Kas yra domeno vardas? – Išsamus ir lengvai suprantamas paaiškinimas!

„WordPress“ pasiūlymai


Kas yra domeno vardas? Paprasčiausiuose apibrėžimuose, a domeno vardas yra jūsų svetainės adresas internete.

Vis dėlto, nors ir techniškai teisinga – pati geriausia teisinga rūšis – iš tikrųjų yra daug daugiau istorijos, kurią turite žinoti!

Visų pirma, domenų vardų galia žymiai viršija jų sugebėjimą „adresuoti žiniatinklio svetaines“. Tiesą sakant, tinkamo domeno vardo pasirinkimas gali turėti labai rimtos įtakos jūsų svetainės – taigi ir prekės ženklo – sėkmei.

Pradėkime nuo techninių duomenų apie tai, kas yra domeno vardas (mums reikia tos dalies, kad paaiškintume kitus dalykus).

Kas yra domeno vardas techniniu požiūriu?

Kaip jau minėjau aukščiau, domeno vardas yra jūsų svetainės adresas internete. A paroda:

Kas yra domeno vardas

Kitaip tariant, jei norite rasti savo kelią į „WinningWP“, viskas, ką jums reikia padaryti, tai suaktyvinti savo interneto naršyklę ir įvesti į adreso juostą svetainės – Winwp.com domeno vardą – adresą..

Bet taip yra daug įdomesnių dalykų, esančių po gaubtu su domenų vardais.

Visų pirma, domeno vardą sudaro dvi dalys:

SLD ir TLD

SLD (antrojo lygio domenas): registruodami savo domeno vardą, šią dalį gali sudaryti bet koks skaičius raidinių ir skaitmeninių ženklų (a – z, A – Z, 0–9) ir brūkšnelių (leidžiama, jei juos supa kiti ženklai ar skaitmenys). Tarpai neleidžiami.

Pvz., Jei jūsų verslas vadinamas „Joe’s Extra Diner“, galbūt norėsite savo SLD sukurti „joesextradiner“.

TLD (aukščiausio lygio domenas): Visą dieną šioje dalyje buvo nurodomas viso domeno vardo tikslas arba subjektas, kuriam domenas priklausė. Yra tik ribotas skaičius ALD, iš kurių galite pasirinkti (jūs negalite įvesti savo, kaip galite su SLD).

Populiariausi ALD, kuriuos galima pasirinkti, kartu su iš pradžių numatytais tikslais, yra šie:

 • .com – visi komerciniai tikslai
 • .org – organizacijos (dažnai ne pelno siekiančios)
 • .tinklas – tinklo projektai (kad ir ką tai reikštų)
 • .edu – švietimo įstaigos
 • .govas – JAV vyriausybė
 • .biz – viskas versle
 • .informacija – universali

Vis dėlto šiuo metu niekas nekreipia per daug dėmesio į numatytus ALD tikslus ir tikrai niekas neverčia naudoti „.org“, kai atidarote svetainę, kuriai nesiekiama pelno. Nėra taisyklių, kurių reikia laikytis renkantis ALD – galite eik su viskuo, kas tinka jūsų būsima svetainė. Atsižvelgiant į tai, išskyrus išskirtines aplinkybes, nebeįmanoma įkalbėti „.gov“ ar .edu domenų.

Tačiau galų gale, ko visi nori, yra .com: Tai pats atpažįstamiausias ir prestižiškiausias TLD.

Taip pat yra šimtai vietinių / regioninių ALD, tokių kaip:

 • .uk – JK
 • .ca – Kanada
 • .pl – Lenkija
 • .it – Italija
 • ir tt.

Jei jūsų svetainė veiks tik vietoje, galite apsvarstyti galimybę naudoti vieną iš šių, o ne .com. (Pastaba: jei įmanoma, visada stenkitės turėti .com. Visų pirma todėl, kad daugelis žmonių manys, kad jūsų domeno vardas yra .com, kai įvedate jį į savo interneto naršyklę, bet ir todėl, kad nenorite, kad jūsų svetainė būtų supainiota. galite nukreipti .com į pasirinktą alternatyvų domeną.)

Tiesiog norėčiau paaiškinti šią mūsų atsakymo į domeno vardą dalį:

SLD ir TLD, sujungti, sudaro visą domeno vardą. Taigi svetainei, kurią dabar skaitote: „Winwp“ yra SLD, „com“ yra ALD, ir kartu mes „Winwp.com“ yra visas domeno vardas.

Bet kas yra to domeno vardo gaubtas?

Džiaugiuosi, kad paklausėte.

Domeno vardas yra patogus rodyklė, leidžianti lankytojams rasti jūsų svetainę žiniatinklio gilumoje.

Pagalvok apie tai taip:

Jūsų namai – jūsų tikrieji namai – gali būti be trikdžių nustatomi pagal jo geografines koordinates. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės gyvena 38,8977 ° šiaurės platumos, 77,0365 ° vakarų ilgumos. Bet šią adreso formą sunku atsiminti, todėl mes linkę vietoj jo naudoti 1600 Pensilvanijos prospektą (dar žinomą kaip Baltieji rūmai)..

Mes naudojame tą supaprastintą gatvės adresą tik tam, kad greičiau suprastume vietą ir nereikėtų leisti laiko skaičiuojant fizines koordinates.

Panašiai yra ir su domenų vardais. Po gaubtu domenų vardai nurodo konkrečius IP adresus: tikrieji skaitiniai žiniatinklio vietų adresai. Taigi, kai kas nors bando apsilankyti tam tikroje svetainėje, jų žiniatinklio naršyklė paima domeno vardą ir išverčia jį į absoliutų interneto adresą – serverio, kuriame saugoma svetainė, IP adresą. Tada ji paima svetainę iš to serverio. Be galo protingas, ar ne??

Čia yra išsamus paaiškinimas apie viską, kas yra jūsų naršyklės adreso juostoje:

visas URL

Gerai, sustosime čia su technine medžiaga. Mums to dabar nereikia daugiau, kad suprastume, kas yra domeno vardas.

Vietoj to, pakalbėkime apie:

Kaip svarbu yra tinkamas domeno vardas?

Viena vertus, domeno vardas yra interneto adresas … patinka, ar ne, taip? Nesvarbu.

Bet sustosime minutei, nes ne visi domenų vardai yra sukurti vienodi. Kitaip tariant, jūsų domeno vardo pasirinkimas gali turėti rimtos įtakos jūsų svetainės (ir būsimos prekės ženklo sėkmės ateityje). Negalite tiesiog pasirinkti, koks domenas ateina į galvą, ir tai galite padaryti kuo greičiau..

Norėdami tai paaiškinti, pradėkime kur nors kitur … Niujorke. Ir prašau, nešyk su manimi. Visa tai turės prasmę vos per minutę.

Centriniame parke, šalia West 100th Street, yra automobilių stovėjimo aikštelė. Jis tiesiog sėdi ten, užimdamas vietą – vertinga NYC erdvė, tai yra. Ne kartą buvo pasiūlyta milijonų už šią mažą žemės juostą – kiekvienas Niujorko kūrėjas ir jų šuo mielai nusipirktų ir pastatytų ką nors naujo..

Bet niekas neparduoda. Ir ne todėl, kad tai uždirba daug pinigų kaip automobilių stovėjimo aikštelė. Taip nėra.

Viskas apie adresą. „Central Park West“ yra neabejotinai pats vertingiausias adresas, kurį galite turėti Niujorke. Vienintelė priežastis, kodėl automobilių stovėjimo aikštelė tebėra, yra todėl, kad ji leidžia du pastatus, esančius už jo, vadinti vakarų 382 centriniu parku ir 392 centriniu parko vakaru..

Pažvelkite į juos, jie niekur nėra Vakarų Centriniame parke, bet, kadangi tarp jų nėra nieko, tai kažkaip viskas yra teisėta:

pastatai

Kitaip tariant, žmonės, gyvenantys tuose dviejuose pastatuose, kaip jų „Central Park West“, kreipiasi tiek, kad atsisako juos atiduoti – net mainais už milijonus dolerių kūrėjo pinigų. Juokinga, tiesa?

Čia žaidžiami interneto domenų vardai.

Taigi, kas yra domeno vardas šiuo požiūriu? Iš esmės gero domeno vardo prilygimas internetui reiškia „Central Park West“ adreso turėjimą.

Domeno vardas nėra vien tik adresas internete, turint omenyje, kad galite pasirinkti bet kurį domeną ir net nepastebėsite jokio poveikio.

Ne, jūs norite gauti geriausią įmanomą domeną savo verslui! Norite, kad jis gerai skambėtų, gerai jaustųsi, praneštų apie jūsų verslą, būtų lengvai įsimenamas ir pan. Teisingai pasirinkus, domeno vardas suteikia puikumo, atpažinimo, žmonių pavydo, geresnio aptinkamumo per „Google“ ir tikriausiai ir kitų mažiau tiesioginių pranašumų.

Taigi, kai laikas pasirinkti savo domeną, pagalvokite apie visus, gyvenančius 392 centriniame parke West. Pagalvokite, kiek jiems reiškia adresas – tinkamas adresas. Jūsų interneto adresas jums turėtų reikšti tiek pat daug.

Ir galiausiai: ar reikia iš tikrųjų pasirinkti puikų domeno vardą? Čia yra mūsų visas vadovas, kurį turite žinoti!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map