Jetpack WordPress Plugin Recenze – měli byste ji používat?

Nabídky WordPress


Jetpack od WordPress.com je webový doplněk pro vylepšení, výkon a zabezpečení webových stránek vyvinutý společností Automattic (společnost za WordPress.com).

S více než 5 miliony aktivních instalací je Jetpack bezpochyby jedním z nejpopulárnějších pluginů WordPress na trhu. A s tolika skvělými funkcemi je snadné pochopit, proč je používá tolik majitelů webových stránek.

V tomto článku vám ukážu hlavní funkce Jetpacku a vysvětlím, proč byste měli zvážit použití s ​​vašimi webovými stránkami WordPress..

Co je Jetpack a proč byste ho měli používat?

Jetpack byl spuštěn společností Automattic v roce 2011.

Spoluzakladatel WordPress Matt Mullenweg poprvé představil myšlenku Jetpacku během jeho přednášky na konferenci State of Word WordCamp v San Franciscu v roce 2009. Jeho vizí bylo, že Jetpack bude „způsob, jak zajistit paritu funkcí mezi WordPress.com a WordPress. .org pro všechny ‘.

První verze Jetpack obsahovala osm populárních funkcí: Hovercards, statistiky, kouzlo „After the Deadline“, widget na Twitteru, krátké kódy, zkratky, tlačítka pro sdílení sociálních médií a matematický nástroj LaTeX. Jetpack tyto funkce volá.

Během posledních osmi let byl plugin neustále rozšiřován a vylepšován a počet modulů vzrostl na 43. Jetpack je však mnohem víc než moduly, které nabízí.

Váš plán Jetpack

Jak Matt předpokládal, Jetpack se skutečně stal mostem mezi WordPress.com a WordPress.org.

Do služby Jetpack byly integrovány oblíbené služby Automattic z webu WordPress.com, jako například témata WordPress.com, zatímco jejich služba zálohování VaultPress byla zcela přesunuta do Jetpack. Dnes není web VaultPress ničím jiným než vstupní stránkou, která propaguje Jetpack.

Skutečná integrace s WordPress.com probíhá za scénami. Tajnou zbraní Jetpacku je jeho schopnost používat rychlou a bezpečnou hostingovou infrastrukturu WordPress.com. Jetloadem těžkou práci na jejich efektivních serverech dokáže Jetpack výrazně zlepšit výkon vašeho webu snížením počtu náročných úkolů, které váš web provádí..

Moduly Jetpack Gutenberg

Ať už se jedná o vylepšení výkonu a zabezpečení webových stránek, o tom, kolik návštěvníků webu máte, nebo o přidání užitečných funkcí pro blogování do sady nástrojů pro web, existuje mnoho dobrých důvodů pro instalaci Jetpack.

Obzvláště zajímavé je, že každý majitel webových stránek WordPress používá Jetpack z různých důvodů. V rámci přípravy na tento článek jsem vedl dlouhou e-mailovou konverzaci se zakladatelem WinningWP Brinem Wilsonem, čímž jsme zjistili, že funkce Jetpack, která byla pro něj zásadní, pro mě nebyla tak důležitá, a naopak.

V tom spočívá krása Jetpack: Plugin nabízí desítky užitečných funkcí, ale musíte pouze aktivovat ty, které se vás týkají.

Podívejme se blíže na to, co Jetpack nabízí.

Zabezpečený web WordPress

Zabezpečení je jádrem společnosti Jetpack a nabízí spoustu funkcí, díky kterým může být váš web bezpečnější před útokem.

V hlavní navigační nabídce pro nastavení Jetpack je na prvním místě zabezpečení, protože jde o nejdůležitější kategorii. Ostatní kategorie jsou výkon, psaní, sdílení, diskuse a přenos.

Nabídka navigace Jetpack

Prioritou každého vlastníka webových stránek je udržovat jejich web v bezpečí a zajistit, aby zůstal online. Jetpack poskytuje řadu bezpečnostních nástrojů, které pomáhají chránit váš web před útočníky a udržovat jej v provozu.

Funkce Secure Authentication společnosti Jetpack umožňuje přepnout přihlašovací systém na WordPress.com a nutit uživatele k používání bezpečných hesel. K dispozici je také možnost použít dvoufaktorové ověření, které, pokud je vybráno, bude vyžadovat, aby uživatelé zadali ověřovací kód ze SMS zaslané na jejich telefon.

Váš přihlašovací systém může být dále chráněn pomocí Brute Force Attack Protection. Pokud tuto funkci povolíte, škodlivé adresy IP, které se pokoušejí získat přístup na váš web pomocí běžných kombinací uživatelského jména a hesla, budou automaticky zablokovány. Platné adresy IP mohou být zařazeny na bílou listinu, takže administrátoři, editoři a další zaměstnanci nejsou vyloučeni ze seznamu zakázaných.

Celkový počet útoků, kterým Jetpack zabránil, je zobrazen na hlavním panelu.

Ochrana proti hrubému násilí a sledování prostojů

Prémiové a profesionální plány společnosti Jetpack také nabízejí bezpečnostní skenování. Váš web bude denně automaticky kontrolován na přítomnost malwaru, hackerů a jiného podezřelého kódu – mnoho známých hrozeb bude odstraněno okamžitě, jakmile budou zjištěny. E-maily se zasílají vždy, když je zjištěna hrozba.

V případě, že váš web přestane fungovat kvůli problémům s hostováním webových stránek, útoku apod., Funkce sledování výpadků Jetpacku vás upozorní e-mailem nebo mobilem. Nástroj zkontroluje, zda je váš web online každých pět minut, takže budete upozorněni, jakmile nastane problém.

Jak již bylo uvedeno dříve, zálohovací služba Automattic’s VaultPress byla integrována do Jetpack a již není k dispozici jako samostatná služba. Je součástí všech prémiových plánů Jetpack.

Jetpack provede zálohy automaticky a umožňuje obnovení webových stránek jedním kliknutím a jejich migrace. V osobních a prémiových plánech společnosti Jetpack je každý den zálohována jedna webová stránka a zálohy jsou uloženy po dobu 30 dnů. Pokud upgradujete na profesionální plán Jetpack, zálohování webových stránek se vytvoří každou hodinu a všechny zálohy se ukládají tak dlouho, dokud používáte Jetpack.

Stahování zálohy v Jetpacku

Další užitečnou funkcí je protokol aktivity. To poskytuje protokol auditu každé aktivity na vašem webu. To je užitečné pro ladění, správu uživatelů a obecné sledování.

Skvělá věc, která se týká funkcí zabezpečení a zálohování Jetpacku, je to, že se vše děje na pozadí a budete upozorněni pouze v případě, že se něco pokazí. Tím se snižuje množství času, který musíte strávit správou webu.

Aktualizace automatického zásuvného modulu

Jedním z nejdůležitějších úkolů údržby, které musí vlastníci webových stránek WordPress provést, jsou aktualizace pluginů.

Aktualizace vašich pluginů nejen zajišťuje, že máte nejnovější funkce, ale také znamená, že máte nejnovější opravy chyb a aktualizace zabezpečení.

Aktualizace automatického zásuvného modulu

Pluginy WordPress mohou být automaticky aktualizovány společností Jetpack. Tato funkce je uvedena na kartě zabezpečení, ale po kliknutí na odkaz se dostanete na stránku WordPress.com.

Na stránce pluginu se zobrazí seznam všech nainstalovaných pluginů WordPress na vašem webu. Každý plugin lze z této stránky deaktivovat a můžete vybrat, zda se má automaticky aktualizovat.

Tato funkce nepodporuje doplňky WordPress, které byly staženy mimo úložiště pluginů WordPress.org, takže pokud máte na svém webu nainstalované prémiové pluginy WordPress, budete je muset aktualizovat z administrátorské oblasti WordPress..

Anti-Spam

Spam zůstává pro majitele webových stránek jedním z největších bolestí hlavy.

I když váš web nemá závažný problém se spamem, stále musíte každý týden trávit čas odstraňováním spamových komentářů odeslaných roboti. Pokud nevymažete spam, může váš web vypadat neprofesionálně a může dokonce vést k tomu, že váš web bude vyhledávacími nástroji zakázán nebo zakázán. Některé webové stránky se rozhodly odstranit komentáře ze svých webových stránek úplně kvůli zvlášť špatným problémům se spamem.

Automattic byl v popředí tohoto boje po celá léta s jejich populárním anti-spam pluginem Akismet. Plugin je nadále balen se všemi stahováními WordPressu spolu s zbytečným Hello Dolly.

Filtrování spamu

Všechny prémiové plány společnosti Jetpack nabízejí filtrování spamu. Jedná se o rozšíření Akismetu, které Automattic popisuje jako ekvivalent plánu Akismet Plus (který sám stojí 5 $ měsíčně).

Funkce filtrování nevyžádané pošty automaticky odfiltruje známý spam z komentářů, pingbacků a odeslání kontaktních formulářů. Komentáře, které byly označeny jako spam, lze zkontrolovat a na svém webu si můžete prohlédnout nedávnou spamovou aktivitu.

Rozšířené vyhledávání

Výchozí vyhledávací stroj WordPress má pověst, že je, opravdu, opravdu špatný. Je pomalý, způsobuje vypršení časového limitu na větších webech a generované výsledky vyhledávání nejsou relevantní.

Ti z vás, kteří upgradují na profesionální plán společnosti Jetpack, mohou tento problém vyřešit využitím výhody Jetpack Search for WordPress.

Díky technologii Elasticsearch poskytuje Jetpack Search rychlé relevantní výsledky a eliminuje chyby vypršení časového limitu MySQL.

Jetpack Hledat WordPress

Widget Jetpack Search vylepšuje funkčnost vyhledávání pro návštěvníky webových stránek tím, že přidává filtrování kategorií a značek a schopnost třídit výsledky podle relevance nebo data. Pokud chcete, můžete i nadále používat výchozí widget pro vyhledávání WordPress.

Vývojáři mohou také přistupovat k rozhraní Elasticsearch API pro přizpůsobení vyhledávacího dotazu a vyhledávací widget může být upraven tak, aby odpovídal vašemu tématu WordPress..

Zvýšení výkonu

Kromě zvýšení rychlosti výsledků vyhledávání vám Jetpack může pomoci zkrátit dobu načítání stránky na vašem webu.

V oblasti nastavení výkonu uvidíte funkci nazvanou Accelerator stránek. Pokud to povolíte, budou obrázky automaticky upravovány pro mobilní zařízení a obrázky a statické soubory budou optimalizovány a zobrazovány z rychlé sítě pro doručování obsahu (CDN), která distribuuje datová centra po celém světě..

Tato funkce nejen zlepší rychlost vašeho webu, ale také může výrazně snížit vaše náklady na šířku pásma hostování.

Výkon a rychlost Jetpacku

Lazy Load lze použít ke zpoždění načítání obrazových souborů ve vašem obsahu. V důsledku toho se vaše stránky načtou rychleji, protože obrázky bude nutné stáhnout pouze poté, co uživatel posouvá stránku dolů. Tato funkce funguje ve spojení se sítí pro doručování obsahu Jetpack.

Další funkcí, která pracuje s CDN, je Video Hosting. Zahrnuto do prémiových a profesionálních plánů společnosti Jetpack, může být použito pro rychlé načítání videí bez reklam.

Jedna věc, která se mi líbí ohledně výkonnostních funkcí Jetpacku, je, že není nijak omezeno, kolik obrázků, videí nebo souborů je optimalizováno na jejich CDN..

Statistiky stránek

Statistiky stránek jsou neodmyslitelnou součástí společnosti Jetpack od jejího uvedení na trh. Umožňuje zobrazit statistiky o vašem webu z administrátorské oblasti WordPress, na WordPress.com a prostřednictvím mobilní aplikace WordPress.

Pomocí těchto statistik můžete lépe porozumět svým čtenářům a obsahu, který si prohlíží na vašem webu.

Statistiky zahrnují nejlepší referrery, kliknutí, vyhledávací termíny, hlavní příspěvky a stránky, umístění návštěvníků, předplatné, sledovatele sociálních médií a další. Výsledky lze zobrazit ve dnech, týdnech, měsících a dokonce i letech.

Statistiky stránek Jetpack

Statistiky stránek jsem vždy našel, aby dobře doplňovaly Google Analytics, protože mi ukazuje mnohem více informací o mém webu v jednodušším formátu.

Je vhodné zkontrolovat statistiky z vaší administrátorské oblasti WordPress, ale doporučujeme, abyste si také prohlíželi své statistiky na WordPress.com, protože ukazuje mnoho dalších metrik.

Předplatné

Předplatné Jetpack je skvělý způsob, jak se spojit se svými čtenáři a povzbudit je, aby se vrátili na váš web.

Odběratelům může automaticky posílat e-maily vždy, když publikujete nové příspěvky. Aktualizace komentářů mohou být poskytnuty také těm, kteří ve formuláři pro komentáře zaškrtnou políčko.

Formulář předplatného Jetpacku

Dříve jsem používal služby jako MailChimp a GetResponse k doručování poštovních aktualizací předplatitelům mého blogu. V roce 2017 jsem však přešel na předplatné Jetpack.

Mnoho bloggerů může mít pocit, že Jetpackův nástroj pro předplatné je příliš základní, ale pro mě je to jeho největší síla. Doporučujeme vyzkoušet, pokud hledáte efektivní způsob, jak čtenářům automaticky sdělit, kdy jste publikovali nový obsah.

Vylepšení blogů

Jako tvůrce obsahu vždy hledám způsoby, jak být produktivnější.

Předplatné je jednou z mých oblíbených funkcí společnosti Jetpack. Plugin však poskytuje mnoho dalších nástrojů, které bloggerům a dalším tvůrcům obsahu zamilují.

Funkce Vložení obsahu používá krátké kódy ke zjednodušení procesu vkládání videa, zvuku, dokumentů, sociálních médií a dalších. Způsob, jakým se obrázky zobrazují čtenářům, můžete také zlepšit umístěním do galerií, karuselů a prezentací.

Markdown lze použít k urychlení procesu formátování obsahu. Například můžete text tučně umístit tak, že před text, který chcete zvýraznit, umístíte dvě hvězdičky. K dispozici je také matematický značkovací nástroj LaTeX.

Příspěvek e-mailem je nástroj, o kterém by si více uživatelů WordPress mělo vědět. Lze jej použít k publikování nových článků pouhým odesláním e-mailu na e-mailovou adresu, kterou generuje Jetpack. Předpokládal jsem, že to bude omezující, ale můžete definovat název příspěvku, obsah, značky a kategorie. Můžete také formátovat text a připojit obrázky a galerie obrázků.

Jetous Image Carousel

Společnost Jetpack rovněž nabízí související příspěvky. Jediným kliknutím můžete zobrazit související blogové příspěvky, které jste publikovali, s odpovídajícími miniaturami obrázků, což je skvělý způsob, jak udržet návštěvníky na svém webu déle.

Jedním z největších problémů s pluginy příspěvků souvisejících s WordPress je to, že mohou být náročné na procesor a zpomalit vaše stránky. Toto není problém s Jetpack, protože související příspěvky jsou zpracovávány na rychlých serverech WordPress.com.

Jetpackův formulář pro komentáře nahrazuje výchozí formulář pro komentáře WordPress a představuje zásadní vylepšení, protože umožňuje uživatelům přihlásit se pomocí účtu WordPress.com, Google, Twitter nebo Facebook.

Odběry jsou integrovány do formuláře pro komentáře, což je účinný způsob, jak povzbudit lidi, aby se přihlásili k odběru vašich webových stránek, protože jsou již zapojeni. Komentátoři mohou získat informace o nových komentářích také e-mailem.

Vylepšený formulář pro komentáře

Jetpack má velkou podporu pro sociální média.

Mezi možnosti patří například systém, widget ikon sociálních médií, widgety Twitter a Facebook a tlačítka sdílení sociálních médií pro vaše příspěvky a stránky.

Nejčastěji používanou funkcí je Publicizovat. Kdykoli publikujete nový příspěvek na blogu, můžete do preferovaných sítí sociálních médií zaslat oznámení. Podporovány jsou Facebook, Twitter, LinkedIn a Tumblr.

Sdílení sociálních médií

Bohužel, funkce korektury Jetpack, která byla poháněna After the Deadline, byla tiše v důchodu v roce 2019. Rozumím důvodům za tím, protože na trhu je mnoho korekturních rozšíření prohlížeče, ale vždy jsem zjistil, že je užitečná.

Celkově vzato věřím, že bloggerové a spisovatelé ocení další funkci, kterou společnost Jetpack nabízí tvůrcům obsahu.

Vylepšení motivů WordPress

Každý, kdo nainstaluje Jetpack, získá přístup k více než stovkám témat WordPress z WordPress.com a dalších 200 je k dispozici těm, kteří upgradují na profesionální Jetpack.

Informační stránka pro každé téma je mnohem lepší než na WordPress.org, protože zobrazuje více náhledů obrázků a podrobností o požadavcích na téma. Úroveň vzorů je také velmi dobrá. Adresář témat WordPress.org však zůstává nejlepším místem, kde najdete bezplatná témata WordPress, protože zde jsou uvedeny tisíce návrhů.

Témata zdarma pro Jetpack

Sekce vylepšení motivu je k dispozici na stránce nastavení psaní a obsahuje tři užitečné možnosti motivu: Nekonečné posouvání, Vlastní CSS a Mobilní téma.

Infinite Scroll lze použít jedním ze dvou způsobů. Jednou z možností je zobrazení tlačítka, které umožňuje čtenářům načíst více příspěvků, které mají být zobrazeny, ale praktičtější možností je načítání příspěvků automaticky, když čtenář posouvá stránku dolů.

Vlastní CSS umožňuje přidat vlastní stylingový kód. Skvělou věcí na této funkci je, že si ponechá posledních 25 revizí CSS, které jste provedli, takže můžete porovnat kód a v případě potřeby jej obnovit..

Jetpack Mobile Theme

Pokud chcete zpřístupnit obsah svých webových stránek, můžete zvážit povolení mobilního motivu Jetpack. Podporuje doporučené obrázky a umožňuje zobrazit výňatky namísto plných blogových příspěvků.

Ti z vás, kteří používají starý design WordPress, který nereaguje, by si to měli prohlédnout.

Jetpack Widgets

Přes Jetpack je k dispozici více než 20 widgetů WordPress.

Musíte aktivovat widgety na stránce nastavení psaní, protože jsou ve výchozím nastavení deaktivovány.

Nastavení widgetu Jetpack

V nabídce je celá řada widgetů, včetně Twitteru, Facebooku, Flickru, Google Translate, autorských profilů, nadcházejících událostí, nejlepších blogových příspěvků a dalších.

Možnosti jsou ve většině těchto widgetů poměrně omezené, ale povolením widgetů Jetpack se můžete ušetřit nutnosti instalace dalších pluginů WordPress.

Jetpack Widgets

Jetpack také umožňuje definovat, kdo uvidí vaše widgety. Pokud povolíte ovládací prvky viditelnosti widgetu, můžete říci, zda se konkrétní widget zobrazuje pro konkrétní typy stránek, kategorie, značky, data a autory.

To vše se provádí prostřednictvím řady příkazů IF, které vytvoříte. Můžete také nastavit, aby byly splněny všechny podmínky. Tím se změní všechny příkazy IF na příkazy AND.

Viditelnost widgetu Jetpack

Úplný seznam dostupných widgetů naleznete na stránce podpory widgetů Jetpack.

Další skvělé funkce

Jetpack se může pochlubit tolika funkcemi, že je nelze pokrýt všechny v jednom článku, ale v této sekci bych chtěl krátce hovořit o dalších skvělých věcech, které může Jetpack udělat.

Portfolia & Typy příspěvků se mohou aktivovat na stránce nastavení psaní v Jetpacku. Ohlasy jsou skvělý způsob, jak zobrazovat nabídky od zákazníků a důležitých lidí ve vašem oboru.

Portfolia mohou být zařazena do různých typů projektů (kategorií) a mohou jim být přiřazeny značky. Protože se používá vlastní typ příspěvku, máte větší flexibilitu při zobrazování médií než v běžné galerii.

Portfolio Jetpack

Kontaktní formulář Jetpack je docela základní, ale jsem velkým fanouškem, protože je to skvělý způsob, jak rychle vytvářet jednoduché kontaktní formuláře.

Umožňuje odesílat e-maily více lidem.

Kontaktní formulář Jetpack Email

K dispozici jsou čtyři pole ve tvaru: Jméno, e-mail, web a zpráva a můžete definovat, která pole jsou povinná, a zadat pro ně výchozí hodnoty..

Pole kontaktního formuláře Jetpack

V části Nastavení provozu uvidíte možnosti, jak povolit krátké odkazy, soubory Sitemap a ověření webů.

WP.me ​​Shortlinks mohou být generovány pro vaše příspěvky a stránky. To může být užitečné při sdílení odkazů na sociálních sítích, jako je Twitter.

Jetpack nabízí dva typy souborů XML webových stránek. První soubor Sitemap byl navržen pro vyhledávače, jako je Google, Yahoo !, Bing a Ask.com. Druhý soubor Sitemap vám pomůže získat nejnovější zprávy ve službě Google News.

Vaše webové stránky mohou být ověřeny pomocí hlavních vyhledávačů pomocí nástrojů pro ověřování stránek společnosti Jetpack. Podporovány jsou Google, Bing, Pinterest a Yandex. To vám ušetří potřebu ověřit vlastnictví webu pomocí alternativní metody ověření, jako je například nahrání souboru na váš web.

Ověření webu Jetpack

Ti z vás, kteří upgradují na prémiový nebo profesionální plán Jetpack, přidají také funkce pro Google Analytics, nástroje pro náhled SEO, integraci PayPal a způsobilost pro reklamní síť WordPress.com..

Nejsem si jistý, proč je integrace Google Analytics vyhrazena pro prémiové plány, vzhledem k tomu, jak snadné je přidat měřicí kód na váš web. Doufejme, že to bude v budoucnu dostupné ve všech verzích Jetpacku.

Modul Search Engine Optimization vám pomůže přidat meta informace na stránky a změnit to, co je napsáno pro názvy, popisy a další.

Pomocí reklamního programu společnosti Jetpack pro webové stránky WordPress lze zvýšit příjem z vašich webových stránek. Reklamy jsou optimalizovány pro geografické polohy a národní prostředí návštěvníků webových stránek a na webu WordPress.com můžete zkontrolovat své statistiky a výdělky..

Jak již název napovídá, tlačítka Simple Payment Buttons vám pomohou vložit tlačítka PayPal na váš web. Pro každé tlačítko můžete definovat obrázek produktu, název produktu, popis produktu, cenu produktu a odpovídající e-mailovou adresu PayPal, kterou chcete zaplatit..

Zapnutí a vypnutí modulů

V dolní části každé stránky v Jetpack je navigační nabídka. Odkaz na moduly v této nabídce vás přenese na stránku, kde můžete vidět všechny moduly Jetpack, a aktivovat a deaktivovat je.

Jetpack Footer

Stránka modulů zobrazuje všechny moduly Jetpack v seznamu. Je to praktický způsob, jak zjistit, které moduly jsou aktivní a které nikoli.

Moduly lze třídit v abecedním pořadí nebo podle nejnovějšího nebo populárního. Můžete také filtrovat moduly podle kategorie.

Seznam modulů Jetpack

Pokud si nejste jisti, proč konkrétní funkce není k dispozici, podívejte se do seznamu modulů Jetpack. Pomáhá vám rychle zjistit, které moduly jsou aktivní, a umožňuje vám zapínat a vypínat více modulů.

Přizpůsobení modulů Jetpack

Jednou z největších silných stránek společnosti Jetpack je její jednoduchost.

Většina funkcí v Jetpacku lze aktivovat jediným kliknutím. Jetpack se o vše postará za vás.

Je to jeden z důvodů, proč Jetpack miluji, ale v některých oblastech může být nedostatek možností přizpůsobení trochu frustrující.

Modul Související příspěvky je toho dobrým příkladem. Je to jedno z nejrychleji souvisejících řešení příspěvků dostupných uživatelům WordPressu, ale v oblasti nastavení Jetpacku si můžete vybrat pouze to, zda chcete, aby se nadpis „Související“ zobrazoval nad příspěvky a zda se zobrazovala miniatura..

Větší obavy jsou související příspěvky, které se nezobrazují, nejsou omezeny žádným časovým obdobím, díky čemuž je modul nepoužitelný na blogech, které mají příspěvky starší než několik let..

Na mém osobním blogu by Jetpack zobrazoval články, které jsem zveřejnil před pěti, osmi nebo dokonce 12 lety. Všechny tyto blogové příspěvky jsou nyní zastaralé.

Z tohoto důvodu jsem modul deaktivoval na svém blogu.

Původní související příspěvky Náhledy

Když jsem zakázal související příspěvky na mém webu, nebyl jsem si vědom, že Jetpack vám opravdu dá způsob, jak upravit své moduly.

Musíte pouze přidat na svůj web fragmenty kódu.

Jetpack má vyhrazenou stránku, která vám ukáže, jak si můžete přizpůsobit související příspěvky, a je zde uvedeno asi tucet příkladů. Můžete zkopírovat a vložit příslušný kód na svůj web a provést jakékoli úpravy, které považujete za nezbytné.

Úryvky kódu lze umístit do souboru features.php vašeho motivu. Jednodušším řešením je však použití pluginu pro zlomek kódu WordPress. Dávám přednost této metodě, protože znamená, že kód není vázán na konkrétní téma WordPress.

Doplněk, který doporučuji, se nazývá fragmenty kódu. Pro každý úryvek můžete přidat svůj kód, pojmenovat jej, přidat popis, přidat značky, nastavit jeho prioritu a definovat, zda se úryvek bude spouštět na zadním nebo předním konci webu.

Protože kód, který jsem přidal, se týkal modulu souvisejících příspěvků, rozhodl jsem se spustit kód pouze na přední straně mého webu.

Úryvek kódu souvisejících příspěvků

Pomocí příkladů poskytnutých společností Jetpack jsem mohl omezit související příspěvky na příspěvky, které byly publikovány v minulém roce. Také jsem zvýšil počet souvisejících příspěvků zobrazených ze tří na šest.

Související příspěvky po fragmentu kódu

Doporučujeme vám procházet oblast podpory Jetpack, kde naleznete úryvky kódu, které lze použít na vaše oblíbené moduly Jetpack. Najdete úryvky kódu, které vám pomohou upravovat předplatné, kontaktní formuláře, vyhledávání a další.

Pokud na svůj web použijete několik úryvků kódu, lépe si uvědomíte, jak lze Jetpack přizpůsobit vašim potřebám.

Myslím, že metoda modifikace úryvků kódu má smysl ve většině situací. Snížením počtu možností v oblasti nastavení Jetpack mohli vývojáři zajistit, aby plugin zůstal uživatelsky přívětivý a majitelé webových stránek nebyli ohromeni možnostmi.

Je pravda, že existuje několik modulů Jetpack, které bych ráda rozšířila, ale Jetpack nabízí fragmenty kódu pro většinu úprav, které potřebuji.

Plány jetpacků

Drtivá většina funkcí v Jetpack je k dispozici zdarma. Jediným požadavkem je registrace účtu WordPress.com k použití pluginu.

Existuje však mnoho platných důvodů pro upgrade na jeden ze tří dostupných prémiových plánů Jetpack.

Nejlevnějším plánem je osobní plán. Za pouhých 3,50 $ měsíčně nebo 39 $ ročně můžete odemknout denní zálohy svého webu. To vám umožní provést jedno kliknutí obnovení webové stránky jakékoli zálohy, která byla vytvořena v předchozích 30 dnech.

Součástí tohoto plánu je také modul filtrování nevyžádané pošty využívající Akismet, 30 dnů sledování aktivity a podpora priorit.

Když se domníváte, že záložní systém Jetpack byl dříve prodáván na webu VaultPress.com za 5 $ měsíčně a funkce filtrování spamu stojí 5 $ měsíčně, pokud jej zakoupíte přímo od Akismet.com, osobní plán Jetpack nabízí velkou hodnotu za peníze pouze 3,50 $ měsíčně.

Cena Jetpack

Prémiový plán Jetpack stojí 9 $ měsíčně nebo 99 $ ročně. Upgradování na tento plán zvyšuje zabezpečení vašeho webu přidáním skenování malwaru a automatických oprav zabezpečení. Tento plán zahrnuje také videohosting, integraci Google Analytics, SEO nástroje, podporu reklamní sítě WordPress.com a tlačítka PayPal.

Jetpack professional je nejdražší plán, který prodává za 29 dolarů měsíčně nebo 299 dolarů ročně. Tento plán zvyšuje zálohy ze dne na hodinu a všechny zálohy jsou uchovávány, dokud je vaše členství aktivní.

V tomto plánu je zahrnuto také vyhledávání Jetpack Search s podporou Elasticsearch a 200 prémiových témat WordPress.com. Protokol aktivit bude také sledovat události po dobu až jednoho roku.

Jak můžete vidět, Automattic je agresivní s cenami.

Základní funkce Jetpacku zůstává zdarma, ale díky nabídce prémiových plánů již od 3,50 $ měsíčně činí velmi lákavé upgradovat.

Závěrečné myšlenky

Co začalo v roce 2011 jako užitečná sbírka nástrojů, se stalo jedním z nejvšestrannějších doplňků na trhu zásuvných modulů WordPress.org.

Pokud používáte Jetpack na svém vlastním webu WordPress?

Věřím, že pro většinu uživatelů WordPress je odpověď na tuto otázku ANO. Bude však záležet na tom, jakou funkci potřebujete.

Dobrým způsobem, jak zhodnotit Jetpack, je nainstalovat plugin na svůj web a vyzkoušet každý z jeho modulů. Pokud zjistíte, že Jetpack je schopen nahradit více pluginů WordPress nebo více služeb třetích stran, má smysl pokračovat v jejich používání.

Instalací Jetpacku na mé vlastní webové stránky WordPress se mi podařilo přestat používat služby třetích stran pro sledování prostojů, e-mailový marketing a sdílení nových blogových příspěvků na sociálních médiích. Také jsem deaktivoval pluginy WordPress pro funkce, jako jsou související příspěvky a líné načítání obrázků.

Stručně řečeno, Jetpack se pro mě stal nezbytným pluginem WordPress, protože řeší několik důležitých problémů a pomáhá mi efektivněji spravovat mé webové stránky WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map