Nejlepších sedm nejlepších pluginů pro klonování / duplikování webových stránek WordPress (2020)

Nabídky WordPress


Klonování webových stránek WordPress zahrnuje nejen jejich zálohování, ale také obnovení v novém umístění.

Majitelé webových stránek často duplikují web tímto způsobem, když změnili webového hostitele a potřebují obnovit svůj web na novém serveru, a v závislosti na vašem nastavení to budete možná muset udělat, pokud změníte také své doménové jméno.

Klonováním živého webu do pracovního prostředí můžete provádět aktualizace bezpečně před jejich zasláním na svůj živý web, zatímco přesná kopie vašeho webu je skvělá i pro obecné testování..

WordPress obsahuje užitečného průvodce, který vám ukáže, jak ručně přesunout WordPress. Ruční duplikování webu na jiné místo není složité, ale proces zálohování databáze a souborů WordPress a jejich obnovení v novém umístění může být časově náročný..

To je důvod, proč většina vlastníků webových stránek používá plugin WordPress k vytvoření klonů svých webových stránek; Doplňky pro migraci WordPress zjednodušují proces kopírování a přesouvání webu WordPress do nového umístění. Tyto pluginy jsou neuvěřitelně populární, přičemž mnohé z nich jsou aktivní na milionech webových stránek WordPress.

V tomto článku vám ukážu sedm skvělých pluginů WordPress pro klonování a duplikování WordPress.

1. Duplikátor (ZDARMA / 59 $ plus)

Duplicator je populární plugin WordPress, který vám pomůže přesouvat a klonovat weby WordPress.

V zásuvném modulu jsou zálohy označovány jako balíčky a při vytváření nového balíčku můžete vyloučit zálohování souborů a databázových tabulek. K dispozici je také možnost předvyplnit informace o cílovém serveru MySQL do záložního souboru.

Duplikátor dokončí kontrolu vašeho webu, aby se ujistil, že je vše v pořádku, což také zdůrazňuje velké soubory, které mohou být ze zálohy vyloučeny..

To může být nutné při používání bezplatné verze, protože podporuje pouze zálohy až do velikosti 500 MB. Kromě toho vám umožňuje pouze zálohovat soubory na webový server, takže budete muset upgradovat na Duplicator Pro, pokud chcete zálohovat pomocí FTP, nebo na cloudové úložiště, jako je Dropbox, Disk Google, Microsoft OneDrive nebo Amazon S3.

Skenování duplikátoru

Pokud chcete obnovit web, musíte si stáhnout archivační záložní soubor a odpovídající soubor installer.php a nahrát je do nového umístění. WordPress nemusí být nainstalován na novém místě, protože to instalátor zvládne, ale pokud jste tak již neučinili, budete si muset vytvořit databázi..

Bezplatná verze duplikátoru je dobrým řešením pro ty, kteří mají malý web do velikosti 500 MB, ale zavedené weby by měly upgradovat.

Kromě odstranění omezení velikosti záložního souboru má Duplicator Pro mnoho užitečných funkcí, které pomáhají větším webům. To zahrnuje podporu vícenásobných serverů WordPress, vícenásobných vláken, takže zálohy jsou zpracovávány rychleji a podpora větších databází. Také vám umožňuje vytvářet nové databáze a uživatele v cPanel z oblasti vytváření balíčků.

Osobní licence pro Duplicator Pro stojí 59 $ a poskytuje vám podporu a aktualizace pro tři webové stránky za rok. Pokud upgradujete na licenci na volné noze za 79 USD, zvýšíte podporu na 15 webových stránek a odemknete také další funkce, jako jsou hodinové plány, značky instalačního programu a sůl instalačního programu a náhrada klíčů..

Balíček duplikátoru byl dokončen

Duplikátor je užitečný plugin WordPress, který vám může pomoci snadno duplikovat malé webové stránky. Neexistuje žádný způsob, jak vzdáleně obnovit zálohy na konkrétní místo, ale proces obnovy je stále podstatně rychlejší než ruční kopírování webových stránek.

Ti z vás se zavedenými webovými stránkami by měli zvážit upgrade na profesionální verzi, protože je vhodnější pro zpracování větších webů a také vám poskytne více možností úložiště.

2. UpdraftPlus (ZDARMA / 30 $ plus)

Je snadné pochopit, proč je UpdateraftPlus jedním z nejpopulárnějších řešení zálohování WordPress na trhu.

Navzdory tomu, že je zdarma ke stažení, UpdraftPlus nabízí mnoho funkcí, za které alternativní řešení zálohování účtují. Například umožňuje naplánovat více záloh denně prostřednictvím FTP do služby UpdraftVault a přes tucet služeb cloudového úložiště.

Můžete si přesně vybrat, co se má zálohovat, a podporuje také přírůstkové zálohy.

Plán zálohování UpdraftPlus

Funkce pro klonování a migraci webových stránek jsou k dispozici jako prémiové aktualizace.

Klonovací služba UpdraftClone umožňuje vytvořit klonovaný web a uložit jej na servery UpDraftPlus. Toto je dobrá volba pro ty, kteří potřebují webové stránky nebo testovací prostředí.

Abyste mohli používat UpdraftClone, musíte si zakoupit tokeny. Klonování webové stránky stojí jeden token a jeden token se prodlužuje o týden. Pět žetonů, které udržují váš klonovaný web přibližně měsíc, lze zakoupit za jednorázový poplatek 15 $ nebo měsíční předplatné 12 $.

Firemní plugin pro migrátory se jmenuje UpdraftMigrator. Při maloobchodním prodeji od 30 USD lze použít klonování vašeho webu na libovolnou vlastní adresu URL a protože nepoužíváte servery UpdraftPlus, není omezeno, kolik migrací můžete provést..

Nástroj pro migraci má funkci prohledávání a nahrazování, takže můžete nahradit adresy URL a provádět další změny tak, aby odrážely nové umístění vašeho webu WordPress..

Zálohy UpdraftPlus

UpdraftPlus je fantastické řešení pro zálohování webových stránek, ale pokud chcete klonovat nebo přesouvat webové stránky, budete muset utratit peníze. UpdraftClone je užitečný pro testování, ale UpdraftMigrator je lepší volbou, pokud často přesouváte webové stránky WordPress – a stojí to jen 30 $.

UpdraftMigrator je také součástí produktu UpdraftPlus Premium. S prémií v hodnotě 84 USD odemknou prémiové plány všechny doplňky UpdateraftPlus spolu s ročním předplatným jejich služby úschovny a žetony pro UpdraftClone.

3. All-in-One WP Migration (ZDARMA)

All-in-One WP Migration je uživatelsky přívětivý migrační plugin WordPress, který obchází maximální omezení odesílání souborů, které mnohé společnosti poskytující webhosting vynucují. To se provádí nahráním v kouscích.

Když vytváříte zálohu svého webu pro kopírování na jiné místo, můžete najít a nahradit text. To je užitečné pro změnu adres URL webových stránek v záložním souboru do nového umístění.

Ze zálohy můžete také vyloučit věci, jako jsou komentáře k spamu, mediální soubory a zveřejňovat revize. Neexistuje však žádný způsob, jak vyloučit konkrétní databázové tabulky nebo soubory.

Chcete-li obnovit web, stačí aktivovat All-in-One WP Migration na jiném webu WordPress a vybrat pro import záložního souboru z metody, kterou jste si vybrali pro zálohování.

Export webů při stahování All-in-One WP Migration

All-in-One WP Migration je perfektním řešením pro ty, kteří chtějí přesunout malý web WordPress. Bohužel si nemůžete uvědomit skutečný potenciál pluginu WordPress, pokud utratíte spoustu peněz, protože většina funkcí je k dispozici pouze prostřednictvím prémiových rozšíření.

Pokud chcete obnovit zálohu ze serveru nebo odebrat importní limit 512 MB, musíte si zakoupit neomezené rozšíření za 69 USD. Pokud chcete exportovat a importovat zálohy přes FTP, bude vás to stát 99 $.

Je to 199 $, pokud přidáte podporu pro WordPress Multisite, a přidání podpory pro tucet zhruba cloudových úložných služeb vás bude stát 99 $ za web pro cloudové úložiště.

Stáhněte si všechny zálohy migrace WP All-in-One

Není pochyb o tom, že All-in-One WP Migration je všestranné řešení klonování a migrace WordPress. Bezplatná verze pluginu je v pořádku pro malé weby WordPress pod 512 MB, ale většina majitelů webových stránek bude muset utratit několik set dolarů, aby odemkla všechny funkce, které potřebují pro jejich nastavení..

4. BackupBuddy (plus 80 $)

BackupBuddy je populární prémiové řešení pro zálohování pro WordPress, které bylo spuštěno v roce 2010. Plugin umožňuje vybrat, co se má zálohovat, a umožňuje stahovat soubor ZIP a ukládat zálohy do několika služeb cloudového úložiště, včetně Amazon S3, Google Drive a Dropbox..

Plánované zálohy jsou podporovány a během každé kontroly zkontroluje malware, hacky, smazané soubory, uživatelské chyby a další, zatímco obnovení jediným kliknutím způsobí obnovení vašich webových stránek hračkou..

ImportBuddy

Nástroj ImportBuddy lze použít klonování WordPress, migraci WordPress nebo vytvoření pracovní plochy webu.

Musíte pouze nahrát soubor importbuddy.php do nového umístění pomocí záložního souboru ZIP. Při spuštění instalačního programu můžete zadat nové podrobnosti o databázi a novou adresu URL.

vytvoření zálohy v BackupBuddy

Jednotná licence pro BackupBuddy prodává za 80 USD, což vám kromě ročních aktualizací a podpory poskytuje 1 GB BackupBuddy Stash a jednoletý přístup ke Stash Live.

Všechna řešení pro zálohování a migraci WordPress mají svá klady a zápory, ale věřím, že BackupBuddy je jedním z nejoblíbenějších, protože nabízí automatizované zálohy, mnoho možností přizpůsobení, skenování zabezpečení a specializovaný importní nástroj pro klonování a migraci..

5. WP Migrate DB (ZDARMA / 99 $ plus)

WP Migrate DB je jednoduchý nástroj pro zálohování a migraci WordPress, který umožňuje exportovat databázi WordPress. Je to skvělá alternativa k zálohování pomocí phpMyAdmin, protože vám umožňuje vyloučit spamové komentáře, přechody a následné revize.

Nástroj pro vyhledávání a nahrazování vám také umožňuje upravit exportovanou databázi, aniž by to ovlivnilo váš živý web.

Jak vidíte z níže uvedeného snímku obrazovky, musíte odemknout všechny funkce a upgradovat na WP Migrate DB Pro.

WP Migrate DB

Program WP Migrate DB Pro umožňuje importovat soubory SQL – něco, co z bezplatné verze velmi chybí. Umožňuje také stahovat data z jiného webového serveru WordPress a tlačit data na vzdálený web WordPress. Toto je fantastická funkce, která vám pomůže klonovat webové stránky a vytvářet pracovní oblasti a testovat webové stránky.

Migrace lze provést z příkazového řádku pomocí addonu CLI; addon souborů motivů a pluginů a addon mediálních souborů lze použít k push a pull souborům témat, pluginů a mediálních souborů.

K dispozici je také doplněk Multisite tools, který přidává podporu pro WordPress Multisite.

Příkazový řádek WP Migrate DB Pro

Osobní licence pro WP Migrate DB Pro se prodává za 99 USD a přichází s roční podporou a aktualizacemi. Tato licence odemkne funkce pro import, tlačení a stahování.

Chcete-li odemknout čtyři dostupné doplňky, musíte přejít na licence pro vývojáře na 199 USD, což zvyšuje využití na 30 webů a zpřístupňuje vám všechny funkce..

Pokud jste zvyklí na manuální přenos souborů SQL mezi instalacemi WordPress, bezplatná verze WP Migrate DB vám pomůže vybrat, co se přidá do záložního souboru SQL. Doporučuji vám však vyzkoušet si profesionální verzi, protože funkce push and pull jsou fantastické.

Podívejte se na naši rozsáhlou recenzi WP Migrate DB Pro a zjistěte více o tom, co může udělat.

6. WP Staging (ZDARMA / 89 € plus)

WP Staging je migrační a klonovací plugin WordPress s oblastí nastavení, která umožňuje změnit zatížení procesoru, limit kopírování souborů a limit dotazu na kopírování databáze.

Když vytváříte nové pracovní prostředí, můžete vybrat, které databázové tabulky a složky WordPress budou zálohovány. Pracovní prostředí obsahuje na oznamovací liště WordPress oznamovací zprávu, která vám připomene, že prohlížíte pracovní web.

Ve bezplatné verzi je pracovní web vytvořen jako podsložka vaší hlavní instalace WordPress; ve verzi pro, můžete nainstalovat svůj pracovní web vzdáleně definováním databázových informací, adresy URL a cílového adresáře pro nové umístění.

Klonování pracovní fáze

WP Staging Pro je vyžadován, pokud chcete klonovat svůj web do samostatné domény. V této verzi je podporována vícestránka WordPress a můžete nastavit vlastní uživatelské role pro přístup k pracovnímu webu.

WP Staging Pro je k dispozici od 89 EUR. Jednou z nejlepších funkcí pro verze je, že můžete celý svůj web představit na živý web.

Vytvoření nového pracoviště v prostředí WP Staging

Bezplatná verze WP Staging je ideální pro nastavení testovacího prostředí pro vyzkoušení nových pluginů a témat WordPress.

Pokud chcete duplikovat web WordPress do nového umístění nebo vytvořit pracovní plochu pro provádění aktualizací webových stránek, WP Staging Pro je lepší volbou.

7. XCloner (ZDARMA)

XCloner je zálohovací a obnovovací plugin WordPress, který je 100% zdarma k použití.

Plugin vám poskytuje úplnou kontrolu nad generováním záloh. Můžete definovat umístění zálohy a vybrat, které tabulky a soubory budou uloženy, ale existují také užitečné možnosti, jako je automatické zálohování před provedením upgradu WordPress a možnost zálohovat pouze databázové tabulky WordPress.

Limity lze použít na zálohy a můžete automaticky odstranit zálohy, které jsou starší než konkrétní datum. Zálohy lze stáhnout ve formátu zip, nebo je lze zálohovat pomocí FTP nebo cloudových úložišť, jako jsou Disk Google, Amazon S3 a Dropbox..

Možnosti systému XCloner

Zálohy lze obnovit ve vašem novém umístění pomocí obnovovacího skriptu xcloner_restore.php. Po nahrání skriptu můžete definovat cílovou cestu a konkrétní zálohu, kterou tam chcete obnovit.

Podrobnosti o cílové databázi je třeba zadat pro nové nastavení a v této fázi můžete také vyhledávat a nahrazovat.

Plugin může také aktualizovat soubor wp-config.php v novém umístění a automaticky odstranit obnovovací skript a dočasnou záložní složku..

Obnovení zálohy v XCloneru

XCloner je skvělé řešení pro zálohování vašeho webu a jeho duplikování na jiné místo.

Je zdarma ke stažení a používání a poskytuje plnou kontrolu nad procesem migrace a konfigurací cílového webu. Doporučeno.

Čestné uznání

Během našeho výzkumu jsme narazili na mnoho skvělých řešení WordPress pro migraci a klonování, která právě minul náš seznam. V této části bych rád uvedl několik dobrých pluginů, které byste také mohli zvážit.

WP Stagecoach je prémiová služba WordPress Staging, kterou lze použít k vytvoření kopie vašeho webu na serverech WP Stagecoach. Nastavení je neuvěřitelně rychlé a jakmile provedete změny, můžete je použít na svůj živý web kliknutím na tlačítko. Ceny začínají od 120 USD ročně.

WPvivid Backup Plugin je fantastické řešení pro zálohování a obnovu, které je zdarma k použití. Podporuje FTP a cloudové úložiště pro zálohy a má nástroj pro automatickou migraci, který vám pomůže přenést webové stránky do nového umístění.

Automatická migrace v zásuvném modulu WPvivid Backup

Další bezplatný WordPress plugin pro migraci, který je třeba zvážit, je Migrate Guru. Tento plugin, vyvinutý společností BlogVault, byl navržen tak, aby majitelům webových stránek pomohl převést jejich webové stránky do nového nastavení hostingu. Podporuje také přenosy FTP, takže jej můžete použít k přesunu svých webových stránek kamkoli.

Backup Guard je také užitečným řešením pro zálohování. Tato bezplatná verze umožňuje vytvářet vlastní zálohy do počítače nebo do Dropboxu. Pro verze prodává od 25 dolarů.

Upgradování odemkne jejich migrační funkci, kterou lze použít k přesunutí databáze a souborů WordPress do nového umístění. Adresy URL lze také během procesu migrace změnit, aby odrážely nové umístění vašeho webu.

Závěrečné myšlenky

Na trhu je mnoho skvělých pluginů WordPress, které vám mohou pomoci zkopírovat a migrovat webové stránky WordPress.

XCloner je skvělým výchozím bodem, protože je 100% zdarma k použití. To je na rozdíl od většiny jiných řešení, která omezují mnoho funkcí na profesionální verze. Samozřejmě, pokud pravidelně přenášíte webové stránky WordPress z jednoho místa na druhé, je vhodné utratit nějaké peníze, abyste získali nejlepší řešení..

Jako vždy vás vyzývám, abyste vyzkoušeli co nejvíce z těchto klonovacích a migračních pluginů, jak jen můžete. To vám pomůže zjistit, který z nich vám nejlépe vyhovuje, ať už chcete vytvořit jednoduchý testovací web nebo pracovní oblast, která vyžaduje tlačení a tahání na živý web, nebo migrujete-li web na nového webového hostitele.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me