Vidējs vs WordPress – kā izvēlēties pareizo platformu? (2020. gads)

WordPress piedāvājumi


Ja vēlaties sākt emuāru vai publicēt saturu tiešsaistē, divas vispopulārākās iespējas, ar kurām esat sastapis, iespējams, ir WordPress un Medium.

Abas ļauj viegli sākt publicēt saturu tiešsaistē, taču viņi to dara diezgan atšķirīgi. Tātad, kura pieeja ir piemērota jūsu situācijai? Vai jums vajadzētu izmantot WordPress vai Medium? Šie ir jautājumi, uz kuriem mēs palīdzēsim jums atbildēt.

Šajā rakstā mēs dalīsimies Medium unikālajā pieejā satura publicēšanai, sniegsim ātru Medium pakalpojuma apskatu un salīdzināsim Medium ar WordPress pieredzi, lai palīdzētu jums izvēlēties pareizo platformu.

Kas ir vidējs?

Vide ir gan emuāru veidošanas platforma, gan izdevējs.

Ikviens var reģistrēties un sākt rakstīt. Tā ir emuāru veidošanas daļa.

Bet pēc tam ar jūsu atļauju vide arī kuratorē šīs ziņas un reklamē tās savā bezmaksas / apmaksātajā lietotāju bāzē, izmantojot tēmu sadaļu, kas ir izdevēju daļa. Padomājiet par to, piemēram, žurnālu / avīžu vietni, bet kur jebkurš rakstnieks (ieskaitot jūs) ir tiesīgs tikt kurēts.

Laika gaitā Medium arvien vairāk ieviesa naudu un kuratoru sajaukumā. Vidēji apmeklētāji mēnesī bez maksas var izlasīt tikai noteiktu skaitu izstrādātu rakstu, pirms viņiem ir jāmaksā. Tāpat, ja Medium izvēlas kurināt jūsu rakstus, jūs faktiski varat nopelnīt naudu, vienkārši publicējoties Medium.

Filozofiski šī pieeja ir diezgan atšķirīga no WordPress funkcionēšanas, kuru mēģināšu izskaidrot zemāk.

Kā darbojas vide: kuratoru un partneru programma

Ja jūs vienkārši vēlaties izveidot vienkāršu emuāru un reklamēt to saviem sekotājiem, jums patiešām nav jāuztraucas par Medija kuratorisko pieeju. Bet, ja vēlaties piesaistīt plašsaziņas līdzekļu pašreizējo auditoriju, ir svarīgi saprast, kā darbojas kuracija.

Izskaidrojot kuratoru vidēja lieluma

Ir divi veidi, kā cilvēki var pārlūkot jūsu saturu vidē.

Pirmkārt, cilvēki, kuri jums seko, izmantojot nesēju, vienmēr redzēs jūsu rakstus neatkarīgi no tā. Tas ir sava veida WordPress emuāra ekvivalents, jo jūsu saturu redzēs tikai tie cilvēki, kuri tieši abonēs jūsu emuāru. Šis ir piemērs kādam cilvēku emuāram vidē:

Autora emuāra piemērs vietnē Medium

Tas ir tikai Lūka jaunāko ziņu saraksts. Pēc tam cilvēki var abonēt, izmantojot Seko poga, kas tiek informēta, kad Lūks izliek kaut ko jaunu.

Tomēr, ja vēlaties, lai mediji tiktu iebūvēti iebūvētajā mērķauditorijā, videi ir “jākurē” jūsu saturs, kas ir otrais veids, kā cilvēki var atrast jūsu saturu vidē, un tas padara mediju par izdevēju.

Kad jūs saņemat kuratoru, jūsu saturs tiek iepazīstināts ar visiem vidējiem lietotājiem, kurus interesē jūsu tēma, pat ja viņi jums neseko. Padomājiet par to, piemēram, kā publicēšanu New York Times biznesa sadaļā.

Piemēram, ja jūsu raksts tiek kurēts ar tēmu “Pārtika”, jūsu saturu redzēs ikviens, kurš pārlūko pārtikas tēmu. Zemāk varat apskatīt ēdiena tēmas piemēru:

Vidējas tēmas piemērs

Acīmredzot, skatoties no auditorijas viedokļa, Medium vs WordPress lietošanas lielā vērtība ir tā, ka tā tiek veidota un tiek nodrošināta piekļuve Medium iebūvētajai auditorijai. Tomēr pāreja uz kuratoru pieeju nozīmē, ka jūs gūstat šo labumu tikai tad, ja Medija kuratori uzskatīs, ka jūsu saturs ir vērts to parādīt.

Ja jūs nekvalificējaties, jūs iegūstat ļoti nelielu labumu no Medium iebūvētās auditorijas. Cilvēki, kuri vēl neseko jums, joprojām var atrast jūsu ziņas, ja viņi meklē tos vai pārlūko jūsu izmantoto tagu, taču jūs zaudējat lielāko daļu no ieguvumiem, ja neveicat kuratošanu..

Es nevarēju atrast publiskus datus par vidējo kuratoru līmeni, bet šķiet, ka cilvēki saka, ka vidējais rakstnieks vidējā līmenī no 50 līdz 60% ir lielisks rādītājs.

Nopelnīt naudu

Vēl viena unikāla lieta par Medium salīdzinājumā ar WordPress ir partneru programma. Izmantojot partneru programmu, jūs varat saņemt atalgojumu par savu darbu, kad vidējs izstrādā jūsu saturu:

Vidēja partnera programma

Pirmkārt, divi lieli brīdinājumi par partneru programmu:

# 1: Jūs gandrīz noteikti negrasāties kļūt bagāts vai pārvērst to par pilna laika koncertu. Tikai 8% aktīvo rakstnieku nopelnīja vairāk nekā 100 USD mēnesī 2019. gadā.

Ņemot to vērā, visaugstākā summa, kas nopelnīta par vienu stāstu, ir 8 855 USD, tāpēc jūs varat nopelnīt ievērojamu naudu, ja jūsu raksts saņem daudz vilces. Šajā amatā ir liela ienākumu statistikas kolekcija, ieskaitot abas, kuras es minēju.

# 2: Ja nopietni domājat nopelnīt no sava darba, jums bieži labāk ir izmantot WordPress, jo varat pelnīt savu saturu dažādos veidos (piemēram, pārdot reklāmas vai sponsorētu saturu). Vide ļauj jums iekļaut pirmās puses veicināšanu (piemēram, reklamēt savu darbu) un saistītās saites (ar informācijas izpaušanu), taču jūs nevarat iesaistīties trešo personu reklāmās (reklamēt kādu citu). Turklāt, kaut arī ir atļautas saistītās saites, vidēja lieluma, visticamāk, neveidos kurators rakstu, kurā tās ietvertas.

Tomēr partneru programma joprojām ir interesanta, jo jūs saņemat samaksu tikai par rakstīšanu. Jums nav jāuztraucas par savas auditorijas palielināšanu, darbu ar klientiem utt., Jūs vienkārši publicējat saturu, un, ja cilvēkiem tas patīk, jūs varat nopelnīt nedaudz naudas.

Lai iegūtu naudu autoru iemaksai, Medium izmanto izmērītu taksofonu – kura maksā 5 USD mēnesī vai 50 USD gadā -, lai mudinātu Medium lasītājus jaunināt uz apmaksātu plānu. Tā rīkojas vairums laikrakstu.

Šis maksas plāns ir paredzēts tikai vidēja satura patēriņam – jums nav jāmaksā par rakstīšanu. Turklāt šī maksas siena tiek piemērota tikai tad, ja jūs izvēlaties aizstāt savu saturu – jums vienmēr ir iespēja atteikties un padarīt savu saturu brīvi pieejamu visiem … Jūs vienkārši no tā nenopelnīsit.

Visbeidzot, ja esat stāsta autors, varat ģenerēt īpašu saiti “Draugi”, kas ļauj cilvēkiem apiet maksas sienu.

Tātad, kaut arī pastāv atšķirības rakstīšanas pieredzē un tehniskajā elastībā, Medium publicēšanas aspekts ir viena no lielākajām filozofiskajām atšķirībām starp to un WordPress.

Kā satura izveide darbojas vidējā līmenī

Tagad iedziļināsimies faktiskā satura radīšanas vidē pieredzē.

Lai izveidotu stāstu vietnē Medium, jums būs jāpiesakās kontā. Pēc tam jūs varat sākt rakstīt …

Stāsta izveidošana

Stāsta izveidošana ir līdzvērtīga ziņas rakstīšanai WordPress. Kad notiek lietotāja saskarnes, tas nav mazāks par šo.

Vidējs rakstīšanas redaktors

Redaktors ir skaists; tas dod jums daudz elpas vietas satura rakstīšanai. Jūs neatradīsit uzlabotas izkārtojuma opcijas, piemēram, tādas, kādas jums varētu būt, izmantojot WordPress, taču tas patiesībā nav nepieciešams. Medijs vēlas, lai jūsu saturs pats par sevi runātu.

Mazā plusa ikona (kuru esmu paplašinājusi zem teksta iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā) ļauj pievienot lielākus bloku elementus (attēlus, videoklipus, iegultas un atdalītāja līnijas), bet viss pārējais tiek veikts iekšēji, izceļot tekstu.

Attēli ir sižeta aspekts, kuram vide nodrošina ievērojamu elastību. Attēlus pamattekstā kreisajā pusē var novietot divos veidos un visā platumā. Visi trīs izskatās lieliski.

Rezultāts ir ne tikai vienkārša rediģēšanas pieredze, kas liek jums rakstīt, bet arī viens pret vienu priekšskatījums, kas parāda, kā tieši izskatīsies jūsu saturs..

Attēla pievienošana vidējā redaktorā

Kad esat gatavs publicēt, jūs varēsit:

 • izvēlēties stāsta priekšskatījuma attēlu (WordPress piedāvātā attēla ekvivalents)
 • pievienojiet savam stāstam tagus, lai palīdzētu cilvēkiem to atrast
 • izvēlieties, vai ļaut kuratoriem ieteikt jūsu stāstu. Tas negarantē jūsu satura kuratoru – tas tikai padara to piemērotu.

Satura pārvaldīšana

Vidējā vidē jūs neatradīsit uzlabotu satura pārvaldību. Sadaļa “Jūsu stāsti” ir vieta, kur apmeklēt visu savu saturu. tajā ir vienkāršs visu rakstīto saraksts, kas sadalīts dažās noderīgās kategorijās:

Jūsu stāstu saraksts vidējā kontā

Nav daudz iespēju, ko darīt ar savu darbu; tur ir vienkārši rediģēšana un dzēšana. Nav papildu iestatījumu SEO, kopīgošanai vai vēl kaut kam citam.

Man tas nešķiet milzīgs jautājums; galvenā uzmanība Medium ir rakstīšana. Medija skatījumā saturam jābūt populāram, jo ​​tas ir labs, nevis tāpēc, ka tajā ir pareizais atslēgvārdu blīvums.

Kad esat ieguvis dažus lasītājus, varat arī redzēt statistiku par atsevišķiem rakstiem un kontu kopumā:

Vidēja raksta statistika

Noklikšķinot uz kāda raksta, varat redzēt sīkāku statistiku par šo stāstu, ieskaitot dalībnieku lasīšanas laiku.

Publikācijas

Tā kā Medium mēģina sevi pierādīt kā izdošanas platformu, tas piedāvā iespēju izveidot publikāciju. Līdzīgi kā pārējie Vidējie, tas izklausās tieši tā. Pārfrāzējot savus vārdus: “Publikācijas ir izskatīgi, koncentrēti mērķi. Tie ir domāti kā saistītu amatu kolekcija. ”

Piemēram, mēs varētu izveidot publikāciju “WinningWP”:

Jaunas Medium publikācijas izveidošana

Tāpat kā kāds nopirktu ņujorkieti rakstu kvalitātes dēļ, lasītājs sekotu jūsu publikācijai, jo apskatītās tēmas viņus interesē.

Jūs varat rakstīt visu publikācijas saturu vai arī ļaut citiem viegli piedalīties, iestatot viņus par redaktoriem vai līdzautoriem.

WordPress vs Medium

Pirmkārt, mums jānovērš atšķirība starp programmatūru WordPress un WordPress.com, kas ir mitināta WordPress vide.

Ja savā vietnē izmantojat WordPress (t.i., neizmantojot WordPress.com), jūs varat darīt gandrīz jebko, un visu, ko Medium dara, ja atrodat pareizo motīvu un spraudņus. Tomēr tikai tāpēc, ka WordPress teorētiski spēj sasniegt rezultātu, kas salīdzināms ar vidēju, nenozīmē, ka tas ir labāks. Un tas noteikti nenozīmē, ka tas noteikti ir piemērots risinājums jums.

Kad jūs izmantojat WordPress.com, jūs būtībā iegūstat WordPress vidi, neuztraucoties par tās instalēšanu un uzturēšanu.

Zemāk sniegtajos salīdzinājumos es runāšu par WordPress kā programmatūru un kā mitinātu pakalpojumu (kuram ir daži publicēšanas aspekti) kopumā.

Rakstīšanas pieredze

Rakstīšanas pieredzē starp WordPress un Medium bija liela atšķirība. Tomēr 2018. gada beigās WordPress uzsāka jaunu redaktoru, kas ir… Nu, pieņemsim, pieņemsim, ka tas prasīja nelielu iedvesmu no Medium redaktora.

Faktiski, ja jūs aktivizējat pilnekrāna režīmu, WordPress redaktors izskatās daudz kā vidējs redaktors (tikai ar “vairāk” notiek). Jūs vienkārši sākat rakstīt, lai rakstītu, un tad jūs varat ievietot cita veida saturu, noklikšķinot uz ikonas “plus”:

Jaunais WordPress bloka redaktors

Galvenā atšķirība ir tā, ka WordPress ļauj jums izdarīt daudz vairāk.

Pirmkārt, jūs iegūsit vairāk satura elementu, ko sauc par “blokiem”. Videi draudzīgi tiek piedāvāti tikai attēlu, video, iegultu un atdalītāju elementi, savukārt WordPress piedāvā visus šos, kā arī daudz vairāk, ieskaitot pogas, kolonnu izkārtojumus, pēdiņas, tabulas un tā tālāk..

Rakstīšanas pieredze vidējā vidē joprojām ir nedaudz mainīgāka un minimāla, taču šobrīd atšķirība starp abām ir daudz mazāka – ja jums patīk Medium rakstīšanas pieredze, iespējams, jums patiks arī WordPress.

Lietošanas ērtums

Jautājumā par to, cik viegli šīs platformas ir jāizmanto, Medium lielākoties parādās augšpusē. WordPress ir behemots – un tas parāda. Neskaitāmas pasta opcijas, vietnes iestatījumi, spraudņi, motīvi un visi zvani un svilpes dod jums daudz enerģijas, taču uz lietojamības rēķina.

WordPress nekādā ziņā nav tik sarežģīts, ka ir neiespējams. Tas nozīmē, ka tai ir daudz stāvāka mācīšanās līkne nekā vidējai. Videoklīnam ir mazāks funkciju kopums, tāpēc tas var to ieviest, pievēršot daudz lielāku uzmanību detaļām.

Ja vēlaties tikai vienkāršāko veidu, kā sākt rakstīt, Medium uzvar. Ja vēlaties visvairāk elastības un vēlaties nedaudz samierināties ar mācīšanās līkni, uzvar WordPress.

Satura pārvaldīšana

Ja jums patīk pielāgot un pielāgot sīkumus, piemēram, pielāgotus laukus, fragmentus un SEO iespējas, tad Medium jums nav paveicies. WordPress nes sev līdzi daudz spraudņu, kas ļaus jums optimizēt savu saturu Facebook, Google, SEO kopumā un vēl daudz vairāk.

Lai gan es nedomāju, ka iepriekš minētie spraudņi ir nepieciešami personiskām publikācijām, ir laba ideja, ja šie rīki ir jūsu rīcībā biznesa vietnēs vai biznesa emuāros. Tādējādi Medium ir ideāli piemērots personīgiem emuāriem vai atbilstošām publikācijām, taču tas, iespējams, nav reāls risinājums ar uzņēmējdarbību saistītām vietnēm.

Jūsu rakstīšanas portfelis

Viena lieta, kas man kļuvusi acīmredzama, ir tāda, ka vide ir labāka autoriem, kuri to vēlas izveidot viņu rakstīto materiālu portfeli. Šāda portfeļa problēma WordPress vietnē ir tāda, ka jūs nevarat viegli atdalīt rakstīšanu tā, kā vēlaties – ja vien jums nav kādas kodēšanas karbonādes, kas piemērotas jūsu rakstīšanas prasmēm.

Medijs ļauj izveidot publikācijas tematiski līdzīgiem skaņdarbiem un dot ieguldījumu citās publikācijās, kā arī var izveidot regulārus stāstus visam citam.

Mediju publikāciju abonēšana

Protams, jūs varat izveidot kategorijas un tagus WordPress, taču tas nav gluži tas pats. Vide nodrošina jums piederības sajūtu (par to es runāšu vēlāk), kas piešķir jūsu materiālam lielāku spēku.

Ieguldījums un iemaksas

Šis ir iedziļināšanās lietu sociālajā aspektā, par kuru es runāšu vairāk, salīdzinot publikāciju pusi, taču tas ir pelnījis pieminēšanu arī šeit. Ja jūs izmantojat WordPress vietni, jūs pats rakstāt saturu vai reģistrējat lietotāju kā autoru, lai sniegtu ieguldījumu.

Autora ieguldījums ir ļoti integrēts jūsu vietnē. Lai gan jūs varat piešķirt autoram tiesības uz publicēto materiālu, tas joprojām šķiet ļoti līdzīgs vietnes īpašniekam.

Ar to, kā vide ir leņķa kā platforma, tas šķiet daudz vairāk vērsts uz autoru, kas galu galā jūtas kā liela atšķirība. Pat pievienojot rakstu publikācijai, tas joprojām šķiet “savējais”. Specifikācijas, kāpēc ir daudzu mazāku lietotāju pieredze un platformas dizaina lēmumi, tāpēc, iespējams, labākais veids, kā to raksturot, ir šāds:

Iesniedzot rakstu par vidi, jūtas kā publikācija, kas izvēlējās jūsu rakstu un deva tai lielāku ekspozīciju. Iegādājoties vietni, kas balstīta uz WordPress, šķiet, ka jūs kādam rakstāt.

Cenu noteikšana

WordPress “programmatūra” ir atvērtā koda un bezmaksas. Varat to lejupielādēt no WordPress.org un instalēt (ar pareizu mitināšanu savā vietnē. Lielākajai daļai mitinātāju ir pieejamas viena klikšķa WordPress instalācijas, kas WordPress padara īpaši ērtu instalēšanu un darbības uzsākšanu ar.

WordPress.com ļauj jūsu emuāra tīmekļa adresei izmantot apakšdomēnu WordPress (t.i., kaut ko līdzīgu jūsuwebsitename.wordpress.com). To var darīt bez maksas, taču, izmantojot bezmaksas WordPress.com kontu, jūs nevarēsit piekļūt daudzām WordPress funkcijām. Ja vien neatjaunināsit kontu, varēsit izmantot tikai pamata pielāgošanas iespējas.

Apmaksāto plānu sākums ir 48 USD gadā. Biznesa plānā un jaunākā versijā jūs arī iegūstat nedaudz lielāku elastību, izveidojot pielāgotas vietnes ar iespēju instalēt savas WordPress motīvus un spraudņus..

WordPress.com cenu plāni

No otras puses, vidējs rakstniekiem ir pilnīgi bez maksas. Lai arī tas nesportē visas WordPress funkcijas, jūs nevarat iegūt pielāgotu domēnu, viss tur esošais ir bez maksas rakstniekiem.

Kopiena

Lai gan programmatūrai WordPress ir milzīga tiešsaistes kopiena, pati par sevi nav “rakstnieku kopiena”. WordPress.com sevi nekļūst par izdevēju. Starp vietnēm pastāv saikne, un, izveidojot kontu, varat sekot citiem emuāriem, taču to funkcionalitāte ir ierobežota un nav pārāk pamanāma..

Turpretī vidējs jūtas vairāk kā talantīgu rakstnieku grupa. Ir tik daudz WordPress vietņu ar plašu satura un kvalitātes dažādību, ka īsti nezināt, ko sagaidīt, ierodoties vietnē. Tomēr, nonākot publikācijā vai rakstā Medium, jums liekas, ka tas, iespējams, būs labs.

Koncentrēšanās uz rakstu sekošanu, līdzdalību un reklamēšanu – tas viss papildina šo sajūtu, un tas padara Medium to vēl labāku. Šāda veida kopienas funkcijas WordPress pilnībā nav.

Elastība

WordPress.com un Medium ir galvenokārt paredzētas vietnēm, kas vērstas uz rakstīšanu. Vietnē WordPress.com ir daudz vairāk elastības iespēju, jo ir vienkārši vairāk iespēju izvēlēties.

Ja jūs pats instalējat WordPress instalēšanu vai maksājat par WordPress.com biznesa plānu, tas ir tad, kad lietas patiešām sāk parādīties. Vietnei varat pievienot e-komercijas atbalstu, parādīt pasākumus, piedāvāt tiešsaistes kursus, iekļaut kontaktinformācijas veidlapas un vēl daudz ko citu.

Šajā sakarā WordPress ir izcils produkts, jo tas ir domāts kā ietvars, nevis tikai rakstīšanas platforma.

Vai man vajadzētu lietot Medium?

Salīdzinot Medium vs WordPress, ir acīmredzami, ka šie ir rīki, kas tiek izmantoti ļoti dažādiem mērķiem. WordPress ir spējīgs izdarīt gandrīz visu, ko var darīt vidējs (un pēc tam dažus), taču tas nozīmē, ka WordPress uzmanība ir koncentrēta citur – vai vismaz darbības joma ir daudz plašāka nekā tikai rakstīšana.

No tā izriet, ka vide ir daudz labāka nekā WordPress, veidojot vidi rakstniekiem, taču jūs esat iestrēdzis ar funkcijām, kas ar to saistītas. Satura izveide, iespējams, nav tik priecīga, izmantojot WordPress, taču gala rezultāts var izskatīties un justies tāpat – un jūs vienmēr varat pievienot vairāk un vairāk funkciju, ja jums tas ir nepieciešams.

Lai varētu izlemt, kuru vēlaties, es domāju, ka jums vajadzētu apsvērt sekojošo:

 • Vidējs ir paredzēts tikai rakstīšanai.
 • WordPress ļauj darīt daudz vairāk, nekā tikai rakstīt.
 • Medijs ir izdevējs papildus emuāru veidošanas platformai.

Domājot par iepriekš teikto, jūs varat diezgan daudz nonākt pie atbildes, izmantojot novēršanu un dažus vienkāršus lēmumus.

“Ja jūs patiešām plānojat izveidot vietni, kas orientēta uz rakstīšanu, jums jāizdomā, vai jums nepieciešama kāda uzlabota funkcionalitāte.”

Pirmkārt, vai vēlaties izveidot vietni, kas koncentrējas uz rakstīšanu? Ja tā, jums ir jāizdomā, vai jums nepieciešama kāda uzlabota funkcionalitāte. Piemēram, vai jūs veidojat filmas pārskatīšanas vietni ar novirzīšanas saitēm, savstarpējas atsauces un citas funkcijas, kurām nepieciešama specializēta navigācija? Ja atbilde ir apstiprinoša, vidējs vide, iespējams, nav jums labākā izvēle.

Pirms mēs turpinām, es aicinu ikvienu vēlreiz apsvērt atbildi uz iepriekš minēto jautājumu. Lai gan jums kādā brīdī var būt vajadzīgas papildu funkcijas un jūs vēlaties saglabāt savas iespējas atvērtas, jums, iespējams, nevajadzētu izvēlēties WordPress tikai uz šī pamata.

Vai tiešām esat pārliecināts, ka sarežģītības palielināšana ļaus iegūt vairāk dziļuma un radīs labāku pieredzi? Vai tiešām vēlaties, lai fona attēlā būtu redzamas pēdiņas, lai būtu laba vietne? Sarežģītības palielināšana ne vienmēr ir labs ceļš, un, apzinoties to, tas bez šaubām palīdzēs jums pieņemt labāku lēmumu.

Ja veidojat vietni, kas orientēta uz rakstīšanu, un videi draudzīgu līdzekļu komplekts šķiet vienkārši lielisks, jums jāpieņem nedaudz subjektīvāks lēmums. Šajā posmā – ņemot vērā galarezultātu – jūs varat sasniegt to pašu ar abām platformām, tāpēc kā jūs izvēlaties? Izdalīsim to vēl sīkāk:

Pielāgoti domēni

Viens no faktoriem ir pielāgotais domēns. Lai gan Medium uz īsu brīdi piedāvāja pielāgotus domēnus, 2017. gada beigās tas pārtrauca to darīt.

Tagad visas jūsu ziņas tiks parādītas lapā Medium (piemēram, https://medium.com/@yourtwitterhandle/story) vai Medium publikācijā (piemēram, https://medium.com/publication-name/story). Jūs nevarat izmantot savu pielāgoto domēna vārdu.

Ja šis ir darījuma pārrāvējs jums, tad WordPress tas ir.

Iestatīšanas laiks

Ja jau esat rakstījis stāstu, bet jums nav kur to ievietot, aptuveni divu minūšu laikā varat reģistrēties un publicēt to Medium. Tas izskatīsies lieliski, lai arī attēlus nevarēs pielāgot.

Vietnē WordPress.com tas prasīs tikai dažas minūtes. Redaktors un pati vide tomēr sniedz jums vairāk iespēju, tāpēc jūs varat pazust mežā.

Tas ir vēl vienkāršāk, ja pats izmantojat WordPress. Tā iestatīšana prasa apmēram piecas vai sešas minūtes, ja zināt, ko jūs darāt, un 15 līdz 20 minūtes, ja jūs nekad to vēl neesat izdarījis. Autonomā versija dod jums tik daudz motīvu un spraudņu, un sarežģīta tēma var dot jums tik daudz dizaina elementu, lai jūs varētu to iekāpt, lai jūs varētu tam viegli veltīt stundas..

Profesionālais pieskāriens

Prezentācijai ir nozīme, un vide ir lieliski pasniegta. WordPress var būt tikpat lielisks, taču ne katra tēma veic savu darbu labi, un uzmanības novēršanas potenciāls ir daudz lielāks ar visām šīm sānjoslām, navigācijas, meta un citiem elementiem, kas var pārblīvēt lapu..

Vidējs izskatās un jūtas kā pareiza publikācija no get-go – tas var jūsu darbam pievienot daudz gravitas. Tā kā viss, kas liek jums izskatīties labi, ir noņemts no pleciem, jūs varat koncentrēties uz rakstīšanu.

Vidēja partnera programma

Ja vēlaties nopelnīt naudu no saviem rakstiem, Vidējo partneru programma noteikti ir unikāla iespēja.

Izteiksim to šādi:

Ja vēlaties nopelnīt naudu no vietnes, WordPress, iespējams, ir labāks risinājums ar lielāku nopelnīšanas potenciālu, jo jūs neesat ierobežots ar to, kā nopelnīt naudu.

Bet, ja vēlaties nopelnīt naudu no savas rakstīšanas, neuztraucoties par vietnes darbības uzņēmējdarbības aspektiem, vide varētu būt laba iespēja, jo viss, kas jums jākoncentrējas, ir kvalitatīva satura rakstīšana.

Grunts līnija

Es ieteiktu Medium over WordPress deviņiem no desmit profesionāliem rakstniekiem. Varbūt īkšķa likumam vajadzētu būt, ja iztiek no publikāciju cienīgu rakstu rakstīšanas – tie, kurus jūs, iespējams, varētu redzēt Time, Newsweek vai The New Yorker – Medium, iespējams, ir vieta jums.

Tas nozīmē, ka papildus jūsu mājām vidē, es arī ieteiktu izveidot personisku vietni (programmā WordPress), kurā pasaulei pateiktu gan to, kas jūs esat, gan to, ko esat paveicis, ar faktiskajiem rakstiem, kurus esat uzrakstījis tiešsaistē virs vidēja.

Ja jums nepieciešama sarežģītāka vietne vai ja jūsu rakstura raksturs pieprasa kādu no papildu funkcijām, ko vidēja vide nepiedāvā, tad WordPress, protams, būs labāka izvēle.

Un, protams, ja jūs vēlaties izveidot pilnībā piedāvātu e-komercijas, dalības vai direktoriju vietni (piemēram), tad Medium patiešām nav iesācējs, turpretī pašpasākta WordPress vietne ar pareizajiem spraudņiem prasīs jebkuru vai visas tās lietas tās gājienā!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map