Jetpack WordPressi pistikprogrammi ülevaade – kas peaksite seda kasutama?

WordPressi pakkumised


Jetpack by WordPress.com on veebisaidi täiustamise, jõudluse ja turbe pistikprogramm, mille on välja töötanud Automattic (WordPress.com taga asuv ettevõte).

Rohkem kui 5 miljoni aktiivse installimisega Jetpack on kahtlemata üks populaarsemaid WordPressi pistikprogramme turul. Ja nii paljude suurepäraste funktsioonide abil on lihtne mõista, miks seda nii paljud veebisaidi omanikud kasutavad.

Selles artiklis näitan teile Jetpacki põhifunktsioone ja selgitan, miks peaksite kaaluma selle kasutamist oma WordPressi veebisaitidel.

Mis on Jetpack ja miks peaksite seda kasutama?

Jetpack tõi Automattic turule 2011. aastal.

WordPressi kaasasutaja Matt Mullenweg tutvustas Jetpacki ideed esmakordselt oma sõnavõtu ajal Word WordCampi konverentsil San Franciscos 2009. aastal. Tema visioon oli, et Jetpack on „võimalus pakkuda funktsioonide võrdsust WordPress.com ja WordPressi vahel .org kõigile ”.

Jetpacki esimene versioon sisaldas kaheksat populaarset funktsiooni: hõljukkaardid, statistika, õigekirjakontroll „Pärast tähtaega”, vidina vidin, lühikesed koodid, otseteed, sotsiaalmeedia jagamisnupud ja matemaatikatööriist LaTeX. Jetpack kutsub neid funktsioone mooduliteks.

Viimase kaheksa aasta jooksul on pistikprogrammi pidevalt laiendatud ja täiustatud ning moodulite arv on kasvanud 43-ni. Jetpack on aga palju rohkem kui pakutavad moodulid.

Teie Jetpacki plaan

Nagu Matt ette kujutas, on Jetpackist saanud tõepoolest sild WordPress.com ja WordPress.org vahel.

Jetpackisse on integreeritud WordPress.com-i populaarsed Automattic-teenused, näiteks WordPress.com-i teemad, samal ajal kui nende varuteenus VaultPress on täielikult üle viidud Jetpacki. Täna pole VaultPressi veebisait midagi muud kui Jetpacki reklaamiv sihtleht.

Tegelik integratsioon WordPress.com-iga toimub kulisside taga. Jetpacki salarelv on võime kasutada WordPress.com kiiret ja turvalist hostimise infrastruktuuri ning laadides raske töö nende tõhusatesse serveritesse, suudab Jetpack teie veebisaidi toimivust märkimisväärselt parandada, vähendades teie saidi täidetavate intensiivsete toimingute arvu..

Jetpack Gutenbergi moodulid

Jetpacki installimiseks on palju häid põhjuseid, olgu tegemist veebisaidi toimivuse ja turvalisuse paranemisega, nähes, kui palju veebisaidi külastajaid teil on või kasulike ajaveebifunktsioonide lisamisega oma veebisaidi tööriistakasti..

Eriti huvitav on see, et iga WordPressi veebisaidi omanik kasutab Jetpacki erinevatel põhjustel. Selle artikli ettevalmistamiseks pidasin pikka e-posti vestlust WinningWP asutaja Brin Wilsoniga, mille käigus avastasime Jetpacki funktsionaalsuse, mis oli tema jaoks hädavajalik, minu jaoks mitte nii oluline, ja vastupidi.

Selles peitub Jetpacki ilu: pistikprogramm pakub kümneid kasulikke funktsioone, kuid peate aktiveerima ainult need, mis kehtivad teie jaoks.

Vaatame lähemalt, mida Jetpack pakub.

Turvaline WordPressi veebisait

Turvalisus on Jetpacki keskmes ja see pakub palju funktsioone, mis muudavad teie veebisaidi rünnaku eest turvalisemaks.

Jetpacki sätete peamises navigeerimismenüüs loetletakse kõigepealt turvalisus, kuna see on kõige olulisem kategooria. Teised kategooriad on jõudlus, kirjutamine, jagamine, arutelu ja liiklus.

Jetpacki navigeerimismenüü

Iga veebisaidi omaniku prioriteedid on hoida oma veebisait turvalisena ja tagada selle veebis püsimine. Jetpack pakub hulgaliselt turvariistu, mis aitavad kaitsta teie veebisaiti ründajate eest ja hoida seda töös.

Jetpacki turvalise autentimise funktsioon võimaldab teil oma sisselogimissüsteemi lülitada saidile WordPress.com, sundides kasutajaid kasutama turvalisi paroole. Samuti on võimalus kasutada kahefaktorilist autentimist, mis juhul, kui see on valitud, peavad kasutajad sisestama kinnituskoodi oma telefoni saadetud SMS-ist.

Teie sisselogimissüsteemi saab täiendavalt kaitsta Brute Force Attack Protection abil. Selle funktsiooni lubamisel blokeeritakse automaatselt pahatahtlikud IP-d, mis üritavad teie veebisaidile juurdepääsu tavaliste kasutajanimede ja paroolide kombinatsioonide abil. Kehtivaid IP-aadresse saab lubada valgesse nimekirja, nii et administraatoreid, toimetajaid ja muid töötajaid ei välistata mustas nimekirjas.

Jetpacki poolt ära hoitud rünnakute koguarv kuvatakse teie peamisel armatuurlaual.

Brute Force Attack kaitse ja seisakuid jälgimine

Jetpacki lisatasu ja professionaalsed plaanid pakuvad ka turvaskaneerimist. Teie veebisaiti kontrollitakse automaatselt iga päev pahavara, häkkide ja muude kahtlaste koodide suhtes – paljud teadaolevad ohud eemaldatakse nende avastamise korral viivitamatult. Kui oht tuvastatakse, saadetakse teile e-kirju.

Kui teie veebisait langeb veebisaidi majutamise probleemi, rünnaku või mõne muu tõttu, teavitab Jetpacki seisakufunktsioonide jälgimise funktsioon teid e-posti ja / või mobiiltelefoni kaudu. Tööriist kontrollib iga viie minuti järel, kas teie veebisait on võrgus, nii et teile teatatakse kohe, kui mõni probleem ilmneb.

Nagu varem märgitud, on Automatticu VaultPressi varuteenus integreeritud Jetpacki ja pole enam iseseisva teenusena saadaval. See on kaasatud kõigisse premium Jetpacki plaanidesse.

Jetpack teeb varukoopiaid automaatselt ning võimaldab ühe klõpsuga veebisaiti taastada ja veebisaidi migratsiooni teha. Jetpacki isiklikes ja premium-plaanides tehakse iga päev üks veebisaidi varukoopia ja varukoopiaid hoitakse 30 päeva. Kui uuendate Jetpacki professionaalse plaani, tehakse iga tund veebisaidi varukoopiaid ja kõiki varukoopiaid säilitatakse seni, kuni kasutate Jetpacki.

Varukoopia allalaadimine Jetpackis

Veel üks kasulik funktsioon on tegevuslogi. See sisaldab kõigi teie veebisaidi tegevuste auditilogi. See on kasulik silumiseks, kasutajahalduseks ja üldiseks jälgimiseks.

Jetpacki turva- ja varundusfunktsioonide juures on suurepärane see, et kõik toimub taustal ja teid teavitatakse ainult siis, kui midagi läheb valesti. See vähendab teie veebisaidi haldamiseks kuluvat aega.

Automaatse pistikprogrammi värskendused

WordPressi veebisaitide omanike üks olulisemaid hooldusülesandeid on pistikprogrammide värskendused.

Pistikprogrammide ajakohastamine ei taga mitte ainult uusimaid funktsioone, vaid ka uusimaid veaparandusi ja turbeuuendusi.

Automaatse pistikprogrammi värskendused

Jetpack saab WordPressi pluginaid automaatselt värskendada. See funktsioon on loetletud turvalisuse vahekaardil, kuid kui klõpsate lingil, suunatakse teid WordPress.com-i.

Pistikprogrammi lehel näete kõigi oma veebisaidile installitud WordPressi pistikprogrammide loendit. Iga pistikprogrammi saab sellel lehel desaktiveerida ja saate valida, kas seda värskendatakse automaatselt.

See funktsioon ei toeta WordPressi pistikprogramme, mis on alla laaditud väljaspool WordPress.orgi pistikprogrammide hoidlat, nii et kui teie veebisaidile on installitud premium WordPressi pistikprogrammid, peate neid siiski oma WordPressi administraatorialast värskendama.

Rämpspostitõrje

Veebisaitide omanike jaoks on rämpspost endiselt üks suurimaid peavalusid.

Isegi kui teie veebisaidil pole suurt rämpspostiga seotud probleemi, peate ikkagi iga nädal kulutama aega robotite postitatud rämpsposti kommentaaride kustutamiseks. Rämpsposti kustutamata jätmine võib muuta teie veebisaidi ebaprofessionaalseks ja see võib isegi põhjustada teie veebisaidi musta nimekirja lisamise või otsingumootorite keelustamise. Mõned veebisaidid on rämpspostiga seotud eriti halbade probleemide tõttu otsustanud oma veebisaidilt kommentaarid eemaldada.

Automattic on aastaid olnud selle võitluse esirinnas oma populaarse rämpspostitõrje pistikprogrammi Akismet abil. Pistikprogramm on endiselt mõttetu Hello Dolly kõrval pakitud koos kõigi WordPressi allalaadimistega.

Rämpsposti filtreerimine

Kõik Jetpacki premium-plaanid pakuvad rämpsposti filtreerimist. See on Akismeti laiendus, mida Automattic kirjeldab samaväärsena Akismet Plusi plaaniga (mis üksi maksab 5 dollarit kuus).

Rämpsposti filtreerimise funktsioon filtreerib teadaoleva rämpsposti automaatselt kommentaaridest, pingipausidest ja kontaktvormi esildistest. Rämpspostiks märgitud kommentaarid saab üle vaadata ja saate oma veebisaidil vaadata hiljutisi rämpspostiga seotud tegevusi.

Täiustatud otsing

WordPressi vaikeotsingumootoril on maine, et see on hästi halb. See on aeglane, põhjustab aegumisi suurematel veebisaitidel ja loodud otsingutulemused pole asjakohased.

Need, kes täiendavad Jetpacki professionaalset plaani, saavad selle probleemiga hakkama saada, kasutades ära Jetpacki otsing WordPressi jaoks.

Powered by Elasticsearch, Jetpack Search pakub kiireid asjakohaseid tulemusi ja kõrvaldab MySQL ajalõpu vigu.

Jetpacki otsing WordPressi jaoks

Jetpacki otsinguvidin parandab veebisaidi külastajate otsingu funktsionaalsust, lisades kategooria ja siltide filtreerimise ning võimaluse sorteerida tulemusi asjakohasuse või kuupäeva järgi. Kui soovite, võite siiski jätkata WordPressi vaikimisi vidina kasutamist.

Arendajad saavad otsingupäringu kohandamiseks juurde pääseda ka Elasticsearch API-le. Otsingu vidina saab kujundada nii, et see vastaks teie WordPressi teemale.

Toimivuse suurendamine

Lisaks otsingutulemuste kiiruse parandamisele aitab Jetpack vähendada ka teie veebisaidi lehtede laadimisaegu.

Toimivuse seadete alal näete funktsiooni nimega saidi kiirendaja. Selle lubamisel muudetakse piltide suurust automaatselt mobiilseadmete jaoks ning pilte ja staatilisi faile optimeeritakse ning neid pakutakse kiirest sisuedastusvõrgust (CDN), mis on levitanud andmekeskusi kogu maailmas.

See funktsioon ei paranda mitte ainult teie veebisaidi kiirust, vaid võib oluliselt vähendada ka teie hostimise ribalaiuse kulusid.

Jetpaki jõudlus ja kiirus

Lazy laadimist saab kasutada pildifailide sisu laadimise edasilükkamiseks. Selle tulemusel laaditakse teie lehed kiiremini, kuna pildid tuleb alla laadida alles siis, kui kasutaja lehte kerib. See funktsioon töötab koos Jetpacki sisuedastusvõrguga.

Veel üks funktsioon, mis töötab CDN-iga, on video hosting. Kuulunud Jetpacki premium- ja profiplaanidesse, saab seda kasutada kiire laadimisega videote edastamiseks ilma reklaamideta.

Üks asi, mis mulle Jetpacki jõudlusfunktsioonide juures meeldib, ei ole piiratud, kui palju pilte, videoid või faile on nende CDN-is optimeeritud.

Saidi statistika

Saidistatistika on olnud Jetpacki lahutamatu osa alates selle käivitamisest. See võimaldab teil oma veebisaidi statistikat vaadata WordPressi administraatorialal, WordPress.comis ja WordPressi mobiilirakenduse kaudu.

Selle statistika abil saate paremini mõista oma lugejaid ja seda, millist sisu nad teie veebisaidil vaatavad.

Statistika hõlmab populaarsemaid viitajaid, klikke, otsingumootori termineid, populaarsemaid postitusi ja lehti, külastajate asukohta, tellimusi, sotsiaalmeedia jälgijaid ja palju muud. Tulemusi saab näidata päevade, nädalate, kuude ja isegi aastatega.

Jetpacki saidistatistika

Olen alati leidnud, et saidistatistika täiendab Google Analyticsit hästi, kuna see näitab mulle palju teavet minu veebisaidi kohta lihtsamas vormingus.

Statistikat on mugav kontrollida oma WordPressi administraatori alalt, kuid soovitan teil vaadata oma statistikat ka veebisaidil WordPress.com, kuna see näitab palju täiendavaid mõõdikuid.

Tellimused

Jetpacki tellimused on fantastiline viis oma lugejatega ühenduse loomiseks ja julgustamiseks neid teie veebisaidile naasmiseks.

Kui soovite uusi postitusi avaldada, saab see tellijaid automaatselt e-postiga saata. Kommentaaride värskendusi saab anda ka neile, kes märgivad ruudu teie kommentaarivormis.

Jetpacki tellimisvorm

Varem kasutasin oma ajaveebi tellijatele värskenduste postitamiseks selliseid teenuseid nagu MailChimp ja GetResponse. Siiski vahetasin Jetpacki tellimuste üle 2017. aastal.

Paljud blogijad võivad tunda, et Jetpacki tellimistööriist on liiga lihtne, kuid minu jaoks on see kõige suurem tugevus. Soovitan seda proovida, kui otsite tõhusat viisi, kuidas lugejatele automaatselt teada anda, kui olete uue sisu avaldanud.

Blogimise täiustused

Sisu loojana otsin alati võimalusi, kuidas olla produktiivsemad.

Tellimused on üks minu lemmikfunktsioone Jetpackis. Pistikprogramm pakub aga palju lisatööriistu, mida blogijad ja muud sisuloojad armastavad.

Selle funktsioon Sisu manustamine kasutab lühikoode, et lihtsustada video, heli, dokumentide, sotsiaalmeedia ja muu manustamisprotsessi. Samuti saate piltide lugejatele kuvamise viisi täiustada, paigutades need galeriidesse, karussellidesse ja slaidiseanssidesse.

Märgistamist saab kasutada sisu vormindamise protsessi kiirendamiseks. Näiteks saate teksti paksuks muuta, asetades kaks tärni enne ja pärast teksti, mida soovite esile tõsta, kaks tärni. Saadaval on ka matemaatiline märgistusriist LaTeX.

Postitamine e-postiga on tööriist, millest peaksid rohkem WordPressi kasutajad teadlikud olema. Seda saab kasutada uute artiklite avaldamiseks, saates lihtsalt meili Jetpacki loodud e-posti aadressile. Arvasin, et see on piirav, kuid saate määratleda postituse pealkirja, sisu, sildid ja kategooriad. Samuti saate vormindada teksti ning lisada pilte ja pildigaleriid.

Jetpacki pildikarussell

Jetpack pakub ka seotud postitusi. Ühe klõpsuga saate kuvada avaldatud seotud blogipostitusi koos nende vastavate piltide pisipiltidega, mis on suurepärane viis külastajaid kauem oma veebisaidil hoida.

WordPressiga seotud postituste pistikprogrammide üks suurimaid probleeme on see, et need võivad olla protsessorimahukad ja aeglustada teie lehti. See ei ole Jetpacki probleem, kuna seotud postitusi töödeldakse WordPress.com-i kiiretes serverites.

Jetpacki kommentaarivorm asendab WordPressi vaikimisi kommentaarivormi ja see on oluline edasiminek, kuna see võimaldab kasutajatel sisse logida WordPress.comi konto, Google’i, Twitteri või Facebooki kaudu.

Tellimused on integreeritud kommentaaride vormi, mis on tõhus viis julgustada inimesi teie veebisaiti tellima, kuna nad on juba hõivatud. Kommenteerijad saavad värskendusi uute kommentaaride kohta ka e-posti teel.

Täiustatud kommentaari vorm

Jetpackil on sotsiaalmeedias suur tugi.

Valikute hulka kuulub sarnane süsteem, sotsiaalmeedia ikooni vidin, Twitteri ja Facebooki vidinad ning sotsiaalmeedia jagamisnupud teie postitustele ja lehtedele.

Funktsioon, mida ma kõige rohkem kasutan, on Avaldada. Kui avaldate uue ajaveebi postituse, võib teie eelistatud sotsiaalmeedia võrkudesse saata teatise. Toetatud on Facebook, Twitter, LinkedIn ja Tumblr.

Sotsiaalmeedia jagamine

Kahjuks katkestas Jetpacki korrektuurfunktsioon, mille toiteallikaks on lõpptähtaeg, 2019. aastal vaikselt kasutusse võetud. Ma mõistan selle põhjuseid, kuna turul on palju korrektuuribrauseri laiendusi, kuid leidsin selle alati olevat kasulik.

Kokkuvõttes usun, et ajakirjanikud ja kirjutajad hindavad täiendavaid funktsioone, mida Jetpack pakub sisuloojatele.

WordPressi teemaparandused

Kõik, kes Jetpacki installivad, saavad juurdepääsu WordPress.com-i enam kui sajale WordPressi teemale ja veel 200 on neile, kes täiendavad Jetpacki professionaalseks.

Iga teema infoleht on palju parem kui WordPress.org, kuna see näitab rohkem pildi eelvaateid ja üksikasju teema nõuete kohta. Ka kujunduse standard on väga hea. Teemade kataloog WordPress.org on aga parim koht tasuta WordPressi teemade otsimiseks, kuna seal on tuhandeid kujundusi.

Jetpack tasuta teemad

Teema parenduste jaotise leiate kirjutamisseadete lehelt ja sellel on kolm kasulikku teemavalikut: lõpmatu kerimine, kohandatud CSS ja mobiilne teema.

Lõpmatut kerimist saab kasutada kahel viisil. Üks võimalus on kuvada nuppu, mis võimaldab lugejatel laadida rohkem kuvatavaid postitusi, kuid praktilisem on postituste laadimine automaatselt, kui lugeja kerib teie lehte alla.

Kohandatud CSS võimaldab teil lisada oma stiilikoodi. Selle funktsiooni lahe on see, et säilitate viimase 25 CSS-i redaktsiooni, et saaksite koodi võrrelda ja vajadusel selle taastada.

Jetpacki mobiilne teema

Kui soovite oma veebisaidi sisu hõlpsamini juurdepääsetavaks muuta, võiksite kaaluda Jetpacki mobiilteema lubamist. See toetab esiletõstetud pilte ja võimaldab täielike ajaveebipostituste asemel kuvada katkendeid.

Need teist, kes kasutavad vana WordPressi kujundust, mis ei reageeri, peaksid seda kontrollima.

Jetpacki vidinad

Jetpacki kaudu on saadaval üle 20 WordPressi vidina.

Vidinad peate kirjutamisseadete lehel aktiveerima, kuna need on vaikimisi desaktiveeritud.

Jetpacki vidina seaded

Pakutakse palju erinevaid vidinaid, sealhulgas Twitteri, Facebooki, Flickri, Google’i tõlke, autoriprofiilide, eelseisvate sündmuste, populaarsemate ajaveebipostituste ja muu jaoks.

Valikud on enamikus neist vidinatest üsna piiratud, kuid Jetpacki vidinate lubamisega saate säästa ennast täiendavate WordPressi pistikprogrammide installimisest.

Jetpacki vidinad

Jetpack võimaldab teil ka määratleda, kes teie vidinaid näeb. Kui lubate vidina nähtavuse juhtelementide, saate öelda, kas konkreetset vidinat näidatakse kindlat tüüpi lehtede, kategooriate, siltide, kuupäevade ja autorite jaoks.

Kõik see toimub teie loodud IF-lausete rea kaudu. Samuti saate selle sättida nii, et kõik tingimused oleksid täidetud. See muudab kõik IF-avaldused AND-lauseteks.

Jetpacki vidina nähtavus

Vaadake kindlasti Jetpacki vidinate tugilehte, kus on saadaval saadaolevate vidinate täielik loetelu.

Muud suurepärased omadused

Jetpackil on nii palju funktsioone, et neid kõiki pole võimalik ühes artiklis katta, kuid selles jaotises tahaksin lühidalt rääkida muudest toredatest asjadest, mida Jetpack teha saab.

Portfooliod & Iseloomulike postituste tüüpe saab aktiveerida Jetpacki kirjutamisseadete lehel. Iseloomustused on suurepärane viis klientide ja oluliste inimeste hinnapakkumiste kuvamiseks oma valdkonnas.

Portfellid saab paigutada erinevatesse projektitüüpidesse (kategooriatesse) ja neile saab sildid määrata. Kuna kasutatakse kohandatud postitustüüpi, on teil meediumide kuvamise osas rohkem paindlikkust kui tavalise galerii puhul.

Jetpacki portfell

Jetpacki kontaktvorm on üsna põhiline, kuid ma olen suur fänn, kuna see on suurepärane viis lihtsate kontaktvormide kiireks loomiseks.

See võimaldab e-kirja saatmisest teavitada mitut inimest.

Jetpacki kontaktvormi e-post

Vormil on saadaval neli välja: nimi, e-post, veebisait ja sõnum. Saate määratleda, millised väljad on kohustuslikud, ja sisestada nende jaoks vaikimisi väärtused..

Jetpacki kontaktvormi väljad

Liikluse seadete jaotises näete valikuid, mis lubavad otseteede, saidiplaanide ja saidi kinnitamise.

Teie postitustele ja lehtedele saab luua WP.me-lingid. See võib olla kasulik linkide jagamisel sotsiaalmeedia saitidel, näiteks Twitteris.

Jetpack pakub kahte tüüpi veebisaitide XML-saidikaarte. Esimene saidikaart oli mõeldud otsingumootoritele, näiteks Google, Yahoo !, Bing ja Ask.com. Teine saidikaart aitab teil hankida oma viimaseid uudisteartikleid, mis on loetletud Google News’is.

Teie veebisaiti saab kontrollida suuremate otsingumootorite abil Jetpacki saidi kinnitustööriistadega. Toetatud on Google, Bing, Pinterest ja Yandex. See aitab teil vältida veebisaidi omandiõiguse kontrollimist alternatiivse kinnitusmeetodi abil, näiteks faili üleslaadimine oma veebisaidile.

Jetpacki saidi kontrollimine

Need, kes täiendavad Jetpacki lisatasu või professionaalse plaani, lisavad funktsioone ka Google Analyticsi, SEO eelvaate tööriistade, PayPali integreerimise ja WordPress.com reklaamivõrgu jaoks sobivuse jaoks..

Ma pole kindel, miks on Google Analyticsi integratsioon reserveeritud premium-plaanidele, arvestades seda, kui lihtne on oma veebisaidile jälgimiskoodi lisada. Loodetavasti tehakse see tulevikus kättesaadavaks kõigis Jetpacki versioonides.

Otsingumootori optimeerimise moodul aitab teil lisada lehtedele metateavet ja muuta pealkirjade, kirjelduste ja muu jaoks kirjutatu.

Jetpacki WordPressi veebisaitide reklaamiprogrammi saab kasutada oma veebisaidi sissetuleku suurendamiseks. Reklaamid on optimeeritud veebisaidi külastajate geograafiliste asukohtade ja lokaadi järgi ning oma statistikat ja sissetulekuid saate kontrollida saidil WordPress.com.

Nimesoovitustena aitavad lihtsad maksenupud sisestada PayPali nupud oma veebisaidile. Iga nupu jaoks saate määratleda toote pildi, toote pealkirja, toote kirjelduse, toote hinna ja vastava PayPali e-posti aadressi, mille kaudu soovite maksta.

Moodulite sisse- ja väljalülitamine

Jetpacki iga lehe allosas on navigeerimismenüü. Selles menüüs olev moodulite link viib teid lehele, kus näete kõiki Jetpacki mooduleid ning aktiveerite ja desaktiveerite neid.

Jetpacki jalus

Moodulite lehel kuvatakse loendis kõik Jetpacki moodulid. See on praktiline viis näha, millised moodulid on aktiivsed ja millised mitte.

Mooduleid saab järjestada tähestikulises järjekorras või uusimate või populaarsemate järgi. Mooduleid saate filtreerida ka kategooria järgi.

Jetpacki moodulite nimekiri

Kui te pole kindel, miks konkreetsed funktsioonid pole saadaval, vaadake Jetpacki moodulite loendit. See aitab teil kiiresti näha, millised moodulid on aktiivsed, ja võimaldab mitu moodulit sisse ja välja lülitada.

Jetpacki moodulite kohandamine

Üks Jetpacki suurimaid tugevusi on selle lihtsus.

Enamikku Jetpacki funktsioone saab aktiveerida ühe klõpsuga. Seejärel hoolitseb Jetpack kõige eest.

See on üks põhjusi, miks ma Jetpackit armastan, kuid mõnes piirkonnas võib kohandamisvõimaluste puudumine olla pisut pettumust valmistav.

Seotud postituste moodul on selle suurepärane näide. See on üks kiireimaid seotud postituste lahendusi, mis on WordPressi kasutajatele saadaval, kuid Jetpacki seadete piirkonnast saate valida ainult selle, kas soovite, et pealkirja „Seotud” kuvatakse postituste kohal ja kas kuvatakse pisipilt.

Suurem mure on seotud kuvatavate postituste puhul, mida ei piira ükski kuupäevavahemik, mis muudab mooduli kasutamiskõlbmatuks ajaveebides, kus on rohkem kui paar aastat vanad postitused.

Jetpack näitaks minu isiklikus ajaveebis artikleid, mille ma avaldasin viis, kaheksa või isegi 12 aastat tagasi. Kõik need ajaveebi postitused on nüüd aegunud.

Seetõttu keelasin mooduli oma blogis.

Originaal seotud postitused Pisipildid

Kui keelasin seotud veebisaidi postitused oma veebisaidil, ei teadnud ma, et Jetpack annab teile võimaluse moodulite muutmiseks.

Teil on vaja vaid lisada oma veebisaidile mõned koodilõigud.

Jetpackil on spetsiaalne leht, mis näitab teile, kuidas saate seotud postitusi kohandada, ja seal on kümmekond näidet. Vastava koodi saate oma veebisaidile kopeerida ja kleepida ning teha vajalikke muudatusi.

Koodijupid saab paigutada teie teema faili function.php. Lihtsam lahendus on siiski kasutada WordPressi koodilõigu pistikprogrammi. Ma eelistan seda meetodit, kuna see tähendab, et kood ei ole seotud konkreetse WordPressi teemaga.

Pluginat, mida ma soovitan, nimetatakse koodilõikudeks. Iga lõigu jaoks saate lisada oma koodi, nimetada seda, lisada kirjelduse, lisada silte, seada selle prioriteedi ja määratleda, kas katkend esitatakse teie veebisaidi taga- või esiosas.

Kuna minu lisatud kood oli seotud postituste mooduli jaoks, otsustasin koodi käivitada ainult oma veebisaidi esiosas.

Minu seotud postitused Koodilõik

Kasutades Jetpacki toodud näiteid, suutsin piirata seotud postitusi ainult viimase aasta jooksul avaldatud postitustega. Samuti suurendasin kuvatavate seotud postituste arvu kolmelt kuuele.

Seotud postitused pärast koodilõiku

Soovitan teil sirvida Jetpacki tugiteenuste piirkonnast koodilõike, mida saab kasutada teie lemmik Jetpacki moodulites. Leiate koodijupid, mis aitavad teil muuta tellimusi, kontaktvorme, otsinguid ja muud.

Kui rakendate oma veebisaidile paar koodilõiku, saate paremini mõista, kuidas saab Jetpacki teie vajadustele kohandada..

Arvan, et koodilõigu muutmise meetod on enamikes olukordades mõistlik. Jetpacki seadete piirkonnas olevate valikute arvu vähendamisega on arendajad suutnud tagada pistikprogrammi kasutajasõbralikkuse ja veebisaitide omanikud pole võimalustest üle koormatud.

Tõsi, seal on mõned Jetpacki moodulid, mida ma hea meelega näeksin laiendatuna, kuid Jetpack pakub enamiku vajalike muudatuste jaoks koodilõike.

Jetpacki plaanid

Valdav enamus Jetpacki funktsioone on saadaval tasuta. Ainus nõue on, et pistikprogrammi kasutamiseks peate registreeruma WordPress.com-i kontole.

Ühele kolmest saadaolevast premium Jetpacki plaanist on siiski palju mõjuvaid põhjuseid.

Kõige taskukohasem plaan on isiklik plaan. Ainult 3,50 dollari eest kuus või 39 dollari eest kuus saate oma veebisaidi igapäevaseid varukoopiaid avada. See võimaldab teil taastada eelmise 30 päeva jooksul tehtud varukoopia ühe klõpsuga veebisaidil.

Sellesse kavasse on lisatud ka Akismeti toega rämpsposti filtreerimismoodul koos 30-päevase tegevuse jälgimise ja prioriteetide toetamisega.

Kui arvestada, et Jetpacki varusüsteemi müüdi varem saidil VaultPress.com hinnaga 5 dollarit kuus ja rämpsposti filtreerimise funktsionaalsus maksab 5 dollarit kuus, kui ostate selle otse Akismet.com-ist, pakub Jetpacki isiklik plaan suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet ainult 3,50 dollarit kuus.

Jetpacki hinnakujundus

Jetpacki lisatasukava maksab 9 dollarit kuus ehk 99 dollarit aastas. Selle plaani täiendamine parandab teie veebisaidi turvalisust, lisades pahavara skannimise ja automaatsed turvaparandused. See plaan hõlmab ka video hostimist, Google Analyticsi integreerimist, SEO tööriistu, WordPress.com reklaamivõrgu tuge ja nuppe PayPal.

Jetpack professional on kõige kallim plaan, jaemüük on 29 dollarit kuus ehk 299 dollarit aastas. See plaan suurendab varukoopiaid päevast tunnini ja kõiki varukoopiaid säilitatakse seni, kuni teie liikmesus on aktiivne.

Elasticsearch-toega Jetpack Search on kaasatud ka sellesse kavasse, samuti 200 premium WordPress.com-i teemat. Tegevuslogi jälgib ka kuni aasta kestvaid sündmusi.

Nagu näete, on Automattic oma hinnakujunduse suhtes agressiivne.

Jetpacki põhifunktsioonid jäävad tasuta, kuid pakkudes oma premium-pakette alates 3,50 dollarist kuus, muudavad nad uuendamise väga köitvaks.

Lõplikud mõtted

Mis sai alguse 2011. aastal kui kasulik tööriistakogu, on kasvanud üheks kõige mitmekülgsemaks pistikprogrammiks WordPress.orgi pistikprogrammide turul.

Kas peaksite kasutama Jetpacki oma WordPressi veebisaidil?

Usun, et enamiku WordPressi kasutajate jaoks on vastus sellele küsimusele JAH. See sõltub aga sellest, millist funktsionaalsust vajate.

Hea viis Jetpacki hindamiseks on plugina installimine oma veebisaidile ja kõigi selle moodulite testimine. Kui leiate, et Jetpack suudab asendada mitu WordPressi pluginat või mitut kolmanda osapoole teenust, on mõistlik selle kasutamist jätkata.

Installides Jetpacki enda WordPressi veebisaitidele, suutsin lõpetada kolmandate osapoolte teenuste kasutamise seisakuaja jälgimiseks, e-posti teel turundamiseks ja uute ajaveebi postituste jagamiseks sotsiaalmeedias. Samuti desaktiveerisin WordPressi pistikprogrammid selliste funktsioonide jaoks nagu seotud postitused ja piltide laisk laadimine.

Ühesõnaga, Jetpack on muutunud minu jaoks hädavajalikuks WordPressi pistikprogrammiks, kuna see lahendab mitu olulist probleemi ja aitab mul oma WordPressi veebisaite tõhusamalt hallata.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me