Nejlepších devět nejlepších pluginů Google Maps pro WordPress (2020)

Nabídky WordPress


Mapy Google, jeden z vlajkových produktů společnosti Google, jsou zdaleka nejoblíbenější mapovou službou online.

Služba byla zahájena v roce 2005 a od té doby byla integrována do webových stránek, aplikací a dalších. To bylo umožněno rozhraním Google Maps API, které umožňuje vkládat Mapy Google do produktů a služeb třetích stran.

WordPress má velkou podporu pro Mapy Google a na trhu je mnoho pluginů WordPress, které vám pomohou integrovat je do vaší kontaktní stránky, stránky, postranního panelu nebo kdekoli, kde si můžete vybrat. Mnoho témat WordPress má také vestavěnou funkci Map Google.

V tomto článku se podělím o nejlepší řešení pluginů Map Google dostupných pro WordPress.

Získání klíče API Google Maps API

Od roku 2016 vyžaduje Google, aby majitelé webových stránek podali žádosti pomocí klíče API Google Maps. Většina pluginů Google Word WordPress vyžaduje, abyste pro integraci map do svého webu zadali tento klíč API. Existují však některá řešení, která tento aspekt zvládnou za vás.

Po provedení této změny nabídl Google každý měsíc až 25 000 bezplatných načtení map. Nyní místo toho nabízí úvěr v hodnotě 200 USD. Podívejte se na cenník společnosti Google, abyste lépe porozuměli tomu, co vám to přinese.

Kredit Google Maps

Měsíční kredit 200 $ by měl stačit pro většinu malých a středních webových stránek. Ti s webovými stránkami s vysokým provozem však možná budou muset zaplatit za další načítání mapy.

Chcete-li získat klíč API, musíte se zaregistrovat do platformy Google Cloud Platform (GCP). Registrace a načtení klíče trvá jen několik minut.

Povolit platformu Map Google

Budete dotázáni, zda chcete mapy, trasy a místa. Doporučuji vybrat všechny tři, aby byly pro váš web dostupné všechny funkce Map Google.

Po několika dalších krocích obdržíte klíč API, který potřebujete k použití Map Google na svém webu.

Klíč Google Maps API

Podívejte se na stránku Platformy Google Maps a vytvořte pro svůj web klíč API Google Maps a přečtěte si další informace o tom, jak to funguje.

1. Mapy Google WP (ZDARMA / 9,99 $ plus)

Mapy WP Google Maps jsou jedním z nejpopulárnějších řešení Map Google pro WordPress a aktivně se používají na více než 400 000 webech.

Proces vytváření nových map pomocí pluginu je fantastický. Na mapu můžete přidat značky, čáry, mnohoúhelníky a další tvary. K dispozici je deset témat a můžete povolit vrstvy provozu, vrstvy kol, směry a maximální úroveň zvětšení.

Po vytvoření mapy ji můžete vložit na svůj web pomocí krátkého kódu.

Vytvořte si mapu

V oblasti hlavních nastavení můžete povolit a zakázat ovládací prvky mapy, jako je zoom, zobrazení ulic a to, zda lze použít myš. Existuje mnoho možností, které vám pomohou definovat, jak se se značkami zachází také.

Pokud jste po aktivaci nezadali klíč API Google Maps API, můžete tak učinit na kartě Upřesnit, což zajistí, že plugin bude moci načíst mapy. Oblast pokročilých nastavení také umožňuje přidat vlastní CSS a vlastní JavaScript.

Nastavení Map Google WP

Pro Mapy Google WP jsou k dispozici tři prémiové doplňky.

Za 9,99 $ je addon Markers vygenerovaných návštěvníků nejlevnější. Jak název napovídá, umožňuje návštěvníkům webových stránek přidávat do map své vlastní značky.

Gold addon stojí 29,99 USD za licenci na tři webové stránky a přidává shlukování značek a sledování polohy v reálném čase.

Nejkomplexnější doplněk je doplněk Pro, který přidává vlastní pole, vylepšené uživatelské rozhraní, vlastní zdroje dat, plánování, vylepšené filtrování značek, zvýšení výkonu, integraci Mappity a směrové body..

Ceny za doplněk Pro začínají 39,99 USD za licenci na tři webové stránky.

WP Google Maps Traffic Layer

Uvědomí si, proč je služba WP Google Maps tak populární, trvá jen několik minut. Základní verze je volně ke stažení, snadno se používá a má stovky funkcí.

Doporučuji to vyzkoušet.

2. plugin Google Maps Locator pro WordPress (27 $)

Doplněk Google Maps Locator pro WordPress je vysoce přizpůsobitelné mapové řešení, které umožňuje návštěvníkům odesílat zápisy a značky na přední stranu vašeho webu..

K seznamům mohou být připojena videa a lze je hodnotit pomocí systému hodnocení hvězdičkami. Existuje několik skvělých mapových prvků, například schopnost kreslit na mapě, vyhledávat v určitém okruhu a automaticky zobrazovat geolokaci..

Příklad vyhledávače Map Google

K dispozici je tucet typů map a tucet stylů map, což vám dává velkou flexibilitu, pokud jde o to, jaké typy map vytvoříte..

Například je k dispozici mapa na celou obrazovku, mapa zobrazující vlastní obsahová pole, mapa napájená AJAX, mapa klastrů a mapa tras.

Mapa událostí

Oblast nastavení umožňuje zadat klíč API Google Maps API a povolit a zakázat klíčové funkce pro výpisy, značky, vyhledávání a e-mailová oznámení..

Lze také upravit barevné schéma odkazů, tlačítek a nabídek.

Nastavení vyhledávače Map Google

Doplněk Google Maps Locator pro WordPress je k dispozici za 27 USD od CodeCanyon. Jedná se o univerzální řešení se spoustou skvělých návrhů map a podporou mediálních příloh. Užitečný je také způsob, jak vám umožňuje integrovat seznamy a značky do map.

3. Jednoduchý zkrácený kód Map Google (ZDARMA)

Ti z vás, kteří hledají jednodušší řešení, by si měli vyzkoušet Simple Google Maps Shortcode.

Jak jste pravděpodobně získali ze jména, tento plugin vám umožňuje vložit mapy na váš web pomocí krátkého kódu – stačí definovat adresu mapy a klíč API Google Maps API. Mapa bude poté uložena do mezipaměti po dobu tří měsíců pomocí rozhraní WordPress Transients API.

Jednoduchý Google Maps Shortcode

K dispozici není žádná stránka nastavení, která by vám pomohla upravit mapy, ale pomocí atributů můžete věci trochu změnit.

Existují atributy pro změnu šířky a výšky mapy, vypnutí rolování kolečkem myši a deaktivaci ovládacích prvků mapy.

Příklad jednoduchého krátkého kódu Map Google

Pokud nepotřebujete zvonky a píšťalky, které nabízejí jiná řešení Map Google, je pro vás jednoduchý kód Google Maps Shortcode.

4. Značka map (ZDARMA / 39 € plus)

Mapy Marker je plugin WordPress, který pracuje s Mapami Google, Open Street Map, Bing, Mapbox a vlastními mapami WMTS. Vývojáři stále odkazují na plugin jako Leaflet Maps Marker na WordPress.org, ale prodávají jej jako Mapy Marker kdekoli jinde.

Doplněk umožňuje přidat značky pro umístění a poté tyto značky uspořádat pomocí vrstev. Když přidáte novou značku, můžete také definovat velikost mapy a úroveň přiblížení, zatímco přepnutí ze zjednodušeného editoru na pokročilý editor načte velkou sbírku ikon a vyberete.

Dokončené mapy lze vkládat do příspěvků a stránek pomocí krátkých kódů.

Přidat nový marker

K dispozici je také stránka pro import a export značek a vrstev, což je užitečné pro zálohování map a jejich přenos na jiné weby..

Stránka vyhrazených nástrojů vám umožňuje zálohovat nastavení a definovat výchozí používanou mapu, výchozí nastavení map a další.

Další možnosti jsou k dispozici na hlavní stránce nastavení, kde máte kontrolu nad výchozími hodnotami mapy, nastavením polohy, výchozím základním souborem (např. Open Streep Map nebo Mapy Google), překryvnými vrstvami, vrstvami a dalšími pokročilými nastaveními..

Nastavení značek map

Mapy Marker Pro jsou k dispozici od 39 EUR na jednu licenci s roční podporou a aktualizacemi. Upgradování odemkne všechny profilové funkce, které jsou ve bezplatné verzi omezeny, včetně rozšířené reality, vylepšeného výkonu Map Google, shlukování značek, filtrování map, stop GPX, výškových stop a dalších.

Příklad značky map

Jakmile získáte přehled o tom, jak značky a vrstvy komunikují s mapami, oceníte, jak silný je Mapy značek. Tento plugin má stovky nastavení, která vám pomohou přizpůsobit mapy, a většina hlavních funkcí je k dispozici ve bezplatné verzi.

5. Widget Map Google (ZDARMA / 18,99 $ plus)

Google Maps Widget je rychle načítatelné řešení Google Maps, které vám pomůže integrovat mapy do oblastí widgetů, jako je záhlaví vašeho webu, zápatí nebo postranní panel. Může se pochlubit více než 100 000 aktivními instalacemi na WordPress.org.

Každá mapa je nakonfigurována v miniaplikaci mapy a můžete upravit typ mapy, úroveň přiblížení a vzhled špendlíku – a dokonce mapu propojit s konkrétní adresou URL (např. Webovou stránkou kontaktu). Když uživatel klikne na mapu miniatur, může být přenesen na větší interaktivní mapu, která používá lightbox pro lepší prezentaci.

Nastavení widgetu Map Google

Vývojáři berou na vědomí, že miniatura Widgetu Map Google používá k ukládání map rozhraní API Map Google Static Maps a že jejich mapy jsou načteny v jednom požadavku namísto 20 plus požadavků, které potřebují jiná řešení. V některých případech to může zřejmě snížit celkovou velikost stránky o 2 MB.

Techniky, které používají k načítání map, jsou nad moje technické zkušenosti, ale mohu s přesvědčení, že Google Maps Widget načítá mapy podstatně rychleji než jiná řešení Google Maps, což je bezpochyby jedna z nejlepších funkcí pluginu.

Widget Map Google

Ve bezplatné verzi Widgetu Google Maps můžete na stránce nastavení pluginu udělat pouze klíč API Google Maps. Pokročilá nastavení a možnosti importu pinů a widgetů nejsou k dispozici, dokud neprovedete upgrade na profesionální verzi.

Google Maps Widget Pro prodává za pouhých 18,99 $ ročně a kromě výše uvedených funkcí umožňuje upgrade vložit mapy do příspěvků, stránek a dalších vlastních typů příspěvků pomocí krátkého kódu.

Celkem Google Maps Widget Pro přidává více než 50 funkcí, jako jsou vzhledy, podpora několika pinů map, seskupování pinů map a integrace Google Analytics.

Příklad widgetu Map Google

Pokud hledáte rychlé řešení Map Google, které se integruje s designem vašeho webu, je pro vás plugin Google Maps Widget.

Bezplatná verze by měla být dostatečná pro většinu uživatelů, protože poskytuje plnou kontrolu nad každou mapou. V Mapách Google Widget Pro však existuje dostatek funkcí, které odůvodňují upgrade.

6. Hero Maps Premium (20 $)

Hero Maps Premium je nádherné řešení Map Google, které vám umožňuje zobrazit citlivé mapy na celé obrazovce nebo s pevnou šířkou.

Tři sady ikon umožňují přidat do svých map značky, které vypadají profesionálně, a máte možnost nahrát vlastní ikony. Jediné, co musíte udělat pro přidání značky, je přetažení ikony na mapu.

Značky lze také kategorizovat, aby návštěvníkům umožnili filtrovat výsledky. Můžete například mít kategorie pro hotely, obchody, kavárny a parkoviště.

Přidejte značku v aplikaci Hero Maps Premium

K dispozici je celá řada barevných schémat a můžete také kreslit tvary do map. Všechny mapy, které vytvoříte, lze také exportovat.

Co odlišuje Hero Maps Premium od ostatních řešení, je jeho design. Celý zážitek s používáním mapy je vynikající – od animovaných značek po ovládací prvky zoomu. Filtry také výrazně zvyšují uživatelský komfort.

Příklad hrdinských map

Hero Maps Premium je k dispozici za pouhých 20 USD od CodeCanyon. Doporučuji vyzkoušet si demo, abyste mohli plně ocenit, jak stylové jsou jeho mapy.

7. WP Google Map Plugin (ZDARMA / 59 $)

Doplněk Google Map Google WP, který nelze zaměňovat s mapami WP Google Maps (číslo jedna na našem seznamu), je univerzální mapové řešení, které podporuje značky, více typů map a více umístění. V současné době je aktivní na více než 100 000 webech WordPress.

Když přidáte nové místo, můžete definovat, co se stane, když uživatel klikne na mapu – a můžete také přiřadit značky ke skupině. S mapami můžete nastavit výšku a šířku mapy, úroveň přiblížení a typ mapy, která se má použít, a přiřadit všechna místa, která jste dříve vytvořili.

Klíč rozhraní Google Maps API musí být zadán na hlavní stránce nastavení.

Přidat umístění do pluginu Google Map Google WP

Prémiová verze mapy Google WP se nazývá „Pokročilý plugin Google Maps pro WordPress“ – nikoli WP Google Map Pro. Je to nejprodávanější plugin Google Maps WordPress v CodeCanyonu, který je v prodeji za 59 USD.

Upgradováním na prémiovou verzi odemknete vlastní typy příspěvků, vzhledy map, směry, shlukování značek a možnost importovat a exportovat značky. Můžete také zobrazovat blogové příspěvky na mapách.

Přidává také podporu rozšířených vlastních polí, filtrů, překryvů HTML a kreslení pomocí tvarů.

Příklad zásuvného modulu Google Map WP

O pluginu WP Google Map Plugin se hodně líbí. Dobře zpracovává více míst a více map a má skvělou dokumentaci v oblasti správy.

Doporučuji to vyzkoušet.

8. Vyhledávač obchodů (Mapy Google) pro WordPress (25 $)

Vlastníci internetového obchodu by si měli vyzkoušet lokátor obchodu (Mapy Google) pro WordPress. Doplněk lze použít k vytváření map, které zobrazují obchody v blízkosti místa uživatele.

Je vybaven třemi různými styly šablon a umožňuje zobrazit umístění pomocí seznamu nebo stylu akordeonu, zatímco značky a klastry značek jsou také k dispozici. Všechny tyto funkce vám poskytují určitou flexibilitu, jak vaše mapa vypadá.

Příklady mapy Agile Store Locator

Všechny obchody lze kategorizovat a pro každý obchod můžete zobrazit pole s položkami. Seznam obchodů lze importovat pomocí tabulkového procesoru XLS a dokonce můžete k krabici s položkami připojit logo nebo obrázek, abyste obchod vynikli..

Mapa Agile Store Locator

Zákazníci dostávají řadu funkcí, které jim pomohou najít obchod, který hledají.

Mohou zadat polohu do mapy, nebo si vybrat svou polohu automaticky pomocí funkce geolokace poskytované prohlížeči.

Pod hlavní mapou je velký ovládací panel, který umožňuje nakupujícím měnit vzhled a zobrazení mapy. Mapa se může drasticky změnit, když se změní možnosti, jako je šablona a výchozí mapa.

Rozšířené možnosti Agile Store Locator

Vyhledávač obchodů (Mapy Google) Pro WordPress prodává za 25 dolarů od CodeCanyon.

Díky tomu, že všechny funkce a nastavení jsou zaměřeny na výpis obchodů, není Locator Store určen pro všechny. Ti, kdo provozují internetové obchody a obchodní adresáře, však ocení to, co plugin nabízí.

9. 10 webových map Google (ZDARMA / 30 $ plus)

10Web Google Maps je skvělý Google Maps WordPress plugin, který vám umožňuje vkládat mapy do vašeho obsahu pomocí krátkých kódů, nebo integrovat mapy do designu vašich webových stránek pomocí PHP.

Hlavní stránka pro vytváření map vám umožňuje přidávat značky, stejně jako tvary, jako jsou polygony a křivky. Proces přidávání tvarů je jednoduchý: Jediné, co musíte udělat, je posunout se na místo na mapě, kde chcete začít s tvarem, a kliknout pravým tlačítkem myši. Poté opakujte postup pro další body tvaru.

Přidání mapy do 10 webových map Google

Pro každou vytvořenou mapu je k dispozici osm karet nastavení a můžete změnit typ mapy, úroveň přiblížení, ovládací prvky, vrstvy a další.

K dispozici je dokonce možnost povolit funkci vyhledávače obchodů na mapě. Některé funkce, například pokyny a seznamy značek, nejsou k dispozici ve bezplatné verzi, ale většina hlavních funkcí a nastavení je k dispozici.

10Web Nastavení Map Google

10Web Google Maps Pro přidává podporu pro kreslení kruhů a obdélníků a přidává možnost importu a exportu map.

Mezi další funkce, které upgradování odemkne, patří přizpůsobitelné vzhledy map, směry a filtry kategorií značek.

Pro verze se prodává za pouhých 30 USD, ale další plány jsou k dispozici s delší dobou podpory a podporou dalších domén.

Mapa vytvořená pomocí 10 webových map Google

Díky podpoře vrstev, tvarů, značek a dalších užitečných funkcí je snadné zjistit, proč se bezplatná verze 10Web Google Maps ukázala tak oblíbená u uživatelů WordPress..

Čestné uznání

Uživatelé aplikace WordPress mají k dispozici velké množství řešení Map Google a standard je obecně velmi dobrý.

Během mého výzkumu tohoto článku jsem testoval spoustu pluginů WordPress, které právě vynechaly řez.

Pokud hledáte jednoduché řešení, velmi jednoduché mapy Google jsou dobrou alternativou k jednoduchému kódu Google Maps Shortcode, protože lze také použít k rychlému přidávání map pomocí krátkých kódů. Dalším základním řešením je Gutenbergovo přátelské mapové řešení Google Maps Gutenberg Block a snadno použitelná jednoduchá mapa Google.

Google Maps Gutenberg Block

Google Maps Bank a CP Google Maps jsou skvělá mapová řešení, ale většina možností je omezena na profesionální verzi. Zatímco pro verze jsou relativně levné, pro ty, kteří jsou ochotni utratit peníze, existují lepší alternativy.

Řešení Google Maps společnosti Supsystic, Google Maps Easy (39 $ pro verzi pro verzi a alternativní plugin Google Maps, Ultimate Maps by Supsystic (také pro verzi pro $ 39), jsou v tomto ohledu nastaveny mnohem lépe. Oba pluginy WordPress vám umožňují přístup ke stovkám možností ve bezplatné verzi a zahrnují mnoho funkcí, které ostatní vývojáři účtují. Určitě stojí za to se na ně podívat.

Dalšími bezplatnými zásuvnými moduly Google Maps jsou mapy Intergeo, Google Maps CP, WP Google Map, Novo-Map a Flexibilní mapa.

Google Maps Easy

A konečně máme prémiová řešení Map Google, která jsou k dispozici na CodeCanyon. Už jsme se podívali na některé, včetně pluginu Google Maps Locator pro WordPress, Hero Maps Premium a Store Locator (Google Maps) pro WordPress. Na CodeCanyonu však existují i ​​jiné dobré možnosti.

Zejména pro mě 5sek Google Maps PRO (20 $) a Google Maps (20 $) vynikají množstvím nabízených funkcí a možností, jakož i profesionálním návrhem map..

5sec Google Maps PRO

Nezapomeňte také vyzkoušet WP Advanced Google Maps (30 $), Advanced Google Maps (13 $) a responzivní styly Google Maps (16 $).

Závěrečné myšlenky

Nezjistil jsem, že jeden konkrétní plugin Google Maps WordPress byl „nejlepší“, takže skutečně jde o to, jaký je váš rozpočet a jaké jsou vaše potřeby, protože většina řešení nabízí některé funkce, které jinde nenajdete..

Měli byste proto otestovat co nejvíce řešení, abyste viděli, které z nich se nejlépe hodí vám a vašemu webu.

S více než 400 000 aktivními instalacemi jsou mapy WP Google Maps dobrým výchozím bodem pro zjištění toho, co je možné s Mapami Google. Pokud však nehledáte pokročilé funkce, měli byste určitě vyzkoušet základní řešení, jako je jednoduchý kód Google Maps Shortcode a Google Maps Widget..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me