Kas ir apakšdomēns? Un kā to izveidot? (2020. gads)

WordPress piedāvājumi


Varat jautāt “Kas ir apakšdomēns?”. Vispopulārākā definīcija ir “lielāka domēna vārda apakškopa”. Bet tas neizklausās ļoti līdzīgi kā angliski, tas notiek?

Ļaujiet mums to vieglāk saprast, izmantojot piemēru. Pirmkārt, standarta domēna nosaukums:

Standarta domēna vārds

Kā redzat, parastam domēna vārdam ir pāris komponentu. Divi visnozīmīgākie ir:

 • TLD – augstākā līmeņa domēns – ko parasti dēvē arī par domēna paplašinājumu. Šī daļa ir jūsu pazīstamais .com, .net, .org vai kāds cits jūsu domēna paplašinājums.
 • SLD – otrā līmeņa domēns – šī ir tā daļa, kuru jūs izvēlaties, reģistrējot jauno domēna vārdu, un tas ir jūsu unikālais domēna vārda identifikators.

Tagad šeit ir atbilde uz jūsu jautājumu “Kas ir apakšdomēns?”

Kas ir apakšdomēns

Pēc nominālvērtības tas ir ļoti līdzīgs. Galvenā atšķirība ar to ir viens papildu vārds pa kreisi no domēna SLD (mūsu piemērā – emuārs). Šī papildu daļa ir jūsu apakšdomēns identifikators.

Tātad, a apakšdomēns ir domēna nosaukums, kas ir daļa no lielāka domēna vārda. Vai, kā daži cilvēki to sauc, a apakšdomēns ir lielāka vecāku domēna bērns domēns.

Divi jautājumi ar to: Kāpēc un kā??

Sāksim ar iepriekšējo:

Kāpēc jums var būt nepieciešams apakšdomēns

“Kas ir apakšdomēns?” Ir viena lieta, bet kāpēc jums tas būtu vajadzīgs??

Visbiežākais apakšdomēna izmantošanas scenārijs ir tīmekļa satura organizēšana vai sadalīšana sadaļās. Nozīmīgi apakšdomēni ir lieliski, ja vēlaties izveidot atsevišķu satura katalogu, kas kalpo citam mērķim nekā tas, kas atrodas jūsu galvenajā domēnā.

Praksē jauna apakšdomēna izveidošana parasti nozīmē jaunas vietnes palaišanu šajā apakšdomēnā – vietni, kas vairāk vai mazāk atdalās no jūsu galvenās vietnes (vietne zem galvenā domēna)..

Šeit ir daži populāri apakšdomēnu piemēri:

 • Tiek atvērts atsevišķs e-komercijas veikals, kas neatrodas jūsu galvenajā vietnē. Piemēram, “Džo vīna darītava” varētu vēlēties, lai viņu veikals būtu pieejams vietnē store.joeswinery.com, savukārt viņu galvenā vietne joprojām ir joeswinery.com.
 • Emuāra palaišana vietnē blog.YOURDOMAIN.com.
 • Foruma palaišana, lai jūsu klienti vai mērķauditorija mijiedarbotos savā starpā vietnē forum.YOURDOMAIN.com.
 • Jūsu vietnes papildu valodas versijas izveidošana vietnē es.YOURDOMAIN.com.
 • Vietnes apakšsekciju izveidošana dažādiem apmeklētāju segmentiem, pamatojoties uz viņu atrašanās vietu. Piemēram, ja mēģināt apmeklēt Craigslist, atrodoties Filadelfijā, jūs automātiski tiksit novirzīts uz philadelphia.craigslist.org.

Šīs ir tikai dažas no iespējām, un šis atšķirīgais apakšdomēnu raksturs padara tos lieliski piemērotus jaunu vietņu izveidošanai, kuras šķiet it kā viņu adreses ir oriģinālas.

Ideja ir izmantot apakšdomēnus tikai tad, ja jums ir pietiekami daudz satura, lai aizpildītu katru no tiem. Vai arī, ja jums ir saturs vai jūsu biznesa daļas, kas pelna atsevišķu vietu – piemēram, Nike ir visa atsevišķa sadaļa, kas veltīta karjerai job.nike.com.

Kopumā apakšdomēnu izmantošana tādās situācijās kā iepriekšminētais padara apmeklētāju lietas skaidrākas. Piemēram, viņi zina, ka veikals.YOURDOMAIN.com ir vieta, kur viņi var iegādāties jūsu produktus.

Visbeidzot, kad jums vairs nav nepieciešams apakšdomēns, varat to vienkārši izslēgt ar pāris klikšķiem un novirzīt visu trafiku uz savu primāro domēnu.

Kā izveidot apakšdomēnu

Kad esat reģistrējis standarta domēna vārdu, jauna apakšdomēna izveidošanas procesā ir divas daļas:

 1. Tiek parādīts apakšdomēns, kuru vēlaties izveidot.
 2. Iespējot to un pēc tam novirzīt to uz jaunu jūsu vietni (vai uz trešo pusi).

Nr.1 ir vienkāršākā stadija. Būtībā viss, kas jums jādara, ir nākt klajā ar īsu apakšdomēnu, kas atbilst jūsu mērķim.

Parasti apakšdomēns var sastāvēt no jebkura skaita burtciparu rakstzīmēm (a-z, A-Z, 0-9) un defisēm (atļautas, ja tās ieskauj citas rakstzīmes vai cipari), bez atstarpēm. Bet tas atšķiras atkarībā no domēnu reģistratūrām, tāpēc vislabāk ir vēlreiz pārbaudīt savu.

Alternatīvi, jūs varat doties uz kādu no populārajiem apakšdomēniem, piemēram, iepriekšminētajiem: Veikals, emuārs, valodas (piemēram, es), vietas (piemēram, Filadelfija), forums, pasākumi, kopiena, palīdzība, jaunumi un darbs.

Nr.2 var būt nedaudz grūtāks. Tas ir tāpēc, ka, lai veiktu procesu, jums ne tikai jāiespējo pats apakšdomēns, bet arī tas jānorāda kaut kur tīmeklī. Tas kaut kur var būt:

 • jūsu esošās vietnes sadaļa
 • pilnīgi jauna jūsu vietne
 • trešās puses vietni vai URL.

Precīzas darbības parasti ir atšķirīgas atkarībā no jūsu domēna reģistratūras un / vai tīmekļa mitinātāja. Tomēr skaidrs ir viens: viss būs daudz vienkāršāk, ja jūs gan ar savu domēna vārdu, gan ar mitināšanu uzturaties vienā uzņēmumā, par ko mēs šeit runājam. Tas ir tāpēc, ka parasti visu iestatīšanu var veikt viena lietotāja panelī, turpretī, ja jūsu domēnu un mitināšanu pārvalda atsevišķi uzņēmumi, jums katram ir jāiziet nepieciešamās kustības..

Šeit ir dažas saites, kas norāda uz īpašiem ieteikumiem, pamatojoties uz to, kur esat reģistrējis savu domēna vārdu:

 • Namecheap → noklikšķiniet šeit
 • GoDaddy → noklikšķiniet šeit
 • Enom → noklikšķiniet šeit
 • OVH → noklikšķiniet šeit
 • 1 un 1 → noklikšķiniet šeit
 • SiteGround → noklikšķiniet šeit
 • HostGator → noklikšķiniet šeit

Visbeidzot, šeit ir daži BUJ par apakšdomēnu tēmu:

Bieži uzdotie jautājumi saistībā ar “Kas ir apakšdomēns?”

“Kāda ir atšķirība starp apakšdomēnu un domēna vārdu?”

 • Domēna vārds ir jūsu vietnes galvenā adrese internetā (piemēram, YOURDOMAIN.com).
 • Apakšdomēns ir “bērna domēna” nosaukums, kas atrodas zem vecāku domēna nosaukuma (piemēram, emuārs.YOURDOMAIN.com). Jums nevar būt apakšdomēna, ja virs tā nav galvenā domēna vārda.

“Vai man ir jāiegādājas domēna vārds, lai varētu iestatīt apakšdomēnu?”

 • Jā. Apakšdomēnu var izveidot tikai ar standarta domēna vārdu, kas jums jau pieder.

“Cik apakšdomēnus es varu izveidot sava galvenā domēna nosaukumam?”

 • Tas ir atkarīgs no jūsu domēna reģistratūras. Piemēram, izmantojot GoDaddy, jūs varat izveidot līdz 100 apakšdomēnus vienam domēna vārdam.

“Vai man jāmaksā par jauniem apakšdomēniem?”

 • Parasti nē, bet tas ir atkarīgs no jūsu domēna reģistratūras.

“Vai apakšdomēnā var izveidot atsevišķu jaunu vietni?”

 • Jā. Tas faktiski ir visizplatītākais scenārijs.

“Vai es varu norādīt apakšdomēnu uz atsevišķu satura daļu manā pašreizējā vietnē?”

 • Jā. Šis potenciāli ir lielisks veids, kā pievērst uzmanību jūsu vissvarīgākajam satura saturam.

Ir “www” apakšdomēns?

 • Tehniski – jā. Bet tas ir īpašs apakšdomēna tips, kas parasti norāda tieši uz to pašu vietni, kur galvenais domēna nosaukums. Piemēram, vietne www.winningwp.com ir tāda pati kā võitwp.com.

Tātad jums tas ir! Tā ir mūsu atbilde uz to, kas ir apakšdomēns un kā to izveidot. Ja jums ir nepieciešams kaut kas noskaidrots, nevilcinieties mūs komentēt. Turklāt, ja vēlaties uzzināt vairāk par domēnu nosaukumiem, apskatiet arī citus mūsu ierakstus šajā sērijā.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map