14 hlavních zásuvných modulů WordPress pro více lokalit

Nabídky WordPress


WordPress Multisite je skvělý nástroj pro každého, kdo chce více než jeden web, ale nechce se potýkat s instalací WordPress více než jednou. Ať už vytváříte síť webů pro sebe nebo pro ostatní, Multisite vám poskytuje snadno použitelnou a flexibilní platformu, která pojme cokoli od několika do milionů webů..

WordPress Multisite opravdu přijde na své, když se používá s několika klíčovými pluginy. Už několik let používám Multisite pro různé aplikace a identifikoval jsem seznam nejlepších pluginů, které používám ve většině sítí, které vytvářím.

Tento seznam spadá do tří kategorií:

 • Doplňky, které vám pomohou s vytvářením webů ve vaší síti
 • Doplňky, které vám pomohou spravovat síť Multisite
 • Doplňky, které zvýší výkon a zabezpečení vaší sítě

Takže zde je 14 nejlepších pluginů, které doporučuji každému, kdo nastavuje síť Multisite WordPress.

Pluginy pro vytváření webů

Všechny tyto pluginy jsou zcela odlišné; některé vám pomohou vytvořit vlastní web, jiné vám pomohou sdílet obsah na různých webech a některé uživatelům zabrání vytvářet web, pokud si to nepřejete. Zahrnul jsem kombinaci bezplatných a prémiových doplňků. Tam, kde je k dispozici skvělý bezplatný plugin, jsem si vybral, ale pokud neexistuje bezplatný, který by tuto práci vykonával dostatečně dobře, zvýraznil jsem prémiový.

Gravity Forms – doplněk registrace uživatelů

Doplněk WordPress Gravity Forms - snímek obrazovky z webové stránky

Obrovský populární plugin Gravity Forms se může zdát na místě v seznamu pluginů pro sítě Multisite, ale nese mě. Gravity Forms mohou výrazně zlepšit proces vytváření stránek pro vaše uživatele.

Ve výchozím nastavení poskytuje WordPress registrační stránku na adrese http://yourdomain.com/sign-up.php, ale s tím moc neuděláš. Nainstalováním pluginu Gravity Forms a doplňku registrace uživatele Gravity Forms můžete vytvořit vlastní formulář, který umožní lidem vytvořit web ve vaší síti a umístit ho kamkoli na svůj web..

Můžete také vytvořit vlastní pole ve formuláři, která odpovídají polím databáze; takže pokud jste například definovali možnost pro různé typy webů, můžete to uvést v rozevíracím seznamu ve formuláři a poté tuto možnost odeslat do databáze a pomocí ní vytvořit vhodný typ webu.

Chcete-li získat přístup k zásuvnému modulu, musíte si zakoupit vývojovou licenci, ale dosud jsem nepřišel s vývojářem WordPress, který jej zatím nemá.!

Pro Sites

Plugin Pro Sites - příklad cenové stránky

Pokud uživatelům dovolujete vytvářet vlastní weby a chcete to ještě trochu dále, pak je vaším přítelem prémiový plugin Pro Sites.

Servery Pro umožňují nakonfigurovat proces registrace a registrace tak, aby zahrnoval různé možnosti a struktury cen, a také vám umožní vytvářet doplňky pro vaši síť, na které mohou uživatelé upgradovat, až se zaregistrují..

Je založen na systému používaném masivní vzdělávací blogovací platformou Edublogs a má značnou škálu funkcí, které vám pomohou vydělat peníze z webů ve vaší síti.

Multisite Content Copier

Multisite copywriter - admin screen grab

Pokud budou weby ve vaší síti sdílet obsah, pak je to díky zásuvnému modulu Multisite Content Copier mnohem snazší.

Můžete jej použít k nastavení různých šablon pro nové weby, takže každý nový vytvořený web bude mít na začátku stejný základní obsah a nemusíte jej omezovat na šablony s jednou sadou obsahu. Můžete jej také použít k ručnímu kopírování částí obsahu jednoho webu na jiný web v síti.

Kopírování obsahu mezi weby ve vaší síti je něco, co byste měli dělat s péčí z důvodu SEO, ale pokud například provozujete síť pro přidruženou skupinu společností, pak budou nějaké informace, které chcete zahrnout do všech těchto weby. Tento plugin vám to pomůže.

Multisite Cloner

Zásuvný modul pro více lokalit - obrazová stránka Stránka úložiště pluginů WordPress

Tento plugin má některé podobnosti s multisite Content Copier, ale jedním rozdílem je to je to zdarma.

Multisite Cloner vám nedává tolik flexibility, ale dělá jednu jednoduchou práci: umožňuje vám vytvořit „hlavní“ web ve vaší síti, který funguje jako startér pro každý vytvořený nový web. Tento hlavní web se liší od hlavního webu ve vaší síti a může to být ten, který jste nastavili speciálně, ale blokovat z vyhledávačů.

Pokaždé, když vytvoříte nový web, ať už jste vy nebo správce webu, pokud jste povolili vytváření webu, bude mít veškerý obsah z hlavního webu, což uživatelům poskytne skvělý výchozí bod. Použijte jej, pokud weby ve vaší síti musí mít společný obsah nebo pokud chcete přepsat výchozí obsah, který WordPress vytváří na nových webech.

Sítě pro WordPress

Sítě pro WordPress - stránka v adresáři pluginů WordPress

Nyní se dostáváme k dalšímu bezplatnému pluginu v mém seznamu, kterým je Networks for WordPress. Tento plugin umožňuje na vašem webu povolit něco velmi chytrého a potenciálně docela neskutečného – umožňuje vám vytvářet sítě v rámci vaší sítě.

Po aktivaci pluginu Networks for WordPress budou moci správci vašich stránek na svém webu nastavit vlastní osobní síť Multisite, což znamená, že ve vaší síti máte dvě vrstvy webů. Mohou aktivovat témata a doplňky v celé své síti a spravovat všechny weby v síti.

To by mohl být užitečný nástroj pro jakoukoli síť s hierarchickou strukturou, jako je školní síť s podsítí webů pro každou třídu.

Doposud jsem se zaměřil na to, abych uživatelům umožnil vytvářet weby a usnadnit jim tento proces, ale někdy je chcete, aby bylo obtížné, ne-li přímo nemožné. To je, když máte spam, který zacílí na váš web a vytváří spamové blogy (nebo splogs).

Anti Splog

Anti splog - grafika „roboti nemají šanci“

Prémiový modul Anti-Splog používá algoritmus k identifikaci zpráv, které jsou zaregistrovány na vašem webu, a před jejich vytvořením je odstraní. Můžete jej nakonfigurovat tak, aby byl více či méně přísný při identifikaci splogů a zahrnutí nebo vyloučení určitých domén do registrace e-mailů, například.

Pokud máte otevřenou síť s uživateli, kteří si vytvářejí vlastní weby, může vám to ušetřit spoustu času a potenciálně některá bezpečnostní rizika. Je to trochu jako Akismet pro multisite sítě!

Mapování domén WordPress MU

Mapování domén WP MU - stránka v úložišti pluginů WordPress

Konečný plugin v této sekci je zdarma a je možná nejužitečnějším bezplatným modulem Multisite.

WordPress Multisite je skvělý způsob, jak vytvořit spoustu různých webů pomocí jediné instalace WordPress, ale co když (nebo majitelé nebo klienti vašich stránek) chcete použít konkrétní domény pro jednotlivé weby?

Je to možné pomocí pluginu Mapování domén WordPress MU. Nainstalujte a aktivujte ji pro svou síť a umožní vám přiřadit domény k jednotlivým webům jako jejich „primární“ doménu, což znamená, že návštěvníci uvidí jednotlivé domény stejně, jako by tomu bylo u samostatných webů. Nikdo nemusí vědět, že web běží v síti!

Musíte pouze zajistit, aby domény směřovaly do vaší sítě, a to přidáním buď záznamu CNAME nebo A do jejich DNS, a poté je přidejte pomocí administrátorských obrazovek Mapování domén. Na každý web můžete přidat více domén a určit, která z nich je „primární“ doménou, která se zobrazí v prohlížečích návštěvníků.

Pluginy pro správu vaší sítě

Jakmile se budete muset vypořádat s Multisite, správa vaší sítě není obtížná, ale může to být ještě jednodušší přidáním několika klíčových pluginů. Zde jsou tři pluginy, které vám mohou trochu usnadnit život správce sítě.

Přepínání uživatelů

Uživatelský přepínací plugin - rozbalte stránku formuláře do úložiště pluginů WordPress

Pokud jste někdy chtěli něco vyzkoušet ve své síti z pohledu jiného uživatele – možná jednoho z vašich klientů nebo člena svého týmu s jinou rolí uživatele -, budete vědět, jakou bolest to může být. Musíte buď požádat o svolení, abyste mohli přistupovat k jejich účtu, podívat se přes rameno nebo resetovat heslo a jít tímto způsobem.

S bezplatným pluginem pro přepínání uživatelů nemusíte nic dělat. Jednoduše přejděte na stránku Uživatelé na obrazovce správce sítě, najděte uživatele, na kterého chcete přepnout, a kliknutím na odkaz přepněte na tohoto uživatele. Nebudete ve skutečnosti přihlášeni jako tento uživatel, ale ve své síti budete mít naprosto stejné zkušenosti jako tento uživatel. Užitečné, pokud chcete otestovat funkce, které se netýkají správce sítě, nebo pokud chcete zkontrolovat, zda jiné uživatelské role nemají přístup k něčemu, co by neměly mít možnost.

Vylepšení více míst

Doplňkový modul pro více lokalit - stránka v úložišti pluginů WordPress

Vícenásobná vylepšení je další bezplatný plugin (yay!), Který přidává některé skvělé další funkce na obrazovky správce vaší sítě.

Mezi vlastnosti patří:

 • Podívejte se, které pluginy a motivy jsou aktivovány na každém webu z administrátorských obrazovek pluginů a tematických sítí – velmi užitečné, pokud upgradujete motivy nebo pluginy a chcete vědět, kde je musíte vyzkoušet.
 • Přístup k dalším položkám na administrátorské liště, včetně dalších odkazů pro správu jednotlivých webů.
 • Přidá položku nabídky „Přidat nový“ do nabídky Správce pluginů na obrazovkách správce sítě.
 • Přidejte svůj vlastní favicon na panel administrátora a položky nabídky.

Pro mě je zdaleka nejužitečnější funkcí schopnost zjistit, která témata a doplňky jsou aktivovány, kde; to výrazně urychluje ladění, testování a upgrade.

Podpůrný systém

podpůrný systém

Pokud máte síť více míst s mnoha různými lidmi spravujícími každý web, možná budete chtít poskytnout podporu svým uživatelům z vaší sítě, abyste ušetřili čas a úsilí při sledování e-mailů nebo (horor!) Dokonce telefonních hovorů.

Doplněk prémiového systému podpory přidává do vaší sítě systém pro podporu prodeje vstupenek a častých dotazů, ke kterému mají vaši uživatelé přístup buď přes přední část svého hlavního webu, nebo prostřednictvím svých vlastních administrátorských obrazovek v zadní části.

Mezi vlastnosti patří:

 • Zvyšte podporu lístky přes front-end nebo back-end, s možností vkládat obrázky, videa, atd.
 • Definujte kategorie podpory a nechte si zaslat lístky podpory příslušné osobě ve vašem týmu v závislosti na kategorii.
 • Odpovězte na podporu vstupenek na front-end nebo back-end a uživatel bude informován e-mailem o vaší odpovědi.
 • Vytvořte časté dotazy, a to buď ručně nebo zkopírováním vstupenek na podporu a jejich odpovědí, a zobrazte je na front-end a back-end.

Provozuji síť, která lidem umožňuje vytvářet vlastní weby a považovat tento plugin za neocenitelný pro zhutňování s mými uživateli a poskytování podpory pro ně, aniž by museli udržovat přehled o e-mailových vláknech.

Pluginy pro výkon

Moje poslední kategorie zásuvného modulu je taková, která zlepší vaši výkonnost vaší sítě pro vás a vaše uživatele. Tyto pluginy nejsou specifické pro multisite, ale zahrnul jsem je, protože existuje spousta pluginů, které tyto úlohy vykonávají a na Multisite nepracují.. Ty ano.

WP Super Cache

WP Super Cache - obrazová forma úložiště pluginů WordPress

Bezplatný plugin WP Super Cache nepotřebuje žádný úvod: je to nejoblíbenější plugin pro ukládání do mezipaměti v úložišti pluginů WordPress a používá se na více než milionu webů. V dubnu letošního roku WP Dev Shed testoval všechny dostupné moduly plug-in pro ukládání do mezipaměti, které jsou k dispozici v úložišti, a tenhle vyšel na začátek.

WP Super Cache se s Multisite snadno používá. Jednoduše jej nainstalujte a síť jej aktivuje a bude ukládat do mezipaměti stránky na všech webech v síti, čímž se zvýší doby načítání.

Zahrnuji zde dva zásuvné moduly, protože spolehlivá záloha vašeho webu a možnost jej snadno obnovit je tak důležité, a pro správce sítě bych argumentoval ještě důležitější. Pokud vaše síť klesne, nejde jen o ohrožení vašeho webu a reputace, ale také o majitele vašeho webu.

Zálohování WP-DB

WP-DB-Backup - snímek obrazovky stránky v úložišti pluginů WordPress

Spravedlivé několik záložních pluginů (včetně některých prémiových) se s Multisite pěkně nehraje. Některé z nich nezálohují vícestránkové sítě vůbec. Zálohování WP-DB není jedním z nich.

Tento plugin dělá přesně to, co byste očekávali. To vám umožní naplánovat pravidelné zálohy vašeho webu, které lze uložit na jednom nebo více různých místech (včetně Dropbox, Amazon nebo e-mail), a také vám umožní vytvořit více než jeden plán zálohování, možná zálohování databáze častěji než například soubory motivů a pluginů.

Jedinou nevýhodou je, že nenabízí snadnou možnost obnovení jedním kliknutím jako některé z prémiových pluginů. Pokud ji používáte k obnovení svého webu, musíte vědět, jak migrovat databázi a soubory do nové instalace WordPress. Je to něco, co je za normálních okolností relativně jednoduché, ale může to být bolest, pokud byl váš web napaden hackerem a nemáte panikaření nebo nemáte přístup k rychlé WiFi. Je to však zdarma a dobře se zálohuje.

Snapshot Pro

Snapshot pro plugin - stránka formuláře obrazovky na webu WMPU DEV.

Pokud jste připraveni zaplatit za prémiový záložní plugin, tvrdím, že Snapshot Pro je pro Multisite nejlepší. S Multisite hladce spolupracuje, nabízí celou řadu možností pro uložení zálohy a (hlavně) nabízí snadný proces obnovy jedním kliknutím. Pokud vaše síť klesá a potřebujete obnovit své uživatelské stránky s minimálním úsilím a stresem, pak si myslím, že Snapshot Pro stojí za to peníze.

WordPress SEO

WordPress SEO by Yoast - obrázek z adresáře pluginů WordPress

Šance jsou vysoké, že lidé, kteří vytvářejí weby ve vaší síti, budou chtít být schopni optimalizovat své weby pro vyhledávače, což znamená, že je třeba nainstalovat uživatelsky přívětivý a efektivní SEO plugin, který vaši administrátoři stránek budou moci používat.

WordPress SEO je snadno nejoblíbenější SEO plugin pro WordPress s více než milionem stažení. Aktivace sítě a všichni uživatelé vašeho webu budou moci využívat jeho funkcí a vylepšit tak SEO svých stránek.

Může to výrazně zlepšit úspěch webů ve vaší síti, a co je skvělé, je to zdarma.

souhrn

Vysoký podíl pluginů WordPress, bezplatných i prémiových, funguje skvěle na sítích WordPress Multisite, ať už je aktivován v síti nebo pro jednotlivé weby. Ale existují i ​​některé, které s Multisite nehrají hezky, a existují i ​​jiné, které Multisite výrazně vylepšují.

14 zásuvných modulů, které jsem zde uvedl, jsou ty, které podle mého názoru zlepší efektivitu multisite i pro správce sítě a administrátory stránek. Zlepší uživatelské prostředí, zlepší výkon a zabezpečení a usnadní správu vaší sítě.

Zamyslete se tedy nad tím, jaké jsou vaše potřeby, rozhodněte se, kolik máte rozpočtu (nebo nemáte) a podívejte se na doplňky v tomto seznamu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map