Nejlepších sedm nejlepších pluginů do fotogalerie pro WordPress (2020)

Vítězné nabídky WordPress


WordPress vždy dobře podporuje média – jednotlivé mediální soubory, jako jsou obrázky, lze vložit přímo do příspěvků a stránek kliknutím na tlačítko, nebo je lze také seskupit do galerie..

Galerie představují praktický způsob prezentace více obrázků a videí návštěvníkům webových stránek. Doporučuji používat galerie, kde můžete, protože to šetří vaše čtenáře od nutnosti posouvat dolů po stránce vidět vše. Místo toho si mohou prohlížet shrnutí vašich médií prostřednictvím miniatur obrázků a poté kliknout na požadovanou položku.

Blok galerie WordPress je užitečný, pokud chcete k příspěvku nebo stránce přidat několik obrázků nebo videí. Jeho funkčnost je však extrémně omezená – existuje jen několik možností a nemůžete upravit vzhled své galerie.

Z tohoto důvodu doporučuji místo toho použít vyhrazené řešení WordPress Gallery.

V tomto článku se podělím o to, co my ve WinningWP považujeme za sedm nejlepších pluginů pro galerii obrázků pro WordPress..

Zatímco jejich hlavní zaměření je na podporu obrazových galerií, většina z těchto řešení také podporuje video.

Modula – ZDARMA / 29 $ plus

Modula je řešení WordPress pro foto a video galerii od společnosti Macho Themes, které umožňuje zobrazovat média v galeriích lightbox, zednictví a mřížky.

Bezplatná verze pluginu WordPress se nazývá Modula Image Gallery.

Přidání nové galerie je snadné: Zadejte název své galerie v horní části stránky a pod vámi buď nahrajte médium, nebo jej vyberte z knihovny médií WordPress..

Pod oblastí médií je pole nastavení. Jak je vidět z následujícího obrázku, některé funkce, jako jsou filtry, videa, ochrana heslem a vodoznaky, nejsou v této verzi k dispozici. Můžete však změnit velikost galerie, vzhled miniatur a způsob zobrazení titulků. Styl vaší galerie lze také přizpůsobit a existuje podpora pro líné načítání.

Stojí za povšimnutí, že pro plugin neexistuje žádná vyhrazená stránka nastavení, což znamená, že všechna nastavení musí být nakonfigurována pro každou galerii. Chtěl bych přidat přidanou stránku nastavení, aby bylo možné definovat výchozí hodnoty.

Nastavení galerie Modula

Lite verze Modula vás omezí na 20 obrázků na galerii. Je to užitečný plugin, pokud chcete zobrazit pouze několik obrázků, ale doporučuji upgradovat na Modula Pro, protože odemkne všechny funkce a nemá žádná omezení, kolik položek můžete přidat do galerie..

Základní licence pro Modula Pro vám poskytuje podporu a aktualizace pro jeden web na jeden rok. Tato verze umožňuje maloobchodní prodej za 29 $ a umožňuje vám přidat do galerií videa a obrázky automaticky optimalizovat, když jsou nahrány. K dispozici jsou také filtry a funkce řazení.

Licence trio $ 69 zvyšuje využití tří webových stránek a přidává možnost propojení s konkrétními galeriemi, aniž by pro ně byly vytvořeny vyhrazené stránky. Umožňuje také chránit galerie před hesly a zabránit návštěvníkům, aby na obrázky klikali pravým tlačítkem a stáhli je.

Obchodní licence na 99 USD zvyšuje využití na 25 webových stránek. Tato verze podporuje vodoznaky každého obrázku a umožňuje přímé propojení s každým obrázkem nebo videem. K dispozici je také neomezená licence za 249 $.

Příklad galerie Modula

Modula je skvěle vypadající galerijní řešení pro WordPress a od pouhých 29 $ můžete přidat podporu pro video, možnosti filtrování a optimalizaci obrázků..

Pokud hledáte bezplatný plugin pro galerii obrázků WordPress, doporučujeme nejprve otestovat některá další řešení, protože omezení 20 obrázků na galerii vás bude frustrovat.

Galerie Envira – ZDARMA / 29 $ plus

Envira je krásný, responzivní plugin pro galerii, který vám umožňuje uspořádat vaše galerie pomocí drag and drop. Galerie lze vložit na váš web pomocí krátkých kódů nebo přímo prostřednictvím editoru WordPress.

Plugin umožňuje uspořádat galerie do alb, přidat vodoznaky k obrázkům a zobrazit položky v prezentacích. Funguje také s WooCommerce a existuje podpora pro import obrázků do vaší galerie z Instagramu, Dropboxu a pluginu WordPress Gallery NextGen..

Bezplatná verze pluginu se nazývá Envira Photo Gallery. Stejně jako Modula jsou všechna nastavení galerie uložena na samotné stránce galerie, což znamená, že nelze definovat výchozí hodnoty pro všechny galerie..

V oblasti nastavení můžete definovat počet sloupců pro vaši galerii, nakonfigurovat nastavení lightboxu a povolit líné načítání obrázků.

Upravit galerii

Základní licence pro plnou verzi Enviry stojí 29 $ a poskytuje podporu a aktualizace pro jeden web po dobu jednoho roku. Tato verze odemkne samostatné galerie, import z Dropbox a NextGen Gallery, prezentace, ochranu fotografií kliknutím pravým tlačítkem, styl CSS a tisk.

Plus licence na 69 USD zvyšuje využití na tři webové stránky. Tato licence přidává mnoho dalších funkcí, například stránkování, ochranu heslem, import Instagramu, značky a vodoznak.

Za 99 USD odemkne profesionální licence všechny funkce a udělí použití až 25 webům. Chcete-li získat podporu pro videa, korekci obrázků pro své klienty, alba, sociální média, přímé propojení a galerie na celé obrazovce, musíte upgradovat na tuto licenci..

Omezení použití lze odstranit, pokud upgradujete agenturní licenci na 299 $.

Galerie Envira Lightbox

Mezi Modula a Envira existuje mnoho paralel: Prémiové verze obou pluginů se prodávají za stejné ceny a bezplatné verze omezují většinu funkcí.

Základní licence společnosti Envira vám umožňuje importovat obrázky z galerie NextGen Gallery a Dropbox, ale pokud chcete importovat média z Instagramu nebo nahrávat videa, budete muset upgradovat na licenci pro 99 dolarů.

FooGallery – ZDARMA / 59 $ plus

FooGallery je univerzální řešení galerie, které podporuje líné načítání a používá drag-and-drop uživatelské rozhraní pro objednávání galerií..

Bezplatná verze podporuje šest šablon galerií: Citlivý obraz, prohlížeč obrázků, zdivo, jednoduché portfolio, odůvodněná a jediná miniatura. Šablony polaroidu, mřížky a posuvníku jsou k dispozici ve verzi pro.

V poli nastavení galerie můžete přepnout na libovolnou šablonu a možnosti se budou měnit podle vybrané šablony.

Vývojáři byli docela štědří s lite verzi svého pluginu. V oblasti nastavení můžete snadno upravovat velikost vaší galerie, miniatury, vzhled, lightbox, efekty přechodu, stránkování a další.

Můžete také importovat galerie z galerie NextGen a pomocí CSS můžete upravovat fotoalba a galerie.

Další nastavení jsou k dispozici na hlavní stránce nastavení pluginu. Odtud můžete povolit ukládání do mezipaměti HTML, nastavit preferovanou šablonu galerie a určit výchozí nastavení obrázku, například kvalitu JPEG, pro kterou chcete optimalizovat všechny obrázky.

Přidat novou galerii do FooGalerie

Kromě tří nových šablon galerií nabízí FooGallery Pro podporu video galerií. Můžete zobrazit videa z vaší mediální knihovny nebo z video služeb, jako jsou YouTube, Vimeo a Wistia. K dispozici jsou také značky a kategorie spolu s nekonečným posouváním a mnoha možnostmi filtrování.

Budete potěšeni, že všechny verze FooGallery Pro nabízejí stejné funkce. Osobní licence stojí 59 USD a nabízí podporu a aktualizace pro jeden web na jeden rok; obchodní licence stojí 109 USD a zvyšuje využití na pět webových stránek; licence agentury na 199 USD zvyšuje využití na 25 webových stránek.

FooGallery Mason Gallery

O FooGalérii je hodně rád.

Bezplatná verze se snadno používá, má mnoho šablon galerií a umožňuje vám je různými způsoby přizpůsobit. I když existují levnější alternativy k FooGallery Pro, ti, kteří zaplatí 59 USD za upgrade, odemknou všechny prémiové funkce. To je na rozdíl od jiných řešení, která vám umožňují přístup ke všem funkcím, pouze pokud upgradujete na jeden z jejich plánů vyšší úrovně.

Základní mřížka – 34 $

Díky více než 40 000 prodejům je Essential Grid zdaleka nejprodávanějším pluginem WordPress pro galerii na CodeCanyon.

Plugin je plný funkcí a umožňuje importovat obrázky a videa z vaší knihovny médií WordPress, galerie NextGen, galerie WP, WooCommerce, YouTube, Vimeo, Instagram, Flikr a dokonce i Twitter.

K dispozici je několik stylů šablon, včetně plné šířky, zdiva, proměnných sloupců, stránkování a dalších. Všechny tyto šablony lze upravit pomocí vizuálního editoru vzhledu.

Výběr zdroje v základní mřížce

Essential Grid není jen zásuvným modulem pro galerii, dokáže dělat vše – včetně vytváření rozvržení mřížky pro kategorie, související příspěvky, nejnovější příspěvky, události, vlastní typy příspěvků a nákupní rozložení a tabulky cen WooCommerce.

Můžete také vytvářet profesionální šablony seznamů videí z mnoha různých zdrojů, zatímco jsou možné i galerie Instagram a Facebook.

Příklad galerie základních mřížek

Essential Grid nemusí vyhovovat každému, co by měl být plugin pro galerii obrázků WordPress, ale vyzývám vás, abyste si ho prohlédli.

Plugin je velmi flexibilní, vypadá skvěle a prodává se pouze za 34 $.

Galerie NextGen – ZDARMA / 99 $ plus

Všechny pluginy galerie WordPress, na které jsem již odkazoval, vám umožňují importovat obrázky z galerie NextGen. To by nemělo být překvapením.

S více než milionem stažení ročně je NextGen Gallery, která byla spuštěna v roce 2007, zdaleka nejoblíbenějším dostupným řešením WordPress Gallery..

Pomáhá vám uspořádat obrázky pomocí značek, alb a galerií. Obrázky lze zobrazit pomocí mnoha různých stylů galerie, včetně miniatur, prezentace a seznamu.

Mnoho procesů lze provádět hromadně. Pokud například vyberete více obrázků, můžete k nim přidat vodoznaky, změnit jejich miniatury, obnovit obrázky ze záloh, importovat metadata obrázků a další.

Základní nastavení miniatur galerie NextGen

Plugin má dvě oblasti nastavení. V oblasti nastavení galerie můžete upravit výchozí hodnoty pro miniatury a pro každý typ šablony galerie.

Další oblast nastavení se vhodně nazývá „Další možnosti“. V této oblasti můžete definovat pravidla pro změnu velikosti obrázku, vybrat jeden ze šesti efektů lightboxu, který se má použít, vytvořit jedinečný vodoznak pro obrázky a povolit vlastní CSS. Role a funkce lze také nastavit pro standardní uživatelské role WordPress.

Prémiová verze galerie NextGen, plus licence, se prodává od 99 $. Poskytuje přístup ke všem tématům Imagely a přidává několik nových typů galerií, jako je filmový pás, zdivo a blogstyle. Součástí je také sdílení obrázků, ochrana obrazu a přímé propojení.

Pro licence na 149 USD zvyšuje využití z jednoho webu na tři a přidává funkce elektronického obchodování a stahování, podporu plateb, kontrolu pravopisu a zásuvku lightroom. Licence Enterprise a Lifetime jsou k dispozici za 249 $ a 499 $ a nabízejí stejné funkce jako pro licence, ale zvyšují počet podporovaných webů.

Galerie NextGen Galerie filmových pásem

Je snadné pochopit, proč je galerie NextGen tak populární. Bezplatná verze pluginu obsahuje pokročilé funkce, například vodoznak, které jsou obvykle vyhrazeny pro ty, kteří upgradují. Její značkování a systém alb funguje skvěle.

I když neexistuje žádná podpora pro video, profesionální uživatelé mohou chtít upgradovat, aby získali přístup k dalším typům galerií a podporu pro digitální stahování a platby.

Fotogalerie – ZDARMA / 40 $ plus

Photo Gallery je populární řešení WordPress Gallery, které lze použít k online prodeji digitálního obsahu. Obsahuje líné načítání, předběžné načítání obrázků, uživatelské rozhraní drag-and-drop, deset šablon galerií a 15 efektů lightboxu.

Na rozdíl od většiny ostatních řešení WordPress Gallery podporuje bezplatná verze Galerie fotografií video a můžete zobrazit videa z YouTube, Vimeo, Daily Motion, Instagram, Flikr a další.

Galerie mohou být seskupeny dohromady, aby vám pomohly uspořádat vaše média, a lze použít i značky.

V hlavní oblasti nastavení pluginu uvidíte další funkce, které jsou normálně vyhrazeny pro prémiové doplňky galerie, jako je vodoznak, ochrana obrázků pravým tlačítkem a dynamické adresy URL..

Obecná nastavení fotogalerie

Miniatury, prezentace a šablony galerie prohlížečů obrázků jsou k dispozici ve bezplatné verzi Fotogalerie. Pokud upgradujete na aplikaci Photo Gallery Pro, odemknete šablony zednictví, mozaiky, stylu blogu a karuselu..

Získáte také přístup k plně přizpůsobitelným tématům galerie, která lze upravit pomocí editoru motivů.

Pro verze začíná od 40 USD za základní licenci, která vám poskytuje šestiměsíční podporu a aktualizace pro jeden web. Standardní licence na 60 USD rozšiřuje podporu a aktualizace na jeden rok a zvyšuje využití na tři webové stránky, zatímco pokročilá licence stojí 80 USD a zvyšuje využití na 30 webových stránek.

K dispozici jsou čtyři addony. Doplněk eCommerce vám umožňuje prodávat obrázky na vašem webu, zatímco doplňky Google Photos and NextGen Gallery lze použít k importu obrázků. Poslední doplněk vám pomůže přesunout obrázky a galerie ve fotogalerii na jiný web.

Je trochu frustrující, že funkce přenosu Galerie fotografií na jiný web není zahrnuta do základních, standardních ani pokročilých licencí. Místo toho musí uživatelé upgradovat na balíček 10Web plugin, který stojí 100 USD, aby získali přístup k těmto addonům ak 50 dalším prémiovým pluginům.

Příklad fotogalerie

Bezplatná verze Fotogalerie je vynikající: Podporuje video a má spoustu užitečných možností, za které za normálních okolností musíte zaplatit.

Vyloučení addonů z pokročilé licence společnosti 10Web je poněkud bizarní, ale ve Photo Gallery Pro je k dispozici dostatek dalších funkcí, které zaručují upgrade.

Galerie Robo – zdarma / 30 $ plus

Robo Gallery je uživatelsky přívětivý galerijní plugin WordPress, který umožňuje zobrazovat obrázky v rozvržení mřížky, rozvržení klasické galerie nebo rozvržení polaroidu. Videa lze také přidat do galerií.

Bezplatná verze Robo Gallery má jednoduchou stránku nastavení pluginu, která vám umožní vymazat mezipaměť, přidat vlastní CSS a zkontrolovat nastavení kompatibility, ale většina nastavení je definována v samotné galerii..

Galerie Robo vám dává plnou kontrolu nad velikostí obrázků a miniatur, stejně jako stylingovými efekty, jako jsou stíny. Zde lze nakonfigurovat nastavení Lazy loading a lightbox.

Je zajímavé, že nové blogové příspěvky lze vytvořit přímo ze stránky galerie, která obsahuje vaši galerii. Tím se zrychlí proces sdílení nově vytvořené galerie se čtenáři.

Přidání nové galerie v galerii Robo

Bezplatná verze galerie Robo vás bohužel omezuje na tři galerie. Chcete-li odemknout neomezené galerie, musíte upgradovat. Tím také odemknete nastavení lightboxu, pokročilé styly pro vaše rozhraní, styly nabídky galerie, šablonu galerie polaroidu a další.

Pro licence stojí 30 $ a je dodáván se šestiměsíční podporou a aktualizacemi. Rozšířená licence na 65 USD zvyšuje používání z jednoho webu na tři weby a rozšiřuje podporu a aktualizace na 12 měsíců. Rozšířená licence plus stojí 95 USD a poskytuje neomezené použití, celoživotní podporu a aktualizace.

Pro Robo Gallery jsou k dispozici tři doplňky. Překvapivě lze všechny tyto addony nainstalovat zdarma.

Widget galerie lze použít k zobrazení galerií na postranních panelech, zatímco doplněk zálohy vám pomůže zálohovat vaše galerie a nastavení a obnovit je jinde. K dispozici je také statistický doplněk, který ukazuje, kolik zobrazení, obrázků a galerií máte. Tento doplněk je opravdu základní, ale je těžké si stěžovat, když je zdarma ke stažení.

Galerie kreseb Robo Gallery

Galerie Robo postrádá některé funkce nalezené v jiných řešeních, jako je import obrázků, ale vývojáři mají spoustu věcí v pořádku.

Bezplatná verze pluginu má mnoho možností stylingu a nabízí také video podporu. Jen si pamatujte, že tato verze vás omezuje na tři galerie.

S konkurenční cenou Robo Gallery Pro za 30 $ je snadné doporučit upgrade, pokud se vám líbí, co nabízí.

Čestné uznání

Pokud jde o vkládání galerií do webových stránek, uživatelé WordPress jsou na výběr.

Pokud nechcete instalovat vyhrazený plugin WordPress Gallery, můžete zvážit blok galerie, který je k dispozici v Editoru WordPress..

Je to však jednoduché řešení. Můžete změnit počet zobrazených sloupců, zda jsou obrázky oříznuty pro zarovnání a zda obrázky odkazují na mediální soubor, stránku přílohy nebo vůbec nic. Nejsou však k dispozici žádné jiné možnosti.

Blok Galerie WordPress

Několik dalších dobrých pluginů pro galerii WordPress si zaslouží zmínku.

Photo Gallery by Supsystic je populární plugin, který vám umožní zobrazit média několika způsoby. Nabízí galerii plné šířky, video galerii, galerii příspěvků, galerii karuselu, galerii zdiva a další.

GridKit je další, který je třeba zvážit. Má fantastickou podporu pro videa a lze jej použít k zobrazení log, zaměstnanců, sponzorů a dalších. K dispozici je také několik tradičních šablon galerií rozložení obrázků.

Příklad galerie GridKit

V neposlední řadě je Portfolio Gallery. Tento plugin WordPress umožňuje zobrazovat obrázky a videa v krásných galeriích lightboxů.

Filtry mohou být použity k tomu, aby návštěvníkům pomohly zúžit média, která chtějí vidět – což je zvláště užitečné, pokud vaše galerie obsahují spoustu obrázků a videí.

Závěrečné myšlenky

I když máte k dispozici hlavní blok galerie WordPress, důrazně doporučujeme vyzkoušet si jedno z vyhrazených řešení galerií uvedených v tomto článku. Vypadají lépe, mají více možností a umožní vám přizpůsobit, jak jsou vaše média prezentována návštěvníkům.

Uvědomte si, že bezplatné verze galerií pluginů WordPress, jako jsou Modula a Envira, jsou zcela základní, takže k uvolnění jejich plného potenciálu budete muset upgradovat na prémiové verze..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me