Envira Gallery, NextGEN Gallery nebo FooGallery – Který je nejlepší plugin WordPress Image Gallery?

Nabídky WordPress


Přestože má WordPress k dispozici základní funkce galerie obrázků, chcete-li pro zobrazování obrázků na svém webu více kreativních možností, budete si muset nainstalovat plugin. Avšak s tolika možnostmi dostupnými pro WordPress, kterou byste si měli vybrat?

V tomto článku porovnáváme tři z nejoblíbenějších pluginů pro galerii obrázků, abychom vám pomohli najít ten nejlepší pro váš web. Budeme stavět proti sobě bezplatné verze Envira Gallery, FooGallery a NextGEN Gallery, abyste mohli rychle vidět, co každý může udělat, a zjistit, která z nich je pro vás nejvhodnější. Krátce se také podíváme na některé z nejlepších funkcí prémiových verzí těchto pluginů, abyste viděli, co je v nabídce, pokud se rozhodnete upgradovat..

Pojďme na to.

Co může dobrý plugin Galerie obrázků udělat?

Stručně řečeno, pluginy galerie obrázků vám umožňují vytvářet sbírky obrázků a vkládat je do vašich příspěvků, stránek a dalšího obsahu WordPress. Nejlepší zásuvné moduly pro galerii obrázků WordPress zahrnují výběr různých formátů rozvržení, stylů galerie a nastavení zobrazení.

Příklad galerie

Příklad typu obrazových galerií, které můžete pomocí těchto pluginů vytvořit.

Na konci tohoto srovnání NextGEN Gallery, FooGallery a Envira Gallery budete dobře rozumět tomu, co tyto pluginy galerií obrázků pro mobily dokážou udělat a který z nich byste si měli vybrat.

O galerii Envira, NextGEN Gallery a FooGallery

Tři nejlepší pluginy do galerie obrázků.

Statistiky z adresáře pluginů WordPress.

Envira Gallery, NextGEN Gallery a FooGallery jsou bezpochyby tři z nejpopulárnějších bezplatných obrázků WordPress, které jsou dnes k dispozici. Přestože tyto pluginy mají velkou uživatelskou základnu, ne každý s nimi měl pozitivní zkušenost. Zde jsou hlavní podrobnosti z adresáře Plugin WordPress:

  • Galerie Envira: 80 000 a více aktivních instalací, 4,7-hvězdičkové hodnocení z 5 (na základě 376 hodnocení).
  • FooGallery: 80 000 plus aktivní instalace, 4,8 hvězdičkové hodnocení z 5 (na základě 101 recenzí).
  • Galerie NextGEN: 1 milion plus aktivní instalace, 3,3hvězdičkové hodnocení z 5 (na základě 1 261 hodnocení).

NextGEN je jednoznačně nejpoužívanější bezplatný plugin pro galerii obrázků WordPress. Její ratingové hodnocení je však smíšená taška, přičemž téměř jednohvězdičkové hodnocení je pěthvězdičkové. FooGallery a Envira se zdají být stejně populární jako každý s mnohem pozitivnějším průměrným uživatelským hodnocením.

Na základě těchto informací neexistuje žádný zjevný průkopník v nejlepší kategorii pluginů pro galerii obrázků WordPress. Kterou z nich byste tedy měli zvolit? Zjistíme to v našem praktickém srovnání.

Nejlepší funkce plug-in WordPress Image Gallery ve srovnání

Abychom to zjednodušili, vybrali jsme pro toto srovnání tři z nejoblíbenějších a nejuznávanějších doplňků galerie obrázků. Prozkoumáme nejlepší funkce jejich bezplatných verzí a poté se podíváme na uživatelský dojem.

Styly galerie obrázků

Základní příklad FooGalerie

Příklad základní obrazové galerie vytvořené pomocí FooGallery.

Ve své nejzákladnější podobě vám aplikace Envira Gallery, NextGEN Gallery a FooGallery umožní vložit do vašich příspěvků a stránek WordPress výběr malých miniatur. Po kliknutí se obvykle v okně překryvného okna lightboxu zobrazí větší verze každého malého náhledu.

Příklad FooGallery Lightbox

Větší verze obrázku zobrazeného pomocí překryvného okna lightboxu s FooGallery.

Zatímco zobrazení malých náhledů obrázků s možností prohlížení větších verzí může pro některé uživatele stačit, nejlepší pluginy galerie obrázků WordPress dokážou udělat mnohem více.

Prezentace obrázků

Galerie prezentace NextGEN

Režim prezentace Galerie NextGEN jednoduše posouvá obrázky.

Použití formátu prezentace je další populární způsob zobrazení obrázků. Z bezplatných verzí těchto tří pluginů má NextGEN Gallery zabudovaný režim prezentace, který posouvá obrázky v nastavených intervalech nebo pokaždé, když na ně klepne.

Posuvník FooGallery

FooGallery má bezplatný doplněk, který umožňuje formát galerie prezentace.

FooGallery má zdarma karuselový addon, který lze aktivovat z vašeho dashboardu WordPress.

Prohlížeč obrázků FooGallery

Režim prohlížeče obrázků FooGallery je podobný jako prezentace.

FooGallery a NextGEN mají také režimy prohlížení obrázků a prohlížeče, které vám poskytují další způsob, jak zobrazit obrázky ve formátu prezentace. Chcete-li vytvářet obrázkové prezentace s programem Envira, je třeba upgradovat na jeden z prémiových plánů, abyste mohli použít doplněk slideshow.

Galerie zdiva

Rozložení zdiva FooGallery

FooGallery usnadňuje vytvoření galerie obrázků pomocí zděného rozložení.

Rozložení zdiva je ideální způsob, jak zobrazit obrázky s různými poměry stran, aniž byste je museli oříznout. Proto je skvělé vidět, že FooGallery obsahuje jako standard šablonu zdiva. Pro Envira i NextGEN je upgrade na prémiové verze jediným způsobem, jak ve zdejších galeriích použít rozložení zdiva..

Podrobné nastavení galerie

Každý z těchto bezplatných pluginů vám poskytuje dostatečnou kontrolu nad tím, jak vaše obrázkové galerie fungují a jak vypadají. NextGEN má jistě více nastavení a možností než ostatní dvě, ale jak uvidíme v uživatelské zkušenosti, může to vést k nejasnostem..

Obrazovka Možnosti NextGEN

NextGEN není málo možností a nastavení, ale pro některé uživatele to může být příliš.

Zásuvný modul Envira Gallery lite udržuje v odděleních přizpůsobení vše jednoduché a většina nastavení a možností je vyhrazena pro prémiovou verzi..

Nastavení Envira

Bezplatná verze Galerie Envira nemusí poskytovat dostatek nastavení pro ty, kteří mají víc než ty základní požadavky.

FooGallery sedí někde uprostřed a nabízí dostatek ovládacích prvků, které uspokojí většinu uživatelů, aniž by byli ohromující.

Nastavení galerie FooGallery

Nastavení FooGallery je dobrým kompromisem mezi snadným používáním a kreativní svobodou.

Možnosti upgradu galerie obrázků

V tomto srovnání pluginů pro galerii obrázků se zaměřujeme na bezplatné verze FooGallery, NextGEN a Envira. Upgradováním na prémiové verze těchto pluginů nebo zakoupením prémiových doplňků však můžete udělat mnohem více se svými obrázkovými galeriemi..

Mezi příklady prémiových funkcí, ke kterým získáte upgrade, patří:

  • schopnost vytvářet video galerie (Envira a FooGallery)
  • schopnost zobrazovat galerie sociálních médií (Envira a FooGallery)
  • schopnost prodávat fotografie s integrací elektronického obchodování (Envira a NextGEN)
  • schopnost vytvářet galerie zobrazující příspěvky, produkty a další obsah WordPress (Envira a NextGEN).

Chcete-li se dozvědět více o prémiových verzích těchto pluginů, musíte na svých webových stránkách navštívit stránky se seznamem funkcí NextGEN, Envira a FooGallery pro..

Který zásuvný modul WordPress Image Gallery je nejjednodušší použít?

Jak jsme právě viděli, všechny tyto pluginy vám umožňují přidat více přizpůsobených obrazových galerií na váš web WordPress v té či oné podobě, ale který je nejjednodušší použít? Pojďme to zjistit.

Začínáme

Po instalaci a aktivaci FooGalerie nebo NextGEN Gallery na vašem webu se uvnitř ovládacího panelu WordPress zobrazí uvítací obrazovka..

Obrazovka NextGEN začíná.

FooGallery i NextGEN Gallery zobrazují úvodní obrazovku.

V případě NextGEN je na uvítací obrazovce vložena i řada užitečných videí a také průvodce galerií, který vám pomůže začít. Při správném použití mohou uvítací obrazovky udělat dobrou práci a pomoci uživatelům začít, porozumět tomu, jak plugin funguje, a dozvědět se o možnostech upgradu – a NextGEN i FooGallery jsou skvělým příkladem, jak používat uvítací obrazovky. Galerie Envira bohužel neobsahuje uvítací obrazovku.

Vytvoření galerie

Jak již bylo zmíněno, NextGEN Gallery obsahuje průvodce, který vám dává možnost být veden procesem vytváření galerie – což rozhodně usnadňuje začátek.

Průvodce galerií obrázků

NextGEN má průvodce, který vám pomůže vytvořit vaši první galerii obrázků.

Ačkoli Envira a FooGallery nemají průvodce, neměli byste mít žádný problém s vytvářením galerie obrázků pomocí některého z těchto pluginů. Protože se FooGallery bez problémů integruje s WordPress, neměli byste mít potíže s vytvářením galerie obrázků, pokud jste s WordPress dobře obeznámeni. A i když jste novým uživatelem WordPress, budete mít pouze jedno uživatelské rozhraní, které byste se naučili, kdybyste zvolili FooGallery.

FooGallery UI

Díky podobnému uživatelskému rozhraní se FooGallery cítí jako součást WordPress.

<

p style = ”float: right; font-size: 90%; margin-top: 0; padding-top: 0;”>(

S obsahem galerie, stavitelem a nastaveními umístěnými na stejné stránce je vše, co potřebujete k vytvoření a přizpůsobení galerie, snadno dostupné pomocí FooGallery..

Nastavení FooGalerie

Při práci na galerii ve FooGallery je vše dostupné z jedné obrazovky.

Galerie Envira také využívá nativního uživatelského rozhraní WordPress, aby poskytovala intuitivní uživatelské prostředí. Plugin se hladce integruje do knihovny médií WordPress, což usnadňuje nahrávání a přidávání obrázků do vašich galerií.

Envira UI

Uživatelské rozhraní Galerie Envira.

Stejně jako u FooGallery nabízí i Envira Gallery vše, co potřebujete na jedné obrazovce, což usnadňuje spuštění a přizpůsobení vašich galerií. Protože je však většina funkcí galerie Envira nalezena v prémiové verzi pluginu, většina uživatelského rozhraní se nakonec používá k zobrazení upell pro pro verzi.

Upozornění na upgrade na Envira

Mnoho funkcí galerie Envira je k dispozici pouze v prémiové verzi pluginu.

Publikování Galerie obrázků

Galerie Envira, FooGallery a NextGEN Gallery přidají užitečné tlačítko do editoru WordPress. V obou galeriích Envira a FooGallery můžete kliknutím na toto tlačítko zvolit, které z vašich galerií se mají vložit do vašeho obsahu..

Vložit galerii

Všechny tyto doplňky umožňují snadný způsob vložení galerií do vašich příspěvků a stránek.

NextGEN však posouvá věci na vyšší úroveň, pokud jde o vkládání galerie do vašich příspěvků a stránek. Místo toho, abyste si jednoduše vybrali, kterou galerii chcete vložit, čelíte mnoha možnostem.

NextGEN Vložit možnosti galerie

Vložení galerie s NextGEN může být trochu matoucí.

Na obrazovce Vložit galerii NextGEN můžete udělat mnohem víc, než jen přidat galerii do svého obsahu. Některé z voleb NextGEN zahrnují výběr obrázků z knihovny, které se mají zobrazit a jak je prezentovat, nebo nahrání dalších obrázků na váš web z okna vložení galerie. Přestože tyto dodatečné možnosti mohou být zpočátku matoucí, vložení galerie do příspěvku trvá jen o něco déle než u FooGallery nebo Envira..

Publikované galerie

Dobrou zprávou je, že je snadné vložit dobře prezentovanou galerii obrázků do příspěvku nebo stránky WordPress se všemi těmito třemi doplňky. Jak jsme se již dříve zabývali, můžete s těmito zásuvnými moduly vytvořit dobrou škálu obrazových galerií, a dokonce i při použití výchozího nastavení jsou výsledky slušné, pokud jde o prezentaci, není příliš rozdíl mezi NextGEN, FooGallery a Envira..

Vydáno FooGallery

Publikovaná galerie obrázků vytvořená pomocí FooGallery pomocí výchozího nastavení.

Ve výchozím nastavení přidá FooGallery ke každému obrázku efekt ohybu stínů, ale to lze snadno změnit v jednotlivých nastaveních galerie. Jak vidíte, při výchozím nastavení nejsou miniatury automaticky upraveny tak, aby vyplňovaly celou šířku oblasti obsahu. Naštěstí se o to může postarat oprávněná šablona galerie.

Publikováno Galerie Envira

Publikovaná galerie obrázků vytvořená pomocí aplikace Envira pomocí výchozího nastavení.

Ve výchozím nastavení jsou galerie Envira pěkně odůvodněné, aby zabíraly celou šířku oblasti obsahu. Umístěním kurzoru na obrázek zobrazíte volitelné titulky a stejně jako u ostatních dvou pluginů se po kliknutí na obrázek zobrazí větší verze v překryvném okně lightboxu..

Publikováno NextGEN Gallery

Podobně jako FooGallery, obrázky vytvořené pomocí NextGEN pomocí výchozího nastavení přidají do miniatur ohraničení. Rozvržení není odůvodněné ani tak, že mezi posledním obrázkem a okrajem oblasti obsahu zůstane mezera. To však lze snadno změnit v nastavení galerie.

NextGEN Lightbox

Ve výchozím nastavení jsou obrázky galerie zobrazeny v okně lightbox, když na ně kliknou všechny tři pluginy.

Tato ukázka použití výchozího nastavení k vytvoření galerie obrázků by vám měla poskytnout dobrou představu o výsledcích, které můžete očekávat od těchto pluginů po vybalení z krabice..

Závěrečné myšlenky

NextGEN je pravděpodobně nejlepší plugin pro galerii obrázků WordPress pro výkonné uživatele. Pokud chcete mít plnou kontrolu nad svými galeriemi a mnoho různých možností prezentace vašich obrázků různými způsoby, NextGEN by mohl být pro vás. Vzhledem k podrobným možnostem a nastavení NextGEN je však použití složitější a méně uživatelsky přívětivé než Envira a FooGalley..

To je často cena, kterou musíte zaplatit za více funkcí a funkcí, ale má pocit, že by to mohlo být jednodušší. NextGEN není v žádném případě nepoužitelný, ale možná budete muset nahlédnout do dokumentace, abyste získali maximum z tohoto pluginu, nebo dokonce udělat některé základní informace. Přestože byly konečné výsledky dobré, při zahájení práce s galerií NextGEN došlo k období poškrábání hlavy.

FooGallery a Envira jsou si navzájem podobné, pokud jde o použitelnost, a oba se snadněji používají než galerie NextGEN, a to i pro základní účely. FooGallery však stojí před náskokem kvůli svému přísnějšímu dodržování způsobů vytváření WordPress, pokud jde o návrh rozhraní. Je to prostě jako součást vašeho webu, spíše než addon.

Pokud jde o porovnání bezplatných verzí těchto pluginů, FooGallery dostane můj výběr jako nejlepší plugin WordPress pro galerii obrázků. Má dobrou rovnováhu užitečných funkcí a přitom je snadno použitelný. Pokud však potřebujete pokročilejší funkce galerie obrázků, může být lepší volbou upgrade na prémiové verze Envira Gallery nebo NextGEN Gallery..

Používáte / používáte některý z nich? Myšlenky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me