Kardetud sisemise serveri vea parandamine WordPressis (samm-sammult)

WordPressi pakkumised


Me kõik oleme seal olnud – sait, mis toimis paar sekundit tagasi suurepäraselt, otsustab äkitselt loobuda ja sülitab välja sisemise serveri vea. Kui teil veab, töötab WordPressi administraator endiselt, kuid mõnel juhul võib see isegi keelduda koostööst. Selles artiklis selgitame, mis on sisemine serveri tõrge ja mis veelgi tähtsam, kuidas seda parandada.

Tähtis: Tehke alati a täielik varundamine enne muudatuste tegemist – isegi kui see ei tööta nii nagu peaks – parem karta kui kahetseda!

Lähme lõhenema.

Mis on sisemise serveri tõrge

Sisemised serveri vead on nii kasutajatele kui ka arendajatele tüütud, kuna nad ei anna probleemi juurte kohta teavet – nad lihtsalt ütlevad teile, et see on olemas. Kujutage ette, et läksite arsti juurde ja ütlesite, et tunnete valu, kuid keeldusite paljastamast, kus see valu on – see muudaks arsti selle ravi väga raskeks! See on sisemise serveri tõrke probleem – pole mingit viidet, kust probleem pärit on.

Sisemine serveri tõrge

Veelgi enam, nimi „sisemine serveri tõrge” võib olla eksitav, kuna peaaegu kõigil juhtudel pole süüdi teie host (ja / või server). Kui vaatate HTTP spetsifikatsioone, näete, et sisemise serveri tõrge 500 tähendab järgmist:

Server sattus ootamatusse olukorda, mis takistas tal taotlust täita.

Serveril endal pole midagi halba – see on lihtsalt juhtunud millegagi, mida ta ei suuda välja mõelda. Vaatame, mis see võiks olla – ja kuidas sellest lahti saada.

Samm null: silumise lubamine

Esimene samm peaks olema vähemalt proovida viga mõtestada – võite vedada! Sõltuvalt sellest, kuidas teie server vigu käitleb, ei pruugi see, mida näete, tegelikult serveri viga. Et teada saada, kas see nii on, peate redigeerima oma veebisaidi juurkataloogis faili wp-config.php. Laadige fail alla (FTP kaudu, avage see (kasutades tekstiredaktorit ja otsige „WP_DEBUG”.) Kui leiate rea, muutke vale väärtuseks tõene ja laadige fail uuesti serverisse).

Kui seda rida pole veel teie konfiguratsioonifailis, looge see järgmise koodirea abil:

määratlema ( "WP_DEBUG", tõsi );

Laadige oma veebisait uuesti ja vaadake, kas tõrge muutub. Kui see juhtub ja näete nüüd „fataalse tõrke” teadet, mis osutab konkreetses failis konkreetsele koodireale, siis on teil tegemist suhteliselt lihtsa koodivigaga. Eeldusel, et viga tuleneb pistikprogrammist või teemast, peate keelama solvava toote ja / või tegelema probleemi enda parandamisega (või laskma kellelgi teisel seda uurida, kui te ei saa toimuvaga aru saada) sinu oma).

Märkus. Pärast probleemi leidmist ärge unustage ülaltoodud tõelist väärtust muuta tagasi vale juurde ülalmainitud wp-konfiguratsioonifaili sees.

Esimene samm: kontrollige, kas teie administraator töötab

Külastage oma veebisaidi administraatorit aadressil http://yoursite.com/wp-admin/. Kui see leht laaditakse õigesti ja võimaldab teil sisse logida, võite olla kindel, et probleem on pistikprogrammis või teie teemas. Kui teie administraator laadib, jätkake teise sammuga. Kui seda ei juhtu, minge neljanda sammu juurde.

Teine samm: keelake kõik pistikprogrammid

Peaaegu mitte mingil juhul ei saa pistikprogramm keelata probleeme, nii et kui arvate, et mõni pistikprogramm põhjustab probleemi, minge pistikprogrammide sektsiooni ja keelake need kõik. See ei kustuta neid ja nad säilitavad salvestatud andmed, kuid nende koodi ei töötata. Kui olete kõik pistikprogrammid keelanud ja teie saiti ikkagi ei laadita, jätkake kolmanda sammuga.

Kui teie sait töötab ja töötab, alustage pistikprogrammide lubamist ükshaaval. Kontrollige pärast iga pistikprogrammi 500 sisemise serveri tõrke olemasolu. Kui olete süüdlase leidnud, saate otsustada, mida sellega teha. Parim viis on hoida pistikprogramm keelatud ja sellest kohe autorile teatada. Kui see on missioonikriitiline pistikprogramm, peaksite tõenäoliselt otsima parema, stabiilsema alternatiivi.

Mõnel väga harval juhul võib probleeme põhjustada sellise tarkvara nagu PHP 5.3 käitamine. Enne pistikprogrammi asendamist, mis on seni osutunud usaldusväärseks, uurige seitsmendat sammu.

Kolmas samm: lülitage vaikemoodusele

Kui pistikprogrammide desaktiveerimine ei lahendanud probleemi, on tõenäoliselt teie teema süüdlane. Saate seda hõlpsalt kontrollida, lülitudes vaiketeemale WordPress. Soovitan kasutada kakskümmend kuusteist, mis on viimane vaikimisteema. Kui kahekümne kuueteistkümnele üleminek lahendab probleemi, saate kõik pistikprogrammid uuesti lubada ja asuda tööle teema teema koodis probleemi leidmiseks..

Kui teie teema pärineb kas ametlikust teemahoidlast või sõltumatust teemakauplusest, peaksite sellest autorile võimalikult kiiresti teada andma. Kui teisest küljest on see teie enda teema, peate hankima arendaja, kes teid abistaks, sest neid vigu võib sageli olla väga keeruline leida – isegi kogenud koodrite jaoks.

Mõnel väga harval juhul võib probleeme põhjustada sellise tarkvara nagu PHP 5.3 käitamine. Enne tundide kulutamist vea otsimiseks või arendajale sadade dollarite maksmiseks uurige seitset sammu.

Neljas samm: suurendage oma mälu limiiti

Kui teie veebisait kasutab liiga palju mälu, sobib see kindlasti – see võib tõenäoliselt põhjustada 500 sisemise serveri tõrke. Sisse palju juhtudel on see märk halvasti kodeeritud teemast või pistikprogrammist. Seda saab kiiresti parandada, suurendades mälumahtu, kuid see pole kindel lahendus probleemi lahendamiseks ega pääse selle juurdes.

Mõlemal juhul on WooThemesil lühike juhend WordPressi mälupiirangu suurendamiseks. Pidage meeles, et serveril või teie kontol võib sellele siiski olla määratud mälumaht ja te ei saa oma mälupiiri ületada.

Teise võimalusena pöörduge täpsemate juhiste saamiseks oma peremehe poole – mõni suurendab rohkem kui hea meelega teie mälupiirangut, ilma et teie ise peaaegu mingit muret tekitaks.

Viies samm: silumine .htaccess-probleemide silumiseks

.Htaccess-fail on teie Apache-serveri konfiguratsioonifail, mis võimaldab mõnda suhteliselt arenenud funktsionaalsust. Seda kasutades saate lubada gzip-pakkimise, muuta maksimaalset üleslaadimissuurust ja teha igasuguseid muid käepäraseid asju.

Oleme juba kirjutanud juhendi .htaccess-faili redigeerimiseks, kuid tasub korrata, et see on tundlik piirkond, kus tuleb olla ettevaatlik. Näiteks kirjavigu, unustatud koht või sulgemata pakkumine võib hõlpsalt põhjustada 500 sisemise serveri tõrke, muutes teie veebisaidi – sealhulgas teie administraatori – seisma.

Lahendus on avada .htaccess-fail – see peaks asuma juurkaustas WordPress – ja vaadata, kas selles on vigu (eriti kui olete seda hiljuti muutnud). Soovitan luua varukoopia nimega backup.htaccess ja seejärel kustutada algne .htaccess-fail täielikult, et näha, kas veebisait tuleb tagasi võrgus.

Kui see juhtub, on probleem teie .htaccess-failis. Võite selle ridahaaval läbi vaadata, et näha, millal teie sait alla läheb; kui olete rikkuva rea ​​üles leidnud, veenduge, et sellel poleks tarbetu teksti (võib-olla suletud pakkumist või midagi sarnast). Kui te ei leia probleemi, soovitan rida kustutada. Teie veebisaidi täielik halvenemine on palju hullem kui puudub .htaccess-rida – küsige foorumitelt, kas vajate rohkem abi.

Kuues samm: installige WordPress uuesti

See on äärmiselt haruldane, kuid võib-olla on WordPressi tuumas rikutud faile. Selle pärast pole vaja muretseda – võib-olla on midagi valesti läinud, kui teie server kopeeris näiteks vajalikke faile. WordPress Core-failide uuesti üleslaadimine võib teie probleemi lahendada.

Laadige alla uus WordPressi koopia ja kasutage FTP-rakenduse abil kõigi, välja arvatud wp-sisu kausta üleslaadimist. Kui vajate täpsemaid juhiseid, vaadake Codexi artiklit WordPressi täiendamise kohta.

Seitsmes samm: PHP versiooni probleemid

Ehkki vanad PHP versioonid ei põhjusta tavaliselt 500 sisemist serveri tõrget, tasub enne väärtusliku aja ja raha kulutamist tasuda rääkida hostiga ja paluda tal anda teile uuem versioon. PHP 7 on mõne varasema funktsiooni aegunud – näiteks võib pistikprogramm kasutada funktsiooni, mis pole PHP vanemas versioonis saadaval jne..

Küsige oma hostilt, millist PHP versiooni kasutate. PHP 5.2 on nüüd kümme aastat vana ja 5.3 on seitse aastat vana – ärge seda aktsepteerige, kui teie host haldab teie saiti selliste vanade versioonidega. Teil peaks olema vähemalt mõni töötav versioon 5.4 või, mis veelgi parem, uhiuus PHP 7 (optimaalse jõudluse tagamiseks).

Liitprobleemid

Kuigi on ebatõenäoline, et teil on kaks probleemi korraga, võib see juhtuda. Võimalik, et teil on nii pistikprogramm, mis põhjustab probleemi, kui ka .htaccess-i probleem. Sel juhul ei lahendata probleemi kõigi pistikprogrammide keelamisel ja seda ei lahendata .htaccess-faili eemaldamisel – ainult siis, kui teete mõlemad.

Kui olete neid samme järginud ja saate ikkagi 500 sisemise serveri tõrget, peaksite uuesti alustama ja veenduge kindlasti mitte tühista muudatused. Hoidke pistikprogrammid keelatud, lülitage oma teema ümber kahekümne kuusteist ja nii edasi.

Lõplikud mõtted

Sisemise serveri 500 tõrketeate ebamäärasuse tõttu võib selle lahendamine olla keeruline, kuid ülaltoodud juhiseid järgides peaksite saama aru, mis toimub.

Kui ikka ei õnnestu probleemi lahendada, võtke ühendust oma hostiga. Lingi selle artikli juurde ja andke neile teada, et olete neid samme proovinud, kuna nad hindavad pingutusi ja suudavad probleemi palju kiiremini üles leida!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me