Aatomiplokid – üks parimatest Gutenbergi / WordPressi blokeerimise pistikprogrammidest?

WordPressi pakkumised


Gutenberg, mis käivitati 2018. aasta detsembris WordPressi uue vaiketoimetajana, võimaldab teil sisuplokkide abil luua ilusat sisu – pealkirjade, galeriide, veergude, nuppude, videote ja muu valikuga.

Miljonid WordPressi kasutajad on installinud klassikalise redaktori, nii et nad saavad sisu loomiseks jätkata vana redaktori kasutamist. Paljud veebisaitide omanikud hakkavad aga hindama seda, mida Gutenberg teha saab. Selle üheks põhjuseks on Gutenbergi kollektsiooni pistikprogrammide arvu suurenemine, mis laiendavad seda, pakkudes täiendavaid sisuplokke ja muid võimalusi.

Selles artiklis vaatleme aatomiplokke – üht parimat Gutenbergi kollektsiooni pistikprogrammi, mis on saadaval WordPress.org.

Mida pakuvad aatomplokid??

Algselt Mike McAlisteri välja töötatud ettevõtte Atomic Blocks omandas WordPressi teemaettevõte StudioPress ja haldas WordPressi hostiettevõte WP Engine (koos Mike’i Array Themes poodiga). Plugina on oma panuse andnud ka WordPressi arendajad Marcos Schratzenstaller ja John Parris.

Aatomiplokke saab tasuta alla laadida saidilt WordPress.org või installida otse oma WordPressi administraatorialasse.

Saidiehituse tulevik

Pärast pistikprogrammi aktiveerimist näete alustamislehte. Selle all on nimekiri saadaolevatest plokkidest.

Sellel lehel on 11 blokki: postitusvõrk, konteiner, tegevusele kutsumine, iseloomustus, tekstteade, jagamisikoonid, autori profiil, akordion, kohandatav nupp, tilkkork ning vahe- ja jagaja.

Aatomplokkides saadaolevad sisuplokid

Gutenbergis on saadaval neli lisaplokki, mida alustamise lehel pole loetletud: Paigutused, täpsemad veerud, hinnakujundus ja infoleht.

Paigutusploki saab valida ka lehe ülaosas asuva pühendatud nupu alt.

Aatomplokkide loetelu

Alustamise piirkonnas on loetletud ka levinumad küsimused ja vastused Gutenbergi ja aatomplokkide kohta.

Alustamine aatomplokkidega

Teie MailChimp API-võtme saab sisestada aatomplokkide seadete lehele, mis on vajalik uudiskirjaploki kasutamiseks.

Aatomplokkide seaded

Huvitav on see, et Atomic Blocks toetab Google’i kiirendatud mobiililehte (AMP) projekti, mis loodi mobiilikasutajate veebisaitide täiustamiseks.

Aatomiplokid on isegi lehel AMP for WordPress loetletud pistikprogrammina, kuna aatomiplokkidel on igas plokis sisseehitatud AMP tugi.

Paigutuste loomine aatomplokkidega

Aatomiplokid sisaldavad eelnevalt kujundatud sektsioone ja paigutusi, mis aitavad teil oma lehti kujundada.

Paigutuse valijat saab valida iga lehe ülaosas olevast plokkide loendist või nuppude paigutusest. Praegu on kaheksa jaotist ja neli paigutust.

Seal on jaotised päise, teenuste (kolm ja neli veergu), meedia ja teksti, tekstiloendi ja pildi, meeskonnaliikmete, iseloomustuste ja kontaktteabe jaoks kaardiga.

Paigutuse valija

Kaks toote turuletoomise disainilahendust on saadaval paigutusena. Seal on ka disain ettevõtetele ja teine ​​vabakutselistele.

Toote käivitamise paigutus

Konteinerploki abil saab konteinerisse paigutada mitu üksikut plokki, mida saab kasutada teie saidil jaotiste tegemiseks. Seejärel saate määratleda selle jaotise polsterduse, veerised, taustvärvid ja pildid.

Olen alati leidnud, et Gutenbergi vaikimisi veeruplokk on pettumust valmistav, kuna see vaikimisi vaikimisi kahele veerule ja seejärel peate täiendavate veergude lisamiseks seda kohandama.

Aatomiplokid käsitlevad asju paremini – tulbaploki valimisel saate valida ühe kuni kuue veeru hulgast ja kui valite kaks, kolm või neli, antakse teile valik paigutusi, mis näitavad neid erineva laiusega..

Aatomplokkide veerud

Aatomiplokid võimaldavad teil paigutuste üle märkimisväärselt suuremat kontrolli kui vaike Gutenbergi redigeerija, kuid mulle meeldiks, kui arendajad toetuksid oma paigutussüsteemile ja tutvustaksid rohkem sektsioone, rohkem paigutusi ning täiendavaid veergude ja ridade struktuure.

Sisu plokid

Uue ploki lisamisel kuvatakse sisualal teie paigutus, konteineri- ja veeruplokid.

Paigutuse nupud

Ülejäänud 12 plokki saab kasutada oma sisu täiustamiseks.

Allolevas ekraanipildis näete tilgakorgi, iseloomustuse, vahe- ja teateplokkide näidet. Neid kõiki on lihtne kasutada ja iga ploki jaoks on olemas hea valik valikuid, mis aitavad teil teksti ja värve muuta.

Sisu kujundamine aatomplokkidega

Postituse ja lehe ruudustiku plokk on kasulik ning see võimaldab teil valida postituste kuvamiseks veergude arvu, kuvatavaid postituste kategooriaid ja katkendi pikkust. Metainfot saab ka sisse ja välja lülitada.

Postitused ja lehe ruudustik

Hinnakujundus tabeli plokk on kena lisand. Iga toote jaoks saate määratleda pealkirja, kirjelduse, hinna, mitu funktsiooni ja nupu Osta kohe. Kõik, mida peate tegema, on klõpsata sellel osal, mida soovite redigeerida.

Laua iga osa jaoks on saadaval värvi- ja polstriosad.

Hinnakujunduse tabeliplokk

Veel üks kasulik plokk on tegevusele kutsumise plokk. Saate seda kasutada uudiskirja reklaamimiseks või uue toote müümiseks.

See võtab vastu lihtsa kujunduse: pealkiri, kirjeldus ja nupp. Nupp on ühendatav ja soovi korral saate värve reguleerida ja isegi taustapilti määrata.

Üleskutse blokeerimine

Üldiselt avaldavad mulle pakutavatest plokkidest muljet.

Plokkide kujundus näeb hea välja, on hõlpsasti kasutatav ja sellel on palju stiilivalikuid.

Aatomiplokkide teema

Aatomiplokkide arendajad on välja andnud ka samanimelise tasuta WordPressi teema, mis on mõeldud kasutamiseks koos Gutenbergi ja aatomiplokkide pistikprogrammiga.

Aatomiplokkide teema on minimaalse kujundusega. WordPressi teema kohandajas on selle teema jaoks mõned võimalused, kuid võrreldes enamiku teiste WordPressi teemadega on see teema üsna piiratud.

Aatomiplokkide teema

Kohandaja kaudu saate reguleerida sisuala laiust, lisada navigeerimismenüüsse otsinguriba, valida fondi stiili ja suuruse ning muuta jaluse sildi.

Aatomiplokkide teema võib sobida neile, kes soovivad minimaalset ajaveebi paigutust, kuid see ei ole piisavalt, et rahvahulgast eristuda.

Lõplikud mõtted

Lehelt WordPress.org leiate palju Gutenbergi kollektsiooni pluginaid, kuid aatomiplokke peetakse õigustatult üheks parimaks.

Selle eelnevalt määratletud sektsioonid ja paigutus ning mitmekülgne veerusüsteem täiustavad piirkonda, kus Gutenberg puudub. Samuti on olemas palju erinevaid sisuga seotud blokke ja kõik need annavad teile üle stiili juhtimise.

Soovitan teil vaadata enda jaoks aatomiplokke, et saada täielikku teadlikkust selle võimalustest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map