů. Stránka s návrhem hlavní tabulky vám ukáže, jak bude vaše tabulka vypadat na ploše, tabletu a mobilu. Většinu funkcí tabulky lze povolit a zakázat kliknutím na tlačítko a změny se okamžitě zobrazí v náhledu tabulky.

Do tabulky můžete přiřadit jedno z 13 předdefinovaných barevných schémat. Případně si můžete vytvořit vlastní vlastní barevné schéma pomocí výběrů barev. Pro vaši tabulku existuje spousta možností stránkování a řazení, stejně jako pole pro přidání vlastního CSS a Javascriptu.

Ninja Tables Pro prodává 49 dolarů za jednu licenci, 99 dolarů za až 20 webů a 299 dolarů za neomezenou webovou a celoživotní licenci.

Upgradování odemkne úpravy front-endových tabulek, drag-and-drop tabulky, neomezená barevná schémata, integraci WooCommerce, filtrování podmíněných sloupců, kombinace buněk, pokročilé možnosti třídění a možnost připojení k Tabulkám Google.

Návrh tabulky stolů Ninja

Ninja Tables je vysoce konfigurovatelné řešení tabulky, které vám dává plnou kontrolu nad vzhledem vašich tabulek.

Nepovažoval jsem bezplatnou verzi za žádným způsobem omezující, ale upgradem na Ninja Tables Pro můžete přistupovat k mnoha pokročilým funkcím. Při pouhých 49 USD to banku nezlomí.

Doporučuji vyzkoušet Ninja Tables a přesvědčte se sami, co to může udělat.

5. Generátor datových tabulek od firmy Supsystic (ZDARMA / 39 $)

Generátor datových tabulek od společnosti Supsystic je univerzální řešení tabulky, které nabízí desítky možností, umožňuje provádět změny v návrhu tabulky a tabulky a také sledovat, jak úpravy vypadají na ploše, tabletu a mobilu.

Pro tabulky je k dispozici více režimů odezvy a máte plnou kontrolu nad barevným schématem tabulky a strukturou tabulek. K dispozici je také styl CSS.

Na stránce editoru můžete zadat data tabulky a vizuální editor umožňuje formátovat text a vkládat odkazy a obrázky. Pokud upgradujete na generátor datových tabulek, jsou v editoru k dispozici další možnosti, jako jsou diagramy, podmíněná logika a skládací řádky..

Generátor datových tabulek podle systému

Jsem ohromen tím, co je obsaženo v bezplatné verzi Generátoru datových tabulek, ale řada funkcí je k dispozici pouze v Generátoru datových tabulek Pro. Například když můžete ukládat a klonovat tabulky ve bezplatné verzi, můžete importovat a exportovat tabulky pouze v případě, že upgradujete.

Pro licence stojí 39 USD za jeden web, 69 USD za pět webů a 149 USD za neomezený počet webů.

Upgradování také odemkne diagramy, historii tabulek a záložky zdrojů v horní části hlavního editoru. Karta WooCommerce na konci odkazuje na samostatný plugin nazvaný Tabulka produktů WooCommerce, který lze integrovat do Generátoru datových tabulek..

K dispozici je devět typů diagramů a grafů: Plošný graf, čárový graf, výsečový graf, sloupcový graf, sloupcový graf, bublinový graf, 3D sloupcový graf, 3D kobliha a koláčový graf a 3D pyramida. Funkce historie tabulky umožňuje zobrazit, jak byly upravitelné tabulky front-end upraveny.

Zdrojová funkce může být také užitečná a může být použita k vytvoření tabulky z polí v databázi WordPress nebo externí databázi.

Příklad generátoru datových tabulek od Supsystic

Hlavní rozhraní generátoru datových tabulek od Supsystic vypadá trochu datované. Plugin však má mnoho užitečných stylingových funkcí a jeho vestavěný editor zjednodušuje proces formátování dat tak, jak chcete.

Upgradováním na profesionální verzi jsou dostupné prvotřídní funkce – včetně grafů a podmíněné logiky. A co je možná důležitější, přidává také možnost importu a exportu tabulek.

6. Tablenátor (20 $)

Tablenator je uživatelsky přívětivý tabulkový plugin WordPress, který má podporu pro WP Bakery Page Builder.

V hlavní oblasti nastavení pluginu můžete definovat obecná nastavení tabulky, nastavení formátu, nastavení překladu a citlivé zarážky pro mobilní zařízení. K dispozici je také správce písem ikon.

Editor tabulátorů tabulátorů

Tabulky lze importovat ve formátu CSV nebo TXT, ale lze je exportovat pouze ve formátu TXT.

Všechna řešení tabulky uvedená v tomto článku vám umožňují přizpůsobit data tabulky a tabulky. Podle mého názoru má však Tablenator nejlepší editor tabulky.

Jeho vizuální editor umožňuje snadno přidávat nové řádky a sloupce, formátovat text, přidávat obrázky a definovat barvy pozadí. Současně lze vybrat více buněk. Například můžete změnit barvu pozadí všech buněk tabulky jednoduchým výběrem všech buněk před kliknutím na tlačítko barvy pozadí.

Podporuje také formátování buněk pro text, čísla, měnu, procento, datum a čas. To vám pomůže zobrazit data tak, jak chcete – ať už je to definování počtu desetinných míst nebo výběr formátu data, který se má použít.

Příklad tabulky tabulátorů

Tablenator je k dispozici od CodeCanyon za 20 $.

Je to skvělá volba, pokud chcete snadno vytvářet profesionální tabulky. Ti z vás, kteří hledají pokročilé funkce, jako jsou grafy, podmíněná logika a vytváření tabulek z databází, by se měli podívat na alternativní řešení.

7. TableGen (ZDARMA)

TableGen je jednoduchý tabulkový plugin WordPress, který si můžete zdarma stáhnout.

Podporuje import tabulek ve formátech JSON, Zip, CSV, HTML a XLS. Tabulky lze také exportovat ve formátu CSV.

V oblasti nastavení tabulky můžete povolit a zakázat tucet funkcí, včetně šířky tabulky, stránkování a třídění sloupců.

Úpravy tabulky v TableGen

Editor tabulky se snadno používá, ale pokud jste zvyklí na pokročilejší tabulkové doplňky WordPress, můžete jej omezit. Neexistují žádné možnosti stylingu a neexistuje způsob, jak formátovat buňky nebo vložit odkazy nebo obrázky.

Zatímco je modul ke stažení zdarma, můžete zvážit nákup rozšíření pluginů témat, které je k dispozici od 10 $. Nabízí osm návrhů motivů tabulek a poskytuje další možnosti pro přizpůsobení návrhu tabulky – funkce, které chybí v jádru pluginu.

Příklad tabulky TableGen

Pokud potřebujete pouze základní řešení tabulky, TableGen stojí za vyzkoušení. Plugin je snadno použitelný a schopnost exportovat tabulky ve formátu CSV znamená, že migrace na jiné řešení tabulky později bude přímá.

Čestné uznání

Gutenberg Table Block nebude vyhrávat cenu za to nejlepší stolní řešení na trhu, ale jeho zahrnutí do základní verze WordPress z něj dělá dobrou volbu pro základní tabulky.

Řádky a sloupce lze snadno přidat do tabulky. Když kliknete na buňku, horní editor vám umožní formátovat text tučně, kurzívou nebo jako přeškrtnutí. Lze také přidat odkazy, kód a obrázky.

K dispozici je také několik základních nastavení barev, i když je přizpůsobení omezené.

Gutenbergův stolní blok

Pokud se pokoušíte modernizovat své stávající tabulky, měli byste se podívat na tabulku responzivních tabulek Magic Liquidizer a Responzivní tabulku WP. Tyto bezplatné doplňky WordPress mohou reagovat na standardní tabulky HTML, takže vypadají dobře na tabletech a dalších mobilních zařízeních.

Inline Google Spreadsheet Viewer

Další zajímavý bezplatný plugin WordPress, který si můžete vyzkoušet, je Inline Google Spreadsheet Viewer. Tento plugin lze použít k vložení tabulek Google, souborů CSV, databází MySQL, tabulek HTML tabulek a ještě více přímo na váš web..

Jediné, co musíte udělat, je odkaz na zdroj pomocí poskytnutého krátkého kódu a veškeré změny provedené ve zdroji se automaticky projeví na vašem webu. Nejde o nejlepší řešení z hlediska přizpůsobení, ale vyplatí se vyzkoušet, zda chcete vkládat tabulky a tabulky, které pravidelně někde jinde pravidelně aktualizují různé strany..

Závěrečné myšlenky

Jak můžete vidět, uživatelům WordPress je k dispozici velký výběr řešení stolů. Každý z nich má své silné a slabé stránky, takže je důležité vyzkoušet několik řešení, abyste zjistili, které z nich nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me