Parimad üheksa pistikprogrammi WordPressi vaikimisi funktsionaalsuse parandamiseks (2020)

WordPressi pakkumised


WordPress võib olla üks täiuslikumaid tänapäeval saadaval olevaid sisuhaldussüsteeme, kuid see ei tähenda, et see oleks täiuslik. Ikka on mitmeid valdkondi, kus tarkvara saaks täiustada – ja üks selline valdkond on otsing.

Viisakalt öeldes ei ole otsing valdkond, kus WordPress silma paistab.

Kui kasutaja tipib otsingupäringu, tagastab WordPressi vaikeotsingumootor sageli ebaolulise või aegunud sisu. Külastajad ei saa oma otsingut kitsendada konkreetsete kategooriate või märksõnadeni ega saa esiletõstetud termineid otsingutulemustes vaadata. Samuti ei ole taksonoomiate, kohandatud postitustüüpide ega kohandatud väljade loomulik toetus.

Õnneks on neid piiranguid lahendamiseks terve rida WordPressi otsingu pluginaid.

Otsingu pluginad täiustavad või asendavad WordPressi vaikeotsingumootorit, et anda külastajatele asjakohasemad otsingutulemid ja parem kasutuskogemus. See aitab külastajatel kiiremini soovitud sisu leida, mis aitab vähendada veebisaidi põrkemäärasid ja suurendada liiklust.

Kuid kuna turul on nii palju pistikprogramme, kuidas te teate, mida valida? Selles artiklis vaatlen üheksa parimat WordPressi pistikprogrammi, mis parandavad teie veebisaidil otsingut, nii et saate valida endale sobivaima.

1. Jetpacki otsing – £ 25 pluss

Rohkem kui viie miljoni aktiivse installimisega Jetpack on üks populaarsemaid WordPressi pluginaid, mis täna saadaval on. Ja selliste funktsioonide abil nagu julma jõu kaitse, veebisaidistatistika, piiramatu piltide majutamine ja palju muud on lihtne aru saada, miks.

Automattic on võtnud Jetpacki kasutusele oma teiste lisateenuste reklaamimise viisina. Isiklik Jetpacki plaan 3 naela kuus lisab igapäevaseid automatiseeritud varukoopiaid, samas kui lisatasu plaan 8 naela kuus lisab pahavara skannimist, Google Analyticsi integreerimist ja PayPali integreerimist.

Liikuge professionaalse plaani juurde – 25 naela kuus – saate juurdepääsu enam kui 200 premium WordPressi teemale ja ka Jetpacki otsingule. Powered by Elasticsearch, Jetpack Search asendab WordPressis vaikeotsimisfunktsioonid, et pakkuda kvaliteetsemaid tulemusi.

Jetpaki otsing

Jetpacki otsing parandab otsimist mitmel viisil. See toetab miljoneid päringuid, indekseerib teie sisu reaalajas ja kuvab otsingutulemid koheselt.

Üks funktsioon, mis veendas paljusid inimesi kasutama Jetpack Searchi, on filtrite tugi. See võimaldab veebisaidi kasutajatel filtreerida siltide, kategooriate, kohandatud taksonoomiate, autorite, kuupäevade ja postitustüüpide järgi.

Saate kohandada ka otsingu algoritmi ning otsingute arvule või Elasticsearchi API kasutamisele pole piiranguid.

Jetpack Searchi kasutamiseks peate üle minema versioonile Jetpack Pro. On palju odavamaid otsinguvõimalusi, kuid profipakett pakub väga head hinna ja kvaliteedi suhet, kui vajate ka juurdepääsu premium-teemadele, täpsemale turvaskannimisele ja reaalajas varukoopiatele.

Ametlik veebisait | Pistikprogrammi allalaadimisleht

2. SearchWP – $ 99 pluss

SearchWP on WordPressi jaoks fantastiline otsingulahendus, mis integreerub suurepäraselt paljude populaarsete WordPressi pistikprogrammidega nagu WooCommerce, bbPress, Easy Digital Downloads, Advanced Custom Field ja palju muud.

Kui Jetpacki otsingul on vidina kaudu ainult mõned filtreerimisvõimalused, siis SearchWP annab teile palju suurema kontrolli selle üle, kuidas kasutajad teie veebisaidilt otsivad. Tüüptribuutide, taksonoomiate ja kohandatud väljade postitamiseks saate anda kindla kaalu. Samuti saate määratleda otsingureeglid, välistada teatud sisutükid ja kasutada täpse termini vaste asemel märksõna, mis tuleneb märksõnadest.

SearchWP toetab loomulikult populaarseid e-kaubanduse pistikprogramme ning integreerub kohandatud metaandmete ja dokumentidega, näiteks PDF-ide, teksti- ja kontoridokumentidega. Saate luua mitu otsingumootorit ka oma veebisaidi eri piirkondade jaoks.

SearchWP seaded

SearchWP arendajad võimaldavad klientidel kujundada, milliseid funktsioone aktiveeritakse laiendussüsteemi abil. Kirjutamise ajal oli 28 standardlaiendit, neli pro-laiendit ja kaks tasuta kolmanda osapoole laiendit (millest ühe töötas välja FacetWP. Live Ajaxi otsingulaiendit saab alla laadida WordPress.org-ist ja kasutada kas koos SearchWP-ga või ilma.

Tavaline SearchWP-i litsents jaehind on 99 dollarit. See annab juurdepääsu kõigile 28 standardlaiendile ning toetab ja värskendusi ühe veebisaidi jaoks aasta jooksul. Tavalised laiendid hõlmavad võimalust otsinguterminite esiletõstmiseks, terminite sünonüüme sarnaste sõnade ja terminite rühmitamiseks ning lühikoode otsinguvormide kuvamiseks postitustes ja lehtedel.

Pro-litsents, mille hind on 149 dollarit aastas, pakub vaieldamatult paremat väärtust, kuna see suurendab viite veebisaidi kasutamist ja annab juurdepääsu kõigile pro-laienditele. Agentuurid võivad soovida valida pro plussi litsentsi hinnaga 299 dollarit aastas, mis eemaldab kasutuspiirangud.

Neli pro-laiendit on WooCommerce Integration, sellega seotud sisu, ümbersuunamised ja mõõdikud. Mõõdikute laiend on SearchWP üks parimaid funktsioone, kuna näete, mida külastajad otsivad, ja kasutage seda teavet oma sisestrateegias.

Kahtlemata on SearchWP üks parimatest WordPressi kasutajatele saadaolevatest otsingu pluginatest. Soovitan seda kontrollida.

Ametlik koduleht

3. Relevanssi – TASUTA / 94,90 £ pluss

Relevanssi on üks populaarsemaid WordPressi otsingulahendusi turul. Selle nimi tuleneb eesmärgist aidata WordPressi kasutajatel kuvada otsingutulemusi asjakohasuse järgi.

Pistikprogrammi tasuta versioon on täis funktsioone, mis võimaldavad teil esile tuua otsingutermineid, kasutada osaliste sõnade jaoks hägust vastet ja otsida fraase ja tsitaate. Kasutajad saavad otsida ka kommentaaride, siltide, kategooriate, kohandatud väljade, taksonoomiate ja kohandatud postitustüüpide kaudu. Kasulik funktsioon „Kas mõtlesite?“ Annab külastajatele ka soovitusi.

Lisaks WordPressi mitme saidi toetusele toetab Relevanssi natiivselt paljusid populaarseid WordPressi pluginaid, näiteks bbPress, WPML ja Members.

Relevanssi otsinguvõimalused

Relevanssi esmaklassiline versioon täiustab pistikprogrammi mitmel viisil. See lisab manuse ja PDF-i sisu indekseerimise, alamsaitidelt otsimise ning kasutaja profiililehtede ja taksonoomiliste terminite lehtede indekseerimise ja otsimise.

Samuti võimaldab see reguleerida iga postituse tüübi kaalu ja taksonoomia on antud otsingu algoritmis ning lisab võimaluse indekseerida ja otsida suvalises veerus oma wp_posts andmebaasis.

Lisatasu versioonile üleviimine maksab teile aastas 94,85 naela või ühekordse tasu 286,44 naela. Mõlemad litsentsid pakuvad tuge piiramatule arvule veebisaitidele.

Relevanssi on WordPressi jaoks üks parimaid tasuta otsingulahendusi ja esmaklassiline versioon lisab häid funktsioone.

Kuna pistikprogramm nõuab palju täiendavat salvestusruumi, peaksid suured ettevõtted ja muud suure liiklusega veebisaidid seda enne levitamist põhjalikult testima. Arendajad märgivad, et nende pistikprogramm kasutab umbes kolm korda rohkem salvestusruumi kui teie andmebaasi wp_posts tabel.

Ametlik veebisait | Pistikprogrammi allalaadimisleht

4. Ajaxi otsing – TASUTA / 36 dollarit

Ajax Search on väga kohandatav WordPressi pistikprogramm, mis lisab teie veebisaidile reaalajas otsingumootori. Ajaxi toega otsinguvorm kuvab ilusaid otsingutulemusi koos pisipiltidega, kui külastaja tipib oma märksõna või võtmefraasi.

Tuum pluginal, mille saab tasuta alla laadida, on kasutajasõbralik taustprogramm ning enamikku funktsioone saab nupuvajutusega sisse ja välja lülitada. Saate kohandada pisipiltide suurusi ja pisipiltide allikat ning kasutada ühte kaheksast sisseehitatud vormimallist. Kujutisi saab jõudluse parandamiseks vahemällu salvestada.

WordPressi vaikeotsimisfunktsioone laiendatakse märkimisväärselt. Külastajad saavad nüüd otsida kohandatud postitustüüpide, kategooriate, kohandatud väljade ja muu sees.

Google Analyticsi saab integreerida ja ka kogu pistikprogramm on tõlgitav.

Ajax Search Lite

Ajax Searchi proversiooni jaemüük on vaid 36 dollarit. See lisab tuge kohandatud väljade otsimiseks ja märksõna esiletõstmiseks ning filtrite lisamiseks kategooriate, kohandatud postitustüüpide, taksonoomiate ja muu jaoks.

Pro-versioon võimaldab kasutajatel otsida ka manustes ja seal on täiendav integratsioon mitme WordPressi pistikprogrammi, näiteks BuddyPressi jaoks. Google’i märksõnasoovitused ja automaatne täitmine on saadaval ka profiversioonis.

Pakutakse ka hulgaliselt täiendavaid stiilivalikuid. Seal on üle saja redigeeritava teema, neli paigutust ja sadu muid administraatori lisavalikuid. Kohandamisvalikute suur maht on muljetavaldav.

Kui soovite oma veebisaidi otsingut külastavate kasutajate kogemusi parandada, on Ajaxi otsing suurepärane võimalus.

Ametlik veebisait | Müügileht | Pistikprogrammi allalaadimisleht

5. Dave’i WordPressi reaalajas otsing – TASUTA

Ajax Searchi alternatiiv, mida võiksite kaaluda, on Dave’i WordPress Live Search.

Pistikprogramm võimaldab teil määratleda kuvatavate reaalajas otsingutulemuste arvu ja selle, kas need ilmuvad, kui kasutaja sisestab ühe, kaks, kolm või neli märki. Reaalajas tulemused võivad näidata metaandmeid, pisipilte, väljavõtteid ja linki „Kuva rohkem tulemusi”.

Värviskeeme on kolm – hall, punane ja sinine – või saate tulemusi ise stiilida. Seda saate teha CSS-i kaudu, ehkki iga jaotise jaoks saadaval olevaid värvivalijaid on palju lihtsam kasutada.

Dave'i WordPressi otseotsing

Dave’i WordPress Live Search võimaldab teil ka sisu otsese otsimise hulgast välja jätta, kuid tervikuna pole pistikprogrammil nii palju funktsioone ega stiilivalikuid kui Ajaxi otsingul.

Seda siiski tasub vaadata, sest seda on lihtne kasutada ja see kuvab reaalajas otsingutulemid peaaegu kohe.

Pistikprogrammi allalaadimisleht

6. Elevandiluu otsing – TASUTA / 19,99 dollarit pluss

Elevandiluuotsing on funktsioonirikas WordPressi pistikprogramm, mis võimaldab teil oma veebisaidile luua piiramatu arvu otsinguvorme. Sellel on kasutajasõbralik liides, kus sadu võimalusi saab ühe klõpsuga lubada või keelata.

Elevandiluu otsingu tasuta versioonil on palju unikaalseid funktsioone, mida te ei leia teistes otsingu pistikprogrammides, näiteks võimalus otsida ainult parooliga kaitstud või kindla kuupäevavahemiku jooksul loodud postitustest.

Kasutajad saavad otsida postituste, lehtede, kategooriate, taksonoomiate, kohandatud postitustüüpide ja muu sees. Elevandiluu otsing annab teile suurepärase kontrolli selle üle, mis sisu otsingutest ka välja jäetakse, ning see integreerub paljude populaarsete WordPressi pistikprogrammidega, näiteks bbPress ja WooComerce.

Elevandiluu otsing - otsinguvormi vaikeseaded

Elevandiluu otsingu proversioon jaehind on vaid 19,99 dollarit aastas. See plaan avab täiendavad funktsioonid, näiteks konkreetsete autoripostituste otsimine ja konkreetse postituse olekuga postituste välistamine.

Pro plus litsents maksab 49,99 dollarit aastas. Sellele versioonile üleminek võimaldab külastajatel otsida WooCommerce SKU-st ning otsida pilte, manuseid ja muid meediume.

Tänu tasuta versioonile, mis pakub paljusid täiustatud võimalusi, ja lisatasu litsentside konkurentsivõimelisele hinnale on Cvory Searchi lihtne soovitada.

Ametlik veebisait | Pistikprogrammi allalaadimisleht

7. WP Solr – 49 eurot

WP Solr on mitmekülgne WordPressi otsingulahendus, mis on poodide omanike seas populaarne tänu sellistele pluginatele nagu WooCommerce, Advanced Custom Field ja Yoast SEO.

Pistikprogramm võib kasutada ühte kahest võimsast otsinguplatvormist: Elasticsearch või Apache Solr. Enamik pistikprogrammiga kaasatud 23 lisandmoodulist aitab integreerida WP Solri teiste teenustega, samuti WordPressi pistikprogrammide ja teemadega, ehkki leiate ka funktsionaalsuse lisandmooduleid, näiteks PDF-i manustaja, mis võimaldab teil otsida dokumentidest.

WPSolri näide

WP Solr toetab kõiki kohandatud postitustüüpe, taksonoomiat, kohandatud välju ja lisatud faile. Ajaxi otsing võimaldab külastajatel näha oma otsingute reaalajas tulemusi. Samuti on olemas domeenidevaheline otsinguvõimalus, mis võimaldab kasutajatel otsida mitmest WordPressi veebisaidist.

WP Solr müüb jaemüüki ühekordse hinnaga 49 eurot ning kaasas on elukestvad värskendused ja tugi. WP Solri veebisaidi hind väheneb, kui ostate tarkvara rohkematele veebisaitidele.

Arendajad võimaldavad teil tarkvara enne ostmist alla laadida ja seda testida. Soovitan seda teha ja kui teil tekib probleeme, küsige abi nende tugifoorumitest.

Ametlik koduleht

8. FacetWP – $ 99 pluss

FacetWP on ainulaadne WordPressi pistikprogramm, mis kasutab lihvitud otsingusüsteemi. Otsingute jaoks kasutatakse teavet kohandatud väljade, taksonoomiate ja postiandmete kohta, et tagada kõigi tulemuste asjakohasus.

Valida on 12 tahatüübi vahel, sealhulgas märkeruudud, rippmenüüd, liugurid ja palju muud. Konksude ja lühikoodide abil saab vorme kohandada.

FacetWP töötab selliste pistikprogrammidega nagu WooCommerce, Advanced Custom Field ja Beaver Builder ning see integreerub ka teiste WordPressi otsingulahendustega nagu SearchWP ja Relevannsi.

FacetWP-i otsingunäide

FacetWP põhilitsents maksab 99 dollarit ning see pakub tuge ja värskendusi ühe aasta jooksul kuni kolmele veebisaidile. See versioon toetab kõiki filtripostituse tüüpe ja komplekti kuuluvad kõik lisandmoodulid. Protsessilitsents maksab 249 dollarit. Selle paketi juurde jõudmine suurendab kasutamist 20 veebisaidil ja annab juurdepääsu kasutaja postituse tüübi funktsioonile.

FacetWP on kindlasti üks huvitavamaid WordPressi jaoks saadaolevaid otsingulahendusi. Sellel on palju lahedaid funktsioone, näiteks tingimuslik loogika, mida te teistes pistikprogrammides ei leia.

Kui soovite oma veebisaidilt otsimisel külastajatele pakkuda rohkem filtreerimisvõimalusi, on FacetWP see, mida soovite kontrollida.

Ametlik koduleht

9. WP Google’i otsing – TASUTA

WP Google’i otsing pakub vidina abil lihtsat viisi Google’i kohandatud otsingu integreerimiseks oma WordPressi veebisaidile.

Selleks peate Google’i otsingumootori ID saamiseks registreeruma aadressil https://www.google.com/cse/. Kui teil on ID, sisestage see lihtsalt pistikprogrammi seadete lehele ja teil on hea minna.

Valikud on piiratud. Leiate valiku otsingutulemite ülaosas kuvada otsinguriba, võimaluse avada linke uuel vahelehel ja mõnda CSS-i parandusvalikut. Pärast vidina pealkirja muutmist pole pistikprogrammi vidinal muid võimalusi.

Google'i kohandatud otsing

Valdava enamuse kohandamisvalikutest leiate Google’i kohandatud otsingu alalt. Seal saate muuta otsingutulemite ilmet ja tunnet ning lubada ka selliseid funktsioone nagu automaatne täitmine.

Kui soovite integreerida Google’i otsingutulemid oma veebisaidile, pakub WP Google’i otsing kasutajasõbralikku silda just selle tegemiseks.

Ametlik veebisait | Pistikprogrammi allalaadimisleht

Austatud märkused

Ehkki turul ei pruugi olla nii palju WordPressi otsingu pluginaid kui kontaktvormi pluginaid või sotsiaalmeedia pistikprogramme, on mõned head otsingulahendused, mis jätsid meie nimekirja lihtsalt vastamata, kuid väärivad mainimist.

Parem otsing on tasuta WordPressi plugin, mis asendab WordPressi vaikeotsingumootori asjakohasemate tulemustega. See võimaldab teil täpsustada artikli pealkirja kaalutegurit ning sisu ja pisipilte saab otsingutulemustes kuvada.

Paremad otsinguseaded

Need, kes kasutavad täpsemaid kohandatud välju, võivad leida ACF: parem otsing.

Kui see tasuta pistikprogramm on aktiveeritud, saavad külastajad otsida sisu teie loodud kohandatud väljade järgi.

ACF: paremad otsinguseaded

Turu kõrgemas otsas on Swiftype, mis pakub võimsat saidi otsinguteenust ja WordPressi pistikprogrammi, mis ühendab teie veebisaidi teie Swiftype’i kontoga. Kui plaanid algavad 79 dollarist kuus, on see ehk teenus, mida peaksid kaaluma ainult suured ettevõtted.

Swiftype

Teine populaarne esmaklassiline otsinguteenus on Algolia, mida kasutavad tiheda liiklusega veebisaidid nagu Twitch.

Plaanid algavad soodsamast 35 dollarist kuus, kuid on olemas ka kogukonna plaan, mis sisaldab 10 000 kirjet ja 100 000 indekseerimise toimingut kuus.

See peaks võimaldama paljude veebisaitide otsinguid piisaval arvul, nii et tasub vaadata. Installige kindlasti Algolia ametlik WordPressi pistikprogramm, et see oma veebisaidile integreerida.

Algoolia

Viimane austav märkus kuulub saidiotsingusse 360, mis on veel üks lisateenus, millel on WordPressi pistikprogramm. See on kohandatav lahendus, mis näeb hea välja, kuid õnneks on hinnad mõistlikumad.

Tasuta plaan võimaldab 150 lehekülge indekseerida ja 1000 päringut kuus. Kuid Columbo plaani üleviimine ainult 9 dollari eest kuus suurendab seda piiri 1500 indekseeritud leheküljele ja 5000 päringule kuus.

Saidiotsing 360

Lõplikud mõtted

WordPressi sisseehitatud vaikeotsingumootorist peaks piisama väiksema kui 25 leheküljega veebisaidi jaoks. Suuremate veebisaitide jaoks on külastajatel keeruline leida otsitavat sisu.

WordPressi otspluginad kõrvaldavad need piirangud, parandades otsingutulemuste asjakohasust ja lastes teil kontrollida, milliseid tegureid otsingu algoritmis kasutatakse. Otsingu pluginad laiendavad ka otsitavat ja võimaldavad teil otsida kohandatud väljade, taksonoomiate, kohandatud postitustüüpide ja muu sees.

Filtreerimine aitab külastajatel ka otsinguid kitsendada, et nad saaksid otsitavat hõlpsamini leida.

Ajaxi otsingunäide

Soovitan teha oma uurimistöö ja testida otsingu pluginaid, installides tasuta WordPressi pluginad ja kontrollides esmaklassiliste lahenduste demo.

Kui te ei soovi raha kulutada, on minu soovitus valida Relevanssi, Ajaxi otsing või Elevandiluu otsing.

WP Google’i otsing on valik neile, kes soovivad kuvada Google’i otsingutulemusi, kuid pidage meeles, et see pistikprogramm pole tehniliselt vajalik. Saate Google’i ise käsitsi integreerida. See, mida WP Google’i otsing teeb, lihtsustab seda protsessi.

Lisatasu otsas on palju võimalusi, sealhulgas Jetpack Search, SearchWP, WP Solr ja FacetWP, või võite valida ka ühe ülaltoodud tasuta pistikprogrammi premium versiooni..

Kui maksate juba tasuliste Automattic teenuste eest, tasub kaaluda Jetpack Searchi. Pidage ainult meeles, et sellel puuduvad kohandamisvõimalused, mida paljud teised lahendused pakuvad.

Kui ma esimest korda WordPressi otsingu pistikprogrammi valikuid üle vaatama hakkasin, oli minu esialgne soovitus esmaklassilise lahenduse jaoks SearchWP. Olen endiselt seisukohal, et see on pakutavate funktsioonide ja teiste populaarsete WordPressi pistikprogrammidega integreerimise tõttu parim üldine lahendus.

See tähendab, et pole parimat pistikprogrammi, on olemas ainult see, mis sobib teile ja teie veebisaidile kõige paremini, nii et uurige kindlasti kõiki oma võimalusi ja tehke teadlik otsus.

Kas olete kasutanud / kasutanud mõnda ülaltoodud pistikprogrammidest? Mõtted?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me