Atomové bloky – jeden z nejlepších Gutenberg / WordPress bloků?

Nabídky WordPress


Gutenberg, spuštěný jako nový výchozí editor pro WordPress v prosinci 2018, vám umožňuje vytvářet krásný obsah pomocí bloků obsahu – s možnostmi pro nadpisy, galerie, sloupce, tlačítka, videa a další.

Miliony uživatelů WordPress nainstalovali klasický editor, aby mohli nadále používat starý editor k vytváření obsahu. Mnoho majitelů webových stránek však začíná oceňovat, co může Gutenberg udělat. Jedním z důvodů je rostoucí počet doplňků kolekce Gutenberg, které jej rozšiřují o další bloky obsahu a další možnosti.

V tomto článku se podíváme na atomové bloky – jeden z nejlepších pluginů kolekce Gutenberg dostupných na WordPress.org.

Co nabízí atomové bloky?

Atomic Blocks, původně vyvinutý Mikeem McAlisterem, získal tematická společnost WordPress StudioPress a spravovala hostující společnost WordPress WP Engine (spolu s obchodem Array Themes Mike). Vývojáři WordPress Marcos Schratzenstaller a John Parris také přispěli k zásuvnému modulu.

Atomové bloky si můžete stáhnout zdarma z WordPress.org, nebo si je můžete nainstalovat přímo do administrátorské oblasti WordPress..

Budoucnost budování stránek

Po aktivaci pluginu se zobrazí úvodní stránka. Níže je seznam dostupných bloků.

Na této stránce je uvedeno 11 bloků: Mřížka příspěvku, kontejner, výzva k akci, reference, oznámení inline, ikony sdílení, profil autora, akordeon, přizpůsobitelné tlačítko, kapka cap a mezerník a dělič.

Dostupné bloky obsahu v atomových blocích

V Gutenbergu jsou k dispozici další čtyři bloky, které nejsou uvedeny na stránce Začínáme: Rozvržení, pokročilé sloupce, cena a zpravodaj.

Bloky rozvržení lze také vybrat z tlačítka vyhrazených rozvržení v horní části stránky.

Seznam atomových bloků

Začínáme také uvádí běžné otázky a odpovědi týkající se Gutenbergových a atomových bloků.

Začínáme s atomovými bloky

Váš klíč MailChimp API lze zadat na stránce nastavení atomových bloků, což je nezbytné, pokud chcete použít blok zpravodaje.

Nastavení atomových bloků

Zajímavé je, že atomové bloky podporují projekt Accelerated Mobile Pages (AMP) společnosti Google, který byl vytvořen s cílem vylepšit webové stránky pro mobilní uživatele..

Atomic Blocks je dokonce uveden jako plugin na stránce AMP pro WordPress, protože Atomic Blocks má podporu AMP zabudovanou do každého bloku.

Vytváření rozvržení pomocí atomových bloků

Atomové bloky obsahují předem navržené sekce a rozvržení, které vám pomohou tvarovat vaše stránky.

Volič rozvržení může být vybrán ze seznamu bloků nebo tlačítka rozvržení v horní části každé stránky a v současné době existuje osm sekcí a čtyři rozvržení.

Existují oddíly pro záhlaví, služby (tři a čtyři sloupce), média a text, textový seznam a obrázek, členy týmu, osvědčení a kontaktní informace s mapou.

Výběr rozvržení

K dispozici jsou dva designy pro uvedení produktu na trh jako rozvržení a je zde také design pro firmy a další pro volné noze.

Rozvržení produktu

Blok kontejnerů lze použít k umístění několika jednotlivých bloků do kontejneru, který lze použít k vytváření sekcí na vašem webu. Poté můžete pro danou sekci definovat výplň, okraje, barvy pozadí a obrázky.

Vždy jsem zjistil, že výchozí blok sloupců Gutenbergu je frustrující, protože se automaticky nastaví na dva sloupce, a pak je třeba upravit blok tak, aby přidal další sloupce.

Atomové bloky zvládají věci lépe – když vyberete blok sloupců, můžete si vybrat z jednoho až šesti sloupců, a pokud vyberete dva, tři nebo čtyři, dostanete výběr rozvržení, která je zobrazují v různých šířkách.

Sloupce atomových bloků

Atomové bloky vám poskytují mnohem větší kontrolu nad rozvržením než výchozí editor Gutenberg, ale rád bych viděl vývojáře stavět na jejich systému rozvržení a představit více sekcí, více rozvržení a dalších struktur sloupců a řádků.

Bloky obsahu

Při přidávání nového bloku se ve vaší oblasti obsahu zobrazí bloky rozvržení, kontejneru a sloupce.

Tlačítka rozložení

Zbývajících 12 bloků lze použít k vylepšení vašeho obsahu.

Na níže uvedeném snímku obrazovky můžete vidět příklad bloků s uzávěrem, osvědčení, mezerníku a upozornění. Všechny jsou snadno použitelné a pro každý blok existuje dobrý výběr možností, které vám pomohou upravit text a barvy.

Vytváření stylů pomocí atomových bloků

Blok mřížky příspěvků a stránek je užitečný a umožňuje vybrat počet sloupců pro zobrazení příspěvků, jaké kategorie příspěvků se zobrazí a délku výpisu. Informace o metadatech lze také zapínat a vypínat.

Příspěvky a mřížka stránky

Blok cenových tabulek je pěkný doplněk. U každého produktu můžete definovat název, popis, cenu, více funkcí a tlačítko Koupit. Jediné, co musíte udělat, je kliknout na část, kterou chcete upravit.

Pro každou část tabulky jsou k dispozici barevné a výplňové sekce.

Blok cenových tabulek

Dalším užitečným blokem je blok výzvy k akci. Můžete to použít k propagaci zpravodaje nebo rozbití nového produktu, který prodáváte.

Přijímá jednoduchý design: název, popis a tlačítko. Tlačítko je propojitelné a můžete si upravit barvy a případně si také přiřadit obrázek na pozadí.

Výzva k akčnímu bloku

Celkově jsem na nabízené bloky dojem.

Konstrukce bloků vypadá dobře, snadno se používá a nabízí mnoho možností stylingu.

Téma atomových bloků

Vývojáři atomových bloků také vydali bezplatné téma WordPress se stejným názvem, navržené pro použití s ​​Gutenbergem a pluginem Atomic Blocks.

Téma atomových bloků má minimální design. Existuje několik možností pro motiv v přizpůsobiteli motivu WordPress, ale ve srovnání s většinou ostatních témat WordPress je to docela omezené.

Atomic Blocks Theme

Prostřednictvím přizpůsobovače můžete upravit šířku oblasti obsahu, přidat vyhledávací lištu do navigační nabídky, vybrat styl a velikost písma a změnit záhlaví zápatí.

Téma atomových bloků může vyhovovat těm z vás, kteří chtějí minimální rozvržení blogu, ale nestačí na to, aby vyčnívali z davu..

Závěrečné myšlenky

Na WordPress.org najdete mnoho pluginů kolekce Gutenberg, ale atomové bloky jsou právem považovány za jeden z nejlepších.

Jeho předdefinované sekce a rozvržení a univerzální systém sloupců se zlepšují v oblasti, ve které Gutenberg chybí. Existuje také celá řada bloků souvisejících s obsahem a všechny z nich vám dávají kontrolu nad stylem.

Doporučuji vám vyzkoušet si atomové bloky, abyste získali plné uznání toho, co může udělat.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map