CSS pro začátečníky: Kde se učit CSS online

Nabídky WordPress


Před několika lety, když jsem procházel místním knihkupectvím, narazil jsem na knihu, která mě zaujala. Zvědavost mě pak postrčila, abych ji zvedl a naskenoval obal knihy.

„HTML & CSS For Dummies, “jsem si tiše přečetl obálku. Ušklíbl jsem se na komediální ohyb, o kterém jsem věděl, že se kniha také půjčí, ale najednou knihu strčil zpět na polici.

Proč? Abych byl upřímný, byl jsem titulem trochu uražen.

Nechápejte mě špatně. Moc se mi líbí sbírka knih Dummies: Vlastně vlastním několik svých knih sám; moje reakce však byla čistě emotivní.

Vidíte, v té době jsem se snažil naučit web design, ale měl jsem s ním vážné problémy. Abych byl přesný, bojoval jsem s CSS. Nemohl jsem to ovinout hlavou.

Když jsem narazil na tuto knihu, slovo „Dummies“ se mi zdálo jako blázon v mém intelektu – protože už jsem se cítil jako idiot, protože jsem nechápal více o tom, jak CSS pracuje s HTML.

Ano, mohl jsem vyhledat úryvky kódu online a zkopírovat je a vložit do šablony stylů mého webu, ale to nebylo to, co jsem chtěl.

Chtěl jsem úplné a oblé pochopení toho, jak CSS funguje, a opravdu jsem se chtěl naučit kódovat.

Stručně řečeno, na co se snažím dostat, je to, že pokud se snažíte naučit CSS, nejste sami..

Nakonec jsem se zmatil cestou učení se CSS. Nechci pro tebe totéž.

Pokud se snažíte najít tento iluzivní výchozí bod ve vašem kódovacím vzdělávání, pak doufám, že to budete považovat za svého průvodce, jak začít s učením CSS online..

CSS pro začátečníky: Nejlepší online zdroje zdarma

S tolika weby, které tvrdí, že začátečníkům pomáhají naučit se CSS, může zjistit, který z nich si vybrat, může být ohromující.

Abychom vám pomohli začít, sestavil jsem seznam nejlepších nejlepších online zdrojů (seznam prémiových zdrojů je uveden níže v článku) pro výuku CSS:

Codecademy

Codecademy

Codecademy je jeden z mých oblíbených webů, kde se naučím kódovat.

Na rozdíl od mnoha jiných míst na webu, která jednoduše seznam kódují a vysvětlují, jak to funguje, vám Codecademy nabízí praktický přístup k učení.

Dostáváte lekce v instrukcích o velikosti kousnutí, které lze snadno sledovat a pochopit – něco, co bych opravdu ocenil, když jsem se právě začal učit CSS.

A protože CSS je nejlepší se naučit opakováním, skutečnost, že si píšete a cvičíte kód přímo v prohlížeči, znamená, že budete mít větší šanci si vzpomenout, co se to učíte.

Jako vedlejší poznámku nabízí Codecademy také další úžasné lekce kódování, od Ruby po Javascript a dále.

Ve skutečnosti vše, co se na webu naučíte, vás naučí, jak vytvářet a kódovat celé webové stránky od nuly. Vše zdarma! (šťastný tanec)

Navštivte Codecademy

Udemy

Udemy

Každý má jiný způsob, jak se učit věci.

Pokud jste velmi vizuální člověk, pak Udemy může být jen vaše žlutá cihlová cesta.

Přestože Udemy obvykle poplatky za třídy dostupné na svých stránkách, mají také širokou škálu video kurzů, které jsou zcela zdarma.

Osobně jsem absolvoval některé z těchto bezplatných kurzů, takže mi věřte, když vám řeknu, že nebudete zklamáni tím, co se naučíte, protože je to zdarma. Udemyho bezplatné kurzy jsou prvotřídní a já bych je osobně doporučil každému, kdo se chce naučit CSS.

Vytvořte si na svých stránkách bezplatný účet a získejte okamžitý přístup k bezplatným i placeným kurzům. Jo, a také mají aplikace iPad a iPhone pro učení na cestách.

Navštivte Udemy

Tuts+

TutsPlus Premium

Většina lidí již ví, že téměř všechny kurzy na Tuts + vyžadují poplatek, ale málokdy ví, že mají také nějaké pěkné bezplatné kurzy, které vám mohou pomoci začít.

Jejich 30 dní na učení HTML a CSS Kurz například poskytuje velmi pěkné shrnutí toho, jak HTML a CSS spolupracují, a obsahuje návody na každý z těchto kódovacích jazyků.

Jednoduše se zaregistrujte a získejte přístup k 32 lekcím s videem, které mají k dispozici.

Navštivte Tuts+

Sitepoint

Sitepoint

SitePoint je další skvělý online zdroj pro začátečníky.

Přestože nemají nastavený kurz pro výuku CSS, mají skvělý seznam zdrojů, který byste si měli určitě v prohlížeči uložit jako záložku – nemluvě o široké škále různých knih o různých kódovacích jazycích (samozřejmě včetně CSS).

Navštivte SitePoint

CSS pro začátečníky: Nejlepší prémiové online zdroje

“Pojistné? Jako při placení za učení CSS? “

Ano, to je to, co myslím, a už slyším vaši další otázku …

“Proč bych měl platit za učení CSS, když se mohu učit zdarma?”

Abychom na tuto otázku odpověděli, existují fyziologické důvody pro placení za učení, jako je skutečnost, že mnoho lidí má sklon brát něco vážnějšího, když za to platí: zatímco učení zdarma může být výhodnější, zaplatit malý poplatek za rok nebo za měsíc na měsíc může být velmi motivující.

Pro mě vždy s větší pravděpodobností něco použiju, když do něj vložím své vlastní peníze. A vím, že nejsem jediný, kdo se tak cítí.

Kromě motivace existují také dvě zřetelné výhody při výběru platit za takové prémiové kurzy.

1) Mnoho lidí, kteří začínají chtít učit se CSS, se často ocitne v tom, že se chtějí později naučit komplexnější typy kódování, aby rozšířili své znalosti o designu a vývoji.

2) Ti, kteří se chtějí dostat do technické oblasti, mají často potíže s tím bez jakéhokoli certifikace nebo školení.

… Nemluvě o tom, že placené zdroje jsou často (i když ne vždy) lepší kvality než ty, které jsou nabízeny zdarma.

Pokud jste vážně o učení webdesignu & vývoj a hledáte flexibilní přístup k vašemu vzdělání, pak se podívejte na tyto zlé chlapce ven:

Dům na stromě

Team Treehouse

Treehouse se rychle rozrostl do jednoho z nejznámějších online zdrojů pro učení všech druhů kódovacích jazyků souvisejících s webovým designem a vývojem – samozřejmě včetně CSS (samozřejmě).

Jako někdo, kdo s nimi má předplatné, vám mohu na základě osobní zkušenosti říct, že chápu, proč rostli tak rychle.

Rozhraní je přátelské a kurzy (nebo stopy, jak jim říkají) se snadno startují, sledují a dokončují.

Po dokončení každého kurzu jste odměněni systémem odznaků, který je překvapivě, dobře… odměňující!

Pokud se učíte CSS v naději, že se odbočíte do širšího světa vývoje webových stránek, vážně to považujte za svou první zastávku! Můžete si nastavit vlastní tempo pro učení se něco jako CSS, ale vše, co se naučíte, drží krok s nejnovějšími praktikami webového designu.

A co víc, stopy, které dokončíte, vám nejen poskytnou pochopení toho, jak navrhovat a budovat webové stránky, ale také vás naučí aspektům zahájení a provozování firmy – něco, co může být na volné noze obrovskou pomocí nejen jak podnikat, ale také udržovat jeho organizaci.

Kromě toho vám Treehouse v současné době umožňuje zahájit bezplatnou zkušební verzi – zjistit, zda je to něco, co byste opravdu rádi použili a zaplatili za.

Po zkušebním období si můžete vybrat mezi:

 • Stříbrný tarif za 25 $ měsíčně
 • Zlatý plán za 45 $ měsíčně

Pokud se však o tom rychle dozvíte, můžete začít a ukončovat kurz CSS, než budete muset zaplatit za předplatné – tj. Jednoduše na bezplatnou zkušební verzi!

Navštivte Treehouse

Učit se

Učit se

Naučitelné je rozšíření sítě SitePoint (viz výše).

Jejich lekce a videotéka je rozsáhlá a komplexní, zejména pokud jde o CSS.

Pokud jde o rozdíly mezi Učitelným a Treehouseem, nemohl jsem jich najít mnoho: obě mají skvělou knihovnu video kurzů, ale Naučitelná má také několik knih.

Další rozdíl, který jsem si všiml, byla jejich cenová struktura. Zatímco cena Treehouse je dvouúrovňová, Naučitelné má 3 možnosti cen:

 • 1 měsíc = 29 $
 • 6 měsíců = 99 $
 • 1 rok = 149 $

Nakonec utratíte méně, pokud platíte za celý rok s Learnable než s Treehouse.

Pokud si nejste jisti, pro kterou chcete jít, má Learnable také bezplatnou zkušební verzi, do které se můžete také zaregistrovat. Takže pokud jste na plotě, zkuste oba zkusit rychle.

Osobně jsem absolvoval rychlou prohlídku lekcí CSS společnosti Learnable a opravdu se mi líbil jak pocit videí, tak i věci, které museli nabídnout mimo tyto kurzy..

Navštivte Naučitelné

Lynda

Lynda

Nyní, pokud jste hledali online místa, kde se můžete naučit kódovat, je pravděpodobné, že jste narazili na Lyndu.

Lynda má kurzy, které vás naučí vše od HTML a CSS, přes CAD a Illustrator a dále.

Může se pochlubit více než 2700 video kurzy a více než 122 000 výukami, přičemž každý týden se přidává více! Pokud mohu říci, mají jednu z největších knihoven pro video vzdělávání online.

Pokud jde o stanovení cen, Lynda opravdu není o moc dražší než ostatní dva výše uvedené. Ceny za členství jsou následující:

 • Základní: Měsíc na měsíc – 25 $
 • Základní: Roční fakturace – 250 $ (ušetří vám 50 $)
 • Pojistné: Měsíc na měsíc – 37,50 $
 • Pojistné: Roční fakturace – 375 $ (ušetří vám 75 $)

Jedním z hlavních bonusů k členství jsou certifikáty o dokončení, které získáte.

I když to samozřejmě není stejné jako vysokoškolské vzdělání, mnoho společností začalo hledat více na dobrá portfolia a certifikáty, jako jsou tyto, aby si získalo cit pro vaše dovednosti.

S tak rozsáhlou knihovnou kurzů se můžete s Lyndou naučit mnohem víc než jen CSS a vývoj webových aplikací.

Ve skutečnosti jsou jejich obchodní kurzy jedny z nejkomplexnějších, jaké jsem kdy viděl: pokud máte o vás podnikatelského ducha, pak si určitě zamilujete školení, které získáte s ohledem na podnikání.

Navštivte Lyndu

Kde se učit CSS od nuly: Závěrečné úvahy o učení CSS online

Takže kde je nejlepší místo, kde se naučit CSS od nuly? Každý je trochu jiný. Vzhledem k tomu, že se mi může Treehouse líbit, raději se naučíte.

Každá stránka je navržena jinak a nabízí něco jedinečného, ​​takže můj návrh by měl být rychlý pohled na každou z nich sám, vybrat ten, který vám vyhovuje, a pak jednoduše skočit a začít!

To znamená, že pokud máte omezený rozpočet, zvažte zahájení s Codecademy. Pokud si dáte jeden týden a budete se tlačit, abyste strávili půl hodiny až hodinu v kurzu CSS, budete překvapeni, kolik vás vyzvedne.

A přestože opravdu miluji vše, co Treehouse nabízí (včetně stop o učení vytvářet WordPress Themes, což byl vlastně velký důvod, proč jsem si je vybral), jsem trochu zastrašený, že nenabízejí Certifikáty o dokončení.

Vzhledem k tomu, že Lynda není o nic dražší pro jejich základní členství, může být pro vás lepší vybrat si jít s nimi, pokud byste se chtěli přesvědčit o tom, že o webdesignu víte něco nebo dva.

Je pravda, že vloupání do učebního kódu může být trochu mozkem jako první – stejně jako naučit se mluvený jazyk může být těžké, když začínáte, i učení kódovacího jazyka (jako CSS) může chvíli trvat, než konečně kliknete.

Ale nevzdávej se; držet se ho.

Buďte se sebou přísní a pevní – a pokud potřebujete, nezapomeňte najít způsoby, jak motivovat k dalšímu učení.

Když vezmeme v úvahu všechny věci, CSS je pravděpodobně jedním z nejjednodušších ze všech kódovacích jazyků, které se lze naučit. Nejlepší ze všeho je, že se diví, aby pomohl vašemu mozku pochopit více o tom, jak svět kódování funguje obecně.

Existuje obrovská potřeba vzdělaných, podnikatelsky zaměřených lidí, a pokud můžete získat výcvik v obou, můžete být na dobré cestě k úžasné a vzrušující kariéře..

Kdo ví … Možná jste další Chris Coyier!

Asi budete jen muset posunout své limity a zjistit to. (mrkat)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map