14 parimat WordPressi mitme saidi pistikprogrammi

WordPressi pakkumised


WordPress Multisite on fantastiline tööriist kõigile, kes soovivad rohkem kui ühte veebisaiti, kuid ei taha WordPressi installimisel rohkem kui korra vaeva näha. Ükskõik, kas loote saitide võrgustikku endale või teistele, pakub Multisite teile hõlpsasti kasutatava paindliku platvormi, mis mahutab midagi mõnest miljonist saidist.

WordPress Multisite on tõesti mõne oma võtme pluginaga kasutamisel päris oma. Olen juba mõnda aastat kasutanud Multisite’i erinevate rakenduste jaoks ja tuvastanud loendi populaarseimatest pistikprogrammidest, mida kasutan enamikus minu loodud võrkudes.

See loetelu jaguneb kolme kategooriasse:

 • Pluginad teie võrgus saitide loomisel
 • Pistikprogrammid, mis aitavad teil oma multisite võrku hallata
 • Pistikprogrammid, mis parandavad teie võrgu jõudlust ja turvalisust

Nii et siin on 14 peamist pistikprogrammi, mida soovitan kõigile, kes WordPressi multisite võrku seadistavad.

Pluginad saitide loomiseks

Need pistikprogrammid on kõik üsna erinevad; mõned aitavad kasutajatel kasutajatel oma saiti luua, mõned aitavad teil sisu jagada saitide vahel ja mõned takistavad kasutajatel saidi loomist, kui te ei soovi, et nad seda teeksid. Lisasin tasuta ja lisatasu pistikprogrammide segu. Kui saadaval on suurepärane tasuta pistikprogramm, olen selle valinud, aga kui pole ühtegi tasuta pistikprogrammi, mis teeks tööd piisavalt hästi, siis tõstsin esile esmaklassilise.

Gravitatsioonivormide kasutaja registreerimise lisandmoodul

Lisand WordPress Gravity Forms - ekraanipilt veebisaidilt

Ülimalt populaarne Gravity Forms pistikprogramm võib Multisite võrkude pistikprogrammide loendis tunduda kohatu, kuid kandke mind. Raskusvormid võivad teie kasutajatele saidi loomise protsessi oluliselt parendada.

Vaikimisi pakub WordPress registreerimislehte aadressil http://oma domeen.com/sign-up.php, kuid te ei saa sellega palju ära teha. Installides pistikprogrammi Gravity Forms ja kasutaja registreerimise lisandmooduli, saate luua kohandatud vormi, mis võimaldab inimestel luua oma võrgus saidi ja paigutada see kuhu iganes oma saidile soovite..

Samuti saate oma vormis luua kohandatud väljad, mis vastavad andmebaasi väljadele; nii et kui olete näiteks määranud valiku erinevat tüüpi saitide jaoks, saate selle esitada oma vormi ripploendis ja seejärel saata selle valiku andmebaasi, kasutades selleks sobiva saiditüübi loomist.

Pistikprogrammile pääsemiseks peate ostma arendaja litsentsi, kuid ma pole veel kohanud WordPressi arendajat, kellel seda pole.!

Pro saidid

Pro Sites plugin - hinnakujunduse lehe näidis

Kui lubate kasutajatel luua oma saite ja soovite seda natuke kaugemale viia, on teie sõbraks premium-saidi pistikprogramm.

Pro Sites võimaldab teil konfigureerida registreerumise ja registreerimise protsessi, et see hõlmaks erinevaid võimalusi ja hinnastruktuure, ning võimaldab teil luua oma võrgule lisandmooduleid, mida kasutajad saavad pärast registreerumist uuendada.

See põhineb süsteemil, mida kasutab massiline Edublogsi haridusblogimise platvorm, ja sellel on märkimisväärne hulk funktsioone, mis aitavad teil oma võrgu saitidel raha teenida.

Mitme saidiga sisu koopiamasin

Mitme saidiga sisu koopiamasin - administraatori ekraanigraafik

Kui teie võrgu saidid jagavad sisu, teeb lisatasu Multisite Content Copier plugin selle palju lihtsamaks.

Saate seda kasutada uute saitide jaoks erinevate mallide seadistamiseks, nii et kõigil uutel loodud saitidel oleks alguses sama põhisisu ja te ei pea seda piirama ühe sisukomplektiga mallidega. Saate seda kasutada ka ühe saidi sisu osade käsitsi kopeerimiseks võrgus olevale teisele saidile.

Sisu kopeerimist oma võrgu saitide vahel peaksite tegema SEO põhjustel ettevaatlikult, kuid kui näiteks haldate võrku seotud ettevõtete grupile, siis leiate kõigi nende kohta mõnda teavet, mida soovite lisada. saidid. See pistikprogramm aitab teil seda teha.

Mitme saidi kloon

Multisite Cloneri pistikprogramm - pildi vorm WordPressi pistikprogrammi hoidla lehel

Sellel pistikprogrammil on mõned sarnasused Multisite Content Copieriga, kuid üks erinevus on see see on tasuta.

Multisite Cloner ei anna teile just nii palju paindlikkust, kuid teeb ühe lihtsa töö: see võimaldab teil luua oma võrgus põhisaidi, mis toimib iga uue loodud saidi käivitajana. See põhisait erineb teie võrgu põhisaidist ja võib olla spetsiaalselt loodud, kuid blokeerida otsimootoritest.

Iga kord, kui loote uue saidi, kas teie ise või saidi administraator, kui olete saidi loomise lubanud, sisaldab see kogu sisu põhisaidilt, andes teie kasutajatele suurepärase lähtepunkti. Kasutage seda juhul, kui teie võrgu saitidel peab olema ühine sisu või kui soovite alistada vaikesisu, mille WordPress loob uutel saitidel.

WordPressi võrgud

Võrgud WordPressi jaoks - leht WordPressi pistikprogrammide kataloogis

Nüüd jõuame minu loendis järgmise tasuta pistikprogrammini, milleks on WordPressi võrgud. See pistikprogramm võimaldab teil oma saidil lubada midagi väga nutikat ja potentsiaalselt üsna sürreaalset – see võimaldab teil luua oma võrgus võrke.

Kui pistikprogramm Networks for WordPress on aktiveeritud, saavad teie saidi administraatorid oma saidil luua isikliku mitme saidi võrgu, mis tähendab, et teie võrgus on kaks saiti. Nad saavad aktiveerida teemasid ja pistikprogramme kogu oma võrgus ning hallata kõiki selle saite.

See võib olla kasulik tööriist iga hierarhilise struktuuriga võrgu jaoks, näiteks koolivõrk koos iga klassi alamvõrguga.

Siiani olen keskendunud sellele, et lasta kasutajatel saite luua ja muuta see protsess nende jaoks lihtsaks, kuid mõnikord soovite muuta selle raskeks, kui isegi lausa võimatuks. See on siis, kui olete rämpsposti saatjate, kes sihivad oma saiti ja loovad rämpsposti ajaveebid (või ajaveebid).

Anti Splog

Splogivastane graafika - robotitel pole võimalust

Lisatasu Splogivastane pistikprogramm kasutab algoritmi teie saidil registreeritud ajakirjade tuvastamiseks ja enne nende loomist eemaldamiseks. Saate konfigureerida ajakirjade tuvastamisel enam-vähem rangeks ja lisada e-posti registreerimisel teatud domeene või neid näiteks välistada.

Kui teil on avatud võrk, kus kasutajad loovad oma saite, võib see säästa palju aega ja potentsiaalselt ka turvariske. See sarnaneb veidi Akismetiga multisite võrkudele!

WordPress MU domeeni kaardistamine

WP MU domeeni kaardistamine - leht WordPressi pistikprogrammi hoidlas

Selle jaotise viimane pistikprogramm on tasuta ja on seal kõige kasulikum tasuta Multisite’i pistikprogramm.

WordPress Multisite on suurepärane viis luua palju erinevaid saite vaid ühe WordPressi installimisega, kuid mis siis, kui teie (või teie saidi omanikud või kliendid) soovite kasutada konkreetsete saitide jaoks konkreetseid domeene?

WordPress MU domeeni kaardistamise pistikprogramm teeb selle võimalikuks. Installige ja aktiveerige see oma võrgu jaoks ning see võimaldab teil määrata domeenid üksikutele saitidele nende „primaarseks” domeeniks, mis tähendab, et külastajad näevad individuaalset domeeni samamoodi nagu eraldiseisva saidi korral. Keegi ei pea kunagi teadma, et sait töötab võrgus!

Kõik, mida peate tegema, on veenduda, et domeenid osutavad teie võrgule, lisades nende DNS-i kas CNAME- või A-kirje ja seejärel lisage need domeeni kaardistamise administraatori ekraanide abil. Saate lisada igale saidile mitu domeeni ja määratleda, milline neist on peamine domeen, mida külastajate brauserites näidatakse.

Pluginad oma võrgu haldamiseks

Kui olete Multisitega hakkama saanud, pole võrgu haldamine keeruline, kuid mõne võtmeplugina lisamisega saab seda veelgi lihtsamaks muuta. Siin on kolm pistikprogrammi, mis muudavad teie elu võrguadministraatorina natuke lihtsamaks.

Kasutaja vahetamine

Kasutaja vahetav pistikprogramm - väljavõtte vormileht WordPressi pistikprogrammi hoidlas

Kui olete kunagi tahtnud midagi võrgus katsetada mõne teise kasutaja – võib-olla ühe teie kliendi või mõne muu kasutajarühmaga meeskonna – vaatenurgast, siis teate, mis valu see võib olla. Teil on vaja küsida nende luba, et võimaldada teil juurdepääsu nende kontole, vaadata üle nende õla või lähtestada nende parool ja minna seda teed.

Kasutajavahetuse tasuta pistikprogrammi abil ei pea te ühtegi neist tegema. Lihtsalt minge oma võrguadministraatori ekraanil lehele Kasutajad, leidke kasutaja, kellele soovite lülituda, ja klõpsake selle kasutaja lülitamiseks linki. Teid ei logita tegelikult selle kasutajana sisse, kuid teil on võrgus täpselt sama kogemus kui sellel kasutajal. Kasulik, kui soovite testida funktsioone, mis ei kehti võrguadministraatori suhtes, või kui soovite kontrollida, kas teised kasutajarollid ei pääse juurde millelegi, mida nad ei peaks saama.

Mitme saidi lisaseadmed

Mitme saidiga täiustuste plugin - leht WordPressi pistikprogrammi hoidlas

Multisite Enhancements on veel üks tasuta pistikprogramm (yay!), Mis lisab teie võrgu administraatori ekraanidele lahedaid lisafunktsioone.

Funktsioonide hulka kuuluvad:

 • Pistikute ja teemavõrgu administraatori ekraanilt saate vaadata, millised pistikprogrammid ja teemad on igal saidil aktiveeritud – väga kasulik, kui värskendate teemasid või pistikprogramme ja soovite teada, kus peate neid testima..
 • Juurdepääs administraatori ribal olevatele lisaelementidele, sealhulgas lisalinkidele üksikute saitide haldamiseks.
 • Lisab võrguadministraatori ekraanil pistikprogrammide administraatori menüüelemendi „Lisa uus”.
 • Lisage administraatori ribale ja menüüelementidesse omaenda favicon.

Minu jaoks on kõige kasulikum funktsioon võimalus näha, millised teemad ja pistikprogrammid kus aktiveeritakse; see kiirendab silumist, testimist ja uuendamist märkimisväärselt.

Tugisüsteem

tugisüsteem

Kui teil on mitme saidi võrk, kus iga saiti haldab palju erinevaid inimesi, võiksite oma kasutajatele tugiteenuseid pakkuda oma võrgu kaudu, et säästa aega ja vaeva e-kirjade või (õudus!) Isegi telefonikõnede jälgimisel.

Lisatasu tugisüsteemi pistikprogramm lisab teie võrku tugipiletite ja KKK-süsteemi, millele teie kasutajad pääsevad juurde kas teie põhisaidi esiosa kaudu või omaenda administraatori ekraanide kaudu tagapõhjas.

Funktsioonide hulka kuuluvad:

 • Tõstke tugipileteid esi- või tagakülje kaudu piltide, video jms lisamise võimalusega.
 • Määrake tugikategooriad ja laske tugipiletid sõltuvalt kategooriast saata teie meeskonna sobivale isikule.
 • Vastake tugipiletitele esi- või tagaküljel ning kasutajale teatatakse teie vastusest e-posti teel.
 • Looge KKK, käsitsi või kopeerige tugipiletid ja nende vastused ning kuvage need esi- ja tagaosas.

Haldan võrku, mis võimaldab inimestel luua oma saite ja leida selle pistikprogrammi hindamatuks, et tihendada oma kasutajaid ja pakkuda neile tuge, ilma et peaksin e-posti niitide peal olema.

Toimivuse pistikprogrammid

Minu viimane pluginate kategooria on need, mis muudavad teie võrgu teie ja teie kasutajate jaoks paremaks. Need pistikprogrammid ei ole mitme saidi jaoks spetsiifilised, kuid olen need lisanud, kuna on palju pistikprogramme, mis teevad neid töid ja ei tööta Multisite’is. Need teevad.

WP super vahemälu

WP Super Cache - pildi vorm WordPressi pistikprogrammi hoidlast

Tasuta WP Super Cache’i pistikprogramm ei vaja peaaegu üldse tutvustamist: see on kõige populaarsem vahemälupistik WordPressi pistikprogrammi hoidlas ja seda kasutatakse enam kui miljonil saidil. Selle aasta aprillis testis WP Dev Shed kõiki hoidlas saadaval olevaid tasuta vahemällu pluginaid ja see tuli välja.

WP Super Cache on Multisite abil lihtne kasutada. Installige see lihtsalt ja võrk aktiveerib selle ning see võtab vahemällu kõik teie võrgu saidid, suurendades laadimisaega.

Lisan siia kaks varundamise pistikprogrammi, kuna teie saidi usaldusväärse varukoopia olemasolu ja selle hõlpsa taastamise võimalus on nii oluline, ja ma oleksin võrguhaldurite jaoks veelgi olulisem. Kui teie võrk langeb, pole ohus mitte ainult teie sait ja maine, vaid ka teie saidi omanike oma.

WP-DB-varundus

WP-DB-Backup - WordPressi pluginate hoidlas oleva lehe ekraanipilt

Mõni õiglane varukoopia plugin (sealhulgas mõned lisatasu pluginad) ei mängi Multisite’iga kenasti. Mõni neist ei varitse multisaitide võrke üldse. WP-DB-Backup pole üks neist.

See pistikprogramm teeb täpselt seda, mida võiksite oodata. See võimaldab teil ajastada oma saidi regulaarseid varukoopiaid, mida saab salvestada ühte või mitmesse kohta (sh Dropbox, Amazon või e-post), ning luua ka mitu varunduskava, ehk varundada oma andmebaasi sagedamini kui näiteks oma teema- ja pistikfailid.

Ainus miinus on see, et see ei paku hõlpsat ühe klõpsuga taastamisvalikut nagu mõned lisatasu pluginad teevad. Peate teadma, kuidas migreerida oma andmebaas ja failid uude WordPressi installi, kui kasutate seda oma saidi taastamiseks. See on asi, mis on tavaolukorras suhteliselt sirgjooneline, kuid võib põhjustada valu, kui teie saiti on häkitud ja kui olete paanikas või teil pole kiiret WiFi-ühendust. Kuid see on tasuta ja teeb varundamise hästi.

Snapshot Pro

Snapshot pro plugin - ekraanipildi vormi leht WMPU DEV veebisaidil.

Kui olete valmis tasuma lisatasu varukinnituse eest, siis väidan, et Snapshot Pro on Multisite’i jaoks parim. See töötab sujuvalt koos Multisite’iga, annab teile varukoopia salvestamiseks mitmesuguseid võimalusi ja (ülioluline) pakub ühe klõpsuga hõlpsat taastamisprotsessi. Kui teie võrk läheb alla ja peate oma kasutajate saidid minimaalse pingutuse ja stressiga varundama ja töötama, siis arvan, et Snapshot Pro on väärt raha.

WordPressi SEO

WordPress SEO by Yoast - pilt WordPressi pluginate kataloogist

On suur tõenäosus, et inimesed, kes loovad teie võrgus saite, soovivad oma saite otsingumootoritele optimeerida, mis tähendab, et peate saidi administraatorite jaoks installima kasutajasõbraliku ja tõhusa SEO-pistikprogrammi..

WordPress SEO on WordPressi kõige populaarsem SEO pistikprogramm, millel on alla miljoni allalaadimise. Võrk aktiveeritakse ja kõik teie saidi kasutajad saavad selle funktsioone oma saidi SEO täiustamiseks kasutada.

See võib teie võrgus olevate saitide edu märkimisväärselt parandada ja mis on tore, et see on tasuta.

Kokkuvõte

Suur osa WordPressi pluginaid, nii tasuta kui ka premium, töötab suurepäraselt WordPress Multisite võrkudes, olgu need aktiveeritud kogu võrgus või üksikute saitide jaoks. Kuid on neid, kes ei mängi Multisite’iga kenasti, ja on ka teisi, mis Multisite’i märkimisväärselt täiustavad.

Siin loetletud 14 pluginat on need, mis minu arvates muudavad Multisite efektiivsemaks ka võrguadministraatoritele ja saidi administraatoritele. Need täiustavad kasutajakogemust, parandavad jõudlust ja turvalisust ning muudavad teie võrgu haldamise ülesande palju lihtsamaks.

Nii et mõelge, millised on teie vajadused, otsustage, kui palju eelarvet teil on (või mida teil pole) ja vaadake selle loendi pistikprogramme!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map