Vše o WPBeginner – a vše, co musí nabídnout (Tip: A LOT!)

Nabídky WordPress


Pokud jste na Googlu hledali téměř cokoli související s WordPress, téměř určitě narazíte na WPBeginner.

Pokud ale ještě nejste obeznámeni s programem WPBeginner, jedná se o nesmírně populární zdroj WordPress s odhadovanými 8,26 milionu měsíčních návštěv (podle Podobného webu a hodnocení Alexa 3 666 (to je opravdu dobré)) Jednoduše řečeno, ve skutečnosti je to nejpopulárnější nezávislý WordPress zdroj na síti! Já vím, že: wow!

Kromě provozních čísel se WPBeginner může pochlubit také 370 000 a více předplatiteli e-mailů, 9 411 a více členy v nově vytvořené skupině Facebook a 146 000 předplatiteli YouTube. Nabízí obsah od všeho od výukových programů po temné akce WordPressu po zaokrouhlování pluginů a témat a obrovský glosář populární terminologie WordPress.

Věděli jste však, že pro WPBeginner je mnohem víc než jen web WPBeginner? Syed Balkhi, zakladatel WPBeginner, strávil mnoho let budováním celé řady neuvěřitelně působivých webů, služeb a produktů souvisejících s WordPress..

Rychlý návrat na WPBeginner

Společnost WPBeginner byla založena v roce 2009 (Syed Balkhi) a od té doby neustále roste v neuvěřitelně úspěšné podnikání, jaké je dnes.

Aktuální domovská stránka WPBeginner v roce 2019

Slogan WPBeginner je „Průvodce pro začátečníky pro WordPress“, což je docela dobrý popis toho, co získáte při první návštěvě WPBeginner, ale také najdete hromadu pokročilejšího obsahu, pokud si také uděláte čas opravdu ponořit.

Jejich hlavní obsah je rozdělen do několika různých kategorií:

 • Blog – obsahuje návody, zaokrouhlování témat / pluginů a novinky a názory.
 • Nabídky – kupóny pro hosting WordPress, témata a doplňky.
 • Slovník – definice populárních termínů souvisejících s WordPress.
 • Videa – jedná se pouze o bílou výuková videa z WP101, ale pokud se zaregistrujete, získáte k nim bezplatný přístup.
 • Kanál YouTube – jedinečná videa vytvořená společností WPBeginner.

Navíc nabízejí také bezplatnou službu nastavení blogu, díky níž si můžete nechat WPBeginner nastavit svůj blog, pokud se zaregistrujete u jedné z přidružených hostingových služeb. WPBeginner říká, že s touto službou pomohlo více než 100 000 lidem spustit web – wow!

Jak jsem se dotkl v úvodu, WPBeginner je nesmírně populární. Některá těžká čísla – jen abych vám ukázala, jak populární:

 • Provoz – 8-plus milion odhadovaných návštěvníků za měsíc (podle SimilarWeb – zřejmě pouze Syed / WPBeginner zná přesnou hodnotu).
 • Odběratelé e-mailů – 370 000 plus.
 • Sledovatelé na Facebooku – 367 212 plus.
 • Odběratelé YouTube – 146 000 plus, s více než 14 miliony zhlédnutí.
 • Sledovatelé Twitteru – 193 000 plus.

Pro napájení všech těchto funkcí pro miliony návštěvníků hostuje WPBeginner s HostGatorem – na speciální vyhrazené nastavení.

Představujeme Awesome Motive, společnost za WPBeginner (a mnohem více)

To je vše z cesty, tady se začínáme zabývat tématy, se kterými možná ještě nevíte.

Domovská stránka Úžasného motivu

Podívejte se, dosah WPBeginner jde mnohem dále než jen WPBeginner.com.

WPBeginner je součástí společnosti s názvem Awesome Motive, která obsahuje řadu projektů, které byly buď:

 • založené nebo spoluzakládané společností Syed a společností
 • získané od stávajících podniků.

V době psaní jsou zde všechny hlavní online vlastnosti pod značkou Awesome Motive. Prozatím je uvedu a poté o další nástroj podělím trochu více informací v následující části:

Webové stránky / blogy o WordPressu:

 • WPBeginner – blog, který vše začal.
 • IsItWP – kontrola používání WordPress a blog.

Doplňky WordPress / nástroje SaaS:

 • OptinMonster – velmi populární optin plugin / SaaS.
 • WPForms – působivý zásuvný modul WordPress pro začátečníky.
 • MonsterInsights – plugin Google Analytics.
 • SeedProd – nadcházející modul plug-in / režim údržby.
 • RafflePress – tombola / soutěžní plugin.
 • ExactMetrics – plugin Google Analytics.
 • TrustPulse – plugin FOMO / společenský důkaz / SaaS.
 • WP Mail SMTP – pomáhá vám používat SMTP s WordPress.
 • Vložit záhlaví a zápatí – pomůže vám přidat fragmenty kódu do WordPress.
 • Weebly na WordPress – web, který lidem pomáhá přejít z Weebly na WordPress exportem obsahu Weebly do souboru, který můžete importovat do WordPress.

Poznámka: Několik dalších menších pluginů najdete také na WordPress.org, ale výše uvedené nástroje jsou ty hlavní.

Webové stránky jiné než WordPress:

 • Nameboy – generátor doménových jmen.
 • Blog Tyrant – blog o blogování.

Awesome Motive také investoval do řady podniků WordPress prostřednictvím svého fondu urychlovačů WordPress – o investičním programu budu mluvit později. V současné době má Awesome Motive investice do následujících pluginů WordPress:

 • MemberPress
 • Hezké odkazy
 • Affiliate Royal
 • Úžasné formuláře
 • SeedProd (to se proměnilo v úplnou fúzi / akvizici, což je důvod, proč vidíte i SeedProd výše).

Nakonec Awesome Motive obsahoval několik dalších populárních pluginů a webových stránek, než je prodal nebo vypnul, včetně:

 • Galerie Envira – plugin pro galerii WordPress. Prodáno v roce 2017 a stále pod novou správou.
 • Soliloquy – posuvný plugin WordPress. Prodáno v roce 2017 a stále pod novou správou.
 • List25 – populární webová stránka se seznamem i kanál YouTube s více než 2,6 miliony odběratelů. Prodáno v roce 2018 a stále aktivní.
 • ThemeLab – získaný společností Syed v roce 2014, ale poté ukončen v roce 2016. Nyní pouze přesměruje na IsItWP.

Hlubší pohled na produkty Awesome Motive / WPBeginner

Dále se podrobněji podíváme na produkty WordPress pod deštníkem Awesome Motive / WPBeginner.

Jedna věc, která mě při psaní této sekce zasáhla, byla právě popularita mnoha těchto nástrojů. Ve skutečnosti existuje docela dobrá šance, že jste alespoň vyzkoušeli nebo stále používáte alespoň jeden z těchto pluginů, protože je společně používají doslova miliony webů WordPress.!

OptinMonster – vyskakovací a opt-in nástroj

OptinMonster byl spoluzakládán Syedem Balkhim a Thomasem Griffinem v roce 2013. Začal jako hlavní generační plugin pro WordPress, v roce 2015 se proměnil v nástroj SaaS nezávislý na platformě..

Domovská stránka OptinMonster

To znamená, že funguje na jakémkoli typu webu, i když stále obsahuje plugin WordPress na WordPress.org, který vám pomůže integrovat OptinMonster do vašeho webu.

Pomocí různých typů vyskakovacích oken vám OptinMonster pomůže rozšířit váš seznam e-mailů a propagovat nabídky. Zahrnuje testování A / B, analytiku a spoustu pravidel cílení a spouštění. OptinMonster dokonce označil termín Exit Intent pro svoji spouštěcí spouštěcí technologii.

V roce 2019 je OptinMonster používán na více než 700 000 webech a o jeho funkčnosti se můžete dozvědět v celé naší recenzi OptinMonster..

WPForms – WordPress Form Builder

Existuje mnoho skvělých pluginů pro WordPress, takže bylo překvapivé, když Syed Balkhi a Jared Atchison v roce 2016 spoluzakládali WPForms, protože se vypouštěli do již tak konkurenčního prostoru.

Domovská stránka WPForms

WPForms však od té doby zažil neuvěřitelně rychlý růst a podle WordPress.org je nyní aktivně využíván na více než 2 milionech webových stránek. Díky tomu je tam jeden z nejpopulárnějších pluginů WordPress.

Kromě nabízení kvalitního produktu je WPForms také dodáván s předinstalovanými automatickými instalátory WordPress některých hostitelů, což rozhodně přispělo k jeho rychlému růstu.

WPForms má bezplatnou verzi na WordPress.org, která je skvělá pro jednoduché formuláře (například kontaktní formulář). Pak je zde také verze Pro, která přidává podporu pro pokročilejší použití, například:

 • E-mailové formuláře pro přihlášení
 • Platební formuláře
 • Formuláře pro podání post-front
 • Atd

Chcete-li se dozvědět více o WPForms, podívejte se na naši úplnou recenzi WPForms.

MonsterInsights – plugin Google Analytics

MonsterInsights je nejoblíbenější plugin Google Analytics pro WordPress. Na rozdíl od předchozích dvou pluginů tento nebyl založen týmem Awesome Motive.

Domovská stránka MonsterInsights

Původně byl plugin spuštěn jako „Yoast Analytics“, vyvinutý stejným týmem za masivně populárním Yoast SEO pluginem. Společnost Syed však získala Yoast Analytics již v roce 2016 a poté ji rebranded na MonsterInsights.

MonsterInsights nyní přichází v bezplatné i prémiové verzi. Pomáhá vám propojit váš web s Google Analytics a zobrazit data Google Analytics, aniž byste opustili řídicí panel WordPress.

Díky verzi Pro vám také pomůže nastavit sledování konverzí / událostí, sledování elektronického obchodu, vlastní dimenze a další.

Podle WordPress.org je aktivní na více než 2 milionech webů WordPress.

Zabýváme se tím, jak používat MonsterInsights v našem videu o tom, jak používat Google Analytics s WordPress.

SeedProd – Již brzy a v režimu údržby Plugin

Společnost SeedProd byla založena Johnem Turnerem a je jedním z nejpopulárnějších modulů pro příští verzi a režim údržby pro WordPress.

Domovská stránka SeedProd

John se původně přihlásil do fondu akcelerátoru WPBeginner WordPress. Po rozhovoru se Syedem se však oba rozhodli, že pro Awesome Motive má větší smysl plně získat SeedProd. John se také připojil k týmu Awesome Motive v rámci akvizice, ke které došlo na konci roku 2018.

SeedProd vám pomůže vytvořit stránku stylizovaného režimu údržby nebo již brzy přicházející stránku, kterou lze podle potřeby zapnout. Stále budete mít přístup k běžnému webu WordPress, návštěvníkům se však zobrazí stránka, kterou jste vytvořili.

K dispozici je bezplatná verze na WordPress.org, stejně jako prémiová verze s více funkcemi.

Podle WordPress.org je SeedProd aktivní na více než 900 000 webech WordPress.

RafflePress – prozradí plugin

RafflePress je nejnovější plugin od Awesome Motive / WPBeginner (alespoň v době psaní). Awesome Motive ji spustil v červenci 2019, takže když jsme tento příspěvek publikovali, bylo to jen měsíc nebo dva roky.

Domovská stránka RafflePress

RafflePress je zásuvný modul WordPress, který můžete použít k rozšíření seznamu e-mailů, návštěvnosti webových stránek a sledujících sociálních médií..

Pokud jste se někdy zúčastnili soutěže Rafflecopter, je to stejný nápad:

Můžete si vytvořit seznam „úkolů“, které vydělávají položky lidem. Například „sledujte nás na Twitteru“ nebo „připojte se k našemu e-mailovému zpravodaji“. Uživatelé pak mohou vstoupit do soutěže a získávat body dokončením různých úkolů.

RafflePress má omezenou bezplatnou verzi na WordPress.org a také prémiovou verzi, která odemkne více funkcí.

Protože RafflePress je zbrusu nový, je aktivní pouze na 200 webech WordPress (v době psaní). Přesto, vzhledem k růstu ostatních pluginů, jsem ochoten se vsadit, že toto číslo bude mnohem vyšší, když si toto přečtete.

ExactMetrics – Google Analytics Plugin

ExactMetrics je další plugin Google Analytics, který má mnoho překrývání s MonsterInsights. Podobně jako MonsterInsights, ExactMetrics není originální výtvor Awesome Motive.

Domovská stránka ExactMetrics

Místo toho byl původně nazýván Dashboard Google Analytics pro WordPress (GADWP) a byl po dlouhou dobu nejoblíbenější alternativou k MonsterInsights..

V květnu 2018 společnost Syed koupila řídicí panel Google Analytics pro WordPress od Alina Marcu, původního vývojáře, který se chtěl prodat, a označil jej jako ExactMetrics..

Původní Dashboard Google Analytics pro WordPress byl 100% zdarma a ExactMetrics si alespoň prozatím udržuje tento bezplatný aspekt. To znamená, že neexistuje prémiová verze.

Na základě tohoto komentáře Syed k akvizičnímu postu se zdá, že součástí motivace za získání pluginu bylo, aby byl mimo dosah konkurenta (protože Alin již naznačil, že chce GADWP prodat)..

Podobně jako MonsterInsights vám i ExactMetrics pomáhá propojit váš web s Google Analytics a prohlížet si přehledy na hlavním panelu WordPress. Může vám také pomoci nastavit sledování událostí a vlastní dimenze.

Podle WordPress.org je aktivní na více než milionu webů WordPress.

TrustPulse – SaaS / Plugin sociální kontroly

TrustPulse, uvedený na trh společností Awesome Motive v dubnu 2019, je dalším novým produktem řady produktů Awesome Motive.

Domovská stránka TrustPulse

Stejně jako OptinMonster je to vlastně samostatný nástroj SaaS, spíše než vyhrazený plugin WordPress. Zahrnuje však plugin na WordPress.org, který vám pomůže integrovat TrustPulse do vašeho webu WordPress..

TrustPulse vám pomáhá zobrazovat oznámení v reálném čase na vašem webu, když lidé provádějí určité akce, jako je nákup, přihlášení k odběru vašeho e-mailového seznamu a další. Pravděpodobně jste to už viděli dříve, protože tato taktika se stala docela trendy.

Myšlenka je taková, že zobrazením těchto oznámení v reálném čase můžete zvýšit vaše míry konverze prostřednictvím sociálních důkazů a strachu z chybějících (FOMO).

Awesome Motive používá tato oznámení na některých svých webech, takže se zdá, že strategie pro ně dobře funguje. Na webových stránkách OptinMonster a SeedProd se například zobrazí oznámení TrustPulse.

Další vlastnosti a webové stránky

Nakonec se podívejme na některé další vlastnosti, které Awesome Motive má:

 • IsItWP – tento nástroj pomáhá lidem určit, zda web používá WordPress nebo ne. Společnost Syed jej získala na počátku svého života a od té doby k ní přidal blog, který je na Googlu také velmi dobře hodnocen.
 • Nameboy – nástroj pro generování doménových jmen, který Awesome Motive získal v roce 2018. Původní nástroj byl spuštěn až v roce 1999, čímž se stal jedním z nejstarších generátorů doménových jmen..
 • Blog Tyrant – oblíbený blog o blogování, který Awesome Motive získal od původního zakladatele v roce 2018 a znovu spustil v roce 2019. Původní blog byl spuštěn v roce 2010.
 • Vložit záhlaví a zápatí – jedná se o 100% bezplatný plugin na WordPress.org, který lidem pomáhá přidávat fragmenty kódu do záhlaví nebo zápatí svých stránek. Podle WordPress.org je aktivní na více než 800 000 webech WordPress.
 • WP Mail SMTP – to je populární plugin, který vám pomůže posílat e-maily WordPress prostřednictvím SMTP. Awesome Motive jej získal od původního vývojáře v roce 2017 a plugin používá více než milion webů WordPress, podle WordPress.org.

Fond urychlovače růstu WPBeginner

Kromě vlastností, které Awesome Motive vytvořil nebo získal, Syed také v srpnu 2018 spustil fond WPBeginner Growth Accelerator Fund.

S tímto fondem se společnost Syed zavázala investovat mezi 100 000 a 500 000 $ do „malé skupiny podniků zaměřených na WordPress“.

Syed viděl nesoulad mezi velikostí většiny podniků WordPress a velikostí podniků, které generovaly konvenční investiční zájem. To znamená, že i když existovaly firmy WordPress, které mohly investici dobře využít, větší rizikové fondy neměly zájem.

Kromě peněžní investice se Syed a jeho tým také zavázali poskytovat mentorství, které těmto podnikům WordPress pomůže implementovat dobré procesy a zvýšit růst.

V listopadu 2018 společnost Syed oznámila první kolo společností, které zahrnovalo některé z výše uvedených pluginů:

 • CaseProof – mateřská společnost za třemi zásuvnými moduly: MemberPress, Pretty Links a Affiliate Royale.
 • Úžasné formuláře – zásuvný modul pro formuláře, který se více zaměřuje na pokročilá použití, jako je zobrazování formulářů a vytváření kalkulaček. Toto zaměření na pokročilejší aplikace je důvodem, proč společnost Syed investovala pohodlně, přestože společnost Awesome Motive již měla WPForms.
 • SeedProd – opět se z toho stala úplná akvizice, nikoli pouze investice.

Celkem se na akcelerátor přihlásilo více než 90 různých společností, pouze tři provedly snížení.

Pokud proces implementace proběhne dobře, plánuje společnost Syed znovu otevřít aplikace akcelerátoru někdy v roce 2019. Rovněž zvažuje myšlenku založení inkubátorového fondu, který by poskytoval počáteční investice pro nápady na produkty v rané fázi.

Historie WPBeginner: Jak to začalo?

Teď už víte, jak jsou věci nyní, vraťme se v čase zpět a podívejme se na původ WPBeginnera. Koneckonců, WPBeginner je nadace a web, který to všechno začal.

Cesta Syed s WordPress začala v roce 2008 a krátce poté v roce 2009 zahájil WPBeginner.

Zde je originální design z celé cesty zpět v červenci 2009:

Původní domovská stránka WPBeginner v roce 2009

V listopadu 2011 společnost Syed spustila verzi WPBeginner verze 3.0 (společnost Syed se rozhodla nespustit verzi 2.0, protože s ní nebyl spokojený, proto ji přeskočila). Tato verze přinesla nový design a lepší integraci funkčnosti kuponu.

Bohužel, Archive.org nezachytává úplný styl tématu, ale můžete vidět, jak došlo k velké změně navigačního systému, s vertikální nabídkou na straně:

Domovská stránka WPBeginner v roce 2011

Další verze – verze 4.0 – byla spuštěna krátce poté v červnu 2012, protože Syed nebyl spokojen s výsledky verze 3.0. Verze 4.0 přidala videa a návody a také označila posun k používání populárního Genesis Framework jako základu tématu.

Verze 4.0 také přinesla zpět rozeznatelný oranžový pruh nahoře, který WPBeginner dodnes používá:

Domovská stránka WPBeginner v roce 2012

WPBeginner si tento design ponechal čtyři roky před spuštěním verze 5.0 v listopadu 2016. Verze 5.0 zachovávala stejné základní principy designu, jen v modernějším balíčku.

V roce 2019 WPBeginner stále běží na stejném designu – i když na cestě by vždy mohla být verze 6.0!

Aktuální domovská stránka WPBeginner v roce 2019

Společnost WPBeginner oslavila v červenci roku 2019 své desáté narozeniny a rozdala ceny více než 124 000 $ v cenách.

Kdo je Syed Balkhi?

V tomto bodě jsem se o Syedu Balkhimu hodně zmínil, ale o něm jako o osobě jsem moc nemluvil. Pojďme dokončit věci tím, že se podíváme na chlapa za mnoha těmito produkty …

Syed se narodil v Pákistánu v Karáčí, ale jeho rodina emigrovala do Spojených států, když mu bylo 12 let.

Ve stejnou dobu začal pracovat online a krátce poté objevil WordPress, v roce 2008 se rozhodl migrovat všechny své klientské stránky na WordPress..

Po dotazech klientů na WordPress spustil Syed WPBeginner v roce 2009 a zbytek je historie.

Kromě výše uvedených obchodních snah předsedá Syed také nadaci Balkhi, která nabízí stipendia a pomáhá budovat školy v rozvojových zemích, jako je Kambodža a Guatemala..

V roce 2016 Syed také daroval doménu wp.org nadaci WordPress Foundation. Předtím vlastnil doménu a přesměroval ji na WPBeginner.

Snad nejpůsobivěji byl Syed v době psaní jen 28 let, takže toho všeho dosáhl dobře před otočením 30 let. Pokud uděláte matematiku, znamená to, že WPBeginner spustil kolem věku ~ 18 let.

Pokud se chcete spojit se společností Syed, můžete zamířit na jeho osobní web a blog nebo ho sledovat na Twitteru.

Syed na svém blogu tak často nezveřejňuje příspěvky, ale každoročně zveřejňuje podrobné příspěvky v roční recenzi, které jsou skvěle přečteny, zejména pokud vás zajímá podnikání WordPressu. Níže si můžete prohlédnout několik posledních:

 • 2018
 • 2017
 • 2016

Další informace o společnosti Syed se můžete dozvědět také v těchto rozhovorech:

 • Syed na podcastu Foundr
 • Syed rozhovor s Harsh @ ShoutMeLoud
 • Syed rozhovor s Dan Martell

Nakonec Syed také za ta léta vedl řadu rozhovorů na různých WordCampech, které si můžete prohlížet zde.

Co bude dál pro WPBeginner a Awesome Motive?

Pokud používáte WordPress, je těžké uvěřit, že jste dosud neinteragovali s webem nebo produktem ve WPBeginner nebo Awesome Motive. A s rychlým tempem akvizic a uvádění produktů na trh budou oba růst jen nadále.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me