Detekce témat WordPress pomocí „Co je to téma WP“

Nabídky WordPress


Už jste někdy narazili na ohromující web při procházení Internetu a když jste si vybrali čelist z stolu, pomysleli jste si: Jaké téma WordPress tento web používá? Nebo: Nebylo by skvělé, kdybych mohl tento design použít na svém webu? Nyní můžete – pomocí WhatWPThemeIsThat (bezplatná online služba známá pod názvem ‘Co je to téma WordPress?‘).

Existuje samozřejmě spousta skvělých WordPress tématických tržišť (a pokud si nejste jisti, kde začít, jednoduše skočte na web, jako je ThemeForest, a nepochybně najdete spoustu nádherných návrhů).

Nic však nepřekoná vzrušení z toho, že se dostanete do dokonalého designu pro web, který je již venku v přírodě – a pokud se někdy ocitnete tváří v tvář s designem webových stránek, absolutně se vám líbí, co tedy? Bohužel, na rozdíl od procházení tematického obchodu, pokud nejste schopni přečíst kód za webem, nemáte žádný okamžitý způsob, jak zjistit, jaké téma se používá …

Stručně řečeno: Co je WordPress Theme Is, to je web navržený tak, aby přesně dělal to, co říká na cínu – tj. Detekoval téma WordPress, které daný web používá.

Co je to téma WordPress

V tomto příspěvku si vezmu Jaké téma WordPress je to, abych vám ukázal, co to dělá, jak jej používat, a co je nejdůležitější, zda to opravdu funguje (a pokud ano, jak dobře?).

Co je „Co je to téma WordPress“ a co může dělat??

Co je WordPress Theme Is Toto je bezplatný nástroj pro detekci motivů, který najdete na WhatWPThemeIsThat.com. Byla vyvinuta společností Ultimate Marketing Strategies a byla jedním z prvních nástrojů pro detekci témat, která byla uvedena na trh již v roce 2011..

Samozřejmě, v první řadě musí být na webu spuštěn WordPress, abyste měli naději, že zjistíte jeho téma – zde je náš stručný návod, jak otestovat, zda web používá WordPress pro sebe.

Pokud je toto první kritérium splněno, může se téma WordPress Theme Is That kopat do kódu webové stránky a hledat kontrolné znaky motivu dané stránky..

Kromě motivu webu je tento nástroj schopen zjistit, které pluginy web používá. Jedná se však o mnohem obtížnější nabídku a je nepravděpodobné, že bude detekován každý použitý plugin (více k tomuto níže).

Doposud to bylo dobré – pravděpodobně nyní máte dobrou představu o tom, co lze od nástroje očekávat. Jeho detektivní dovednosti jsou však omezená.

Pokud jde o začátečníky, ne všechny weby WordPress přinesou výsledky. Z bezpečnostních důvodů budou některé weby aktivně skrývat, že používají WordPress, a také téma, které používají.

Za druhé, dotyčný web WordPress může používat vlastní téma vyvinuté od nuly. (Rovněž je třeba zdůraznit, že v případě, že došlo ke změně komerčního tématu, to, co WordPress Theme Is That, nebude na tuto skutečnost navazovat.)

Pokud nebude zásuvný modul na konkrétní stránce aktivní, budou pokusy o detekci zásuvných modulů znemožněny. Pokud hledáte název konkrétního pluginu, ujistěte se, že najdete adresu URL, o které jste si jisti, že je používána.

Jak používat web:

Jednoduše otevřete WhatWPThemeIsThat.com a poté zadejte URL, kterou chcete zkontrolovat. Pamatujte: Některé webové stránky budou na různých adresách URL používat různá témata – například mohou mít pro svůj blog samostatný motiv. Podobně, pokud se zaměřujete na zásuvné moduly, nezapomeňte zvolit adresu URL, o které víte, že je funkce aktivní.

Po zadání adresy URL jednoduše klikněte na Hledat.

Pokud web, který jste hledali, nepoužívá WordPress, zobrazí se chybová zpráva, jako je tato:

Co je to téma WordPress - Chyba

Pokud však používá WordPress, vrátí tento nástroj co nejvíce informací. Tyto informace jsou rozděleny do dvou částí: Témata a pluginy.

Jak dobře to vlastně funguje?

Abych na to odpověděl, vytvořil jsem konkrétně testovací prostředí s nainstalovaným bezplatným motivem Dvacet šestnáct.

Nainstaloval jsem také osm bezplatných pluginů, které se aktivně zobrazují na přední straně webu. Vybrané doplňky jsou:

 • Kontaktní formulář 7
 • WooCommerce
 • MailChimp pro WordPress
 • Soliloquy Lite
 • WP Google Maps
 • Fancier Autor Box
 • Snadné cenové tabulky od Fatcat Apps
 • Související příspěvky

A aby to bylo trochu náročnější, nainstaloval jsem také čtyři pluginy WordPress v zákulisí:

 • Váš SEO
 • iThemes Security
 • WP Super Cache
 • Zakázat komentáře

S tím z cesty, uvidíme, jak to, co WordPress Téma je, že se to stalo, máme?

Výsledek

Co je to téma WordPress - výsledky

Jak to tedy udělal What WordPress Theme Is?

Za prvé, stojí za zmínku, že na toto téma dostal téma – dvacet šestnáct.

Za druhé, také to bylo čisté zametání na všech osmi plug-inech frontend nainstalovaných a aktivovaných na místě. To znamená, že pokud se zamilujete do konkrétního konstrukčního prvku na webu – řekněme, přihlašovací formulář – můžete narazit na téma WordPress Theme Is That a máte velkou šanci najít plugin, který je za to zodpovědný.

Plugin pro skryté pluginy udělal trochu méně působivě. Nástroj označil pouze WP Super Cache ze čtyř nainstalovaných pluginů. To se však dalo očekávat, protože tyto pluginy je mnohem obtížnější vyzvednout. Ačkoli byl tento nástroj velmi užitečný při zjišťování make-upu rozhraní front-end webových stránek, byl zjevně méně účinný při odhalování infrastruktury na zadním konci.

Celkově jsem byl jistě ohromen tím, jak stránky fungovaly. Čekal jsem, že to napraví téma, ale myslel jsem, že bude mnohem více zasažen detekcí pluginů. V tomto (samozřejmě jednorázovém) testu byla stoprocentně přesná s pluginy, které detekovala.

To samozřejmě neznamená, že výsledky budou pokaždé stejně přesné, a již jsme nastínili některá omezení tohoto nástroje. Někteří vlastníci stránek WordPress mohou zakrýt své používání WordPress, používat vlastní motivy nebo přijmout bezpečnostní opatření, aby maskovali své téma.

A opět, pokud jde o detekci pluginů, je tento obtížnější zavolat. Z výsledků tohoto testu můžeme dojít k závěru, že pravděpodobně budou detekovány jakékoli pluginy aktivně nasazené na front-endu. Nicméně, protože plugin není detekován, neznamená to nutně, že se nepoužívá, takže nezapomeňte vzít výsledky s špetkou soli.

Závěrečné myšlenky

Celkově vzato, WhatWPThemeIsThat funguje docela dobře (i když s několika omezeními). Používání je zdarma, běh trvá jen několik sekund a výsledky jsou relativně přesné.

Celkově jsem velkým fanouškem What WordPress Theme Is This a určitě jej znovu nasadím při příštím setkání s webem s nutným designem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map